Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) fojtviki válasza kmisi99 (#22049) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, ha valakinek utalsz. Viszont, ha te mesz haza es ugy kell penzt levenni, akkor metro bank a legjobb. Utalni mi is TW-t hasznalunk.

(#22052) kmisi99 válasza fojtviki (#22051) üzenetére


kmisi99
addikt

Már itthon vagyok, saját magyar számlára akarok ft ot kapni tenni.

[ Szerkesztve ]

(#22053) fojtviki válasza kmisi99 (#22052) üzenetére


fojtviki
senior tag

Akkor TW. Viszont legkozelebb csinaltass metro-t. Otthon ingyenesen hasznalod es kozep arfolyamon veszel fel penzt. Most voltunk mi is otthon ket hetre, azt hasznaltuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#22054) Kephamos


Kephamos
addikt

Szó volt róla, hogy közvetlenül a cégeknél érdemes állásokra pályázni. A jobsite.co.uk-n beadtam a jelentkezésemet vagy 30 helyre, de szinte mindegyik valamiféle fejvadászcégen keresztül ment.
Elkezdtem keresgélni, azonban a legtöbb cégnek nem találtam a career siteot. Én csinálok rosszul valamit?

(#22055) Viszlát válasza Kephamos (#22054) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezzel a tanáccsal vitatkoznék, mivel nagyon kevés cég vállalja be, hogy maga csinálja az előszűrést, szóval nagyon ritka, hogy egy cég saját maga hirdet.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22056) Balinov válasza Viszlát (#22055) üzenetére


Balinov
félisten

pontosabban ritka,hogy kulsosoknek maga hirdet, azert a belso jobsite-on torteno allashirdetes (neadjisten referal renszerben) sok helyen muxik meg (nalunk is, igaz, mi amerokai ceg lennenk)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22057) jerry311 válasza Kephamos (#22054) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, csinálod rosszul, csak van ahol nincs ilyen, mert nem vacakolnak az előszűréssel. (Meg tudom érteni, mert elég sok alkalmatlan jelentkező volt hozzánk is, pedig fejvadász cégen keresztül jöttek.)

(#22058) Viszlát válasza Balinov (#22056) üzenetére


Viszlát
addikt

Nyilvan, intranet mas teszta, de az ugye az o szempontjabol lenyegtelen. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22059) Mottie válasza Viszlát (#22058) üzenetére


Mottie
őstag

Én szinte mindenhol talaltam career lapot, más kérdés, hogy ettől függetlenül több megy keresztül külső cégen közben.

Be Victorious!

(#22060) BÁ Nutrition válasza Kephamos (#22054) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

konkretan mivel is szeretnel foglalkozni, es milyen szinten allsz benne?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22061) Kephamos válasza BÁ Nutrition (#22060) üzenetére


Kephamos
addikt

Gépészmérnök, 1+ év szakmai tapasztalat, Festo pneumatika certificate, Festo PLC certificate, több CAD rendszer alapos ismerete, stb.

(#22062) KMan válasza Kephamos (#22054) üzenetére


KMan
őstag

Kb minden fejvadasz fel fog hivni es berigenyt fog kerdezni illetve hogy mikor tudsz kezdeni. Foleg adminisztrativ kerdeseket fog feltenni, szakmai kerdeseket nem.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#22063) Kephamos válasza KMan (#22062) üzenetére


Kephamos
addikt

Úgy legyen. Kb mekkora bérigényt érdemes bemondani?

(#22064) FeRkE válasza Kephamos (#22063) üzenetére


FeRkE
őstag

Nezd meg a hirdeteseket, az alapjan eleg jol be lehet loni, hogy a tudasod alapjan kb mire szamithatsz.

(#22065) Kephamos válasza FeRkE (#22064) üzenetére


Kephamos
addikt

25-27-re tippelem magam. Meglátjuk majd hogy ez mennyire reális.
Kb mennyi idő mire felhívnak a fejvadászok?

(#22066) FeRkE válasza Kephamos (#22065) üzenetére


FeRkE
őstag

Valtozo. Van hogy jelentkezes utan masnap, van hogy akar 2 het mulva. Ami fontos, hogy angol szamod meg cim legyen benne a CV-ben, kulonben joval kevesebb az esely.. Volt egy melo amit palyaztam otthonrol, csak angol szamom volt meg, igy cimet nem irtam bele. Nem kerestek.. 3 het mulva mikor kijottem, beirtam a CV-be az itteni cimem ahol lakok, jelentkeztem ujra, masnap hivtak is. Sokkal tobben hivnak, miota angol cim is van a CV-ben, igy feltetelezik, hogy kikoltozessel mar nem kell bajlodnod.

(#22067) Kephamos válasza FeRkE (#22066) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem egyelőre nincs angol címem, próbálkozok itthonról melót találni. Még pár hétig csinálom így, aztán lehet hogy repülőre pattanok.

(#22068) melon válasza Kephamos (#22067) üzenetére


melon
tag

En cimet sosem irtam meg CV-be, csak telefonszamot es emailt, szerintem mindenkepp erdemes probalkozni cim nelkul is.

[ Szerkesztve ]

(#22069) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sportdirect 10Ł vocher 60Ł fölötti online vásárlásnál (UK only)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22070) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok.

Parom jelentkezett munkara az indeed-en keresztul. Nekem gyanus egy kicsit a valasz!

"Hi all,

Apologies for the delay on getting back to you guy's, its been a very busy week.
Could you send me a copy of your:

PASSPORT/ID

DRIVERS LICENSE

NATIONAL INSURANCE NUMBER

5 YEARS ADDRESS HISTORY (so this is where you lived in the last 5 years and also provide all the addresses where you lived)

1 PROVE OF CURRENT ADDRESS(this can be bills or council tax)

Kind Regards"

En azt mondtam, hogy igy azert ne kuldjon el mindent szerintem! Mondjuk o sem akarja. :DDD Velemeny?

(#22071) ludsimon válasza fojtviki (#22070) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez valami újfajta Nigériai csalás?

undefined

(#22072) fojtviki válasza ludsimon (#22071) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem tudom. Indeed-en van fent az allas: [link]

(#22073) FeRkE válasza fojtviki (#22072) üzenetére


FeRkE
őstag

Fene tudja, lehet kamu. A megadott email cim-hez tartozo logisticsltd.net domain pl nem letezik RIPE szerint..

(#22074) fojtviki válasza FeRkE (#22073) üzenetére


fojtviki
senior tag

Irtunk nekik, hogy szemelyesen vinne be nekik az office-ba. Meglatjuk de email-ben tuti nem kuldunk semmit.

(#22075) jerry311 válasza fojtviki (#22070) üzenetére


jerry311
nagyúr

Már nem azért, de a hirdetés egyik fele angol a másik meg spanyol?
A weblapon megadott email cím nem létezik, de még a domain sem.
Az a 110/nap nem sok egy kicsit? Csak hogy minél többen rákapjanak és küldjék a sok személyes adatot?

(#22076) fojtviki válasza jerry311 (#22075) üzenetére


fojtviki
senior tag

A 110/nap meg nem gyanus, mivel self employed munkarol van szo, amibol ugye meg adozni kell! Vannak helyek ahol van ennel tobb is! Pl a multkori hasonlo munkara is jott valasz, hogy be kellene menni interview-ra. Nem voltunk vele szerencsesek, mert pont Magyarorszagon tartozkodtunk :DDD Ugye miert ne pont akkor kellett volna menni :DDD Viszont a regi munkahelyre tuti nem megy vissza a gerinc problemak miatt! Szoval surgosen kell majd valami. Mondjuk hirtelen van domino pizza, vegulis nem rossz az sem, sot! Viszont a jovoben mindenkeppen kell egy self employed sofori munka is, de bevallom, mi nem talalunk olcson berelheto Van-t mint amirol fentebb szo volt :DDD

szerk: mar az indeed aplikacio vegen is volt ket spanyol kerdes, nem is ertettuk igazabol ;]

[ Szerkesztve ]

(#22077) noorbertt


noorbertt
őstag

Hogyan lehet kijelenteni a volt lakót?
Állandóan jönnek a levelek és nem győzzük vissza küldeni.
Meg neztem egy barna borítékosat és egy bankosat is: valami tartozásuk van amit be akarnak hajtani és egy banki kivonat ami szerint 2£ot küldött litvan számlárol és annyi az össz pénz rajta,

Mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#22078) KMan válasza Kephamos (#22065) üzenetére


KMan
őstag

Glassdoor-on tudsz nezelodni. Sok mindentol fugg, foleg hogy london, midlands vagy eszak anglia. Kozepen es eszakon mernoki fizuk 30k-tol kezdodnek, kb 45k-ig mennek. Londont nem tudom, nem ismerem, mas vilag :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#22079) KMan válasza noorbertt (#22077) üzenetére


KMan
őstag

Ide is jonnek korabbi alberlok nevere levelek, kb heti 10-15 level biztos. Egy dobozba gyujtjuk...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#22080) Mongkut


Mongkut
újonc

Helló! Milyen oldalakon érdemes nézni az állásokat a Gumtree-n kívül?

(#22081) melon válasza fojtviki (#22070) üzenetére


melon
tag

Ennyi adattal mar hitelt lehet online igenyelni, igazabol meg kevesebbel is szerintem.

(#22082) melon válasza noorbertt (#22077) üzenetére


melon
tag

En ugy tudom, hogy mas levelet kinyitni vagy kidobni nem legalis. A legegyszerubb, amit tenni lehet, az az, hogy jol lathatoan ra kell irni a boritekra, hogy "Not known at this address – return to sender", es bedobni a postaladaba. Persze csak azokkal lehet ezt megtenni, amiken fel van tuntetve a felado. Bovebb info

Mi mar masfel eve koltoztunk utoljara, de sajnos meg mindig jonnek levelek az elozo lakotol, nagyon lassan csokkeno utemben.

[ Szerkesztve ]

(#22083) noorbertt válasza melon (#22082) üzenetére


noorbertt
őstag

Illegális, ez így van. De pl a banknak már vagy 10alkalommal vissza küldtük a leírt módszerrel és semmi.

És mint kiderült a bankot használja a tulajdonosa és ezzel a címet is ahol nem tartózkodik

(#22084) melon válasza noorbertt (#22083) üzenetére


melon
tag

A cikk szerint ilyenkor kibonthato a level, es erdemes felhivni a bankot, hogy ne kuldjenek ide tobbet levelet, ez mar a "fraud prevention" es igy nem illegalis.

(#22085) jerry311 válasza melon (#22084) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tökmindegy, volt amit bevittem a bankba, ha már úgyis be kellett mennem. Megköszönték és azóta is jönnek levelek. Mióta megvan a daráló, mindegyik eltévedt levélből 4x10 mm-es konfetti lesz.

(#22086) Viszlát válasza melon (#22082) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem csak azokkal, a linkeden is van róla szó:

If there is no return address visible, Royal Mail has a returned letter centre in Belfast where they are allowed to open the mail in an attempt to identify the sender so they can return it. The returned letter centre can add these details to their database and the unwanted mail should stop. If they can't identify who the mail should be sent to, the item will be destroyed.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22087) fojtviki válasza melon (#22081) üzenetére


fojtviki
senior tag

Meghogy hitelt, de meg durvabb dolgokat is ahogy mondtak. Foleg igy a menekult krizis idejen! Egyebken az email-re kuldott egy telefon szamot, hogy hivjuk fel. Egy komoly munkaltato ilyet tuti nem csinal, szoval kilove :D

(#22088) FeRkE válasza Mongkut (#22080) üzenetére


FeRkE
őstag

Jobsite, Glassdoor, Reed, Monster, CWJobs, Indeed

En ezeket hasznaltam, IT-s melo. Na es persze LinkedIn

(#22089) BÁ Nutrition válasza FeRkE (#22088) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meg cvlibrary

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22090) BÁ Nutrition válasza Kephamos (#22065) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

minden attol fugg milyen a tenyleges tudasod. szeretik ha 4-5 ev tapasztalatod van ill eloszor probalnak olyanokat felvenni akinek van ellenorizheto angliai tapasztalata.
25-27 brutto eleg keves, de ha nem jon jobb akkor egy ideig el tudsz tengodni vele. mindenkepp 35 fole probalkozz kerulni, de ha olyan helyen vagy ahol lehetoseg van tulorazni akkor ennek a duplaja is osszerakhato konnyeden. hiany van jo szakemberekbol a legtobb teruleten.
birmingham kornyeken nagyon sok melo van, en azt celoznam meg.
de igazabol barhova mesz, mindenhol lesz melo ha jo vagy
szal siman kapsz olyan helyen is melot ahol homokos tengerpart van es ott sutteted a hasad minden hetvegen. (meleged nem biztos h lesz ;] )

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22091) Kephamos válasza BÁ Nutrition (#22090) üzenetére


Kephamos
addikt

Úgy vagyok vele, hogy először legyen valami, amiből ki tudok fizetni valamit amiben lakhatok és közben pedig keresgélek, ha nem vagyok elégedett. Szerződések felmondási ideje jellemzően mennyi szokott lenni?
Illetve jó ötlet-e beleírni a jobsite által automatikusan ajánlott letterbe hogy "Currently I live in Hungary but I will move to the UK in a few weeks" ?

[ Szerkesztve ]

(#22092) BÁ Nutrition válasza Kephamos (#22091) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jellemzoen annyi a felmondasi ido amit a szerzodes tartalmaz. ha van olyanod, az is lehet h nem lesz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#22093) ludsimon válasza Kephamos (#22091) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha az utolsó mondatot beleírod, meg se keresnek, kuka a cv.:(

undefined

(#22094) Kephamos válasza ludsimon (#22093) üzenetére


Kephamos
addikt

Egyelore igy se nagyon. Legtobb helyen a regisztracional meg kell adnoi cimet. Hazudjak valamit vagy mi?

(#22095) emvy válasza Kephamos (#22094) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmikepp ne hazudj. Jogi problemaid is lehetnek belole.

while (!sleep) sheep++;

(#22096) Kephamos válasza emvy (#22095) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor pedig marad a vakon kiköltözés, ami problematikus, mert nincs túl sok pénzem.

(#22097) emvy válasza Kephamos (#22096) üzenetére


emvy
nagyúr

En azert siman elkezdenek magyar cimmel keresni.

while (!sleep) sheep++;

(#22098) Kephamos válasza emvy (#22097) üzenetére


Kephamos
addikt

Kedd óta spammelem a Cv-ket mindenfelé és eddig semmi visszajelzés. Azt hittem UK-ben gyorsabban haladnak a dolgok.

(#22099) emvy válasza Kephamos (#22098) üzenetére


emvy
nagyúr

Most pentek van. Ennel azert lassabban mennek a dolgok.

while (!sleep) sheep++;

(#22100) ludsimon válasza Kephamos (#22096) üzenetére


ludsimon
veterán

"És még valami: ha külföldre megy az ember, jó ha a szorgalmon felül a "mesterhármasból" legalább kettő stabil alapokon áll.
A mesterhármas pedig:
1. Szakmai képzettség
2. Nyelvtudás
3. Elegendő pénz addig, míg munkát nem találsz.
Ha ebből csak egy teljesül csak, akkor nagyon nehéz, majdhogynem lehetetlen küldetés lesz megvetni a lábad. Van akinek sikerül, de nem általános."

Ha olvastad az összefoglalót akkor nem szóltam.

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.