Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) oZone762 válasza eldiablo (#4750) üzenetére


oZone762
tag

Ez melyik pool?
Én a HPOOL bevételeket néztem.
De a chiacalculator szerint is csak 0.0256 / day.

(#4752) oZone762 válasza MasterDeeJay (#4749) üzenetére


oZone762
tag

Te mennyit chiat farmoltál eddig? Remélem egy normális gép, vagy legalább egy jó HDD kijön belőle. :)

(#4753) eldiablo válasza oZone762 (#4751) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#4754) MasterDeeJay válasza oZone762 (#4752) üzenetére

Kb talán 0.5-öt. Több tárcán van majd összeadom. De eleve hulladékokból vannak a gépek szóval csak nyerhetek. Mindent el tudnék adni haszonnal. (Egy kínai lap ami az x99 tesztlapom, két core2 kukából, kb 20db kis hdd 500-1tb méretben, 3tb-os ami már meghalt 1x-er meg pár akciósan vett 2-4tb-os.)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4755) mgTerminator válasza oZone762 (#4752) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem ennyi van, de ebből adtam el hogy vegyek siát is.

Sia:

(#4756) oZone762


oZone762
tag

124$ :((
ennyit a hóeleji gyertyáról

(#4757) eldiablo válasza oZone762 (#4756) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Adok egy jó tanácsot, ne nézd az árfolyamot, mert nem lesz magasabb tőle, ellenben folyamatosan stresszel. :)
No offense. :R

[ Szerkesztve ]

(#4758) Maarki válasza oZone762 (#4756) üzenetére


Maarki
aktív tag

Igen.... és most lesz tele alig használt garis hddkel a piac ;]
Most kell vásárolni :C

(#4759) szazbolha válasza Maarki (#4758) üzenetére


szazbolha
addikt

Én egyben eladnám... 4-6-8 TB-sek, mind garis. 3x3TB nem garis egyik nem 100%-os.

(#4760) monchichi20 válasza szazbolha (#4759) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Ezaz adjátok csak el a vinyokat, esen az árfolyam minnél lentebb ;], annál kevesebben fogják csinálni és végre találok valamit a 13 tb vel. A kevés pénz is pénz. :C

(#4761) westlake válasza oZone762 (#4756) üzenetére


westlake
félisten

100$. :(

Play nice!

(#4762) kovsol válasza westlake (#4761) üzenetére


kovsol
titán

Most minden esett. BTC és EHT is.

May the Force be with you!

(#4763) westlake válasza kovsol (#4762) üzenetére


westlake
félisten

Az XCH jóval nagyobb mértékben, mint például a BTC. Huobin volt ma már 90$ is. :(

Play nice!

(#4764) kigyi_23 válasza westlake (#4763) üzenetére


kigyi_23
addikt

Még a magját is kiírtom, ha így folytatja :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4765) MasterDeeJay válasza westlake (#4761) üzenetére

Én nem veszem ki, akkor sem ha majd 0-át ér. Hobbiként építettem a bányákat és ha bejön más hypeos hdd coin majd egyből tudok rá indítani gépeket. (igaz csak 17TB-ot)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4766) Repcés


Repcés
tag

Eleinte MadMax-et használtam a gyártásra aztán áttértem a Bladebit-re. A MM átlagosan 24 percenként a Bladebit pedig átlagosan 9,4 perc alatt készíti el a telkeket. A MM-t párhuzamos gyártásra használtam ezért a termelékenység óránként 4 db volt viszont kellett hozzá az SSD. A Bladebit-tel nincs már SSD gyilkolás, ellenben jól jön az a 0,5 TB RAM amit beledugtam korábban a gépbe. Lehetne ezen a szintidőn is javítani, de mivel nem vagyok programozó, fizetnem kellene a finomhangolásért és sanszos hogy az 5,5 perces "szintidő" elérése amely lehetséges ezen a vason, a jelenlegi árfolyam mellett a sohasem térülne meg kategóriába kerülne. Úgyhogy boldog vagyok ezzel a 9,4 perccel is. Tapasztalatok: Gyakorlatilag 2021. november 6-án indult el a tényleges termelés. Előtte is voltak próbálkozások - és még chia találatom is valahol 1000 telek környékén - de a szakértelem hiánya miatt bénázásba fordult az egész és le kellett formázni a 2 db 16 lemezes szoftveres RAID 6 tömböt és az újabb már hardveres RAID 5 lett (ne kérdezzetek erről, mert nem fogok válaszolni. PTSD-m van amikor eszembe jut az a 35 nap amit ezzel a faszsággal elvesztegettem). Pillanatnyilag 4702 telkem van és ez már termelékenységben kezd jó számokat mutatni. Jelenleg pool-ban nyomom és gyártom a termelési statisztikákat egy jobb seed-elési stratégia felépítéséhez. Türelemjáték. :) Eddig a Chia kalkulátor szerinti 17 napos találati valószínűség működni látszik. Tervezhető megtérülési idő a jelenlegi árfolyam mellett kb. 9 év. :D :W

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4767) szazbolha válasza Repcés (#4766) üzenetére


szazbolha
addikt

9 év? 100 USD alatt?

(#4768) Repcés válasza szazbolha (#4767) üzenetére


Repcés
tag

Nyilván nem hiszem hogy örökké lent lesz, hiszen ez egy kriptó ami bármikor megindulhat akár a négy-ötszörösére is pár hónap alatt (lásd SOL befektetésem 2021.08.13. 44 $/db áron ami ma úgy hogy "beszakadt a piac" :D 171,91 $/db), de a pillanatnyi számok kb. 9 év megtérülési rátát mutatnak. Elkeseredve nem vagyok mert szerencsére nem kenyérre kell. A befektetésem célja egyértelműen a nyugdíj előtakarékosság egyik lába volt. Most 56 éves vagyok és az még 9-10 év. Egyébként a vasba kb. 13 milliót fektettem eddig és még 6,7-7 milliót szeretnék pillanatnyi értéken a Chia hardverre költeni. Kialakítottam egy 80 lemezes házat, amelyhez 38 db 18 TB-os lemez t vettem és egy része (32 db) már benne van megtöltve K=32 plottal. :))

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4769) pn4hvq válasza Repcés (#4768) üzenetére


pn4hvq
senior tag

13 milliót? :Y
Optimista ember vagy...

(#4770) Repcés válasza pn4hvq (#4769) üzenetére


Repcés
tag

Igen. Mindig is az voltam. Eddig bejött és ezután is így lesz. :)

Repcés

(#4771) szazbolha válasza Repcés (#4770) üzenetére


szazbolha
addikt

Őszintén kívánom, hogy sikerüljön.

(#4772) Repcés válasza szazbolha (#4771) üzenetére


Repcés
tag

Nagyon szépen köszönöm! :)

Repcés

(#4773) westlake válasza Repcés (#4768) üzenetére


westlake
félisten

Jelenleg nem úgy tűnik, hogy ez jó befektetés lett volna. Ha mondjuk az indulákor teszed bele ezt a pénzt és nem tartogatod a megnyert coinokat, akkor azt mondom, hogy oké. De "most"? :(

Play nice!

(#4774) Repcés válasza westlake (#4773) üzenetére


Repcés
tag

Március közepétől vásárolgatom gőzerővel a cuccot elsődlegesen a német piacról mert ott olcsóbb volt és nem forráshiányom volt, hanem egyrészt amit éppen akartam venni, abból szinte minden tételből 1-2 hónapos hiány mutatkozott (megrendeléstől a leszállításig), másrészt többször is megszopattak a körülmények, meg ehhez hozzájöttek azok a lelkes "szakértők" akiknek segítségével heteket (hónapokat?) vesztegettem el, illetve a feltételek sem voltak adottak itthon a szerver üzemeltetéshez. Olyan prózai dolgok hiányoztak, mint például a 3*20A a garázsból, amely végülis a node/node-ok "szerverszobája" lett, aztán amikor elkészült a villanyos munka akkor helyre kellett állítani a falazatot (kőműves, festő) stb. és ez mind-mind idő ha az ember rendesen akarja megcsinálni. Szóval a kályhától indultam. A szerver ház átépítésére is sok idő ment el. Eredetileg 14 db HDD-nek volt benne kialakítva hely - és csak a vásárlást követően tudtam meg hogy gyári bővítés nem lehetséges, mert a nagyker ilyesmivel nem foglalkozik (Thermaltake Core W200/P200 egybe építve) - és aztán most 80 vinyónak ez lett a lakása. Ehhez olyan CNC-s szakembert kellett találnom - aki nem csilliókban gondolkodik és szakemberként is jó egyben - és aki a lehető legrosszabbkor ment el 1,5 hónapra nyaralni. :D A többivel már nem untatnálak, de azt tudnod kell, hogy az akadályoknak ez csak egy része volt. Amint komolyabban akarja az ember csinálni a dolgot (bármilyen dolgot) a teljesség igényét szem előtt tartva egy olyan szakterületen, amelyben még járatlan, az idő gyorsan elrepül a befejezésig. :) A Chia indulása előtt pár héttel már azon agyaltam/tunk, hogy milyen beruházás felelne meg és mivel nem volt még akkor tudható, hogy plot-olásra mi lesz a leginkább megfelelő, ezért a felső polcról vásároltam. A mai eszemmel ezt már másként tenném. Elmennék a Dell-hez vennék egy 4U 80 lemezes kész vasat valami egyszerűbb seed konfiggal és nem 2 db EPYC 7402 meg a press' 4.0 lenne a szempont 8TB hozzávaló SSD-vel, hanem egy processzoros (AMD Ryzen Threadripper PRO 3995WX, Asus Pro WS WRX80E alaplappal) 1 TB RAM-al gépet építenék mellé a plotoláshoz. Ez a szintű "tudás" akkor még nem állt senkinek a környezetemben a rendelkezésére és ha ojjektíven' magadba nézel akkor március közepén Neked sem (hiszen akkor még MM meg Bladebit sem volt). :) Például amikor márciusban eldöntöttem, hogy chiázni fogok már az első másodpercben tudtam, hogy 18TB alatt nem fogok venni meghajtót. Aztán májusban mire eljutottam oda hogy elkezdjek berendelni belőlük, ezeket a meghajtókat 1. csak megrendelni lehetett, de valójában senki sem tudta a leszállítás időpontját, 2. 800-1000 € körül vesztegették darabját. Nyilván nem vásároltam meg ennyiért csak mesélek. :) A végén belföldön sikerült beszereznem ezeket július közepén 196 eFt körüli darab árban.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4775) freeapro válasza Repcés (#4774) üzenetére


freeapro
senior tag

Küldenél egy képet erről a 0.5TB RAM-os rendszerről? :U

(#4776) Repcés válasza freeapro (#4775) üzenetére


Repcés
tag

Ez itt a 16 lemezes alsó rész. Minden ami nem fekete, saját fejlesztés:


Mint az látható a BiQuiet bejön. :)
Ez pedig a felső résszel már egybe épített vas szemből nézve jobb oldala:

A RapsPool felirat nem véletlen. Repcés a hívójelem. :)
Ez pedig a bal oldala a gépnek a duplaprocis lappal és az 512 GB RAM-al (+2 db Adaptec RAID kártyák, stb):


Az alaplap kapott egy külön redundáns tápot. Vagyis a rendszer 3 darab tápról kapja a feszültséget.
Itt pedig a helyére állítva ahogy eredetileg is elképzeltem:

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4777) freeapro válasza Repcés (#4776) üzenetére


freeapro
senior tag

Wow, nem semmi!

(#4778) eldiablo válasza Repcés (#4776) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szép, de nem overkill egy kicsit a dual Epyc?
Mennyi idő után válik bottlenecké a HDD-k írási sebessége?

(#4779) Repcés válasza eldiablo (#4778) üzenetére


Repcés
tag

A dual EPYC ide ebbe a vasba beépítve szerintem is csak egy orbitális faszság. Egy kis fogyasztású seed lapot (valószínűleg bányász lapot) fogok hamarosan beépíteni a helyére és az EPYC amikor nem kell akkor ki lesz majd kapcsolva v. mittomén'. De az is előfordulhat hogy eladom és helyette veszek _majd_ egy 2022-ben megjelenő DDR5 RAM-ot már lekezelő csúcs Threadripper-t, 1 v. 2 TB RAM-mal és amikor nem plot-olok, majd az lesz az asztali gémer' meg a home office gépem is egyben. :)
A második kérdésedre sajnos nem tudom a választ, mert magát a kérdést sem értem. :D Egy viszont biztos. Az elkészült plot-ok másolása a HDD-re sosem okozott gondot. Kb. 1-2 percet vett igénybe a művelet. Nem nagyon méregettem ezt a műveleti időt, mert nem volt releváns tényező.

Repcés

(#4780) eldiablo válasza Repcés (#4779) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

1-2 perc, ez tuti? Nekem nem jön ki egy HDD írási sebességével 1-2 percre a másolás. :N

Ez egy TR Pro 3955WX 28 szálra korlátozva, 64GB RAM-mal, 8db 980 PRO RAID 0 tempnek és 16TB-os WD Gold a target. Így, 28 szálon, 31 perc/plot és 8 perc felmásolni 216MB/s AVG írással. :U
Ha esetleg HDD-ben RAID0-t használsz, akkor arról lebeszéllek, mert elég egy szarakodó hdd, máris borulhat a tömb.

(#4781) MasterDeeJay válasza eldiablo (#4780) üzenetére

Windows gyorsítótárazása miatt nem lehet?
Nálam ha másolok valamit akár 100gb-os file-t az pár másodperc alatt átmegy akár milyen random eszközre (ami nem külső), valójában a ramban van és folyamatosan írja ki. Eszközkezelőben be van kapcsolva a kiürítés tiltása:

Azaz látszólag kiírja és a hdd-n látod, valójában még a ramban van.

Repcés
Jó látni ilyen nagy dög vasat! Irigyellek hallod-e!
Nekem majd epyc lesz a következő konfigom a xeon gold után bár még ki kellene maxolnom valami jobb procival.
Teljes szívemből kívánom hogy legyen igazad és jöjjön be a dolog!
Elég lenne amúgy valami nagy hype, talán Musk felszólalhatna valamit a chia érdekében az eléggé nagyot repítene rajta.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4782) eldiablo válasza MasterDeeJay (#4781) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Pl. MadMax-nek teljesen mindegy. Kipróbáltam.

Amúgy mindenki felkészült a hullámvasútra? :D
#4687

a kép csak lemaradt:

[ Szerkesztve ]

(#4783) freeapro válasza Repcés (#4776) üzenetére


freeapro
senior tag

Küldtem üzenetet.

(#4784) oZone762 válasza eldiablo (#4782) üzenetére


oZone762
tag

nem

(#4785) Repcés válasza eldiablo (#4780) üzenetére


Repcés
tag

RAID 5 van és a MadMax-et csak pár napig használtam. Bladebit-tel gyártok, mert az 512 RAM ezt lehetővé teszi. A munka SSD-ket a rendszer SSD kivételével mindet "kukáztam" a szerverből.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4786) Maarki válasza Repcés (#4776) üzenetére


Maarki
aktív tag

Azt a °˘˛^°˛^˘ hűűűű b^˘°˛ meg :R hát te se szarral gurigázol :) :R Szép vas! :K :C

(#4787) KukiRudi


KukiRudi
csendes újonc

Kezdtem örülni, hogy történt valami és kilőtt az árfolyam (171USD), de csak a coinmarketcap "bugolt be", sajna... :O

(#4788) Repcés válasza Maarki (#4786) üzenetére


Repcés
tag

Köszi szépen! Itt egy plot készítés időintervallum screenshot:

Nem ez volt a legjobb, de szódával még elmegy. :)

Repcés

(#4789) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Ebből a chia könyvtárból mit lehet törölni? nálam már 44gigás ,de az elejen pár giga volt...vagy kell ide is hozzá a végén 8tbos rendszer ? :D

(#4790) MasterDeeJay válasza TZoltán79 (#4789) üzenetére

Azokban van pár adatbázis ami a tranzakciókat tárolja de valami kegyetlen elcseszedt módon egy bazi nagy sqlite fut tömörítetlenül. Fontos hogy NE eresz rá ntfs tömörítést mert bedöglik tőle. Nem feltételnül kell ssd-n tárolni, nekem sima vincsin van a plotok mellett, áthelyezhető konfig fileban. [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4791) TZoltán79 válasza MasterDeeJay (#4790) üzenetére


TZoltán79
kezdő

köszcsi :)

látom lement a network mérete , elég rendesen, most kell az olcsó vinyókat beszerezni :D

(#4792) szazbolha válasza TZoltán79 (#4791) üzenetére


szazbolha
addikt

Dobom a 4-6 TB-seket apróra.....

(#4793) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Remélem tudtok vagy esetleg másik fórumot mondani ahol igen. :R

A helyzet a következő van egy lsi 8708em2 kártyám az össze van kötve egy ilyen expanderel:
[link] na már most kezdésnek 4db 4tb hddt raktam rá de az a para ,hogy csak 2tb ismeri fel na ilyenkor mi van ? valami beállítási probléma vagy én néztem be és nem ismeri fel a 2tb nagyobb hddket? :W
Vagy a lsi sas kártya ? Mert ilyen elven akartam megcsinálni ? [link]

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4794) ggg666 válasza Maarki (#4793) üzenetére


ggg666
őstag

Rendesen GPT-re voltak formázva a merevlemezek, és úgy nem látja?

(#4795) Maarki válasza ggg666 (#4794) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia.

Ahh meg ott nem tartunk megaraid storage managerbe is 2tb látja az a problémám

(#4796) Rackman válasza Maarki (#4795) üzenetére


Rackman
csendes tag

Szia!

https://www.broadcom.com/support/knowledgebase/1211161495837/using-drives-2tb-in-capacity-with-lsi-sas-hbas

Úgy tűnik, hogy ez az LSI kártya nem tud 2TB-nál nagyobb diszkeket kezelni sajnos.

"87XX controllers (models 8704ELP, 8704EM2 , 8708ELP, 8708EM2) will truncate drives >2TBytes to 2 TeraBytes (2047 GBytes)."

--== Rackman ==--

(#4797) Maarki válasza Rackman (#4796) üzenetére


Maarki
aktív tag

Ettol tartotam hat jo koszi :R

(#4798) oZone762


oZone762
tag

Elkezdtem kiszórni a HDD-ket hardverapróra, ha valakit érdekel keressen.

(#4799) szazbolha válasza oZone762 (#4798) üzenetére


szazbolha
addikt

Tegnap már én is megtettem (kb. a felét), szerintem nehéz lesz eladni....

(#4800) Maarki válasza szazbolha (#4799) üzenetére


Maarki
aktív tag

Te konkretan jó áron adod. De vannak akik 2-3k olcsóbban az új árhoz képest azokon rajta fog maradni. Hiába garis használt termek….

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.