Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) huby80 válasza MiklosSaS (#48) üzenetére


huby80
senior tag

Milyen proci lessz benne?

(#52) MiklosSaS válasza huby80 (#51) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

3570K, meg doglott a 28 napos 2600K, 3770K-ra nincs penz. Esteleg majd ha lessz valami a garanciaval.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#53) MiklosSaS válasza huby80 (#50) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

"Én is kiváncsi vagyok mit fog birni 5.0 MHZ a cél!! a corsair H-100 már megjött! A scythe mugen 2 -höz képest 20 C javitoot a i7 860 4.2MHz! pedig a mugen sem rossz hütő"

WWOOOOWWW, @huby80, nekem e legkisebb proceszorom az 16 mhz-es volt. Azert nem hiszem hogy az ivy megyen majd 5 mhz-en.

Bocs, de nem tudtam kihanyni a poenkodast !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54) boeing válasza huby80 (#50) üzenetére


boeing
senior tag

Ezen a Corsair H-100 már rég óta gondolkodok,20 C az nagyon jó. :K

(#55) Ptech válasza boeing (#54) üzenetére


Ptech
őstag

Kár, hogy zárt, és nem lehet bővíteni egy VGA blokkal. Különben nekem is kellene :)

(#56) huby80 válasza MiklosSaS (#53) üzenetére


huby80
senior tag

:DD :DD hát igen az ilyeneket nem is szabad...

(#57) hocsa


hocsa
csendes tag

Van egy H77M-es alaplapom,amiben 2x4 gb corsair vengeance ram van.Egyszerűen a biosban nincs xmp load fül.Pedig az alaplap és a memória is támogatja.Megnéztem az alaplap manualját és ott szerepel hogy hol kéne lennie ez a lehetőség,de egyszerűen nincs.Igaz ezek a ramok nincsenek a lap memory support listájában.Lehet ez a baj?

(#58) MiklosSaS válasza csucsbicep (#49) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A lap az ok. Nagyszeru uefi bios, stabil, nem melegszik. Tuning utan tobbet tudok mondani.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59) Ptech válasza hocsa (#57) üzenetére


Ptech
őstag

Megnéztem én is, nekem sincs ott. Pedig pont most akartam 2x4 Vengeance-et venni :(((

(#60) Tyrel


Tyrel
őstag

Most akkor működik a Z77 Pro4-en a PCI foglalat vagy nem? Elég vicces lenne ha egy ilyen alap dolog használhatatlan lenne, egyáltalán hogy lehet így kiadni?...

Turenkarn

(#61) csucsbicep válasza MiklosSaS (#58) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez, így elsőre jól hangzik, de hosszabb használat után lehet róla igazi véleményt mondani, főleg a stabilitásról.

(#62) #32577792


#32577792
törölt tag

azt megtudja valaki mondani, hogy a Z75-ön milyen kondik vannak?

(#63) Coolmat


Coolmat
őstag

(#57) hocsa: Hülye kérdés, de Ivy Bridge procid van? Mert nálam Sandyval ugye csak 1333MHz-en megy a 2*4GB Kingston 1600MHz-es XMP-s RAM, és gondolom ezért nem is ajánlja fel az XMP lehetőséget az UEFI, mert annak csak 1600MHz-en lenne értelme.

(#60) Tyrel: Nem találtam a PCI vezérlőhöz drivert azóta sem, már írtam az Asrock supportnak is ezügyben, egyelőre semmi reakció. Mondjuk az is igaz, hogy nem is próbáltam bele a PCI-os tunerkártyámat, gondolván ha nincs a vezérlőhöz driver akkor a kártya se fog elindulni, de holnap este megnézem.

(#64) hocsa válasza Coolmat (#63) üzenetére


hocsa
csendes tag

Meglehet,erre nem is gondoltam.

(#65) gg72 válasza hocsa (#57) üzenetére


gg72
veterán

H77 Pro4/MVP lapod van?

(#66) hocsa válasza gg72 (#65) üzenetére


hocsa
csendes tag

Nem,H77M

(#67) gg72 válasza hocsa (#66) üzenetére


gg72
veterán

OK. ;)

(#68) VZT


VZT
tag

i7 3770-hez tervezek venni ilyen 7-s szériás asrock lapot. mATX formátum jöhet csak szóba, szét is néztem, hogy mik vannak, de mivel itt konkrét topic van, így hát vásárlás előtt csak megkérdeznék pár dolgot.

Mivel tuning nem lesz ezért Z szériát én automatice kihúztam (azt az egy lapot, igen :)), viszont a H vonalon lévők elég csoffadtak, főleg a proc körüli chipek borda hiánya aggaszt. Kérdés, hogy jogos-e a félelem bárminemű túlmelegedés miatt? VAGY, van az az egy Z-s lap amin már van borda, igaz drágább, ér annyit?

2x4GB 1600MHz ram lesz bele, tökmindegy hogy milyen, vagy van valami tuti amivel megy?

Köszi előre is

mindig más

(#69) boeing válasza VZT (#68) üzenetére


boeing
senior tag

Ez a én ajánlatom hosszabb távra.[link]

(#70) VZT válasza boeing (#69) üzenetére


VZT
tag

Jah igen , nagy eséllyel a lap 2 év után kuka lesz, mindentől függetlenül.

mindig más

(#71) Tyrel válasza Coolmat (#63) üzenetére


Tyrel
őstag

Hogy érted hogy nincs hozzá driver? Kérdőjeles / ismeretlen eszközként jelenik meg az eszközkezelőben?
Máskülönben miért ne működne, lehet a Win7 alapból tudja kezelni... Asrock nem a legnevesebb gyártó, de szerintem azt azért nem engedheti meg magának hogy kiadjon úgy alaplapokat, hogy használhatatlanok a PCI slotjaik...

Plz majd számolj be a fejleményekről, mert újítani szeretnék aminek része lenne egy Asus Xonar DG is, ami viszont PCI-os...

Turenkarn

(#72) Coolmat válasza Tyrel (#71) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, PCI egyszerű kommunikációs vezérlő néven ez az egyetlen felkiáltójeles az eszközkezelőben, driver cd-n próbált magának keresni drivert de nem talált, winupdaten még annyira sem, letölthető driver pedig nincs ehhez az Asrock oldalán. Holnap este kipróbálom majd a TV tuner kártyámat és egy ősrégi Soundblaster hangkártyát is, feltétlen írok majd mit sikerült alkotni velük.

(#73) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Én is Z77 Extreme4 tulaj lettem. :C
Egyenlőre minden alapon, de majd jövő héten megrángatom a procit.....

A ventivezérlést nem tudtam beállítani, ebben kérnék segítséget.
A procihűtő ventijét akarnám lejjebb venni, mert maxom pörög. A venti 4pin pwm-es, jó helyre dugtam. Bios-ban beállítottam automatic mode.ra, éstarget tempreture-nek 50fokot adtam meg. Mégis folyton maxon pörög a venti, pedig csak 33 fokos a proci.

Hogy lehet ezt a pwm szabályozást működésre bírni ? :F

(#74) csucsbicep válasza ImI87 (#73) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A lapról is jöhetnek részletes vélemények.

(#75) Coolmat válasza ImI87 (#73) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Először is gratulálok az új lapodhoz :C Ha még nem tetted meg, frissíts a legújabb BIOS-ra, ebbe már bekerült a "Custom Fan Speed" lehetőség is CPU-nál. Ez úgy működik, hogy automatic mode-ban lesz egy plusz lehetőség is Level1-9 mellett Custom Speed néven, ahol beállíthatsz egy értéket 1-255 között, 1 a legalacsonyabb 255 a legmagasabb fordulatszámra pörgeti alapjáraton a ventit (nem rpm-ben értve), mindez képpel illusztrálva: [link]. 1-re állítva nálam valamiért nem frissítette a szenzor értékeket Aida64-ben, 20-ra állítva viszont jól frissülnek az adatok, és a venti is ugyanúgy a legkisebb fordulaton megy alapjáraton.

(#76) Mans20 válasza Coolmat (#75) üzenetére


Mans20
addikt

Én a Z75 öt akarom beszerezni,gondolom majd ahhoz is jön meg mindegyikhez új bios meg driverek,csak addig annyira nem merem megvenni.

(#77) Coolmat válasza Mans20 (#76) üzenetére


Coolmat
őstag

Z75 Pro3-nál a first release BIOS 4/20/2012 dátummal van kint, ebben már valószínűleg benne van a custom fan speed funkció alapból, driver pedig van Win7 alá mindenhez (ill. a PCI még kérdés, azt ma este kiderítem mint ígértem).

(#78) #32577792


#32577792
törölt tag

[link]

ebben a táblázatban látható, hogy bizonyos chipsetek esetén a PCI slot No megjelölést kapott
elképzelhető, hogy csak ott van a lapon, de nem támogatott?

(#79) Tyrel


Tyrel
őstag

@ungawa:
Cak annyit jelent hogy a chipset natívan már nem támogatja, helyette külső vezérlő chip kell a PCI foglalatok kezeléséhez... de poénból nem nyomkodják rá az alaplapra őket, csak mert még van a raktárban... szép világ is lenne... :P

@Coolmat:
Arra egyébként figyelj hogy a Windows nem mindig találja meg a drivereket a CD-n. Attól hogy a Windows szerint nincs driver, lehet hogy ott van az még valahol eldugva... nézz körül a CD autorun menüjében, hátha valamelyik telepítési opció feldobja a PCI vezérlőt is, vagy esetleg nézz szét a CD-n lévő mappák közt... kis szerencsével a nevéből ki tudod találni melyik setup.exe felelős a PCI vezérlőért...

Turenkarn

(#80) ImI87 válasza csucsbicep (#74) üzenetére


ImI87
őstag

csucsbicep és Coolmat:

A Z77 Extreme4 lappal eddig minden rendben. Néhány észrevételt tudok tenni, van jó és rossz is..........

Ami nem tetszik:
--- a lap nem normál ATX méretű, hanem keskenyebb kb 3 centivel. Ez nem jó, mert így a házban csak 6 csavar rögzíti, a jobb széle lóg a levegőben, és a ramok meg a tápcsati berakásakor hajlik, kézzel kell megfogni, hogy ne törjön el.
--- az előbbi következtében a nagy procihűtők nem férnek el magas bordájú ramokkal. Nekem Alpenföhn Matterhorn Rev.B van, ami éppen csak elfért 2 okból is: a magas bordájú ramok és a procihűtő ventije között 2 mm mardt, a lefogató vasai pedig szinte ráülnek a fet-eken lévő bordára
--- a venticsatlakozók nagyon hülye helyen vannak (a procihűtő alatt), alig lehet őket bedugni

Ami tetszik:
--- normális elrendezés, szép egységes fekete design
--- kategóriájához képest sokat tud a bios, logikus, jól érthető
--- jól felszerelt, van rajta minden ami kell (átlagos felhasználáshoz)
--- az integrált hangchip-nek kifejezetten jó hangja van, meglepődtem rajta

Ami a lényeg, és ezért is vettem ezt, mert 15K-val olcsóbb, mint ugyanez a felszerletség ASUS-ban és Gigabyte-ban !!!!

És senki ne felejtse el, már az ASRock 7 series lapokra is 3 év gari van! :C Ha a bolt csak 2-vel akarja adni, akkor azok még nem frissítették a rendszerüket...........

És lenne két kérdésem:

1) 2500K procim van. Azzal, hogy a Primary Graphics Adapter-t PCI Express-re tettem, így ki is kapcsoltam az IGP-t ? :F Nincs rá szükségem, az eszközkezelőben nem látszik, tehát gondolom akkor ki van kapcsolva. Csak nem volt semmi egyéb ilyesmi opció.....

2) Nekem is van v.mi unknown PCI device az eszközkezelőben, de én sem találtam ehhez semmi driver-t. Mondjuk ezt sem használom, nem is érdekel, csak kiváncsi vagyok mi lehet ez. (Az USB3 és Sata3 driver-eket felraktam.)

Tuning majd lesz, azügyben nem tudok nyilatkozni. Az a gondom, hogy nem vagyok képben Sandy Bridge tuning témában, és teljesen alapról kéne kezdenem. (Én az X58 rendszernél befejeztem a PC-zést, azóta nem foglalkoztam vele.)
Nem tudtok adni v.mi jó cikket, amiben benne van, hogy a sokféle fesz mire jó, mit kell állítani, stb......

Ezekkel a procikkal és lapokkal már megoldható, hogy tuning esetén is működjenek az energiatakarékos funkciók? :F

[ Szerkesztve ]

(#81) XaraX válasza ImI87 (#80) üzenetére


XaraX
addikt

2.) a megoldás, ha minden igaz:[link]
Nekem Z68 ex4 esetén ez volt.
( Ivy bios felrakása után lett ismeretlen eszköz).

(#82) csucsbicep válasza ImI87 (#80) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszönöm a részletes véleményezést.
Azt nem értem miért lett 3cm-el keskenyebb, de ezt már én is észrevettem a képeken..
a lefogató vasai pedig szinte ráülnek a fet-eken lévő bordára - Ezt nem értem.
Azt megtudnád, mondani, hogy hány venticsati van a lapon összesen?

Tuningra is kíváncsi leszek, hogy mennyi droppol a lap, illetve mennyire melegszik stb.

(#83) ImI87 válasza csucsbicep (#82) üzenetére


ImI87
őstag

A hátlapi csatlakozókkap párhuzamosan van egy borda, ami a "proci fázisok"-at hűti. Na ehhez majdnem hozzáérnek a procihűtő felfogató alkatrészei.

Van 2 venti csati a CPU hűtőnek (1db 4pin + 1db 3pin) (biosban szabályozható)
Van 1 venti csati a tápnak (nyílván bármi másra is jó) (1db 3 pin)
Van 3 venti csati a házhűtőknek (1db 4pin + 2db 3pin) (biosban szabályozható)

XaraX: :R

(#84) huby80 válasza Tyrel (#79) üzenetére


huby80
senior tag

Most a pcie 1x az müxik rajta mert abba lesz a hangkártyám? :R

(#85) csucsbicep válasza ImI87 (#83) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezt értettem előbbi, csak nem tudtam elképzelni, hogy milyen lefogató van hozzá.
Köszi, hogy megnézted őket. :R

(#86) Coolmat


Coolmat
őstag

Na, kipróbáltam, működik a PCI port (Asus P7131 analóg tuner kártyával próbáltam most ki), szóval nem tudom mi a franc lehet ez az ismeretlen eszköz.

(#87) Ptech válasza Coolmat (#86) üzenetére


Ptech
őstag

Nekem az előző körben az Intel Smart Connect felrakása után eltűnt. De azóta újra kellett raknom a rendszert, most megint ott van..

(#88) Coolmat


Coolmat
őstag

Felraktam ezt a Smart Connectet (először nem is engedte, mert kikapcsoltam a BIOS-ban), de ugyanúgy ott van ez az ismeretlen eszköz. Na mind1, lényeg hogy a PCI foglalatok működnek, ez az ismeretlen valami meg le van tojva :)

(#89) Coolmat


Coolmat
őstag

Hopsz, na mégis megvan az ismeretlen eszköz: Intel Management Engine driver ver:8.0.3.1427
Eddig ezt nem tettem fel, mert azt se tudtam mi ez, gondoltam kell a fenének. Most se tudom mire jó ez az izé, magyar neve "Intel Kezelőmotor Ügynök", de legalább eltűnt az ismeretlen PCI vezérlő :)

(#90) boeing válasza Coolmat (#89) üzenetére


boeing
senior tag

Telepíti a megfelelő illesztőprogramokat és alkalmazásokat.Ez elég fontos dolog én úgy vesszem észre és mindenkinek ajánlott,aki az új 7-est használja. :K

(#91) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Az ASROCK B75 Pro3-M-el mi a tapasztalat?

Nagyon köszi, ha valaki részletesebben válaszol!!

Üdv! :R :R :R :R

(#92) Coolmat válasza boeing (#90) üzenetére


Coolmat
őstag

Kicsit utánanézve azt találtam, hogy ez az Intel vPro-s Active Management Technology-hoz kapcsolódik valahogyan (vagy nem, lehet összekeverem a kettőt), ez pedig valami vállalati dolog, szóval annyira nem lényeges otthoni felhasználásra.
Ma megjött az Asrock Support válasza is, hogy tegyem fel ezt az Intel ME drivert, még jó hogy magamtól rájöttem 2 nappal előtte :)

drahotab: tudtommal senkinek sincs még ilyen lapja itt a topikban, nagyban nem különbözik a H77M-től, szóval nyugodtan megveheted szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#93) drahotab válasza Coolmat (#92) üzenetére


drahotab
tag

Köszi, akkor én leszek az első! :D

(#94) gg72


gg72
veterán

ASRock H77 Pro4/MVP: most akkor mi is van ezzel a lappal, megbizhato? A masik topickban Ace Ventura eleg ilyesztö dolgokat irt rola (nem müködik jol a ventivezerles, önalloan bekapcsol). Kinek milyen tapasztalata van a lappal?

(#95) Coolmat válasza gg72 (#94) üzenetére


Coolmat
őstag

Hát nézd, első hsz-ben leírtam a tapasztalataimat róla, max annyival egészíteném ki amit ImI87 is írt a Z77 Extreme4-el kapcsolatban, hogy nem teljesen ATX méretű, mert rövidebb 2,5-3cm-el, ami nagy procihűtőnél hátrányos lehet, nekem a TX3 EVO (nem egy túl nagy darab) és a RAM között az 1-es slotban (ilyen memóriáról van szó) kb. fél cm-es rés maradt, elég neccesen fért csak be. Amúgy más bajom nincs vele, azóta is jól teszi a dolgát, a PCI is működik benne (amit elsőre PCI vezérlőnek néztem az eszközkezelőben arról kiderült hogy nem az), Ace Ventura által leírt érdekességeket sem produkálja (szerintem csak kifogott egy hibás példányt).

[ Szerkesztve ]

(#96) Mans20 válasza Coolmat (#95) üzenetére


Mans20
addikt

A ventit meg vagy tudja szabályozni vagy nem,ez ilyen asrock rejtély lehet.

(#97) Coolmat válasza Mans20 (#96) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha már így szóbahoztad, másnál működik rendesen a custom fan speed-el való leszabályozás (régebbi 6-os szériás tulajokat is kérdezem akiknek már betették ezt a BIOS-ba)? Ha mindenkinél oké, akkor mondhatjuk azt hogy Ace Venturánál van valami gikszer, ha másnak sem megy tökéletesen, akkor pedig az Asrockok BIOS-ával lesz a gond.

(#98) xtevo válasza Coolmat (#89) üzenetére


xtevo
őstag

Óh, köszi az infót! :R Ugyanilyen lapom van nekem is. Eddig nem jöttem rá, hogy mi az ami kimaradt driver, de felpakolom este én is. :)

(#99) Mans20 válasza xtevo (#98) üzenetére


Mans20
addikt

Nálad működik minden rendesen?venti is ahogy beállítod?

(#100) Cato Ramirez


Cato Ramirez
csendes tag

Na megkaptam az uj vasakat. H77-M + kingston 8GB 1600 xmp + 3450.
Hamarosan beuzemelem a regi alkatreszek kozze.
Remelem nem lesz vele semmi gondom.
Ritkan sikerul ugy upgradelnem a gepemet hogy ne kelljen legalabb egy kort futni az uj vasakkal a szervizbe...;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.