Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Kaci84 válasza Kecsua (#5250) üzenetére


Kaci84
őstag

Cuda plotterrel win alatt lehet C20 plotokat. Igaz parancssoros móka. Így 60 Giga körül van. Viszont amennyire sejtem a gigahorse saját programjával lehet seedelni.

(#5252) feco93 válasza Gkaresz66 (#5246) üzenetére


feco93
tag

Szia!

CPU: 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400 @ 2.60GHz
RAM: 16 GB(2*8 GB)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070 8 GB
Alaplap: Asus prime b560m-a
SSD: Apacer PP3480 1TB M.2 PCIe

Rendszer: Ubuntu 22.04 64bit / Linux 6.2.0-37-generic

Plotter: Bladebit cuda 3.1.0-dev

Parancs amivel futtattam:

./bladebit_cuda -f [farm key] -p [private key] -z 7 cudaplot --disk-16 -t1 /mnt/Tmp1 /mnt/Tmp1

Kérdés az hogyha növelném olyan 32GB max 64 GB-ra a ram menyiséget elérhető lenne nagyjából az 1 órás plotolási idő?

Sajna az alaplap nem támogatja az ECC ramokat. :(

Segítségeteket köszönöm!

(#5253) Gkaresz66 válasza feco93 (#5252) üzenetére


Gkaresz66
tag

Szia!

A lapod támogatja a 4x32GB ramot, nekem 128Gb-tal és 2 intel ssd -vel raid 0-ban (1000-950 olvasás írás mellett) 21Perc volt 1 plot elkészítése, ddr3-as 1600MHz ramokkal. Számít a mem sávszélesség is, minél nagyobb annál gyorsabb a plotolás, Neked kell eldöntened hogy beruházol-e és megéri-e. , ha igen akkor jobb lenne 3200Mhz vagy a feletti ramokat beszerezni, na meg gyors Nvem ssd és 10 -15 perc közötti plot készítési időkre lehetne számítani. Yutubon vannak fenn videók Digitalspaceporton ahol táblázatos formában is megtalálható hogy kb. milyen plotolási időket lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#5254) Repcés válasza Kecsua (#5248) üzenetére


Repcés
tag

SSD-re ez picit lassúnak tűnik. A gyártás 1070Ti-al kb 4,5 perc és a HDD-re írás is kb. ugyanennyi illetve a vége felé ez szummában felmehet 14 percre is. Átlagosban nekem 11 perc/plot az átlag. A 3080-al pedig 1,6 perc/plot és a HDD-re a legjobb esetben még 6 perc. Ezzel a cuccal az átlagos plotgyártási idő HDD-re ~9,5 perc. USB 3.0 külső SSD-re szumma 6 perc.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5255) Repcés


Repcés
tag

Egy kis kedvcsináló:

Ebben a poolban egyelőre még én vagyok a bálna. :)

Repcés

(#5256) Repcés válasza Repcés (#5255) üzenetére


Repcés
tag

Itt egy teljesebb kép november 30-tól:
Ilyenkor sajnálja az ember hogy nincs kint solo-ban. :D

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5257) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha valakit érdekel 1080Ti kevesebb mint 14 perc alatt kreál egy C7-es plottot.

40-ért vettem aprón egy "hibás" 1080 Ti Strixet. VRAM nem bírja a max órajelet, de downclockolva flawless.

(#5258) Repcés válasza eldiablo (#5257) üzenetére


Repcés
tag

Teljesen jó.

Repcés

(#5259) Repcés


Repcés
tag

Ebben a táblázatban nincsnek benne a kibányászott blokkok után járó 0,25 XCH-k. Ezek csak a pool bevételeiből osztott jutalmak:

Repcés

(#5260) Repcés válasza Repcés (#5199) üzenetére


Repcés
tag

Szereztem a seddre eddig kényszerűen használt RTX 3080 helyett egy RTX 3060-at és ezen a módon 360-400W között ugrál a pillanatnyi fogyasztás úgy, hogy a 400-as érték ritka. Átlagosban 380W a becslésem.

Repcés

(#5261) eldiablo válasza eldiablo (#5257) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Viszonyítás képpen; RTX 3080 Ti FTW3: 9p 24mp.
Igaz, csak 128G a RAM.

(#5262) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Araszolunk felfele 37 dollár.

(#5263) eldiablo válasza Gkaresz66 (#5262) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tegnap volt 38 felett is. :)

(#5264) Gkaresz66 válasza eldiablo (#5263) üzenetére


Gkaresz66
tag

Megnéztük a 40 dolláros árfolyamot.

(#5265) Kaci84


Kaci84
őstag

Van köztetek olyan aki esetleg C20 plotokat farmol Gigahorse-al?

(#5266) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Sziasztok! Van barmi ertelme ~7-8TB-al ismet beszalni? 2021 kornyeken farmoltam akkor azt hiszem 10TB-al.

(#5267) eldiablo válasza inspiroyhome (#5266) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szvsz nem.
De nézd meg kalkulátorral: [link]

(#5268) inspiroyhome válasza eldiablo (#5267) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

~$2/mo

Jujci. Persze nem a meggazdagodas a cel, viszont azt igy elkobzott hely "erteke" is csak tobb ev utan terulne meg.

[ Szerkesztve ]

(#5269) eldiablo válasza inspiroyhome (#5268) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha van elég erőforrásod C7-re tömöríthetsz is.

(#5270) inspiroyhome válasza eldiablo (#5269) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ha jol olvastam GPU kell hozza, az van tobb is itthon AI miatt. 3090,1080,3060, stb.

Ez hoz szignifikans elorelepest? Vagy ez csak a plotting resze, es a ki-be tomorites valojaban on the go tortenik?

(#5271) Kecsua válasza inspiroyhome (#5270) üzenetére


Kecsua
tag

és ram
minimum 128gb
c7 kb. 25%-al kisebb így több a plotod adott merevlemezen

(#5272) inspiroyhome válasza Kecsua (#5271) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Van itthon szerver 384GB RAMmal illetve egy CPU-ban sokkal erosebb, de csak 128GB-al. Ez csak plotolasnal szukseges, vagy a sima readnel is kell neki a rengeteg ram?

(#5273) Kecsua válasza inspiroyhome (#5272) üzenetére


Kecsua
tag

Repcést kell megvárnod a válasszal, Ő a szakértő. Én speciel még csak próbaképp csináltam c7-es plotot, hibrid módban vga-val meg 128gb rammal.
Ha visszaolvasol többen is készítettünk különböző videokártyákkal, hybrid módban
4-5perctől 20-25percig voltak a szórások
Szerverrel lehet érdemesebb lenne a rammmal plotolni ahhoz elvileg 416gb kell elvileg de egy próbát megérhet.
Feljebb szintén Repcés által le van írva, hogy mit hol kell átállítani a chia programon, hogy a vga-val farmoljon

(#5274) eldiablo válasza Kecsua (#5271) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

16Gb-al is megy.

inspiroyhome, csak plottolás. Farmolást C7-ig tudja a hivatalos kliens.

(#5275) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Koszi a valaszokat! :R

(#5276) Kaci84


Kaci84
őstag

Csináltam C7 plotokat a gyári Chia gui-val és külön parancssorból Bladebit Cuda ploterrel. Mind felismeri a CHia Giu és farmolja is. Be is van pipálva a "A GPU farmolás engedélyezés" gomb. Megis úgy tűnik mintha CPU-val farmolna továbbra is.
2 magos S1700 Celeron 8GB RAM és 3060 12G van a gépben. HW info szerint a GPU 11W vesz fel és több paramétere is 0%-os használatban van. Vagy csak azért, mert 20 plotnál éazre se veszi? A proci viszont meg dolgozik fel-felugrál 80-100%-ra is.

(#5277) Repcés válasza inspiroyhome (#5272) üzenetére


Repcés
tag

A Cuda magos' C7-nek nem csak a rajzolásához kell Cuda kártya, hanem a seedhez is. Az izmos főproca és a tengernyi RAM már nem tényező. Ha van 128 GB DDR5 RAM-od és olyan asztali processzorod ami el is bír vele akkor sokkal inkább az a kérdés, hogy pcie 4.0 v. 5.0 az amit tud a vas. A seedhez nem kell istenkirály kártya oda elég egy 3xxx-ből a legalja. Továbbra is az veszi el a legtöbb időt amig felírod a HDD-re és nem az amig legyártod. Egy kukás 3080 kártyával 1,6 perc alatt készítek plotot pcie 4.0 lappal úgy, hogy közben a főprocesszor alig dolgozik. Viszont mire felkerül az SMA HDD-re az lerontja a folyamatot átlagosan szumma 9,5-10 percre.

Repcés

(#5278) Repcés válasza Kecsua (#5273) üzenetére


Repcés
tag

Nem szakértő vagyok csak egy buzgó és nem is tehetséges kezdő. :)

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5279) Repcés válasza inspiroyhome (#5268) üzenetére


Repcés
tag

Hanem? :D

Repcés

(#5280) Repcés


Repcés
tag

A Migpool-t kerüljétek el messzire. Sikkasztanak.

Repcés

(#5281) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Használjátok a 2.1.4 verziót?
Nekem kb. 20% lett kevesebb a fogyasztásom mióta felraktam.

(#5282) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Senki nem használja?

[ Szerkesztve ]

(#5283) Repcés válasza Gkaresz66 (#5281) üzenetére


Repcés
tag

Nem néztem, de ha így van akkor már megérte felrakni. :)

Repcés

(#5284) Repcés


Repcés
tag

Új saját csúcsot sikerült javítanom a plotrajzolásban: Ezt akárhogy is nézzük 5 perc 20 mp körüli érték SMA HDD-re megírva. Még a HDD-re írás előtti plotkészítési idő is látszik jobbra fent 1:30 körüli értékkel. :D Konfig: 1 db EPYC processzor, 256 GB DDR4 RAM és RTX 3080 kártya.

Repcés

(#5285) Repcés


Repcés
tag

Azt találtuk fel a cimbimmel, hogy a RAID kártyákra aktív hűtést teszünk. A fotón a suflituning első lépési látszanak. A ferde irányú szerelés nem valamiféle hanyagság eredménye, hanem a passzv hűtésen található gyári furat elhelyezkedése diktálta szükség.

Repcés

(#5286) mgTerminator válasza Repcés (#5285) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én is tettem rá anno de nekem ígyis lefüstölt. Nem is értem hogy gyárilag miért nem tettek rá.

(#5287) eldiablo válasza mgTerminator (#5286) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mert a szerverekben biztosítva van a megfelelő légmozgás.

(#5288) Repcés válasza eldiablo (#5287) üzenetére


Repcés
tag

Ez az egyik ok. A másik pedig az hogy a slot-ok a _nem_bányászatra_fejlesztett hagyományos alaplapokon olyan közel vannak egymáshoz, hogy a kártyától délre található következőt nem lehetne a rászerelt aktív hűtés miatt használni. ..és mi kell a hatékony bányászathoz? Minél több slot. Nálam a seed gépbe éppen ezért az Asrock H510 Pro került.

Repcés

(#5289) Gkaresz66 válasza Gkaresz66 (#5281) üzenetére


Gkaresz66
tag

Áram szünet utáni újraindításkor visszaállt az eredeti fogyasztás, úgy néz ki ez valami hibás működés lehetett.

(#5290) Repcés válasza Repcés (#5285) üzenetére


Repcés
tag

Itt pedig a befejezése:
Az alaplap túllógott a hátfal lemezen ezért lifegett az alaplapnak az a része ahol a processzor és a RAM látható. Ez a lifegés aztán kinyírta a slotokat is. A probléma kikezelésére beszereltem egy 10 mm-es rétegelt lemezt amire az alaplap rögzítési lyukaknál 6 mm-es vastagságú gumiszalagot ragasztottam. Aztán az egészet átmenő csavarokkal rögzítettem össze úgyhogy úgy áll a lap mint a cövek. Egyúttal a videokártya sarka alá is beszabtam egy lécet, hogy ne tudja húzni a gravitáció. Linux újratelepítése, szinkronizálás és C7 tömörített plotokra a hagyományos C0 lecserélve. Mától ismét játékban vagyok. 6123-ról megnövekedett a telkek száma 8334-re úgy hogy újabb HDD-t ehhez a műtéthez nem vettem. Az alábbi fotón látszik hogyan néz ki a gépben a rétegelt lemez és a 6 mm-es gumi csík:

Repcés

(#5291) Gkaresz66 válasza Repcés (#5290) üzenetére


Gkaresz66
tag

Gratula!
Volt vele azért meló.

(#5292) Repcés válasza Gkaresz66 (#5291) üzenetére


Repcés
tag

Minden percét élveztem. :D Köszi!

Repcés

(#5293) Repcés


Repcés
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az a kérdés hogy a pool-ban mért részleges teljesítmény, vagyis ez:

Összefüggésben van-e a Harvester Latency értékeivel?

..és ha igen akkor ezen hogyan tudok javítani? Lehet hogy a 3060-nál IS jobb kártya kellene a seed-be? :o

Repcés

(#5294) eldiablo válasza Repcés (#5293) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

1080 Ti:

Nincsenek túl messze a HDD-k?

(#5295) Repcés válasza eldiablo (#5294) üzenetére


Repcés
tag

Látom akkor ez nem a 3060 kártyán múlik. A HDD-k 1 méteres SAS-SATA korbács végén lógnak mind és a RAID kártyák hűtése - meg úgy általában az egész ház hűtése - nagyon rendben van. Szóval melegedés sehol sincs. A linux kb egy hete lett újra húzva, és csak a farmoláshoz szükséges cuda driver illetve a HDD-k állandó forgatását szolgáló program fut rajta. Nem fészbúkozok', nem prohardverezek', nem vásárolok online a szerverről, de még egy telegram sincs feltelepítve. A főprocesszor egy i3 10100-as Intel. Lehet azt kellene cserélnem?

Repcés

(#5296) eldiablo válasza Repcés (#5295) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nálam egy Ryzen 5 1600AF (6/12) + 16GB RAM, 2db LSi RAID kártyák passtrough módban, méteres Sff-8087 kábelekkel.
RAID kártyák PCIE 1x kapcsolaton vannak?

Ismerek valakit aki i3 6100-al farmol gond nélkül. Szerintem nem ezen csúszik el.

(#5297) eldiablo válasza Repcés (#5295) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Csapó kettő:

Átállítottam 24 órás nézetre, így azért a legrosszabb mindjárt nem olyan szép. Elméletileg 10s a felső határ, 8-nál már logolja, hogy lassú volt az elérés.

(#5298) Repcés válasza eldiablo (#5296) üzenetére


Repcés
tag

Az alaplapon 6 db PCIe 3.0*16 slot van és ahogy nézem az Adaptech RAID 71605 kártyák is PCIe 3.0-t tudnak. Szóval lehet ezzel talán nincs baj. Az alaplap is új. Közvetlenül a gép nagykarbantartása előtt csomagoltam ki. Talán nyomjak egy memtest-et?

Repcés

(#5299) eldiablo válasza Repcés (#5298) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az i3 10100 összesen tud 16 db PCIE sávot.
Ha jól tévedek az egy Asrock H510 Pro BTC+ lap. A gyártói oldalon ez áll:
"6 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE1 at x16 / PCIE2~6 at x1)"

Szóval az első foglalat tud csak x16-ot, az összes többi csak x1-et.
Szerintem amúgy nincs miért aggódnod. Bőven tűréshatárban van a latency.

(#5300) Repcés válasza eldiablo (#5299) üzenetére


Repcés
tag

Köszi az infót! :) Már látom hogy ebből IS megint egy újabb faragás lesz. Riser kártyával fogom a videokártyát csatlakoztatni az első slotba. Ilyen ez a szakma. Egy átalakítás további legalább még egyet generál. :D

A második slotban van jelenleg az RTX kártya és mint látható ott is kellett már reszelni, mert különben sosem dugtam volna be a HDMI kábelt a kártyába. :D

[ Szerkesztve ]

Repcés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.