Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9234) HSM válasza gbors (#9231) üzenetére


HSM
félisten

Mire gondolsz fogyasztáscsökkentő megoldásként, ami nem ment a tudás rovására a Keplerben, Maxwellben? :F

Én abból indultam ki, hogy olyasmiket tudok (hasznos dolgokat is), amit a GCN tud, és a Maxwell sem, nemhogy az elődei, de olyat nem, amit a Maxwell tudna, de a GCN nem. Persze, rá lehet fogni, hogy úgysincs kihasználva, meg hasonlókat, de azt azért nem árt látni, hogyha be sem épülnek dolgok, akkor nem fog az ipar sem fejlődni.
Nyilván az AMD is kidobhatná a belső buszait, +kidobhatna pár funkciót a GCN-ből, és csinálhatna egy hasonló fogyasztású cuccot, mint a Maxwell, de szerintem ennek pont semmi értelme nem lenne. Az Nv ultramobil irányba indult el, érdekes, hirtelen az asztali GPU-ikba is mennyire fontos lett az energiatakarékosság (insert troll face here), az AMD pedig abba az irányba, hogy hogyan lehetne tovább okosítani, illetve hatékonyabbá tenni a már meglévő architektúráját.

Nekem 100X szimpatikusabb az AMD üzleti modellje, stratégiája, persze, el tudom fogadni, ha mások nem így gondolják. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.