Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) peti85 válasza abandik (#5149) üzenetére


peti85
senior tag

és Repcés-nek is köszönöm a válaszokat. :R

Ezek szerint kellene egy másik gépet szerezni a gyártáshoz, amiben van egy erre alkalmas Nvidia videokártya, na meg rengeteg RAM. Majd számolgatunk, hogy megéri-e.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5152) Repcés válasza peti85 (#5151) üzenetére


Repcés
tag

..és vagy SSD, mert abból életszerűbb könnyebb és olcsóbb összehozni a puffert, mint a RAM-ból.

Repcés

(#5153) peti85 válasza Repcés (#5152) üzenetére


peti85
senior tag

Egy ilyen SSD van a gépben, ezzel gyártottuk anno a plotokat MadMax-el, nekifutunk, meglátjuk hogy teljesít:
SILICON POWER - P34A80 2TB - SP002TBP34A80M28
Köszi! :R

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5154) Kecsua válasza Repcés (#5152) üzenetére


Kecsua
tag

itt az írási vagy az olvasási sebességet használja az ssd?
mert olcsóbb 2x256 vagy 2x512 ssd ha valaki raid-be nyomná, mint egy darab 1 vagy 2terrás

(#5155) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Kezd müxeni az 50Gb plotolás.
https://www.youtube.com/watch?v=LSQZxsrTryw

(#5156) Repcés válasza Gkaresz66 (#5155) üzenetére


Repcés
tag

A probléma nem a tömörítéssel meg a telekmérettel van, hanem a kötöttséggel. Egyelőre csak úgy lehet ilyen telked, hogy feladod a szabadságodat. Vagyis a plotterrel együtt jár a medence, ami jelenleg most még valóban olcsónak mondható feltételekkel működik együtt. ..és a "most még" kifejezésen van egyelőre a hangsúly. Remélem hogy a C15-re nemsokára lesz medencemetes plottere a közösségnek.

Repcés

(#5157) Repcés válasza peti85 (#5151) üzenetére


Repcés
tag

Eddig is azok csinálták jól akiknek kevés energiaigénnyel működő seed gépeik voltak és külön építettek melléjük egy energiazabáló nagyteljesítményű plottkészítésre tartott erőművet. Viszont a plotgyártás befejeztével ezek az atom gépek valójában csak halott tőkét jelentenek, vagyis igazából azok csinálják jól akik inkább kiszervezik a plotgyártást és csak seed-elnek. :)

Repcés

(#5158) Repcés válasza Kecsua (#5154) üzenetére


Repcés
tag

Sajnos nem tudom megmondani, mert hálistennek soha nem kellett ssd-vel gyártanom. Mindig volt elegendő RAM-om.

Repcés

(#5159) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Hát nincsenek jó hírek cshia háza táján..

(#5160) Slave válasza Gkaresz66 (#5159) üzenetére


Slave
csendes tag

Vannak még hírek egyáltalán :) ?

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#5161) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

A 70fős csapatból 26 embert elbocsátottak, miután a Svájci Swiss akármi bankkal kötött megállapodásból a bank kihátrált.
https://www.youtube.com/watch?v=szl7kE4CuiU

https://www.youtube.com/watch?v=agdWMxXaK10&t=37s

(#5162) Slave válasza Gkaresz66 (#5161) üzenetére


Slave
csendes tag

uhh..nem lett volna rossz projekt pedig nekem tetszett...de bukó volt :(

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#5163) Gkaresz66 válasza Slave (#5162) üzenetére


Gkaresz66
tag

Sztem meg nincs vége, de ennyire lenn talán még nem volt, megvan az alja :D

(#5164) Slave válasza Gkaresz66 (#5163) üzenetére


Slave
csendes tag

reméljük.. :)

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#5165) freeapro válasza Gkaresz66 (#5163) üzenetére


freeapro
senior tag

Ez picit olyan, mint amikor valaki zuhan ki egy toronyházból és közben azzal nyugtatja magát, hogy eddig minden rendben, eddig minden rendben,...

(#5166) mgTerminator válasza freeapro (#5165) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez jó hasonlat, jót nevettem rajta :DD És mihez hasonlítanád azt aki még mindig költ és rendszert fejleszt plotolásra? :D

(#5167) Slave válasza mgTerminator (#5166) üzenetére


Slave
csendes tag

Hobbista mazohista :)

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#5168) Gkaresz66 válasza Slave (#5167) üzenetére


Gkaresz66
tag

Ez betalált :D

(#5169) Repcés válasza freeapro (#5165) üzenetére


Repcés
tag

Nem olyan. :D Bőszen folyik a telkek újra rajzolása C7-re:

Repcés

(#5170) freeapro válasza Repcés (#5169) üzenetére


freeapro
senior tag

A Chia nálad pénz keresetből egy drága hobbi lett, amit nem tudsz abbahagyni? :P

(#5171) Repcés válasza freeapro (#5170) üzenetére


Repcés
tag

A negyedikes matek mentén még mindig megéri. A vasat nem fogom tudni eladni (meg nem is akarom) viszont a befektetett áram háromszorosát (vagyis haszonban a kétszeresét) hozza vissza. Akkor miért hagynám abba? A globális hálózat mérete az SNB kivonulásának hírére valószínűleg azonos okból nem csökkent számottevő mértékben és ez is azt igazolja hogy nem tervezek rosszul, mert ennyi hülye viszont nincs. Én úgy látom, hogy mivel a működtetés feltételei még mindig biztosítottak, ezért minden esély meg van arra, hogy a Chia az egyik legnagyobb túlélő legyen a kriptók között. Addig is amit betakarítok azt eladom (mert megveszik és mi ez ha nem magának a projektnek az életképessége) majd veszek belőle BTC-t és egy ideje már BTC/USDC párral spekulálok. aztán ha majd újra eléri a 30 dolláros szintet akkor visszavásárolom amit eladtam. Fogadj meg egy tanácsot: Csak azok képesek a túlélésre akik sohasem adják fel, de ennek alapfeltétele minden esetben az, hogy képes legyen az ember hozzáidomulni a változásokhoz. ;) ..és itt jegyzem meg hogy a kripto tőzsdén a 20 dolláros szintről tartósan elrugaszkodott 22-re úgy, hogy élénk a kereskedés.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5172) Gkaresz66 válasza Repcés (#5171) üzenetére


Gkaresz66
tag

Ámen!

(#5173) Repcés


Repcés
tag

Kalandos volt az XCH októbere, de aki figyelt az elég jól kereshetett vele. Sajnos 22 dollárnál jöttem csak rá, hogy a hónap hátralevő részében kb. mi várható és vásároltam vissza a pánikban eladott XCH-mat - valamint fektettem ebbe a projectbe még a teljes korábbi BTC portfóliómat is. Nincs miért sírnom. Nem mondom hogy a gyertyák mozgását pontosan követtem le a vételekkel és az eladásokkal - mert aki ilyet állít az nyilvánvaló hogy hazudik - de kialakult élénk kereskedés hátán volt jó pár sikeres kötésem (és egy kevés sikertelen is mert ez az utca is kétirányú). Mellékelem az októberi spot-ot:
Ha valakit érdekel a véleményem akkor úgy gondolom, hogy 23$ alá a következő hat hónapban már nem túl sokszor fog benézni az XCH úgy, hogy a napi 0,5-1,5 dolláros ingadozáson lehet némi tőkét halmozni. Mondom ezt úgy hogy nem vagyok guru és jós sem.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5174) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Megvan az első 1000 plotom.

(#5175) Repcés válasza Gkaresz66 (#5174) üzenetére


Repcés
tag

Gratulálok! :)

Repcés

(#5176) Gkaresz66 válasza Repcés (#5175) üzenetére


Gkaresz66
tag

Köszi!

Szépen vissza korrigál az árfolyam, már 28 dollár felett vagyunk.

(#5177) Repcés


Repcés
tag

A Quadro 4000-es GPU 30W-ot vesz fel seedeléshez, cserébe az Intel i3 10100 CPU pedig megelégszik 15% erőforrás igénnyel: Pillanatnyilag 39 db 18 TB-os lemezt seedelek. A gép szumma energiaigénye 320W +-10%.

Repcés

(#5178) Slave válasza Repcés (#5177) üzenetére


Slave
csendes tag

Szép :)

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#5179) Gkaresz66 válasza Repcés (#5177) üzenetére


Gkaresz66
tag

A P4000-es Shader Model 5.1-et tud, ezek szerint nem kell az 5.2 a seedeléshez?

Milyen a legkisebb kari ami még elég lehet 100TB-hoz?
Ezzel ( NVS 510 2 GB) működne a seedelés? 35W a max. fogyasztása

(#5180) Gkaresz66 válasza Gkaresz66 (#5179) üzenetére


Gkaresz66
tag

Githubon csak ennyit találtam róla
"Ha GPU-t szeretne használni a betakarításhoz, csúsztassa el a Enable GPU Harvesting csúszkát jobbra, ahogy a fenti képen is látható. Vegye figyelembe, hogy ennek a beállításnak a használatához az aratónak NVIDIA CUDA-osztályú GPU-val kell rendelkeznie. A C7 parcellák betakarításához 600-700 MB DRAM szükséges."

(#5181) Repcés válasza Gkaresz66 (#5179) üzenetére


Repcés
tag

Csak a plot gyártása igényli minimálisan az 5.2. Seed-elni egy szir-szar 1 GB-os DDR ramos CUDA kártya is elég. :)

Repcés

(#5182) Repcés


Repcés
tag

Volt itt egy kis hardver tuning, gondoltam megosztom veletek az eredményeket. Egy C7 kompresszált plot átlagosan 1,65 perc (1:39) alatt készül el:

Repcés

(#5183) Repcés válasza Repcés (#5182) üzenetére


Repcés
tag

Mindez köszönhető az Nvidia RTX 3080 kártyának. Amikor meg van hajtva akkor 61 fok a maximum és amikor kevesebb energiát fogyasztva kiírja a RAM-ból a HDD-re (vagy valami ilyesmi történik) akkor pedig 40 fok alatti a hőmérséklete:

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5184) Repcés válasza Repcés (#5183) üzenetére


Repcés
tag

Na és a konklúzió (a HDD-re írás ideje) pedig 6,7 (6:42) perc/plot:

Repcés

(#5185) Repcés válasza Repcés (#5184) üzenetére


Repcés
tag

Konfig: Epyc 24 mag (48 szál), 256 DDR4 3200 MHz ECC RAM és egy RTX 3080. A titkos összetevőt pedig valószínűleg PCIe 4.0-nak hívják. :) A meghajtó ami ezt elviselte egy 18 TB WD.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5186) pn4hvq válasza Repcés (#5185) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem emlékszem, te építettél valami hatalmas tárral rendelkező "szekrényt" több milliós értékben régebben? És ez a cpu, ram. Uhh, szép lehet a gépezet :).
Halkan kérdezem, mert biztosan én vagyok a nagyonsokadik: látsz reális esélyt a végén pozitív eredményre anyagi szempontból?

(#5187) mgTerminator válasza pn4hvq (#5186) üzenetére


mgTerminator
veterán

Persze hogy lát, különben nem csinálná. Rajta kívül senki más. :U
Jó lett volna ez a chia, jó volt az elképzelés is, mindenki ráugrott aztán nem tudom hogy miért dőlt be végülis.

(#5188) eldiablo válasza mgTerminator (#5187) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem dőlt be. A hype után csak korrigált.
Folyamatosan fejlődik és elég szépen ellenállt az ingadozásoknak.
Ebből pont nem az jön le, hogy kiszállnak a bányászok. :D

(#5189) freeapro válasza eldiablo (#5188) üzenetére


freeapro
senior tag

Tényleg szépen lekorrigált. 1200 dollárról 20-ra.
Máshol ezt bedőlésnek hívják.

(#5190) eldiablo válasza freeapro (#5189) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A Chia akkor volt 1600 $ mielőtt tőzsdére került. Még a tőzsdére kerülése előtt lement 600$-ra, majd korrigált tovább. Jelenleg minden árfolyama a béka s*gge alatt van.

BTW. az ETH anno 1600$-ról esett 114-re, majd csak ez után jött a 4700$ all time high.

Itt a többség tényleg azt gondolta, hogy torrentezésből kihúzott vinyókkal majd megkeresi a Lambóravalót zéró efforttal? :N

(#5191) freeapro válasza eldiablo (#5190) üzenetére


freeapro
senior tag

Szerintem a többség azt várta, amit ígért. Hogy, jóval kevésbé környezet terhelően lehet vele pénzt keresni, mint a GPU bányászattal.

(#5192) Repcés válasza pn4hvq (#5186) üzenetére


Repcés
tag

Mindkét kérdésre határozott igen.

Repcés

(#5193) Repcés válasza mgTerminator (#5187) üzenetére


Repcés
tag

Kurvára nem dőlt be, de ezt majd idővel fogod úgyis csak belátni. :)

Repcés

(#5194) Repcés válasza freeapro (#5191) üzenetére


Repcés
tag

Miért? Nem így van? A 29 dolláros XCH energia egyenlegét számítva rentábilis még mindig (extraprofitot termel). Vagyis nem kell lekapcsolni a vasat és a becsült hálózati hely egy ideje ismét állandóan növekszik. Most például 31 EiB-t nyalogatja alulról úgyhogy ez a cucc életképes és kijött a gödörből és a crypto tőzsdéken 28-29 dolláros szinteken buzgón kereskednek vele. Tudom mert naponta van kb. 4 üzletkötésem.

Repcés

(#5195) mgTerminator válasza eldiablo (#5190) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát az még hagyján hogy lambo... De amit a gép fogyaszt villanyt azt se termelte ki mert 28 dodót ér 1 és kb fél évente sikerült összekaparni 1-et. Oké nem több 100Tb-al csináltam mert mikor láttam hogy milyen kínkeservesen jön és szart sem ér így abbahagytam.

Szerintem egy napelem a tetőn akkuval hamarabb megtérül mint ez a chia...

De ha valaki olyan helyzetben van mint repcés hogy már van napelem meg van pár milliója játszani és ezzel hobbizik akkor oké. De akinek nincs napelem és van hova tennie a pénzt, eszébe se jusson a chia...

(#5196) eldiablo válasza mgTerminator (#5195) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Emlékszel erre a hozzászólásomra: [link] ?
Aki 3 percet hajlandó volt a megtérülési kalkulátorral foglalkozni, az viszonylag hamar rájött, hogy van az a kapacitás ami alatt egyszerűen értelmetlen vele szórakozni.

(#5197) lacy86


lacy86
addikt

@repcés

Lehet tudni, hogy mennyi most az osszes plott-od?

(#5198) mgTerminator válasza eldiablo (#5196) üzenetére


mgTerminator
veterán

Jaja, én is nagyjából ezt írtam le számok nélkül :D

(#5199) Repcés válasza mgTerminator (#5195) üzenetére


Repcés
tag

Ez is úgy működik mint minden a világban: a méret a lényeg. Ha nincs találatom a pool-ban akkor is 4-5 naponta összejön egy XCH. Legyen ez most tervezőszámként 5 nap. Egy év 365 napból áll és tételezzük fel hogy sosem lesz többet találatom (ami ugye faszság, de legyen így mert amikor tervezünk akkor depisen kell mindig számolni). Az azt jelenti hogy 73 XCH/év a termelékenysége a vasnak. A jelenlegi árfolymon ez ~27 dollárral számolva 1971$ (szintén depis 360 Ft-os dollárral tervezve ez 709560 Ft). A seed gépem energiaigénye 430W (direkt ostoba módon állandóan bekapcsolt monitorral számolva) és ez évente 2628 kWh. A 70 Ft-os árammal ez összesen 183960 Ft. A 709560-183960=525600 Ft nyereség (ha eladom az XCH-t, de nem adom el. ..és nem működik az érvelés azzal, hogy "de a vas mennyi volt" mert azt már nem tudom visszacsinálni, mert korábban költöttem el a pénzt rá és ezért most azt nézem, hogy mit lehet konzervatív becsléssel még kihozni a dologból. Ehhez számold hozzá, hogy spekulálok a kitermelt XCH-val a coin tőzsdén illetve azt, hogy kb. 7 naponta van 0,25 XCH extra bevételem a találatokon és még azt is hogy a telkek kompresszálásának még nincs vége. ..és még mindig nem kellett jobb ehhez a levezetéshez mint az általános iskolás negyedikes matek tudás. :) Az pedig a hit - és a kriptózás tapasztalataira alapozva ez sem alaptalan - hogy az XCH bányászat tervezett nehezítései, illetve a fogyó mennyisége - idővel felhajtják majd az árfolyamot. Azt hogy hova arra nem dolgom megadni a választ, de mivel stakelhető' az XCH, ezért van egy a jelenlegi árfolyamhoz képest minimálisan tízszeres elképzelésem erről.

Repcés

(#5200) Repcés válasza lacy86 (#5197) üzenetére


Repcés
tag

Mire befejezem az átplotolást C7-re 8400 körüli lesz a jelenlegi lemezállománnyal a mennyisége. De van még 38 üres lemezhely a gépemben. :D

[ Szerkesztve ]

Repcés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.