Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én meg vettem, mert nagyon olcsón adta az Alza 18TB-os diszkeket. :DD

(#4802) szazbolha válasza Maarki (#4800) üzenetére


szazbolha
addikt

Még ez is drága, pár nap múlva csökkentem.
Ha a mostani bolti ár feléért adnám, még akkor is nullszaldós vagy kicsit nyereséges vagyok.

Sok időm ment a chiára, de volt amikor élveztem az ügyködést, hogy pörög a számláló, stb.
Ez volt a 3. kalandom kriptóban. Most legalább nem loptak meg.
Illetve van egy függő vásárlásom, ahopl az előleget nem akarják visszafizetni.

(#4803) Maarki válasza szazbolha (#4802) üzenetére


Maarki
aktív tag

Ha féláron adod szólj mert akkor megveszem mind :R :C

(#4804) szazbolha válasza Maarki (#4803) üzenetére


szazbolha
addikt

Majd kinn lesz az aprón, de ha nem felejtem írok PM-et.
Van még pár HDD, csak lusta voltam a másik 2 gépet beindítani. Meg max. 8 hirdetés adható fel. És van 4 db Toshiba 4TB-s külső is.

(#4805) oZone762 válasza szazbolha (#4802) üzenetére


oZone762
tag

Nagyon ne vidd le az árát, mert vannak akik azt tesztelik meddig vagy hajlandó lemenni. Volt, hogy akkor adtam el valamit, amikor visszaemeltem az árát.

(#4806) Maarki válasza oZone762 (#4805) üzenetére


Maarki
aktív tag

😂 olcsóbban adja mint te :)

(#4807) szazbolha válasza oZone762 (#4805) üzenetére


szazbolha
addikt

Mindenkinek az lenne a legjobb, ha újra 400 USD főlé menne a chia, vagy legalább 200 főlé.

(#4808) oZone762 válasza Maarki (#4806) üzenetére


oZone762
tag

Majd ha elmegy, az enyém lesz a legolcsóbb :)

(#4809) oZone762 válasza szazbolha (#4807) üzenetére


oZone762
tag

Szerintem 100 alatt marad, kivéve ha esetleg egyszer valamikor újra elkapja a hype vonat.
Talán a difficulty lejjebb megy és annak aki olcsón sok hdd-t szerzett megéri.
Nekem ez nem jött össze, inkább kiszállok.

(#4810) szazbolha válasza oZone762 (#4809) üzenetére


szazbolha
addikt

A diffnek negyedelődnie kéne. Ez sem fog menni.

Jó szerencsét azoknak akik kitartanak. Nekem nincs ingyen az áram, és ha esetleg mégis nyereséges lenne, akkor az a havi 5-10-20K nem tétel, nem éri meg a ráfordított időt.

Szinte megkönnyebbülés volt, mikor lekapcsoltam a gépeket, már nem nézegetem naponta, sem a piacot.

(#4811) Repcés válasza szazbolha (#4799) üzenetére


Repcés
tag

Mai napi hangulatfokozónak:

Decemberben eddig 3XCH-t termeltem ki pool-ban. A HDD coint pedig poénból csinálom. Olyan mint a shiba inu. Hátha eccer'... :D Ne hagyjátok abba! Srácok. Kitartás. :)

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4812) szazbolha válasza Repcés (#4811) üzenetére


szazbolha
addikt

Szép teljesítmény!

A Chia-t gyűjtögeted vagy eladod?

(#4813) Repcés válasza szazbolha (#4812) üzenetére


Repcés
tag

Most az alacsony árfolyam miatt a bányászat ideje van. A kitermelt jutalom fiat pénzre váltása tilos.

Repcés

(#4814) kovsol válasza Repcés (#4813) üzenetére


kovsol
titán

Mekkora árfolyamnál gondolkozol az átváltáson? Nem tudom jön-e majd még egy hype a jövőben.
Nekem a gépem amúgy is menne napi 16 órát, így akkor már elfutogat rajta a chia farm is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4815) MasterDeeJay válasza kovsol (#4814) üzenetére

Mondjuk a fejlesztőknek is illene dolgozniuk, még mindíg a használhatóság határát súrolja a kliens. Nincs olyan hét hogy ne kellene hozzá nyúlnom mert nem megy a sync. Ha már kaptak benne részesedést fejleszenek már valamit, a nagy adatbázist ne kelljen már 0-ról lesyncelni vagy letölteni kézzel másolgatva hanem kliensbe igen is legyen valami p2p megoldás rá hogy más kliensekből szedje össze de ne bejegyzésenként hanem egybe.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4816) Repcés válasza kovsol (#4814) üzenetére


Repcés
tag

Még nem tudom. Talán 600 dollár körül már váltogatnám, de csak azért hogy SOL-t v. ETH-t vegyek belőle. :D ... vagy még 42 db 18-20TB-os vinyót.

MasterDeeJay:
Nem csak ez a baj az XCH-val. Nincs hozzá hardveres tárca, a legnagyobb hálózatok appjaiban (ilyen pl. a crypto.com is) csak adni-venni lehet a tőzsdén, de a wallet-ből küldeni 3. személynek már nem és ezek a dolgok határozzák meg alapvetően egy coin értékét.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4817) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nem vagyok otthon ebben a témában ezért fordulok hozzátok! :R

A helyzet a következő van egy LSI SAS 9285CV-8E 1GB RAID vezérlő + BBU ezt össze kötöttem egy sff8088 to sff8088 kábellel egy hp expandert. Az első indulás rendben volt.
Beléptem a MegaRAID Storage Managerbe meg is találta a 4db 4tb hddt mikkor megcsináltam az első "virtualis driveot" akkor kékhalál és újra indult.
újra indulás után megint meghalt de akkor láttam ,hogy erre a hibára hivatkozik:
storport.sys na és innen teljesen tanácstalan vagyok.

Az expander működik mert megpróbáltam egy lsi 8708em2 de ez csak 2tb ismeri fel a hddket ezért fail, igaz ott az expandert 8087 kábellel kötöttem össze.
Valaki tudna nekem ebben segíteni mert már kezdek agyvérzést kapni. :W

(#4818) lacy86


lacy86
addikt

Hali,

Most jott el az a pont, hogy csatlakoznek Pool-hoz.
Tudtok ajanlani egy megbizhato oldalt?

Elore is koszonom!

(#4819) freeapro válasza lacy86 (#4818) üzenetére


freeapro
senior tag

Ez egy megbízható oldal, hogy találj egy poolt. :P
Van egy az összefoglalóban is.
De használhatod a keresőt is.

(#4820) eldiablo válasza lacy86 (#4818) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én ezt használom: [link]
Itt találsz még néhányat: [link]

(#4821) lacy86 válasza eldiablo (#4820) üzenetére


lacy86
addikt

Koszi :R

Melyik “szerverhez” csatlakozzak?
orosz, brazil, német

Vagy itt nincs kulonbseg?

(#4822) eldiablo válasza lacy86 (#4821) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

EU/Germany én nem próbálkoztam mással.

(#4823) lacy86 válasza eldiablo (#4822) üzenetére


lacy86
addikt

Elvileg sikerult csatlakoznom :R
Kb mennyi ido amig “szinkronizalni” fog? Mert jelenleg csak azt irja hogy pooling de a resznel “0” van.

(#4824) Kaci84 válasza lacy86 (#4823) üzenetére


Kaci84
őstag

Üdv úgy döntöttem hogy én is átplottolok poolra. Anno MADMAX el is plottoltam Solo plotokat. Haverokkal nyomtuk soloba de a kalkulált havi fizetés helyett 3 hónapja semmi.
Viszont sehogy nem tudom jól beállítani. Néztem YT videót de lehet nem a megfelelőt. Chivesnèl powershell nélkül àllítottam be a config fájlt. Aki hasonlóan csinálta megtenné hogy beírja vagy befotózza hogy kell kinézzen? Vagy esetleg egy tök jó forrást a beállításra?

[ Szerkesztve ]

(#4825) Repcés


Repcés
tag

Hangulatjavítónak: decemberben pool-ban volt eddig 4 db találatom. A wallet 2 havi seeed után 8,2 XCH. HDD coin-ból 66,25 van solo-ban. :)

Repcés

(#4826) oZone762


oZone762
tag

90 alatt. :O

Ha valaki még plottolna, van fennt néháhy 6TB-s hdd-m az aprón

(#4827) eldiablo válasza oZone762 (#4826) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

#4687 "Szerintem még idén 100$ alá szalad, aztán jövőre pedig tartósan 100$ alá megy. "

(#4828) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok! Azt hol lehetne megnézni, hogy eddig mennyit nyertem a poolnak?
pool public key-el?
Mert aszerint elvileg soloban pont dupla annyi jött volna.

(#4829) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv, sehogysem tudom megoldani, hogy átmásoljam a megfelelő fájlokat, hogy új telepítés után ne kelljen előről szinkonizálni. Átmásoltam a mainnet fájlt is próbáltam az egész mappát is, átneveztem a helyet a config fájlban és az új Win-ben is ugyanazt a felhasználót adtam meg, hogy az is stimmeljen, de csak nem akarja. Próbáltam nézni fórumon és YT videókat is, de hiányos angollal nehéz kibogozni.

(#4830) eldiablo válasza Kaci84 (#4829) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Másold át kompleten a teljes .Chia foldert. Bejelentkezned sem kell újra.

(#4831) Kaci84 válasza eldiablo (#4830) üzenetére


Kaci84
őstag

Átmásoltam minden fájlt amit találtam, de nem jó. Elindítom, de not conetcted a status és csak forog az összes kis ablak. Több mint 10 órája lassan már szinkronizált is volna.
Valahol valami hiba van és nem hiszem el, hogy nem járt így senki se fórumba se YT-bon nem találok semmit. Persze minden szarról van 100 egyforma videó.

(#4832) eldiablo válasza Kaci84 (#4831) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ugye nincs a user nevedben ékezetes vagy speciális karakter?
Routerben átengedted a 8444, 8447 és a 8449 portokat?

(#4833) Kaci84 válasza eldiablo (#4832) üzenetére


Kaci84
őstag

Elvileg megnyitottam őket és nincsenek rossz karakterek. Próbáltam már mindent átmásolni vagy csak a .chia mappát jobbra balra előre hátra de semmi. A Corepool se akar menni. Olyan gépen sem ami le van full szinkronizálva azon sem. Hol a full nodehoz nem csatlakozik, hol a poolhoz nem, tele a hócipőm. Van két gép amin meg gond nélkül megy, szinronos gépre feltelepítettem indítottam és ment.

[ Szerkesztve ]

(#4834) Vektor77 válasza Maarki (#4817) üzenetére


Vektor77
tag

Szia, én csinálok expander házakat, de csak IT flashelt kártyákat használok 8088 kábellel.
Milyen expander kártyával próbálkozol?

(#4835) Maarki válasza Vektor77 (#4834) üzenetére


Maarki
aktív tag

Irok pmet nem offolom szet a forumot

(#4836) Vektor77 válasza Maarki (#4835) üzenetére


Vektor77
tag

Sziasztok
Ki mit csináltat a géppel a farmoláson kívül? Pl. Sia vagy Raptoreumra gondolok.
És a forkoknak van valami értelme, hozott már valakinek valamit?

[ Szerkesztve ]

(#4837) oZone762 válasza Vektor77 (#4836) üzenetére


oZone762
tag

Én HDD hirdetéseket gyártok vele :DDD

(#4838) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Na most már én is meguntam ezt a fost, tegnap azt írta hogy nem tud szinkronizálni (mint minden héten legalább egyszer szokta írni, de meg javul a program újrainditása után), de most ez nem igy lett... Most lenulázta teljesen a szinkronom és újra kezdte. Most töltöm a legutolsó blockchaint 14gb, ha újra ezt csinálja akkor hagyom a francba én is és valami másra felhasználom a külsöket, vagy felrakom sokagyára. :D

(#4839) Kaci84


Kaci84
őstag

Space poolra dolgozik valaki? A Gui 65 plotot farmol, de a weboldal csak 30-at írt ki max, de az is visszaesik 23-ra. A gép nem farmol mást és nem is plottol. Mi lehet a baj?
Menjek ár felxpoolra? Vagy maradjak régi plotokkal és Corepool?

[ Szerkesztve ]

(#4840) Vektor77 válasza Kaci84 (#4839) üzenetére


Vektor77
tag

Az mindig ingadozik erősen, de átlagba jó szokott lenni.

(#4841) szazbolha válasza oZone762 (#4837) üzenetére


szazbolha
addikt

Én már a gépeket is eladtam. Nagyjából mindent 50-70%-os áron.
Ebből a kalandból is nyereséggel léptem ki. (és maradt még sok apróság)
Kb 1 hónapig azt hittem a Mr.Coin nem küldi meg az utolsó utalást a számlámra, de kiderült hogy tulajt váltottak és egy ismeretlen, elérhetetlen cégtől érkezett az utalás.
Az utolsó.

(#4842) Kaci84 válasza Vektor77 (#4840) üzenetére


Kaci84
őstag

Ez nem túl bíztató. Nem tudom, hogyan lesz meg az átlag ha folyamatosan kevesebbet mutat mint ami plot van.
Nem túl vonzó, hogy ezért átplotoljak.

(#4843) MasterDeeJay válasza szazbolha (#4841) üzenetére

Én tegnap állítottam le a gépeket, alapból nyereséggel szállok ki, hála annak hogy eleve a hdd-k és gépek nagy része kukából/selejtből volt. Illetve maga a plotolós kínai lap, proci ram is most többet ér mint amikor vettem. Az csak extra amit termelt de azt nem váltom ki, ha lenullázódik akkor így jártam ha nem akkor az csak egy plusz.
Ami macera hogy a raid vezérlőket lassabban lehet eladni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4844) szazbolha válasza MasterDeeJay (#4843) üzenetére


szazbolha
addikt

uh... konkurensek leszünk. De van amit megtartok.

(#4845) Maarki


Maarki
aktív tag

Én hagyom sőt még megy a plot is mert jött egy pár hdd. köszönet szazbolha-nak :R
Csak a lsi sas és az expander összehozásával szenvedek szenvedtem

(#4846) MasterDeeJay válasza szazbolha (#4844) üzenetére

Hát nekem kb huszonx db 500gb-os vincsim volt, felét eladtam korábban. Nagyok közül egy 3tb-osat visznek éppen. 1tb-os notivincsiket raktam fel most.
Ssd meg csak rendszer volt 120gb-osok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4847) Vektor77 válasza MasterDeeJay (#4843) üzenetére


Vektor77
tag

Én veszem őket, milyen RAID vezérlőid vannak?

(#4848) oZone762 válasza szazbolha (#4841) üzenetére


oZone762
tag

Pár napja én is leállítottam. Amíg adogattam el belőle a hdd-ket ment, de mostmár csak két hdd-m maradt (12TB), ez napi 30 centet hoz. 3 XCH túrtam ki összesen. Nekem nem lett nyereséges.

(#4849) oZone762 válasza Maarki (#4845) üzenetére


oZone762
tag

Miért nem használsz sima SATA adapter kártyát?
Nekem van egy 8 portos, PCIe x1-el csatlakozik. Semmit nem kell állítani és megy.
Nem hiszem, hogy valaha szükségem lesz rá. Ha kell, írj rám.

(#4850) MasterDeeJay válasza Vektor77 (#4847) üzenetére

Dell h310 szerintem a legjobbak, it módra flashelve.
Minden kezeli driver nélkül, semmit nem kell állítani.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.