Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) Atti777 válasza Bugfix1984 (#17241) üzenetére


Atti777
senior tag

Honnan az infó?
Viccesen hangzik, hogy a vízhűtésés FuryX-nél drágább lenne

szerk: a hivatalos ára érdekelne, nem az, hogy Mo-on mennyit kérnek érte

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#17252) do3om válasza Atti777 (#17251) üzenetére


do3om
addikt

Még nincs hivatalos ára csak kamu ár hogy az NV nehogy hirtelen megvágja a 980 árát. De benyögni egy ilyen magas kamu árat is biztosan vevőcsalogató dolog :D
Az más kérdés hogy amire valóban szélesebb körben elérhető (gondolom ez is több mint 1 hónap) úgy reagál a konkurencia ahogy kedve tartja.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17253) Atti777 válasza do3om (#17252) üzenetére


Atti777
senior tag

Te minek dumálsz bele, ha hozzátenni nem tudsz, csak kavarod a fekáliát?
Ha úgysem érdekel a kártya, akkor mit zavar, hogy mennyiért adják, és hány darab lesz belőle?

Attól hogy valaki beírt két számot, az még nem szentírás, én inkább megvárom a holnapi bejelentést

Путин, иди нахуй!

(#17254) Jack@l válasza TESCO-Zsömle (#17249) üzenetére


Jack@l
veterán

AMD shortom van, ha már itt tartunk :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17255) #51482368


#51482368
törölt tag

én azt nem étem honan jön hogy az hogy ez a kisfury a 290x teljesitménye lesz holott csak a 290 re lesz képes én ugy hallotam az overlockers dream melett ami... ugyhogy nem értem miért várja mindenki az x teljesítményét tőle van erről valami hir azota

(#17256) Crytek válasza do3om (#17252) üzenetére


Crytek
veterán

Nv akkor vágja a 980 árát amikor csak akarja.Abból sokat tud még engedni nem kell hozzá az amd önégetése és bohockodása :C

Next PC Upgrade: 2022

(#17257) do3om válasza Atti777 (#17253) üzenetére


do3om
addikt

Nagyon is érdekelnek a számítástechnikai eszközök, de nem fejlesztek állandóan, főleg hogy keveset is játszok. 10-15 éve jobban bejöttek a játékok, ma már elég ritka ami nagyon lekötne.
Sajnos én is többet vártam az új VGA-tól, persze közel sem annyira mint egyesek, akik már számomra nevetségesek voltak (azok is) olyan téveszméket vázoltak fel.

Megint ami ezzel a nanoval megy megint az vicces, beír az ember valami reálisat ami valóban ésszerű lehet erre a sok eltévedt egyből troltoz, mondja a hazugságait (számomra a nyilvánvalóan nem igaz dolog az hazudozás, és nem tévedés), lehurrogják az embert egyből ez nagyon jellemző lett az AMD védnököknél :( .
Papíron már minden fan megvette a nanot 290x alatti áron 390x sebességgel, egyszerűen nevetséges, és ha beírja az ember hogy nem valószínű hogy így lesz akkor úgy felháborodnak hogy hihetetlen.

Most vagy sok a fiatal aki nem tapasztalta hogy mennek a dolgok, vagy ennyire túlbecsülik az ígéreteket, amikre legalább lenne alap a közelmúltból de még az sincs.
A durva hogy minél közelebb kerülünk a vga-hoz annál nagyobb fals infók jönnek. Aztán majd megint kuss lesz amikor kijön, a sok kamuvevő meg írja majd hogy jaj hát nem erre számított, előtte meg aki reálisan próbálta megítélni mi lesz azt lehordta mindennek.

Lehet még máshogy majd ez az egész, lehet majd hogy én tévedek, ami bizony nem lenne baj. Mert az csak jó lenne mindenkinek.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17258) #00137984


#00137984
törölt tag

Az árazáson kivül a frissitett infokban megint 4096 shader szerepel, ami szerint az órajelek lesznek jelentősen megvágva 700-800 MHz-re. Ennek én nem igazán örülnék... Erről a HD4850-em jút az eszembe, aminél 625 MHz-re csökkentett órajelekkel védték a HD4870-et. Akkor ott a teljesitményszintjét teljesen gyenguszra vették és még egy tuningolt GTX 9600 GT-vel is erősen megszorongattam. Játékokban szinte semmi lemaradás nem volt a GT-nek és 3DMark06-ban sem volt nagy előnye a HD4850-nek. Most megint az Nvidia videókártyák kerülnek kicsivel az AMD-k főlé és a vásárlóknak a gyorsabb VGA kell egy kis gyözködés után. R7 370 az R9 270X-et sem érte el teljesitményben és ha kevéssel is, de lemarad a GTX 950-től. Feljebb is csak kicsivel jobb a helyzet. Ilyen formában a Nano is lemaradásba kerül saját házatáján is... és ilyen árakon nem kell. :(

(#17259) #00137984


#00137984
törölt tag

Az R9 Nano-t 3584 shader és 1050 MHz-en vártam, habár még a Fiji GPU-s videókártyákból talán kaphatunk ilyet késöbbiekben. :)

(#17260) gbors válasza #00137984 (#17258) üzenetére


gbors
nagyúr

A 4850 60-70%-kal gyorsabb volt, mint a 9600GT, úgyhogy ha a másodikkal beérted az elsőt, akkor ott valami komoly probléma volt...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17261) #00137984 válasza gbors (#17260) üzenetére


#00137984
törölt tag

A GTX 9600GT nálam elég jól a 725MHz-et is elvitte, de azt a Sapphire HD4850-et alapórajelen tudtam csak hajtani, mert nem birta a tuningot. Nálam igy nem volt akkora teljesitménybeli eltérés. Csak remélni merem az R9 Nano nem lesz ilyen antituning darab. :N

[ Szerkesztve ]

(#17262) Atti777 válasza #00137984 (#17258) üzenetére


Atti777
senior tag

Aztán a végén ki ne hozd, hogy a Nano lassabb lesz saját magánál is... :-)
A hírek szerint egyébként 1000 MHz lesz a névleges órajele, ami a teljesítményfelvételtől függően fog változni, a tuningot meg kb el is felejtheted, ez nem az a kártya lesz.

do3om: azt minek nevezed, amikor valaki egy még meg sem jelent, hivatalos specifikációk nélküli kártyáról örömködik hogy ilyen szar lesz, meg olyan szar lesz? Nekem ami errő eszembe jut az a troll vagy a hater.... ha ezért AMD védnök vagyok, akkor vállalom

Путин, иди нахуй!

(#17263) #00137984 válasza Atti777 (#17262) üzenetére


#00137984
törölt tag

Most minden hírben 4096 shader és alacsony órajelekről írnak. Az R9 290X teljesitményének elérése, és hogy ezt kedvező áron adják majd, most már az is megkérdőjelezhető. :(

[ Szerkesztve ]

(#17264) Malibutomi válasza #00137984 (#17263) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 290x teljesitmenyet siman el fogja erni, es ha full chip, akkor ha nagyon fincsi teljesitmenye lehet, 980 koruli.

(#17265) #00137984 válasza Malibutomi (#17264) üzenetére


#00137984
törölt tag

Jó a pozitiv hozzáállásod, de inkább megvárom a teszteket most már... :)

(#17266) Chiller válasza Bugfix1984 (#17241) üzenetére


Chiller
őstag

Kösz az infót. Nem bántam meg, hogy 290-est rendeltem hétfőn :D

Margóra:
Hogy lehetnek ilyen hülyék, el nem tudom képzelni... Ennek az "ártitkosításnak" akkor lenne értelme, ha 4850/5850 szintű kártya jönne, és rettenetes tömegekben, amivel letarolhatnák a piacot... nem három darab, egy amúgy is gyártási (és egyéb) problémákkal küzdő ráadásul erősen válogatott termékből...

Pedig kellene a konkurencia, most aztán tényleg mindennél jobban.

[ Szerkesztve ]

(#17267) gbors válasza #00137984 (#17261) üzenetére


gbors
nagyúr

A 725MHz az 11.5% tuning. Ha nem volt hatalmas különbség a sebességen, akkor pl. CPU-limited volt, vagy vmi egyéb gond.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17268) #00137984 válasza gbors (#17267) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az egyéb gond az akkoriban is a játékok volt. A Crysis, Witcher és a Gears of War játékokban nyomtuk és ezekben az alacsony órajelek visszafogták a fejlettebb és számszerűleg is több shadert a HD4850-ben. Tesztek is készültek ennek a hatására és szerintem nem az akkori Athlon64 X2 7750BE miatt volt ilyen CPU-limitem, mert a HD4870 teljesitménye is éppen elég volt játékra. Az egészen más kategória HD6850 (és CPU-nak Phenom II X3 720BE) magasabb órajeleken és csak kevéssel több 1024 shadert használva már FullHD-ban is használható volt. Azért írtam ezt most le, mert félő az R9 Nano a teljes shader tömb ellenére, de az alacsony órajelek miatt kevésbé lesz olyan erős teljesitménnyel megáldva mint ahogy számitottunk rá az előzetes információk alapján. Ez is találgatás persze, ezért kiváncsian várjuk a teszteket. :)

(#17269) do3om válasza Atti777 (#17262) üzenetére


do3om
addikt

Senki nem monda hogy szar.
Azt mondtam drága lesz, nehezen elérhető. A sebessége meg nagyon kérdéses, ha 290x szint akkor olcsónak kel lenni, ha meg jobb akkor nem lehet konkurencia a 390x-nek házon belül.

Hogy ne trolkodjak akkor írjam amit szeretnél hallani?

A legnagyobb hiba ami volt a sorozatnál úgy is pont az hogy mindenki egekig magasztalta, aki kételkedett az el lett hajtva Semmit nem tanulnak belölle egyesek ahogy látom. Pedig nem lett rossz az eddigiek sem csak addig lett már előre felmagasztalva hogy nagyobb volt a csalódás mint amit érdemelt, a konkurencia meg röhöghet rajta.
Az AMD nagyon szar helyzetben van a GPU piacon mégis a rajongok elöre isznak a medve bőrére, jönnek a hazugságokkal hogy ez meg az lesz. Pedig ebben helyzetben kussolni kéne és tettelek bizonyítani nem táblázatokkal, meg grafikonokkal, meg kamu kijelentésekkel. Csinálják meg hogy jó legyen aztán dörgölhetitek mások orra alá a TÉNYEKET, de nem a marketinganyagot.

A Nanó elég érdekes termék, az hogy kicsi annyira sokakat nem érint, a fogyasztás az már inkább de nem azért mert sok lesz az áramszámla hanem az esetleges tuning lehetőség, és hűtés miatt. A kérdés hogy lesz bármi ezen a téren vagy csak ref hűtés, a tuning is kapcsolódik hozzá,mert ha lenne nem ref nyák akkor adnának neki jobb VRM-et meg esetleg egy +6-os tápot. Na de ez mennyit drágítana, mert így a végén az x is olcsóbb lenne. Persze egyenlőre csak az van hogy ref lesz de hátha.
Ez a találgatós rész volt.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17270) #85552128


#85552128
törölt tag

AMD Next Generation ‘Arctic Islands’ Graphic Cards Will Be Manufactured on the 16nm FinFET+ Node From TSMC

"AMD Greenland graphics to be manufactured on the same node as the Pascal flagship – Zen possibly contracted to Global Foundries"

[ Szerkesztve ]

(#17271) Petykemano válasza #85552128 (#17270) üzenetére


Petykemano
veterán

Tegnap még azt pletykálták, hogy talán a Zen is TSMC-nél készül. Szerintem a Semi-customnak köszönhetően Zen CPU-val szerelt lapka valószínűleg készül majd mindkét gyártónál.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17272) Atti777 válasza do3om (#17269) üzenetére


Atti777
senior tag

A normális hangnemben leírt dolgokkal semmi bajom, el tudom fogadni mások véleményét, pár emberrel ellentétben...
De ez már túl volt az ingerküszöbömön:
"A 3db is csak kamú? (az ár biztos)
Valóban helyreállt már a gyártás :D
Jó sokat kellesz várni mire megvehető, nem mintha nekem kéne de ugye itt van akinek már 5 kel a haverokkal együtt vagy mit irt"

Holnap jelentik be kártyát, és gondolm, az a 3db a tesztelőkhöz kerül majd, boltban pedig később lesz kapható. De lehet hogy tévedek, ez majd kiderül 1-2 héten belül.

"Megint ami ezzel a nanoval megy megint az vicces, beír az ember valami reálisat ami valóban ésszerű lehet erre a sok eltévedt egyből troltoz, mondja a hazugságait (számomra a nyilvánvalóan nem igaz dolog az hazudozás, és nem tévedés), lehurrogják az embert egyből ez nagyon jellemző lett az AMD védnököknél"

A téma címe is az, hogy találgatós topik, meg sem jelent kártyákról, mi az a nyilvánvalóan nem igaz dolog, amiről biztosan tudod hogy hazugság? A többség a netről innen-onnan összeszedett infót adja tovább, vagy logikai úton próbál meg kikövetkeztetni dolgokat. Persze van, aki a vágyait írja le, de azt nyilvánvaló hazugságnak nevezni... A kiemelt részben pedig Te is azt írod, hogy leírsz valamit, amiről nem tudod hogy biztosan igaz-e, de Te úgy gondolod... szóval ez kicsit bagoly mondja verébnek szituációnak tűnik.
Még egyszer elmondom, a normális hangnemben megfogalmazott normális véleménnyel semmi gondom.

A Nano lényege a kicsisége, azért érdekes :) Ebből eredően korlátozott a hűthetősége, szóval a tuningnak nem lenne sok értelme, így is csökkenteni fogja az órajelét terhelés alatt, hogy ne melegedjen túl és beleférjen a teljesítménykeretbe.
Ha meg csinálnak egy nagyobb kártyát nagyobb hűtéssel, erősebb VRM-mel, az meg már nem Nano lesz :)

Путин, иди нахуй!

(#17273) Yllgrim válasza #85552128 (#17270) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ez sok szempontbol lenne erdekes ha tenyleg igy lesz. Ugyanazon gyar (TSMC) ugyanazon gyartastechnologiajan (16nm FF+) gyartananak kozel ugyanazon idoben hasonlo technologiat (HBM2 + interposer) :) A kulonbseget a volumen es a GPU architektura jelentene nagyon durvan leegyszerusitve. Ez tetszene, mert igy kozel azonos feltetelek mellett nagyjabol egyidoben lehetne megnezni, mit is tudnak majd egymas ellen. :C

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#17274) Bugfix1984 válasza Atti777 (#17251) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Az infó onnan van, hogy számlára került és elindította felénk a gyártó

(#17275) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Van új ár, most 239.900HUF. Még a végén egész jó ára lesz.Ezt amúgy szeretem amikor számlára kerül 665$-os áron és a megjelenés napján revise-olják 480$-ra és a nagyker a visszatérítést meg negyedév végén kapja meg. :C Tiszta üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#17276) Jack@l válasza Bugfix1984 (#17275) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezeknél tényleg elgurult a gyógyszer...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17277) Gainka válasza Bugfix1984 (#17275) üzenetére


Gainka
őstag

Kicsit lemaradtam, ezva nano kezdő ára? :0

(#17278) rocket válasza Jack@l (#17276) üzenetére


rocket
nagyúr

A valos arral mindig kivarnak az utolso pillanatig.

Ertelme az lenne, hogy a konkurencia is akkor tudja meg, de a gyakorlatban a kozos AIB partnereken keresztul ugyis korabban megtudjak, ugyhogy igy szerintem negativ hatasa van a koran a koztudatba kikerulo joval magasabb "dummy" arnak, foleg a clickbait oldalaknak hala.

Magyar "dummy" arazas az mar inkabb viccess, mert ha visszaosztod 340ft-al a 270k-t kozel 800$ jon ki, 240k-nal ~700$.

479$ MSRP-vel rendben lesz a Nano :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17279) #85552128 válasza rocket (#17278) üzenetére


#85552128
törölt tag

A negatív reklám is reklám, sőt "tegnap" óta amit művelnek a WCCF fórumon sírok a kommenteken :DD
Ennyit szerintem nem ér meg (vagy akkor a sima Fury-ra kell egy -50$-os cut, elvégre no vízhűtés, letiltott GPU...), akármilyen kompakt "izé" is akar lenni, ha gyorsabb is a 980-nál abból 500 alatt customot veszel, tehát nagyon-nagyon max. 600-at ér ha beleszámítok egy kis "prémium" árat ez pont a két Fury közé tenné.
(A Fury X-nek láthatóan keresztbe tett a 980 Ti árazása és az, hogy ezzel beelőzték őket. Tehát lehet, hogy "eredetileg" ezt tényleg ennyiért akarták adni, hogy meglépik e vagy sem pár órán belül kiderül.)

[ Szerkesztve ]

(#17280) Jack@l válasza rocket (#17278) üzenetére


Jack@l
veterán

De elvileg ma lesz a bejelentés, ilyenkor azét nem árt ha egy árat is odapöckölnek a termék mellé, nem? Mivel vannak előrébb ha a konkurencia nem tudja az árat? Főleg hogy bármikor tudna engedni 20%-ot a 980-as áraiból, nekik egy órás meeting és el van döntve... (készletek meg már fel vannak töltve a nagykereknél)

@Szaby59: ha nem lesz gyorsabb a 390x-nél, amin ráadásul dupla annyi ram van, akkor egy fillérrel nem ér többet nála(430 dodó), sőt...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17281) smkb válasza Bugfix1984 (#17275) üzenetére


smkb
őstag

Ez üzletileg teljesen értelmetlen. Ma bejelentem a terméket, és mellé teszek egy kamu magas árat?? A kivárók, ezzel lenyomják a GTX980-on a buy gombot, mert nincs mire várni. Majd 2 hét múlva meg 480? WTF.... ez valami über amatőr.

Amúgy mióta szokás bejelentéskor nem a valós piacra kerülési árat, hanem magasabbat mondani? Nem igazán láttam még olyan (paper)launchot, ahol nem az az ár került a vásárlók elé, amin a termék majd nyit. Eddig ez nem így ment. Bejelentéskor, tesztek megjelenésekor a valós launch ár volt mindig.

(#17282) Bugfix1984 válasza Gainka (#17277) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

irányára.... :C

(#17283) rocket válasza Jack@l (#17280) üzenetére


rocket
nagyúr

Azert a gyarto altali arcsokkentesnek van nehany nap atfutasi ideje, eloszor az AIB partnereknel raktaron levo VGA-k, utana a forgalmazoknal raktaron levo VGA-k arat kell csokkenteni, es ez papir munkaval jar (szerzodes kotesek), nem bemondasra megy :)
Ez ido alatt elonybe lehet kerulni, ha csak atmenetileg is.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17284) Bugfix1984 válasza rocket (#17283) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Nem vészes az, úgy működik,hogy ledobják az árat, a nagyker elküldi a gyártónak a heti riportot eladásról és a stockról. Ami a riportban stockon van az áresés pillanatában arra jár árvédelem. :R

(#17285) Chiller válasza smkb (#17281) üzenetére


Chiller
őstag

Szokásos balf@sz marketing a'la AMD.

(#17286) Valdez


Valdez
őstag

Vannak már "benchmarkok" is :) [link]

(#17287) Jack@l válasza rocket (#17283) üzenetére


Jack@l
veterán

Nagyszerű, lesz pár nap előnyük, de azért nyilván a túloldalon se hülyék ülnek. Abszolut képben vannak mennyi lehet a reális ára a kártyának. Amennyiért nem 3 db-ot vesznek meg egy hét alatt országonként...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17288) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Gyakorlatilag ez egy teljesítmény/power és hő limitált Fury X lesz, kíváncsi vagyok mennyire engedik majd az AIB custom cuccokat, mert egy jobb tápkörrel és hűtéssel még akár a Fury X is verhető (lenne) vele. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17289) Jack@l


Jack@l
veterán

"A Radeon R9 Nano szeptember 10-től kezdve válik elérhetővé kereskedelmi forgalomban, listaára pedig 649 dollár lesz – vagyis annyiba kerül majd, mint a jelenlegi egy GPU-s AMD csúcskártya, a Radeon R9 Fury X. A dolgok jelenlegi állása szerint a termékről készített első tesztek megjelenésére is majd csak szeptember 10-én lehet számítani."

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17290) TTomax válasza Valdez (#17286) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nem látok itt benchmarkot,hacsak nem az AMD féle PR slidera gondolsz,de az nem benchmark.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17291) #00137984 válasza Valdez (#17286) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ne mááár...! Kezdésnek jóhogy nem már a GTX950-hez hasonlitják egyből, mifene a GTX 960 ehez, mert nem jó ősszehasonlitási alap és nem is fair igy a benchmark teszt. Az ára (240ezer) és a teljesitménye (4096 shader, majdnem 1000MHz GPU órajel) alapján legalább a GTX980ti mellé rakták volna, de akkor olyan jó nem volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#17292) #00137984


#00137984
törölt tag

Háát erről ennyit... Későbbiekben ha lesz ilyen 3584 shader és stabil 1GHz-es GPU órajel, és custom hűtés ennél olcsóbb árazással, akkor visszatérhetünk erre a Fiji és HBM fejlesztésre. Ezt igy kevesen fogják megvenni itthon. A GTX 980ti csillaga fényesebben kezd majd ezután ragyogni. :)

(#17293) Dtomka válasza #00137984 (#17292) üzenetére


Dtomka
veterán

" A GTX 980ti csillaga fényesebben kezd majd ezután ragyogni." Eltévesztetted a topicot.... :U

(#17294) TESCO-Zsömle válasza Dtomka (#17293) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem itt keresnek trollokat felvételre? :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17295) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Sajnos eltaláltam az árat ezek szerint, hát elég exclusive termék lesz...

(#17296) #00137984


#00137984
törölt tag

Ennyit kérni ezért a Nano videókártyáért, na ez már magában egy egész Uruk-hai sereglet. :D

[ Szerkesztve ]

(#17297) Televan74 válasza #00137984 (#17296) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd 130-140k megkapod egy év múlva. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17298) #00137984 válasza TESCO-Zsömle (#17294) üzenetére


#00137984
törölt tag

Jó fizuért bizton elvállalom és azt az ősszeget a Nano-ra szánom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17299) actival63


actival63
aktív tag

Pascal és GreenLand összehasonlítás.[link]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#17300) do3om válasza Atti777 (#17272) üzenetére


do3om
addikt

Majd tesztet csinálj 10 után mit tud a kari. ;]
Meg akik teltroloztak amiért magas árat írtam rá, a fury-s topikban volt bőven a kis naivokból, tisztára hülyének nézték az embert.
Nem hiszem el hogy egy ennyire élőrre kiszámítható, nyilvánvaló dolgon mit baszakodtak amikor valaki meglebbentette a várható igazságot. Meg is érdemlik majd amit kapnak. Még a sebesség mérés hátra van, majd az is szép baleset lesz.
Lehet azt mondjátok majd most mit élvezem a beszólást de amikor kiosztanak mert a reális dolgokat említi valaki nem az AMD féle fellegekbe járó felhasználók hülyeségeit az kiba@ott idegesítővolt.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.