Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) Bozek válasza air (#31400) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt is szolgáltatója válogatja. Az azért durva, hogy külön telepíteni kell egy kiegészítőt, hogy tudd nézni a TV Go adását, innentől fogva mondjuk céges gépen már ki is esett.

Nekem Tarr-os előfizetésem van, ahhoz jár a Tarr MobilTV. Erre csak egyszerűen be kell lépni a böngészőből, engedélyezni az oldalon belül az eszközt és kész is. Korábban lehet, hogy ez egy Smart TV-n nem ment volna, de szerintem az is lejátssza a HTML5-ös videót (mert ezt is berakták a Flash mellé), így ez a probléma is megoldva. Igaz, az még egy másik gond, hogy erre nem lehet előfizetni külön, csak a TV előfizetés mellé kapják az emberek.

(#31402) air válasza Bozek (#31401) üzenetére


air
nagyúr

Na ugye! :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31403) Bozek válasza air (#31402) üzenetére


Bozek
nagyúr

PC-n kell kiegészítőt telepíteni, Android-on nem. Szóval ebben az esetben nem ezzel van a probléma. Egyébként gondolkozok egy teszt jellegű TV Go előfizetésen, mert azért van pár olyan csatorna, amit szívesen néznék és nincs a Tarr-nál. Mondjuk a Discovery, a TLC, a Da Vinci Learning. Meg vannak, amik mobilon nem elérhetőek annál. A kettő kiegészítené egymást bőven.

[ Szerkesztve ]

(#31404) tordaitibi válasza Bozek (#31401) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jo hogy digis vagyok.
Egy elofizetessel otthon es meg +3 barmilyen eszkozrol nezhetem,' akar egyszerre is,
szo szerint barmirol, amin webbongeszo fut, mert weben is elerheto egy jelszo-password beirasa utan.
Akkor a digi egy jo szolgaltato :K

[ Szerkesztve ]

(#31405) #29810176 válasza lazajnd (#31390) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nope :(

(#31406) Bozek válasza tordaitibi (#31404) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én meg Tarr-os. :) A Digi-nél 24 (+ ha van arra is előfizetés, akkor a Digi Film is megy), a Tarr-nál 31 csatorna van, valamint a Filmbox csomag, ami 11 adót jelent. De ez utóbbi persze érdekes dolog, mert időszakosra volt kiírva, de azóta is megy.

A közszolgálati csatornákat egyiknél se számoltam, mert azokat lehet nézni MédiaKlikk-en is teljesen ingyen.

De fejezzük be az OFF-ot, mert már úgyis sok volt belőle.

(#31407) negroo


negroo
aktív tag

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy samsungon hogy lehet teljes lementést csinálni root nélkül? Helium nem mindig müködik sajnos köszönöm

(#31408) dokee78


dokee78
félisten

Adott egy Ilike mobil.
Eladná a tulaj,leformázta,de ugye az FRP miatt csak a korábban használt email címmel tudja használni.

Korában kérdeztem itt Xperia Z5 premiummal kapcsolatban az meg lett oldva.

Viszont ennél nem lehet,mert amit a videókon mutatnak az a felhasználási feltételek nem jelenik meg.

(#31409) air válasza dokee78 (#31408) üzenetére


air
nagyúr

Lépjen be a korábbi fiókkal, törölje a fiókot és utána csináljon factory resetet!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31410) #46053760


#46053760
törölt tag

Az én samsung telefonom a kitkat fut. Az 1 gigás belső memória miatt, újabb operációs rendszert nem tudok felrakni. Rootolni kellne, hogy az sd kártyával növeljem a memóriát,de azt nem szeretném.
A kérdésem az lenne, hogy az android o verziót érdemes lesz-e majd feltelepíteni a kitkat helyett.
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#31411) dokee78 válasza air (#31409) üzenetére


dokee78
félisten

Fő fiókot lehet törölni
Régebben nem lehetett.

Változtattak jelszót gondolom kell 24-72 óra amíg azzal működni fog a készülékről való belépés.
Legalábbis az Xperia Z5 Prémiumnál valami ilyesmit írt.

(#31412) air válasza #46053760 (#31410) üzenetére


air
nagyúr

"Az 1 gigás belső memória miatt, újabb operációs rendszert nem tudok felrakni."
"az android o verziót érdemes lesz-e majd feltelepíteni a kitkat helyett."

Először is 1 gigás belső memória nincs. Ha a RAM-ra gondoltál, akkor hibás a logikád.
Másrészt van itt némi ellentmondás. Ha KitKatnél újabbat nem tudsz felrakni, akkor hogyan akarod telepíteni az O-t? :F
Egyébként milyen készülék ez?

(#31411) dokee78
"Fő fiókot lehet törölni
Régebben nem lehetett."

Gondolom az első mondat kérdés akart lenni. A válasz, igen.
Nagyon régen nem lehetett törölni. Ha jól emlékszem KitKat vagy Lollipop óta lehet.
Ha változtatott jelszót, akkor 24 órát várni kell.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31414) #46053760


#46053760
törölt tag

Ez egy Samsung Galaxy Grand Neo plus i9060i
Van a GoNext frissítő app. Ellenőrzi a hardvert és azt írja ki, hogy kevés a RAM. ( 5.1 android-ra vizsgálta a hardvert)
És nem engedi a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#31415) lazajnd válasza #46053760 (#31414) üzenetére


lazajnd
tag

Android O esélytelen lesz (hacsak nem custom ROM, bár az is szinte kizárt ennyire belépő kategóriás telefonnál). "Frissítő appokat" szerintem ne használj, semmit nem tudnak. A rendszert a rendszer frissíti, az alkalmazásokat meg a Google Play. Semmi szükség harmadikra.
Hivatalos frissítés meg azért nem lesz, mert 5.1 óra kint van már a 6.0, 7.0, ennyi főverzió kihagyása után pedig nem valószínű hogy pont a nyolcast lehozzák :(
Grand Neo Plus Ultra Hyper 100% WORKING :DD Samsung-nál is elfogynak lassan a nevek
Utóirat: most akkor 5.1 (Lollipop) vagy 4.4 ami KitKat? :F

[ Szerkesztve ]

(#31416) #46053760 válasza lazajnd (#31415) üzenetére


#46053760
törölt tag

Kitkat van rajt és Lollipop frissítésre vizsgálta a hardvert a GoNext app.

(#31417) lazajnd válasza #46053760 (#31416) üzenetére


lazajnd
tag

Értem. És a beállítások/frissítés alatt elérhető a rendszerfrissítés? Mert ha nem, akkor mindegy mit mond a frissítő alkalmazás :)

(#31418) #46053760 válasza lazajnd (#31417) üzenetére


#46053760
törölt tag

Automatikus frissítés be van kapcsolva. Rendszerfrissítés nincs.
Yotubon láttam, rootolják és úgy frissítik.

(#31419) air válasza #46053760 (#31416) üzenetére


air
nagyúr

"vizsgálta a hardvert a GoNext app."

Aha. :D

"Yotubon láttam, rootolják és úgy frissítik."

Akkor mi tart vissza? Csináld amit mutatnak, aztán hátha lesz egy papírnehezéked. ;]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31420) lazajnd válasza #46053760 (#31418) üzenetére


lazajnd
tag

XDA-n néztem meg gyorsan, legújabb a Cyanogenmod 11, ami Android 4.4 alapú (és alpha verzió, tehát nem egy mindennapos használatra ajánlott rendszer), ennek a feljesztését viszont abba is hagyták. Szerintem nem nagyon van lehetőség így mást feldobni rá, hacsak XDA-n kívül nem talál neked valaki egy stabil rendszert. :( Hivatalos pedig mint mondtam tuti nem lesz rá, szóval marad a gyári 4.4. Ezek a frissítő programok hatalmas kamu dolgok, ajánlom hogy töröld le, 0 valóságalapja van annak hogy 5.x elérhető... legfeljebb a hardver alkalmas rá, az meg sokat nem ér ha valaki nem készít rá rendszert.

(#31421) #46053760


#46053760
törölt tag

Ok! Köszi válaszokat. Akkor marad a kitkat.

(#31422) negroo


negroo
aktív tag

negroo
(fanatikus tag)
Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy samsungon hogy lehet teljes lementést csinálni root nélkül? Helium nem mindig müködik sajnos köszönöm

(#31423) #29810176 válasza lazajnd (#31390) üzenetére


#29810176
törölt tag

Semmi ötlet? Ez nem működik :(

(#31424) lazajnd válasza #29810176 (#31423) üzenetére


lazajnd
tag

ADB elérhető? Az megoldás lehetne. Próbálj meg telepíteni egyet, és írd be az "adb devices" parancsot. Ha valamit visszadob, akkor ezzel talán meg lehet oldani.

(#31425) #29810176 válasza lazajnd (#31424) üzenetére


#29810176
törölt tag

Fedorát használok

(#31426) lazajnd válasza #29810176 (#31425) üzenetére


lazajnd
tag

Igaz, már mondtad :W
[link]

(#31427) #29810176 válasza lazajnd (#31426) üzenetére


#29810176
törölt tag

Törölt fájl :W
Android SDK-t felrakom az is jó? Van repoban :D

[ Szerkesztve ]

(#31428) #29810176 válasza #29810176 (#31427) üzenetére


#29810176
törölt tag

ADB nem sikerült, de már ki tudok választani recovery-bn. *kop-kop
Szerk: újra nem :(

[ Szerkesztve ]

(#31429) #29810176 válasza #29810176 (#31428) üzenetére


#29810176
törölt tag

Mindenknek köszönöm a segítséget. Szerintem a bekapcsológomb lesz akkor.

(#31430) lazajnd válasza #29810176 (#31428) üzenetére


lazajnd
tag

1. Remove battery, SIM and microSD from phone (if you have one)
2. Wait at least 10 seconds with the phone in this state
3. Plug your phone into your computer (this step has always been optional for me)
4. Hold Volume Up/Down, don't let go!
5. While holding both volume keys, insert the battery

Valakinek állítólag így sikerült.

(#31431) #29810176 válasza lazajnd (#31430) üzenetére


#29810176
törölt tag

Olvastam. Nekem nem sikerül :(

(#31432) lazajnd válasza #29810176 (#31431) üzenetére


lazajnd
tag

Tehát a power gomb nem működik, ADB nem elérhető. Nincs több ötletem, neten sem találtam további javaslatokat. :(

(#31434) notika77


notika77
senior tag

Sziasztok!

Egy SD kártyára kellene egy img fájlt felírnom, de nincs kártyaolvasóm csak egy nem rootolt androidos (6.0) telefonom. Megoldható? Ha igen hogyan? :)
Én adb-re és dd-re gondoltam, de nem szenvednék vele, ha nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#31437) notika77 válasza notika77 (#31434) üzenetére


notika77
senior tag

Rootoltam a telefont, utána működött a dd parancs adb-n keresztül, az eredmény pedig egy felismerhetetlen SD kártya lett. Legalábbis nem ismerte fel sem a telefon, sem az e-könyv olvasó.

(#31438) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Fiamnak vettünk egy droidos mobilt (5.1), most jött meg hozzá az sd kártya.
Mivel használta már kártya nélkül, és tele van a teló belső memóriája, úgy gondoltam hogy átpakolom neki a programokat.
Emlékeim szerint az alkalmazások menüpont alatt lehetne ezt megtenni.
Rábökök az adott alkalmazásra, majd a megjelenő képernyőn kellene egy olyan "gombot" látnom hogy áthelyezés sd kártyára.
Na most ez nincs....
Hova a pi##ába pakolták el ezt a menüpontot?

Vagy már ehhez is be kell valamit szerezni a marketről?

Nekem céges oprendszerhasználat miatt (na jó, meg tetszik is, bár a következő nekem is droid lesz mivel kinyírták) kb 6 éve winphone van.

Köszi szépen a válaszokat.

(#31439) air válasza Lacpac (#31438) üzenetére


air
nagyúr

Ez a funkció nem kötelező az Androidban.
Ha egy gyártó adott készülékének firmware-ébe nem teszi bele, akkor csak rootolás után oldható meg a probléma.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31440) #29810176


#29810176
törölt tag

Azért köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#31441) Lacpac válasza air (#31439) üzenetére


Lacpac
őstag

:R Köszi.
Ettől nem lettem boldog.
Kezdődhet a telefoncsesztetés. Anno ez tetszett meg a wp-ben.
Megvettem, bekapcsoltam és használtam. Sajna kinyírták.

(#31442) air válasza Lacpac (#31441) üzenetére


air
nagyúr

A WP-t maga a Microsoft nyírta ki azzal, hogy szar.
Ha jó lett volna, még mindig élne. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31443) Lacpac válasza air (#31442) üzenetére


Lacpac
őstag

Jó volt az, igaz zárt rendszer, de stabil, de WP10 óta.....
Hát a 8.1-es 820-am stabilabban működik mint a céges 635 WP 10-el.

Tudod az android annak jó, aki szeret vele mókolni.
Vagy 100-150k-t kiadok, és az talán már stabil, vagy szopok a 40-50k-s telóval mire használhatóvá teszem, legalábbis anno igy volt. Viszont 100-150-200k-t kiadni egy téglalapra.... amin tudnék játszani full HD-ban...
Még a pc-n is eltelnek hónapok mire azt mondom hogy indul egy kis game (max 1-2 órára).
Adják 70-ért, kurvaszar gpu-val és megveszem.
Így 40 környékén nem arra vágyom hogy a melóhelyen megoldott problémák után este 5-re beesve a házba vegyem elő a telefont és kezdjek neki a roomolgatásnak.

Ez volt jó a wp-ben. Lányom 520-a meg lett véve (24K-ért) és nem kellett basztatni. Ment rajta minden ami neki kellett. Sőt azóta is azt használja.

Az asszony HTC-je 50k-ért arra volt jó (az se most volt 2.2-es droid), hogy 2 hét szívás után működött a telő 3-5 hónapig, majd hardreset. Biztonsági mentés visszaállít. és ismét 3-5 hó nyugalom.

Hát komolyan... ennek így kell működnie? És mindenhol azt olvasom hogy így ok, nincs ezzel semmi baj.
Vegyél drágát és jó lesz. Mintha azt mondanák hogy az 50K-s telefonnak nem kellene jól működnie. Így rendben van.

(#31444) air válasza Lacpac (#31443) üzenetére


air
nagyúr

Hitvitába nem megyek bele.
Ha valóban jó lett volna, akkor a fejlesztők írtak volna rá rendes appokat, és okos eszközként is használni lehetne, nem csak telefonként.
Addig volt némi "versenyelőnye", amíg a Here nem jött ki Androidra.
De részemről lezárom, mert a téma nem ide való.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31445) Lacpac válasza air (#31444) üzenetére


Lacpac
őstag

Hűűű....
Nem hitvitának akartam. Leírtam miért szerettem. Ennyi.
Nem vagyok elkötelezve semelyik gyártó egyik terméke mellett sem.
Ők versenyeznek az én pénzemért. Ha az egyik jobb, szemrebbenés nélkül váltok.
Tetszett (eddig) és most már váltani kell. Nekem minden megvolt a WP-ben ami kellett, sőt most is megvan. Csak annyira "telibeszarják" a oprendszert (ami a saját termékük) hogy az félelmetes.
Hiába van meg az app, ha a "keretrendszer" bug-os.

És SZÁMOMRA nincs megfelelő alternatíva. Kompromisszumokkal kell váltanom.
Szóval az ÉN szememben visszalépés lesz a "fejlődés"

És még mindig nem "hitvita" :U

Ja, a hitvitára:
Nem tünt fel hogy szerintem is szar (igaz csak lett).

[ Szerkesztve ]

(#31446) dz1989


dz1989
senior tag

Hali mindenkinek.
Szeretnék segítséget kérni. Root-olni szeretnék egy régi SonyEricsson xperia ray-t honnan tudom beszélni hozzá a cuccokat? Vagy Melyik topocban érdemes érdeklődni? Előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#31447) ArthurShelby válasza Lacpac (#31438) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez alkalmazástól függ, hogy át tudod e helyezni. Pl facebook-ot nem lehet, de ha jól emlékszem whatsapp-ot, messenger-t át lehet. (persze root-tal mindent át lehet helyezni).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#31448) ArthurShelby válasza air (#31442) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A wp nem volt szar, csak kevés alkalmazás volt hozzá, és nem bírta a nagyokkal a versenyt. (a wp 10 meg már gyenge volt).
Az androidnál meg szerintem a telefonok mesterséges elavultatása van. Nem értem, hogy a facebook hogy lehet ilyen optimalizálatlan alkalmazás, mikor hetente jön rá frissítés. Az évek alatt csak nőtt a mérete, egyre jobban eszi az akkut.
Csomó helyen csak azért fogy el a belső tárhely, mert direkt úgy van particionálva a telefon (mert olyan kategóriába van belőve).
Minden újabb android verziónál elmondják, hogy még jobban optimalizált ram használat, még kevésbé eszi majd az akkut, de valahogy mindig az ellentéte lesz igaz.

Én is androidot használok, de azért nem vagyok vak, és tudom, hogy sok hibája van.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#31449) lazajnd válasza dz1989 (#31446) üzenetére


lazajnd
tag

Szerintem minden ilyen kérdésre az XDA a legjobb válasz: [link]
Nyilván angol tudás kell hozzá.

(#31450) lazajnd válasza ArthurShelby (#31448) üzenetére


lazajnd
tag

Nézd pl a Facebook Messenger-ben gyárilag 2 (vagy talán több) UI layout van, más amikor először bejelentkezek, és egy idő után totál más lesz. Ez csak egy módon lehetséges: több layout is alapból benne van az alkalmazásban, és valamire (akár szerver oldali parancs) megváltozik. Szóval ennyire számít az optimalizálás, nem beszélve a rengeteg kötelező emoji és matricacsomagról.
Panaszkodni meg lehet (régen én is azt csináltam), de úgy kell telefont választani, ami megfelel az igényeknek. Ma már social media alkalmazásoknak + minimális böngészéshez tapasztalataim szerint 2GB memória kell. Aki ez alatt vesz telefont, az nem tud mit csinálni. Én sem vagyok kitömve (szóval nem azért mondom hogy fellengzősködjek), de gyűjteni kell rá ha nem akarsz idegeskedni. A specifikációkból már látszik hogy kb mit fog bírni a telefon, utána kár sírni. Nem csak 40-ért vagy 200-ért lehet telefont venni, körül kell nézni.
Az meg hogy szoftveresen elavulnak, más kérdés :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.