Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Zoli1977 válasza Maarki (#4549) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Szia!
Az IBM M5015 vezérlő alapból nem tudja lekezelni a 2 Tb-nál nagyobb HDD-ket.
Firmware frissítés kell neki. A 12.15.0-s firmware (vagy annál frissebb) már kezeli a nagyobb HDD-ket is.
Ha ez megvan akkor a GPT partíciót kell választanod a lemez inicializálásnál.

(#4552) gratzner válasza Zoli1977 (#4551) üzenetére


gratzner
tag

Tyű de plotol mindenki :Y

(#4553) westlake válasza westlake (#3767) üzenetére


westlake
félisten

Nem telt el még két egész hónap, de megint nyertem privát farmolással 2 XCH-t, holott 4 hónapra saccol egy darabot. ;)

Play nice!

(#4554) Kecsua válasza westlake (#4553) üzenetére


Kecsua
tag

lehet ott is félisten vagy :D

(#4555) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Ha egy másik gépen is beszinkronizálom fullra a chiat, és átrakom a plotolt vinyókat csak farmolni akkor a poolt is alapból felismeri? Vagy ott hogy választom ki , hogy ugyanabba a poolos cimre farmoljon?

(#4556) johnny6.d


johnny6.d
tag

A másik gép lesz a full node is és mostani parkolópályára kerül?
Ha igen és ugyanazzal a kulccsal használod telepítés után az új (második) gépen, akkor nincs semmi teendő. Az NFT a blockchainben tárolódik, nem a gépeden. Ha nem lépsz ki azzal az NFT-vel a poolból, akkor nem lesz változás.
A node és a wallet is le kell szinkronizálva legyen és minden OK.
Szinkronizálás nagyon meggyorsítható, ha átmásolod a node és a wallet db-t is (chia könyvtárában a "mainnet\db" és "mainnet\wallet") a régi gépről az újra.

[ Szerkesztve ]

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4557) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Szeretnék még egy gépel plotolni arról van valami leírás, hogy hogy kell? sima guival nem madmaxel plotolok.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#4558) oZone762


oZone762
tag

Hpool másnak is leállt?
A logban TCP kapcsolódás hibát ír.

(#4559) kigyi_23 válasza oZone762 (#4558) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen megdöglött teljesen, most nem néztem, de fél órája az oldal sem jött be.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4560) HUNPcDriver


HUNPcDriver
csendes tag

Elég jól alakult az éjszaka :)
2hónap 10 nap után jött a következő találat... aztán 2óra 10 perc múlva a következő :)

(#4561) ggg666 válasza HUNPcDriver (#4560) üzenetére


ggg666
őstag

Valakinek 3000 plottal is nulla, sajnos azért maradtam poolban, amúgy gratula!

(#4562) szazbolha válasza HUNPcDriver (#4560) üzenetére


szazbolha
addikt

Te tényleg szerencsés vagy.

(#4563) westlake válasza szazbolha (#4562) üzenetére


westlake
félisten

Nem szerencsésebb, mint például én. Nekem majdem 600 plottal nagyjából három hónap alatt esett ki 2x2 darab. Nem gondolom, hogy csak mi lennénk ennyire szerencsések.

Play nice!

(#4564) HUNPcDriver


HUNPcDriver
csendes tag

Na most nem tudom mitörténik.... egész nap most értem haza reggel óta.... és van még találat. Ez valami szopatás?! :D

(#4565) szazbolha válasza HUNPcDriver (#4564) üzenetére


szazbolha
addikt

Gyorsan utald át valahova....

(#4566) gratzner válasza HUNPcDriver (#4564) üzenetére


gratzner
tag

:Y :C

(#4567) gratzner


gratzner
tag

Srácok!

NFT plotokkal a forkok farmolásánál az adott fork guijában nem kell csatlakozni semmiféle poolhoz ugye? Marmint selfpool mehet a dolog...?
Azért kérdem, mert a kicsi forkokból nem jön az elvárt mennyiség. Sokszor pl csak 0.5 coin jön meg a blokkból, és a maradék 1.5 nem de van hogy ugyanabban a pillanatban megjön a 0.5 és az 1.5 is. :F

Tisztába tenné valaki a témát nekem?
Ezer hála :R

(#4568) Qrcy válasza HUNPcDriver (#4564) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Sajna nekem volt már írva, hogy jött még 1,75 + 0,25 de lefrissítve a tárcát ( vagy másik gépen nézve ugyanazt a tárcát ) sehol nem volt :(

De grat amúgy :D

Qrcy

(#4569) sittes79 válasza HUNPcDriver (#4560) üzenetére


sittes79
addikt

Az kemény jah és kabbe :)

(#4570) lacy86


lacy86
addikt

Tudom, hogy nem ide tartozik de nem találtam kulon topikot erre.
Aki foglalkozik Monero banyaszattal, legy szives irjon rám mert erdekelne.
Nem akarok tobb HDD- t venni / beáldozni ezert megprobalnam ezt.

Koszonom

(#4571) Kecsua


Kecsua
tag

Azért ezek a forkok is egyre nagyobbak
15fork +chia jelenleg 88giga helyet foglal nálam és belassult a gépem. Kénytelen voltam berakni még egy 8gigás modult a 16gb mellé.
Előtte 90százalék felett volt a használt memória.
Most a bővités után máris felugrott 19.8gigára, ezek szerint kellett a bővítés.
A proci alig mozog 10-40% között ugrál (7700t)

(#4572) szazbolha válasza Kecsua (#4571) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem a forkok bugosak.

Egyre több memóriát használnak indítás után és 1-3 nap múlva fehér képernyő fogad.
Újra kell indítani a gépet- 32GB-ról 64-re bővítettem, de az sem elég.

(#4573) Kecsua válasza szazbolha (#4572) üzenetére


Kecsua
tag

nincs 1hónapja, hogy elkezdtem a forkokat berakni majdnem egyesével.
Így még nem tudok véleményt nyilvánítani róluk.
Volt ami napok múlva se akart szinkronizálni, azokat kidobtam.
A florán még gondolkodom, de szerintem azt is kukázom. kb 1hónapja megy, 3naponta kellene hoznia jelenleg és még mindig nulla.

(#4574) gratzner válasza Kecsua (#4573) üzenetére


gratzner
tag

Nálam a Goji hozza a nullát 1 hónapja, minden más adja (de a kalkulált töredékét csak).

(#4575) MasterDeeJay válasza gratzner (#4574) üzenetére

Én egy rakás fork-ot leállítottam mert totál instabilak voltak. (megállt sync, kifagyott kliens stb)
Ami maradt és stabil az a Flora, Tad, Hddcoin, Dogiechia, Greendog. Persze biztos nálam van valami és összeakadnak.
Megy a corepool de az is totál instabil, pár naponta restartolom.
A gond az hogy katasztrófa módon van megírva alapjában az egész, bazi nagy adatbázis fut ami persze nem tömöríthető (ntfs tömörítést bekapcsolom akkor beáll a sync)

Az összes fork ami készült mind csak másolat, gyakorlatilag nem látok semmi fejlődést. Mind ugyan azt a fos bugos ui-t és rendszert használja.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4576) gratzner válasza MasterDeeJay (#4575) üzenetére


gratzner
tag

Ezt adom :W
Amúgy nálam ezek mennek gond nélkül egyelőre 1x 2640/64 Fujiban, és termelnek is szépen:
HDD
Flora
Chaingreen
Silicoin
Godechia
Seno
Flax

Ami érdekes, hogy a Goji is ment, sync után látszólag gond nélkül, de semmit nem hozott 1 hónap alatt sem, pedig a kalkulált találati idő órákban mérhető lenne :W

Chives tök külön gépen megy. Megjegyzem ez is a kalkulált felét hozza. Response time max 3 sec és alatta, ha hihetek a farmr.net-nek, nem tudom mi baja lehet, lekapcsoltam tegnap...

(#4577) MasterDeeJay

Igazából én most várom a csodát hogy valaki komolyabban lépjen és írjon meg egy olyan UI-t ami használható, nem bughalmaz és egy olyan rendszert amihez nem kell több Gb adatbázis és több óra vagy rosszabb esetben több nap szinkronizálási idő.
Mert az oké chia kész van, hype megvolt és mehet a kukába de nem látom a fejlődést hogy mire lépjek tovább. Az nem fejlődés hogy két sort átírva forkok alakulnak amiknek fele ráadásul használhatatlan is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4578) oZone762 válasza MasterDeeJay (#4577) üzenetére


oZone762
tag

Van ötleted, hogy lehet javítani?
Lehet megéri a ráfordított idő...

(#4579) MasterDeeJay válasza oZone762 (#4578) üzenetére

Adatbázis mérete maradhat de csak akkor ha azt nem kell 0-ról szinkronizálni és nem szállna el akár mitől. Legyenek mirrorok adatbázisra amik igény szerint a legfrissebb adatokat szedik le. Guit kidobni, nem tudom mibe van írva de instabil és lassú. (Java?)
Azt sem engedném hogy egy forkot pár sor válltoztatás után ki lehessen adni.
Plot generálás mesterségesen gerjeztett gépigénye pazarlás, nem működött (nem volt folytatható, sem teljesen stabil) az egész csak ssdket gyilkolt(nálam ugye semmit mert hddvel plotoltam)
A hely amit használ 0 haszna és a coint jelenleg fizetőeszközként sztem nem is használják. Magyarán pazarlás fentartani ennyi helyet a semmire. Legyen a generált hely bérelhető vagy szolgáljon jótékony célokat ha már más haszna nincs.
De röviden mondva a chia hypenak jó, meg arra hogy legyenek kész beállított gépek sok hellyel de most mehetne kukába és legyen valami hasznosabb.

Röviden, legyen egy hdd coin aminek van haszna a fizetőeszközön kívül is, ne kelljen rá plot generálás csak gyors helyfoglalás, minden szinkronizálandó dolog legyen redundáns p2p módon letölhető. Reward legyen a tranzakciókból, a bérelt helyből amely random módon lenne szétosztva.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4580) szazbolha válasza MasterDeeJay (#4579) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyetértek.

(#4581) ggg666 válasza szazbolha (#4580) üzenetére


ggg666
őstag

Elég volna legfőkébb egy automata db szinkronizáció, távolról.

(#4582) mgTerminator válasza MasterDeeJay (#4579) üzenetére


mgTerminator
veterán

Kívánságod teljesült: Sia

(#4583) MasterDeeJay válasza mgTerminator (#4582) üzenetére

Megnézem bár most még az xrp többet hoz az biztos. Ha megdöglik a chia lehet átmegyek sia-ra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4584) mgTerminator válasza MasterDeeJay (#4583) üzenetére


mgTerminator
veterán

A Sia-t most is elkezdheted, nem kell akkora nagy tárhely. Én jelenleg 2Tb-al csinálom. Tény hogy nem ebből fogok meggazdagodni, de jól van az :D

(#4585) mZoleee válasza MasterDeeJay (#4583) üzenetére


mZoleee
senior tag

én azon vagyok épp, tekintve hogy milyen sz*rul hoz az elmúlt pár nap, hogy lebontom a kis 25TB-omat és eladom az i7-es vassal együtt...

(#4586) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Sziasztok!
A Sia-ról van valahol magyarul leírás vagy videó, gugli eddig nem segített ebben.

(#4587) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Nyertem poolban 0,25 Chia-t, mert sikerült blokkot hitelesítenem, de nem kaptam meg a kifizetést. A sima kifizetések megjönnek. A pool leírása szerint a kifizetési címemmel valami nem jó. A GUI-ban a következő figyelmeztetést látom. Hogy tudom az adatok helyeségét ellenőrizni?
Szerintetek mi a probléma, vagy hogy tudom orvosolni?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.
spgabor

(#4588) mZoleee válasza spgabor (#4587) üzenetére


mZoleee
senior tag

"Wallets" menü alatt a "Receive Address" megegyezik ezzel a Reward address-el?
Mert ha nem akkor ott a baj.
Voltál más poolban előtte (pl.: corepool), ahol egy plusz programot kellett futtatnod a chia gui mellett? (Corepool-nak a programja átírja a Reward address-t, és ha találsz blockot a pool kapja, viszont már ott is meg van oldva... elvileg.)

(#4589) spgabor válasza mZoleee (#4588) üzenetére


spgabor
aktív tag

Voltam másikban,, még official előtt. Átírom akkor és kipróbálom. Köszönöm a tippet! :R

(#4590) ggg666 válasza spgabor (#4589) üzenetére


ggg666
őstag

Ha a pool címe volt, akkor már annak lőttek, főleg, ha nem volt felrakva hozzá a legújabb verziójuk. Attól függ előtte hol voltál.

(#4591) mgTerminator válasza Gkaresz66 (#4586) üzenetére


mgTerminator
veterán

[link] Ez az 1 magyar videó van róla. A srác elég. negatívan beszél róla, de ne foglalkozz vele :D
Én betoltam kb 13$-t és már 30$-nál járok. Tudom kevés de nem. baj, majd lesz több :D

(#4592) mgTerminator válasza mZoleee (#4588) üzenetére


mgTerminator
veterán

A farmer és a pool reward address-t is at kell írni?

(#4593) Gkaresz66 válasza mgTerminator (#4591) üzenetére


Gkaresz66
tag

Köszi!
Ezt megtaláltam én is, sajna a nyelvtudás hiánya hátráltat nagyon a dologban.
A mennyiben lesz komolyabb magyar nyelvű "szájbarágós" leírása akkor bátrabban vágnák bele a kipróbálásba.

(#4594) mgTerminator válasza Gkaresz66 (#4593) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát pedig egyáltalán nem bonyolult. Nekem sincs nyelvtudásom, egy minimális angol, minden másra pedig ott a Google translate :DD

Amúgy gondolkoztam már rajta hogy kellene csinálni neki egy topicot csak nem tudom hogy kellene hozzáfogni :U

(#4595) kigyi_23 válasza mgTerminator (#4594) üzenetére


kigyi_23
addikt

Komolytalanul mozog a chia árfolyama, kíváncsi leszek, hogy tud-e ebből még valamit alkotni, vagy továbbra is esik.

Sia viszont egészen korrekten menetel.
Topic gyártás nem nehéz vágj bele bátran.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4596) mgTerminator válasza kigyi_23 (#4595) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én igyekszem pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, és meglátni a dolgok jó oldalát.... de a chiával kapcsolatban én sem számítok semmi jóra, hogy őszinte legyek :U

Hát még gondolkozom hogy létrehozzak e. De akkor kellene összefoglaló is amit folyamatosan tudnék bővíteni, azt sem tudom hogy kell létrehozni :))

(#4597) Gkaresz66 válasza mgTerminator (#4596) üzenetére


Gkaresz66
tag

Bizti lesz aki segít benne :)
Hajrá, támogatom a Sia topic megnyitását!

(#4598) kigyi_23 válasza mgTerminator (#4596) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az a baj, hogy nem látok erőt és volument a chia értékesítése mögött. Persze idővel beindulhat, tartom még egy darabig aztán vagy belebukok vagy nem :D

Ne aggódj bekerülsz a Topikgazda Topikba mint Topikgazda és ott mindenhez is lesz leírás és segítség. Különben nem nagy cucc az egész. Nekem van egy Topikom amiben én vagyok a gazda :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4599) mgTerminator válasza kigyi_23 (#4598) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na ha úgy állok majd idővel akkor utána nézek :D Még most vannak túlórák de hamarosan lemegy a hajtás szerintem...

(#4600) spgabor válasza ggg666 (#4590) üzenetére


spgabor
aktív tag

AZpoolban voltam, official előtt. Valószínűleg bebuktam, mert azóta sem kaptam meg, pedig most elvileg rendben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.