Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) Bozek válasza air (#32700) üzenetére


Bozek
nagyúr

Idézet tőled: "Ne akarj mindig, mindenkit kényszeresen kijavítani!". Miközben te ugyanezt csinálod. Én itt lezártam a dolgot.

(#32702) ( V )


( V )
veterán

Kíváncsi leszek mennyire fogják ezt a gyártók / Google is támogatni:

Linux kernel's long-term support releases now last for 6 years, and that's good for Android

lényeg: mivel Linux kernel 2 helyett 6 év támogatást kap a régebbi Android modellek ill a meglévők is tovább lesznek támogatva.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#32703) togvau


togvau
senior tag

Arra tud valaki magyarázatot, hogy miért van az, hogy kizárólag a spotify, és a beépített zenelejátszó képes normálisan zenét játszani bluetooth eszközre?

VLC player, vagy upnplay-t használva random megáll, és pár másodpercig szünetet tart, néha akár tartósan is amíg nem nyomok rá újra a play gombra. Az meg szinte általános, hogy van mit lejátszani a playlistben, még is a szám végén megáll, és nem lép a következőre amíg nem nyomom. Viszont ha nem BT eszközre megy a hang, akkor jó minden.

BT kapcsolatban nincs gond, nem szakad meg, és 2 különböző eszközzel is ugyan azt csinálja a telefon és a tablet is. Mindkettőn android 6 van.

hitler, sztálin, micro usb

(#32704) Armahun válasza tordaitibi (#32698) üzenetére


Armahun
addikt

Ezt a három mappát átmásoltam és szerencsére jó lett minden.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#32705) Gabor343


Gabor343
tag

Sziasztok!

Vettem egy új telefont amin android 7.0ás operációs rendszer van. Az a problémám hogy túl erős a telefon hangereje médialejátszás közben, még úgy is hogy a hangerő a lehető legkisebbre van levéve. Ez főleg fülhallgató használata esetén jelent problémát. Van valami lehetőség beállítani azt hogy mekkora legyen a min és max hangerő? Vagy ez valami gyári beállítási hiba lehet és nem lehet az oprendszerben állítani?

Amúgy a telefon típusa Doogee X30.

(#32706) juve600


juve600
nagyúr

android 8 -ban hol van olyan hogy Alkalmazás előzmények törlése ?

(#32707) vacs válasza juve600 (#32706) üzenetére


vacs
veterán

Ezt inkább kérdezd meg a Pixel vagy Nexus topikban, mert eddig csak nekik érhető el az Oreo! :K

(^)(>.<)(^)

(#32708) Bozek válasza vacs (#32707) üzenetére


Bozek
nagyúr

Plusz a Sony Xperia XZ1 és XZ1 Compact tulajoknak. :) Igaz, ők még kevesen vannak, mert csak pár napja érhető el Magyarországon.

(#32709) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nem tudom hol kaphatok ilyesmire választ, itt is megkérdezem, a tv topikban nem hiszem hogy lesz megoldás. Azért ide, mert androidos tv-ről lenne szó. Tehát a kérdés:
Szeretnék pc-ről fájlokat másolni az androidos tv-be dugott pendrivera. A tv Wifin keresztül csatlakozik a routerhez a pc kábellel. Megoldható valahogy hogy a tv-n megosztok valami mappát amit a pc-ről elérek és másolok rá?

[ Szerkesztve ]

(#32710) mark! válasza mexel (#32709) üzenetére


mark!
őstag

ilyen formában szerintem nem, max NAS-al.
nincs androidos tv-m, szóval nem próbáltam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

>

(#32711) géeles válasza mexel (#32709) üzenetére


géeles
aktív tag

tuti, hogy megoldható.FTP szerver alkalmazást bekattint, és szerintem ennyi kb.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#32712) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Adott egy huawei y 625, bekapcsolni nem kapcsol be, boot után Encryption unsuccessful képernyő fogad.
Lehet Reset-elni a telefont, akkor belép recoveryben, factory reset, wipe date/cache...de semmi nem segít.
Mindeféle netes leírást kerestem, de eddig nem sikerült életet lehetni bele.
Pontosabban Huawei y625 u51 a típusa. Ki mit javasol? :R

(#32713) mexel válasza géeles (#32711) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, igen azt hiszem az marad, akár esexplorerrel vagy mással. Jobb lett volna külső progi nélkül, valami sima mappamegosztással megoldanom.

(#32714) nemesis72


nemesis72
újonc

Sziasztok!

IOS-ről térnék vissza ismét androidra. A kiszemelt áldozat S8 vagy S8+. Azt szeretném kérdezni, hogy még mindig fent áll az probléma, hogy belassul egy idő után az android. Nekem anno S4-esem volt(akkor ez volt a legmodernebb samsung) és azért váltunk meg egymástól, mert 1 év után elviselhetetlenül belassult és állandóan ment valami háttérben. A Clean mastert naponta kétszer kellett futtatni. Besokaltam.
Tapasztalatotokat és válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv
Laci

(#32715) Viktor0610 válasza nemesis72 (#32714) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Clean Masterrel akármelyik készülék belassult volna. :P
Én egy középkategóriás készülkéket használok, nem tapasztalok lassulást.
Az S8/S8+ sem hiszem, hogy nagyon lassulna. Kivéve, ha telepakolod mindenféle lim-lom appal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#32716) nemesis72 válasza Viktor0610 (#32715) üzenetére


nemesis72
újonc

Akkor CM felejtős, nem kell rá semmi védelem?
Barátom most vett egy S8+-t és állítólag benyelt valami vírust, pedig ő a gyári alkalmazásokon kívül nem igen pakolt semmit a telefonjára és felnőtt tartalmú oldalakat sem nézett a neten.

Úgyan nem emlékszem arra, h annó miket pakoltam a telefonomra de azóta már komolyabb lettem és vigyázok az alkalmazásokkal.

Lényeg, h nincs lassulás.

Köszönöm a segítséget. :R

(#32717) Viktor0610 válasza nemesis72 (#32716) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kell sem vírusirtó, sem egyéb "tisztító" alkalmazás. Ha hivatalos forrásból szerzed be a programjaid, odafigyelve, hogy ne legyen csilliárd felesleges engedélykérése a letöltendő appnak, nem valószínű, hogy baj történhetne a készülékkel.

A barátod sem nyelt be semmi vírust, csak találkozott a mostanában sűrűn előforduló agresszív reklámmal, amire, ha rákattintasz, AKKOR lehet problémád (emelt díjas SMS, kéretlen programok, stb.).

Xiaomi 13T

(#32718) mark! válasza Viktor0610 (#32717) üzenetére


mark!
őstag

vírusírtó sosem jöhet rosszul. mondjuk sok értelme sincs :D

>

(#32719) Viktor0610 válasza mark! (#32718) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én 7 éve használok droidot, elég masszívan, ami azt jelenti, hogy csilliárd programot telepítek/törlök, és sosem volt még vírusgondom. :N
Aztán lehet, Kínában/Indiában/Amerikában/Zimbabwében már teljes profilom van minden sötét alaknak, de én ebből nem érzékelek semmit. :))

Xiaomi 13T

(#32720) vacs válasza nemesis72 (#32716) üzenetére


vacs
veterán

Viktor0610-nek teljesen igaza van!

Az ilyen Clean master és társai több kárt csinálnak mint hasznot, nem szabad őket használni!
Vírusirtó sem kell, esetleg egy reklámblokkoló!

A barátod semmilyen vírust nyelt be, csak böngészőben egy felugró ablakban egy reklám volt, hogy a telefonja vírusos és mivel rákattintott, ezért vannak most problémái!

Nem kell a memóriát se kiüríteni, azért van, hogy a telefon használja!
Az android úgy van megírva, hogy nem engedi megtelni, de a lehető legtöbb alkalmazást a memóriában tartja, ettől nem merül jobban a telefon, sőt gyorsabb mi lesz érzésre, mert nem a nulláról tölti be az appot amit megnyitsz, hanem egy pillanat alatt a memóriából!

:K

(^)(>.<)(^)

(#32721) nemesis72


nemesis72
újonc

ZedMester, Viktor0610, vacs!

Szeretnék érdeklődni, hogy nektek milyen telefonotok van?

Köszi a választ!

(#32722) Viktor0610 válasza nemesis72 (#32721) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelenleg Xiaomi Redmi 4 Prime. :)

Xiaomi 13T

(#32723) Bozek válasza Viktor0610 (#32719) üzenetére


Bozek
nagyúr

Abban biztos lehetsz. Még akkor is, ha nem használsz Tinder-t. Az újságíró 800 oldalnyi dokumentumot kapott, amikor kikérte az adatait. :D

[ Szerkesztve ]

(#32724) vacs válasza Viktor0610 (#32722) üzenetére


vacs
veterán

Nekem Nexus 5, bnőnek Nexus 5x, de közben használok egy HTC One M8-at is!

(^)(>.<)(^)

(#32725) andrás47


andrás47
senior tag

Udv! Eddig W. P-s voltam most valtottam Android 6.0.1.-re kerdesem az lenne Gmailrol nem toltotte at a nevjegyeket, hogy lehetne egyszeruen megoldani , ha lehet lepesrol-lepesre leirva. Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#32726) Viktor0610 válasza andrás47 (#32725) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a wp-s telefonodban van memóriakártyahely, akkor az Adatátvitel appal készíts mentést a neveidről, majd a mem.kártyáról visszaállíthatod a droidos készülékre (importálás - Gmail).

Xiaomi 13T

(#32727) andrás47 válasza Viktor0610 (#32726) üzenetére


andrás47
senior tag

Sajnos mar a wp-s telom nincs meg.

(#32728) mark! válasza nemesis72 (#32721) üzenetére


mark!
őstag

huawei p10lite
és ha kapható lesz, tervezek venni egy xiaomi a1-et.

[ Szerkesztve ]

>

(#32729) Viktor0610 válasza andrás47 (#32727) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor viszont a neveid nem a Google-fiókban voltak.
Így nincs ötletem, mi lehet a megoldás.

Xiaomi 13T

(#32730) vacs válasza andrás47 (#32725) üzenetére


vacs
veterán

A windows telefonhoz (remélhetőleg) volt windows account, ha ott megvannak a számok, akkor nincs gáz!

A gmail egyből tud outlook.com-ból importálni!!
Tehát PC-n belépsz Gmail Címtár > Importálás > outlook.com-ból!

Vagy az outlook.com-on be lépsz a webes felületbe és ott le tudod menteni (csv vagy vcard-ba), majd a gmailbe belépve tudod importálni egyben.

(^)(>.<)(^)

(#32731) andrás47 válasza Viktor0610 (#32729) üzenetére


andrás47
senior tag

Annyit tudok a nevek tel. szamok megvannak a Gmail, es Hotmail fiokomban is. Akkor nincs is semmilyen megoldas ?

(#32732) Viktor0610 válasza andrás47 (#32731) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem lehetnek meg a Gmailen a nevek vagy rosszul állítottál be valamit. Egy Android rendszerű készülék tökéletesen KELL kezelje a Gmailt és annak címtárát.
Mentsd le a Hotmailből a neveid, majd töltsd fel a Gmailbe.

Xiaomi 13T

(#32733) air válasza andrás47 (#32731) üzenetére


air
nagyúr

Ha a számok megvannak a "Gmail" fiókban, akkor mi a kérdés? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32734) andrás47 válasza air (#32733) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm a válaszokat megoldódott a probléma egyszer csak magától.

(#32735) nemesis72


nemesis72
újonc

Köszönöm a válaszokat, uraim! :R

(#32736) #59070464


#59070464
törölt tag

Google account nelkul hogyan oldhato meg, hogy biztonsagosan es ellenorzotten telepisek nehany appot, ami Play Store-ban elerheto es nem csak manualisan frissul, ha en frissitem? Gondolok itt arra, hogy a Signal innen letoltheto, fingerpring ellenorzheto, tovabba ami majdnem ennyire fontos, magatol frissul is! Most hirtelen csak a Spotify-t tudnam emliteni, amire szuksegem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#32737) vacs válasza #59070464 (#32736) üzenetére


vacs
veterán

apkmirror a te barátod!
Itt megtalálod a play-en lévő appok nagy részét, teljesen biztonságos, módosítatlan apk formátumban!
Frissíteni viszont neked kell manuálisan!
:K

(^)(>.<)(^)

(#32738) T. I.


T. I.
senior tag

Egy google playről letöltött appnál hogyan lehet azt elérni, hogy a play frissítési listájából kikerüljön, ergo, a gyári verzió ne akarjon frissülni, a frissítést ne ajánlja fel?

(#32739) zeon.hu válasza T. I. (#32738) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Zipsigner.
Újra aláíratod vele és kész.
(Kimásolod az apk-t, aláíratod. Utána törlöd az eredeti alkalmazást, mielőtt felteszed az újat.)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#32740) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

azt honnan tudom, hogy egy adott androidos telefont meddig támogatnak?
(persze vehetek pixelt ha hosszútávra szeretnék, de itt most más gyártókra is gondolok pl htc.. stb..)

Szépnapot!

(#32741) Viktor0610 válasza Dexter-2000 (#32740) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sehonnan? :D
A nagy gyártók a felsőkategóriás készülékeikre ki szoktak adni egy-két főverziót, de kb. ennyi.
A Nokia pl. kijelentette, hogy minden készülékét frissíti majd P-re is. Most ugye N-en vannak, tehát ez két főverziót jelent.

Xiaomi 13T

(#32742) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

csömörből-vödörbe :DD

akkor várok még, hogy lemenjen a pixel ára

köszi azért :R

Szépnapot!

(#32743) Krisztianson


Krisztianson
tag

Tudja esetleg valaki, hogy az 5.1-es Androiddal meddig lehet majd még használni a Play Áruházat? Van esetleg valami hír, hogy kb. Mikortól állnak át az appok a minimum 6-os Androidra?

(#32744) T. I. válasza zeon.hu (#32739) üzenetére


T. I.
senior tag

Köszönöm!
Ennél egyszerűbb megoldás nincs? Valami eldugott beállítás valahol a marshmallow-ban?

(#32745) Armahun válasza T. I. (#32744) üzenetére


Armahun
addikt

Letiltod az automata frissítést ( csak egyszerre lehet mindre) és mindig a felajánlottak közül egyesével frissíted azokat amiket akarod.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#32746) Viktor0610 válasza Krisztianson (#32743) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kérdés értelmetlen.
"Ezeréves" verziókkal is működik maga a Play, max. egy-egy programot nem fogsz tudni feltelepíteni.
Ez meg a program funkcióin meg a programozó hozzáállásán múlik majd. ;)

Xiaomi 13T

(#32747) lovi27 válasza T. I. (#32744) üzenetére


lovi27
addikt

Az tűnik a legstabilabbnak amit ajánlottak (bár 2013. áprilisa óta nem frissítették)

A másik megoldás: a Play Áruházban a Saját programok és játékok menüben a Telepítve listában ráböksz a kívánt appra (nem elindítani!). A megjelenő app áruházi oldalának jobb felső sarkában lesz 3 függőleges pont. Ráböksz és a kis ablakban kiveszed a pipát az Auto. frissítés után. Így az az app nem fog frissülni és ez a megoldás nem Android verzió függő.

[ Szerkesztve ]

(#32748) zeon.hu válasza lovi27 (#32747) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hátránya, hogy egy idő után sok alkalmazást kell kerülgetni.
Érdemes akkor a korábbi stabil verzióikat menteni.
10-12 alkalmazást írattam újra alá, azokkal nincs gond és a play se mutogatja.

#?*@&!

(#32749) #59070464 válasza vacs (#32737) üzenetére


#59070464
törölt tag

Mi a garancia arra, hogy ezekbe senki nem nyúlt bele? Egyáltalán van rá garancia? Hallottam már ezekről az oldalakról. Hogyan működnek a háttérben? Hogy kerülnek fel az oldalra, vagyis milyen módon?

(#32750) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!
5.1.1-es android van a telefonomon 2 GB ram-mal.
Megjelent 7.0-ás frissítés (talán oreo is lesz valamikor). Ki mit tud a memóriakezeléséről? Többet elzabál alapból, mint az 5-ös? Most túl jól van belőve a telefonom ahhoz, hogy balul süljön el és vissza kelljen állítani.

Make Love not war!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.