Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Azt szeretném megkérdezni, hogy olyan épületet ami nagy és széles azt, hogy érdemes fotózni? Van valami extra fontos alapszabály?

Illetve tegnap sikerült lekapnom egy meztelen break táncost ;] :DDD

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1752) cOxeR válasza JohnyBlue (#1751) üzenetére


cOxeR
Ármester

Olyan perspektívából, ahogy nem a hétköznapi sétáló emberek látják, ha van rá lehetőség.
Mindenképpen jó, ha van a képen egy ember, egy tárgy, egy élőlény, aminek a méretével az ember tisztában van, és lehet az épület méretét szembetűnően érzékelni.
Több képből összerakva egy kis panorámává, hogy a teljes épület látszódjon.

(#1753) Milan24


Milan24
aktív tag

Egy tegnapi eredmény. Kritikák jöhetnek.

(#1754) Milan24 válasza Milan24 (#1753) üzenetére


Milan24
aktív tag

Az utolsó 6 kép új. Nézzétek meg és ha tetszik mondjátok, ha nem tetszik azt is. :)
[link]

(#1755) JohnyBlue válasza Milan24 (#1754) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A képeket nézvén valahogy olyan érzésem van mintha csak kattintottál volna és kész.
Viszont ami feltűnt, hogy mindet ISO800 ban készítetted el. Ez tudatos? Vagy csak így maradt? Erre nem árt odafigyelni. (szerintem)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1756) skiny83 válasza Milan24 (#1754) üzenetére


skiny83
aktív tag

Bár énis amatőr vagyok, mégis egy két észrevételt engedj meg. Amire figyelnék:

Háttér mennyire harmonizál a témával? A beton úttest annyira nem jó háttér egy virágnak.
Virágoknál (meg persze sok másnál) jobb ha nem középen van a téma, illetve próbálj nem sérült példányokat fotózni. Az albumból IMGP0012 1250 F110 00200 200 ez tetszik a legjobban, kár a belógó fűszálért! És ha már itt tartunk, könyörgöm rendes címeket a képeknek!! :))

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#1757) Milan24 válasza JohnyBlue (#1755) üzenetére


Milan24
aktív tag

ISO800 úgy maradt. Ezeket nem csak kattintottam, ezek a képek tudatosan készültek el. Mármint a tegnapiak, az utolsó 6 kép.

Skyni83: amit betettem ide, az szerintem nem középen van. Az indafotón van egy középen, de azt nem akartam megvágni sehogy, mert a virág sem dől. Na talán egy picit. Nem tudom, hogy lett volna a legjobb azt a képet megvágni.

[ Szerkesztve ]

(#1758) skiny83 válasza Milan24 (#1757) üzenetére


skiny83
aktív tag

Nem is írtam, hogy az középen van.. ..az albumodból szemezgettem. ;)

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#1759) Murderer69


Murderer69
őstag

Egy mai a linkre kattintva láthatjátok a többit is:

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#1760) molnarpeter válasza Milan24 (#1753) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jól tudom, hogy Pentax K-x-ed van? Ha igen, RAW-ban vagy JPEG-ben készültek a képek? Milyen elem/akku mennyit bír? Tapasztaltad, hogy alulexponál normál kereső módban? Bocs a kérdések sokaságáért :D

mp

(#1761) #58660352


#58660352
törölt tag

(#1762) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

2011 április 30-május 1. Aero Piknik Családi Hétvége a Debreceni Repülőtéren.
A hirdetmény alapján nagyon remélem, hogy sok fényképezni való lesz.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1763) bubi92 válasza #58660352 (#1761) üzenetére


bubi92
őstag

esetlen a kompozíció, pont egy zárt virág van középen, nem túl előnyös. a fa jobb oldalon tereli a figyelmet a virágokról. virágokból sem túl sok látszik, többnyire alulról látszanak.

(#1764) Carlo009 válasza #58660352 (#1761) üzenetére


Carlo009
tag

(#1765) Streky89


Streky89
csendes tag

sziasztok!
Lenne pár képem amit szeretném ha véleményeznétek :) nem rég kezdtem a fotózgatást.. tehát kérek mindenkit, hogy ezt vegyétek figyelembe.. és így értékeljétek a képeket. Jöhet mindenféle kritika..

képek:
[KÉP1]
[KÉP2]
[KÉP3]

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban. Az optimista a fényeket az alagút végén.A realista a vonat közelgő lámpáit. A mozdonyvezető meg három idiótát..

(#1766) JohnyBlue válasza Streky89 (#1765) üzenetére


JohnyBlue
őstag

az ágyús az nagyon teccik bár én még felülről vágtam volna rendesen.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1767) Streky89 válasza JohnyBlue (#1766) üzenetére


Streky89
csendes tag

az ágyús és a lánchídas/ budai váras kép nincs vágva :) de valóban jobb lenne egy kis vágással :) megfogadom a tanácsod és vágok belőle.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban. Az optimista a fényeket az alagút végén.A realista a vonat közelgő lámpáit. A mozdonyvezető meg három idiótát..

(#1768) Darkness1 válasza JohnyBlue (#1751) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Pár nappal ezelőtti, de némi saját tapasztalat. Sokat lehet írni erről is.

Elég messze kell menned ahhoz, hogy beleférjen teljesen, vagy igen nagy látószöget kell használnod. Ha elég messze tudsz menni, akkor ügyelj arra, hogy a kép alja és teteje is tartalmazzon vmi értelmeset. Nekem nem igazán tetszenek az olyan épületfotók, ahol a kép felső fele csak egy üres égbolt és semmi más. Jobb inkább a felső részbe tenni és az előterét is belekomponálni, ekkor legalább lesz valami támpont, hogy mekkora.

Ha nem tudsz messze menni, akkor kell a nagylátószög. A perspektívikus torzítás feltűnő lesz, ez elkerülhetetlen. Utólag lehet ugyan korrigálni, de akkor meg nagy lesz a veszteség. Szerintem inkább fogadd el a jelenlétét és használd fel a képen.

Panoráma esetén ügyelni kell az illesztésekre, emiatt ajánlott az állvány, még nappal is. Azonkívül helyezkedj úgy, hogy kb. egyenlő távolságra legyél a téma mindkét végétől, különben problémák lesznek az illesztéskor az eltérő perspektíva miatt.

Minden esetben érdemes a részleteket is lekapni, főleg a régi építésű házak tele vannak érdekes részletekkel (szobrok, diszítések).

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#1769) JohnyBlue válasza Darkness1 (#1768) üzenetére


JohnyBlue
őstag

:R Köszönöm a tanácsodat. Megpróbálom majd a gyakorlatban is alkalmazni. Az említett épülettel meg pont az a baj, hogy annyira de annyira egyszerű, és széles, hogy az vagy a szökőkúttal jó vagy pedig éjszaka (az éjszakai fotózást most hanyagolom egy darabig :N ) A panorámát még nem próbáltam :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1770) Darkness1 válasza JohnyBlue (#1769) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ismerem a KLTE-et, állj vele szembe a tér végébe és próbáld onnan több helyről. Aztán menj fel a főbejárat előtti lépcsőkre és onnan is egyet a szökőkútról. De azt tényleg este. :K

No stress, no work Today!

(#1771) biker


biker
nagyúr

zöld erdőben jártam....

pont erre az egy szem virágra sütött a lombokon áttörő egy szem napsugár, minden más félárnyékban :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1772) bubi92 válasza Streky89 (#1765) üzenetére


bubi92
őstag

az első: kimondotta jó, az ágyú cső nagyon vonzza a tekintetet. engem zavar, hogy bele van vágva a cső szélébe.

második: a téma kiégett mellette meg rengeteg terület bebukott.
jobb felső sarokban van valami folt is azt kiszedhetted volna.(koszos a szenzorod?)

harmadik: bal oldalon a lámpa nagyon nem hiányzik a képbe, ezen már szépen van kiexponálva a téma. nekem az alsó rakpart( :F ) is feleslegles.

(#1773) SpongyaBob válasza Streky89 (#1765) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A második kép sajnos rendesen beégett és elég ferde is az utolsó képre pedig tényleg nem hiányzik a rakpart. :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1774) Streky89 válasza bubi92 (#1772) üzenetére


Streky89
csendes tag

szia!
úgy nézz ki, hogy sajnos koszos a szenzor .. most lesz takarítva.
az esti képek pedig álvány nélkül lettek készítve.
mindenféle kritikát meghallgatok.. abból tanul az ember, ha szembesítik a hibáival :)

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban. Az optimista a fényeket az alagút végén.A realista a vonat közelgő lámpáit. A mozdonyvezető meg három idiótát..

(#1775) Streky89 válasza SpongyaBob (#1773) üzenetére


Streky89
csendes tag

még elég amatőr vagyok... :)
ezek az úgynevezett beégések, hogyan kerülhetőek el?

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban. Az optimista a fényeket az alagút végén.A realista a vonat közelgő lámpáit. A mozdonyvezető meg három idiótát..

(#1776) bubi92 válasza Streky89 (#1775) üzenetére


bubi92
őstag

gyorsabb záridővel és vagy kissebb rekesszel

(#1777) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Egy kint készült kép:

(#1778) JohnyBlue válasza Recon666 (#1777) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ugye ha jól látom akkor képen a kibujó levelekre koncentráltál volna?.
A zöld tuja nem igazán jó háttér egy zöld falevélnek. Próbáld majd máskor körbejárni a fotózandó dolgot, így eltudod majd dönteni fejben, hogy is néz majd ez ki jobban. Nem szerencsés egy krumplit puculó urat is rárakni egy faleveles képre. Esetleg egy álló formátumot még elbírt volna a kép.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1779) Recon666 válasza JohnyBlue (#1778) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Csináltam többet is, csak ezt linkeltem be, az úr az éppen horgászbotot pucul. :DDD Akartam valami élőlényt is fotózni, de nem találkoztam egyel sem, a kutyánkat kivéve, az meg nem várta meg míg lefotózom. :D

(#1780) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Ez szerintetek milyen lett? :R

(#1781) JohnyBlue válasza Recon666 (#1779) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Sajnos nekem nem tetszenek. A hibák majd ugyanazok mint a pecabot tisztítós képen. Plusz a leander levelei nagyon csúnyák és elszáradtak. Ezt is figyelni kell, hogy szép és gusztusos legyen amire kattintol. (az esetek nagyrészében)

Amúgy a képeidet te jónak itéled meg? Azaz kiraknád a falra egy 50 centis nagyításban?

fireproof: a kék pad nekem bántja a szemem. az Old Times jobban tetszik :B

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1782) máyköl válasza Recon666 (#1779) üzenetére


máyköl
veterán

JohnyBlue jól mondja. Mindig olyan képet linkelj be, amit kiraknál a nappalidba bekeretezve. Ezeket nem hinném, hogy kiraknád.

Menni fog ez, de valami jobb téma kéne még mindig. :K

(#1783) Recon666 válasza JohnyBlue (#1781) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A képeken engem legjobban a színek fognak meg. :) Igazából én márt azt is előrelépésnek tekintem, hogy ilyen minőségű képeket tudok csinálni, mert előtte egy rossz samsung volt és avval ennyit se sikerült kihozni, még egyenlőre a géppel is ismerkedek, még egy pár napja van meg, majd alakul ez szerintem, csak legyen több időm vele foglalkozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1784) JohnyBlue válasza Recon666 (#1783) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Azzal a géppel ami most a kezedben van sokkal jobb színű képeket tudsz majd csinálni. Azt viszont még meg kell tanulnod, hogy egy fotót meg kell komponálni. Rendezgetni a környezetet, beállítani a fotózandó alanyt stb stb. Sok mindenre oda kell majd figyelned és ez majd meg is fog látszódni a képeiden.

A rossz Samsungot meg nem lefikázni mert nekem is az volt és még van is. (földönfetrengős hányós buliba a legjobb) Egyébként kis türelemmel és odafigyeléssel azzal is lehet igen jó képeket gyártani. Holnap majd hozok be melóba és linkelek neked azokból is párat.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1785) Recon666 válasza JohnyBlue (#1784) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az volt a baj a samsunggal, hogy nagyon kajálta az aksit és 2,5év után alaplaphibás lett.

[ Szerkesztve ]

(#1786) Darkness1 válasza JohnyBlue (#1781) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Hoppá-hoppá! Mintha itt vki tanult volna egys mást. :C

No stress, no work Today!

(#1787) cOxeR válasza fireproof (#1780) üzenetére


cOxeR
Ármester

Túlságosan természetellenes színek vannak a képen, valamint ferde a képed, legalább is én kiegyenesítenem, túl is van élesítve.

(#1788) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

"Alkottam" egy igen gyenge próbálkozást. Azon túl, hogy ferde, álló helyzetben kellet volna, még mit kellene másképp csinálni, hogy jobb illetve jó legyen? A beépített vakumat nem szívesen használtam mert nem akartam magamra felhívni a figyelmet.

A helyszín: egy parkban volt egy szökőkút körbevéve magas fákkal, 30 méterre 10 óra irányában sárgás színű közvilágítással ellátva.

Ilyen fényviszonok közt, azon túl, hogy állvány vagy babzsák használata kötelező(esetemben 0,8kg rizs) mire kell még figyelni?

Darkness1: a tanácsokat próbálom megfogadni és gyakorlatban alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1789) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Egy kis modern technika. :)

[ Szerkesztve ]

(#1790) JohnyBlue válasza Recon666 (#1789) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Az utolsó az jópofa, csak én úgy vágtam volna meg, hogy a zöld fény ne látszódjon illetve még alulról is vágtam volna jócskán.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1791) cOxeR válasza JohnyBlue (#1788) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem mindig lehet mindenből/mindenről jó képet csinálni. :)
Nekem ez a kút, egyáltalán nem ad semmiféle érdekességet.
Építő jelleg:
Fehéregyensúlyt be kell állítani, vagy utólag korrigálni.
Alsó, felső perspektívából lehetne fotózni, és talán érdekesebb lenne.
Nekiestem ps-el, de feladom. :D

(#1792) Recon666 válasza JohnyBlue (#1790) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm :R , akkor jó fele haladok. A képekhez photoshoppal nem nyúltam (vágtam), mind eredeti. :)

Mod: Vágta le belőle, így jobb?

[ Szerkesztve ]

(#1793) Balinov válasza Recon666 (#1792) üzenetére


Balinov
félisten

ez tetszik, bar megmondom oszinten, fogalmam sincs mi ez.

pici elesseget tan meg elbirt volna :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1794) petij


petij
tag

(#1795) Recon666 válasza Balinov (#1793) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm :R , ez egy Logitech egér lenne(G500).

(#1796) cOxeR válasza Recon666 (#1792) üzenetére


cOxeR
Ármester

Miapékez? Az élesség nagyon nem jó helyen van, jobban mondva sehol sincs, talán a kis kapcsolón kellene lennie, vagy mit is szerettél volna?
Ez lehet a gondja Balinovnak is. :)
Sötét is a kép, ezért sem kivehető.

[ Szerkesztve ]

(#1797) máyköl válasza Recon666 (#1795) üzenetére


máyköl
veterán

Elég semmilyen még mindig a témaválasztás sajnos.

(#1798) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ma ezeket sikerült összehozni.

(#1799) máyköl válasza Recon666 (#1798) üzenetére


máyköl
veterán

A témaválasztás már talán jó. A háttérre, kompozícióra, színekre figyelj nagyon.

Ez a leveles kép, egy életteli kék éggel sokkal jobban festene. Ennél nagyon okosan tetted, hogy lefeküdtél és ilyen alacsonyról fotóztad le, sokkal jobb, mintha felülről lőtted volna. A háttérben azok a házak nagyon csúnyák, belerondítanak a képbe. Bár sajnos nem a legfotogénebb virág, keress tulipánt, most gyönyörűek vannak. :K

És nézz a flickr -en profi képeket pl. itt vagy itt. De ha megnézed a favoritjaim, itt is találsz nagyon sok jó képet, amik nagyon tetszettek nekem, és "favoltam" őket, nyugodtan nézegess itt is. :K

(#1800) Recon666 válasza máyköl (#1799) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm :R
Az általad belinkelt képek tényleg gyönyörűek. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.