Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) filózoli


filózoli
senior tag

Így jobb lett? :)

(#1402) biker válasza filózoli (#1401) üzenetére


biker
nagyúr

és így?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1403) filózoli válasza biker (#1402) üzenetére


filózoli
senior tag

Így jobb. :D Köszi. :)

(#1404) biker válasza filózoli (#1403) üzenetére


biker
nagyúr

Nincs mit, 5 perc volt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1405) Alexios


Alexios
veterán

Sziasztok!

Első képeim egyike az első dslr gépemmel: [link] :)

(#1406) biker válasza Alexios (#1405) üzenetére


biker
nagyúr

Feheregyensuly beallitasa utan egesz jo lesz :)
A terrerium izzo besargitja.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1407) Alexios válasza biker (#1406) üzenetére


Alexios
veterán

Tök hülye vagyok hozzá, meg van rawban a kép, ha megmondod hogyan kell megcsinálom:)

(#1408) biker válasza Alexios (#1407) üzenetére


biker
nagyúr

Hat ugy, hogy beallitod a white balancot izzolampara, es kimegy belole a sarga, es termeszetes lesz az agamak bore :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1409) Alexios válasza biker (#1408) üzenetére


Alexios
veterán

Így jobb? [link]

(#1410) csakb válasza Alexios (#1409) üzenetére


csakb
őstag

Hát... :N

Amúgy javaslom, hogy webre ne Adobe RGB színtérben rakd fel a képeid hanem sRGB-ben. :)

(#1411) Alexios válasza csakb (#1410) üzenetére


Alexios
veterán

Aztse tudtam, hogy adobe rgb-ben van :DDD De akkor mit kéne még csinálnom vele? :B Lightroom-ban beállítottam neki a villanykörtés wb-t

(#1412) csakb válasza Alexios (#1411) üzenetére


csakb
őstag

Fel tudod rakni a RAW-t mondjuk a data.hu-ra, és tudsz ide dobni egy linket hozzá?

(#1413) Alexios válasza csakb (#1412) üzenetére


Alexios
veterán

(#1414) Picturemaker válasza Alexios (#1413) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Bár nem tudom, hogy eredetileg pontosan milyen árnyalatúak a "modellek", de talán valami hasonló lehet a színük:

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#1415) csakb válasza Alexios (#1413) üzenetére


csakb
őstag

Nem mondom, hogy tökéletes, de talán egy fokkal közelebb áll a jóhoz:

[link]

Az a baj, hogy nem tudom, hogy valójában hogy is néznek ki ezek a lények. :)

A jobbra lent, jobban megvilágított ágdarabon próbáltam belőni a színegyensúlyt. Gondolom, lájtrúmban is van ilyen click white tool, amivel ezt meg lehet tenni. Utána még tologattam picit a színhőmérsékletet, a kontrasztot, és a szaturációt.

Ennél jobban akkor lehetne belőni, ha lenne egy második kép, amibe beraksz egy olyan tárgyat, amiről lehet tudni, hogy szürke. Vagy fehér. Mindegy, csak ugyanolyan mértékben verje vissza a fényt minden hullámhosszon. Végső esetben egy papírzsebkendő is megteszi. Azon jól be lehetne állítani a színegyensúlyt.

(#1416) csakb válasza Picturemaker (#1414) üzenetére


csakb
őstag

Oh, a tiéd egy kicsit kontrasztosabb. Mondhatnám, jobb mint az én verzióm. :)
Gondolom, nyomtál rá egy kis unsharp maskot is.

(#1417) Alexios válasza csakb (#1415) üzenetére


Alexios
veterán

húha, hát igen, a te meg a picturemaker által készített kép is sokkal jobb :DDD Tehát akkor legközelebb mielőtt lefényképezem őket rakjak be egy szürke valamit, és úgy is csináljak egy képet?

(#1418) Picturemaker válasza csakb (#1415) üzenetére


Picturemaker
őstag

Én is csak saccra állítottam a WB-t, mert nem nagyon van viszonyítási alap, az egyik nyaki, nagyobb tüskére próbáltam állítani, hogy az kb. fehér legyen. 1600-on meg már a zaj is jókora, így minden pixelnek más színe van még egy egységes felületen is.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#1419) csakb válasza Picturemaker (#1418) üzenetére


csakb
őstag

Hát igen, mesterséges fényben elég nehéz belőni a jó színegyensúlyt. Az én verziómnak zöldes, a tiédnek meg egy kicsit mintha magenta tintje lenne.
Közben sikerült a tiédhez teljesen hasonló képet kipréselnem a Bibble-ből, más skálázási profillal és bátrabb élesítéssel. Egyedül a szeme környékével nem boldogulok, az a tiéden nagyon szép.

(#1420) Picturemaker válasza csakb (#1419) üzenetére


Picturemaker
őstag

A "kicsikart" színnel én sem vagyok teljesen elégedett, de itt nem is a tökéletesség volt a cél. Próbáltunk segíteni kicsit adam014 kollégának, a többivel majd Ő megdolgozik! ;]

Ha érdekel: a szemet jelöld ki, pár pixel "feather" és ezen a területen "levels".

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#1421) biker válasza Picturemaker (#1414) üzenetére


biker
nagyúr

Na kb jo lett :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1422) csakb válasza Picturemaker (#1420) üzenetére


csakb
őstag

Jah, úgy könnyű... ;)

Nyú verzsön:

[link]

(#1423) Alexios válasza csakb (#1422) üzenetére


Alexios
veterán

ehh.. És ezt hogy csináltad? :DDD

(#1424) csakb válasza Alexios (#1423) üzenetére


csakb
őstag

GIMP-ben mutatom, mert se vindózom, se fotosoppom.

Először is jól belenagyítasz a szemébe, és a free select toollal szépen körbeklikkelgeted a szemét, lehetőleg kicsit szűkebben, mint a tényleges, sötét rész. Az utolsó pontnál dupla klikk, és akkor körbe fog érni a selection.

Ez után Select menü -> Feather, és mondjuk 5 pixel, OK. Vagy korábban is be lehet már állítani a select tool opcióinál.

Aztán Colors -> Levels, és szépen lehúzod a világos csúszkát addig, ahol már vannak pixelek, meg esetleg csavarsz a gammán is egy kicsit.
A hisztogramot érdemes logaritmikusra állítani, hogy láss is belőle valamit.

Aztán OK, és kb. ennyi. Select -> None, hogy eltűnjön a kijelölés. A kép bal oldalánál voltak mindenféle csúnya szöszök, azokat a healing toollal lehet gyorsan, szépen eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#1425) #31757056


#31757056
törölt tag

Ez az en verziom:
[link]

(#1426) runner 125 válasza filózoli (#1395) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért pont a legyet fotózod?

Vicc nélkül, nekem már az jön le az egész fotózás-te összefüggésből, h valaki fenyeget téged, h ha napi 1 fotót nem csinálsz bajod esik.
Ez is annyira erőltetett amennyire csak lehet.
Első sorban most (is) a témaválasztással van problémám, a légy alapból egy ronda, idegesítő bogár, amit általában mindenki agyoncsap.
Kb. esélytelen olyan fotót lőni róla, amin jól mutat, és talál az ember benne egy kis fantáziát.
Ideje lenne felismerni a fotogén témákat - és kb. tizedszer írom le neked; utánaolvasni!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1427) máyköl válasza runner 125 (#1426) üzenetére


máyköl
veterán

Ezzel nem értek teljesen egyet.

Lehet a légyről fantáziadús képet csinálni.
Pl. [link], [link].

A téma szerintem egész jó, a megvalósítás már kevésbé. Talán nem hátulról kéne seggbe lőni, és nem ilyen távolságból. De legyél már boldog, legalább nem az unokahúgát fotózta.

Bár a méh/dongó/lepke talán jobb kiindulási pont, de most biztos, hogy nincsenek. (bár legyet se tudom, hol talált)

Abban tényleg igazad van, hogy kicsit már erőltetett filózoli -tól ez a dolog, le kéne kicsit ülnie, 3-4 könyvet elolvasnia, és újra nekivágni. Tuti, hogy rengeteg dolgot másképp látna. De én már lemondtam róla, 50x elmondták, hogy olvasson el pár könyvet, de nem teszi.

(#1428) cOxeR válasza máyköl (#1427) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ne hasonlítsd azért filozoli legyét, a linkelthez, de tény jobb, mint az unokahúga 10 verzióban..
Én ma mindhárommal találkoztam, méhek, darazsak a virágokon, és a végén egy lepkét is láttam, nem is tudtam hova tegyem, de van.

(#1429) máyköl válasza cOxeR (#1428) üzenetére


máyköl
veterán

"Én ma mindhárommal találkoztam, méhek, darazsak a virágokon, és a végén egy lepkét is láttam, nem is tudtam hova tegyem, de van."

Érdekes. Tegnap a fotózásom során láttam egy bazi nagy dongót, de nagyon gyorsan el is ment. Meg nincsenek is jó emlékeim róla. :DDD

(#1430) Picturemaker válasza runner 125 (#1426) üzenetére


Picturemaker
őstag

Egy "saját" légy (a sok közül):

Azért lehet jó képet csinálni egy légyről, arról nem is beszélve, hogy mennyi féle légy van, amiket hirtelen nem is lehet megkülönböztetni. Ez adja a makrózás egyik szépségét.
Bár abban teljesen igazad van, hogy filózoli legyes képe sajnos kb. nulla (bocs filózoli).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#1431) runner 125 válasza máyköl (#1427) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem kell letámadni, higgyétek el, láttam már én is jól sikerült legyes képet, ezért is írtam, h "kb. esélytelen". Viszont a légyfotók a legtipikusabb példái az amatőr próbálkozásoknak. Ahhoz, h jól mutasd be, kell hozzá tudás és persze tapasztalat. Ezért sem tartom jó próbálkozásnak a legyeket fotózni.

Picturemaker

Jóféle, bár kissé döglött hatást kelt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1432) máyköl válasza Picturemaker (#1430) üzenetére


máyköl
veterán

Jó lett.

Nekem ez a legyes képem van csak, de inkább a lepkékre hajtok :) :

[link]

Runner 125: Értem.

[ Szerkesztve ]

(#1433) Picturemaker válasza runner 125 (#1431) üzenetére


Picturemaker
őstag

Bocsi, ha támadásnak vetted.

Nagyon is élt (és még szemtanúm is van rá :) ), valamit nyalogatott a korlátról, vagy a hátsó lábait "mosta", már nem is emlékszem, mert pár éves a fotó.

máyköl: A lepkék szinte mindenkinek tetszenek, az szinte bármikor sláger, bár engem nem szeretnek a kis rohadékok, nagyon nehezen tudok elég közel jutni hozzájuk. :)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#1434) máyköl válasza Picturemaker (#1433) üzenetére


máyköl
veterán

Ezért lövöldözöm őket telével. :)

(#1435) filózoli


filózoli
senior tag

Igenis elolvastam az összes fotós könyvet, amit találtam a könyvtárban. Amúgy meg a kitobival nem tudtam ennél jobb képet csinálni.

(#1436) biker válasza runner 125 (#1426) üzenetére


biker
nagyúr

Első sorban most (is) a témaválasztással van problémám, a légy alapból egy ronda, idegesítő bogár, amit általában mindenki agyoncsap.

és kur.. nagy kihívás lekapni, mert idegbeteg állat. neki sikerült. ez szerintem most pozitív volt tőle.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1437) máyköl válasza filózoli (#1435) üzenetére


máyköl
veterán

Azért abból a kitobiból több is kitelik, főleg ha IS -es, elég jó a közelpontja...

(#1438) filózoli


filózoli
senior tag

Álmodik a nyomor...
Vélemények? :)

(#1439) expander


expander
senior tag

en ugy szoktam fotozni, hogy a kepeknek legyen valami mondanivalojuk. ha tajkepröl van szo, akkor probalok a fenyekkel jatszani, a szinekkel stbstb, ugy hogy, amikor feltöltöm valahova a kepemet es cimet kell neki adni egyböl tudjam, hogy mit akartam kifejezni vele. ha valami elöleny (allat,növeny,ember) van a kepen, akkor pedig szinte kötelezö ugy fotozni, hogy közben gondolj valamire, es valami erzest mutass meg a többieknek a keped alapjan. na most nalad ez totalisan 0 szinten van szerintem, kimesz az utcara (jobb esetben... vagy marad a kiscsaj :S) es kattintgatsz összevissza, aminek totalisan semmi ertelme. eddig csak figyeltem a topikot mi folyik itt, de most bennem is kiverted a biztositekot nagyondurvan... ha csak nem munkaeszköz a geped, akkor inkabb adtad volna azt a sok-tizezer forintot a raszoruloknak, vagy az unokahugodnak vehettel volna inkabb vagy 5-6 uj ruhat...

(#1440) biker válasza filózoli (#1438) üzenetére


biker
nagyúr

Kar volt...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1441) máyköl válasza filózoli (#1438) üzenetére


máyköl
veterán

Már megint az unokahúgodat fotózod??? ;]

(#1442) filózoli válasza máyköl (#1441) üzenetére


filózoli
senior tag

Ezt vártam!... :DD
Csináltam amúgy egy kontrasztosabb verziót. Ez talán jobb... :)

(#1443) *Ropi* válasza filózoli (#1438) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha hajléktalanokat fotózol, akkor legyen a képnek célja: mutasson valamit az életükből, a céjaikból / céltalanságukból...Legalább egy érzést az arcon...De ahhoz arc is kell. :U ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1444) filózoli válasza *Ropi* (#1443) üzenetére


filózoli
senior tag

Aludt a delikvens. Nem mertem felébreszteni...

(#1445) *Ropi* válasza filózoli (#1444) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ok, csak tipp volt. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1446) johnjohn válasza filózoli (#1442) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez még a tőled megszokott szintnél is sokkal lejjebb van.Nem kéne ezt a fotózás dolgot erőltetni. Legközelebb talán már szaró kutya jön, mert azt látsz meg az utcán. :(

(#1447) filózoli válasza johnjohn (#1446) üzenetére


filózoli
senior tag

Ugyan már kérlek, ez egy szociofotó. :)

(#1448) cOxeR válasza johnjohn (#1446) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD én támogatom, hogy fotózzon, a kommenteken nagyon jól szórakozom.

(#1449) aldebaran


aldebaran
őstag

Így néz ki egy hajléktalan kép:

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1450) filózoli válasza aldebaran (#1449) üzenetére


filózoli
senior tag

Igazad van, erre rá is van írva... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.