Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130901) Upo válasza MrChef (#130899) üzenetére


Upo
addikt

Ennyiért van magyar garanciával erősebb proci, 4 giga ram, iránytű és giroszkóp (ami nélkül egy csomó program nem működik amiről azt gondolnánk hogy csak iránytű kell hozzá), magyar garanciával (wayteq szervíz), szlovákiából másnapra itt van: [link]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#130902) Upo válasza #73959936 (#130900) üzenetére


Upo
addikt

De. Az elephone elég alja márka, az mt6737 egy belépő szint (bár az előkukázott mt6580-ak azért lassabbak), a 2 giga rammal ez kb. egy 80-90$-os konfiguráció majdnem dupla áron. És se iránytű se giroszkóp nincs benne. Ja, és ez alá a lepkefing hardver alá a full hd felbontás öntökönlövés, nem jósol nagy pörgést. És ebbe beraknak egy 2450-es akkut, ami elephone nyelven kb. 2000 a valóságban, örülhetsz ha kibírja a munkanap végét.
Ha már zs kategória, akkor én sokkal inkább vennék egy doogee x5 max pro-t, ugyanez a proci, 4000-es akku, német amazonról a doogee hivatalos boltjából, ráadásul Fulfilled by Amazon garanciával !!! ami nemhogy a kínai, de állítom hogy bármelyik magyar webshoptól jobb garanciát ad! Ja. és alig több mint az elephone árának a fele, ingyen amazonos postával, németországból pár nap alatt. [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#130903) #73959936 válasza Upo (#130902) üzenetére


#73959936
törölt tag

Lehet h.igazad van, de én meg fanatikus elephone rajongóként nem adnám oda az én p6000 pro-mat 5 ilyen telóért sem, mint a doogee.... :N

(#130904) b0bcat válasza Upo (#130902) üzenetére


b0bcat
addikt

Az MT6737T teljesen jól viszi a full HD-t, tapasztalatból mondom. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#130905) iMaverick válasza Upo (#130902) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam 2 évig szolgált egy Elephone P4000, abban 6735-ös SOC volt, bár "csak" 720p-t kellett meghajtania, nem voltak eget-verő lagg-ok (inkább az app indításkor gondolkodott kicsit, de a teljes képhez hozzá tartozik, hogy a háttérben nekem fut az Avast víruskereső is).

Az ígért 4000mAh-es aksi is kb. igaz lehetett, mert light-os nyúzással 3-4 napot simán elketyegtem (a háttérben folyamatosan szinkronizálva 2 postafiókkal).

Így két év után meg odaadtam az asszonynak, neki csak mp3 hallgatásra és telefonálgatni kell.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#130906) Upo válasza #73959936 (#130903) üzenetére


Upo
addikt

Hát nekem se kellene doogee, igaz hogy elephone sem. Akkor már az a linkelt cubot a 6753-al 3 giga rammal csak megér plusz 10 dolcsit az elephone-hoz képest. Manapság a 6737/2 giga ram az belépő árkategória, eu-ból még azt mondom hogy 100$-ért elmegy, de a ~150$ kategóriában szerintem erősen túlárazott.
Az elephone imádatot a cég múltjára való tekintettel nem igazán értem (hamisító-hazudozó-koppintó dolgaikból túl sok járt nálam az évek alatt), de ez meg az én bajom.Vannak akik meg fake airmax rajongók... :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#130907) tthom válasza Upo (#130906) üzenetére


tthom
senior tag

Én az Elephone S7nél nem értem, hogy hova lett ennyire drága mostanság. Meg mernék esküdni, hogy 120-130$ körül láttam egy időben, most meg 150 alatt szinte sehol.

(#130908) viktorhu válasza tthom (#130907) üzenetére


viktorhu
veterán

Elengedték a minit, szerintem nem gyártják, a normál S7 rendelésekkel nem bírnak, pedig azok is drágák pl. a Vernee Apollo Light-hoz képest.

(#130909) norbert0 válasza EG0 (#130854) üzenetére


norbert0
csendes tag

Én a helyedben Le Max 2-t vennél, legtöbb helyen B20-as, és jó áron van. Le Pro 3 akkor, ha szívesen adsz ki többet érte.

(#130910) BullZeye válasza norbert0 (#130909) üzenetére


BullZeye
veterán

Van már normális USB-C fülhallgató?

(#130911) svgyula válasza BullZeye (#130910) üzenetére


svgyula
addikt

Van.
Na meg ha van rá lé akkor ilyen is.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#130912) BullZeye válasza svgyula (#130911) üzenetére


BullZeye
veterán

Kobwa, életembe nem hallottam róla, biztos minőségi :D

(#130913) Viktor0610 válasza BullZeye (#130912) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy kezdi, ha nem figyelted volna... :P
"High Quality" ;]

Samsung Galaxy A54

(#130914) tibcsi0407 válasza Viktor0610 (#130913) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az eladó pedig agyon van értékelve többmillió visszajelzéssel. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#130915) nyisziati válasza BullZeye (#130912) üzenetére


nyisziati
veterán

Kobra, csak pösze raccsol a tulajdonos. :D

@glacious: az lesz, kösz! :))

[ Szerkesztve ]

(#130916) glacious válasza nyisziati (#130915) üzenetére


glacious
addikt

Úgy érted raccsol.

(#130917) felegyhazig


felegyhazig
csendes tag

Lehet, volt már, de nagyon láma vagyok: hogy van az, hogy egyes telefonok beérik négy maggal (Qualcomm Snapdragon) másokban meg már összeszámolni is is nehéz (MediaTek Helio X...), mégis hasonló teljesítményt ígérnek...
Számít ez egy egyszerű júzernek? Nem játszom a telefonnal, a "szokásos" telefonhasználat mellett csak netezek vele.

(#130918) aytukabozs válasza felegyhazig (#130917) üzenetére


aytukabozs
addikt

Snapdragonból is vannak 8 magosak ;)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#130919) aprokaroka87 válasza felegyhazig (#130917) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Bizonyos esettben számíthat

de pl 8 cortex a53 mag nem ugyanaz mint 4 kryo mag.

A 8 mag lehet hogy apró teljesitményben áll össze

(#130920) Ájvé válasza felegyhazig (#130917) üzenetére


Ájvé
veterán

Qualcomm erősen átalakított ARM processzorokat alkalmaz, így jelentősen erősebb mint a jelenleg használt ARM magok. Fogyasztás már érdekesebb, alacsony gyártási csíkszélességnek és gondolom optimalizációnak köszönhető, meg ügye kevesebb mag van benne eleve. Ez csak Kyro architektúrára igaz, mert egyébként belépő és közép szinten ugyan olyan ARM magokat használ mint mondjuk az MTK is. Snapdragon 835 egyébként már 8 magos lesz, úgyhogy elkezd ebben is felzárkózni a Qualcomm a Kyro architektúrában. Korábban is alkalmazott 8 magot egyébként az S810-bem, csak túl melegre sikeredett (nem volt még ilyen jó gyártási technológia mint most), ezek sima ARM magok voltak amúgy.

(#130921) EG0 válasza norbert0 (#130909) üzenetére


EG0
aktív tag

Sajnos a legtöbb helyen pont hogy a B20 nélküli változat (x829) van, viszont annyival olcsóbb az x820/x822-nél, hogy ezt is rendeltem. :-) 6/128 GB EU-ból 270 EUR.
Egyébként most pont akciós a kisebb, 4/64 GB-os, 170 EUR Kínából.

[ Szerkesztve ]

(#130922) felegyhazig


felegyhazig
csendes tag

Köszönöm! Mint írtam, láma vagyok. Gondolkodom új telefon vásárlásán. Nézegetem a lehetőségeket, és feltűnt, hogy pl.: a LeEco Le Pro3 vagy a Mi5 "csak" négymagos...
Mostanában várható valamilyen jeles dátum, amelynek apropóján újabb készülékdömping remélhető?

(#130923) Upo válasza felegyhazig (#130922) üzenetére


Upo
addikt

Hát talán ha a snapdragon 835-öt tényleg tudják nagy tömegben gyártani, akkor jöhet készülékdömping, de a halasztott időpontot még nem ismerjük. Ez a 10 nanos gyártás még nem az igazi, állítólag a helio x30-al is vannak gondok, és még a leeco is állítólag lemondta a rendelést a csődhelyzete miatt. A lemax 2-k is sorban állnak a szervízekben, nagyon döglenek, az is viszi a pénzt, nem csodálkoznék ha lehúznák a telefonos részlegben a rolót.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#130924) felegyhazig válasza Upo (#130923) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Juj! Pedig a LeEco rajta volt a listámon...
Tavaly áprilisban vettem egy Leagoo Elite 1-est. Jók voltak a katalógusadatai, és tulajdonképpen meg is kaptam hardveresen mindazt, amit ígértek, Szép volt, jó volt, szerettem mindaddig, amíg (itteni ajánlásra) karácsonyra meg nem vettem drágámnak a Xiaomi Redmi 3S Pro-t. A Xiaomin látom, hogy lehet ezt másképp is csinálni, mint ahogy a Leagoo tette...
A Xiaomi nekem tökéletes lenne fhd kijelzővel és egy kicsivel jobb kamerával. Azóta keresgélek, nem találtam olyan készüléket, ami nekem megfelelne. Ezért kérdeztem, várható-e mostanában tömeges megjelenés.

(#130925) sirály69


sirály69
őstag

Feleségemnek keresnék az alábbi paraméterekkel telefont:
5" HD / FHD kijelző
min. 12 megás kamera
FMRádió
duplakoppos ébresztést alapból tudja
min. 3000 mAh akksi
Aktív flip tok (huawei p9 lite alapból nem tudja.. :O )
Lg G2 mini-t használ és ezt cserélném le...
Nem azt mondom, hogy az ár nem számít, de...

Szerver Hosting Debrecenben

(#130926) EG0 válasza Upo (#130923) üzenetére


EG0
aktív tag

Erről a tömeges Le Max 2 döglésről tudsz linket küldeni? "Csak" az ujjlenyomat olvasóval van gond (ami annyira nem fog érdekelni) vagy mással is?

(#130927) A texasi válasza EG0 (#130926) üzenetére


A texasi
aktív tag

(#130928) tibcsi0407 válasza EG0 (#130926) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak az ujjlenyomat olvasóval. Ott is csak bizonyos dátumokon gyártott készülékeket érint. Persze az elég sok darab, de a legtöbb vevő csendben megelégedéssel használja a telefont és a vásárlás óta kb meg sem látogatta a PH fórumát..
Bár ettől függetlenül én sem venném, ha benne van a kockázat, hogy elromlik.
Egyébként ez nem általános a LeEco-ra, ez az egy széria volt az, ahol előfordult ennyi probléma, a többi betonstabil.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#130929) Ájvé válasza felegyhazig (#130924) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaominál jellemző az utóbbi időben a tömeges megjelenés, szóval igen, idén is biztos lesz egy rakat új készülékük :)

(#130930) felegyhazig válasza Ájvé (#130929) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Nem ragaszkodom a Xiaomihoz, csak példaként emeltem ki.

(#130931) aytukabozs válasza felegyhazig (#130930) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát, pedig arra a felhasználásra amire írod (csak telefonálás+net), most várható egy ár-érték arány bajnok xiaomi.

Miről váltasz amúgy?
Mert az nagyban befolyásolja a szóbajöhető készülékeket.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#130932) felegyhazig válasza aytukabozs (#130931) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

A Redmi 4A-t ismerem. Nem jobb, mint a 3S Pro. Leagoo Elite 1-ről váltanék, és kicsit magasabb keretet szánnék rá. Persze, gyakran használom navigációhoz, és ha használható lenne a kamerája, akkor nem kéne folyamatosan cipelnem a fotómasinát sem. Elvi határ br. 100 e HUF... Persze, ha szembejön egy visszautasíthatatlan ajánlat, akkor +10-15% belefér. Tetszene a Zuk Z2 Pro (nem ismerem, csak a leírások alapján), de annak az ára már túl van a lélektani határomon. A LeEco Le Pro3 is kicsit drágább és ráadásul nagy is.
Reménykedem, hogy a Xiaomi kiadja a Redmi 4Pro vagy a Redmi Pro B20-as verzióját.
Konkretizálom az igényeimet:
- dobozból kivéve működjön jól, legyen support (nem tudok, és nem is akarok manuálisan frissítgetni, romokat cserélgetni, stb)
- 6-os droid, magyar nyelv
- min fhd kijelző, 5 max 5,2"
- dual sim
- B20
- nagy kapacitású akksi (2 napos üzemidő)
- min 3G ram/32G rom
- hardveres home gomb, noti led
- ujjlenyomat olvasó (tudom, már nehezebb e nélkülit találni)
- a Redmi 3S Pro-nál jobb kamera
- giroszkóp (igen, a Leagooban nincs!)
- GPS, Glonass...
A kimovil.com ezen feltételek alapján 2 típust dobott ki: Zuk Z2Pro és a BQ Aquaris X5 Plus-t...

(#130933) aytukabozs válasza felegyhazig (#130932) üzenetére


aytukabozs
addikt

De ez 4a pro ;)
De most hogy ügyesen leírtad az igényeidet + keretet, természetesen már nem ajánlanám ezt :P

Ugyanakkor fura hogy 5,2 a max méret, közben meg versenyben van a RedmiPro is :)
Szerencsésebb talán nem kijelzőméretre, hanem befoglaló méretre szűrni.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#130934) felegyhazig válasza aytukabozs (#130933) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Köszönöm a tanácsot! Jogos az észrevétel, a RedmiPro-t benéztem. Az a dual kamera miatt került képbe. Valóban nem a kijelző méret az igazán fontos, hanem (ahogy a Leagoo-nál is) az, hogy a megszokott táskáim (Maxpedition) megszokott zsebébe férjen be.

(#130935) Upo válasza felegyhazig (#130932) üzenetére


Upo
addikt

Huawei P8 dual-t esetleg ha találsz (NEM lite!!!), mondjuk ujjnyomat olvasó nincs benne, de a kamera viszonylag tűrhető, a redminél biztos jobb, optikai stab. is van benne. 3/32-es és 3/64-es változat is volt belőle, a kirin 935-ös változat glonass+beidou-t is tud.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#130936) felegyhazig válasza Upo (#130935) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Tetszene, de nincs fizikai home gomb... Kollégámnak van. Sőt, P9 is van a csapatban. Több olyan telefont is találtam, amiben szinte minden van, amit szeretnék, de majd' mindegyikből hiányzik 1 általam fontosnak tartott funkció, vagy lényegesen drágább, mint amennyit szeretnék érte adni. Pánik nincs, a Leagoo működik, csak elindult a vezérhangya...

[ Szerkesztve ]

(#130937) aytukabozs válasza Upo (#130935) üzenetére


aytukabozs
addikt

"viszonylag tűrhető"??
P8-ról jövök, a kamerát azért visszasírom...
Mondjuk a SoT-ja meg gyászos volt szegénykének.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#130938) Upo válasza aytukabozs (#130937) üzenetére


Upo
addikt

Nem akartam hogy a DSLR nácik betámadjanak, akiknek 2 1Ds lóg a nyakában és még 1 tartalék a hátizsákban. Nekem csak P8 Lite volt, voltak idegesítő dolgai, meg is szabadultam tőle gyorsan, de a kamerája még annak is jobb volt a redmiknél.
P10-nek se olyan vacak állítólag a kamerája. P10 lite is lassan ideér, kíváncsi leszek. Most elég sok megjelenés lesz, xiaomi is dob valamit bő 1 hét múlva, ha tényleg már nem gyártják a redmi4-eket akkor valami utód kéne hogy legyen (de nem értem ezt a rohanást, mire valamelyiket kapni lehet, már be is fejezték, jön A és X verzió, esetleg C és tudomisén még mi.
Én hajlottam volna egy redmi4 prime-ra, a 137$-os akcióról lemaradtam, azóta meg csak egyre drágább, a fekete/szürke meg még annál is 15-25$-al, de 170-180$-ért nem vagyok hajlandó megvenni amikor nem sokkal többért van pl. Zuk Z2. Ezt szerintem most elcsűrte a xiaomi, ez a mesterséges 20-30%-os drágítás szerintem elég jól kilökte a redmiket a bestbuy kategóriából.
A redmi 4A is egy vicc, annak idején adták 89$-ért több helyen is. Majdnem én is vettem, a paypaltól fordultam vissza, mondom lesz ez még olcsóbb is. Most meg 120$ alatt alig látni. :(
Bírja még a redmi2 pro, de azért jöhetne valami ütős ajánlat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#130939) citkar válasza felegyhazig (#130932) üzenetére


citkar
addikt

Magyar nyelv megléte dobozból kivéve kihagyhatatlan?

Ha nem (bár lehet van valamelyik ROM-ban?), akkor kb 400 USD, ami már a megemelt felső határ környékén van, de a ZUK Edge nem mindennapi készülék, egy pillantást megérhet, hátha.
Teljesítménye megvan, kamera jó, 5,5 colos, de a fizikai mérete 5 colosokéhoz közelít. Van B20, miegymás (noti LED azt hiszem van, de ebben nem vagyok biztos).

[ Szerkesztve ]

(#130940) tibcsi0407 válasza Upo (#130938) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A mesterséges drágításhoz a Xiaomi-nak semmi köze.

https://utdetailing.hu/

(#130941) felegyhazig válasza citkar (#130939) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Ha tartalmaz magyar nyelvet a rendszer, természetesen önállóan be tudom állítani. :) Lehet, kicsit félreérthető voltam, de pl a Leagoo-ban sok menü és beállítás nincs magyarra fordítva, és nagyon sok a rossz fordítás. Mivel jelenleg párom Redmi 3S Pro telefonja az összehasonlítási alap, ezért példálózom azzal.
Mint írtam, a ROM cserét nem vállalom, és a nyelvtudásom kevés ahhoz, hogy külföldiül küzdjek meg az Android finomságaival.
A ZUK Z2Pro-val van már valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#130942) citkar válasza felegyhazig (#130941) üzenetére


citkar
addikt

Úgy emlékeztem a gyári ROM-ban nincs magyar nyelv, de elbizonytalanodtam. A topikjában több infót találsz, ha érdekel.
100.000 nagyságában (kb 115.000 a fekete, a fehér olcsóbb) én ezt venném.
Egyébként a ZUK Z2 is nagyon jó vétel, csak abban nincs B20 emlékeim szerint, de lehet már ez is változott.
A Z2 Pro is jó, de az szerintem túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#130943) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali . adott itt egy Oukitel k6000 pro telefon kb lassan 1 éves lesz , a 3. hónapba betört a kijelzője de tökéletesen működött a mai napig , de ma egyszer csak rezgett egyet kikapcsolt és nem kapcsol vissza csak háttér világítás van a töltőre se reagál ötletek ? Érdemes vele foglalkozni vagy kuka ?

(#130944) felegyhazig válasza citkar (#130942) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Erről a webshopról még nem is hallottam: http://www.alegrecompra.com/zuk-z2-pro-4g-64g-blanco-5-2-pulgadas-fhd-quad-core-snapdragon-820-fingerprint-smartphone.html

(#130945) Zeki válasza aytukabozs (#130931) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tabletre nincs olyan bolt mint telóra az eustock?

(#130946) arfer válasza felegyhazig (#130941) üzenetére


arfer
aktív tag

Félrefordításról jut eszembe, most volt nálam egy teló, ahol a csengőhang beállítás menüben volt olyan pont, hogy "Masszírozási karika". El nem tudtam képzelni, mi lehet, ezért visszaállítottam angolra... És a megfejtés.... "Message ring" :DDD !

(#130947) felegyhazig válasza arfer (#130946) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Igen, ilyen is van. Persze, ha nagyon muszáj, tudom használni angol nyelven is, de sok finombeállításhoz már sem időm, sem türelmem nem marad. További magyarázkodás helyett inkább olyan telefont keresek, amiben van magyar nyelv. :D

(#130948) cappa72 válasza nepszter1 (#130943) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt csak szerviz tudja megmondani.
Ha betört valaminek a kijelzője, akkor azt mechanikai hatás érte.
Onnantól meg lehet bármi hibája, átvizsgálás nélkül erős passz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#130949) WOT-H-A-C válasza felegyhazig (#130941) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A zuk z2 pro sem tartalmaz gyárilag magyarnyelvet, a z2 sem.kivéve, ha webshopos tákolt ROM-al kapod
, mert , akkor lesz egy olyan kb., mint a Leagoo-ban. Viszont ez a büdös életben nem fog frissülni és egyéb hibái is lehetnek. Szóval, ha nem akarod piszkálni a telefont, akkor kb. a Zuk és Leeco-o telefonokat el is felejtheted.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#130950) felegyhazig válasza WOT-H-A-C (#130949) üzenetére


felegyhazig
csendes tag

Szuper! :O
Köszönöm az infót!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.