Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) eldiablo válasza Zoli1977 (#4099) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én inkább ezt használnám: [link]

(#4102) kovsol válasza Zoli1977 (#4099) üzenetére


kovsol
titán

SMART kiolvasott értékből veszi. Oda meg nem az 1600TB volt beleírva ezek szerint. Nem kell izgulni. Egyébként az 1600TB is csak a gyártó által biztosra megadott érték, lehet többszöröse is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4103) Danex válasza Cold3 (#4100) üzenetére


Danex
addikt

Igazából a használtpiacon majdnem mindegy hogy 90 vagy 10%-os egy nvme szerintem, mindkettő használt és átlag user már egyiket se venné meg, aki meg tudja mit jelent az pedig azzal is tisztába van, hogy átlag használat mellett a 10% is bőven kitart a garancia lejártáig. :U

(#4104) Cold3 válasza Danex (#4103) üzenetére


Cold3
tag

Dehogy mind1. Első esetben felére második esetben sokkal lejjebb lehet alkudni :)

(#4105) MasterDeeJay

A maximális helykihasználás érdekében elkezdtem a vincsik "végét" lecsípni és összeragasztani kettesével raid0-ba. Mert egy 500gb-os hdd-re csak 4 plot fér el (60gb hely marad), kettő 500-asra meg 8db plot de így kettesével plusz egy plot elfér azaz 9 plot. Nagyobb raid tömbökben is gondolkoztam de annyit nem ér hogy ha beáll egy hdd akkor az összes lecsípett helyen lévő plot elvesszen.

Mert bár hiába van sok 500-as hdd-m (közel 20db) brutál sok hely veszik az miatt hogy nem fér rá 5 plot.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4106) Zoli1977 válasza Cold3 (#4100) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Mennyi terület fogyott belőle? Ezt nem értem. :F
Ugyanakkora mint volt, nem fogyott belőle semmi.
Ugyanakkora, ugyanolyan szépen és gyorsan működik, csak a százalékos érték fogyott el 100%-ról 39%-ra.
Mivel ideális körülmények között működik (aktív hűtés, 36-38 fok, élettartam max: 42 fok) szerintem 0%-nál is fog még működni, sőt tovább is.
Bár a jelenlegi tárkapacitásom kimerítettem, és a horror árak miatt nem igazán fogok bővíteni, szóval lehet ezt soha nem tudom meg.

(#4107) ggg666 válasza Zoli1977 (#4106) üzenetére


ggg666
őstag

1TB-os 860 EVO, ez is tökéletesen működik.600TB elméleti garanciás.

[ Szerkesztve ]

(#4108) kovsol válasza Zoli1977 (#4106) üzenetére


kovsol
titán

"Mennyi terület fogyott belőle? Ezt nem értem. "
Az SSD nem úgy használódik el, hogy na most megy, és a következő TB írás után halott, hanem idővel mikor már túl sokszor voltak bizonyos szektorok írva azokat nem használja tovább. Ilyenkor elkezd csökkenni a használható terület.
Ha egyik pillanatról a másikra adja meg magát akkor a vezérlő, vagy egyéb elektronika pukkant el rajta.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4109) Zoli1977 válasza MasterDeeJay (#4105) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Csinálj K33-as plotokat. Akkor nem 404 Gb (4x101) lesz lefoglalva, hanem 416 GB (2x208). :)
Bár ez sem jó, mert akkor meg 3 vagy 4 HDD maradék helyét kell összefűzögtni egy K32-es plotnak. :(
Ok, megnézem majd a CrystalDiskInfo-val is. Köszi.

(#4110) Zoli1977 válasza ggg666 (#4107) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Váo...
Azt hittem nekem van a leg leharcoltabb SSD-m. :)
De látom vannak gyűröttebbek is. :)

(#4111) Zoli1977 válasza kovsol (#4108) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Ezt nem tudtam, de ebből még semmi nem fogyott, ugyanakkora mint új korában.

(#4112) mgTerminator válasza Zoli1977 (#4111) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem 113mb fogyott 100Tb írás után. Én is onnan tudtam hogy ugyan olyan SSD-vel raid 0-ba raktam. Korábban raktam be ide képet róla.

(#4113) ballatom válasza sittes79 (#4098) üzenetére


ballatom
csendes tag

pl:

(#4114) Zoli1977 válasza ballatom (#4113) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Ez meg mi?
Ilyen nekem is kell!!!!!

(#4115) Cold3 válasza MasterDeeJay (#4105) üzenetére


Cold3
tag

Ismét csak azt tudom mondani, hogy bravó. Nekem az ilyen dolgok nagyon tetszenek, én is gondolkodtam rajta, de olyan macerás... :) plusz nekem nem is maradnak ki ennyi helyek, összesen nyernék vele vagy 5 plotot.

(#4116) Cold3 válasza Zoli1977 (#4106) üzenetére


Cold3
tag

Nem tudom, de nem úgy van hogy amikor degradálódik az ssd akkor folyamatosan csökken a szabad kapacitása? Vagy simán csak átirányít a tartalék kapacitásra amíg tud?
Mennyire horror? 30K-ért 6TB már elég sok van eladó. A horrorokat meg csak árulgatják. Jó, valóban feljebb, nagyobb winyók még nincsenek jó áron, de ez chia előtt is így volt, hogy feljebb drágább a /TB.

(#4117) Cold3 válasza mgTerminator (#4112) üzenetére


Cold3
tag

Amit te korábban beraktál képet azon az látszott, hogy van ott egy plusz partició. Ezt simán diskpartttal lehet törölni. De a tévedés jogát fenntartom persze. :)

(#4118) szazbolha válasza Zoli1977 (#4111) üzenetére


szazbolha
addikt

Vannak tartalék területek.

(#4119) mgTerminator válasza Cold3 (#4117) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez nem tévedés... Tegyél RAID0-ba egy 500-as és egy 1Tb-os vinyót és nézd meg az eredményt!

(#4120) szazbolha válasza Cold3 (#4116) üzenetére


szazbolha
addikt

"30K-ért 6TB már elég sok van eladó. "

Tudnál adni egy linket? Megvenném.

(#4121) Norcsika


Norcsika
csendes tag

Üdv, néha betérek, hogy végül hogyan áll a helyzet chiánál, eddig pihenőn volt minden eszközöm a "re ploot" miatt. Csak hogy jól értem a jelenlegi helyzetet. Végül megjött a hivatalos pool protokol és egyenlőre csak a ecochia pool használja vagy a többi is már? Most már ha az ecochiára plottolok akkor már nem kell a jövőben újra plottolni nem lesz új protokol update stb?

(#4122) Cold3 válasza szazbolha (#4120) üzenetére


Cold3
tag

Kuldok privatba infot.

(#4123) Cold3 válasza Norcsika (#4121) üzenetére


Cold3
tag

Jovore josolni nem szerencses dolog. Igy a multra vonatkozoval kell beerned. Igen elindult es ha csillagok is ugy allnak, akkor beta helyett majd egyszer ez lesz a vegleges. Ha meg nem akkor mas. Ennyit tudni.

(#4124) sittes79 válasza ballatom (#4113) üzenetére


sittes79
addikt

Ez vogány kék link mester...köszi

(#4125) ballatom válasza sittes79 (#4124) üzenetére


ballatom
csendes tag

Közben olvastam ez a verzió készül, hamarosan elérhető de ami csak a chia-t mutatja az már megy és mobil app is van hozzá
https://eu.chiadashboard.com/
https://github.com/felixbrucker/chia-dashboard-satellite

(#4126) gianfrancoz válasza ballatom (#4113) üzenetére


gianfrancoz
csendes tag

flax-ot és spare-t hogy adtad hozzá?

(#4127) ballatom válasza gianfrancoz (#4126) üzenetére


ballatom
csendes tag

a képet megláttam valami fórumon, ezét kérdeztm én is visszább, és az előbb írtam hogy ez csak készülőben van. szóval várnunk kell rá

(#4128) gianfrancoz válasza ballatom (#4127) üzenetére


gianfrancoz
csendes tag

közben megtaláltam és működik is
[link] itt megy, az eu-n csak a chia van

(#4129) szabadoslac


szabadoslac
tag

Kellene egy kis segítség urak.

6 HDD től többet nem tud kezelni az alaplap?

10 HDD van hogy tudom egy gépen elindítani mindet?

:R

(#4130) gianfrancoz


gianfrancoz
csendes tag

Aki a sok kamu chia klón helyett szeretne értelmesebbet farmolni, annak tudom ajánlani a mass-t [link] .
2GiB file-okat lehet létrehozni arra a sok felesleges helyre, amire pont nem fér el egy k32es plot. Ami még izgalmas lehet benne, hogy most fejlesztik az új minert és walletet, amivel chia plotokkal is lehet majd farmolni elvileg (Bővebben erről: [link] )

Nem óriási buli, de ennek legalább van piaci ára és a feles helyeket is meg lehet tölteni valamivel

(#4131) szazbolha válasza szabadoslac (#4129) üzenetére


szazbolha
addikt

Pcie -> Sata adapterrel vagy USB->Sata adapterrel.

(#4132) Rolly válasza ballatom (#4127) üzenetére


Rolly
veterán

nekem az chias gépen van
- 6 HDD alaplapi SATA
- 8 HDD PCI-ex-es controlleren (sajnos régit sikerült szerezni ami max 2 TB-os HDDt kezel max, de egy ilyen kártyám még van...)
- 7 HDD van jelenleg USBn (ilyen átalakítóból van még 20 dbom :) csak ennek kell valahonnan extra 12 V amit én molex csatlakozóról vettem le)

Linux alatt max 256 HDD kezelhető :)

(#4133) lacy86


lacy86
addikt

504db plot utan is 0 chia 😭😭😭
Jöhet a kövi 500db plot ( hátha 🤞🤪 )

(#4134) ggg666 válasza lacy86 (#4133) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem is annyi van 5 hónapot ír
Estimated Time to Win-re.
Te tényleg a szerencsére vársz.

(#4135) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Nekem esett mar 4 db FLAX is , igaz nem ér semmit perpill

XCHpoolba vagy ecochia poolba van valaki? azok hirdetik az official protokolt, corepoolra regisztrálnék , de zárva van a regisztráció...

(#4136) ggg666 válasza TZoltán79 (#4135) üzenetére


ggg666
őstag

Corepool:
0x000000000019b6ma 11:16-kor
Meghívásos regisztráció lesz a héten.

(#4137) TZoltán79 válasza ggg666 (#4136) üzenetére


TZoltán79
kezdő

fentvagyok a discordon is, de ok is officialt fognak tolni? annyira nem neztem at mindent ,mert kurva sok info van ott.
jo lenne bekerülni oda,mert nagyok,de ecochian is a honlapjuk szerint van 12000 felhasznaló

(#4138) ZoZoˇˇ válasza TZoltán79 (#4137) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Tegnap kezdtem plotolni ecora NFT.

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#4139) Cold3 válasza lacy86 (#4133) üzenetére


Cold3
tag

Szorítok érted. Olyan rossz látni, hogy ezt írod és olyan jó volna azt látni, hogy lottóból is lehet élni. Ha az official elterjed és kiszorít, akkor nekem sem lesz más választásom és egyébként is sima poolok helyet elméletben jövedelmezőbb is. Mondom elvben! Mondjuk az a durva hogy 60+ százalék lottózik, ha lehet hinni ennek: https://miningpoolstats.stream/chia

(#4140) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv, itt néztem mit honnan kell kimásolni, hogy az új gép ne szinkronizáljon hónapokig. Bemásolás után kiválasztva a walletet elég sokáig csak forog a kör 1-2 óráig biztos. Biztos rosszul csináltam valamit. Aki tudja kérem frissítse az infót mit honna és hova kell másolni!

(#4141) Pisti181818 válasza Kaci84 (#4140) üzenetére


Pisti181818
lelkes újonc

Szia! Először énis kimásoltam a blockhaint be is illesztettem de nem fogadta el, többszöri próbálkozásra sem. Így maradt a szinkronizálás 2 napig. :/ Bár ha magátol besyncel és esetleg ki van kapcsolva a gép nem kezdi elölről a syncet csak annyit számol amennyivel időközben lemaradt.

(#4142) gratzner válasza ZoZoˇˇ (#4138) üzenetére


gratzner
tag

Hali!

Szintén zenész...
Te MadMax-el plotolsz, vagy simán az új GUI-val? Én solo-ban swar-ral egész jól belőttem már a gyártást, de most pool-ra nem találtam swar leírást, csak MadMax-eset, ami nekem nem pálya, mert nincs ramdiskem, anélkül pedig lassabb lenne, mint pl. a swar :W

(#4143) ZoZoˇˇ


ZoZoˇˇ
tag

Itt az 1.2 Chia Blockchain 1.2.0

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#4144) Danex


Danex
addikt

Core pool appban hol adom meg a plotjaim helyét? Chia alkalmazasbol olvassa ki?

(#4145) sittes79 válasza ZoZoˇˇ (#4143) üzenetére


sittes79
addikt

Durva cucc

(#4146) ZoZoˇˇ válasza gratzner (#4142) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Hát egyelőre guival plotolok. Mig nem volt NFT én is Swar-Chia-Plottal plotoltam.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#4147) gratzner válasza ZoZoˇˇ (#4146) üzenetére


gratzner
tag

Basszus nálam azért nagyon nagy a sebesség beli különbség a 2 közt, remélem lesz swar-ból pool-os verzió. Nézegettem a config fájlt, de nyilván nem tudom hova kellene beírni az adott pool címét szóval erős google monitorozás jön a napokban erre a problémára ;]

(#4148) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Sziasztok, mai állás/tapasztalat szerint, Ti hogyan kezdenétek neki ?? Van valami jó to do leírás kezdőknek?

(#4149) Cold3 válasza Szpilu__25 (#4148) üzenetére


Cold3
tag

Teljesen összképet is adó, de step by-step leírást is tartalmazóról nem nagyon tudunk. Hacsak nem ez a 4149 hozzászólás itt. Nagy része szemét, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#4150) Rolly válasza Szpilu__25 (#4148) üzenetére


Rolly
veterán

ha még nem kezdtél el venni cuccokat hozzá akkor engedd el szerintem :) ...
persze ha a meglévő vagy most beszerzett hardvereket szeretnéd jóárasítani kicsit ledolgozni a PCd árából akkor jó lehet...

jelenleg nekem 750 plot (75 TB) hoz napi 1450 Ft körül (1900 körül kellene csak hát a hpoolon is vannak csalók most is :( ) ebből kb 4 kWh az áram fogyasztása a hddknek (nálam relatív kicsi hddk üzemelnek) tehát marad 1330 Ft / nap ami nem rossz 40e... de ugye napról napra csökken most éppen minimálisan csökken... Tehát havi cirka 35-40e Ft nyereséget hoz ez a 75 TB már teleplottolva...

befektetésem kb 600e Ft volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.