Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64801) mong08 válasza t420s (#64786) üzenetére


mong08
tag

Nagyon okos döntés,és ha még nem is kétkártyás lesz a következő, az még bölcsebb döntés lenee.
Az ugyanis egy másik topikot is jelentene...
Foglaljuk össze akkor a megállapításaidat ????
Minek veszel MTK-s telót,ha van olyan telód ami minden tekintetben jobb mint egy MTK-s ????

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#64802) t420s válasza mong08 (#64801) üzenetére


t420s
aktív tag

mert a nexus 7 nem fér el a zsebemben és nagyon szarul lehet vele telefonálni
ezért.

ha van olyan telód

(#64803) mong08 válasza t420s (#64802) üzenetére


mong08
tag

Na akkor az is egy sz.r. Képes voltál megvenni ??? És még telefonálni sem lehet vele???
Bameg a sz.r kínaival meg lehet telefonálni ??? Hogy is van ez ???

[ Szerkesztve ]

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#64804) t420s válasza mong08 (#64803) üzenetére


t420s
aktív tag

idióta.

egy troll tán tudna vele telefonálni. én is tudnék ha háromszor akkora kezem lenne.

Na akkor is egy sz.r. Képes voltál megvenni ??? És még telefonálni sem lehet vele???

(#64805) mong08 válasza t420s (#64804) üzenetére


mong08
tag

Bameg én telefonálni vettem kínait.. És akár elhiszed akár nem lehet vele telefonálni...
Az meg hogy neked nem megy a GPS na bumm... Ott a nexus7 navigálj azzal.. Nagyobb kép jobban látod..Gondolom az autód meg csak elbírja,nem kell kézben tartani troll módjára...
A személyeskedést,pedig légy szives mellőzd, én sem hülyéztelek le,pedig lehet sokan tapsoltak volna...

[ Szerkesztve ]

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#64806) overland


overland
aktív tag

mivel használjátok a gps-t?
én a sygic-t próbálom amíg le nem jár a próbaverzió...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#64807) Alone50


Alone50
csendes tag

A családban:
ZTE V889S
ZTE V967S
Lenovo A850
Mindhárom MTK. Tökéletes GPS-szel.

(#64808) slezakimi válasza t420s (#64804) üzenetére


slezakimi
senior tag

Komoly ember vagy. Miért nem mész máshova mást szórakoztatni?
Ritka egy idegesítő ember vagy, nem veszed észre?
Amugy van nálam egy Thl W8. Szükségből ezt használom.
Mig nem találok másikat :D A gps full reset után net minden nélkül,max fél perc özön holddal.
A hárombetüs se téved el vele, pedig sürün használom, még betonrengetegbe se.
Cappa.-val meg szerintem ne vitázz, attól a szinttől Te piszok messze vagy.
Bocsánat de ez kijött.( a bocsánat nem neked szólt)

üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#64809) #32577792 válasza t420s (#64804) üzenetére


#32577792
törölt tag

kisgyerek!
vegyél vissza a hangnemből, és ne nevezz mást idiótának!!
Mégis mit képzelsz Te itt magadról??
Nézzél kicsit magadba, neked nem jó az mtk, nem jó a nexus, neked semmi nem lesz jó
Én ezt ajánlom Neked:)

(#64810) mong08 válasza #32577792 (#64809) üzenetére


mong08
tag

Még ezt is tönkretenné...
És különben sincs benne GPS.. :D

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#64811) #32577792 válasza mong08 (#64810) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem 2 évig tökéletesen működött
nincs benne gps, de neki minek is, úgysem menne, de csak neki :)

(#64812) #32577792 válasza t420s (#64794) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem kicsit más ikonok vannak, itt melyik a GPS kis ikonja, hogy be van kapcsolva?

(#64813) FіkuszKukіsz válasza #32577792 (#64809) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

egy órát is vegyen, mert az 5 percekkel mindig gondja akad. :))

Romanes eunt domus

(#64814) slezakimi válasza #32577792 (#64812) üzenetére


slezakimi
senior tag

:D :D
amelyik nincs? :D

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#64815) bsanya válasza #32577792 (#64809) üzenetére


bsanya
aktív tag

Ilyen volt az első mobilom :R

Xiaomi Mi 11i

(#64816) Laza...


Laza...
addikt

Nekem ilyen volt az első (ha a 60-as Motorolát nem számoljuk, az 450k volt!!)

Ez "csak" 170k volt, és csak a nagyobb városok BELVÁROSAIBAN volt hálózat :DDD

SMS-t küldeni nem, de fogadni már tudott! :C :DDD

Never give up!

(#64817) #32577792 válasza slezakimi (#64814) üzenetére


#32577792
törölt tag

én nem tudom, ezért kérdem, de lehet, hogy tényleg nem kapcsolja be és úgy nem talál az szerencsétlen hódat?

A d160 igen jó kis telő volt, nem volt térerő gond, bár ha betettem a csikkzsebbe.. :D
eléggé "lehúzós" volt

[ Szerkesztve ]

(#64818) spali88


spali88
csendes tag

Sziasztok,

biztos volt már régebben is példa ilyenre, próbáltam visszaolvasni, de sajnos nem találtam...

Cubot GT90 típusú telefonomat kb. 1 hete haszáltam hibamentesen, azonban ma este egyik pillanatról a másikra elvesztette a hálozatot és nem talál azóta sem...próbáltam már újraindítani, SIM kártyát ki-be tenni, repülőüzemmódot ki-bekapcsolgatni, nem segitett semmi...

Esetleg vki járt már hasonlóan, lenne valamilyen tippetek ilyen tüntetkre?

Előre is köszi minden segítséget!

(#64819) szili.tamas1 válasza spali88 (#64818) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Imei rendbenvan?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#64820) szili.tamas1 válasza szili.tamas1 (#64819) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Edit: zavar van a trémobilnál az erőben.
Szerkesztes helyett valaszoltam magamnak, asszem itt az ideje lefekudni....

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#64821) spali88 válasza szili.tamas1 (#64819) üzenetére


spali88
csendes tag

Közben szerkesztem én is...

Akkor másoknál is cseszekedik a tmobile? ez most nekem kivételesen jó hír lenne... :Y

[ Szerkesztve ]

(#64822) Laza... válasza spali88 (#64821) üzenetére


Laza...
addikt

Never give up!

(#64823) Upo válasza t420s (#64794) üzenetére


Upo
addikt

Hát ez a kép elég viccesnek néz ki nekem, ha megnézed a nem sokkal azelőtt postolt screenshotokat akkor azokon látszik hogy be van kapcsolva a gps, az egyiken a bal felső sarokban, a másikon a szolgáltató mellett egy kis kör, benne egy pont. Amíg keresi a holdakat addig a pont csak villog. Nálad ez hol van? Be sincs kapcsolva a gps? Nincs most kéznél 4.2-vel telefon, de a beállításokban kell lennie valaminek helyszolgáltatások vagy tartózkodási hely címén, ott engedélyezve van minden? Vagy esetleg valami energia gazdálkodási dolog ami alacsony akku szintnél letiltja a gps-t?

Amúgy meg a gagyi olcsó fos kínai telefonban nem azért szar a gps mert MTK. Közelítsük meg a másik oldalról. Kell csinálnunk egy ócsó gagyesz telefont aminél nem számít hogy mi hogy működik csak olcsó legyen és adjunk el sokat. Mit tegyünk bele? A spreadtrumot már nem mindenki kajálja meg, kellene valami gyorsabb, esetleg valódi 4-es androiddal. Mi a következő jó áras soc? Mit kéne olcsóbban beletennie? Qualcommot? Exynost? Tegrát? Huawei HiSilicont? Egy túrót! MTK-t! Azért találsz sok szar gps-es MTK-t mert a szarul összehányt kínai hulladékból ami nem spreadtrum az 99.9999999999% MTK! A szar gps-es vackok gyártói nem hajlandók mtk-nál drágább dolgot beletenni, és gondolhatod ha nem a gyári application note-nak maradéktalanul megfelelően alakítják ki a külső alkatrészeket akkor nem is várható el hogy normálisan működjön. Ha pl. lenne egy MTK-nál olcsóbb exynos cucc akkor nem nagyon látnánk MTK-s kínai csodát csak a drágábbak közt, akkor meg az exynosra lengetnéd a nyálcsíkot hogy micsoda szar a gépéesse mindnek!
Részemről ennyi az MTK hitvitáról, mélyebbre már nem szeretnék süllyedni mert még valaki magával ránt... :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#64824) #32577792 válasza spali88 (#64821) üzenetére


#32577792
törölt tag

egy ismerősöm
szakadozik a netem! :(
Lokáció: Szhely
T-homa: ADSL
nagy lehet a baj, mert a mobilom sem megy (T-Mobil)

(#64825) Viktor0610 válasza #32577792 (#64824) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már szpemmelésért el fognak kapni a modik, de: :D
"Telekom HU
Kedves Ügyfeleink! 20 óra óta a mobil-, IPTV és internet szolgáltatásban problémát tapasztalhattok. A hiba kivizsgálása és javítása folyamatban van. Köszönjük türelmeteket és megértéseteket!"

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#64826) spali88 válasza Laza... (#64822) üzenetére


spali88
csendes tag

Köszi szépen, és a többieknek is a gyors infókat...akkor vszeg csak a trémobilos leállás a gáz nálam is, jelen esetemben örülök neki :))

(#64827) #32577792 válasza Upo (#64823) üzenetére


#32577792
törölt tag

4.2.3 chromium ROM:
bal felső sarokban a villogó kis jel, mint itt

[link]

(#64828) konigjanos válasza #32577792 (#64827) üzenetére


konigjanos
senior tag

Igen, de az csak akkor jelenik meg (legalábbis nekem) ha már megtalálta a pozíciót, előtte semmi jele, hogy be van kapcsolva. Sajnos, mert így többször úgy is hagyom...

(#64829) Upo válasza konigjanos (#64828) üzenetére


Upo
addikt

És akkor mi van? Nem azzal kapcsolod ki meg be a gps-t, az csak egy engedélyezés hogy a programok használhatják vagy nem és ha igen akkor bekapcsolják amikor kell. Ha "be van kapcsolva" a gps akkor sem fogyaszt addig amíg valamelyik program nem akarja használni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#64830) Bagira01 válasza spali88 (#64818) üzenetére


Bagira01
veterán

Tudnál pár szót írni a telefonról? Kijelző, gps, üzemidő. Nekem is úton van egy, csak kíváncsi vagyok mire számítsak.

(#64809) ungawa: Nagyapámnak anno 3 nap alatt sikerült 2db ilyet kinyírnia, az egyik szó szerint meg a moslékba a másik krumpliöntözésnél kapott egy kis hűsítőt :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#64831) topi66


topi66
aktív tag

Ezeket most lőttem:

(#64832) konigjanos válasza Upo (#64829) üzenetére


konigjanos
senior tag

Ez komoly? Ezt nem tudtam..akkor semmi értelme kikapcsolni.

(#64833) PeMi#13


PeMi#13
csendes tag

Sziasztok!

Nézegetek napok óta dualsim telefonokat (a G2S-em leváltására) és kezdek lassan beleőrülni. :)
Az egyik legfontosabb szempont a méret, 130mm-nél magasabbat nem szeretnék. Ezen a ponton kidőlt a telefonok nagy része, egy másik részük (pl. Zopo ZP600+) az akku méreten vagy az áron (pl. Moto G).
Nézegettem még a Jiayu G5-t, de annak a GPS-éről is olvastam rosszakat, és leginkább a rossz GPS miatt keresek most új telefont.
Mennyire gyengék (gyengébbek) valójában a papíron kicsi akkuk?
Mit lenne érdemes még nézzek ezzel a méret megkötéssel?

A szűrőn egyébként a végére nekem a ZTE v970 maradt bent (viszonylag régi hardver) és a Philips W6500 (amiről nem sok mindent sikerült kiderítenem).

Kösz!

M.

Odi profanum vulgus, et arceo.

(#64834) steve1977 válasza PeMi#13 (#64833) üzenetére


steve1977
tag

Jiayu g2f, ha valaha megjelenik... ;) Bár a g3c csak 5mm-rel hosszabb, és rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#64835) PeMi#13 válasza steve1977 (#64834) üzenetére


PeMi#13
csendes tag

Ha valaha megjelenik WCDMA hálózatokra is, és normális GPS lesz benne... :U
A G3C szvsz 1cm-rel hosszabb.

[ Szerkesztve ]

Odi profanum vulgus, et arceo.

(#64836) gg72 válasza PeMi#13 (#64833) üzenetére


gg72
veterán

Ez a Philips W6500 érdekesnek tűnik, formára pedig kifejezetten üdítően hat: [link]. Ez valamilyen orosz piacra szánt teló? Mert szinte csak ott találni infókat róla, habár magyar ára is van (mondjuk a céget sem ismerem): [link]

[ Szerkesztve ]

(#64837) Upo válasza konigjanos (#64832) üzenetére


Upo
addikt

Energiatakarékosság miatt nincs is, nekem is mindig be van kapcsolva. Max. ha valakinek üldözési mániája van vagy rejtegetni akarja a google elől a PONTOSABB helyét (Mobilhálózatból, közeli wifi ssid-kből meg a felhők vonulásából amúgy is tudja ;] ).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#64838) sazabi


sazabi
aktív tag

Sziasztok

Egy H9500at ma postáztam vissza javítani kínába, és kellene valami helyette amíg elvan.
Nem szeretnék ugyanolyat rendelni, szóval 5-6col között mit ajánlanátok 150$(+-30) körül?
dual sim, 720p IPS, 1Gb ram..

[ Szerkesztve ]

(#64839) mangumetric


mangumetric
csendes tag

Hi! Kezdő lévén kérnék segítséget:

Szeretnék egy olyan telefont, ami 4core/1gb/4.7-5.0" így kinéztem egy Jiayu G4T -t //holnap lesz akcióban//, úgy hogy rendelnék hozzá egy digi-s mobilnetet, ami lenne az egyik simben, másikban a T-mob-os.
A kérdésem kissé egyszerű: működik ez így? (ha az számít főként Bp-n és Pest megyében használnám)

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#64840) Viktor0610 válasza mangumetric (#64839) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, hogy működne. A digis beállításokat ugyan nem tudom, de biztos, működne a dolog. ;)

Samsung Galaxy A54

(#64841) csubuka válasza steve1977 (#64834) üzenetére


csubuka
addikt

A Jiayu-store mennyire megbízható forrása e készülékeknek? Nekem ugyan jöhetne gsm is wcdma mentesen... csak ki kell találnom, hogy mennyi ideig használnám (ha amortizációig akkor nem kell soha értékesítenem, így jó lenne az is)... A Hongmin amúgy fém nincs nem? Az maradt a G3c és G2F Jiayu sajátsága ezen árkategóriákban? (az anyagválasztás fontos szempont nekem pl...)

Nem ráz ár a jiayu-store? Eredeti telókat adnak? (Mostanában merült fel a Jiayu ha,misítása... ;) már ha ez valós)

(#64842) sajtjani válasza topi66 (#64831) üzenetére


sajtjani
tag

Az első kép az milyen tablet hogy tudja a GLONASS-t?
( el kellene tüntetni a navibar-t, mert nagyon el vannak csúszva az ikonok. )

[ Szerkesztve ]

(#64843) Zeki válasza t420s (#64794) üzenetére


Zeki
nagyúr

Érdekes a bal felső ikonsorod... még nem láttam olyat. Android kilőve? Vagy az mit jelent? Telefon piros pöttyel? Az mit jelent? És ahogy más is írta, a GPS kereső ikonod meg sehol.
Én valami trollkodást sejtek.

(#64844) Komplikato válasza #32577792 (#64824) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF: Összes híroldalon kint van, hogy T-Home ADSL és IPTV fél országban lehalt. Szóval a gond NEM nálad van.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#64845) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Sziasztok!

Mi számít most "Best Buynak", az alábbi feltételekkel:

- 6589/6582 (De inkább 6582)
- 5" QHD/HD
-1GB RAM/4GB ROM
- Dual kamera, előlapi 2-5 MP, hátulsó 8-13 MP + auto focus, flashlight
- Akku >1800mAH
- "Jobb minőségű" összeszerelés
- ROM támogatások (CWM, romok)
- <150$

Előre is köszönöm! :))

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#64846) steve1977 válasza PeMi#13 (#64835) üzenetére


steve1977
tag

sorry 10ig dolgoztam már hibázok, pedig tudom a méretét,mert mióta beharangozták, várom a g2f-et, majdnem megrendeltem már a kínai változatot, de ez a frissen bejövő centivel hosszabb g3c meggyőzött :)

(#64847) steve1977 válasza csubuka (#64841) üzenetére


steve1977
tag

Paypal fizetéssel én bepróbálnám, de mivel náluk úgy rémlik 13$ körül van a sima posta, az alin esetleg érdemes körülnézned, hátha egy ottani megbízható eladó is árulja.
A ma általam a to2c-től rendelt g3c itt alapból 3$-ral olcsóbb, de ott a singpost ingyenes. Bár rájuk is kíváncsi leszek, hogy a múlt héten beharangozott telót tényleg árulják-e ;) Ha paypalt használsz, egy próbát mindenképp megér.

[ Szerkesztve ]

(#64848) svgyula válasza t420s (#64796) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Már nem bírom olvasni az a sok ökörséget amit írsz! Nem a gyártót kell szidni! Nézz a tükörbe és amit látsz azt!
Ugyanis te nem vagy képes működésre bírni! Az csak megemlítem, hogy telefonról beszélünk aminek ez csak egy mellék funkciója.
Nekem is volt most is működik a cubot gt99 tökéletes a navi-ja, igaz már nem nálam de ez nem változtat a tényen! Nálam sem talált holdat percek-ig a beállítás után meg meg szinte azonnal, nincs internet segítség, sem gsm.
Pont olyan vagy mint a kezdő pc felhasználó legyen "occsó" DE minden működjön rajta! Igaz nem értek hozzá
meg nem is használom de "ki van fizetve"!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#64849) gipsztigris válasza sajtjani (#64842) üzenetére


gipsztigris
addikt

Gondolom Nexus. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#64850) junkpod válasza t420s (#64774) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nagyon hálás lennék ha a válaszaidbanabbahagynádaz előző hsz. idézését. Olvashatatlanná teszed a forumot.
A socnak meg nemtom mi köze van a gps hibához? Akkor az összes mtk mobil gps-e szar lenne. Saját telóimnál nem tapasztalok gondot sem ismerősöknél. Fórumokon jön elő ez de szvsz 90% user error 10% hw gond.

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.