Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) zone válasza Ck. (#33849) üzenetére


zone
őstag

Itt azt írják 21 nap az 50%-os kedvezményi időszak, ha levelet kaptál és kamera kapott el: [link]
Bár ha privát parkolócég küldte, ott lehet másképp van.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#33852) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Valaki vásárolt már itt közületek onbuy-ról? Trustpilot szerint megbízható.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33853) FeRkE válasza Tufa_ (#33601) üzenetére


FeRkE
őstag

Hat ez mar lehet valtozott azota, most kiprobaltam, hogy Curve-el fizetem vissza az Amex Everyday Platinum Credit cardot es automatikusan chargeolta a +1.5%-ot a Nationwide Select credit cardomra, irta a Curve hogy x fee applied for using Curve Frontend.

(#33854) moleculez


moleculez
veterán

Amazon Primehoz ugye jár Photo Storage unlimited. Na az eddig egy nagyon suttyó app vokt, most viszont rendbeszedték, és rendesen jó lett. :K Jó az AI alapú keresés.
Akinek van nézzen rá, érdemes.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33855) Tufa_ válasza FeRkE (#33853) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Curve Metal kartyad van?

(#33856) FeRkE válasza Tufa_ (#33855) üzenetére


FeRkE
őstag

Nem, sima.

(#33857) Tufa_ válasza FeRkE (#33856) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Azert. Csak a metal kartyaval ingyenes

(#33858) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Na azért az durva már hogy nem találok 140 alatt petrolt.
:Y

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33859) Ck. válasza GreenGoblin (#33858) üzenetére


Ck.
addikt

Én a múltkor prémiummal verettem tele £1.82-ért literjével. :DDD

(#33860) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Mert ti nem éltek ilyen földi kánaanban, mint mi magyaroszágon, ahol hatósági áras az üzemanyag (helló szocializmus, viszlát közgazdaságtan).:U

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#33861) GreenGoblin válasza Ck. (#33859) üzenetére


GreenGoblin
tag

Visszaosztottam az éves üzemanyag árat havira. 50-re jött ki. Szerviz 200-300 közt. Én viszem minden évben. Road tax majdnem 160. Alig várom, hogy kiderüljön mennyit fizetünk majd remortgage után jövöré és már veszek is egy EV-t ha engedi a pénztárca. Ebből nekem kezd elegem lenni.
Kiszámoltam egy Zoe méretű autót kétszer kéne töltenem, ami a mostani tarifám szerint 22 font lenne havonta. Szerviz olcsóbb, Road tax egyelőre nulla, Benyón felét spórolnék. Csak ugye a törlesztő lenne magasabb attól függ mit vennék.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33862) Ck. válasza GreenGoblin (#33861) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem jelenleg egy hybrid van, asszonynak EV.
Hosszabb távon nekem is az elektromos a cél, de mivel autóval járunk haza Mo.-ra, így egyelőre még nem merem bevállalni, a töltő infrastruktúra és az egységes fizetési módszer nagyon-nagyon messze van még.

(#33863) GreenGoblin válasza Ck. (#33862) üzenetére


GreenGoblin
tag

Milyen EV-t használ?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33864) instantwater válasza lumpy92 (#33860) üzenetére


instantwater
addikt

Várd ki amig majd csak prémium üzemanyagot tudsz tankolni. Arra ugyanis úgy tudom, nem vonatkozik a hatósági ár. Simát pedig egész egyszerűen nem fognak tartani a kutak, mert bukóval nem éri meg eladni.

(#33865) kIsDe` válasza instantwater (#33864) üzenetére


kIsDe`
tag

Mar le van szabalyozva, hogy aki az elozo 3 honapban arult alap benzint/gazolajat annak tovabbra is kell, nem mondhatja hogy csak premium van. Gondolnak mindenre:)) amugy ez eleg siralmas, ahogy erobol csinalnak mindent, persze mindig masra terelve a terheket.

[ Szerkesztve ]

(#33866) Yeffy válasza lumpy92 (#33860) üzenetére


Yeffy
veterán

nem pont ugyanaz, de az adon itt is freeze van már egy ideje.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#33867) Beaumont válasza Yeffy (#33866) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Sokat nem segitett. :)

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#33868) KROK640 válasza lumpy92 (#33860) üzenetére


KROK640
veterán

Mondjuk ide kell is, mert az angol fizuhoz képest kissé elmaradnak a Magyarországi fizetések...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#33869) KROK640 válasza instantwater (#33864) üzenetére


KROK640
veterán

"amennyiben a benzinkút a rendelet hatálybalépése előtti utolsó három hónapban forgalmazta a maximált árú termékeket, a benzint és a gázolajat, erre a következő három hónapban is köteles
ha a töltőállomáson a 480 forintos hatósági áras termékeket nem árulták három hónappal ezelőtt sem, akkor a prémium-üzemanyagot is 480 forintos áron kell adniuk,
abban az esetben, ha a maximált árú benzint és gázolajat nem tudják hét napon belül nyitvatartási időben összesen 48 órán keresztül biztosítani, a kútnak üzemszünetet kell hirdetnie, azaz be kell zárnia
"

Forrás

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#33870) instantwater válasza KROK640 (#33869) üzenetére


instantwater
addikt

LOL :Y .
Ennyire részletesen nem olvastam utána.

Akkor most épp az olajpiacot akarják a haverok kezére játszani?
Ugyan az olaj világpiaci árába nincs beleszólásuk, viszont a forint árfolyamába nagyon is, és így még a jövedéki adót sem kell megemelniük, ami túl átlátszó lenne.

Melyik cég fogja akarni/tudni ezt benyelni?
Vagy az a cél, hogy a kicsiket kinyírják, a nagyokat pedig felvásárolják?

(#33871) lumpy92 válasza KROK640 (#33868) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Közgazdaságtanból viszonylag alap tétel, amit világ számos pontján az élet is igazolt, hogy a hatósági ár nem működik.
A hatósági ár miatt nem éri meg árulni, ergo hiány lesz, ergo meg drágábban, vagy sehogy sem jutsz hozzá.
Persze most izmoznak, hogy de muszáj eladni, de akkor majd "elromlik" a töltőfej, nem szállít a beszállító, stb. de megoldják, mert senki sem olyan hülye, hogy fix bukóban kereskedjen.
És ezt a világon csak venezulea, törökország, belarusz és hasonló autoriter rezsimekben nem fogja fel ésszel az aparát. Ja, meg most már Mo-on sem...

Ui.: Ja és milyen EU-s bírság lesz ebből a versenybe való belenyúlásért! Persze mire az átfut már választasok után leszünk és legalább lehet megint brüsszelezni.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#33872) Yeffy válasza Beaumont (#33867) üzenetére


Yeffy
veterán

egy szoval sem allitottam, h igen.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#33873) KROK640 válasza instantwater (#33870) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem a benzinár hatósági árazása az egy viszonylag jó dolog volt, belegondoltál te, hogy milyen lett volna, és mit okozott volna egy 6-700ft-os benzinár? (most teljesen mindegy, hogy a széthulló forinttól lett volna ennyi, vagy az olaj világpiaci árától). További masszív áremelkedést, szinte minden szektorban. Az élelmiszert már lassan így sem lehet megfizetni :( 

Azzal is egyetértek, ahogy a benzinkutaknak elő vannak írva dolgok és szankcionálva vannak. Szerintem senkinek sem hiányozna a "kifogyott a benzin"  vagy az eleve ki sem nyitó kutak látványa, ha jól emlékszem, akkor nem is olyan rég láthattuk, hogy ez Nagy Britanniában hová is vezetett. 
Az pedig, hogy a benzinkutaknak kell lenyelni ezt a dolgot, megint nem hat meg : MO-n jobbadára hálózatok kútjait látom, (Shell, OMV, MOL, Auchan stb) amik nem hiszem, hogy ennyitől nagyon berogynának. Bezzeg senki sem morzsolt értük egy könnycseppet sem, amikor kedvükre tömködték a zsebüket évtizedekig, de jujj most 3 hónap, és mi lesz velük? SEMMI. Tudtommal egyik sem zárt be. Kisebb lesz a profit, netalán átmentileg veszteség lesz, de szerintem egyik sem fog becsődölni, vagy tömegesen kutat zárni. (már csak azért sem, mert akkor ugye elveszik tőle a kutat). (maximum ha van valami kis cég az most vesztese lehet ennek) 

Ugyan az olaj világpiaci árába nincs beleszólásuk, viszont a forint árfolyamába nagyon is, de félő, hogy egy erős jövedéki adócsökkentés sem ott csapódna le ahol kellene (hanem a kutak egyszerűen megtartanák az extra hasznot, árcsökkentés helyett). 

Az persze, ha közben 1-2 céghálózat átjátszódik a haveroknak, csak nekik tiszta nyereség... Valahol a kutak haverok kezére játszásával nem értek egyet, de jelenleg kb más megoldást nem látok arra, hogy a kutak ne kezdjenek el ügyeskedni és lehessen tartani az árat. 

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#33874) KROK640 válasza lumpy92 (#33871) üzenetére


KROK640
veterán

Az előző postom nagyrészt neked is címezhettem volna.

Egyrészt benne van a szabályzásban, hogy minimum 48 órán át kell tudni szolgáltatni, vagy bezárják és viszik a haverok. Tehát elromolhat a töltőfej, de X ideig akkor is tudnia kell adni benzint 480ft-ért. Szerintem senki sem fogja megkockáztatni a milliós birságokat, meg azt, hogy vigyék az egész eszközparkját...

A másik, hogy MO-n jobbadára hálózatok kútjait látom, (Shell, OMV, MOL, Auchan stb) amik nem hiszem, hogy ennyitől nagyon berogynának. Bezzeg senki sem morzsolt értük egy könnycseppet sem, amikor kedvükre tömködték a zsebüket évtizedekig, de jujj most 3 hónap, és mi lesz velük? SEMMI. Tudtommal egyik sem zárt be. Kisebb lesz a profit, netalán átmentileg veszteség lesz, de szerintem egyik sem fog becsődölni, vagy tömegesen kutat zárni.

Lehet Brüsszelnek nem fog tetszeni a benzinárba nyúlás, de jó ideje MO-n akár nőtt, akár csökkent az olajvilágpiaci ára a benzin ár szinte mindig csak emelkedett (minimálisan persze ereszkedett is, de elmondhatjuk, hogy sok éve növekvő tendenciát mutat), mert ha más nincs akkor épp a ft gyengül.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#33875) GreenGoblin válasza KROK640 (#33868) üzenetére


GreenGoblin
tag

Lassan már az itteni fizuhoz képest is drága lesz az üzemenyag ára. Itt is jó lenne korlátozás, kitudja meddig fog nőni. A villany gáz is fél éve nőtt, most megint aminek most szabtak egy határt de ahogy hallottam csak fél évig mikor megint lesz emelés. Lassan már luxus lesz élni.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33876) fojtviki válasza GreenGoblin (#33875) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem tudom mi lesz ebbol, de nem sok jot latok sajnos. Az UK dolgok is kezdenek egyre aggasztobbak lenni, de itthon se rozsas a helyzet. Most pl paromnak van valami baja, sajnos meg nem tudjuk mi. Viszont o meg UK-ban van bejelentkezve. Most egy nagyrutin verkep, borgyogyasz, ekg es verkep elemzes 74eFt eddig, es ki tudja, hogy hol all majd meg. Nem lenne akkor sem jobb a helyzet, ha itthon lenne TB, mert akkor meg honapok lennenek :( Szoval remelem, hogy nincs komolyabb baj, de ha igen, akkor kimegy Angliaba es ott lesz intezve a tobbi. Egyebkent is megy-menne dolgozni, de most ez a hirtelen jott betegseg kicsit visszavet bennunket :( :(

(#33877) FeRkE válasza KROK640 (#33873) üzenetére


FeRkE
őstag

A vicc, hogy ezen is ki jart megint jol? Egesz veletlenul ket nappal a bejelentes elott Hernadi eladott 200millio Ft-ert Mol reszvenyt, mielott bezuhant volna. Abszurdisztanban mindent lehet buntetlenul, jobb helyeken ezert borton jar.

(#33878) Balinov válasza fojtviki (#33876) üzenetére


Balinov
félisten

Mihamarabbii gyógyulást :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33879) instantwater válasza FeRkE (#33877) üzenetére


instantwater
addikt

Abszurdisztánban pedig majd előléptetés és kitüntetés jár érte.

Egész egyszerűen nem tudom megérteni, hogy hogyan lehet elképzelni hatósági árazást.

Majd bizonyára kijátsszák a törvényt. Nyitva lesz a kút, működni is fog, csak éppen olyan kevés üzemanyagot fognak lerakni a kúton, ami elfogy a nyitvatartás első órájában.
Azt gondolom nem szabályozza a törvény, hogy mennyi készletnek kell lenni.

(#33880) fojtviki válasza instantwater (#33879) üzenetére


fojtviki
senior tag

Van egy benzinkutas jo ismeros. Tegnapi napon 3 Vamos ellenorzes volt :) Mondtak is, hogy folyamatosan ellenorizni fognak, legyen uzemanyag ezt is kiemeltek. :W Itt azt beszelik nagyon, hogy par honap es Meszaros urnak rengeteg benzinkutja lesz!

Szerk: Balinov koszi :B

[ Szerkesztve ]

(#33881) instantwater válasza fojtviki (#33880) üzenetére


instantwater
addikt

Mindent értek.
Tehát van elég vámos, és jó magyar szokásként ellenőrizgetik a népet.
A fekete autó is jön éjszaka az üzemeltetőért, ha esetleg mégis elfogy az üzemanyag vagy elromlik valami? :W

Itt UKban sem rózsás az élet, de ami otthon megy az már csak a nevében nem diktatúra.

(#33882) fojtviki válasza instantwater (#33881) üzenetére


fojtviki
senior tag

Azert arra KOTELEZNI egy vallalkozot, hogy veszteseggel forgalmazzon valamit, hat tobb mint felhaborito. Hihetetlen az egesz :(((

[ Szerkesztve ]

(#33883) Ck.


Ck.
addikt

Mindig felmerült időről-időre, hogy talán mégis haza kellene költözni…de azt hiszem ebben a viktoriánus diktatórikus királyságban nem lesz napirenden mostanában.

(#33884) emvy válasza fojtviki (#33882) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent nem kotelezik arra, hogy veszteseggel forgalmazzon valamit.

while (!sleep) sheep++;

(#33885) instantwater válasza Ck. (#33883) üzenetére


instantwater
addikt

Pont ezt akartam írni én is. :(

(#33886) GreenGoblin válasza Ck. (#33883) üzenetére


GreenGoblin
tag

Idén lesz a választás azt lehet vége lesz a diktatúrának.
Bár a kövi is ilyen lesz.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33887) Beaumont válasza emvy (#33884) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Hát kötelező jelen állás szerint... Ha nem adod ennyiért jön valamelyik haver azt átveszi tőled. Aztán minden kis kút megy majd a kivereztetes után a baráti körnek. A héten megint 5 forinttal emelkedett volna az ára otthon mindkettőnek. Ezt is le kell nyelniuk. És a következő 3 hónapban minden egyes emelést...

[ Szerkesztve ]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#33888) Picco válasza Beaumont (#33887) üzenetére


Picco
addikt

en manageltem magan kezben levo kutat 2 evig, ez kb 12-14 evvel ezelott volt. eves atlagra lebontva kb volt 20ft haszon egy liter uzemanyagon...szerinted meddig huzzak a magan kutak?
meg azoknak is akinek van 3-4 kutjuk es kapnak meg 5 forint kedvezmenyt egy kizarolagos szerzodessel(annak is szep veszelyei vannak am) azok is max egy hettel tovabb huzzak...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33889) fojtviki válasza Picco (#33888) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem tudom a szamok mennyire tulzoak avagy sem, az ismerosnek 11 kutja van. Allitolag ez most neki 100-120 millio forint veszteseg lesz elozetes szamitas szerint. Attol felnek, hogy majd a 3 honap utan, megint hosszabbitjak a zarat meg 3 honappal. Elvileg azt mar nem birna tulelni.

(#33890) fojtviki


fojtviki
senior tag

Mas kerdes teljesen ezert nem szerkesztem az elozot. Tehat valahol lattam itt a topikban, hogy hazvetelnel depozitra nem lehet loan a megoldas? Sogornomek most akarnak venni hazat, 300000 Fontig hitelkepesek, viszont a 10% deposithoz hianyzik jelen pillanatban 4000. Tehat akkor ezt loan-nal nem lehet athidalni?

[ Szerkesztve ]

(#33891) zone válasza fojtviki (#33890) üzenetére


zone
őstag

Szerintem még gyűjtsenek pár hónapig. Az egy dolog, hogy az önerőhöz hiányzik 4k, de mi van a többi költséggel? Több lakáshitelnél van alapköltség/admin díj, plusz a felértékelés díja, állapotfelmérés díja, az ügyvéd díja, átutalás költsége, land registry, költözés, stb. Simán lehet 2-3 ezer font extra.
Ezen felül meg ugye az sem árt, ha van 3 hónapnyi fizetés félretéve állandó vésztartaléknak.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#33892) fojtviki válasza zone (#33891) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen ez mind oke, de a kerdes tovabbra is az, hogy lehet e vagy sem. Most ez csak egy kerdes volt, van itthon is penzuk, csak ugye pont, hogy nem akarnak lenullazodni igazabol. Az itthoni eltett penzhez meg nem nagyon akarnak nyulni, nem tudom miert. Szoval a kerdes tovabbra is fennall, hogy kivitelezheto e egy 4000Fontos loan-nal a deposit befizetes? :)

(#33893) Picco válasza fojtviki (#33889) üzenetére


Picco
addikt

ez sajat/magan kut vagy pedig 11 kutat uzemeltet valamelyik nagy brandnek? ha sajat akkor oszinte reszvetem :/

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33894) fojtviki válasza Picco (#33893) üzenetére


fojtviki
senior tag

En ugy tudom, hogy sajat. Most a legutolsot is megvette, tudom, hogy az ove, de az OMV vegulis. Nem tudom pontosan, hogyan mennek ezek a dolgok.

(#33895) Ck. válasza fojtviki (#33890) üzenetére


Ck.
addikt

Miért ragaszkodnak a 10% deposithoz?

(#33896) Picco válasza fojtviki (#33894) üzenetére


Picco
addikt

OMV-t pont nem tudom hogy franchise-kent uzemeltetik e vagy rendesen jelen vannak az orszagban, nameg amiota en kepbe voltam azota minden is valtozhatott.
mindenesetre arra kivancsi lennek hogy a finomitok/lerakatoknal is be van e fagyasztva az ar, de holnap megcsorrentem az ismit akie a kut, kivancsisagbol.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33897) fojtviki válasza Ck. (#33895) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem tudom oszinten szolva :DDD

Picco: Volt most ugye, hogy valami fejes 2 nappal ezelott a szankcio elott adott el parszaz millioert reszvenyt :)

(#33898) kraftxld válasza fojtviki (#33890) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én nem tenném, mert megjelenik credit history-ben és amikor a bank a teljes képet nézi akkor nem lesz meg nekik az önerő.
Ráadásul a 10% önerő is elég kevéske.

Utalják át a Ft-ot Wise-al, hogy meglegyen a plusz loan mentes önerő, aztán ha újra összejön az a pár ezer font akkor mehet vissza. Szerencsés esetben az árfolyamváltozáson is lehet keresni kicsit.

Amikor én most vettem házat NZ-n 2 hónapja akkor ott is minden beleszámítottak a teljes hitelösszegbe. (credit card - nem csak amit használsz hanem a teljes limit, egyéb loan-ok ha vannak és megjelennek a credit history-ben, stb)
A bankok meg ugyanolyan logika szerint működnek mindkét helyen.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33899) zone válasza fojtviki (#33892) üzenetére


zone
őstag

A válasz az, hogy lehet, de nem ajánlott. Sok hitelezőnek nem tetszene, hogy hitelt vettek fel azért, hogy egy másik nagyobb hitelt is fel tudjanak venni. Így valószínűleg kevesebb banktól kaphatnak lakáshitelt, magasabb kamattal.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#33900) FeRkE válasza fojtviki (#33897) üzenetére


FeRkE
őstag

Meg mar be is jelentkezett a MOL, hogy szivesen atvenne a "bajba jutott" benzinkutak uzemelteteset.. Any*tok..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.