Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) besati


besati
csendes tag

Én ma leállítottam hpool-miner-chia-pp-gui-t, most már látja az összes plotot, mind a 10Tb-t.
Ennek nem kell mennie, mint a hpool-miner-chia-nak az OG verziónál, számolja maga a gyári chia gui.
Bár szerintem OG még mindig jobban fizet, de még várok az átplotolással.

(#4502) johnny6.d válasza Zoli1977 (#4500) üzenetére


johnny6.d
tag

https://wiki.mzoleee.com/FARM_%26_POOL_%26_CONTRACT_key

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4503) Zoli1977 válasza johnny6.d (#4502) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Nem tudom sajnos megnyitni a linket.
Pedig érdekes lehet a szöveg alapján. :)

[ Szerkesztve ]

(#4504) Zoli1977 válasza besati (#4501) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Igen, azt néztem, hogy nagyon ugrál a kifizetési értéked, és nem is éri el az OG pool arány értékét.
Pedig az oldalukon az van leírva, hogy a PP plot 20-25%-al jobban fizet mint az OG.
Hol itt az igazság? :)

(#4505) Zoli1977 válasza johnny6.d (#4502) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Most megnyílt. Tanulmányozom. :)

(#4506) Zoli1977 válasza johnny6.d (#4502) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Köszönöm, meg is van a hiba.
Én a pool contract adresst a Hpool oldatáról vadásztam le, nem innen, ami pár karakterrel eltér. :(
Javítottam, meglátjuk.
Viszont így 5 TB plot mehet a kukába. :W

(#4507) Slave


Slave
csendes tag

Sziasztok!

Még csak most váltottam verziót 1.1.7-ről 1.2.3-ra a kérdésem az lenne, hogy SOLO módban mikor készítem a plottokat akár maddel vagy guival akkor a két kulcsot meg kell adni, mit befolyásol ez?

Köszönöm a válaszokat :)

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#4508) ggg666 válasza Slave (#4507) üzenetére


ggg666
őstag

A madmax PlotManager szépen leírja milyen plothoz mit kér.

[ Szerkesztve ]

(#4509) Slave válasza ggg666 (#4508) üzenetére


Slave
csendes tag

Vagyis nem lehet üresen hagyni ?

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#4510) mZoleee válasza Slave (#4509) üzenetére


mZoleee
senior tag

farmer key a te egyéni wallet/plot azonosítód
public key akkor kell, ha régi plotot (OG) akarsz gyártani
contract key meg az új plotokhoz (NFT) kell

Guiban csak az egyiket tudod megadni, a farmer key-t automatán tölti ki

(#4511) szazbolha válasza ggg666 (#4508) üzenetére


szazbolha
addikt

Neked az új verziójú madmax nem lassabb mint a régi? Nálam legalább 30% a differencia.

(#4512) ggg666 válasza szazbolha (#4511) üzenetére


ggg666
őstag

Már linuxon használom, így nem tudom, azon nem lassabb.

(#4513) Zoli1977


Zoli1977
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült végre beállítani a megfelelő kulcsokkal a Madmax-et, és gyártja a Hpool-os ChiaPP plotokat. Szépen sorba 47 percenként 1 db.
Ennek ellenére a Hpool oldalán ezt látom contribution vonalnak: Néha megy fel, néha megáll, néha meg visszaesik:

Ma reggel 1 és 9 óra kötött elkészült vagy 10 plot, ennek ellenére nem ment fel semmit a vonal, sőt kicsit visszaesett. Másnak is ilyen, vagy csak velem szemétkedik?
Illetve 5 Tb plot készült el, hol kellene állni a vonalnak? Jelenleg 3744-en áll.

(#4514) szazbolha válasza Zoli1977 (#4513) üzenetére


szazbolha
addikt

OG-t, azaz régi plotokat gyártok (cserélem a nem mükődőket), de azok "megjelenése" is sokkal több ideig tart mint régebben a hpool rendszerében. Nem nagyon figyelem, de van mikor 10 óránál több.

(#4515) Zoli1977 válasza szazbolha (#4514) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Ok, akkor várok egy napot.
Azt nem tudod, hogy 50 plot esetében milyen értékre kell beállnia a contribution vonalnak?

(#4516) Zoli1977 válasza szazbolha (#4514) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Gondolom 5120-ra, ha a ChiaOG arányaiból indulok ki, de itt lehet más...
Vagy lehet a Madmax hibás plotokat gyárt? A gyári ploter az OG plotok gyártásában soha nem hibázott.
Holnapra kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#4517) szazbolha válasza Zoli1977 (#4515) üzenetére


szazbolha
addikt

Sajnos nem tudom.
A hpool kb 98%-át validnak látja (fogalmam sincs mi a baj az 2%-al) A chia forkok kb 70%-át fogadják el. Ezeket plottolom újra.

A plotjaim kb. 1/3-a madmexes.
Pontos adatom nincs, de a "hibásak" között alig akad amit madmax-el plottoltam.
Ezeket eleve más mappákban tárolom, mert kezdetben bizalmatlan voltam.

A legtöbb "hibás" plot még a kezdeti szakaszból származik április-május.
Volt olyan ami "megjavult" egy mappa másolástól.
Kb érthetetlen.
3 TB-ot másoltam új HDD-re, ebből 8 volt hibás, és 2 megjavult. (fork szempontból)

(#4518) Zoli1977 válasza szazbolha (#4517) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Honnan tudod melyik plotot látja validnak a Hpool?

(#4519) kovsol válasza Zoli1977 (#4518) üzenetére


kovsol
titán

Mutatja a miner program.

May the Force be with you!

(#4520) Zoli1977 válasza kovsol (#4519) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Pontosan hol mutatja? :F

(#4521) kovsol válasza Zoli1977 (#4520) üzenetére


kovsol
titán

Jobb katt a plot könytáron amit betalloztál neki, majd plot file list.
Aztán tudod szűrni melyikek nem jók.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4522) szazbolha válasza Zoli1977 (#4518) üzenetére


szazbolha
addikt

GUI-ban, a file listában át kell váltani a szűrést. Type = Invalid.

(#4523) Zoli1977 válasza kovsol (#4521) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Ezt már nézegettem, de ez nem mutat nálam semmi rosszat. Nekem mind Effective.
Sőt amikor a múlt héten hibás pool contract kulccsal leplotoltam 5 Tb-ot, és 0 volt a contributionom akkor is mind az 5 TB effective volt a minerben. Ezért is nem értettem, és farmolgattam majdnem egy hétig a hibás plotokat.
És most is mind az 5 TB újragyártott plotra Effective-t mond, holott a contribution vonalam emelkedése valamiért megállt fél napja a 4110-nél, azaz 5 Tb-al farmolok, de csak 4 TB-ért kapok díjazást. :F

(#4524) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Biztos volt már, de megkérdezem mert nem teljesen tiszta.
Van egy plotolós gépem, amiben elfogyott a hely. Van egy másik és egy harmadik félkész gépem, kis fogyasztással, amelyeket lehet, hogy bevetnék. Hogy tudom beállítani, hogy a plotolós gép mögé a 2. és a 3. gép farmoljon.
Illetve ha már nem kell a plotolós gép, akkor elsődleges gépnek valamelyik másikat be tudom állítani? Mert gondolkodom, hogy eladom ezt és az árát befektetem diskbe, maximum nem napi 25, hanem napi 10 plotot csinálok.

Létezik ezekhez egy normális leírás? Mindenhol Win10 pro fut, egy hálózaton belül.

Üdv.
spgabor

(#4525) johnny6.d válasza spgabor (#4524) üzenetére


johnny6.d
tag

A helyedben beállítanám az egyik kis fogyasztású gépet full node-nak és farmernek. A plotoló gépet és a 3. gépet pedig csak harverster-ként üzemeltetni. Aztán ha eladod a plotolós gépet nincs semmi teendőd.
Chia architektúra: https://github.com/Chia-Network/chia-blockchain/wiki/Network-Architecture

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4526) Zoli1977


Zoli1977
csendes tag

Ez nem az én hétvégém... :(
Van egy 6 TB-os SAS HDD-m, amit a raid vezérlő fizikailag formázott, és közben elment a villany. :(((
Most nem is látja a vezérlő a HDD-t.
Van esetleg ötletetek, hogyan lehetne újraéleszteni a merevlemezt?

(#4527) spgabor válasza johnny6.d (#4525) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm, ez jó ötlet, viszont ha közben plotolnom kellene mégis az erős géppel, akkor tudok vele?
A beállítása nem teljesen egyértelmű számomra még, hogy mit kell csinálnom a gépekkel, hogy így működjenek.

(#4528) johnny6.d válasza spgabor (#4527) üzenetére


johnny6.d
tag

Ha egy helyi hálón vannak a gépek, akkor érdemes így csinálni szvsz.
Plotolós gépen ne legyen elindítva a chia.
A kis fogyasztású gépre telepíteni és indítani a chia-t. (én indítás előtt átmásolnám a meglévő plotolós gépről a wallet és a node db-t, így nem kell várni a szinkronizálásra sokat).
Minden gépen ugyanaz a verzió legyen telepítve chiából.
Plotólós gépet harvesternek beállítani.
Itt van leírás hozzá: https://github.com/Chia-Network/chia-blockchain/wiki/Farming-on-many-machines
Ha új plotokat akarsz készíteni, akkor
1. NE GUI-ból plotolj, parancsorból vagy valami plotmanager-rel
2. Célszerű a plotolásnál az elkészült plotoknak olyan könyvtárat megadni célként, amit a harvester gép config.yaml "harvester" résznél megadtál
Ha megtelt egy HDD, rakd át a másig gépbe és azon add hozzá a plotokat tartalmazó könyvtárat
Ha lesz harmadik (sokadik), akkor azokat is csak harvesternek beállítani.
Lehet valami kimaradt, de kb így :)

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4529) spgabor válasza johnny6.d (#4528) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ok, köszi, akkor ez alapján be tudom állítani.
Plotolni swarral szoktam, azzal nem lesz probléma. Eddig azt hittem, hogy az elsődleges gépen kell plotolni, a többi csak farmol. Áttervezem ez alapján a gépeket és kialakítom a hosszú távú rendszert.

(#4530) sittes79


sittes79
addikt

Most hogy megyünk fel megint gyorsabban nő a hálózat, a sok sutyerak :W

(#4531) Kecsua válasza spgabor (#4529) üzenetére


Kecsua
tag

És ha csak simán csinálnál egy helyi hálózatot 2-3-4géppel meg egy switch-el? Első gépen megy a program a többin meg hálózati mappamegosztás.

(#4532) gratzner válasza sittes79 (#4530) üzenetére


gratzner
tag

;]

(#4533) gratzner válasza Kecsua (#4531) üzenetére


gratzner
tag

A plotok külön gépekről történő hálózati megosztásánál farm gépre, legyetek körültekintőek... Nálam így kicsit sok a missed challenges, és a response time is ki-ki ugrik néha. Ezzel szemben sata, usb, kapcsolattal töredékek ezek az értékek.
A fentiek kiküszöbölésére tökéletes megoldást szívesen olvasok, ha van valakinek :R

(#4534) ggg666 válasza gratzner (#4533) üzenetére


ggg666
őstag

Magyar oldalon vagy könyörgöm, írj, vagy beszélj már magyarul!
Attól, hogy én értem...
Normális router, nekem épp ipari edgerouter 12 van!
Azzal nincs ilyen gondom.
De azt is vedd figyelembe, ha az eszközre épp plotolsz előfordulhat ilyen!
Amúgy usb-n is uasp-n jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#4535) gratzner válasza ggg666 (#4534) üzenetére


gratzner
tag

Ó elnézést kérek Uram :R

Maradjunk annyiban, hogy a fenti két dolgot magyarul soha senki nem fogja látni semmilyen platformon amikor utána akar ennek nézni. Miért keverjek össze bárkit a magyar megfelelőikkel? Felteszem az átment, hogy segítségként írtam amit írtam. Az is sanszos (elképzelhető, valószínű stb), hogy akik itt olvasgatnak, többnyire nem ipari routerek és switch-ek mögött ülnek.
A plotolás amúgy valószínűleg tényleg befolyásolja a dolgot :K

(#4536) oZone762


oZone762
tag

Sziasztok, lesz valami ebből a chiából? Miért nem jegyzik még normális tőzsdén, mint Binance, coinbase?

Én beköltöztettem minden HDD-t egy farmoló gépbe. Most 12 HDD 75W-ot eszik. Nem zajos, nem fűt, tőlem elketyeghet még így egy ideig. Én év végéig adok neki időt, addigra vagy beindul, vagy elhal a chia. Addig gyűjtöm, nem adom el.

Ti hosszú távon hogy számoltok vele?

(#4537) Danex válasza oZone762 (#4536) üzenetére


Danex
addikt

én úgy tervezem, hogy a portfoliom 10%-ig megtartom a chia-t, a többit átváltom. Lehet valamikor durran majd, de alapjába véve nem gondolom, hogy olyat nyújtana amit ne tudna sok más akár PoS coin, de annyira bele se mentem igazán. De biztos hogy nem ez lesz a fő coin amit tartok.

Illetve mivel kb 2600. coin marketcap alapján, és a 21,514,760 chia-ból, 21 millió a fejlesztőnél van én nem gondolnám, hogy jelenleg a nagyobb tőzsdék komolyan vennék annyira, hogy listázzák aztán sose lehet tudni... ezért marad 10%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#4538) johnny6.d válasza gratzner (#4533) üzenetére


johnny6.d
tag

Elvileg az a megoldás, amit írtam. Farmer és harvester kell.
Az chia mainnet startos videóban (valahol az utolsó percekben) Hoffman szerint is ez a jobb megoldás.

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4539) spgabor válasza Kecsua (#4531) üzenetére


spgabor
aktív tag

Egy idő után kifogysz a meghajtókból Windows alatt, ezért ez nem jó megoldás szerintem.

(#4540) gianfrancoz


gianfrancoz
csendes tag

Ha valakit érdekel, elindult a Core Pool hivatalos verziója NFT plotokkal [link]

(#4541) gratzner válasza johnny6.d (#4538) üzenetére


gratzner
tag

Igen a legtisztább megoldás persze ez. Köszi

(#4542) ggg666 válasza spgabor (#4539) üzenetére


ggg666
őstag

Nálam egy meghajtó sincs megadva windows alatt. Így nem fogynak el a betűjelek.

[ Szerkesztve ]

(#4543) mZoleee válasza gianfrancoz (#4540) üzenetére


mZoleee
senior tag

én átléptem rá.. várjuk a csodát :)

(#4544) Zoli1977


Zoli1977
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis Hpool-os OG-PP összehasonlítás.
Pár napja bányászom mindkettőt pontosan 9,9TB-al.
Jövedelem:
Dátum ______ Chia OG __ Chia PP
2021.08.09 _ 0,002087 _ 0,001843
2021.08.10 _ 0,001964 _ 0,002045
2021.08.11 _ 0,002233 _ 0,001945
A Hpool szerint a PP-s plotoknak 15-20%-al jobban kellene teljesíteni, hát eddig ez nem látszódik, és a PP plotok contributin vonala is teljesen csálé.
Az OG plotok esetében tök egyenes, ha másolgatás miatt kizárok pár plotot a farmolásból, akkor egy lépcsővel leesik, szóval pontosan a valóságot tükrözi:

Ezzel ellentétben a 9,9 Tb-os PP-s plotok contribution vonala:

Mint a háborgó tenger. Hol 12, hol 8 TB. És az átlag sem éri el a (9,9x1024) 10138-at
Teljesen érthetetlen.
Másnál is ez tapasztalható?

[ Szerkesztve ]

(#4545) johnny6.d válasza Zoli1977 (#4544) üzenetére


johnny6.d
tag

SpacePool-on is van hasonló grafikon. Ott is hullámzik erősen.

Nem tudom, hogy segít-e, de náluk van leírás, hogy miért olyan amilyen a grafikon.
https://blog.pool.space/is-there-a-way-to-verify-that-the-partials-i-am-submitting-represent-my-actual-number-of-plots-aa87a4faa4d8

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4546) mgTerminator válasza johnny6.d (#4545) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én azt hittem ez azért van mert plotolok. De már 4 napja abbahagytam és szintén ingadozik. Érdekes. Mondjuk kevesebbet nem mutat mint a valós szerintem.

(#4547) mgTerminator válasza Zoli1977 (#4544) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem így néz ki, bár vasárnap fejeztem be a plotolást, azóta fix.

Amúgy én már nem fogok visszamenni a Core-ba, vártam rájuk eleget, csak vakaróztak, nem a legjobb hozzáállás :U

(#4548) ggg666 válasza mgTerminator (#4547) üzenetére


ggg666
őstag

Pedig épp kész lett az új rendszer, a vakaróztakot meg ne kevercd össze olyannal, akik már évek óta sokkal többen ezt csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#4549) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! :R

A helyzet a következő van egy IBM M5015 512MB RAID vezérlőm hozzá használom a MegaRAID Storage Managert win10 mellet. Ez a felállás a probléma az ,hogy rá raktam egy 4tb hddt tök frankon fel is ismerte a kártya be is állítottam ,hogy a win10 is lássa fel is ajánlotta ,hogy akkor mehet a particó mehet, mbr hajrá erre szét rakta egy 2tb és egy1,6tb a 2tb tudom formázni a 1,6semmitse :W most törlőm a particót persze parancssorból most várom ,hogy végezzen de mire a 4tb le darálja reggel lesz.

Valakinek valami ötlet ,hogy mit szúrtam el mert ez így igen kellemetlen :( és idegesítő :W
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#4550) KukiRudi válasza Maarki (#4549) üzenetére


KukiRudi
csendes újonc

2tb felett gbt-t használj az mbr helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.