Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Valaki csinált már több poolt? mert én ecochiat megcsinaltam, de ha rámegyek 1 másikra h ujat kreáljon az csak gondolkodiok rajta. este 10tol reggel 6ig nem tudta megcsinalni,most megvartam h ne plotoljon semmit hatha az a baj de igy se csinalja meg, valakinek valami ötlet?

(#4202) monchichi20


monchichi20
aktív tag


A Chia 1.2 van telepitve, miután lefagyott plotolás közben és kilépet majd indittotam azóta csak ezt csinálja. Reggel 10-óta.
Valakinek volt már ilyen?

(#4203) Cold3 válasza Protezis (#4200) üzenetére


Cold3
tag

Inkább csak amolyan összefoglaló, semmi érdekes nincs benne (értsd semmi új). Az elejétől a network space volt a legnagyobb kérdés. Ami inkább érdekes, hogy a chia advanced calculator azt mondja, hogy ez évben nem lépi át a 39 EiB-t. Nem tudom mikor változott az exponenciális becslés erre, de nekem új és örömteli. Meg van a hatása az árfolyamnak, szorgosan imádkozzatok, hogy így maradjon jövő ilyenkorig és csak aztán szálljon el az árfolyam! De akkor nagyon! :D

(#4204) Cold3


Cold3
tag

A core pool a korábbi fos állapotból belépett a hasít állapotba. A mai nap termelése egyelőre olyan, hogy pont 120 nap alatt lenne meg 560 plottal a 2 chia. Eszméletlen. Ma és eddig 108+%-át hozta az elvárt elméleti termelésnek.

(#4205) ballatom


ballatom
csendes tag

Próbálnám virtualboxban ubuntu alatt a madmax-et de állandóan azt írja ki Invalid farmerkey:
pedig minden jó copy-zva van minden a windows-bol, ott megy
Esetleg meg kell várni míg a blockchein szinkronizál? addig nem lehet plotolni? mert az is kiír valami hibár ha a 2 key-t beadom neki.(non-hexadecimal number found in fromhex() arg at position 0 [9043] Failed to execute script chia) key-ek nélkül meg megy.
leellenőríztem mind a két key-t azok jók
Vagy valami ötlet?

(#4206) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Figyeljetek, mert az uj Chia verzioval valtozott a wallet address nekem, meg meg paran irtak.
Erdekes mert 2 geprol nyomom es mindkettonel kulonbozo lett. Eddig ugyanaz volt.

(#4207) Cold3 válasza Tomi0703 (#4206) üzenetére


Cold3
tag

Az valóban érdekes. És akkor nem tudod már a 24 szavas belépőt a tárcáda vagy az nem változott?

(#4208) Cold3 válasza Tomi0703 (#4206) üzenetére


Cold3
tag

Azt írják, hogy csak annyi a sztori, hogy kaptál plusz címeket, de a régi is él.

[ Szerkesztve ]

(#4209) Cold3


Cold3
tag

Most már egészen bizonyos, hogy 100% felett fizet ma a core. Szóval most már ajánlom azoknak akiknek hiányzik ez az x %. Nekem a hpool olyan 78-79%-ot adott az utóbbi időben. Szóval most itt van 20% előny. Viszont, ha ez a 90-100% körüli eredmény fennmarad, akkor nem lesznek itt túl nagy hivatalos poolok. Ami szerintem jó.

(#4210) Pisti181818 válasza monchichi20 (#4202) üzenetére


Pisti181818
lelkes újonc

Nekem akkor csinàlta ezt amikor az 1.1.7 ről vàltottam a mostanira. Többszöri újratelepítésre sem változott, de ha visszatettem a régit azzal működött. Újratelepítettem a rendszert és megoldódott a probléma. Szerintem a régi fàjlokból maradhatott meg valami és ezért nem indult el.

(#4211) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Na én kiírtottam a Flaxot a gépről, csak foglalta a helyet, a nyerési idő csak növekedett de rohadtul nem volt blokk... Pedig futott megjelenés óta amikor kb 8 napot írt nyerésre.

(#4212) ludman07


ludman07
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném hogy hogy tudnám a képen látható hibát kijavítani.
Előre is köszönöm segítségeteket!

(#4213) kigyi_23 válasza mgTerminator (#4211) üzenetére


kigyi_23
addikt

0.015-be (chia) vették volna a flax-ot hát mondom annyiért nem adom el :D Hát mi pénz az érte. Persze, ha esne mint a nyúls... akkor simán, mert jó pénz az akkor, de így.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4214) monchichi20 válasza Pisti181818 (#4210) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Végül megoldottam újratelepités nélkül.
Valami chia szar futott a hátérben mikor bezártam és miután teljesen bezártam minden chias cuccott akor jó lett.

(#4215) kovsol válasza mgTerminator (#4211) üzenetére


kovsol
titán

Nekem 20 napot írt mikor elindítottam, és két nap után pottyant. Tudom ez nem boldogít téged. Csak a random faktort akartam szemléltetni.

May the Force be with you!

(#4216) mgTerminator válasza kovsol (#4215) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát igazából a 2 flax se boldogított volna csak így ennyi értelme sem volt... :U

kigyi_23: Hát ki az aki ennyi "pénzt" ad érte? :Y

(#4217) kigyi_23 válasza mgTerminator (#4216) üzenetére


kigyi_23
addikt

Egy fórumon egy spekuláns :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4218) mgTerminator válasza kigyi_23 (#4217) üzenetére


mgTerminator
veterán

Vagy nagyon gazdag lesz, vagy nagyon nem! 🤣

(#4219) westlake


westlake
félisten

Chia 1.2.1, semmi extra.

Play nice!

(#4220) sittes79


sittes79
addikt

Akkor most bevétel ügyileg van különbség az official és nem official pool között kérdem én?

(#4221) hgergo365


hgergo365
kezdő

Core pool napok ota jól hozza a napi hozamot es ez nem hivatolos pool protokolt hasznal.

(#4222) sittes79 válasza hgergo365 (#4221) üzenetére


sittes79
addikt

Akkor zsír, akkor addig akkor nem plottok mán újra

(#4223) Danex válasza sittes79 (#4220) üzenetére


Danex
addikt

Én elkezdtem újraplotolni, SSD élettartamomba belefér, a végén pedig biztosan csak jobban járhatok mint a régi plotokkal.

(#4224) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Valaki esetleg meg tudna szánni egy core pool meghívóval? :R :B

(#4225) kigyi_23 válasza Tomi0703 (#4224) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ha jól tudom nincs regisztráció, de ha mégis akkor én is kérnék egyet valakitől :) Előre is köszi :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4226) lacy86 válasza westlake (#4219) üzenetére


lacy86
addikt

Ez a verzio már betudja szinkronizálni az elozo plotokat ?
( mert akkor frissitek. )

(#4227) okiteki válasza kigyi_23 (#4225) üzenetére


okiteki
tag

Na meghivas megjelent coreban is! Csak épp nem megy a plot számláló. :N
"
You can invite a member in every 7 days for 10 UserPoints.
You get 1 UserPoint for every 100 000 PlotPoints when the payouts are triggered (once daily). If you have less than 100 000 PlotPoints then you wont get UserPoint. If you have eg.: 190 000 PlotPoints, then you still get 1 point. Have to reach the next threshold to get the point for it.
You are responsible, for the invited member. If the new member gets banned, it can affect you as well. So be aware and make sure you only invite a trustable member!"

(#4228) spgabor válasza Cold3 (#4209) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia,

Core-pool esetén a régi plotokat nem kell újra plotolni? Oda próbáltam bejutni hetek óta, de mindig zárva volt a regisztráció. Meghívóval kell? Kitől lehet meghívót kérni?

Köszi az információkat!

Üdv.
spgabor

(#4229) spgabor válasza mgTerminator (#4195) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia!

Raid0-ban gyorsabban plotolsz, mint két ssd-vel együtt? Illetve az SSD élettartalma esetleg lassabban csökken az elosztott terhelés miatt?

Valamint van egy általános kérdésem bárkihez. Ha van több gépem, több publikus IP-ről. Valamelyiken plotolunk, valamelyiket farmolunk vegyesen. Lehet ezeket össezhúzni egy walettbe és úgy belépni egy poolba? Egyszerű példával, ha van öt gépem, ami öt plotot futtat. De ha poolban nem öt géppel akarok bent lenni, hanem eggyel, 5 plottal, akkor össze tudom őket húzni valamilyen formában?

Köszönöm az információkat!

Üdv.
spgabor

(#4230) gratzner válasza spgabor (#4229) üzenetére


gratzner
tag

Ha 1 wallet alól lettek gyártva a plotok, akkor menni f9g 1 gépről az 5, csak át kell másolni 1-re.

(#4231) spgabor válasza gratzner (#4230) üzenetére


spgabor
aktív tag

Nem, vegyesen vannak. Van 2-2 gép, amin azonos wallet van kettesével és van egy harmadik független. Átmásolva nem lenne, párhuzamosan mennének a gépek ez után is, mindegyikben a saját lemezén lévő plotokkal. De akkor sajna így nem oldható meg.

(#4232) gratzner válasza spgabor (#4231) üzenetére


gratzner
tag

Akkor 3 különböző wallet ugye?
Esetleg 1 gepre plusz 2 virtualis gép, és azokon 1-1 külön chia app a külön 1-1 walettal.

(#4233) ggg666


ggg666
őstag

Csak sikerült 33 perc alatt az új plot készítése madmax-el, ramdisc nélkül. 5900x-el.64GB RAM-al.
Total plot creation time was 1971.51 sec (32.8585 min)

[ Szerkesztve ]

(#4234) GAtesz77


GAtesz77
csendes tag

Sziasztok!
Május eleje óta megy a farmolás, plotolás. 0XCH az eredmény. 497Plot file-om van. Úgy döntöttem elég volt a csodavárásból.
Most hogyan áll a pool helyzet? Az új pool-okhoz nem lehet a "régi" plotokat használni? Csak a Core-pool engedi meg? Oda meg nem tudok regelni, mert "zárva". Mit tanácsoltok melyik pool-t célozzam meg? A régi plot-ok mehetnek a kukába?
Üdv, Atesz

(#4235) ggg666 válasza GAtesz77 (#4234) üzenetére


ggg666
őstag

Nincs zárva, hanem meghívásos. Amúgy itt megy a régi plot is corepool kliensel, és majd a héten elkészül az új plotokhoz is a kliens.

[ Szerkesztve ]

(#4236) kigyi_23 válasza GAtesz77 (#4234) üzenetére


kigyi_23
addikt

Hpool nem tudom nyitva van-e jelenleg, de ott is mennek a régi plotok természetesen.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4237) szazbolha válasza ggg666 (#4233) üzenetére


szazbolha
addikt

Grat nagyon jó eredmény. Temp2-nél az SSD raid0-ban volt vagy solo?

(#4238) ggg666 válasza szazbolha (#4237) üzenetére


ggg666
őstag

33 perc körüli sima 980 pro 2tb mindkét temp mappa ugyanerre a meghajtóra,
52 perc körüli, ha samsung 1tb 981a mindkét temp mappa,
ha 1 temp 980 pro és a 2. a 981a akkor is 34 perc
-u 512 -v 256 beállítással.
Amúgy most jön épp egy ASUS HYPER M.2 X16 GEN 4 CARD 23k-ért

[ Szerkesztve ]

(#4239) gratzner válasza ggg666 (#4233) üzenetére


gratzner
tag

Ez komoly? Én annyira lemondtam a madmax-ről a ram miatt, hogy ez nekem most elég új :Y
Találok erre google-ban beállítást könnyen, vagy meg kell hívjalak egy sörre mindenképp? ;]

(#4240) ggg666 válasza gratzner (#4239) üzenetére


ggg666
őstag

ryzen 5900x-el ennyi 64gb rammal, kikapcsolt vírusírtóval, és ezzel a 2 opcióval.
-u 512 -v 256 beállítással

.\chia_plot.exe chia_plot -n 1 -u 512 -v 256 -t E:\CHIA_TEMP\ -2 E:\CHIA_TEMP\ -d G:\CHIA_PLOT_NEW\ -f Farmer Public Key (48 bytes) -r 20 -c pool contract adress

(#4241) Danex válasza ggg666 (#4238) üzenetére


Danex
addikt

Nálam az 5600X-el és egy gigabyte gen4 nvme 48perc alatt végez.

(#4242) sittes79 válasza Danex (#4241) üzenetére


sittes79
addikt

Nálam 5800x gen4 nvme wd 850 32gb ram és 30 perc igaz én használom orosz baratunk 1usmus ctr 2.1 ver 24es programját ami elég jó kihasznalja az AMD procikat, golden sample a chipem.

(#4243) Danex válasza sittes79 (#4242) üzenetére


Danex
addikt

Nekem csak szolid 4.65Ghz allcore van belőle vele, most banyaszosdi közben nem volt időm új stabil konfigot osszedobni oc-ra.

(#4244) spgabor válasza gratzner (#4232) üzenetére


spgabor
aktív tag

Külön gépeken lett elkezdve fizikailag különböző helyeken. Ezért a Virtuális gép nem játszik. Max valami VPN opció.

(#4245) gratzner válasza spgabor (#4244) üzenetére


gratzner
tag

"Valamint van egy általános kérdésem bárkihez. Ha van több gépem, több publikus IP-ről. Valamelyiken plotolunk, valamelyiket farmolunk vegyesen. Lehet ezeket össezhúzni egy walettbe és úgy belépni egy poolba? Egyszerű példával, ha van öt gépem, ami öt plotot futtat. De ha poolban nem öt géppel akarok bent lenni, hanem eggyel, 5 plottal, akkor össze tudom őket húzni valamilyen formában?"

Ja hogy maradnak a gépek a helyükön és rajtuk a plotok? Meg tudod hálózaton osztani a mappákat, de csak az egy walletbe tartozók fognak együtt dolgozni...

(#4246) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Az mitől lehet , hogy nem tud 1 blockot befejezni? amióta poolba vagyok mar ez a masodik alkalom, hogy ejjel megall vmikor aztan annyi...kiirja unfinished aztan sztem semmit nem utal utana.
Valakinek van hasonlo probléma?

(#4247) mgTerminator válasza TZoltán79 (#4246) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem hibás szektor okozta korábban.

(#4248) TZoltán79 válasza mgTerminator (#4247) üzenetére


TZoltán79
kezdő

es ezt hol latom? a plotolo lemez hibas szektora okozhatja? eddig nem volt semmi gaz ,miota megjottek a medencek azota csinalja

(#4249) mgTerminator válasza TZoltán79 (#4248) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igen nekem azon a meghajtón volt hiba amivel plotoltam. Kizárta és utána jó lett.

(#4250) TZoltán79 válasza mgTerminator (#4249) üzenetére


TZoltán79
kezdő

en sima ssd meg m2esen plotolok ,de ment a flax is ,inkabb bezartam esett 4 coin ,ugyse er semmit,hatha bezavar az is...most nezem folyamat, de mind2szer ejjel allt meg ,csak nemtudom, hogy ilyenkor a pool fizet ,vagy mig gondolkodik akkor baszhatom...mert walletnel ugyanugy all egyenlegem 2 napja ,pedig estek coinok, a spacepool oldalan latni, de majd lehet csak 0,01nel irja jova a waletra
Remelem befejezi ezt mert igy csak dolgoznak az ssdk es romlanak a semmire,probaltam refresh reggel ,de ugy meg csak gondolkodott utana fel oraig aztan ujrainditottam az egesz gepet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.