Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) mgTerminator válasza Rolly (#4150) üzenetére


mgTerminator
veterán

Teljesen jó, picivel több mint 1 év alatt 0-ás vagy :D

(#4152) Rolly válasza mgTerminator (#4151) üzenetére


Rolly
veterán

ha marad az árfolyam :) és marad a networking :)

ha azt nézem viszont hogy az árfolyam cirka 2 hónap alatt harmadolódott miközben a hálózat háromszorosára nőtt ... akkor máris nem érte meg :) ...

(#4153) cyber86


cyber86
őstag

Azt láttátok, hogy kijött a 1.2-es chia?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#4154) szabadoslac


szabadoslac
tag

Ezek a fejlesztések csak a progira vonatkoznak csak vagy van valamilyen szinű nyerési lehetőséggel több a régiekhez képest :F

(#4155) sittes79


sittes79
addikt

Elvtársak, hírek madmax és 1.2 plottolasi migraciorol?

Úton a 100tb jó lenne madmax el tolni

(#4156) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

poolba nekem tök máshogy megy a plotolás,mint eddig magánba.
31% volt kb az első fázis, most meg gyorsan elkezdi és már 43%-nál tart és még mindig nincs vége az első fázisnak, pedig semmit nem állitgattam át , ugyanúgy állitottam be mint ha ,magánba plottolnék..
Valakinek esetleg erről valami infó? gyorsabb lett a plotolás?

(#4157) Cold3


Cold3
tag

Nekem az volna a kérdésem, hogy az új poolos plotokat ugyanúgy elfogadják a nem hivatalos poolok és ugyanúgy tudnék lottózni vele? Ez utóbbi gondolom magától értetődő, de az első is igaz?

(#4158) Cold3 válasza gianfrancoz (#4130) üzenetére


Cold3
tag

Az volna a kérdésem, hogy ez a mass milyen TB/$ mutatóval rendelkezik a tapasztalatod alapján?

(#4159) Szpilu__25 válasza Rolly (#4150) üzenetére


Szpilu__25
tag

Szia, csak elméleti szinten körbe rágtam a témát a hdd kérdéseket árakat, de ezt inkább most nem csinálnám. pedig jó kis projekt :/

(#4160) kovsol


kovsol
titán

hpoolban a minimum kiutalási limitet csökkentették.
The minimum amount of withdraw is 0.05 XCH

Azt valaki meg tudja nekem mondani, hogy a walletemben tárolt coinról hogy lehet biztonsági mentést csinálni? Vagy az nem a gépen egy file-ban van tárolva?

May the Force be with you!

(#4161) kigyi_23 válasza kovsol (#4160) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem a gépeden van tárolva ajánlom olvass utána a blockláncoknak, hogy mi mivel van összefüggésben, mert ebből csak nagyobb gubanc lesz a jövőben, ha nem vagy vele tisztában. A privát kulcsoddal mindig hozzáférsz a walletedhez akkor is, ha leformázod a winyód, vagy másik gépen akarod elérni, mert a régi megadta magát.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4162) Cold3


Cold3
tag

12TB garis 75K
https://hardverapro.hu/apro/uj_2db_seagate_skyhawk_ai_12tb_3ev_garancia_szamla/hsz_1-200.html
Én továbbra se mondanám drágának a winyó piacot, maximum azt, hogy mindenki drágán szeretné eladni a portékáját.

(#4163) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Azért a hdd piac nem egyenlő a hardverapróval. :D

(#4164) Cold3 válasza Ereshkigal (#4163) üzenetére


Cold3
tag

Ez egy jogos észrevétel, de az ide írogatók jó részének mégis az jelenti a viszonyítási alapot és jobb esetben ezeknél az áraknál olcsóbban szerzi be chia-hoz a winyókat, már ha számít neki a megtérülés. Én spec 1-1 darabbal megyek mindig felfelé, amikor elfogy a kapacitásom, így nekem ez kézre esik.

(#4165) Ereshkigal válasza Cold3 (#4164) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R

(#4166) Danex


Danex
addikt

hpool mellett nem sikerült az auto replottert beüzemelni, corepool mellett úgy néz ki megy.

Viszont a chia alkalmazásban manuálisan kell refreshelni ,hogy elkészült egy új pool plot, használd már.

(#4167) gratzner válasza Danex (#4166) üzenetére


gratzner
tag

"auto replottert"
Ez mi ez? :)

(#4168) Danex válasza gratzner (#4167) üzenetére


Danex
addikt

[link] Fogja és szépen lassan a régi plotokat törli ahogy az új pool plotok elkészülnek.

(#4169) Qrcy


Qrcy
csendes tag

Valaki talált már értelmes új protokolt használó poolt?

Qrcy

(#4170) Ereshkigal válasza Qrcy (#4169) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Space?

(#4171) gratzner válasza Ereshkigal (#4170) üzenetére


gratzner
tag

Space és Eco nálam a 2 próbás, de előbbit csak most hétvégén kezdem majd.
Bár szerintem az lesz, hogy majd csak solo teleplottolás után fogok komolyabban poolba csatlakozni. Addig essenek csak kettesével nyugodtan... ;] Hozam hosszú távon kb ugyanott van solo-ban is úgy gondolom.

(#4172) Cold3 válasza gratzner (#4171) üzenetére


Cold3
tag

Elég hosszú távon szerintem jobban is jár vele az ember. A poolok leállása és mindenféle gondjaik miatti kiesést megnyeri vele az ember. Csak olyan vacak nézni, hogy ma is semmi és ha az ember elunja, elveszti a hitét és csatlakozik egy poolhoz, akkor meg elég sok mínuszt termel(het) a solo.

(#4173) Danex válasza gratzner (#4171) üzenetére


Danex
addikt

Mázlidtól függ.

Ha most 6 hónapot ír ki, de balszerencse miatt 9. hónapnál sincs semmi, 9. hónapnál meg már 12 hónapot ír ki (tehát valójában nem beszélhetünk még mindig badluckról, csak a nehézség növekedéséről) akkor simán lehet az eredti elképzelés duplája vagy rosszabb is.

Persze van olyan olyan is aki 20 plottal nyert, más meg 2000 plot után látta az első pár chiáját.

Illetve az árfolyam is kérdőjeles... aki egyből hpoolozott, az első 0.1 chiákat 1400$-os árfolyamon eladhatta. Soloba meg lehet csak most esik be neki az első 280$-nál, csak előzőhöz akkor elég volt 1 hét, utóbbihoz 2 hónap

[ Szerkesztve ]

(#4174) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

EcoChian van valaki? ilyen szarul frissit? 10 plotot ir ki aztan a konyvtárakba van 13 plot, akkor 3at nem ismer fel?
2szer 10 et allitottam be 2 ssdvel es 7 van meg hatra , 10et ir a poolnal ,és a konyvtarakba 13 van :D

Eleg érdekes

(#4175) gratzner válasza TZoltán79 (#4174) üzenetére


gratzner
tag

:K szarul frissít, de frissít idővel... Nem téma, mindig pár plot lemaradásban van, de aztán behozza.

(#4176) TZoltán79 válasza gratzner (#4175) üzenetére


TZoltán79
kezdő

Köszi :)

(#4177) gratzner válasza Cold3 (#4172) üzenetére


gratzner
tag

Vacak jaja :W De nem kell rá se gondolni... Akkor ha néha ránézel és beesett pár, az jó érzés ;)
Az a helyzet, hogy a sok leállás, a gui használat (remélem ez majd változik és integrálják a swar-ba is a pool-os témát) ez mind idő- és energia rabló.

Szerintem ha tele lesz mindenem, remélhetőleg addigra már flottul megy minden poolokkal is, akkor apránként átállítok néhány hdd-t poolra de addig veszteség a csapongás ide oda :U

(#4178) Cold3 válasza gratzner (#4177) üzenetére


Cold3
tag

Az a gond, hogy én egy hónapig nem gondoltam rá... Aztán eluntam és elmentem a core poolba, ami egy fos volt. Aztán hpool, ami már adott legalább 80%-ot. És ezek mind bukások :(

(#4179) Cold3


Cold3
tag

Befektetős topikokban is beszélnek a cryptoról, bányászatáról és coin befektetésről is. És az is felröppent mint gondolat - ,azon felül, hogy önmagában is megérős - ,hogy árfolyamnyereségre is lehet játszani. De az is kettős természetű ám, hisz két árfolyam is mozgatja a befektetés megtérülését. Már az is megér egy imát, hogy mi van akkor, ha valaki ma befektetett 1000$-t (297K HUF mondjuk) és egy év múlva kivesz 1000$-t (csak mondjuk 400K HUF értékben. :) Nyert rajta? Érdekesek ezek a dolgok.

(#4180) gratzner válasza Cold3 (#4178) üzenetére


gratzner
tag

Szerintem túl messze vagyunk (minden tekintetben) attól, hogy egy ilyen bulit azonnal, 100%-osan meg tudjunk lovagolni. Ha nem így lenne, már lenne saját pool-unk (azok nevében írom, akinek nincs ;] ). Ennél fogva bukó az persze lesz mindig. De én ezt nem bukónak könyvelem el, hanem a tudatlanság, felkészületlenséget árának, amin az idő, tapasztalat javíthat.
K.rva gyorsan kelleme mindenre reagálni, és még akkor is csak mások nyomában loholnánk, de mi legalább futunk "Haver" :R
Hajrá!

(#4181) Cold3 válasza gratzner (#4180) üzenetére


Cold3
tag

Minden szavad osztom végső soron. :R

(#4182) westlake válasza ZoZoˇˇ (#4143) üzenetére


westlake
félisten

Biztos, hogy valamit elrontottak az 1.1.7-es verzióhoz képest, mivel a plottolás majdnem mindig valamilyen hibával leáll. Négyesével csinálom a plotokat, de jó, ha egy darab sikerül a végén. Én "visszatettem" a régi klienst.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4183) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Van már olyan gyors plottoló aminek van GUI felülete és nem kell parancssorral vacakolni?

(#4184) Tomi0703 válasza mgTerminator (#4183) üzenetére


Tomi0703
őstag

Madmaxhez van gui. Corepool discordon lattam hozza magyar leirast is. Telon vagyok igy most sajnos nem tudom visszakeresni.

(#4185) mgTerminator válasza Tomi0703 (#4184) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha van hozzá GUI akkor milyen leírás kell? :D

Gondoltam gyártok még pár plotot, de akkor már a poolos plotot csinálnék. A Core poolra lehet már ilyet csinálni? Vagy később lesz? (már megszoktam és maradnék ezen a poolon)

(#4186) Tomi0703 válasza mgTerminator (#4185) üzenetére


Tomi0703
őstag

Most keltem, nem vagyok kepben teljesen. :DDD
Az egesz madmaxhez van leiras ott amugy, arra gondoltam.
Core official poolra mintha hetfot olvastam volna.

(#4187) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Most hogy vannak offical poolok ki mit probál, főleg aki 20tb alatt van.

(#4188) mgTerminator válasza Tomi0703 (#4186) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hétfőig tudok várni a plotolással :D

Nem olyan egyszerű a plotolás a MadMax-el mint a chia programmal?

(#4189) gratzner


gratzner
tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy a chia.org-ról.leszedett 1.2 Gui simán szólóban nem.farmolja/nem ismeri fel az 1.1.7-te készített régebbi solo plotokat? :Y Vagy mit b.szok el?

(#4190) sittes79


sittes79
addikt

Most akkor a hivatalos poolok miben mások mint egy Core vagy hpool azon kívül hogy kisebb az atbaszas esélye officialban? Mi a részesedés mechanikaja mondjuk egy Core poolal szemben?

(#4191) westlake válasza gratzner (#4189) üzenetére


westlake
félisten

Van ott valami "új" frissítés gomb, nem a szokásos. Nem tudom megnézni, nekem már nincs fent az 1.2.0-ás, de ugyanúgy nem látta a plotokat, mint neked. Viszont a rescan már minden olyan volt, mint előtte.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4192) gratzner válasza westlake (#4191) üzenetére


gratzner
tag

Frissítés gomb van, de semmit nem csinál érdemben.

Illetve nem hogy a régi plotokat nem látja ha betallózom, de még a saját magával (1.2) készített újakat sem :Y What???

Megkérdezhetem mit jelent hogy "már nincs fent"? Visszaálltál 1.1.7-re?

(#4193) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Mondjuk ha nem tetszik a pool valami miatt , hogy lehet átvinni a meglévő poolos plotokat másik poolba? Vagy automatikusan felismeri?
Ezt igy nem vágom,mert a poolnal én nem találtam olyat , hogy add plot directory, vagy megadok masik poolnal masik könyvtárat és átmásolom abba és akokr felismeri?
Mert gondolom ugyanazokkal a plotokkal nem lehet több poolba farmolni, erről még igy nem találtam semmi leírast.

(#4194) Danex válasza westlake (#4191) üzenetére


Danex
addikt

Az új pool plotokat nálam se jelzi ha pl madmaxel csinálom csak refresh után, viszont github info alapján ez csak vizuális probléma, gyakorlatban sikeresen beolvassa és használja őket

(#4195) mgTerminator válasza TZoltán79 (#4193) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát vannak portable plotok amikkel lehet ugrálni a poolok között. Én most gyártottam le 1-et. Elvileg majd jövőhéttől már a Core poolban is lehet használni. Ha működik, csinálom a többit.

A plotolás sebessége semmit nem változott, 2db SATA SSD RAID0-ban és semmi gyorsulás.

(#4196) TZoltán79 válasza mgTerminator (#4195) üzenetére


TZoltán79
kezdő

Persze ecochian mar van 26 plot , az mar portable akkor nem? Most probalok letrehozni meg 1 plot nft-t poolspace, de csak gondolkodik rajta...
2 oraja esett 1 block de nem irtak meg jová, reggel meg 7:25kor esett, de 7:45 kor mar rajtavolt az egyenlegemen

(#4197) westlake válasza gratzner (#4192) üzenetére


westlake
félisten

Korábban leírtam, hogy miért álltam vissza a régebbi kliensre (1.1.7).
Mondom, hogy ott van az 1.2.0-es kliensben valami új(?) frissítés gomb, amit ha megnyomtok, akor bedobja az összes korábbi plot-ot, amit amúgy nem lát.

Ezt az 1.2.0-ás kliens dobta. A D-n csak plot-ok vannak, minden klienssel kapcsolatos dolog a C-n van. :U

Play nice!

(#4198) gratzner válasza westlake (#4197) üzenetére


gratzner
tag

Pedig olvastam ezt a hsz-ed de nem jutott eszembe :DDD

"Mondom, hogy ott van az 1.2.0-es kliensben valami új(?) frissítés gomb, amit ha megnyomtok, akor bedobja az összes korábbi plot-ot, amit amúgy nem lát."
- igen van, de nem dobja :W
Na mindegy, majd jelzem ha megvan a megoldás...

(#4199) Qrcy válasza gratzner (#4198) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Nekem sem "tallóza" ki a harvester, csak a fullnode.
De fullnode farm füle szummázva írja mindent, hogy mindenki "dolgozik" és furcsán de listázza a harvester plotjait is :)

Qrcy

(#4200) Protezis


Protezis
őstag

Ez volt már? [link] A Backblaze írt egy érdekeset a Chiáról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.