Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1202) filózoli válasza Milan24 (#1201) üzenetére


filózoli
senior tag

Hangulatos, eredeti kép. Tetszik. :)

(#1203) runner 125 válasza Milan24 (#1201) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon dől balra, alul kevés, belevágtál az alanya lábába.
Illetve nem is középről lett fotózva - bár nem vagyok a középreszerkesztés híve - , de ennél a fotónál szvsz alapelvárás lett volna.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1204) runner 125 válasza Milan24 (#1198) üzenetére


runner 125
nagyúr

Érdekes, bár nekem már erős a kontraszt aránya.
Ezt is kevésnek érzem lent, belevágtál a székbe.

Valamint, nekem hiányérzetem van a kép témáját illetően. Az is lehet, h a szék nem illik ebbe a környezetbe - egy régi szekérkereket jobban el tudnék képzelni.

Hajrá!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1205) total90


total90
veterán

Némi termés máról:

Véleményeket várok :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1206) expander


expander
senior tag

nekem is van par uj fotom :)

(#1207) total90 válasza expander (#1206) üzenetére


total90
veterán

Tésztás, water elnevezésű és a wOw nem tetszik... de a többi igen jó szerintem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1208) #31757056


#31757056
törölt tag

Ma esett az eso, ezert unatkoztam es csinaltam nehany HDR-t otthon. Probaltam ugy huzni a csuszkakat, hogy egyik se legyen muanyag. Azert rakom csak ebbe a topikba a kepeket, mert temajuk nincsen, ezert a masikban valoszinuleg nem orulnenek az ilyesmiknek. Kizarolag a minosegre mentem, ami szerintem egesz jo lett. Szerintetek? ImageShack Album - 3 images

(#1209) expander válasza #31757056 (#1208) üzenetére


expander
senior tag

nem rossz... de. en total amatör vagyok meg a fotozas vilagaban, de szerintem a HDR kepek, inkabb sok fenyben, külteren tudnak nagyot alkotni.. itt igazabol nem jön ki az, ami az egesznek a lenyege, raadasul ilyen hatasokat 1 kepböl is el lehet erni szoftveresen, igy nem nagyon latom ertelmet. de lehet abszolut nicns igazam

(#1210) #31757056 válasza expander (#1209) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen, meg lehet huzgalni 1 db kepet is, de az mindenkeppen a minoseg rovasara menne, mert 1 kep soha nem fog annyi kepi informaciot tartalmazni mint 3. A felerositett reszletekkel megjelenne ugyanakkora merteku felerositett kepzaj, es egyeb szini hibak. A tokig kiegett teruleteket pedig teljesen lehetetlen visszahozni akarhogy huzgalod, csak ugy lehetseges ha azt a kepi informaciot elvesszuk egy olyan fotobol, amin tenyleg meg is van.

(#1211) szergely001


szergely001
csendes tag

Sziasztok ismét jelentkeznék egy fotóval. Tegnap készült a Lágymányosi hídnál.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1212) C^^ válasza szergely001 (#1211) üzenetére


C^^
őstag

Szép lett, jó színeket fogtál ki. :)

Cayman: Szerintem jó példa arra, hogy miről kéne szólnia a HDR-nek. Én sem kedvelem a műanyag képeket egy-két kivétellel. Szvsz. a HDR akkor jó, ha nem is igazán lehet észrevenni a HDR-effektust.

(#1213) cOxeR válasza szergely001 (#1211) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tegnap este nagyon szép színek voltak, a képpel alapvetően annyi a gondom, hogy nagyon kevés ez a mélységélesség, amit beállítottál. (este lövök fel majd én is párat)

(#1214) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Erről mit gondoltok?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1215) zolka78 válasza Játékos (#1214) üzenetére


zolka78
senior tag

Ez kifejezetten tetszik. Gratulálok, különösen az ötlethez.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1216) máyköl válasza Játékos (#1214) üzenetére


máyköl
veterán

Kicsit sötétnek érzem, meg lehetne kontrasztosabb, de az ötlet nagyon nagy! :R

(#1217) Játékos


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1218) total90 válasza Játékos (#1214) üzenetére


total90
veterán

Kicsit sötét szerintem, nekem ez a téma valahogy így jobban bejön.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1219) ClintEastwoo válasza Játékos (#1214) üzenetére


ClintEastwoo
tag

A kép jó lett, de az ötlethez én nem gratulálnék, mert milliószor láthattuk már ezt korábban :)

(#1220) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. A hétvégén Prágában voltam és lőttem pár képet. Vélemények?

:R

(#1221) t_a_m_a_s válasza fireproof (#1220) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az elsőn szépek a színek, de kicsit turistafotós a téma, és at alján belóg valami korlát izé, én azt levágtam volna.
A második ötletes, tetszik a nézőpont. Biztos, hogy én is csináltam volna valami hasonlót, csak én nagylátóval (dehát az meg ugye vagy van, vagy nincs....)
A harmadik is tetszetős, bár itt nem volt olyan szerencséd a fényekkel mint az elsőnél, és kicsit mintha balra dőlne a horizont. És basszus, hol vannak a népek a Károly hídról??? Amikor arra jártam, szinte moccanni sem lehetett... :DD

Nincs több? Van azért ott még ez-az, amit le lehet fotózni. Én szívesen nézegetném, Prága örök szerelem, bár még csak egyszer sikerült kijutnom ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#1222) Throme válasza fireproof (#1220) üzenetére


Throme
veterán

A legalsó és legfelső tetszik (ilyen sorrendben).
Én is elnéznék több ilyet :K

t_a_m_a_s: akkor a következő fotós találkozót oda kell szervezni ;) ...

(#1223) fireproof


fireproof
őstag

Na akkor majd még töltök fel. :) Örülök hogy tetszik nektek. :))

(#1224) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
Na itt van még pár Prágai kép.

NA? :) :R

(#1225) total90 válasza fireproof (#1224) üzenetére


total90
veterán

Az utolsó kép témája tetszik legjobban, csak jó lett volna gyorsabb záridő és ráfókuszálni a jobb oldali gyertyalángra, lángokra.

1. kép- szerintem jó.
2. kép- téma nem jön be nekem és dől is a kép
3. kép- cseppeken kellene a fókusznak lenni és felül kár, hogy "belevágtál" a korlátba.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1226) t_a_m_a_s válasza fireproof (#1224) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az első :C

Holnap majd jól beletépünk...

(#1227) fireproof


fireproof
őstag

Köszönöm a véleményeket. :) :R

(#1228) biomassza válasza Milan24 (#1195) üzenetére


biomassza
csendes tag

Hangulatos, de a drótért tényleg kár.

(#1229) C^^


C^^
őstag

Sziasztok,

Nincs tapasztalatom az emberfotózásban, de tegnap időtöltés gyanánt egy haverral megpróbáltam összehozni egy-két képet.
Kicsit talán sablonosak, de szívesen fogadom a véleményeket.

A poén kedvéért :D :
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1230) filózoli


filózoli
senior tag

Sziasztok! Íme két téli kép. Vélemények?

(#1231) skiny83 válasza C^^ (#1229) üzenetére


skiny83
aktív tag

Ez az ísztkószt-vesztkószt dolog nem jön be nálam, viszont a második tetszik de ezt már filckr-ön is írtam. A poén képek is jópofák, milyen állvány ez?

Dobok én is egy képet! Hátha valaki még nem kóstolta!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#1232) C^^ válasza skiny83 (#1231) üzenetére


C^^
őstag

Az ísztkósztvesztkószt tőlünk is távol áll, csak spontán kép volt.
Köszi a véleményeket. :R
Ez egy tök homemade steadycam, egész jól sikerült, itt van róla egy tesztvideó: [link]
Jó kis termékfotó, írtam flickr-ön is.

(#1233) total90 válasza C^^ (#1229) üzenetére


total90
veterán

2. iszonyat jó lett. Egyéb iránt, bőven jók szerintem a képeid szerintem ahhoz, hogy a nagyobbik fotós topicba is betedd :K

(#1231) skiny83

Kép tetszik, a pia nem. Épp hétvégén ittam... nem az én ízlésem.

(#1230) filózoli

Az első sötét és zavaró (szerintem), hogy maga a fő téma a képen ugyanolyan színekből áll mint a háttér.
2. kép = shift+del
Nekem sokat segítettek könyvek a téma kiválasztásában, javaslom te is olvass el 1-2 ha teheted.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1234) C^^ válasza total90 (#1233) üzenetére


C^^
őstag

Köszi. ;)

(#1235) Kazimír válasza C^^ (#1232) üzenetére


Kazimír
őstag

Tényleg jól sikerült a steadycam :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1236) Játékos válasza filózoli (#1230) üzenetére


Játékos
addikt

Zoli!

Tedd már meg légyszi, hogy megfogalmazod, mit is akartál mutatni ezekkel a képekkel!
Írd le konkrétan, hogy mit gondoltál, mikor megörökítetted őket, milyen érzéseket akartál a fotók által közvetíteni. Kell, hogy érzés legyen benne, mert mint téma, abszolút semmi érdekes nincs bennük. :( Mindenféle rosszindulatot mellőzve mondom. Biztos én vagyok defektes, de én nem látok semmit ezeken a képeken... :( A második kifejezetten alacsony nívón van, gyakorlatilag rossz érzés ránézni.
Tényleg nem bántani akarlak, te kérdezted a véleményeket. ;)
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1237) cOxeR válasza Játékos (#1236) üzenetére


cOxeR
Ármester

Örülök, hogy valaki megírta...

(#1238) Steve-0


Steve-0
őstag

Régen jártam erre:

Pulimester

(#1239) filózoli


filózoli
senior tag

Ez hogy tetszik? :)

(#1240) runner 125 válasza filózoli (#1239) üzenetére


runner 125
nagyúr

Alul és felül egyaránt szűk.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1241) total90 válasza Steve-0 (#1238) üzenetére


total90
veterán

Témailag nekem tetszik, de lehetne picit élesebb szerintem.

(#1239) filózoli

Nem lett rossz véleményem szerint, egyedül picit zavaró, hogy jobb oldalt a haja belelóg a szemébe.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1242) filózoli válasza runner 125 (#1240) üzenetére


filózoli
senior tag

A Fotorace-en többeknek kifejezetten tetszett ez a határozott, szűk vágás... :)

(#1243) Játékos válasza filózoli (#1239) üzenetére


Játékos
addikt

Esetleg válasz a kérdésemre? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1244) filózoli válasza Játékos (#1243) üzenetére


filózoli
senior tag

Nekem tetszett. Úgy tűnik, tévedtem... :B

(#1245) cOxeR válasza filózoli (#1239) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ugyanilyen képed volt már itt... semmiben nem tér el tőle, és szerintem is értelmetlenül szűk.

(#1246) runner 125 válasza filózoli (#1242) üzenetére


runner 125
nagyúr

Semmit nem változol.
A kritikát továbbra sem bírod, kérdésekre a választ nem fejted ki.
Miről beszélünk?!
...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1247) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Hali Mindenkinek! Nagyon kezdő vagyok de érdekel ez a dolog. Pár képem:


[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#1248) máyköl válasza Adonimus (#1247) üzenetére


máyköl
veterán

Huh.
Az elsőben totál full semmi érdekes nincs. Egy ablak. És egy táj. Ez miért jó? A tájat még megérteném, na de az az ablak...! Ráadásul baromira dől, zajos, és kiégett.

A kettes sem jó. Baromira ferde. A házak, a jobb alsó sarokban belógó fej, a drót, mind-mind nagyon zavaró dolgok.
Szerintem egy nagyon király képet csinálhattál volna, ha lemész a vízhez, és onnan lősz egy HDR-t, mert ahogy látom elég szép táj volt. Hol készült a kép?

A hármas még a legjobb, de keress valami jobb kompozíciót, fotózd közelebbről a virágot, vagy keresd meg azt az oldalát, amelyiket nem látunk minden nap, ha elmegyünk mellette.

(#1249) ballington válasza Adonimus (#1247) üzenetére


ballington
addikt

az 1. semmi extra, lőttél gyorsan egy képet a szobából, gondolom az ablakkal keretet akartál adni a témának..sajna az ég teljesen kiégett, ráadásul ez miatt fakók a színek is.
a 2. még turistafotónak is gáz, annyira ferde, zavaró a drót is.
a 3. az amivel lehetne mit kezdeni, de ahogy mályköl mondta, próbálj más szemszögből komponálni, vagy próbálj kisebb mélységélességgel.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1250) runner 125 válasza Adonimus (#1247) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudom javasolni, ha érdekel a fotózás, olvass utána - nézz sok jól sikerült fotót.

Először tisztában kell lenni a tudatos fotózással/komponálással, addig csak vaktába lövöldözés lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.