Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) beg válasza bkercso (#31150) üzenetére


beg
veterán

Akkor amit írtam előbb. Lenovo-ról lestem le.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31152) bkercso válasza beg (#31151) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezer köszönet, kipróbálom! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31153) cappa72 válasza bkercso (#31150) üzenetére


cappa72
nagyúr

Beg megírta.
Ami lehet, hogy valami miatt átállt a beállítás - kártyacsere, betelt a fizikai sd kártya.
Ilyenkor átállhat a belső SD-re (ha van ilyen - ezt csak a telefon pontos típusa ismeretében lehet megmondani, vagy sejteni).
Ha viszont megvan a telefon pontos típusa, és van fórumtémája, akkor ott érdemesebb kérdezni.

A lenovoui talán még tartalmazott programkiválasztó menüt (app drawer) de a VibeUI már nem, amolyan Miui szerű Lenovo-egyedi felület.

szerk.: jól elkéstem. :B

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31154) bkercso válasza cappa72 (#31153) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszönöm a segítséget! Az SD-kártya betellése reális ok lehetett az átállásra valóban.

A lenovoui talán még tartalmazott programkiválasztó menüt (app drawer) de a VibeUI már nem
:W Én még eljutottam a kérdezésig, de a tömegek vajon hogyan kezelik így a telefonjukat? Vagy az a normális, hogy mindenki megkérdezi a hasonlókat? :F Mindegy, csak filóztam... :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31155) cappa72 válasza bkercso (#31154) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vagy az a normális, hogy mindenki megkérdezi a hasonlókat?
Igen, normális.
először én sem tudtam hogyan merre meddig, de az ilyen jellegű egyedi felületekre igen hamar rátettem egy "launchert", amivel már egyyből jött az alap-droid érzése. Persze ez csak egy felület, nem az operációs rendszert változtatja meg; csak a kezelőfelület módosul.

Én még eljutottam a kérdezésig, de a tömegek vajon hogyan kezelik így a telefonjukat?
Ez igazából megszokás kérdése, mint minen szoftver. (más, de pl. az office 2000 és 2010 váltás megszokása nagyjából hónapokba telt...)

De ez már a szoftveres topikba való.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31156) bkercso válasza cappa72 (#31155) üzenetére


bkercso
nagyúr

igazából az volt a probléma, hogy egy appra azt írta, telepítve van, de sem az appmanagerben nem találtam, hogy leszedjem, sem az asztalon nem volt ikonja.
Amúgy teljesen androidnak is néz ki minden, csak az app menüt nem találom.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31157) #79335424 válasza mobilizmo (#31143) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy tipp. Ezt a gyári ROM -on is símán elő tudtam idézni, ha szenzorra kényszerítettem a tájolást, és bejövő híváskor fekvő nézetben volt a teló. A hívásfogadó activity -mnek ugyanis nincs fekvő nézetű megjelenése, ezért olyankor nálam is csöngés és nagy sötétség volt.

(#31158) katalin888


katalin888
aktív tag

Ki használ MagiskSU rootot? Kellene egy kis segítség! Azt vettem észre, hogy néha működik, néha nem.
A Magisk Manager statusnal, van amikor jelzi, hogy nincs root. Ennyire instabil, hogy hol megy, hol nem?
Tapaszalatok, vélemények?

(#31159) mobilizmo válasza #79335424 (#31157) üzenetére


mobilizmo
addikt

Köszi a tippet, sajnos nem ez a megoldás. Állandó állóban vagyok utálom, ha magától forog.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#31160) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

Sziasztok,

Van egy betört képernyős J5-öm. Áztatva is lett a kicsike. (sm-j500f) Képeket szeretném lementeni, de ha adatkábellel összekötöm a számítógéppel, nem látja a belső tárhelyet. Screenlock van a képernyőn, de nem érzékel semmit, így kinyitni sem tudom. A Samsung oldalán nem regisztráltam annó :(. A kamera gombja működik, képeket tudok csinálni vele :)

Van valami lehetőség az adatok kinyerésére vagy képernyő panel csere?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Hardcore4Life

(#31161) Viktor0610 válasza Hakkuuuh (#31160) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbálj beszerezni egy OTG-kábelt és arra tegyél egy egeret.
Nem tudom, OTG-képes-e a készülék, de hátha. :)

A gép a screenlock miatt nem látja, ha azt feloldod, már szerintem nem volna akadály.

Samsung Galaxy A54

(#31162) Hakkuuuh válasza Viktor0610 (#31161) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Köszi, ezt kipróbálom!

Hardcore4Life

(#31163) Keeperv85 válasza Viktor0610 (#31161) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az OTG nem mountol fel, ha nem éred el a menüt... Azoknak a képeknek borítékolhatóan illik megejteni a könnyes búcsút...

(#31164) Viktor0610 válasza Keeperv85 (#31163) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én OTG-n kötöttem rá készülékre Bluetooth-egeret.
Bár arra nem emlékszem, kellett-e valamit csinálnom, vagy bedugtam és ment. :F

Most kipróbáltam a kütyümmel. Lezárt kijelzőnél rádugtam az egeret, felismerte, az egérrel bepötyögtem a kódot, és fel tudtam oldani, majd kezelni a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#31165) Keeperv85 válasza Viktor0610 (#31164) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Na igen, mondjuk az a megoldás nem jutott hirtelen eszembe, hogy OTG-re lehet egeret is tenni. :B Azzal összejöhet a kinyitás. :K

(#31166) Kasya válasza katalin888 (#31158) üzenetére


Kasya
nagyúr

Custom rom alatt nekem tökéletes.

(#31167) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Általános kérdésem lenne, de amúgy sem találom a topikját a telónak (ZTE Blade A452), ha nem ide illik a kérdés, igazítsatok útba léci! :)

5.1 android van a telón és az a kérdésem, miként lehet a legegyszerűbben titkosítani a készüléket vagy/és az sd kártyát, hogy laptopra dugva más ne tudja mazsolázni a tartalmát!

köszi előre is!

Volt nemrég egy másik gondom is a saját Xcover 3-as készülékemmel, arra beugrik valakinek valami tipp?

(#31168) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#31167) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az mitől lehet, hogy a ZTE Blade teló tegnap teljesen megváltoztatta a kinézetét és az óra nem működik rajta, eltűntek fájlok, mappák. Elmozdulhatott az sd kártya vagy hibás lehet vagy meghibásodhatott?

(#31169) Keeperv85 válasza ubyegon2 (#31168) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Igen. Vélhetőleg az SD kártyán voltak az érintett dolgok. :K

(#31170) ubyegon2 válasza Keeperv85 (#31169) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sejtettem! Köszi a megerősítést. :Y

(#31171) csokaadam0


csokaadam0
tag

Sziasztok

egy kis segítségre lenne szükségem: Galaxy Alpha g850f

Sziasztok,
Hozzáértő segítségre lenne szükségem!
Rootolni próbáltam odin-nal viszont valami balul sült el mert nem megy tovább a teló a samsung logónál
Próbáltam már egy kazal romot odin-ban de semmi,egy ideig Samu logó aztán ujraindul
esetleg valami megoldás lenne még vagy adjam fel.....

sikerült odinnal egy régebbi kitkat-et feltenni,elindult de pár 10-20 másodperc és ujraindul

Van hogy betölti a rendszert addig hogy Samsung Galaxy Welcome de ahogy tovább akarok lépni akkor újraindul,vagy becsikozódik a képernyő.....
Viszont recovery-ben mindig előjön egy E:failed to mount /efs

csokaadam0

(#31172) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Üdv!
Most olvastam a hírt. Mitől függ, hogy melyik készülék tudja majd a 4g-s/volte-s telefonálást, és engedélyezve van benne ez a funkció?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#31173) beg válasza ArthurShelby (#31172) üzenetére


beg
veterán

Többnyire szoftvertől függ, de kell hozzá olyan hardver ami lekódolja a hangot digitális jellé.
Legtöbb esetben egy szoftverfrissítés megoldja. (Ha a gyártó kiadja a frissítést)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31174) tomy86 válasza ArthurShelby (#31172) üzenetére


tomy86
addikt

Bővebb infó a Telekom topikból. Azért egyelőre elég szűk azoknak a köre, akik számára elérhető.

(#31175) pdev1811


pdev1811
tag

Sziasztok!

Előjött az a bug, hogy mikor a Gmail app-ban emailt írok felugrik, hogy engedélyt kér a testérzékelőkhöz. Roppant idegesítő. Van valami ötletetek? (azon kívül, hogy adjam meg az engedélyt...)

Beállításokban hiába kapcsolom ki (ahogy azt több külföldi fórumon ill. oldalon is tanácsolták), mindig rákérdez.

Huawei Nova, Android 7.0, EMUI 5.0

Azóta jön elő, amióta pár hete 7.0-ra frissítettem.

(#31176) Viktor0610 válasza pdev1811 (#31175) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a baj azzal az engedéllyel?

Én megadnám neki. ;)

Samsung Galaxy A54

(#31177) mrvaszily


mrvaszily
újonc

Sziasztok!

Van egy Samsung Galaxy S3-am, amit leejtettem és elsötétült a kijelzője, semmi nem látszik rajta. Szeretném eladni alkatrésznek, viszont előtte szeretném valahogy visszaállítani a gyári állapotot. Adatkábelen keresztül leszedtem róla a képeket, de így is lehetnek még rajta személyes infók. Lehetséges valahogy a gyári állapot visszaállítása úgy, hogy a kijelzőm használhatatlan? A telefon egyébként bekapcsol, ébreszt stb.

A google-ben a legutóbb használt eszközöknél nem látom már a telefont, másfél éve nem használtam, így nem ajánlja fel az "Eszközhozzáférés törlését".

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#31178) lazajnd válasza mrvaszily (#31177) üzenetére


lazajnd
tag

Recovery-be tudsz bootolni kijelző nélkül is, képek alapján pedig ki lehet számolni hogy mennyit kell klikkelni a gombokkal :) [link]

(#31179) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali!
Ismertek android emulátort? ahol telefont tudok emulálni. Genymotiont próbáltam, de fizetős és nem lehet rendesen használni.

(#31180) lazajnd válasza Milgram1 (#31179) üzenetére


lazajnd
tag

[link]
Ezekből használtam Andy-t, Bluestacks-et és az Android Studio emulátorát. Szerintem mindegyik korrekt, az AS emulátora nyilván feljesztőknek hasznos inkább, nem mindennapi használatra lett kitalálva mint az első kettő. Szerintem elsőként ezeket próbáld ki.

(#31181) Milgram1 válasza lazajnd (#31180) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Köszönöm! :R Talán az Andy-t próbáltam régen, de tele szemetelte a gépet.

(#31182) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok! A TeamViewer12 programmal nagyon jól lehet távolról vezérelni a telefont. Törött kijelzős Samu Gal. ACE 4-re hogy tudnám feltenni? Wifi router-nek szeretném használni. Esetleg valamilyen bootloader-el?
Köszi!

(#31183) mrvaszily válasza lazajnd (#31178) üzenetére


mrvaszily
újonc

Köszi!

(#31184) flash-


flash-
veterán

Android 7. 0 nél nagynehezen be tudtam allitani azt hogy ha lezárt képernyőn kapok messengeren uzenetet akkor kapjak róla hangjelzest, de azt nem tudom hogy hogy állítsam be hogy a képernyő is kaocsoljon be ilyenkor mint pl az android 5.1 alatt.

További kerdesek:
Felurol lehuzhato ikonsavra hogy lehet odatenni az energiatakarekos mód ki be kapcsolojat?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31185) DS39


DS39
nagyúr

elkövettem egy véletlen, de úgy tűnik épületes baromságot.... :W

rákötöttem pc-re a telefont, hogy egy oda letöltött sorozatrészt átmásoljak, total commanderrel szoktam csinálni, mielőtt ezt megtettem volna, kicsit takarítottam a belső tárhelyet (mostanában sok alkalmazást telepítettem, töröltem, és voltak amik hagytak maguk utána szemetet). ezt máskor is megtettem, ám most láttam egy van a képek, zene, stb, gyári mappákkal egy szinten egy sdcard nevű mappa, mely tök üres, hát mondom ezt mi hozhatta létre, eddig nem tűnt fel, pont az UC browser mappája felett, hát töröltem.
utána másolnám a sorozatrészt, windows kiírja, meghatározhatatlan hiba. mondom mi fene?
Android menüjében átkapcs, usb töltésre, majd ismét MTP, minden ugyanott látszik, semmit nem lehet viszont elérni a fájlok közül, nem értettem. lehúztam az usb, nézem a telefont, az eddig 3,3 helyett, 9,6 GB szabad hely, és eltűnt minden. :Y

úgy tűnik total commander valamiért, nem tudom azóta reprodukálni, most nem látszik újra ez, az android rendszerben a gyári képek, zene, stb, mappák feletti sdcard mappát mutathatta, ráadásul üresen, én meg azt töröltem, ami ugye valójában minden letöltött, program által mentett, cachelt cuccot tartalmazta.

a nyilvánvaló adatvesztésen, mely annyira nem fájó, féltett adatokat nem tárolok rajta, majd újra letöltöm őket, átmásolom stb. lett az Android rendszernek ettől a bakitól bármi baja?
(a programok úgy tűnik működnek, egyéb funkciók is eddig, de még nem próbáltam végig mindent)

[ Szerkesztve ]

(#31186) #79335424


#79335424
törölt tag

A telóm topikjába érkezett ez a hsz.. Én arra tippelnék, hogy odalett a nand, de tudom, hogy itt vannak nálam sokkal tapasztaltabb MTK mágusok. Hátha vki tud neki segíteni.

(#31187) lazajnd válasza #79335424 (#31186) üzenetére


lazajnd
tag

Szerintem is NAND hiba. Nekem is volt ilyen: [link]
Ott megállapodtunk abban hogy írásvédetté vált a NAND. Lehetséges hogy a te esetedben is ez történt.

(#31188) cappa72 válasza #79335424 (#31186) üzenetére


cappa72
nagyúr

98%, hogy döglött az emmc.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31189) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Az hogyan lehet, hogy bármilyen téma ikon pack-jét teszem fel, a naptár ikonomnál a dátum megjelenik, de a nap neve nem. Hiába állitom uk vagy us angolra a telefonom rendszerének nyelvét, akkor se jelenik meg.
Én azt hittem, hogy az újdonsült téma ikonpack-ban van a hiba (link), de egyik témával se működik.
Nektek megjelenik? Mi korlátozhatja a megjelenést?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#31190) lazajnd válasza cappa72 (#31188) üzenetére


lazajnd
tag

Ezt jól kiszámoltad :DD

(#31191) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hi!

Van egy első szériám LG G nálam, amiről a névjegyeket kéne leszedni. Az érintőképernyő részben halott, ráadásul a 3 alsó érintőgomb is vele együtt, amiatt a névjegyeknél nem tudok belépni a névjegyek menűjébe...
Ha usb otg-vel beüzemelek egy egeret (ha támogatja egyáltalán) akkor azokat a gombokat is kiváltja valahogy az egér? vagy azok mindenképpen kellenek ha a telefonban akarok navigálni?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#31192) Viktor0610 válasza Hintalow (#31191) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben OTG-képes, egy egérrel próbálkozhatsz. :)

Samsung Galaxy A54

(#31193) #79335424 válasza Hintalow (#31191) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jobb egérgomb a vissza. Ha az alkalmazásnak nincs külön menü gombja, akkor kreálnod kell egy szoftveres menü gombot. Vannak erre alkalmazások a Playen (pl. Button Savior).
Ha nem OTG képes, akkor marad a HID profilos BT egér.

[ Szerkesztve ]

(#31194) *Lazlov*


*Lazlov*
csendes tag

Üdv!
Van egy yoka KB2 pro android box készülékem, Android 6.0 Marshmallow rendszerrel. Vettem hozzá 1 logitech K400 plus billentyűzetet, ami jó az androidhoz is.
Szeretnék segítséget kérni, hogy miért nem ismeri fel az entert?
Hiába nyomom meg, csakis egérrel tudok rákeresni.
Valami megoldás van erre?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#31195) #79335424 válasza *Lazlov* (#31194) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amlogic S905/912 topik. Én az External Keyboard Helper -rel próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#31196) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

A play áruházzal lenne gondom, mehet ide a kérdés, vagy másik topik ajánlott?

(#31197) #79335424 válasza dm1970 (#31196) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szigorúan nézve itt off, mert nem az Android része, de sztem elfér.

(#31198) dm1970 válasza #79335424 (#31197) üzenetére


dm1970
tag

Köszi, akkor legalább off-ba teszem!

Egy kicsit bonyolódott a sztori, s még messzebb kerülünk az androidtól, de hátha.
Közben rájöttem, hogy nem a play-l van a gond, hanem behalt a gmail-m. Nem fogadja el a jelszót, ami pedig biztos hogy jó. Vagy valaki megváltoztatta, vagy mivel nem használtam levelezésre, inaktív lett. Próbáltam elfelejtett jelszót, de sajna bf voltam, mert a másodlagos email-m elfelejtettem megváltoztatni, mikor szolgáltatót váltottam, s így az eredetire küldi a kódot, ami már megszűnt létezni. Lehet erre valami megoldást találni? Hol érdemes rákérdezni még a megoldásra?

Előre is köszi dm

(#31199) Black_Raven válasza dm1970 (#31198) üzenetére


Black_Raven
veterán

Keményen kell küzdeni vele, ne hagyd magad.Pár napja 8 órán keresztül vívtam vele. Vagy százszor beléptem, és nem engedett tovább.Válaszd a kérdést, ha nem tudod, kérj másik kérdést.Amíg egyszer csak azt kérdezi mi a másodlagos email címed.(a régit ami megszünt) Akkor azt beirod, és voila, már bent is vagy. Utána változtass meg mindent, és írd fel.Én is felírtam, és nem lesz ilyen legközelebb.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#31200) dm1970 válasza Black_Raven (#31199) üzenetére


dm1970
tag

Sajna ez már végigment párszor. Az a gond, hogyha email-t adok meg, oda ellenőrzőkódot küld. Ha nem a másodlagost adom meg megkapom a kódot, de azt írja, köszönöm, hogy megerősítette fiókját, de nem tudom beazonosítani, hogy az öné-e. Csak a másodlagosról fogadná el, ami ki lett adva azóta másnak, de sajnos a tulaj nem együttműködő, valamilyen szinten meg is értem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.