Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) t72killer válasza t72killer (#37899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont kifelejtettem a "TB"-t: ez az osztrákoknál magasabb valamivel, bár ott kapsz is érte ellátást.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37902) instantwater válasza t72killer (#37900) üzenetére


instantwater
addikt

Ok, mi még 2019-ben néztük.

De számolj azzal, hogy ott egy albérlet az úgy indul, hogy kifizeted az első hónapot, plusz 3 hónap kaució, plusz 1 hónap az ügynök díja.

Szép kis beugró :Y .

Ráadásként a legtöbb lakás unfurnished, olyannyira, hogy talán konyhabútor van, de gépek nincsenek, lámpatestek nincsenek...

Mennyibe is kerül mindezt beszerezni még a fent említett bérleti díjakon felül?...

Persze, ott is van olcsó használt.

Plusz még a nyelvet is meg kell tanulnod.
Ami melóra annak idején jelentkeztem, ott elég lett volna az angol, de a mindennapokban elkél a német.

[ Szerkesztve ]

(#37903) Snoop-y válasza instantwater (#37902) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk is 3 honap a kaucio (9K all egy deposit szamlan amihez nem tudunk hozzanyulni :D ) unfurnished.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37904) t72killer válasza aero. (#37897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. fura, az eladó ragaszkodik hozzá, hogy az övé márpedig RHD kocsikhoz való csak + a vw/skoda topikban is óvatosságra intettek.

#37902: igaz, 2019óta javult a helyzet. Bútorbeszerzés: a 2000es évek elején éltem pár évet Svájcban, több lakásban is, amit csupasz falakkal kaptunk. Helyi használtpiacról koppra berendeztük furgonbérléssel együtt <300CHF-ből. "plusz 1 hónap az ügynök díja." - hogymimimi? Már le kell fizetni őket, hogy egy meghirdetett lakást odaadjanak neked :Y? Genf környékén hallottam ilyet, ahol egymást tépik a bérelni kívánók, h a szerencsétlen úgy tudott csak lakást szerezni, hogy a hirdető céges emberkének(!) csusszantott 5k frankot zsebbe. Látni élőben soha sehol nem láttam még ilyet hálistennek...
Rá kell feküdni a vásárlásra, pláne, ha valakinek 30k feletti a jövedelme és az adókon nyavajog ;). közép, pláne hosszabb távon sokkal jobban megéri, mint a bérbeadók zsebét tömni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37905) instantwater válasza t72killer (#37904) üzenetére


instantwater
addikt

1 hónap bérleti díjjal egyenlő összeget kell fizetned az ügynöknek is.
Ennyi az ő munkadíja, amit a bérlő fizet.
Nem lefizetés, hanem fee.
Legalábbis 2019-ben még így volt.

De hallottam már olyat, hogy most itt Angliában kezd odáig fajulni a helyzet, hogy meg kell kenni az ügynököt, hogy a több jelentkező közül neked adja ki.

A gyerekesek alapból hátrányból indulnak.
Gondolom azért mert nehezebb kirakni őket.

Én azt is el tudom képzelni, hogy hamarosan újra profitábilis lesz a kiadás még ilyen magas kamatok mellett is, mert meredeken emel aki tud.
Sokan kidobják a bérlőt, csak, hogy egy újnak többért kiadják mint amennyit legálisan emelhetne a meglévő bérlőjének.

[ Szerkesztve ]

(#37906) Snoop-y válasza instantwater (#37905) üzenetére


Snoop-y
veterán

"A gyerekesek alapból hátrányból indulnak."

Ez ingatlanfuggo. Pl a mi hazunkat egyetemistak akartak kivenni (125 negyzetmeter 4 szoba + living room fullra felujitva, kertes, garazzsal etc)

A csaladot valasztottuk azok kevesbe ugralnak ha a gyerek a sarki jo hiru iskolaba jar mint, hogy valami bulisziget legyen. Egyedulallo ember meg nem berel ekkorat.

mod:
Mi normalis landlordok vagyunk. Covid alatt pl belementunk reszletfizetesbe is iden januartol emeltunk £50-ot (5 ev alatt) Barmi van mindent javittatunk.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37907) t72killer válasza instantwater (#37905) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nem lefizetés, hanem fee." - jó kis osztrák módon adóztatott-dokumentált lefizetés :)). De úgy látom, ebben is változások vannak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37908) instantwater válasza Snoop-y (#37906) üzenetére


instantwater
addikt

Svájcból landlordoljátok az angol házatokat?
Vagy svájcban csináljátok a kiadást?

Örülök, hogy mindent javíttattok.
A mi landlordunk csak azt javíttatja/cseréli ami teljesen elromlik.
Karbantartás az ismeretlen fogalom, pedig számtalanszor szóltunk már.

Reméljük hamarosan megszabadulunk tőle és kedvünkre verhetjük szét a bank lakását :DDD .

(#37909) instantwater válasza t72killer (#37907) üzenetére


instantwater
addikt

Ah, Provision, azaz.
Tényleg így hívták.

Így van, amin van adó az legális. :DDD
De tényleg nem lefizetés, hiszen nem azért kellett fizetni, hogy előnyhöz juss a többi bérlővel szemben, hanem ez egy költség volt a bérlés során, az ingatlan bérleti díjától függően.

[ Szerkesztve ]

(#37910) t72killer válasza instantwater (#37909) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak az összege teljesen irreális - köze nincs (nem volt) a valós közvetítői munka mennyiségéhez. Valszleg ezért is lépett oda az állam és b.szta ki az egészet. Pontosabban a bérbeADÓ fizet mostmár, így az végre motiválva van, hogy olyan közvetítőt keressen, aki nem kér vagyonokat pár munkaóráért. Eddig ugye lesz.rták, fizessen csak a bérlő alapon.

Másik amit közvetítői jutalék címszó alatt nézegettem az osztrákoknál, az ingatlanvásárlásnál: 3-3,5%-ot simán lecsippentenek és erre jön még rá egy stamp duty-hoz hasonló adó. Szóval vannak odafigyelnivalók, ha az ember nekiül matekozni...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37911) Snoop-y válasza instantwater (#37908) üzenetére


Snoop-y
veterán

Svajcbol az angolt egy agency-n keresztul. Itt nem lenne penzunk egy ilyen hazra. Minimum 4-5x annyiba kerul itt egy hasonlo haz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37912) instantwater válasza Snoop-y (#37911) üzenetére


instantwater
addikt

Még az angolnál is drágább az ingatlan?
Tehát akkor svájcba születni kell?

(#37913) t72killer válasza instantwater (#37912) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Esete válogatja, London környéke sztem agyrémebb. Nézz körül (a faházikókat át kell lapozni...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37914) Snoop-y válasza t72killer (#37913) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo hat mondjuk Zurich-et kellene Londonhoz hasonlitani nem a bern kornyeki falukat :D De hjam London az nagyon draga.

A mi hazunk az Byfleetben van (Weybridge elovarosa) a hazunk kb £500K korul van most.

Basel szelen lakunk itt egy hasonlo haz olyan 2M CHF korul indul. Most egy lakasban lakunk (1,3M CHF)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37916) instantwater válasza Alvin_ti4200 (#37915) üzenetére


instantwater
addikt

Egész friss a BBC.
Ezt már hónapokkal ezelőtt lehozták szakportálok.

Ugyanezen szakportálok azt is megjegyezték, hogy ez tovább csökkenti a kiadó ingatlanok számát, mert a Landlordok nem akarnak ezzel ráfizetni, ezért inkább eladják az ingatlant.

A csökkenő számú elérhető ingatlan még feljebb tolja az elérhető ingatlanok bérleti díját, a minőség javulása nélkül.

Jó lesz ez.
Hamarosan annyira felmennek a rentek, hogy lassan újra meg fogja érni kiadásra ingatlant venni még a jelenlegi kamatszinten is.

Kérdés, hogy azt már ki fogja tudni kifizetni, és miből.

(#37917) Devid_81 válasza instantwater (#37916) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Legjobb, hogy paran eladtak a hazukat a magas kamat miatt es inkabb mentek alberletbe mert hogy azzal majd milyen jol jarnak...
Ennyit errol a verziorol :(

...

(#37918) instantwater válasza Devid_81 (#37917) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, valaki ezt csinálta.
Abban reménykednek, hogy a közelgő áresésen többet nyernek, mint amennyit elköltenek rentre + a macera a költözködéssel.

Mondjuk, ha berakta az ingatlanáért kapott pénzt valami jól kamatozó befektetésbe, azzal ellensúlyozni tudja a rentjét.

[ Szerkesztve ]

(#37919) t72killer válasza instantwater (#37916) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "megéri" részbe viszont akkor bele kell kalkulálni a kirakhatatlan bérlőt.

#37918: én nem tudok MEGBÍZHATÓAN 4-5% hozamú befektetést, és akkor még keveset is mondtam, mert vannak albérletek, jellemzően lakások, ahol a 10% környékét is karcolja a bérlés miatti többletköltség: ez ugye nem csak a bérleti díj, hanem lehet pl a bérelt ingatlan gagyi szigetelése+fűtőrendszere miatti magasabb rezsi. Mi vagyunk ezutóbbira az élő példa, csóri villanyfűtésű huzatos lakásban kezdtük, ahol 2021 januárban 400 font volt úgy a villanyszámla, hogy a konyhában és a fürdőszobában kb 10 fokig merészkedett fel a hőmérő amilalkohol-szála. Rá egy évre a nyáron fixált szerződéssel egy 2szintes házra nem fizettünk ennyit az energiáért.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37920) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Pár napra hazaugrottam Budapestre számlákat megszüntetni meg hasonlók, úgy viselkedtem tegnap a Tesco-ban, mint valami turista :) Lefotóztam pár, általam évekkel ezelőtt vásárolt termék árát, mert nem akartam hinni a szememnek. A kedvencem a Zöldfarm 3.5%-os bio tej volt 919 Ft-ért. De a közel 300 Ft-os óriás Túró Rudin is kamilláztam.

(#37921) Devid_81 válasza Alvin_ti4200 (#37920) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem tudom hogy elnek meg az emberek otthon.
En (mi) 5 eve nem voltunk, most megyunk 'haza' majus vegen 2.5 hetre.
Szerintem az elso vasarlo korutnal mar a mentot kell majd ramhivni :DDD

...

(#37922) moleculez válasza Devid_81 (#37921) üzenetére


moleculez
veterán

Az 2.5 hét többe lesz mint ugyanannyi a Maldív-szigeteken, vagy egy Török all-inclusive repjeggyel. Komolyan, nem vicc.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37923) Devid_81 válasza moleculez (#37922) üzenetére


Devid_81
nagyúr

2 gyerekkel (13 honapos ikrek) erkezunk, gondolhatod mennyi sok sz@rt kellett elore beszereznunk nekik, hogy okesak legyunk. :O
Szerk: 2 nagy dobozt tele cuccal elore kellett kuldjunk, aminek nagy resze majd jon is vissza persze.

Megyunk par orvoshoz a gyerkocokkel, mert az Angol orvosok...ize, nem is tudom lattam-e valaha Angol-Angol orvost itt, szoval itt minden 'it's fine'...de jo lenne ettol picit tobbet megtudni par dologrol.
Plusz nekunk fogorovos, de csak altalanos semmi extra szerencsere nem lesz a fogunkkal.
Ahogy szamolom olyan £3000 lesz az egesz koltopenzzel... :W
Most 'lenyelem' mert nem voltunk 5 eve, de sztem ujabb 5 evig nem is latnak 'otthon'
Ennyi penzt tobbet en nem koltok el arra az orszagra :N

Szerk#2 Jovore Spanyol legaljara szandekozunk (foleg en) menni, ahonnan at akarunk menni Gibraltarra korulnezni, hogy elheto-e.
En a fejembe vettem, hogy eleg volt a UK-bol, adok neki meg 2-3 evet utana eladjuk a hazat es megyunk innen olyan helyre ami nincs tul messze, idojaras jo es Angolul (is) beszelnek.

[ Szerkesztve ]

...

(#37924) moleculez válasza Devid_81 (#37923) üzenetére


moleculez
veterán

Reális a 3k, komolyan. Ha kell fogdoki ajánlás szólj, tudok koreekt áron jót.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37925) Devid_81 válasza moleculez (#37924) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Bekescsabai dokit talaltunk nagy nehezen.
Eredetileg az ismerosomhoz mentunk volna, O jo fogdoki, evekig hozza jartam, fajdalommentes a szo szoros ertelmeben, es nagyon jo is amit csinal.
Tobb mint 1 honapot vartam ra, hogy kitalalja (csaladi okok vannak a hatterben most nala) hogy jo lesz-e neki vagy sem Juni elso hete.
Erre tegnap szolt, hogy nem jo, csak Augusztustol lesz fulltime ismet de akkor var minket sok szeretettel... :W
Gondolhatod, kb 4 infarktusom volt 2 perc alatt meg 1200-as vernyomas 6 agyverzessel... :O :DDD
4-5 helyet hivtunk fel senkinek nem volt mar idopontja, majd vegul talaltunk egyet akinek meg van/volt, de arrol meg olvastam jot/rosszat...
Mar levan zsirozva ott az idopont, de elore felek... :W

...

(#37926) Alvin_ti4200 válasza Devid_81 (#37921) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Most vagyok éppen a régi törzshelyemen (Espresso Embassy "újhullámosa" kávézó, Arany János utca), csak, hogy felkészítselek :)

Flat white: 1300 Ft (£3.00)
Flódni (nem túl nagy): 1650 Ft (£3.80)
Csokis "kakaós" csiga (nagy): 1200 Ft (£2.75)

Ezek egy az egyben londoni árak, kávézótól függően talán még drágább is. A Cafe Freiben ittam délelőtt egy dupla presszót, az csak 750 Ft (£1.75) volt, ami lényegesen olcsóbb az átlagos londoni dupla presszóhoz képest, de a Frei alapvetően olcsóbb, mint az újhullámos kávézók Budapesten

(#37927) Devid_81 válasza Alvin_ti4200 (#37926) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mar alig varom, hogy zokogva kiforduljak ilyen helyekrol...sztem tobbet fogok sirni mint a ket gyerek :DDD

...

(#37928) Balinov


Balinov
félisten

mi majd julius vegen indulunk haza 3 hetre kocsival, elore gyomoridegem van az araktol

Most,hogy anyosom a haldoklo aposomat apolta (RIP) otthon a kisboltba nem birt leugorni kenyerert sokszor, igy 3-4 alkalommal rendeltunk egy nagyobb adagot a Tesco.hu onlineon keresztul es bazmeg, csak pislogtunk asszonykaval az arakon! Siman ir arszint, nagyon sokminden, sokszor meg annal is sokkal dragabb

Devid_81, igaz, 2014-ben es januarban, de voltunk Malagan/Esteponan 4-5 napot, egy nap Giblaltar, ami megmondom oszinten iszonyatosan tetszett, de a hataratkelon a vegzalas, meg az a qrvara lepukkadt La Línea de la Concepción kicsit fanyar szajizt hagyott.

Mintha 5-10eve a Type-C-k altal lelakott,gettositott gyori Kossuth utcaban jarna az ember, csak ott az egesz varos olyan volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37929) emvy válasza Alvin_ti4200 (#37926) üzenetére


emvy
nagyúr

Hja, a Frei azert elegge alja kave szempontjabol. Fancy kavezoban 3 fontert hol lehet flat whiteot kapni Londonban?

while (!sleep) sheep++;

(#37930) Tufa_ válasza Devid_81 (#37923) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Tudom hogy nem feltetlenul segit, de nekunk a helyi GP-nk pl szuper, egeszen amig ide koltoztunk, asszonytol hallgattam hogy az angol healthcare mekkora szar az indiaihoz kepest, miota meg itt vagyunk, azota akarhanyszor hasznaljuk mindig dicseri.
A masik hogy ha van ra lehetoseg, private healthcare biztositason keresztul egy teljesen mas vilag.. Az elmult 1 evben tobbszor kellett hasznalnom, kb 4-5 ezer fontos kezelesek ingyen (ceges es most szemelyes bizti), es minden rendben volt..

(#37931) Alvin_ti4200 válasza emvy (#37929) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szinte bárhol, 2.90-3.30 között vannak az újhullámos kávézók 99%-ban (zone 1-3).

(#37932) instantwater válasza Devid_81 (#37923) üzenetére


instantwater
addikt

Jól hangzik.
Mit lehet/terveztek Gibraltáron dolgozni?

(#37933) Yeffy válasza Balinov (#37928) üzenetére


Yeffy
veterán

Type-C, lol. :DDD :C
en is voltam otthon most kicsit, az arakon már tavaly osszel leseggeltem, a mostani az csak a raadas volt.

elore megy nah. még mindig. a szakadekba max.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37934) t72killer válasza Devid_81 (#37925) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Békéscsaba? Intézzétek a bevásárlást Romániában. A fogdokit én is megszívtam tavaly, 5 egész hetet voltunk Mo-n de őkelme az egész nyári szünetben Hollandiában unokázott :((( . Amikor megtudtam meg késő volt már.

Árak: tavaly 2hét balcsi házikó simán 1000£, anyósékkal felezve nyögtük ki.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37935) Devid_81 válasza Balinov (#37928) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En meg nem voltam ott, csak millio dolgot olvastam Gibraltarrol, illetve neztem videokat stb.
Azt tudom, hogy olyan packed mint az allat, de ahogy nezem azert a kulvarosi reszen talan lehet mar levegot is venni itt ott.
Arrol nem beszelve, hogy az a latvany a nagy heggyel, korben a nagy viz stb... :B
Idojaras eves szinten legalabb 300 nap napsutes stb.

Sajnos a lakasarak durvak, de ahogy nezem a hazunk araert egy legalabb 2 vagy talan 3 szobas flat-et lehet azert venni.
Ha van erkely akkor en vidaman elkoszonok a mostani hatalmas kertunktol (kb 30nm :DDD )

De elobb menjunk le korulnezni, aztan majd dontunk :)

Ami meg vonzo ott nekem az adozas, foleg amikor nincs is par esetben, nincs council tax sem, jo persze sokminden mas meg van/lesz
De ha annyira megelnenk ott mint itt engem az 'orok jo ido' es a latvany karpotolna :B

...

(#37936) Devid_81 válasza instantwater (#37932) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En most Engineering Supervisor vagyok a hivatalos job spec alapjan, most Augusttol meg lehet muszaj-eloreleles lesz
2 epulet helyett 4 lesz es joval tobb ember.
Elkepzelheto, hogy Manager leszek, de majd meg meg kell azt elni ezeknel a hulyeknel.

Ebben az iranyban mennek tovabb ott is, legyen az egy hotel vagy barmi.

[ Szerkesztve ]

...

(#37937) t72killer válasza Devid_81 (#37935) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korlátozott tapasztalataim szerint a kevesebb adóból származó előnyt bőven beszedik máshol magán szervezetek/tulajok. Pl ja valahol olcsó az adózás, ott csupán ezért (0 előny pl iskolák, eü, stb terén) olyan drágák az ingatlanok, hogy kifizettetik veled előre 30év adóelőnyét. Kb mint a csok-baromság Mo-on :(((

Máltát nem nézitek?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37938) Devid_81 válasza t72killer (#37937) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De en neztem Maltat is, de nem tudom mennyire lennek 'elfogadott' a UK-ben szerzett papirjaimmal ott?
Gibraltar nagyjabol 'Anglia' es innen jott az otlet, hogy miert ne?!

Masik meg Romania jo otlet, de elso par nap Budapest lesz, majd 1 Het Bekescsaba majd a maradek majdnem egy het Pest ujra.
Plusz ket gyerek vegig fog nekem sirni mindent is az ut alatt :))
Mar most elore szedem a nyugtatot...vagy morfiumot...vagy barmit ami segit :D

[ Szerkesztve ]

...

(#37939) moleculez válasza Devid_81 (#37938) üzenetére


moleculez
veterán

Ketamin. Haver mondta még tinikoromban. :DDD ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37940) t72killer válasza Devid_81 (#37938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha kocsival mentek, akkor az utsó német Kauflandban pakoljatok fel :R . Gyerekeknek is biztos akad vmi érdekes.

Papírok: kérdezd meg a máltai munkaadókat 🤷‍♂️. Málta egész sokáig brit gyarmat volt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37941) Devid_81 válasza t72killer (#37940) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Repulovel megyunk, hogy csak 2.5 oras siras legyen + osszes repteri varakozas :))
En nagyon sz@rok amugy ettol az uttol...
Anno mindig rancoltam a homlokom a repulon amikor kisbaba/gyerek vegig sirta az utat...most mi lettunk azok a szulok akiket majd mindenki szidni fog :B

Egy kerdest mindenkeppen megerne Malta :K
Arrol is sok videot neztem meg olvastam, csak kicsit elbizonytalanitott munka szempontbol.
Nem akarnek mar megint nullarol kezdeni, oreg vagyok mar a soladik ujrakezdeshez szar meloval :DDD :O

[ Szerkesztve ]

...

(#37942) moleculez


moleculez
veterán

Cimbi 2 év után hagyta ott Máltát. Jól hangzik, meg elméletileg jó is, sőt rövid távon élvezhető is. De élni ott nagyon unalmas szerinte.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37943) t72killer válasza Devid_81 (#37941) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekünk hálistennek mindkettő szuper utazó, egy nyikk nem volt a kanári utakon. Autóban a kisebbik viszont agyrém, tavaly nem kicsit volt vele húzós az Amszterdam (mi ott szállunk le a kompról)-Bp.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37944) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Párommal tervezünk kimenni Londonba kb 1 hétre.
Hol érdemes szállást foglalni, illetve kb mire számíthatunk?
Nincsenek nagy igényeink, csak tiszta legyen, viszont saját fürdő, wc feltétel és ketten szeretnénk lenni. Gondolom hotel jöhet szóba vagy studio flat, nekünk utóbbi tetszene persze nem horror áron (200-250 font/hét?). Esetleg magyar ignatlanirodát érdemes megkeresni?

2016-2017-ben kint éltem, azóta kilépett az EU-ból, emiatt ha jól sejtem csak útlevéllel mehetünk. Akkoriban is irodán keresztül béreltünk házat.

(#37945) emvy válasza Grave_444 (#37944) üzenetére


emvy
nagyúr

> Gondolom hotel jöhet szóba vagy studio flat, nekünk utóbbi tetszene persze nem horror áron (200-250 font/hét?)

Hat figy, hotelben ez egy napra realis, nem egy hetre.

while (!sleep) sheep++;

(#37946) Grave_444 válasza emvy (#37945) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azért kérdezem. :)
Ilyen közös hálótermes borzalmak és közös wc a folyosón kizárt, de 4-5 csillagos hotel sem szükséges.

(#37947) emvy válasza Grave_444 (#37946) üzenetére


emvy
nagyúr

A beleposzintu hotelek kerulnek ejszakankent 200 fontba, kulvarosban talan olcsobb.

while (!sleep) sheep++;

(#37948) sh4d0w válasza Grave_444 (#37944) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kelet -Londont azert ne celozzatok. Nagyon olcso - es nagyon veszelyes.

https://www.coreinfinity.tech

(#37949) Grave_444 válasza emvy (#37947) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Felfogtam, ettől még nem tudom mit érdemes helyette nézni. :)

sh4d0w
Wood Green (szállás talán itt kéne) - Camden - belváros (Soho, Hyde Park) lesz a célpont.

(#37950) sh4d0w válasza Grave_444 (#37949) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Camden benne van London 10 legrosszabb helyei kozott crime rate-et tekintve.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.