Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) eldiablo válasza Kecsua (#5100) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azért én a körülményeket is megvizsgálnám. Milyen egyéb okosságok kerültek a walletet tartalmazó gépekre pl.
Egyébként meg hány BTC-t vagy ETH-t loptak az elmúlt években? Na és hány Forintot? Szart sem jelent hogy pár walletet megtörtek. Legtöbbször a user tálcán adja ki a sajáta adatait a gondatlan internet/számítógép használattal.

Nem véletlenül vallom a "tiszta gép" elvet. Herélt OS amin semmi más nem fut csak a kliens és a vírus védelem. Masszív jelszóval védve. Backup wallet meg fizikailag másik PC-n ami csak addig van bekapcsolva amig a tranzakciókat intézem. Még tápot SEM kap. Helyreállító kulcsok meg offline tárolva.
Ja, nem is raboltak ki. :U

(#5102) Slave válasza eldiablo (#5101) üzenetére


Slave
csendes tag

oké...

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#5103) Kaci84


Kaci84
őstag

Pár naponta/hetente leáll a farmolás. 5 gép van előbb utóbb mind leáll. Chia kiírja, hogy Not Synched. Pedig nyílván végig fut a Full node. Máskor meg a Corepool programnál van csak símán Farming stopped. 6/12 és 8/16 procis gépben is. Mi lehet az oka?

(#5104) eldiablo válasza Kaci84 (#5103) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Logba ír valamit? Routereden a port forwardingot beállítottad?

(#5105) Kaci84 válasza eldiablo (#5104) üzenetére


Kaci84
őstag

Ezekhez nem értek, nem is tudom mit keressek.

(#5106) Repcés válasza eldiablo (#5099) üzenetére


Repcés
tag

Én kipróbáltam egy Ukrán pool-t és amint learattam 1 XCH-t azonnal lenyúlták. Méghozzá úgy hogy a logokban nem látszik és ez ijesztő. Aztán a Cseh Pool-ban is megtörtént velem ez dettó.

Repcés

(#5107) Repcés


Repcés
tag

Az XCH-t szeretném cserélni USDT-re. Melyik kereskedelmi platformot ajánljátok?

Repcés

(#5108) eldiablo válasza Repcés (#5107) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#5109) Repcés válasza eldiablo (#5108) üzenetére


Repcés
tag

Köszi szépen! :)

Repcés

(#5110) Repcés válasza eldiablo (#5108) üzenetére


Repcés
tag

A végén nem átváltottam, hanem elkezdem spekulálni vele a crypto.com-on XCH/USD párral. Az USD alatt ezen a helyen nem fiat pénzt kell érteni, hanem az USDC csak át lett nevezve.

Repcés

(#5111) eldiablo válasza Repcés (#5110) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Össze lehet ügyeskedni látható összegeket. Szerencse is kell hozzá.

(#5112) Repcés válasza eldiablo (#5111) üzenetére


Repcés
tag

Egyetértek. Kialakítottam egy stratégiát ami két napon keresztül tök jól működött és aztán hétfőn reggel arra ébredtem, hogy egy komolyabb beszakadást követően, már másik árszinten fut a kereskedés, miközben én éppen beragadtam az aktuális kriptóimba'. Most mindkét portfólióm HODL-ben van. De hát ez egy ilyen népsport. :W

Repcés

(#5113) Repcés


Repcés
tag

Egy GTX 1070 Ti filléres-fapados videokártyával 4:30 alatt készül el a 108,8 GB-os plot. 😂

Repcés

(#5114) Kecsua válasza Repcés (#5113) üzenetére


Kecsua
tag

Kell hozzá a 256gb ram is, vagy megy anélkül?

(#5115) Repcés válasza Kecsua (#5114) üzenetére


Repcés
tag

Én adtam neki 256 GB RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5116) Kecsua válasza Repcés (#5115) üzenetére


Kecsua
tag

A tömörítéses plotolás már működik?
Én még a normál méretűnél vagyok.
Még a verzióm is 1.5.0-ás.
Nem piszkálom feleslegesen, ha nem muszáj

(#5117) Repcés válasza Repcés (#5113) üzenetére


Repcés
tag

Az tudható esetleg, hogy a kompresszált plotokat melyik változat eszi meg?

Repcés

(#5118) Repcés válasza Kecsua (#5116) üzenetére


Repcés
tag

Még csak kapargatjuk a felszínt, de amint jutunk valamire mesélek illetve jó lenne erről beszélgetni. :)

Repcés

(#5119) Kecsua válasza Repcés (#5118) üzenetére


Kecsua
tag

Nem plotoltam vagy másfél éve.
Időnként eldobja a sync-et, vagy áramkimaradás van olyankor újraindítom. Van mikor 2-3 nap mire észreveszem, hogy nem megy.
Elketyeg lassan (1500plot), enni már nem kér. Áramot nem számolom, én kisebb merevlemezeket használok mint te. Nekem 6-10tb-osak vannak vegyesen 22db.

(#5120) Repcés válasza Kecsua (#5119) üzenetére


Repcés
tag

A kompresszált plotokat alkalmazva úgy fejleszthet az ember, hogy nem kell pénzt dobni a hardverbe és ez nagyon elgondolkoztató.

Repcés

(#5121) Kecsua


Kecsua
tag

Én anno ssd-vel fejeztem be a plotolást.
Merevlemezekkel kezdtem raidbe, majd sikerült szereznem wd raptorokat, sajnos csak 2db-ot. De marha lassúnak ítéltem a dolgot, akkor vettem kisebb nagyobb ssd-ket, próbálgattam mit, hogyan kell. A vége felé vettem még 2db 1terrás nvme ssd-t is. Kb. 50-60%-osra leírtam őket amikor sikerült szerver ssd-ket beszereznem baromi olcsón (5db intel s3700-as, 1db micron p400m), na azokkal fejeztem be a plotolást. Elraktam őket, ha kellenének. És ez kb. 2021júniusa és 2022április, májusa között, apránként míg kialakult a végeredmény. (3-4 alkalommal költözött a rendszer, bővült, alaplap, proci, ram, ház, raid kártya. Minden változott míg kialakult az egész.

(#5122) Repcés válasza Repcés (#5118) üzenetére


Repcés
tag

Hét lépcsőben lehet kompresszálni a plotokat. Az hogy melyiket fogjuk tudni alkalmazni többnyire azon a hardveren fog múlni, amivel előállítjuk. Mi a Bladebit plotterét használtuk parancssorból indítva, Linuxon az RC2 fejlesztői változatot alkalmazva. Ennél a plotternél nincs SSD csak 256 GB RAM (DDR4 2333) és egy 1070 Ti kártyát használtunk erre a célra (processzor INTEL 8160 platinum). Ezen a módon tudtunk olyan C7-es (~78 GB-os) K-32 kompresszált plotokat készíteni, amit felismert a rendszer. Gyártási idő plotonként 274-277 sec, amit az általunk használt avult technika ellenére nagyon stabilnak és gyorsnak ítélek meg. A tesztet egy Chia-szűz :) gépen indítottuk el, ami még legalább két napig szinkronizálni fogja magát ezért még csak visszafogottan örülünk. Egy másik gépen most fogjuk letesztelni, hogy az újra gyártás fog-e a seedelés megállítása nélkül is működni.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5123) abandik válasza Repcés (#5122) üzenetére


abandik
csendes újonc

Hamarosan kiderül, hogy a már szinkronizált éles RC walletbe beillik e a frissen nyomtatott hajtás. Érdekes, hogy a fejlesztőiben a meglévő telkek (hibás) állapotot mutatnak de ennek ellenére a pool befogadja. Itt az a kérdés, hogy a meglévő wallet kukás és napokig tartó unalmas szinkront végig kell várni vagy egy RC updatéval ez megkerülehtő lesz e? (csak a vérem hajt:-)
Repcés alig várom a 4070Ti tesztet:-) :))

(#5124) Repcés válasza abandik (#5123) üzenetére


Repcés
tag

Alighanem azt a 4070 Ti tesztet máma' lenyomjuk! :D

Repcés

(#5125) Repcés


Repcés
tag

Semmivel sem lett gyorsabb, de ez nem a 4070 Ti jellemzője, hanem annak a vasnak a korlátja amibe beépítettük. Másik tanulság, hogy mindig az számít kompetens tesztkörnyezetnek, amelyben alkalmazni akarunk egy újabb technikát. Most hogy a gyártás már ténylegesen a seed gépre történik (és nem egy M.2 SSD-re), bejött a képbe a HDD-re írás időráfordítása is és ezért a kezdeti ~4,5 percből, stabil 10 min/plot lett a konklúzió. Szóval már csak kb. 65 nap van hátra a befejezésig. :D

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5126) Repcés válasza abandik (#5123) üzenetére


Repcés
tag

Nálad jó eséllyel a Gigahorse fog kielégítő tempót hozni. Megkockáztatom, hogy nagyobbat fog menni mint a vasam. :)

Repcés

(#5127) mgTerminator válasza Repcés (#5125) üzenetére


mgTerminator
veterán

A befektetett összegnek kb hány %-át sikerült már kivenni ebből a történetből?

(#5128) Repcés válasza mgTerminator (#5127) üzenetére


Repcés
tag

Nem veszem ki. Ennek a tőkének a nyugdíj egyik lába a célja. Így tehát vagy ülök (HODL) a kibányászott XCH-n és vagy spekulálok vele (XCH/USD pár) a Crypto Exchange-ben. Kb 120 XCH-t bányásztam ki eddig és hogy most mennyi van azt nem mondom meg soha. :D

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5129) Repcés válasza Repcés (#5125) üzenetére


Repcés
tag

Elfelejtettem szólni, hogy még ne plotoljátok át a HDD-ket a kompresszált telkekkel, mert az Istennek sem működik. Ráírtunk a fejlesztőkre és amint van válasz beírok ide IS.

Repcés

(#5130) Repcés válasza Repcés (#5129) üzenetére


Repcés
tag

..de nem jön válasz. Esetleg más is próbálkozott a kompresszált telekgyártással?

Repcés

(#5131) Gkaresz66 válasza Repcés (#5130) üzenetére


Gkaresz66
tag

Én kíváncsian figyelek, már láttam Win +128MB ramos verziót is 6-7 perces plot készítési idővel, kár hogy AMD-n nem megy, driver hiba miatt.
A linux parancssoros verzió nekem nem fexik.

(#5132) abandik


abandik
csendes újonc

XCH mindenkinek!

Kiadták a 2.0 verziót ott GUI-ban Linux alatt is lehet CUDÁzni bár ott WIN sebességgel csinál egy plotot.
De kérdem én ha kiadják és hivatalos és legyártjuk és kivárjuk és az istennek sem ismeri fel akkor ezt most minek is?:-)

Visszatérve a 4070TI sem aratott nagy sikert mert a Repcés konfigja nem tudja befogadni a BUS sebességet de azért megpróbáltuk (Szóval ha nagy kártyát akarsz ahhoz kell nagy vas is így marad a 1070TI meg nekem a Diablo4 :D :D :D :D

Gkaresz66: maga a folyamat tökéletes, hibamentes csak zavaró az a jelenség amikor leüríti a ramot a vga, na ott semmit nem tudsz csinálni kb: 30-40 másodpercig de itt is a konfig adja meg ezt a sebességet illetve ha HDD re másolod akkor a disk Mb/secje is számít és az is számít még, hogy alaplapi SATA csatin másolod vagy egy RAID kártya végére dugod fel és még az is számít, hogy Single diskben van a kártya vagy RAID-ben és az is számít, hogy milyen RAID konfig van..Oké megyek már a pba :D :D :D

Ha valaki Raidkártyán gondolkodik akkor Adaptech 71605 ebayen elérhető és nagyon stabil kis eszköz itthonról ne csak Ebay és ott is dojcslandból

Az RC2-es verzió látta a bladebit által gyártott plotokat halálosan boldogok voltunk mert a pool is elfogadta mindaddig a percig amíg teljesen le nem szinkronizálta a láncot, tehát itt van a baj remélem hamarosan javítják.

(#5133) Gkaresz66 válasza abandik (#5132) üzenetére


Gkaresz66
tag

Köszi hogy megosztod a tapasztalaitok.

A kezdeti nagy lendület után szépen lekonyult a lelkesedés, pedig nem egy rossz projekt ez, de majd mindenki azonnal is akar egyből de nagyon sokat belőle kiszedni.
Ahogy nézegettem az önjelölt szakértőket yutubon ez most az alja kb. (tudom hogy annak is van fele is) de sztem lesz ez még feljebb is.
Soha nem késő elkezdeni :D

Ezen vagy File coin validátorin gondolkodom..
Áramom van egy csomó felesleg, inkább elhasználom mint hogy a Lölö Jactozzon rajta b@ccameg.

(#5134) Repcés válasza abandik (#5132) üzenetére


Repcés
tag

Megtalálta Ándós' a (felhasználói) hibát. Nem röhög: settings->harvester->enable compressed plot suppert (on). Minden működik. Látja a pool IS a C7 plotokat. Az összeset. :D

Repcés

(#5135) Repcés válasza Repcés (#5134) üzenetére


Repcés
tag

Ugyanitt C7 plotolás Terabájtonként 300 Ft-ért megrendelhető. :DDD

Repcés

(#5136) abandik


abandik
csendes újonc

Hello mindenkinek!
Néha az ember fia is lehet User igen Repcés jól írta nem röhög csak hát na f...om.

A jelenlegi konfig REpcés vasa és benne a 4070Ti bios beálljtva az utolsó telekgyártás ideje: 2 perc és 51másodperc waaaaaaa katarzis van:-))

Bárkinek kérdése van nagyon szívesen segítek a programozásban (Linux ) mindenkinek legyen egy jó bányája:-))

És igen Repcés Úr jól mondja gyártunk bérbe is szívesen aki szeretne több telket nagyobb bevételt elérni:-)

Jó Bányászást

(#5137) Repcés


Repcés
tag

Mivel van fél tera RAM-unk és hozzá egy 4070Ti vagyis emberi számítások szerint hardverben ez a kelleténél bőven több mint kétszeres erőforrás, ezért Andris bepróbálkozott a párhuzamos gyártással, de úgy néz ki mintha a szoftver még nem lenne felkészítve erre. Basszus. Mindig az a pici hiányzik...

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5138) Gkaresz66 válasza Repcés (#5137) üzenetére


Gkaresz66
tag

Menni fog az :)
https://www.youtube.com/@DigitalSpaceport ezt közben nézitek?
most a legújabb csak vgakal portolás ssd nélkül.

(#5139) Gkaresz66 válasza Gkaresz66 (#5138) üzenetére


Gkaresz66
tag

C15-ös tömörítéssel 50GB plotokat készítenek, azzal duplázódik a plotok száma az eredeti plotoláshoz képest.

(#5140) abandik


abandik
csendes újonc

Hello!
Most olvasom a 7 vége borosra sikerült:-)
Máris nézem egyébként szeretem ezt a csávót teljesen elmebeteg de ezt másképpen nem is lehet csinálni, másrészt Repcésnek elküldtem a válasz: AAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaa :D :D :D :D :D

(#5141) Repcés válasza Gkaresz66 (#5139) üzenetére


Repcés
tag

Köszi az info-t, máris teszteljük. :)

Repcés

(#5142) peti85 válasza abandik (#5136) üzenetére


peti85
senior tag

Szia!

Ha már felajánlottad segítségedet, lenne pár kérdésem. Egy ideje "csak megy a bánya", nem nagyon foglalkoztam vele, azon kívül hogy pár naponta ránézek minden működik-e. Na meg persze hogy nyertes volt-e valamelyik plotunk.
Jelenlegi hardver:
- Intel Xeon E5-2658 V2 + 32GB RAM + 2TB NVME SSD + Ubuntu
- 27db 6-10TB HDD USB kapcsolaton (ezeken van 2047db plot)

Ezzel a felállással érdemes nekifogni tömörített plotokat gyártani? Kell hozzá valami "speciális" hardver hogy azokat farmolni tudjuk? Tehát kell-e dedikált GPU, újabb generációs CPU? Jobban dolgozik a gép ha tömörített plotokat farmol? (Gondolom azokat on-the-fly ki kell csomagolnia.)

Sajnos mostanában nem volt időm beleásni magam és látom hogy sok minden történt mióta legyártottuk plotjainkat. Így ha a fenti kérdéseimre tudnál pár sort írni, leginkább pár címszóban hogy minek nézzek utána, akkor az nagy segítség lenne!

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5143) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Jó reggelt!
Én is kérdezek, ugye vannak a cmr és smr vinyók, korábban a cmr volt a befutó az smr hdd-ket nem ajánlották plotoláshoz mivel "nem bírták" a folyamatos írást..
a plotok tárolására futtatására viszont már alkalmasak lehetne? hiszen egyszer lesznek felírva, vagy arra sem ajánlottak??

(#5144) freeapro válasza Gkaresz66 (#5143) üzenetére


freeapro
senior tag

ez már ssd plottoláskor sem volt igaz

(#5145) Gkaresz66 válasza freeapro (#5144) üzenetére


Gkaresz66
tag

Tehát akkor nyugodtan mehetnek a plotok smr vinyóra is.

(#5146) freeapro válasza Gkaresz66 (#5145) üzenetére


freeapro
senior tag

nekem azon voltak

(#5147) Repcés válasza peti85 (#5142) üzenetére


Repcés
tag

Andris éppen lóg valahol egy létrán ezért ha megengeded első körben én válaszolnék. Csak a plotoláshoz kell némileg más hardver, de a seedgép nem igényel változtatást. A telekrajzolást ezután nem a CPU, hanem a GPU CUDA magjai végzik. Akinek van 256 GB RAM-ja az a memória segítségével és akinek nem áll rendelkezésére a cucc az mint a madmax esetében korábban most is SSD-t kell használnia.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5148) Repcés válasza Gkaresz66 (#5143) üzenetére


Repcés
tag

Nekem már az elejétől fogva SMR vinyóim vannak.

Repcés

(#5149) abandik válasza peti85 (#5142) üzenetére


abandik
csendes újonc

Hello Peti!

Véleményem szerint a bányádat érdemes lenne tömöríteni mert több telek több és nagyobb részesedés így leszünk boldogok, meg persze elmebetegek is vagyunk tehát miért ne (ez én vagyok)

Igazából a CPU annyira nem számít a tömörítésben szinte alig használja jelenleg megy a gyártás (CLI) és 1-1.4% a proci kihasználtsága tehát szinte nulla.
Két komponens lényeges az egyik a GPU és a RAM a RAM amit kér enni az 256GB a GPU lehet akár 1070Ti-is ha tudja a CUDA-t mi ezzel kezdtük vígan vitte.

Nálunk a RAM DDR4.2400Mhz igazából a tegnapi csúcs volt 2 perc 38mp es gyártás nyílván a másolás az több idő az függ a HDD-től és az átviteli eszközöktől, írod, hogy USB-n toljátok azon a másolás igen hosszú és nem lehet mondani, hogy stabil sajnos főleg ha szeretnéd ezt gyorsan megcsinálni.

Bánya nem a gyártó gép.
Nálam Asrock H510 pro BTC+ (manapság egy 20.000 ft ért utánad vágják mióta BTC kukás)
Ebben van egy I3-5 gen 32GB DDR4 3200MHZ és 1TB M2. (ubuntu 23.04)
A HDD-ket pedig RAID kártyán lógatom SIngleben ezek a kártyák pedig Adaptec 71605 nagyon megbízható kártya kezdetek óta lekopogom hibamentes és GB/seccel lehet vele másolni.

Itt tudod a CUDA-t letölteni illetve terminálból telepíteni:

https://developer.nvidia.com/cuda-downloads?target_os=Linux

Itt tudod ellenőrizni a kártyád vagy ha épp vásárolni szeretnél hasznos link:

https://developer.nvidia.com/cuda-gpus

Elég sok minden változott a gyártásban de alapjaiban mindenki arra törekszik, hogy kisebb helyet foglaljon és több érmét hozzon ez egy olyan ipar amit nem lehet abbahagyni bármennyire is szeretnéd beszippant és kész.

Mellékeltem 2 képet az egyik a Proci kihasználtság alatta a RAM ami nagyon kell neki és egy GPU-ról, hogy lásd a folyamatot.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5150) Repcés válasza abandik (#5149) üzenetére


Repcés
tag

A RAM-ot elírtad. :) Ami benne van az 3400 Mhz-es ECC DDR4, de ebből a Xeon 8160-as proci csak 2666 Mhz-et képes kihasználni.

Repcés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.