Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Repcés válasza eldiablo (#5046) üzenetére


Repcés
tag

A seed lapban nekem is 8GB van és semmi probléma vele. A HDD coin bányászata az XCH mellett ennyi RAM-mal már nem megy, ezért azt sajnos le kellett állítanom.

Repcés

(#5052) ggg666


ggg666
őstag

Jól alakul ez a hónap is.

(#5053) Kaci84 válasza ggg666 (#5052) üzenetére


Kaci84
őstag

Solo vagy valami pool? Mennyi plottal?

(#5054) ggg666 válasza Kaci84 (#5053) üzenetére


ggg666
őstag

Január óta solo. 1079 plottal. 20 chia január óta. De a multkori augusztusi találatoknál 34TB épp ki volt szedve a gépből.

[ Szerkesztve ]

(#5055) Kaci84 válasza ggg666 (#5054) üzenetére


Kaci84
őstag

Nekem a Solo valahogyan nem adja. Valamit talán olvastam is, hogy lehet rossz címre megy vagy mifene.

[ Szerkesztve ]

(#5056) ggg666 válasza Kaci84 (#5055) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem egyszer küldte nem használt tárcára, de meglett. Azóta is azon van.

(#5057) ggg666 válasza Kaci84 (#5055) üzenetére


ggg666
őstag

Itt az utóbbi 3 hónapban 6x annyi jött mint "kellett volna". Van egy március 10.-i találat az ment másik walletra! És ha kezdetektől csionáltam volna szolóban +6 chiával lett volna több, ugyanis annyit kapartam ki a poolban. pool public key-el
tudtam megnézni!!!

[ Szerkesztve ]

(#5058) Maarki válasza ggg666 (#5054) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia,

Én is 1020plottal megyek de semmi találat igaz poolban. Van értelme kilépni ?

Ha kilépnék ,hogy kell azt beállítani ? Vagy újra kell plotolni az egészet ?

[ Szerkesztve ]

(#5059) ggg666 válasza Maarki (#5058) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem ez mind original plot, ha új plot nem tudom mi a teendő! Mindenkinek egyéni az esélye, erre nem tudok választ adni, hogy megéri e. Én poolban 4,35 chiát kapartam ki tavaly júniustól-januárig. Most meg tegnap egy nap alatt 4-et!

(#5060) Repcés válasza ggg666 (#5059) üzenetére


Repcés
tag

Teljesen kiszámíthatatlan. Három nap alatt volt négy találatom (pool-ban) szeptember elején. Augusztus 16-tól szeptember 16-ig intervallumban összesen 7,2 XCH-t csináltam. Ebből 4 SOLO-ban és 3,2 pedig pool-ban. ..és éppen most fejlesztettem 4 db 18 TB-os vinyóval a flottát :) és az elsőt már be is plotoltam. Összesen ~35 órát vett igénybe a műtét.

Repcés

(#5061) Kaci84 válasza ggg666 (#5057) üzenetére


Kaci84
őstag

Ezt hol lehet megnézni mikor mennyi volt a találat? Nekem azért gyanús a dolog, mert 3x annyi idő után se kaptam semmit mint kellett volna.

(#5062) Repcés


Repcés
tag


Volt egy kis fejlesztés. Még nincs meg a 6 ezer plot, de centi. :)

Repcés

(#5063) lacy86


lacy86
addikt

Szakmai kerdes.

Van 2db USB HUB rakotve a gepre. ( 2x 10db HDD )
A windows-ban latja mind a 20 db HDD-t, viszont a Chia programban csak 16db-ot. ( nincs meg az osszes plot )
Ez mitol lehet?
Elore is koszi a valaszt

(#5064) ggg666 válasza lacy86 (#5063) üzenetére


ggg666
őstag

Nem tudom mivel kevés az infó, de mióta chiázom database nem sérült és minden plotom látja a chia gui is.
Amúgy hub limit is van nekem a 2x 10 es hdd hubból nem is látott mindent a windows!!!
Chipset függő!!!

[ Szerkesztve ]

(#5065) Vektor77


Vektor77
tag

Sziasztok, külső SAS expander ház érdekel valakit?
16x3,5" és 8x2,5" megy bele, kábellel és HBA kártyával eladnám vagy cserélném.
Szétbontani sajnálnám. (a nagyobbik az)

[ Szerkesztve ]

(#5066) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata dockerrel pool farmolásban? Melyik csomagot használja?
Hivatalos docker konténerben nem láttam, hogy lennének pool beállítások, legalábbis a githubos leírás nem ír róla.

Köszi és üdv.
spgabor

(#5067) Maarki


Maarki
aktív tag

sziasztok!

Egy kérdés kinek mennyi gb a blockchain_v1_mainnet.sqlite file nekem 178 és kezd elfogyni a hely. Tudom ha törlöm akkor újra syncel ami 3nap ezt elkerülném nincs valami mok,hogy átrakjam máshova és menjen minden frankon ?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5068) mgTerminator válasza Maarki (#5067) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia!
Van mód hogy átrakd máshová, de ha törlöd és újrasync-el akkor jóval kevesebb helyet fog foglalni.

(#5069) Kecsua válasza Maarki (#5067) üzenetére


Kecsua
tag

jóval feljebb le lett írva, át kell alakítani v2-es verzióra
jelenleg 93giga

(#5070) Repcés


Repcés
tag

Upgrade:

Repcés

(#5071) Maarki válasza Repcés (#5070) üzenetére


Maarki
aktív tag

Grat :) na nekem pont 5100 van kevesebb :)

(#5072) ggg666 válasza Maarki (#5071) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem csak 1000 plot körül, de duplaannyit hozott mint kellett volna neki!

Soloban január 10 óta!

[ Szerkesztve ]

(#5073) lacy86 válasza Repcés (#5070) üzenetére


lacy86
addikt

Szép :)

Otthon “tárolsz” ennyit plotot? vagy milyen módon éred el őket?

(#5074) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Valaki találkozót már ilyen hibával? hp expanderen vannak a hddk és most vettem észre ,hogy ami raid0ban van 4hdd abból 2 "nem érek el" minden infot láttok de adat nem. Ötlet valaki ?
Válaszotokat előre is köszönöm% :R

(#5075) Repcés válasza lacy86 (#5073) üzenetére


Repcés
tag

Egy nagyobb gépet építettem amely 80 HDD fogadására képes. Jelenleg 41 db 18TB-os HDD van benne 3 db RAID5 tömbben. ..és ez most nem egy vitaindító arról, hogy a RAID 5 jó v. nem jó., mert kb. 5,5 perc alatt gyártok le egy plot-ot és ezt ~30 mp. alatt írom rá a vinyóra. A többit pedig logikázza' össze mindenki magának. :)

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5076) ggg666 válasza Repcés (#5075) üzenetére


ggg666
őstag

Én most egy proxmox szervert akarok létrehozni, alatta egy a chiának a többi másnak, nyilván nekem nem ennyi lemezzel. Amúgy gratula hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#5077) freeapro válasza Repcés (#5075) üzenetére


freeapro
senior tag

Repcés, te vagy a vesztes ügyek szentje! :C :R :C :R :C :R

(#5078) Maarki válasza freeapro (#5077) üzenetére


Maarki
aktív tag

:DDD ;]

(#5079) Repcés válasza freeapro (#5077) üzenetére


Repcés
tag

Valószínűleg valamiféle tévedésben leledzel. :) A beruházás nem idei, hanem tavalyi. Úgy gondolom hogy ha a vas meg van akkor nem állítom le. Menjen csak.

Repcés

(#5080) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok!
Van majdnem 3 chiam amit igazi pénzre szeretnék váltani. Tudna valaki segíteni hogy mi ennek a menete?

(#5081) Maarki válasza mgTerminator (#5080) üzenetére


Maarki
aktív tag

Okx ki utalod ott eladod usdt vagy btc azt pl binancere atkuldod ott eladod dollar vagy eurora es azt ki utalod egy euro számlára (revolut) kb 24ora mire a számládon lesz. De lehet van egyszerűbb megoldás is! Ez az egész olyan 800ft kerul mire a szamladon lesz!

(#5082) mgTerminator válasza Maarki (#5081) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nincs olyan megoldás ahol 1 oldalon meg lehet oldani az egészet? Egyébként wise és revolutom is van.

[ Szerkesztve ]

(#5083) Maarki válasza mgTerminator (#5082) üzenetére


Maarki
aktív tag

okx ha jól tudom nincs közvetlen kiutalás. Más tőzsdén meg nem vagyok fent ami a chiat elfogadná. Szóval passzolom talán a kucoin vagy a gate.io lehet de én azokban az oldalakban nem bízok ezért nem is reggeltem be oda.

(#5084) Repcés


Repcés
tag

Február 1-20 időszak.

Repcés

(#5085) Norcsika


Norcsika
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Nem nagyon foglalkoztam a témával már vagy több mint 1 éve és kb 55 GB plotom van k32-s és spacepool-n bányásztam vele. Aztán valamiért le kapcsoltam gépet és úgy is maradt kb 1 éve. Most meg próbálkozom az újra indítással, de sajna nem akar egyik chia kliens se elindulni csak napok óta megye a Starting services és semmi reakció. Régebben sikerült még elindulnia a kilensnek, de nem ment az oldal szerint a farmolás hiába látta az összes plotot. Végül akkor a k32 megszűnt és újra kell plottoolni? van esetleg valami cash a kliensnek mert lehet már valami megzavarodott rajta és hát ha azt is tudom törölni. Köszi a válaszokat.

(#5086) Repcés


Repcés
tag

Ritka mázli ennyire gyors egymásutánban a három találat:

Repcés

(#5087) Repcés


Repcés
tag

A videokártyával történő plotolással kapcsolatban van itt valakinek tapasztalata?

Repcés

(#5088) Repcés


Repcés
tag

Érdemes lehet esetleg újra plotolni a cuccot: https://www.chia.net/2023/01/20/plot-compression-is-here/

Repcés

(#5089) mgTerminator válasza Repcés (#5088) üzenetére


mgTerminator
veterán

Megéri még foglalkozni vele? Mennyit sikerült kivenned ha nem titok?

(#5090) Repcés


Repcés
tag

https://www.chia.net/2023/01/20/gpu-plotting-is-real-and-very-fast/

Repcés

(#5091) ggg666 válasza Repcés (#5090) üzenetére


ggg666
őstag

Ennél fontosabb, hogy kinel lopták el a chia-ját! És hogy hogyan sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#5092) Repcés válasza mgTerminator (#5089) üzenetére


Repcés
tag

Azt hogy megéri-e arra a nem és igen is lehet helyes válasz. Egyrészt azért nem, mert a beruházás megtérülése a havi 9-10 XCH bevétel mellett pillanatnyilag valahol a végtelenben van, így tehát aki gyorsan akar megtérülést és vagy a kitartása a nullával konvergál az ne fogjon bele. Másrészt ha nincs meg a fiatra váltás kényszere akkor ebben a középtávon tervezhető megtakarításban - a kifogyásából valószínűsíthető felértékelődése miatt (lásd BTC) - ezerszer jobban hiszek, mint az €uro-ban és mivel szándékom szerint ez a jövőbeli nyugdíjam egyik lába - és a beruházást már semmiképpen sem csinálhatom vissza - ezért hiszek benne (vagyis igen) és ehhez a tevékenységhez tartozó havi ~20 eFt áramköltséget pedig játékpénznek látom. Ráadásul van egy pontosan ugyanolyan hülye haverom mint amilyen én is vagyok :D aki ugyanígy gondolkodik. Szóval egymást támogatva szinte a szórakozás szintjén végezzük ezt a tevékenységet.

Repcés

(#5093) ggg666 válasza Repcés (#5092) üzenetére


ggg666
őstag

Amíg el nem viszik a chiát a walletedről, addig jó ez az elgondolás!

(#5094) Repcés válasza ggg666 (#5091) üzenetére


Repcés
tag

Amint a pool-ban a termelés eléri az 1 XCH-t mindig átutalom a cold wallet-be. Történt egyszer hogy mire megérkezett addigra megsokszorozódott. :DDD

Repcés

(#5095) ggg666 válasza Repcés (#5094) üzenetére


ggg666
őstag

Ez nem arról szól, eddig azt sem tudják, hogy történt a lopás! Ha meg alapból oda irányítanád, nem kellene átutalnod a cold-ba!
Annyival, mint neked alapból soloban nyomnám, én is azt teszem tavaly január óta, és kétszer annyi idáig a chia, mint a jóslat! 96TB-al!

[ Szerkesztve ]

(#5096) Repcés válasza ggg666 (#5095) üzenetére


Repcés
tag

Álláspontom szerint a solo nem működik olyan kiszámíthatóan, mint amikor egy kisebb pool-ban a pole pozíciót foglalod el. ..és arra kérlek hogy az előbbi mondat összes szavát összefüggéseiben értelmezve folytassuk tovább a beszélgetést. Ezen a KISZÁMÍTHATÓ módon két havi átlagot nézve három naponta takarítok be egy XCH-t (ezt is összefüggéseiben értelmezd). Ezzel szemben a solo egy százas mintát alapul véve neked kétszer annyi egyelőre mint a tervezett, ergo másnak pedig feleannyi (merugye' a dolog a számok mentén mindig két irányú). Többször is próbáltam solo-ban nyomni 30 napos mintákat követve és a havi 6,5 db jött ki átlagnak. Nem kísérletezek ezzel tovább. Kerestem egy pool-t ahol gondosan ügyelek arra hogy én legyek mindig a bálna és ott lefölözöm a hasznot.

Repcés

(#5097) ggg666 válasza Repcés (#5096) üzenetére


ggg666
őstag

Soloban nem mondok konkrétumot, csak azt, hogy immár 14 hónapja dupla, 96TB-ot nézve. Ennyit erről.Nekem persze! Nem jelenti, hogy másnak is!!!
2022-01.10 óta...

[ Szerkesztve ]

(#5098) Slave


Slave
csendes tag

96TB-vel nyomtam 8 hónapot...2022 nyarán eladtam..most szerettem volna újra beszállni egy laza 320TB géppel... de nem érzem az erőt, se fórum normális, se hozam..se semmi...
Ötletletnek nagyon jó lett volna ez az egész, így viszont egy nagy semmi..és még a semmiből lopnak is... :(

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#5099) eldiablo válasza Slave (#5098) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ki lop mit?

(#5100) Kecsua válasza eldiablo (#5099) üzenetére


Kecsua
tag

Feltörték a chia walleteket és onnan loptak sok sok chiát
A corepool discordján volt már erről szó márciusban, és itt is ha kicsit visszaolvasol

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.