Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Zoli1977 válasza Danex (#4399) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

És a jelenlegi (régi) hpool-os plotokkal lehet valahogy a PP-s minerrel bányászni, vagy kötelező az újraplotolás?

(#4402) gianfrancoz válasza whitetiger11 (#4400) üzenetére


gianfrancoz
csendes tag

Amit nem értek, hogy mégis hogy tudsz nem egész cuccot farmolni :F

(#4403) Danex válasza Zoli1977 (#4401) üzenetére


Danex
addikt

újra kell plotolni tudtommal

(#4404) Rolly válasza whitetiger11 (#4400) üzenetére


Rolly
veterán

És hogy tudsz párhuzamosan 40 gbon farmolni velük?

(#4405) Stanlee válasza Zoli1977 (#4401) üzenetére


Stanlee
őstag

Ujra kell plottolni, mivel az NFT generalasakor kapott P2 singleton addresst adod meg a plot keszitesehez.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4406) oZone762 válasza whitetiger11 (#4400) üzenetére


oZone762
tag

én nem sietek

(#4407) whitetiger11 válasza Zoli1977 (#4401) üzenetére


whitetiger11
kezdő

Semmi probléma, lehet normálisan tovább bányászni a régi plotokkal is.

(#4408) whitetiger11 válasza Rolly (#4404) üzenetére


whitetiger11
kezdő

Nem egészen értem a kérdést. Mi az a 40 gb?

[ Szerkesztve ]

(#4409) whitetiger11 válasza Danex (#4403) üzenetére


whitetiger11
kezdő

Miért kellene? Max akkor ha nem solo-ban vagy nem a hpool-os poolban vagy. De nekem eddig semmi bajom nem volt a hpool-al.

(#4410) Stanlee válasza whitetiger11 (#4409) üzenetére


Stanlee
őstag

A kerdes az volt, hogy ha hivatalos pool-t akar hasznalni, ujra kell plottolni, vagy sem? Erre az a valasz, hogy ujra kell plottolni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4411) Rolly válasza whitetiger11 (#4408) üzenetére


Rolly
veterán

Bocs TB akart lenni... Ha jól értem a plotokat több kliensel farmolod. Az a kérdés, hogy ezt hogy sikerült beállítani?

(#4412) whitetiger11 válasza Rolly (#4411) üzenetére


whitetiger11
kezdő

Úgy, hogy nem értek hozzá :DD . De komolyan nem. Elindítom a gui-t, hozzáadom a Nas-ok elérési lehetőségét, aztán örülök ha beesik valami 😂😂😂 (tudva hogy nem reagálnak időben a nas-ok) - és nem 40 TB-m van, hanem jóval több, csak átszámoltam 40-re, mert azt láttam, hogy a fórumon sokaknak van kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#4413) kigyi_23 válasza Rolly (#4411) üzenetére


kigyi_23
addikt

Egyenként el kell indítani a klienseket :D Nincs benne nagy csavar csak a hpool-os miner-el tudnak néha összeakadni, ha azt előbb indítottad el.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4414) whitetiger11 válasza gianfrancoz (#4402) üzenetére


whitetiger11
kezdő

Mit jelent, hogy “nem egész cuccot farmolni”?

(#4415) gianfrancoz válasza whitetiger11 (#4414) üzenetére


gianfrancoz
csendes tag

Chiarose 771,43 darab

(#4416) kigyi_23 válasza gianfrancoz (#4415) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem 40TB-on farmol csak ennyire osztotta le a kifarmolt mennyiséget, hogy jobban tudjanak kalkulálni vele a fórumtársak. Már leírta az előbb.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4417) gratzner válasza whitetiger11 (#4400) üzenetére


gratzner
tag

Azt hiszem ez nem volt annyira haszontalan hsz... :U :R

Az tuti, hogy napokon belül neki kell állnom ezeknek az altoknak a megismeréséhez. Engedj már meg néhány kérdést, köszi :B
Ezek a számok havi bevételek a 40 TB-ra számolva?
Mindet lehet régi plotokkal farmolni párhuzamosan a Chia-val?
Én Flora-t kezdtem a napokban farmolni, de csak az új fajta plotjaimat hajlandó farmolni, a régiekre invalid-ot ír :U Talán kellene szereznem belőle régebbi klienst és azzal próbálni?

Kicsit más:
Ennyi gui elfut szépen egyszerre a nasokon? Őszintén szólva - bár nálam megy a MadMax is, lehet/tuti ez fogja a vasakat - már a Flora gui is döcög a Chia gui mellett.
Illetve a szinkronizálásban ezek szerint egyáltalán nem zavarják egymást a párhuzamos farmok, ez jó! Régebben olvastam róla, hogy para lehet vele, de majd máskor nem olvasgatok ennyi hülyeséget 🤣

Köszi szépen bármire is reagálsz majd :R

(#4418) MasterDeeJay válasza gratzner (#4417) üzenetére

Szinte majdnem mindegyik chia fork megy a gyári chia plotokkal, a flora is. Csak ugyan azt a 24 szavas walletet kell megadni neki mert ahhoz kötődnek a plotok. Nekem most csak ezek mennek:

Bár a Kale most nem sync-el hiába töröltem a db-ket.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4419) Qrcy válasza MasterDeeJay (#4418) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Nem féltek, hogy valamelyik swje elviszi a privát kulcsokat "máshová"?

Vagy a chia bevételt eleve másik tárcában tartjátok?

[ Szerkesztve ]

Qrcy

(#4420) sittes79 válasza MasterDeeJay (#4418) üzenetére


sittes79
addikt

Oszt ezeket hol lehet euróra váltani? Vagy csak gyűjtünk :DD

(#4421) MasterDeeJay válasza Qrcy (#4419) üzenetére

Farm gépen nincs éles kulcs amin pénz lenne. Corepool meg más walletre megy amit nem látott a farmgép.
A többi coin meg semmit nem ér még, csak poénból bányászom.
sittes79
0 értékük van, majd egyszer lehet valamelyik befut de felraktam csak úgy.
Ha lesz értéke valamelyiknek akkor csinálok rá még egy walletet amibe megy át biztonságos helyre a cucc.
Lehet bekattan musk és poénból vegy egy rakat kutyáscsijás coint. Azaz elöbb valamelyik váltónak jegyeznie kellene.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4422) sittes79 válasza MasterDeeJay (#4421) üzenetére


sittes79
addikt

Ez a szép a kriptoban minden lehetséges és annak az ellenkezője is. Lásd dogecoin

(#4423) gianfrancoz


gianfrancoz
csendes tag

Van discord csatorna, ahol cserélgetik ezeket kb fix árfolyamon. Szóval nincs egyik sem tőzsdén, értéke talán mégis van

(#4424) Zoli1977


Zoli1977
csendes tag

Van valaki aki farmol Hpool-on Chia OG-t és Chia PP-t is?
Van még pár TB amit beplotolnék, de nem tudom melyik irányba menjek tovább.
Van különbség a bevételekben?

(#4425) Kecsua válasza MasterDeeJay (#4418) üzenetére


Kecsua
tag

Mennyi a gépigénye ha szabad tudni?
Hány magos proci illetve mennyi ram kell nekik ha együtt fut ez a majd tucat alkalmazás?

(#4426) KukiRudi


KukiRudi
csendes újonc

Teszt jelleggel felkerült a chia mellé a dogechia és a goji fork. A farmergépben egy első generációs i5 processzor van, ami jelenleg folyamatosan 80%-on megy :((( és a memóriából is kb. 700 Mb-ot esznek egyenként. Jó lenne, ha valaki okosba kitalálna valamit, hogy a forkok futtatása annyi erőforrással fusson, mint pl. a hpool minere :) mert ez így eléggé cpu és memóriazabáló.

(#4427) MasterDeeJay válasza Kecsua (#4425) üzenetére

Xeon 2643v3 (kb i7 5820k) lazán viszi 2x8gb rammal. Ram igény kb 8-10gb összesen. A másik két gép azokon csak plotok vannak core2-esek, azoknál nincs terhelés csak filet szolgáltatnak.
Corepool eszik sokat, de érthető mert ellenőriz sokmindent.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4428) Kecsua válasza MasterDeeJay (#4427) üzenetére


Kecsua
tag

Jelenleg egy i7 7700t van a farmgépben., de le akartam cserélni egy i3 6100-re.
Csak a chiára elég is lenne az i3, de ha más fork is megy mellé lehet kevés lesz, ezért kérdeztem.
Memória nem gond az van 16giga.
(bár az elején csak 8giga ramot szándékoztam a gépben hagyni)

(#4429) KukiRudi válasza MasterDeeJay (#4427) üzenetére


KukiRudi
csendes újonc

Pont az a vicces, hogy a hivatalos chia alkalmazás és a corepool együtt 5%-ot eszik, miközben a flancos forkok folyamatosan 20-30%-on tartják a procit. A farmgépnek épp az a lényege, hogy észrevétlenül, hangtalanul megyeget a háttérben, régi cpu-val...

(#4430) szazbolha


szazbolha
addikt

Chia árfolyam 180 körül stabilizálódott, hpool bevétel 3,7 USD/100TB/nap.
85 TB farmom maradt, ami kb netto 3 USD-t termel, ez napi 900Ft. Havi 27.000 Ft.

Ha most eladom a 85TB HDD állományomat 5000 Ft/TB áron akkor kapok 425.000 Ft-ot, amelyet 472 nap alatt tudnék kitermelni.

Tegnap leállítottam a farmolást eladtam 2 gépet és most újra kéne szervezzem a farmomat.
Még vacilálok, hogy eladjam vagy folytassam.
Ha eladom az össze cuccot, akkor 2,5 hónap után pluszban vagyok.
Még úgy is, hogy átvertek 4 külső HDD-vel, egy belsőt nem gariztattak le és pár cuccot feleslegesen vettem meg.

Csak egy újabb kaland volt.....

(#4431) oZone762 válasza szazbolha (#4430) üzenetére


oZone762
tag

Hogy leszel nullán? Csúcson vettél és eladni akkor akarsz amikor mindenki más is. Tele az apró hdd hirdetéssel.

(#4432) szazbolha válasza oZone762 (#4431) üzenetére


szazbolha
addikt

Eladtam a farmolt chia többségét 1400 és 600 USD között.
Amúgy 5000 Ft/TB áron nem láttam HDD-ket se az apróban. Újat se, de használtat se.
30eft-ért 6TB? 20eFT-ért 4TB garanciával?

A HDD-k többségét, még a drágulás előtt vettem, nem a csúcson.

(#4433) szazbolha válasza szazbolha (#4432) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyébként van még át nem váltott XCH-m, mert 280 USD/XCH árfolyam alatt már kivártam.
Vajon 0,1 XCH ért mennyi klónt kaphatnék?
És vajon a klónok értéke nagyobb lesz mintha etheriumba raknám?

De ez már kereskedés lenne és annak bonyolultabb az adózása mint a bányászatnak.

(#4434) Cold3 válasza szazbolha (#4432) üzenetére


Cold3
tag

Bocsi, hogy belekotyogok. Pedig de van csak kérdezni kell az eladókat, hogy meddig szeretné még árulgatni. A kiírt árak a vágyálmok kategóriája.

(#4435) Cold3 válasza szazbolha (#4433) üzenetére


Cold3
tag

Ebbe is belekotyogok. Nem csak akkor keletkezik, adóköteles jövedelem, ha és amikor forintra váltódik? Addig azt csinálsz vele amit akarsz. Én legalábbis csak ilyesmit olvastam, de nem értek hozzá és pusztán csak érdekelne, hogy a kerekedés miért generál többlet adót?

(#4436) Cold3 válasza Cold3 (#4435) üzenetére


Cold3
tag

Mondjuk az meg fog érni egy misét, hogy mi van akkor ha elcserélem a coin-om teszem azt kenyérre. Sejtem, hogy az lesz a válasz, amikor megkérdezek a témában jártasabb gazdasági szakértőt, hogy elvileg de jure meg kell fizetni. Viszont a de facto az felettébb érdekes lesz. Még mindig sok a 13,5% vagy a tételes költségelés. Nem vesz semmit figyelembe az a gondom vele és nem a mértéke.

(#4437) szazbolha válasza Cold3 (#4434) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem kopogtatok, a hirdetéseket nézem.

(#4438) szazbolha válasza Cold3 (#4435) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem írtam többlet adóról.

(#4439) Cold3 válasza szazbolha (#4438) üzenetére


Cold3
tag

Értem. Akkor megkeresett összeg * 0,135 az adód és két sorba írod be valószínűleg, ha kereskedsz, ha nem.

(#4440) Cold3 válasza szazbolha (#4437) üzenetére


Cold3
tag

Úgy nő az ingatlan ár Magyarországon, hogy közben az évente eladott lakások száma csökken. Csúnya is volna, ha úgy vettem volna lakást (bármikor), hogy a kiírt összeget néztem volna. :D
De igazad van az nem csökken.

(#4441) spgabor


spgabor
aktív tag

Szerintetek az miért lehet, hogy a pool plotjaimat átmásoltam egy másik lemezre. A másik lemez elérési útját a progiban hozzá adtam az Add a plot gomb melletti három pontocska alatt. Az óta a pool plotjaimat nullaként kezeli, és szóló bányászatként mutatja. Poolban a másolás óta nem látok aktív plotot. Mi ennek az oka?
Illetve swar-ral plotolok, az az óta létrehozott plotokat szintén szóló plotként kezeli, pedig a swar napok óta megy folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#4442) mgTerminator válasza spgabor (#4441) üzenetére


mgTerminator
veterán

Frissíteni kell. Én is újraplotolok és mindig rá kell nyomni hogy beolvassa. Ja és én nem MadMax-el plotolok hanem a gyárival...

MA 11-ig, vagyis kifizetésig leszek a Core Poolban, utána törlöm a maradékot is és csak a Space poolban leszek.

(#4443) spgabor válasza mgTerminator (#4442) üzenetére


spgabor
aktív tag

Space-ben vagyok én is. Eddig nem volt vele gond.
GUI a legfrissebb, többször újraindítottam, de ugyanúgy nem mutat semmit. Manuálisan frissítve sem jó.
Ha valami pol plot volt, egy mappa áthelyezés után azt sem értem, hogy miért lett szóló.

(#4444) ggg666


ggg666
őstag

Farmergép telepítés megint csúszik. Az új táp megint csak hibás tápteszter szerint, úgy látszik ennyit ér a seasonic név is: -12v-os ág hh magas feszültség!!! A másikban is seasonic belső volt ugyanez volt a hiba, hiába van rá a 12 év garancia, javítani sem tudták!!! Visszaadták az árát inkább 1,5 hónap után.

[ Szerkesztve ]

(#4445) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Ha MadMax-el akarok plotolni NFT plotokat akkor a farmer public key vagy a pool public key és az NFT addresshez mit kell írni?

(#4446) johnny6.d válasza mgTerminator (#4445) üzenetére


johnny6.d
tag

A farmer key és pool contract address kell.

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4447) mgTerminator válasza johnny6.d (#4446) üzenetére


mgTerminator
veterán

És azt hol találom?

Amúgy a chia GUIban nem adok meg farmer és pool kulcsot.

(#4448) johnny6.d válasza mgTerminator (#4447) üzenetére


johnny6.d
tag

Létrehozol egy NFT-t GUI-ban.
Powershell-ben kiadod a "chia plotnft show" parancsot.
Megkeresed a P2 singleton address-t és ez lesz az NFT-hez kapcsolódó pool contract address.
mZoleee csinált egy wiki-t plotoláshoz.

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4449) mgTerminator válasza johnny6.d (#4448) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na jó, inkább maradok a chia GUInál :))

(#4450) johnny6.d válasza mgTerminator (#4449) üzenetére


johnny6.d
tag

Ne viccelj :) , az sokáig tart.
Egyszerű:
chia_plot.exe -n <hány darab plotot akarsz> -r <hány CPU szál engedélyezett> -t <temp1 könyvtár> -2 <temp2 könyvtár, ez legyen RADMdisk vagy a gyorsabb SSD, ha van kettő> -d <elkészült plot célkönyvtár> -c <contract address> -f <farmerkey>

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.