Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) prime77 válasza Bozek (#32399) üzenetére


prime77
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat!
A lényeg ,hogy a Húgom 70-es volt.
Én 30-as voltam ,de már telenoros vagyok.
Számhordozás.
Először azt írta a készülék,hogy nincsen benne sim kártya!
Ekkor beletettem az enyémet a telenorosat ,és már felismerte - ki is írta ,hogy telenor meg az időt is stb.
Viszont semmit nem tudok csinálni.
A lenti billentyűkre nem reagál.
De ha hívom a telefont akkor látom a hívást, nagyon klassz a csengőhangja, és azt is mutatja ki hív ,de nem tudom felvenni.
Aztán kiírja,hogy enter the password to unlock.
Akkor tudom használni a középső kerek gombot, és a vissza gombot is.
De hogy hogyan tudnék számokat beírni,nos azt nem tudom.
Mert csak hívás után adja ezt az unlock dolgot.
Annyira jó lenne ha meglehetne csinálni ,mert ez most Húgom kislányáé.
Persze ő még csak 2 éves ,de úgy megörült mikor bekapcsolt a telefonja.:)
Ha valaki tudna segíteni jó lenne.

Tisztelettel!

Jani!

[ Szerkesztve ]

(#32402) vacs válasza Quasi_modo (#32400) üzenetére


vacs
veterán

Telefon beállítások > Fiókok > Google > Fiók törlése, ezután pedig a Telefon beállítások > Biztonsági mentés és visszaállítás > Gyári adatok visszaállítása, ez minden adatot töröl a telefonról és így már viheti az új tulajdonos!

(^)(>.<)(^)

(#32403) Quasi_modo válasza vacs (#32402) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Na várjunk. Ilyenkor nem szűnik meg a Google fiókom? Mert az új mobilhoz azért használnám. Ezt a menüpontot azért nem használtam, nehogy maga a fiók is törlődjön. Az a cél, hogy csak a régi mobil tűnjön el az account-ból.

valami

(#32404) Bozek válasza Quasi_modo (#32403) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Google Play-en belül nem fog eltűnni a telefon (feltéve, ha a webes felületről beszélsz). A fiókot csak a telefonból tudod törölni (és az FRP miatt eladás előtt fontos is eltávolítani), azzal nem szűnik meg.

(#32405) vacs válasza Quasi_modo (#32403) üzenetére


vacs
veterán

Ne aggódj, ilyenkor csak a telefonról tűnik el a google fiók! :K

Google kereső első találatát ajánlom figyelmedbe (esetleg még a negyediket)! ;)

(^)(>.<)(^)

(#32406) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek. Akkor nekilátok.

[ Szerkesztve ]

valami

(#32407) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Android 7.1.2 rendszerem nem ismeri fel a 64 gb-os SD kártyámat egy teljesen szabályos reboot után. Azt írja formázni kéne. Ki lehetne ezt valahogy kerülni valahogy? SD olvasó hiányában kb 50 giga adatot kéne lementenem a felhőn keresztül vagy internal storage-re másolással darabokban géppel összekötve (kb 7 giga szabad hely van szóval az is eltartana egy darabig). Lehetséges-e hogy ez valami rendszerhiba, ami javítható vagy tényleg megsérült valami az sd kártyában ami miatt formázni kéne?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#32408) Quasi_modo válasza Quasi_modo (#32406) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Megoldva. :)

valami

(#32409) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#32407) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mind1, szereztem havertól kártyaolvasót, megoldottam.

Üdv. Johnny

(#32410) flash-


flash-
veterán

nekem az lenne a kérdésem hogy az android 7.0 nál található olyan beállítás ami lehetővé teszi hogy a képernyő lezárása után mely appokat zárja be a telefon-ne zárja be.

ez tehát végülis megegyezik a greenify jegelés funkciójával vagyis lényegében android 7-nél nem kell már greenify?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#32411) Bozek válasza flash- (#32410) üzenetére


Bozek
nagyúr

Melyik ez a beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#32412) flash- válasza Bozek (#32411) üzenetére


flash-
veterán

Beállítások-Akkumulátor-zárképernyő tisztítás

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#32413) Bozek válasza flash- (#32412) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor szépen sétálj át a telefonod topikjába, mivel ez nem Android funkció, hanem gyártói. :)

(#32414) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!

Na még egyszer bírom ide amit már egyszer leírtam,hátha valaki nem vette észre,bár lehet ,hogy nincs is erre megoldás,vagy éppen ilyen telefonnal nincsen senki "képben".

Megtudná valaki mondani ,hogy lehetne -e orvosolni a következő hibát?
Van egy HTC Desire telefon,2010-es kiadás.
Na most ez annak idején beázott.
Nem is lehetett bekapcsolni.
Ez a telefon konkrétan Húgomé volt.
Nagyon sajnálta a készüléket, de vett egy másik telefont ezután.
Most a napokban előkerült - így pár éve elteltével ,én meg rátettem a töltőre és fel is töltött.
Be is tudtam kapcsolni.
Tettem bele sim kártyát is és működik.
Viszont a lenti gombjaival semmit nem tudok csinálni ,hiába nyomkodom őket.
Felhívtam a telefont egy másik telefonról és ki is írja ki keres és honnan.
Tehát még ez is ok
De amúgy felvenni a hívást nem tudom!
Viszont ekkor a telefon kiírja,hogy üssem be a kódot az unlockhoz.
Tehát zárolva lenne a telefon?
Húgom azt mondta ő sosem zárolta,és ,hogy fogalma sincsen a kódról mi lehet az.
Szóval szerintetek ezt a telót lehet még unlockolni kóddal ,és akkor működne?
De honnan szedjek én ilyen kódot?
Neten néztem de mindegyik pénzes.
Szóval van valakinek valami ötlete erre?
Nagyon szépen köszönöm előre is! :R :C

Konkrétan erről a telefonról van szó!
http://www.unlocked-mobiles.com/blog/htc-desire-white-released/

(#32415) ksanc válasza prime77 (#32414) üzenetére


ksanc
őstag

Egy hülye kérdés: nem lehet, hogy telepítve van a Viber vagy hasonló és alapértelmezetten ezen keresztül, wifin történik a hívás?
Melyik szolgáltató telója? Ha nem ugyanattól a szolgáltatótól való SIM lett beletéve, akkor biztosan hálózati zár, akármit is látszik művelni. Ha ugyanaz, akkor lehet hardverhiba is.
Ha annó beázott és erőltetve volt a működés, akkor bármilyen hardverhiba előfordulhat, akár ilyen is. A beázással az a legnagyobb baj, hogy ha azonnal nem áramtalanítják (akksi ki) és szárítják ki rendesen, akkor a korrodációk miatti hibák jóval később fognak jelentkezni, hiába tűnik úgy, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#32416) Bozek válasza prime77 (#32414) üzenetére


Bozek
nagyúr

Erre már egyszer válaszoltunk. Valószínűleg Vodafone függő a telefon, ezért nem fogadja el a te kártyádat. A Voda a 2 év lejárta után 2500 Ft-ért függetleníti. De ez továbbra sem szakmai kérdés.

(#32417) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hi!
Korábban feltettem a kérdést a Samu S7 topikban, de sajnos általános tanácsokon túl nem tudtak nekem segíteni, szóval itt is megpróbálnám:

Adott Samsung Galaxy S7 OS7-tel.
2 hete atallitottam a jelszavamat es aktivaltam a ujlenyomatot a kioldashoz. Eddig rendben is volna, de ma ujrainditottam a telot es most azt keri hasznaljam a jelszot a kioldashoz s csak a kovetkezo ujrainditasnal tudom az ujjlenyomatot hasznalni. Persze az uj jelszot elfelejtettem es nem tudom sehogy kioldani a telot.

Epp tul vagyunk a csaladi nyaralason es minden keszitett kep, video a telefon memoriajaba van eltarolva. Samsung accountot nem allitottam be, google unlock opcioval nem sikerult a telot kilockolni.

Tovabba telepitettem a Dr.Fone nevu programot, hogy kiussem a jelszot, de meg nem tudja kezelni az S7-t.
ADB szinten nem opcio, mert az ujabb android verziokon nem mukodik.

Jelenleg a jelszavakat probalgatom, de orankent csak egyet enged es lassan kicsuszok az opciokbol es a turelembol is, viszont az adatokat nem akarom elvesziteni. Legjobb volna a telefon jelszot valahogyan cserelni, de boven elegedett lennek ha az utolso par het adatainak lementesere volna valamilyen mod.

Tudtok barmilyen modszert erre?

Udv,
M

(#32418) air válasza mutyuru (#32417) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez így bukta. Lényegében egy védett készüléket akarsz feltörni.
Mi elhisszük, hogy a tiéd, és csupán arról van szó, hogy elfelejtetted a jelszót, de ennyi erővel bárki más telefonja is lehetne, aminek a tartalmához hozzá akarsz férni.
A firmware újraflash-elésével ismét használhatóvá tehető a készülék, de az adataidat bukni fogod.
Ezt tekintheted "tanulópénznek" is.

Bár azt nem értem, hogy "ADB szinten nem opcio, mert az ujabb android verziokon nem mukodik.".
Mi nem működik? Esetleg csak nincs bekapcsolva.
De abban sem vagyok biztos, hogy ha bekapcsolva lenne, akkor azon keresztül meg tudnád-e kerülni a dolgot.
Szerintem nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32419) mutyuru válasza air (#32418) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Koszi a gyors valaszodat!
ADB-re amit irtam ugy ertettem, hogy hiaba van aktivalva az USB debugging mode adb parancsra meg a keszuleket sem latja ha radugom az pc-re. Egyik oldalon talaltam egy adb-s parancsot, amivel eltavolitjak a key kiterjesztesu filet es elvileg a telo ujrainditasa utan nem lesz blokkolva. Tudom eleg hulyen hangzik en sem taplaltam tulsagosan nagy remenyt hozza, de ilyenkor mindent kiprobal az ember fia.
Ha a Samsung storeba megyek es szamlaval igazolom a keszulekem eredetisegen/tulajdonat ott feloldjak a keszuleket?

(#32420) Bozek válasza mutyuru (#32417) üzenetére


Bozek
nagyúr

"most azt keri hasznaljam a jelszot a kioldashoz s csak a kovetkezo ujrainditasnal tudom az ujjlenyomatot hasznalni"

Ez így nem egészen pontos. A telefon újraindítás után biztonsági okokból kéri a jelszót, onnantól fogva tudod használni az ujjlenyomatot is. Nem pedig a következő újraindításnál, mert akkor megint a jelszó kell először.

"ADB-re amit irtam ugy ertettem, hogy hiaba van aktivalva az USB debugging mode adb parancsra meg a keszuleket sem latja ha radugom az pc-re"

Ha előtte volt már ADB-vel használva, akkor működnie kell. Ha nem, akkor előbb engedélyt kell adni a telefonon, viszont ahhoz fel kell oldani a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#32421) mutyuru válasza Bozek (#32420) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Szia!

Pedig azt keri, hogy oldjam fel a jelszoval es ha megint ujrainditom akkor lehet az ujjlenyomatolvasoval kioldani a keszuleket.
Az uj jelszo es az ujlenyomatolvaso aktivalasa utan ez volt az elso ujrainditasa a keszulekne. Ugy gondolom, hogy ez valami biztonsagi protokol lehet vagy ez a vegso lepese az ujlenyomat regisztracionak.

Sajnos az ADB-t soha nem hasznaltam a keszuleken.

(#32422) beg


beg
veterán

Minden újraindításkor először ez egyéb kódot kéri (minta, jelszó) és csak utána működik az ujjlenyomat. Biztonsági funkció. Továbbá 5 sikertelen ujjlenyomat után is ezeket a másodlagos kódokat fogja kérni. Szintén biztonsági okból. Ez feature, nem bug. Beviheted a samsung store-ba számlával, de ott is egy factory resettel fognak indítani, képeid mennek az örök vadászmezőkre. Az adb utáni key fileok törlése nem rossz irány, de ehhez az kell, hogy adb debug be legyen kapcsolva. Az meg ezek szerint nincs és ahhoz fel kéne oldani a telefont.

A jelszavakat azért használjuk hogy megjegyezzük, ez sajnos ilyen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#32423) mutyuru válasza beg (#32422) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Gondoltam, h nem bug, csak vmi beallitas fele lehet.
Bar ha mindig keri a jelszot az ujrainditas utan, akkor az ujlenyomatolvasonak nem sok ertelmet latom. Baromi kenyelmes, de csak szivas van vele ilyenkor ha a jelszo kellene pl esetemben amikor a hule gyerek nem emlekszik ra.
Akkor maradok a jelszo probalkozasnal. MEg van 24db-t, amit kiprobalhatok, ha azok sem passzolnak, akkor ujrahuzom a telot. Ket napos jo kis elfoglaltsag. :S
Azert koszonom mindenkinek a hozzaszolasat! :)

(#32424) Somatom válasza mutyuru (#32423) üzenetére


Somatom
veterán

Viccelsz? Hogyhogy nem sok értelme van? Normál használatnál hányszor indítod újra a telót, és ehhez képest hányszor oldod fel a kijelzőt? Az ujjnyomat azonosító az utóbbira való. Nekem 0-24 -ben be van kapcsolva a telóm. Csak valamilyen technikai okból indítom újra. Nekem egy megváltás az ujjnyomatos feloldás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32425) rasotamas


rasotamas
veterán

Alkalmazások háttérben futására nincs valami okosabb megoldás? Nem a darabszámmot akarom korlátozni amit a dev opsban lehet és nem is manuálisan kilövöldözni, hanem megmondani, hogy melyik appoknak NEM áll jogában háttérben futni. Pl facebook, lezabálja a telót, de nekem nem kellenek notificationok, majd én ránézek ha akarok. 6.0 Xperia Z3C

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32426) beg válasza rasotamas (#32425) üzenetére


beg
veterán

Greenify.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#32427) mutyuru válasza Somatom (#32424) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Somatom, tavolj alljon tolem, hogy vita cunamit inditsak ezzel a megjegyzesemmel.
Mint irtam nagyon kenyelmes igy a telefon kioldasa csak eppen az ember agya is "ellustul" kisse es ilyenkor jonnek elo a hasonlo problemak, mint "nememlekszemajelszora" problema.

En orulok, hogy te boldog vagy vele, de tenyleg! :))

(#32428) func93


func93
senior tag

Sziasztok egy kis segítség kellene. Vettem egy Mate 9-et, csináltam rajta egy factory resetet majd mikor be akarok jelentkezni a Google fiókba a Wifi felismerés után ezt dobja ki állandóan:

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#32429) beg válasza func93 (#32428) üzenetére


beg
veterán

Az előző tulaj nem lépett ki rendesen az előző fiókjával és úgy ment végbe a gyári visszaállítás. Google factory reset protection.
2 lehetőség:
-Az előző tulaj elmondja milyen fiókkal/jelszóval lépett be anno.
-Visszaviszed neki hogy oldja meg.

Ha új a készülék akkor más tészta.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#32430) #03634432 válasza beg (#32429) üzenetére


#03634432
törölt tag

Jó kis kezdés, lehetne annyi esze az eladónak.

[ Szerkesztve ]

(#32431) Bozek válasza #03634432 (#32430) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az is durva, hogy a leírtak szerint simán benne hagyta a telefonba az eladó a fiókját úgy, hogy nem csinált FR-t. :)

(#32432) Somatom válasza mutyuru (#32427) üzenetére


Somatom
veterán

Én meg azt nem értem, hogy lehet olyan jelszót megadni, amit utána elfelejt az ember. Csomó módszer van jelszó kidolgozásra. Pl. leírod a neved, vagy a Himnusz első sorát cirill betűkkel, majd visszaolvasod úgy, mintha azok latin betűk lennének és ezt használod jelszónak valóban latin betűkkel. Sosem felejted el, de még kódtáblával is nehéz megfejteni, mivel semmilyen nyelven sem ad értelmes szót. Ehhez még hozzácsaphatod, mondjuk, a személyi számod utolsó négy számjegyét visszafelé.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32433) Bozek válasza Somatom (#32432) üzenetére


Bozek
nagyúr

Valaki még a Himnusz első sorát se tudja... Cirill betűkkel meg végképp. Nem mindenki olyan öreg ám, hogy oroszt tanult az iskolában. :D

(#32434) beg válasza Somatom (#32432) üzenetére


beg
veterán

Ég a napmelegtől a kopár szík sarja, Tikkadt szöcskenyájak legelésznek rajta;

Ez bőven elég, speciális karaternek számít a magyar ékezetes és a szóköz is. Angol karakterkódolásnál mondjuk szívás :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#32435) Somatom válasza Bozek (#32433) üzenetére


Somatom
veterán

Igaz. Nem is használtam sokkal többre az azóta eltelt 30 évben. :N

beg:
A Toldi nem jó. Több verziója van. Mi van akkor, ha összekevei? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32436) mutyuru válasza Somatom (#32432) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Azt nem irom le hogyan generalom az uj jelszavakat, de altalanos jelszo csere volt minden felhasznaloi fiokon es nem hasznalok egy jelszot tobb fiokon. Meg csak hasonlot sem.
Mivel csak egyszer irtam be, amikor beallitottam nem volt idom begyakorolni es nem rogzodott. Ennyi a tortenet! :)

(#32437) air válasza Somatom (#32435) üzenetére


air
nagyúr

Abba pedig már ne is menjünk bele, hogy minek okostelefon olyannak, aki egy jelszót nem tud megjegyezni. :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32438) Oldman2 válasza Quasi_modo (#32400) üzenetére


Oldman2
veterán

"Eltávolítani" nem tudod, csak "elrejteni".

Nálam is ott van minden Androidos volt és meglévő a Beállításokban.

Ez az állapot nem okoz gondot a későbbi tulajdonosnál.

(#32439) Constantin válasza air (#32437) üzenetére


Constantin
tag

Ez nem csak okostelefon kérdése. Elég sok mindenhez kell ma már jelszó.

(#32440) tordaitibi válasza Somatom (#32432) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ez nem pont így van azért.
Én magam abszolute nem vagyok jelszómániás, és lehet csökevényes az agyam is :)
kb. 2000 óta használok pc-t, és az idő haladtával egyre több fiók, mail, elmű, főgáz viber netbank webáruházak fórumok közösségi oldalak stb.
Mivel mint írtam, csekély szellemi kapacitásomat NEM a jelszavak megjegyzésére pazarolom, ezért a hőskorba egy 3szám-4kisbetű kombinációt adtam meg mindenhol, nehezen tudtam volna elfelejteni, ez volt a hívónevem 12 évig a CB36 usb közép csatornán.
Mai napig ez a skype és még pár helyen, amiket anno csináltam.
(mivel nemrég kellett egy Microsoft accountot csinálnom, és mivel a Skype már a Microsofté, simán beregeltem a Skype 7 karakteres jelszóval, jéé lehet ilyet is? )
Aztán jöttek a csodálatos, viccből is ismert baromságok, minimum 8-12-16 karakter, legyen benne nagybetű, speciális karakter, nem lehet szám az elején, van ahol password helyett már csak kisregényt fogadnak el stb.
A legpregnánsabb az Elmű, ott a 25. próbálkozás után beírtam valami
"A JÓ Q&anyádat akit 125X_meg kéne{}baszni!! " bocsi de ilyesmi, és ezt elfogadta.
Ezokból ezek a csodás jelszavak le vannak szépen írva egy txt fájlba, egy papírcetlire, a monitor hátuljára alkoholos filccel :D stb. Így meg de milyen jó is hogy bonyolult a jelszó, ha nem tudom megjegyezni..

Mondhatod hogy Hülye vagy fiam, ülj le, egyes adatiztonságból,
namost mondd meg nekem, van a világon olyan aberrált állat, aki az elmű, főgáz, stb. egyszerű jelszavakat feltöröget, és mit csinál, hamis gázóraállást ad meg?
Az otp netbank meg minden mozgás, tranzakció előtt sms-t küld, és várja a visszaigazoló kódomat. Bajosan lehetne vissszaélni vele.

Akik idetévednek a FR. gondok miatt, énszerintem a 99%-uk simán megszívta ezt a csodás találmányt, akik meg telefonok lopkodásából élnek, már rég megvan a módszerük a feltörésére.
Én magam évente sacc. 8-10 ismerősömnek üzemelek be droidos telefont,
Felírtad? Persze! A jelszavad bemagoltad? Hogyne!! és használják, és már másnap nem emlékeznek rá.

(#32441) Bozek válasza tordaitibi (#32440) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ott van például a SafeInCloud, nekem abban vannak a jelszavak. Elég csak egyet megjegyezni, a többit látom gépen és telefonon is. Az e-mail jelszó is egy generált, de már fejből megy. Az ujjlenyomatos feloldásnál meg PIN van megadva másodlagosnak, azt azért egyszerűbb megjegyezni.

(#32442) Somatom válasza tordaitibi (#32440) üzenetére


Somatom
veterán

Erre való a LastPass, és a hasonló jelszókezelők. Én ugyanarra a szisztémára, különböző "nehézségi fokozatú" jelszavakat használok. Értelemszerűen a LastPass -é a leghosszabb, mert abból hozzá lehet férni a többihez. Kivéve a netbankét, mert az még a LastPass -ban sem szerepel. Tehát, összesen 2 db. kódot kell megjegyeznem, amiből a netbanké elfelejtés esetén pótolható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32443) ksanc válasza tordaitibi (#32440) üzenetére


ksanc
őstag

Ezt a kisregény-féle jelszó mizériát köszönjük meg annak a sok millió idiótának, akik minden szájbarágott figyelmeztetés ellenére is az '1234' meg 'jelszo' és társait használják orrba-szájba, aztán amikor a ráérős Pistike bemászik valamelyik fiókjukba, akkor mennek óbégatni, hogy "fettőtték a fijókomat", meg pereskedni akarnak.
Bárki megunná, ezért kényszerítenek rá mindenkit a hülyebiztos jelszavakra.
Sajnos a fogyasztói társadalom is pont ezeknek a hülyéknek a millióiból él, ez van.

Érdekes, hogy az Elműnél valahogy én is összehoztam egy hasonló, bár rövidebb jelszót :D

(#32444) mutyuru válasza air (#32437) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Nem tudom eldonteni, h ez kioktatas akar lenni vagy ironikusan fogalmaztatok... :(((

Ha elobbi arra nincsen szuksegem, mert magamtol is tudom, h balfek voltam. Szerencsere csak en szivok miatta es masnak nem okoztam kart vele. :))

(#32445) tordaitibi válasza Bozek (#32441) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nekem is van egy True-Crypt konténer, benne az összes régi csajom fotói, :D meg a tényleg fontosabb jelszavak, leírások. Mindez fennt van a weblapomon eldugva, dropboxon és megán is, biztos ami biztos.
De hülye példa, kinnt vagyok külföldön, telefon egy hajókiránduláson beleesett a Mariana-árokba, épp most jár 8000 méter körül, ottvagyok tök kiszolgáltatva, nem tudok fzetni mert az nfc-s teló a bankkártyám, bemegyek egy netkávézóba és nyomnám a mailt hogy segítsen valaki, facebookot, stb, de nem megy mert minden a telefonba volt.
Tudom hülye példa, de hogy jártak már így nem is kevesen, az tuti.

Mégegy, agyfrászt kapok a google
"új eszköz, Pécelről (ott lakok 10 éve) ÖN volt az?? Persze hogy én voltam wazz, kimás?
Tudom kell, jó, biztonság növelése.

(#32446) mutyuru válasza ksanc (#32443) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Erre a hosszu, mindenfele karaktert kivano jelszo szabvanyra volt egy indexes cikk a multkor: [link]

Korabban pedig Kasperskys [David Jacoby fele interju], amiben boncolgatja szerinte mi a jelszo generalas folyamata.

(#32447) Bozek válasza tordaitibi (#32445) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az e-mail jelszót azért nem árt megjegyezni, onnantól fogva meg már visszaállítható a Facebook. Aki ennyire nem képes, jobb, ha utánaugrik a telefonnak. :D

(#32448) Viktor0610 válasza Bozek (#32447) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:))

Elég hamar kipusztulna az emberiség. :D

Xiaomi 13T

(#32449) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!
Van egy Android 4-es LG G-pad 10,1" tabletem. Már nem garis.
Egyszerűen használhatatlan lassú lett. Próbáltam újra telepítni, de még teljesen gyári üres állapotban is nagyon lassú.
Van valami mód a jófogáson kívül, amit lehet vele kezdeni?

(#32450) Kékes525


Kékes525
félisten

Samsung Galaxy S6 telefonhoz (Android 7) PC-ről szeretnék WiFin keresztül Total Commanderrel kapcsolódni. Kipróbáltam egy csomó ftp szervert, de nem ment. Tp-link WiFi routerem van. A telefonomon van ESET vírusirtó és Adguard tűzfal is. A PC-én Windows 7 64bit van ESET Samrt Security-vel. Annyit csináltam, hogy a TC-be ctrl-n után beríttam az ftp szerver címét (pl.192.168.1.100:3332). Nem akar működni más portokkal sem. Mit csináljak? Segítséget kérnék. :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.