Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Maarki válasza MasterDeeJay (#4950) üzenetére


Maarki
aktív tag

Rendben köszönöm a segítséget mindenkinek is ! :R

(#4952) Vektor77 válasza Maarki (#4951) üzenetére


Vektor77
tag

Gyárilag 4db SATA HDD-t 1db molexra vagy 2db SATA tápcsatira szoktak kötni.

(#4953) BeZol válasza BeZol (#1450) üzenetére


BeZol
őstag

Május közepe óta nem nyúltam hozzá, csak néha töröltem pár plotot mert kellett a hely, így mostanra 221db plotom maradt.

Akkoriban 30 napos megtérülést írt solo-ra, nem volt szerencsém egészen mostanáig. (mining poolhoz nem volt kedvem újracsinálni a plotokat).

Igazából nem is tudom történt-e vmi változás, én még mindig az akkori klienst használom, tényleg semmihez sem nyúltam.

Jól látom h egymás után 2 blokkot is bemákoltam?

(#4954) mgTerminator válasza BeZol (#4953) üzenetére


mgTerminator
veterán

Jól látod, de az értéke kb egyenlő a nem mondom mivel...

(#4955) oZone762


oZone762
tag

50 alatt

(#4956) oZone762 válasza oZone762 (#4955) üzenetére


oZone762
tag

Gyerünk, már csak egy kicsi kell, és 40 alatt lesz! :C

(#4957) Maarki válasza oZone762 (#4956) üzenetére


Maarki
aktív tag

Most minden is zuhan.

(#4958) Pioneer válasza oZone762 (#4956) üzenetére


Pioneer
senior tag

Juhé, már csak $39.31... :O :))
Pont egy éve érte a legtöbbet $1551.23, azóta csak esik, remélem meg lesz a nulla is... ;]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4959) mgTerminator válasza Pioneer (#4958) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor a Sia egész jól tartja az árát.... Volt amikor összesen $50értékben volt Sia coinom, most $25 ér és azóta valamivel több is lett.

(#4960) balitam


balitam
csendes tag

Sziasztok!

Igazából én csak belecsöppentem a témába tavaly májusban és elkezdtem farmolni nagyobb kutatómunka és utánajárás nélkül. Van 12 db chiám és már nem merek tovább várni, hogy egyszer fellendül és inkább kivenném, de elég béna vagyok. Esetleg valaki tudna javasolni egy oldalt ahol le van írva akár angolul is, hogy hogy kell valamilyen fizetőeszközzé varázsolni? Köszi szépen előre is a helpet!

(#4961) mgTerminator válasza balitam (#4960) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez engem is érdekelne!

(#4962) co001 válasza balitam (#4960) üzenetére


co001
csendes tag

Folyamat leírásról nem tudok de én így csinálom. Chia-ról elküldöm gate.io-ra utána átváltom btc vagy usdt-re, onnan továbbküldöm binance-re. Ott van visa kártyám amire átrakhatsz 11 féle kriptót és eurót költésre. Illetve beállíthatod most már, hogy a teljes keretedet használni akarod. Vagy automata és felveszed.

(#4963) Kaci84


Kaci84
őstag

A Windows HDD-n és 2 magos proci, Corepoolra farmolok régi plotokkal.
Azt veszem észre, hogy egy napon belül "lemarad a szinkronizálással". A corpool dobálja a 4-eseket és a Chia kilens is azt írja nincs szinkronizálva. Bezárom a Corepoolt megvárom míg a Chia kliens szinkronizál, utána indítom a Corepoolt és így órákig oké van, majd kezdhetem előről.
A Mitől lehet ez? Gyenge a proci vagy lassú a HDD vagy a Corepool miatt lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#4964) ggg666 válasza Kaci84 (#4963) üzenetére


ggg666
őstag

2022-ben hdd? Rendszernek?

(#4965) Kaci84 válasza ggg666 (#4964) üzenetére


Kaci84
őstag

Reménykedtem, hogy hátha érkezik segítő válasz, hmmm...
2022-ben is egy termelő gépbe teljesen felesleges SSD-t tenni amikor tele van HDD-vel. Csak növeli a megtérülés idejét.
Akkor kell SSD amikor aktívan használsz egy rendszert, hogy sokkal simább legyen a használat.

(#4966) ggg666 válasza Kaci84 (#4965) üzenetére


ggg666
őstag

Hmmmm, inkább idézlek " hmmm..." ez sokat zabál és nem mindegy min van! Többet nem válaszolok, Database ekkora winyóról csináld, és kérdezz mi a gond!!! Legalább tudod a winyód milyen? SSHD, SSD, HDD, HDD - smr, HDD - PMR, HDD - hamr, etc???

[ Szerkesztve ]

(#4967) eldiablo válasza Kaci84 (#4963) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Minimum a 4 fizikai mag.
Erősen javasolt az SSD, és legalább 8GB RAM.
Érdemes bele-bele olvasgatni a logba, hány figyelmeztetésed van lassú elérés miatt. :K
Én 4/4-ről váltottam 6/12-re.

(#4968) Kaci84 válasza eldiablo (#4967) üzenetére


Kaci84
őstag

Elég sűrűn olvastam a fórumot, de nem találkoztam ezzel a problémával másnál. Előszőr teszteltem és napokig jól ment.
Ha valóban muszáj ahogy írtad is, az eléggé elszomorít, mert így is alig hoz most még termelje ki az SSD meg a drága proci árát is. Ráadásul az egyik legjobb lapom 8 satás Z270 amihez már rossz ár/érték arányuak a procik. Tudom meg lehet mókolni, pont te foglalkoztál ezzel. Könnyen lehet, hogy így végképp nem éri meg.

(#4969) oZone762


oZone762
tag

ha csak farmolsz, oda elég a gyenge proci
nekem 2 magos pentiummal is ment
(plottoláshoz viszont kell az erő, de azt már gondolom senki sem csinál)

(#4970) Kecsua válasza Kaci84 (#4968) üzenetére


Kecsua
tag

T-s procit nézz hozzá az csak 35wattos
https://hardverapro.hu/apro/i5_6500t_d6dq/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/sok_intel_core_i5_6500_6500t_pici_aron/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/tesztelt_i5_6500_6500t_6400_6400t_procik_eladok/hsz_1-50.html
több is van az aprón

sajnos ssd javasolt alá, főleg ha sok a merevlemez
m2-es ha nem akarsz sata portot bukni
ha csak chiát akarsz futtatni elég egy 240-256gigás ssd alá jelenleg
(régi adatbázis 150giga az új csak 80giga körüli így érdemes azt is újratenni amennyiben még nem tetted meg)
Nálam b460-as lap, 10400t proci, m2 ssd van.
ramból 2x16giga (bár én más forkot is farmoltam időnként, most is fut még egypár db)
14merevelemez van egy számítógépdobozban (6alaplapi meg egy 8satás raid kártya) +egy m2 ssd
mellette még 2x4db külső usb-s házban.
Amikor merevlemezről futott elég sűrűn voltak problémáim, most ez így stabilnak tűnik, de szerintem ennél gyengébb konfig is bőven elég.

(#4971) Kaci84 válasza Kecsua (#4970) üzenetére


Kaci84
őstag

Hát utánanézek vagy akkor eladom a 2 magos gépeket. Sajnos már így is mínuszos ha élettartam termeléssel számolok ha még fejlesztek, hát nem tudom.
521 plotos 12HDD-s 75W-ot fogyasztó gép 4 év élettartammal mostantól -13% hozamot hoz. :U

Mi ez az új adatbázis? Hogy kell? A régi működő rendszert szoktam klónozni mindenestől. Szóval nekem most 144GB.

(#4972) Kecsua válasza Kaci84 (#4971) üzenetére


Kecsua
tag

https://www.youtube.com/watch?v=3HVcj4G4y_8
de több videó is van fenn a neten róla
ha fenn vagy a corepool discordon a Hungarian fül alatt 2022.03.14-ig tekerj vissza
Sanchez akkor linkelte a videót róla

[ Szerkesztve ]

(#4973) Repcés válasza Repcés (#4940) üzenetére


Repcés
tag

Három havi növekedés:

Eredetileg ez egy XCH-val több kellene legyen, de elb@sztam az átvezetést a wallet-be és ezért egy elveszett. Angolban a tizedesvessző az pont. Így jártam.

Repcés

(#4974) Repcés


Repcés
tag

A seed konfigot át kell építenem mert pillanatnyilag amivel ezt csinálom attól leolvad Paks. :D Láttam hogy ez első energiaár bejelentésre a hardverapró rögtön tele lett bányász-hardverekkel, ezért gyorsan beújítottam elfogadható áron egy Asrock H510 BTC+ típusú lapot. Milyen procát javasolnátok hozzá? Külön videokártyával nem szeretném növelni sem a konfiguráció költségét sem pedig az üzemeltetési költségeket. Csak az a fontos hogy alacsony energiaigény mentén a maximálisat nyújtsa.

Repcés

(#4975) Kecsua válasza Repcés (#4974) üzenetére


Kecsua
tag

ha biztosra akarsz menni akkor 10105t vagy 10100t procit javaslok alá ha találsz vagy ezek felettit, amennyiben a pénz annyira nem fontos
(én egy 10400t-s procit használok alá mivel 10100t marha ritka)
11-es sorozatból még elég kevés proci van ami elérhető
szerintem a g5905t kevés lesz alá
(mivel neked sok merevlemez van amit használsz)

[ Szerkesztve ]

(#4976) ggg666 válasza Repcés (#4973) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem most 108TB-al.

(#4977) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az SSD pusztulás margójára:
490TB:

1024TB:

Na, meg a HDSentinel és a jóslatai. :DDD

(#4978) MasterDeeJay válasza eldiablo (#4977) üzenetére

Na ez egy érdekes élettartam teszt.
Esetleg ha van lehetőséged megmutatnád a smart értékeket is?
Arra lennék kíváncsi hogy elfogyott-e a tartalék helye az ssd-nek, mert ha nem akkor bátran tovább használható. (meg amúgy is tovább használható tekintve read only lesz ha kifut a helyből)
1000TB az iszonyatosan sok, nekem átlagos használattal volt 80-90tb :DDD. Minden esetre megnyugtató hogy milyen sokat kibírnak ezek az ssd-k. Meg amúgy is véleményem szerint a vezérlő elöbb bedöglik minthogy elérje a TBW-t.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4979) eldiablo válasza MasterDeeJay (#4978) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog


:DDD

(#4980) kovsol válasza MasterDeeJay (#4978) üzenetére


kovsol
titán

Sokan azt hiszik amit a gyártó megad TBW érték ott vége a dalnak, de annak többszörösét elviseli valójában.
Nekem mondjuk elég lájtosan áll még a 840PRO. 1262nap működési idő, 245TB írás mellé :D
HD Sentinel meg csak azt nézi, hogy a gyártó mit írt bele mennyi a TBW, és ahhoz képes hol áll. Amikor azt eléri 0% -t ír, de még akár évekig működhet utána.

May the Force be with you!

(#4981) MasterDeeJay válasza eldiablo (#4979) üzenetére

Köszi!
Az avaliable spare 100 :DDD
Csak a gyártói tbw fogyott el aminek nincs jelentősége használatban (csak garanciális kérdés)
De 100%-os a valós kondíció, vicces de ez jelen formában teljesen hibátlan, nyilván akár mikor elkezdhetne romlani de nem hiszem hogy ez egyik pillanatról a másikra történik.
Mondjuk a 76 fok miatt raknék rá hűtést.

kovsol
igen, ez miatt a kondíció nem igazán jó megfogalmazás hdsentinel esetén hiszen a fenti meghajtónak nincs semmi baja ha lenne zabálná le a tartalék helyet.
Ezért lenne jó ha a hds nézné a spare részt persze gondolom mindegyik gyártó máshogy nevezi és egyszerűbb bár állapot szempontjából nem teljesen valós TBW-t nézni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4982) Repcés válasza Kecsua (#4975) üzenetére


Repcés
tag

Köszi a tippet! A 10100 berendelve. :)

Repcés

(#4983) Repcés válasza mgTerminator (#4943) üzenetére


Repcés
tag

Bocs. Nem válaszoltam:

Repcés

(#4984) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Két kérdessem lenne.
Az normális hogy a Chia mappám jelenleg 153GB? Ha nem hogyan tudom csökkenteni? Csak adatbázis újra építéssel?
Valamint van a Plotting Manager fül és ott a Total Harvesters jelenleg 1? Ez így jó?
Válaszotokat köszönöm és elnézést a buta kérdésekért.

(#4985) Kaci84 válasza Repcés (#4973) üzenetére


Kaci84
őstag

Soloba nyomod?

(#4986) Repcés válasza Kaci84 (#4985) üzenetére


Repcés
tag

Nem. Próbáltam egy kb. 30 napos időintervallumban, de sajnos nem jött semmi. Mások pedig kaszálnak. A pool viszont kiszámítható módon muzsikál. A képen a napi bevételt látod és máris megérted hogy mit éreztem abban a 30 napban:

Repcés

(#4987) Repcés


Repcés
tag

Átépítettem a seed konfigot. Kikerült a dupla EPYC processzoros konfig és bekerült egy Asrock H510 Pro BTC+ lap egy Intel 10100-as proca és egy 8 GB-os DDR4 2660 Mhz RAM. Azóta 200 W-al kevesebbett fogyaszt. A dual EPYC pedig egy különálló plotoló gép lett.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4988) Repcés válasza kovsol (#4980) üzenetére


Repcés
tag

A dalnak nyilván nincs vége, de hogy az SSD eladhatatlanná válik az egészen biztos.

Repcés

(#4989) Kaci84 válasza Repcés (#4986) üzenetére


Kaci84
őstag

Mennyi idő alatt kellene lennie találatnak? Melyik poolon vagy?

(#4990) Repcés válasza Kaci84 (#4989) üzenetére


Repcés
tag

Core-pool és 10 naponta, de ez nem készpénz. Volt olyan hogy egymást követő három napban volt találatom, máskor pedig 30 napig semmi. Viszont a pool kiszámítható bevétel.

Repcés

(#4991) Repcés


Repcés
tag

Az új plotolási rekordom 0:04:52:51. Szerintem ez már kezd igen jó lenni. :D Most az a rész következik amikor teszteljük a párhuzamos gyártást.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4992) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok, ti milyen táppal hajtjátok a chia gépeket? Nekem az egyik gép amiben az expander van egy 500 chieftec van de már több hdddt nem tudok rá rakni mert akkor nem indul el mindegyik 14hdd van rajta.

Másik kérdésem ,hogy valaki már találkozót olyan hibával ,hogy a sas kártyája miatt neki áll sípolni a gépe és eldobja a hddket ?
Kikapcsolás után lehúzom róla a hddket indulás minden jó.
Vissza rakom a hddket megint jó egy ideig (random meddig) utána megint neki áll hisztizni.

a hddk 100/100 raid0ban vannak 3tb sasok.

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#4993) Kecsua válasza Maarki (#4992) üzenetére


Kecsua
tag

kellene némi infó a tápról
ha régi és 2, vagy 3ágas a 12voltos része akkor elképzelhető, hogy csak az egyik ágat terhelted le a merevlemezekkel.
itt egy példa:
CHIEFTEC GPS-500AB-A 500W ez egy 3ágas, 16A+18A+18A 360wattot tud a képek alapján összesen.
ez áganként már csak kb 120watt aminél már 14merevlemez eléggé határeset a darabonkénti 5-10watt körüli fogyasztásukkal
chieftec-ből nem nagyon van sajnos 1ágas de, hogy egy másik példa is legyen
FSP HEXA+ Pro 500W 1darab 12voltos ága van 41Amperes és 492Watt

Ha megteheted használj olyan tápegységet ami a 12volton is egy ágon adja le a teljesítményt, már a 10évnél régebbiek között is bőven van ilyen

(#4994) Maarki válasza Kecsua (#4993) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia,

Pontosan ez a tipus IARENA SERIES-Chieftec és ha jól emlékszem akkor a 3 satán összesen 12hdd van a molexen van egy riser amiben van az expander (mert az expandere még lehet tenni hddt) és a másik molexen van 2 hdd
ha jól emlékszem így néz ki a dolog.

De ezekszerint inkább cseréljek ?

Ha igen mit tudnál ajánlani ?
Mert gondolkodtam ,hogy veszek még egy [ilyet] és akkor esetleg még elbír a táp 4-8hddt de ezek szerint nem . :F


Sas kártyás problémával nem találkoztál esetleg?

(#4995) Kecsua válasza Maarki (#4994) üzenetére


Kecsua
tag

Sas kártyás problémához nem konyítok
A tápegységednek elvileg birnia kellene mert 2ágon tud 396wattot ez felezve kb 200watt.
Sajos nem tudom a kiosztást, keresni kellene valakit aki ért hozzá, én csak azt feltételezem, hogy az egyik ág a vga csati a többi meg az összes többi.
Ugye ahogy öregszenek úgy romlik a hatásfokuk, száradnak ki a kondik stb. Ha van olyan ismerősöd aki ki tudja mérni a tápegységed terhelve akkor látod, hogy mennyit is tud valójában. A legtöbben csak üresjáratit tudnak mérni abból csak azt tudod meg, hogy az ágak feszültsége mennyire van közel a leírthoz (12volt, 5volt 3,3volt)
(egy kompresszoros kifújás is sokat segíthet ebben a melegben, amennyiben nem volt még, eszméletlen mennyiségű por ül meg bennük az szintén sokat ront a hatásfokukon, lehet csak ennyi a probléma)
Én a helyedben beszereznék egy 1ágast, (400wattostól lehet nézelődni nyugodtan) tennék egy próbát és ha megoldódik ennyivel utána eladnám az aprón a régi chieftecet. (és utána veheted nyugodtan az ebay-es bővítőt is hozzá)
Konkrét tipust nem tudok javasolni mert rengeteg van használtan meg újban is.
(Én egy Cooler Master Elite V3 500W (MPW-5001-ACABN1) tipust használok 14merevlemezzel egy gépben)

(#4996) Kaci84 válasza Repcés (#4990) üzenetére


Kaci84
őstag

Ha jól értem Solo-ba nyomtad ahol is 10 napos találatot ír a kalkulátor? Most meg Corepoolon vagy ami napi viszonylag fix bevétel?

Nekem is régi plotok vannak és corepoolal próbálkozom. Sajnos mindig elszarodik valami vele.
pl. 1. nem csatlakozik a poolhoz, 2. Egyszerűen elindul kiírja sorban amit ki kell aztán farmer stopped. 3. ez a legújabb: Írja, hogy van Duplikált plot van. Viszont a Gui nem írja, így nem is tudom melyikről lehet szó.

(#4997) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Van aki használ szünetmentest a szerverhez? Ha igen akkor milyet?

(#4998) ggg666 válasza mgTerminator (#4997) üzenetére


ggg666
őstag

APC Smart-UPS 1500VA LCD -t

(#4999) mgTerminator válasza ggg666 (#4998) üzenetére


mgTerminator
veterán

Elég komolynak és drágának tűnik :D Pont ma reggel rendeltem be [ezt], igazából 40 lett volna a keret de mondom hosszútávon jobb a picivel jobb :U elvileg ezzel legalább 20 percet menni fog ha van valami.

(#5000) eldiablo válasza mgTerminator (#4997) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én ilyet használtam a kis fogyasztású gépekhez:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.