Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Dot


Dot
őstag

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy galaxy s7-et újonnan, nougattal.
Azt vettem észre, hogy a gmail és bizonyos google szolgáltatások nem frissülnek automatikusan.
Tehát pl, nem tölti le az email-eket a teló, se a google mentéseimet(wifi jelszavak stb).
Az alábbi beállításon kívül mit ellenőrizzek még?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#31452) I.papi


I.papi
tag

Sziasztok!

A segítségetek kérném,akinek lenne ötlete,örülnék.
Adott ulefone u007 stock android 6.0-val,egyik napról a másikra a zseblámpa ikon eltűnt,a kamera ikonra kattintva "kamera nem elérhető" hibaüzenet jelentkezik...Nincs ROOT.. Gyári beállítás vissza menüből nem segített..Recovery-n,SP FLASH TOOLS-on még gondolkozok..Leejtve,fizikai sérülés nem érte a készüléket..
HW hiba?

(#31453) Bozek válasza lazajnd (#31450) üzenetére


Bozek
nagyúr

"egy idő után totál más lesz"

Azért, mert a háttérben frissít, nem csak a Google Play-es verziók léteznek. Nekem szokott jönn értesítés is, hogy frissült a Facebook meg a Messenger.

(#31454) dz1989 válasza lazajnd (#31449) üzenetére


dz1989
senior tag

Igazából a Prohardver, Mobilarena, stb forumoknál gondoltam. :))

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#31455) ArthurShelby válasza lazajnd (#31450) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A 2gb rammal maximálisan egyetértek (ez az én mantrám is).
Attól még siralmas, hogy egy samsung alsókategória 40-50-nél kezdődik. Ezt még a hülye is látja, hogy lehúzás. Szerintem az árak túl magasak (még a legjobb árérték arány oneplus3 is sok nekem, ezért veszek mindig használtan 1éves telefont fél/harmad áron).
Nekem csak az a megfigyelésem, hogy ma már a telefongyártók nem tudnak kijönni új funkciókkal (fényképező, ujjlenyomatolvasó...), a hardvert tudják még erősíteni (de azt már fölösleges, mert nincs kihasználva, 6 gb ram fölösleges). És erre teremtik meg szoftveresen az igényt botrányosan rossz optimalizációval (pl iphone-ra a fb alkalmazás sokkal jobban optimalizált).
De a legdurvább, hogy ma az emberek már 2 évre vesznek csak telefont. Szóval már nem a gyártó akarja így, hanem a vevő, és ez siralmas.

Egy windows xp simán elfut 2gb-rammal, és egy 8 magos kis processzorral, de egy linux is. Csak a szoftveres (processzor támogatás, emulálás) kell hozzá.
Régen még az s3 azért nem kapta meg a kitkat-et, mert azt mondták, hogy hardveresen gyenge hozzá (az s3 lte, ami 2gb ramos, nagy késéssel, de megkapta). Ma azért nem kapja meg a telefon az újabb androidod, mert régi, és már nem támogatja a gyártó, esetleg túl alsó kategóriás. (a oneplus ezért is olyan szimpatikus)

A legnagyobb fájdalmam, hogy nincs számomra normális méretben (kb 4.7 col) telefon, vagy csak csapni való hardverrel. Nekem az 5col nagy (bár ma már ez kicsinek számít), az 5.5meg hatalmas. Én egy kézzel szeretek telefonozni, nem 2 kézzel (ez a mindennapokban nagyon praktikus). Iphone-t meg nem veszek.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#31456) Bozek válasza ArthurShelby (#31455) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A legnagyobb fájdalmam, hogy nincs számomra normális méretben (kb 4.7 col) telefon, vagy csak csapni való hardverrel."

Ez azért ebben a formában nem teljesen igaz. A Sony a Compact-okba is ugyanazt a hardvert rakja, mint a nagytesóba, nem úgy, mint mondjuk anno a Samsung-nál a Mini-k. Ott van a Z5 Compact, de ha újabb kell, akkor az X Compact.

(#31457) tomy86 válasza dz1989 (#31454) üzenetére


tomy86
addikt

(#31458) ArthurShelby válasza Bozek (#31456) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, csak a kistestvér compactban csak 2gb ram van, a nagytestvérének ezzel szemben 3. Viszont cserébe mindkettőben a melegedni hajlamos snapdragon 810 van.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#31459) Bozek válasza ArthurShelby (#31458) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Jogos, a Z1C-nél még nem volt ilyen különbség. De egyébként a hardver ugyanaz, csak ez az +1 GB RAM a különbség.
2. Nem tűnt fel, hogy bármikor is annyira melegedett volna. Ismerős a Z3 Compact-tal volt úgy, hogy 3-4 fotót tudott csinálni, de azt is javították szervizben. Nekem 50-60 kép után sincs vele gondom.

(#31460) general


general
addikt

Elnézést, ha nem jó helyre írok!
Sziasztok! LG Gpad 10.1-es tabletem van, 5.1.1-es Androiddal. Azzal szenvedek, h nem tudom teljesen némítani az értesítéseket, úgy értem, h ne is rezegjen. Hogyan tudom ezt elérni? Nem kell semmilyen rezges, de nem találok ilyen opciót. Létezik, h nincs ilyen??

(#31461) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok. Olyan problémám van, hogy a Note 4-em bluetoot-a megkergült. Vagyis működik az utoljára csatlakoztatott eszközzel, de amit belépek a bluetoot beállitasokba, a beállítasok leállt hibaüzenetet kapom. Csak ki ès bekapcsolni tudom. Akint belépek a bluetootba egyből kidob a főmenübe. Mit lehet tenni még, hogy ne kelljen hard resetet csinálni, mert marha sok mindent kellene újra beállitani. :F

(#31462) lazajnd válasza general (#31460) üzenetére


lazajnd
tag

Ha jól értem ez lesz a megoldás: [link]
Lollipop alatt kicsit meg lett bolygatva a néma mód.

(#31463) general válasza lazajnd (#31462) üzenetére


general
addikt

sajnos nem, nincsenek ilyen opciók nálam. csak annyi van, hogy Hang vagy Csak rezgő... ha a Hang-ot választom, majd lehúzom nullára a hangerőt, akkor automatikusan átvált Csak rezgőre. vicc... :W hogy a francba lehet kihagyni a teljesen néma módot egy eszköznél??? vagy csak én vagyom hülye és nem találom? de hát ennek nyilvánvalónak kéne lennie!

(#31464) tordaitibi válasza KisBundi (#31461) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

En futnek egy kort a
beallitasok/alkalmazasok/bluetooth es itt az alkalmazas adatainak torlese.
Vagy jo lesz, vagy esetleg elveszited ezt az utoljara csatlakoztatott eszkozt is es a hiba tovabbra is megmarad.

Lenovo tablet wifi hasonlokat produkalt egyik naprol a masikra, vagy kilepett hibaval, vagy nem tudott semmire csatlakozni. Fr. utan jo lett.

[ Szerkesztve ]

(#31465) lovi27 válasza general (#31463) üzenetére


lovi27
addikt

Talán ez segít. Ha meg nem találod meg a vágyott funkciót a gyári szoftverben, akkor egy custom ROM biztosan segít.

(#31466) togvau


togvau
senior tag

Miért az "google play szolgáltatások" a legnagyobb adatforgalmazó mobilneten? Már a biztonsági mentés is ki van kapcsolva, és még is... Mi francot forgalmaz?
A play szolgáltatásokon belül a micellaneous a legnagyobb forgalmazó, fél hónap alatt 22 mega, a helyadatok pedig 12.

hitler, sztálin, micro usb

(#31467) T. I. válasza togvau (#31466) üzenetére


T. I.
senior tag

Ez a millió dolláros kérdés!

(#31468) Hunter2


Hunter2
addikt

Ez EMMC vagy processzor hiba lesz ha jól sejtem?

(#31469) cappa72 válasza Hunter2 (#31468) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az is lehet, hogy SP flashtool verziópároztatási hiba.
6589-et én inkább a 3-as SP flashtool valamelyik kiadásával próbálnám, mint az 5-ös verzióval (ezért majd biztos megmossák a fejemet).
Ha meg még a telefon maga él, akkor a preloader-t nem flesselném így elsőre csak úgy.
Lehet, hogy a mélyvíz topikban jobban elférne ennek kitárgyalása.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31470) Salex1


Salex1
senior tag

Át lehet irányítani az SMS-eket androidról? (kikapcsolt készülék mellett)

(#31471) Bozek válasza Salex1 (#31470) üzenetére


Bozek
nagyúr

Már maga a kérdés hülyeség. Ha ki van kapcsolva a telefon, akkor az Android se fut, így eleve az SMS se érkezik meg a rendszerbe addig, amíg be nem kapcsolod... A hívást se az Android irányítja át, hanem a szolgáltató, tőlük kérdezd meg.

Innentől fogva ez nem Android szakmai kérdés.

(#31472) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok! Mai napon "gyári visszaállítást" végeztem a galaxy j5 telefonomon. Play áruházban kikapcsoltam az automatikus frissítést, valamint a számomra nem szükséges alkalmazásokat kikapcsoltam pl: Hangouts, mégis ha rácsatlakozok a wifire, elkezdi leszedni hozzá a frissítést. Lehet ezt orvosolni valahogy?

-Wake up Neo!

(#31473) lovi27 válasza hundai (#31472) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam úgy működik, betartja az automatikus frissítés tiltását, ha csak egyes appokat tiltok. A Play Áruházban az adott telepített appnál a jobb felső sarokban a három függőleges pöttyre böksz és a kis megjelenő ablakban az Auto. frissítés mellől kiveszed a pipát.

Persze néha, főleg újraindítás után jelzi, hogy van hozzá frissítés, de elutasítom és nem sűrűn zaklat.

(#31474) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Ha már fent van a telefonomon a TWRP és egy gyári 4.2.2 ROM, hogyan tudnék a mostani helyett egy másik, szintén gyári ROM-ot feltelepíteni? Csak a build szám különbözik, más régiót választottam a listából.

Még nem cseréltem le a régi Galaxy S2 Plus (I9105P) telefonom, viszont havonta kér egy hard resetet, annyira lelassul. Legutóbb tévedésből töröltem az Android rendszert is, miután helyrehoztam a hibámat, nagyon sokáig jó volt, ritkábban kért resetet. Odin le van töltve, Samsung USB drivers telepítve, USB debug mód aktíválva van, root is van. Youtube videó alapján csináltam a múltkor is, de olyan leírást sehol nem találtam, hogy gyári helyett valaki gyári romot akarna feltenni...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#31475) gaboka130


gaboka130
tag

Hali
Olyan problémám lenne hogy a HTC 10 és telefonom este 80% ról reggelre lemegy 15% ra magatol mi lehet a baj hogyan tudnám ezt orvosolni?
Gyári beállítások visszaállítása már megvolt

(#31476) lazajnd válasza gaboka130 (#31475) üzenetére


lazajnd
tag

Akkumulátor statisztikákat érdemes ilyenkor megnézni. Egy képernyőképet feldobhatnál ide, hogy lássuk mi ette meg ilyen gyorsan.

(#31477) Viktor0610 válasza 4ron (#31474) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyári rendszerhez gyári recovery való.
Vagy Odin. :)

Samsung Galaxy A54

(#31478) 4ron válasza Viktor0610 (#31477) üzenetére


4ron
senior tag

Azóta feltoltam rá inkább a CM13-at és lekopogom, eddig teljesen jó. Ha gond lesz, innen már vissza tudom állítani Odinnal, azt már csináltam párszor. Köszi a választ.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#31479) gaboka130 válasza lazajnd (#31476) üzenetére


gaboka130
tag

Android Os és Android rendszer eszi meg

(#31480) qdak


qdak
addikt

sziasztok,
phone unlocked (S-OFF)
fastboot device ok
fastboot flash recovery twrp.img

itt varok vagy 10 perce ez normalis ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#31481) 4ron


4ron
senior tag

Valaki vissza tudná nekem "fejteni" a Samsung Kies segítségével mentett jegyzetfájlt? .ssn a kiterjesztése és a CyanogenMod ezt már nem tudja kezelni. Szóval valaki esetleg visszatöltené a telefonjára és elküldené nekem üzenetben a jegyzetek tartalmát? :F Nagyon hálás lennék érte :R

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#31482) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!

Samsung galaxy s4-re szeretném visszatenni a 4.2.2-es Rom-ot. A 4.4.2-t sikerült, de már a 4.2.2- nem :(.
Itt jött be a knox, vagy a bootloader frissült. Anno ezt már megcsináltam valahogy, csak nem tudom hogy.
Az odin ezt írja ki:
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> aboot.mbn
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> FAIL! (Auth)
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Valami tipp?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#31483) qdak válasza qdak (#31480) üzenetére


qdak
addikt

felment a recovery, viszont barhogy boot olok csak twrp t inditja, miert :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#31484) Mr. Y válasza qdak (#31483) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ahogy elnézem a TWRP-t flashelted fel, talán azért azt nyitja meg, már ha felment. Ha felment, de olyat akartál rátenni, ami nem kompatibilis, ritka esetben a telefon megtartja az előzőt. Gyakoribb esetben nem jön be semmi, vagy ami jön az katyvasz.
Vagy arra gondolsz, hogy a rendszert nem BOOTolja?

Szerk.; Nem, ez a várakozási idő nem normális
Itt valami baj lesz.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#31485) lazajnd válasza 4ron (#31481) üzenetére


lazajnd
tag

Letöltöttem az S Note nevű trágyakupacot hátha azzal meg tudom nyitni. SSD gyilkosság volt, a telepítés és törlés is gyanúsan lassú volt. A Samsung lassan lehúzhatná magát.

Elméletileg ha letöltöd az S Note-ot telefonra, azzal a Samsung fiókodból tudod importálni (nyilván akkor ha volt).

(#31486) qdak válasza Mr. Y (#31484) üzenetére


qdak
addikt

szia van is sajna, talaltam olyan twrp t ami ki lett javitva, de most se twrp bol se fastbootbol nem megy semmi
ez a 2 mukodik, twrp be 0MB nak irja a rendszer particiot!
gep en nem tudok masolni semmit telefonra
utolso lepes a
fastboot erase system invalid argument
fastboot update system rio.zip failed
vhogy ujra tudom rakni az egeszet ? flash tool hoz meg vmi scatter file kellene, emlekszem a halott tabletet is igy hoztam vissza, hogy tudok scattert talalni ? vagy ujraformazni az egeszet es ujrarakni ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#31487) Mr. Y válasza qdak (#31486) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Scatter fájl benne van a letöltött rendszer fájlban.
Ha nem, akkor letöltesz egy olyan ROMot, amiben van, azt importáld, majd a behozott linkjeit egyesével kicseréled a saját telefonod fájljaival.
elég hülye ötlet amúgy rendszert törölni...

But who is watching the guardians?

(#31488) gaboka130


gaboka130
tag

ma a telefont használtam kb 10 percig 100%-ról most 42%-on van ezt mutatja az akkumulátor használatnál.
Ötlet hogy mi húzza le az akksit?
Egy éjszaka alatt 80%-ról 15%-ra megy le magától úgy hogy hozzá sem nyúlok

[ Szerkesztve ]

(#31489) 4ron válasza lazajnd (#31485) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi, hogy megpróbáltad legalább. Samsung fiókom természetesen nem volt, utáltam mindig is a Samsung appokat :U

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#31490) Mr. Y válasza gaboka130 (#31488) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Restartot, vagy FW-t próbáltál már? Nem kizárt, hogy beakadt egy app, ami, amit nem látsz. Háttér folyamatokról nem prezentáltál képet, lehet, ott lesz a ludas. Azonban melegedés nélkül ilyet csinál, ott nem kizárt az aksi halála.

But who is watching the guardians?

(#31491) gaboka130 válasza Mr. Y (#31490) üzenetére


gaboka130
tag

Már csináltam kétszer gyári beállítások visszaállítását, a háttér folyamatokat hol tudom megnézni?

(#31492) Mr. Y válasza gaboka130 (#31491) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A képeid alapján custom felületnek örvend a beállítások menüpontod attól lehet még gyári, csak a gyártó egyedije, így nem tudom levonni, hányas Droid fut rajta. Általában ha a futó alkalmazásoknál nyomsz egy menü-t, már ha van érintőgomb, vagy ha rákattintasz a jobb felül lévő három pöttyre, akkor felkínálja a háttér folyamatok kilistázását.

Szerk.: Csak egy megjegyzés; A gyári beállítások visszaállítása nem egyen értékű egy WDR/FR-el.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#31493) cappa72 válasza Mr. Y (#31492) üzenetére


cappa72
nagyúr

A gyári beállítások visszaállítása nem egyen értékű egy WDR/FR-el.
Gyári beállítások visszaállítása miért nem azonos a FR-rel (factory reset, vagyis gyári visszaállítás)?
Ezt kérlek fejtsd ki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31494) beg válasza cappa72 (#31493) üzenetére


beg
veterán

Az ég szerelmére, ne :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31495) gaboka130 válasza Mr. Y (#31492) üzenetére


gaboka130
tag

Android 7.0 van és HTC 10es telefonom van

(#31496) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Hozom a kukoricát...:D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#31497) gaboka130


gaboka130
tag

Most este extrém takarékos módban hagytam 98% ról 58%-ra ment le.

(#31498) air válasza gaboka130 (#31497) üzenetére


air
nagyúr

Ha a gyári állapot visszaállítása sem segít, akkor még hardver (akkumulátor) hiba is lehet.
Normálisan nem lenne szabad ennyit merülnie.
Szerintem szerviz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31499) gaboka130 válasza air (#31498) üzenetére


gaboka130
tag

Szolgáltatónál vettem van még rá garancia csak be kell vinnem egy telekom üzletbe és ott intézik a dolgokat?

(#31500) Mr. Y válasza gaboka130 (#31495) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Android Nougat rendszerben nem túrkáltam még nagyon, a Galaxy S7emen volt csak ezen verziójú rendszer, de nem igazán jött be, hogy foglalkozzam vele. Mint írtam és azóta írta más is, ez nem normális, akksi hiba.

Cappa72; megvallom őszintén, nem tudom, mennyire változott ez az elmúlt 3-4 évben, mert én azóta minden ilyesmit recovery-ből végzek. Pontosan azért, mert pl a 4.2 rendszer egy gyári visszaállítására még a belső memóriát sem törölte, csak az appokat takarította el. Tehát ha bármi baja volt a készüléknek,ami nem egy adott appból eredt, az ugyan úgy megmaradt. Nem kizárt, hogy vannak manapság olyan telefonok, melyek teljes töltést végeznek egy visszaállítására, de pont a minap volt szerencsém egy Huawei-hez, ami ez után OS6-al még az appokat sem törölte,csak annak adatait!

Szerk.: Csak egy utóirat; olvasd vissza, hogy nem csak FR-t írtam, hanem előtte Wipe Data-t is! Erre ugye nem feltétlen mindig van szükség, de megeshet! A neve is mutatja, amit leírtam; a Gyári visszaállítás nem feltétlen törli az adatokat.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.