Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) TESCO-Zsömle válasza do3om (#17300) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A reális az, hogy a Nano-t a 390X és a Fury közé hozzák. Ha nem így történik, az vagy fail, vagy az AMD megtalálta a szent grált és alkut kötött a Jóistennel...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17302) Malibutomi válasza do3om (#17300) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En csak nem ertem, ha szerinted az AMD szart csinal, es hulyek akkor mi a fenet foglalkozol vele allandoan?

Az utcan is a neked nem tetszo ronda noket koveted es kozben mondod neki hogy ronda vagy, hogy nezel mar ki, mi ez a haj, menj mar el fodraszhoz?

Sosem ertettem mi visz ra embereket hogy azzal toltsek az idejuket hogy nekik nem szimpatikus (netan) utalt dolgokat kovessenek, foglalkozzanak veluk es azokon hozongjenek.

En olyan dolgokkal foglalkozm ami szimpatikus es tetszik. De lehet bennem van a hiba.

(#17303) Attix82


Attix82
őstag

Nekem azaz érzésem, hogy a Fury X a selejtek....zabálnak. A Nano meg a módosított eredeti tervként beütemezett VGA, csakhát el kell adni a rosszul sikerült VGAkat is.....

(#17304) Erdei88 válasza Malibutomi (#17302) üzenetére


Erdei88
veterán

Az emberek mindig is jobban szerettek valami ellen, mint mellett kiállni :D

(#17305) do3om válasza TESCO-Zsömle (#17301) üzenetére


do3om
addikt

Az AMD már jó ideje nem találja a szent grált.

Malibutomi
Akkor zárható a Furys topik is, nem igen van benne érdemi hsz, és gyanús hogy a nagyszájú Nano vevőktől sem lesz 9.10. után beszámoló a vga-ról.
Most is csend van ott, mért nem fojtatják hogy mennyire megveszik, már a pénz is elvan nekik rakva (írták) csak egy gyenge 100e kel megtoldani, annyira álomvilágban létező árra számítottak.
Amúgy nehogy magadra vedd, a valamennyire reálisan gondolkozók közé tartozol.

Volt sok AMD konfigom (k7 időkben léptem rá, most is AMD van, vga-ra meg x800-nál azóta szintén z az oldal megy) Szóval nem kéne az hogy mit foglalkozok vele. De hogy most hogy gondolkoznak a cégnél az nekem rejtély. Vagy bejön még ez a dx12 mese amit nyomnak, vagy nem tudom mi lesz igy. Jó lenne ha kedvem lesz fejleszteni maradhatna ez az oldal.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17306) Jack@l válasza do3om (#17305) üzenetére


Jack@l
veterán

Már rég nem a dx12-ről szól a mese, mert az lassan kézzel fogható, mérhető lesz. A mantra most a vr-ről szól, amíg ki nem adják a végleges oculust, onnantól kell valami megint sokára elérhető dolgot amire rá lehet fújni egy kis tejszínhabot. (aztán megint kiderül hogy negyede se igaz)

Ami a nano-t illeti, 175 wattal fullhd-ben valószínű a 980-at se fogja elérni.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17307) Malibutomi válasza do3om (#17305) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az mondjuk igaz, hogy magyarorszagi viszonylatban a Fury nem mervado, meg ha sokakat erdekel is, nem sokan vesznek ennyiert kartyat.
Mondjuk en tudok par tulajrol, de az abban a topicban mar kitargyalt okokbal inkabb nem irnak.

(#17308) do3om válasza Jack@l (#17306) üzenetére


do3om
addikt

Mivan?
Már van DX12? Tudjuk ki hogy teljesít benne, mit hoz el a játékok szempontjából?

Semmit nem tudunk róla, 1db játék féle van rá félkészen, semmi ok már előrébb tekinteni mikor még ez is jövő és még ebben is semmi látható dolog nincs. A VR meg csak egyeseknek van közel valójában elég messze van az is, sőt majd jövőre kiadott vga-k lesznek inkább érdekesek rá, az meg 1 év.
A legközelebbi nagy lehetőség a DX12 amibe beígértek valamit.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17309) -Solt- válasza Malibutomi (#17302) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez egy lelki állapot, általában valamilyen frusztráltság, vagy sikertelenség áll a hátterében. Ha mást fikáznak, szapulnak, más sikertelenségét hangsúlyozzák, akkor a saját nyűgjük kisebbnek tűnik, könnyebben elviselhető.

www.smart-bus.hu

(#17310) Jack@l válasza do3om (#17308) üzenetére


Jack@l
veterán

Én még tudok kettőről UE4el, de az is alfás, kb 5%-al kevesebbet megy ugyanaz a demó, mint dx11-el. (mondjuk a frameszámok kevésbé ugrálnak menet közben)

Apropó, oxide-os játék mérés nem lesz a ph-n? Már vagy két hete kiadták a sajtónak a játékot tesztelésre. (de elfelejtették a nagyközönségnek rá egy hétre odaadni a dx12-es exe-t...)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17311) #00137984


#00137984
törölt tag

Már most nézegettem a Nano helyett egyéb alternativát. :) Sapphire Radeon R9 380 2GB ITX Compact videókártyán akadt meg a szemem. Ez az előd Sapphire Radeon R9 285 2GB ITX Compact magasabb órajeleken hajtott verziója.Teszteket nem nagyon láttam, mert még elég új a VGA. Néhol már lehet kapni, olyan 70ezer az ára. A kinézete is hasonló, már ismerős lehet valahonnan... :) Ez is már GCN 1.2 változat, és árban sem olyan vészes. Hőmérsékleti értékekről tudtok valami megközelitő értéket, mert ennek is 1x8 tápcsatija van és 180W (elméleti 225W) fogyasztása van erre az egy ventis hűtésre.

(#17312) #00137984


#00137984
törölt tag

Az elődről találtam teszteket [link] és talán érdemes lehet R9 270X-et lecserélnem.

(#17313) Valdez válasza TTomax (#17290) üzenetére


Valdez
őstag

Idézőjelbe tettem, nem tűnt fel?

(#17314) 5ent1nel válasza do3om (#17300) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

De most komolyan. Mit foglalkozol akkor a topikkal? Felejtsd el, mert akkor ott úgyis "csodavárás van", úgy kell nekik! ;)

Vagy direkt visszamész jófejségből megmondani a tutit? Hittérítés van? Vagy csak hiányzik a megerősítés, h igazad van?

Nem értem. :F

(#17315) TTomax válasza Valdez (#17313) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,a pr slide még idézőjelben is annyira benchmark,mint a tehén jármü.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17316) stratova válasza TTomax (#17315) üzenetére


stratova
veterán

(#17317) rocket


rocket
nagyúr

Ugytunik a Fury Nano masik GPU-ra epul, mint a Fury/Fury X.

Fury/Fury X

Fury Nano

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17318) Jack@l válasza rocket (#17317) üzenetére


Jack@l
veterán

Egy kicsit bővebben is kifejthetnéd miért gondolod...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17319) rocket válasza Jack@l (#17318) üzenetére


rocket
nagyúr

4 ACE Engine van a 8 helyett.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17320) stratova válasza Jack@l (#17318) üzenetére


stratova
veterán

pl fele annyi ACE egység

Rocket már kifejette.

[ Szerkesztve ]

(#17321) Televan74 válasza rocket (#17319) üzenetére


Televan74
nagyúr

Érdekes! 4 ACE = 100W. :F

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17322) Oliverda válasza rocket (#17317) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez inkább elírás lesz.

Ráadásul a Nano nem is Fury, hanem simán csak R9 Nano.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17323) Jack@l válasza rocket (#17319) üzenetére


Jack@l
veterán

Köze van a vrm-ekhez, vagy inkább az az asyncron command processor?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17324) rocket válasza Jack@l (#17323) üzenetére


rocket
nagyúr

A DX12 vesszoparipajukrol van szo, azt sikerult megfelezni a diagram szerint.
Lehet ezek uber ACE Engineok, es valojaban a 4 tobb, mint a simabol 8 :)

#17322: Nem egy simy szovegben tortent, nehez elkepzelni, hogy elirtak, es elrajzoltak.
Mindketto diagram hivatalos prezentacioban volt, az elso juniusi, a masodik augusztusi.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17325) Jack@l válasza rocket (#17324) üzenetére


Jack@l
veterán

Pedig idén nagyon ezen az aszinkron kompute izén lovagoltak, nem nagyon értem mért lenne jó letiltani ezeket. Nem túl nagy része lehet a csipnek. Viszont ha később rácuppannak a témára, lehet bőven különbség sebességügyileg a rendes furyhoz viszonítva. (már ha nem csak egy pr-os kiscsaj sokallotta a kockákat a diáról és így könnyebben kifért :) )

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17326) Televan74 válasza Jack@l (#17325) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem olyan érzésem van mintha a Fury amolyan teszt chip lenne a Greenland előtt.Tapasztalat gyűjtés megy a HBM -el. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17327) rocket válasza Jack@l (#17325) üzenetére


rocket
nagyúr

Majd kiderul a tesztekbol.
Pluszban van ott 2 HSW blokk.

B3D-n Dave Baumann ezt valaszolta par napja a temaban:
"Not all ACE's are equal"

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17328) Yllgrim válasza Televan74 (#17326) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nekem is :U De ahhoz kepest jol teljesit ;) Este szetszedem a akrtyat es megnezem belulrol is mielott megkapja a csini kis blokkjat :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#17329) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Abu régebben beszélt .200-as és .300-as sorszámú driver branch-ről.
Ezekről tudunk valamit? Többek között szó volt driver overhead csökkentésről is.
A legutolsó WHQL driver melyikhez tartozik? Vagy abban már mindkét branch fejlesztései benne vannak már?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17330) rocket válasza Bici (#17329) üzenetére


rocket
nagyúr

Szia!
.20 es .30 lesz az, a 15.7.1 WHQL alapja a .20-as verzio, ebben mar javitottak az overheaden.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17331) Bici válasza rocket (#17330) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

És a .30-asról tudunk valamit? Újdonságok, megjelenés?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17332) rocket válasza Bici (#17331) üzenetére


rocket
nagyúr

Annyit, hogy iden jon :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17333) #45185024


#45185024
törölt tag

Dagad az Nvidia botrány az Async Compute támogatásának hiányáról DirecX 12 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#17334) rocket válasza #45185024 (#17333) üzenetére


rocket
nagyúr

AMD vs. NVIDIA topikban a tema helye.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17335) -Solt- válasza rocket (#17334) üzenetére


-Solt-
veterán

Így van, köszi!

www.smart-bus.hu

(#17336) Jack@l válasza #45185024 (#17333) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, főleg hogy eléggé megtévesztő az infó (majdnem hogy kamu), 970 topikban leírtam mért...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17337) apatyas


apatyas
Korrektor

Tegnap kijött egy friss béta.
15.8 beta

Display Driver version 15.201.1151
Windows® 10 (32 & 64-bit)
Windows® 8.1 (32 & 64-bit)
Windows® 7 SP1 or higher (32 & 64-bit)
This driver provides support for the Oculus 0.7 SDK on Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10. More information on the Oculus 0.7 SDK can be found at the following link on the Oculus Developer site:
Performance Optimizations:
Batman™: Arkham Knight - Performance and quality/stability updates
Ashes of the Singularity - Performance optimizations for DirectX® 12
Resolved Issues:
trallala...

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17338) Yllgrim válasza apatyas (#17337) üzenetére


Yllgrim
őstag

:C Hasit rendesen, koszi :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#17339) apatyas válasza Yllgrim (#17338) üzenetére


apatyas
Korrektor

Melyikhez képest, miben? Én most nem otthon vagyok.. Otthon nekem a win8.1-re mókolt win10-es driver van.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17340) Yllgrim válasza apatyas (#17339) üzenetére


Yllgrim
őstag

Win 7, x64, erzetre, mostanaban nem jatszok sokat igy parlagon hever a kartya, de minden egyes driverrel jon valami javulas, amjd lesz par oldal ahol lemerik a valtozasokat pontosan, en erre alkalmatlan vagyok. :) (nem erdekel)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#17341) Komplikato válasza apatyas (#17337) üzenetére


Komplikato
veterán

Mondjuk Oculus SDK-t maximum 64 bites OS alatt fogja támogatni az a driver, tekintve, hogy az SDK nem támogat többé 32 bites OS-t.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#17342) Yllgrim válasza Komplikato (#17341) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ez igy van, epp ma teszteltem 0.6.0.1-el, ott a gyors fejmozgasoknal van szedules (szemuveges vagyok szuletesem ota, bal szemem alig hasznalom) ocsemnel meg semmi, megnezem majd 0.7-el is, ott mar van Liquid VR, meg hozzavalo driver is, majd meselek mit megy a Fury X-en.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#17343) Z10N válasza #45185024 (#17333) üzenetére


Z10N
veterán

OFF: Nevetseges. Jon az "innovacio" erre a kekek meg a zoldek sumakolnak/kibujnak/kiskapuznak/nyomast gyakorolnak a dx12 alapjainal. Erre most meg a tesztprogramoknal is eljatszak egyesek (ami nem ujdonsag). Mondjuk az szanalmasabb, hogy engedtek nekik. Ilyenkor kene beinteni, hogy igy jartal. Persze penzzel/tamogatassal megvettek oket. Mas magyarazat nem nagyon van. Kezd komedia lenni, pedig meg el sem kezdodott az era. Sebaj marad a Vulkan, azt remelem nem k*rvitjak el. Majd UE4 alatt lesz erdekes.

ON: A Nano-val mi a helyzet? Tenyleg mas az architektura?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17344) FollowTheORI válasza Z10N (#17343) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni... az új "éra" még rosszabb lehet, mert mostmár a játékmotor kezében van méginkább az irányítás. Ez az új low level vonal átka.

Kozolon oké, mert csak egy hardver van 5-10 évig. Itt meg gyakorlatilag 2 évente akár az egész architektúra lecserélődik majd. És persze a játékok is olyanok lesznek hogy épp mire optimalizálják (ki adott pl kártyát/PC-t/workstationt a fejlesztőknek).
És akkor még van azis hogy 3 hardver szállító van... és mindegyik más picit belső koncepcióban is.

A nano pedig nem más architektúra. Még mindig GCN1.2. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17345) Z10N válasza FollowTheORI (#17344) üzenetére


Z10N
veterán

Ezert mondtam, hogy mar most egy vicc kategoria. A konzolokat most hagyjuk, ott legalabb van egy kozos platform. Persze a lekenyerezes most meg ocsmanyabb lesz, de mar csak legyintek ra. Marad az a par studio akinek lesz toke/gerince.

A Nano-nal ERROL beszeltem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17346) velizare válasza Z10N (#17345) üzenetére


velizare
nagyúr

[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17347) Ren Hoek válasza Z10N (#17343) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Gyártóként érthető, hogy próbálják kihozni a dologból a legtöbbet. Kb mentik ami menthető, mert az architektúra nem erre lett tervezve, hanem jó perf/watt-ra és aktuális DX11 játékokra... hogy hogyan hegyezgetik a kulát, most majd kiderül. Azért kissé hátráltatja az új érát, hogy 80%-ban "alkalmatlan" eszközök vannak piacon... de azért ez nem az NV hibája. Mertek nagyot harapni oda ahol gyengébb volt a konkurencia és még ma is gyengébb.

Ez most az AMD köre lehet 2017-ig, ha nem cseszi el ezt is...

(#17348) Jack@l válasza Ren Hoek (#17347) üzenetére


Jack@l
veterán

De ki mondta hogy alkalmatlan? 128 queue alatt lemaossa a 980ti a fury-kat async compute-al, de még a 960 is...
Jól fel lett kapva ez a téma, csak aki utánajár látja hogy baromság az egész. Asyncron compute-ot 2008 óta támogat az nv. Különben nem is tudnák megcsinálni játékok alatt a physx-es számításokat...

Az hogy valameyik játékgyártó direkt agyatlan módon ennél több párhuzamos sort használ, az nem a gyártó hibája, hanem a fejlesztőé. (van egy sanda gyanum hogy nem véletlenül, és nem is optimalizálás áll a háttérben)

Erről beszélek(időt mutat a skála 32-64-96-128 que-val):

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-wanted-oxide-dev-dx12-benchmark-to-disable-certain-settings.html

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17349) Malibutomi válasza Jack@l (#17348) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ket problemat latok:
Egy: a kepeken nem a Fury hanem a 390x van, azt mar megirta az emberke aki csinalta.
Ketto: meg mindig inkabb hiszek egy szoftverceg demojanak, mint egy forumon valaki altal kendacsolt programnak.

Bocs harom:
A keszitoje is megirta hogy ez a kis program nem bench, nem lehet vele osszevetni a kartyakat, csak mutatja hogy mukodik-e az async vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#17350) Ren Hoek válasza Jack@l (#17348) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezért is tettem idézőjelbe... Szerintem sem lesz itt probléma, viszont kicsit azért aggaszt, hogy az NV nem kommentálta nagyon a dolgot. Nem is értem az egész miért most jött ki, mikor az Oxide meg is dícsérte őket, hogy mennyit foglalkoztak lelkiismeretesen a kóddal és tök jól kooperáltak, az AMD meg tizedennyi energiát se fektetett a projectbe. ... Ennek már hónapokkal ezelőtt ki kellett volna derülnie, legalábbis szakmai berkekben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.