Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) kigyi_23 válasza Rolly (#4349) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az jó lenne :D Akkor nyomnám tovább az ipart, mert a fellendülés ezt is viheti magával, persze hónapok is kellhetnek hozzá, rosszabb esetben évek, de hát ilyen ez a bányász szakma.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4352) mZoleee válasza gianfrancoz (#4346) üzenetére


mZoleee
senior tag

és ezek közül mi az ami megy NFT plotokkal is? :) mert szerintem egyik sem

[ Szerkesztve ]

(#4353) gianfrancoz válasza mZoleee (#4352) üzenetére


gianfrancoz
csendes tag

ezt nem tudom, csak régi plotjaim vannak még

(#4354) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv, Van most olyan hivatalos pool ahova nem kell újraplottolni? Illetve amelyiknek van saját Win programja amivel lehet farmolni?

(#4355) mZoleee válasza Kaci84 (#4354) üzenetére


mZoleee
senior tag

Hivatalos nincs, de minek az? ott a Corepool.. szerezz valakit aki meghív aztán enjoy.

(#4356) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Valaki használ ilyen pci-e - ről sata kártyát?

Delock 90010 4 portos SATA PCI Express x1 Kártya ezt nézem magamnak, hogy veszek 1et, de nem akarok ráfázni , asus x570 alaplapom van, itt irja , hogy pci-e x1 , visszafele elfogadja az alaplap ? Vagy ez az egyszeres pci-e az a legkisebb foglalat ugye? v3.0 van ideirva, de alaplapon meg v4.0-át ir.

Feleslegesen nem veszem meg :)

(#4357) lacy86 válasza mZoleee (#4355) üzenetére


lacy86
addikt

Kb 1 honapban mennyi jön a corepool-bol ?

(#4358) Danex


Danex
addikt

Amúgy jelenleg a corepool jobban hozhat, ott ugye elvileg mind a 2 chia megy a közösbe, addig a gyári pool plotokkal csak 1.75 (igaz ha talál az ember blockot, akkor viszont megkapja a saját jussának a 0.25chia-t)

(#4359) mZoleee válasza lacy86 (#4357) üzenetére


mZoleee
senior tag

fogalmam sincs.. nincs régi plotom már, és 1 hónapot nem húztam le a corepool-on..
nft plotokkal space pool-on vagyok.

(#4360) gianfrancoz válasza lacy86 (#4357) üzenetére


gianfrancoz
csendes tag

1070 plottal kb 32-34 nap alatt jön 1 chia

(#4361) Kaci84 válasza mZoleee (#4355) üzenetére


Kaci84
őstag

Nics olyan ahova ne kellene újra plottolni vagy nincs olyan aminek van saját programja? Ha nagyon muszáj újra plotolok, de úgy indultam neki maradok soloba gyári progival, de sokszor azt sem tudom farmol-e és ha nem miért nem. Végig megy a szinkron aztán kiírja, hogy nincs szinkronizálva meg hasonló jóságok. Másik gép meg zöld sínched de mégse mutat annyi XCH-t ami van valójában.

(#4362) spgabor válasza gianfrancoz (#4345) üzenetére


spgabor
aktív tag

NFT plot alatt mit értesz? Amit az új chia verzióban csináltam, vagy amit pool alatt csinltam? Csak mert az újban generáltam neki plotokat poolon kívül, de vannak régi plotjaim, ha esetleg azzal stabilabb. Most úgyis sok régi plotom van, amit folyamatában törölgetek, mert poolba gyártom őket újra.

[ Szerkesztve ]

(#4363) gianfrancoz válasza spgabor (#4362) üzenetére


gianfrancoz
csendes tag

NFT a pool kompatibilis plotok, azaz az "új" típusúak.
Akinek nincs 2-3k plotja, az szerintem nem hivatalos core poollal jár a legjobban - feltéve, ha sokáig támogatva lesznek ezek a plotok

(#4364) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

164 dollár sallalallala.

[ Szerkesztve ]

(#4365) kigyi_23 válasza Ereshkigal (#4364) üzenetére


kigyi_23
addikt

Még pár ilyen nap és elkezdenek kiugrálni a "háztáji bányászok".

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4366) Ereshkigal válasza kigyi_23 (#4365) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Engem már annyira nem érdekel... pedig nekem még az áram is ingyen van. Egyszerűen nincs kedvem naponta foglalkozni a témával (ami persze nem kötelező, de az ember csak olvas discordot, híreket, akármit, ha már bámyászik). Szóval én is lekapcsolom hamarosan, csak még egy kiutalást megvárok (de minek). :D

(#4367) kigyi_23 válasza Ereshkigal (#4366) üzenetére


kigyi_23
addikt

Max itt gyorsan átfutom, ha van valami érdekes, de a bányász gépre már rá se nézek halkan teszi a dolgát. Mondjuk van amikor fölé hajolok, hogy vajon megy-e még vagy kikapcsolt valami miatt? :D Nekem még marad egy darabig aztán meglátjuk mit hoz a jövő.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4368) Zoli1977


Zoli1977
csendes tag

Kiutaltam 0,2 Chiát a gate.io-ra és a gépre anno feltelepített chia walletra is.
A Gate.i-o ra megjött egy nap alatt, a saját walletre 3 napja nem jött át.
Mi lehet szerintetek a gond?
A Chia Blockchain Wallets fülén nézem, és 0 XCH-t látok. :(

(#4369) Danex válasza Zoli1977 (#4368) üzenetére


Danex
addikt

le van szinkronizálva a walleted?

(#4370) ggg666 válasza Zoli1977 (#4368) üzenetére


ggg666
őstag

Wallet Status: Szinkronizálva (598 135) Így áll kb. a wallet sync-ed?

(#4371) Zoli1977 válasza Danex (#4369) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Hmm...
A Full node fülön minden zöld, Synced, connected.
De a Wallet fülön valóban 484.000 nél áll, és not synced...
Hogy lehet azt elindítani?

(#4372) Zoli1977 válasza Zoli1977 (#4371) üzenetére


Zoli1977
csendes tag

Megvan a megoldás. :)
Csak régi volt a Chia Blockchain Gui.
Letöltöttem az újat, és nekiállt szinkronizálni.
Köszönöm. :R

(#4373) GAtesz77


GAtesz77
csendes tag

Mértétek mennyit fogyaszt a farmoló gépetek?
Hány Watt?
Mennyi W/plot ?
Mennyi HDD teker?

Az enyém:
200W
0,044W/plot
17db HDD
1db SSD

(#4374) Rolly válasza GAtesz77 (#4373) üzenetére


Rolly
veterán

0,41 W / plot nálam... körülbelül... 600 plotom van ...

te most elszámoltál valamit? Vagy neked 4500+ plotod van?

nálam kb most a napi fogyasztás (klímával - bár az amúgy is menne így az részben rontja a megtérülést) napi 300 Ft körül van az áram amit a gép elogyaszt és Hpoolon a napi csia 500 Ft körül alakul napi árfolyamon...

szóval én szerintem július végén leállok ezzel :)

[ Szerkesztve ]

(#4375) Cold3


Cold3
tag

Meglepően sokan írtátok, hogy leálltok. Ez úgy értendő, hogy kikapcsoljátok a gépet vagy úgy, hogy el is adjátok a winyókat? Arra szeretnék kilyukadni, hogy nem hisztek abban, hogy az árfolyam visszamászik, illetve nincs olyan árfolyam, ahol újra beszállnátok?
Ami viszont furcsa, hogy a network az nem igazán esik, picit hullámzik nem növekszik, de nem is ment össze. Miért?
Egyébként én ezért az árfolyamért imádkoztam, ez bejött. Már csak azért kell tolni a miatyánkokat, hogy jövőre ilyenkorra azért másszon szépen vissza! :)

(#4376) GAtesz77 válasza Rolly (#4374) üzenetére


GAtesz77
csendes tag

Jogos. Nem elszámoltam, hanem elírtam. Pontosan: 0,404W / plot
A nulla megelőzte a négyest :D

(#4377) kigyi_23 válasza GAtesz77 (#4373) üzenetére


kigyi_23
addikt

70W
0.34W/plot

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4378) Danex


Danex
addikt

Mivel ETH bányára is használva van a gép, így extrába szerintem nem lehet több a +3 belső vinyó meg a 2 külső 70W-nál falból mérve, akkor pedig 0.150-175W/plot

(#4379) ZoZoˇˇ


ZoZoˇˇ
tag

Srácok azt vegyétek figyelembe ,hogy nem" pénzt bányásztok ", hanem chiat.
Nekem 300 plotom van. Nagyjából 250e fektette bele a dologba .1 évig fogok bányászi ha veszteséges , ha nyereséges.
Coint nem fogom csak 1 év elteltével értékesitteni addig szépe pihen a pénztárcán.
Simán lehet ,hogy addigra 2500 dodo :C lesz egy Chia .De az is lehet ,hogy 1. :W
1 év elteltével meg majd kiderül :Y , hogy jól döntöttem e vagy sem .

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#4380) kigyi_23 válasza ZoZoˇˇ (#4379) üzenetére


kigyi_23
addikt

Na ez az igazi bányász hozzáállás. Én is pihentetem most, nem adok el és várok vele, ha bejön jó, ha nem akkor legalább megpróbáltam.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4381) gratzner válasza ZoZoˇˇ (#4379) üzenetére


gratzner
tag

Nem is értem, hogy lehet ezt máshogy gondolni, tervezni...

(#4382) Danex válasza gratzner (#4381) üzenetére


Danex
addikt

Pl, hogy Chia-t egyből váltani másra. Én pl magában a chiában nem feltétlen hiszek, ezért inkább átváltom szinte azonnal másik cryptora.

(#4383) szazbolha válasza Danex (#4382) üzenetére


szazbolha
addikt

Én meg forintra.... nekem bejött.
Azért most megvárom a 280-as Chia/USDT árfolyamot

(#4384) gratzner válasza Danex (#4382) üzenetére


gratzner
tag

Ez még érthető, de részemről azért még hiszek is. Amúgy a trade-elgetéssel simán belemegy az ember egy véget nem érő folyamatba 😁

(#4385) Danex válasza gratzner (#4384) üzenetére


Danex
addikt

Nagyjából kitaláltam egy portfolio felosztást, ahhoz tartom magam arányaiban. "DayTrade-re" meg botot használok, de az csak kicsi részét teszi ki a portfoliomnak. Most HODL van a következő pumpáig.

(#4386) eldiablo válasza Danex (#4385) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#4387) gratzner válasza Danex (#4385) üzenetére


gratzner
tag

A HODL-t tökéletesen megértem :C

(#4388) gratzner válasza eldiablo (#4386) üzenetére


gratzner
tag

Mindkét esetben :DDD

(#4389) mgTerminator válasza gratzner (#4387) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én nem... Mit jelent?

(#4390) eldiablo válasza mgTerminator (#4389) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#4391) Tomi0703 válasza mgTerminator (#4389) üzenetére


Tomi0703
őstag

Komolyan? Hold (tart) egyebkent, de a legenda szerint valaki valamikor elgepelte(?) es hodl-t irt. Aztan ez igy megmaradt. Ha jol tudom.

Lassu voltam, megeloztek.

[ Szerkesztve ]

(#4392) mgTerminator válasza Tomi0703 (#4391) üzenetére


mgTerminator
veterán

Komolyan. A hold-ot tudom mit jelent angolul is és magyarul is, de erről még nem hallottam.

Köszi mindkettőtöknek :D

(#4393) Stanlee válasza ZoZoˇˇ (#4379) üzenetére


Stanlee
őstag

Hasonloan gondolom en is. Most van 300 plotom, a heten kezdtem neki az utolso lemeznek a feltoltesehez, amit meg aprilisban vettem es a hivatalos pool protokoll megjelenesere tartogattam. Solo-ban megy kb. 280 plot, ami folotte van/lesz megy pool-ba.

A gep amin a chia megy, amugy is ejjel nappal ment a kamraban, igy nem igazan oszt-szoroz, hogy mit csinal.

Amikor elkezdtem foglalkozni az egesszel, meg ara se volt a chia-nak, mar annak is orultem volna, hogy ha 10 USD-t ert volna. Amugy az is lehet, hogy tenyleg majd valahol 10-50 USD kozott lesz az ara, es jobban jartam volna, ha cashout-ot csinalok az elejen, amikor meg 1000 USD folott volt.

Ezzel is, mint minden egyeb kriptoval,, HODL van, majd talan 10 ev mulva meggazdagszom, vagy jot rohogok magamon, hogy mennyire hulye voltam, hogy ilyesmivel foglalkoztam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4394) szazbolha


szazbolha
addikt

MASS/Chia multi farmolásról van valakinek infója?
Angol leírás?

(#4395) Danex válasza szazbolha (#4394) üzenetére


Danex
addikt

Ahogy olvastam plotonként valami 1$-t be kell előlegezni ,hogy farmolhasd.

(#4396) lacy86


lacy86
addikt

Lehet kerdeztem már :)
De azzal nem csokken az esely ha nem a legfrissebb gui van fent, ugye? ( még van tárhely szabadon es addig nem akarom updateelni )

Koszonom

(#4397) gratzner válasza lacy86 (#4396) üzenetére


gratzner
tag

Követve... :F

(#4398) Zoli1977


Zoli1977
csendes tag

Tudja valaki, hogy mi a különbség a Hpool-on a Chia og és a Chia pp között?
Illetve kötelező lesz-e idővel az átállás a PP-re?

[ Szerkesztve ]

(#4399) Danex válasza Zoli1977 (#4398) üzenetére


Danex
addikt

OG régi plotok, PP pool plotos verzió

(#4400) whitetiger11


whitetiger11
kezdő

Nem értettem eddig se, hogy miért siet mindenki átplotolni. Mert akkor majd valamelyik pool pár centtel többet fizet mint a hpool? azon feszülgetni, hogy melyik pool hány forintocskával fizet többet a chia-ért. Ahelyett hogy szépen farmolgatná mindenki a megjelenő fork-okat. Volt amelyiket ki is írtam a fórumra. Előbb utóbb valamelyik meg fogja oldani az NFT plot problémát, a többi meg lemásolja. Akkor meg lehet szépen farmolgatni őket tovább. Most pár hét után konkrét számokat tudok mutatni. Átszámoltam az általam farmolt coin-ok számát, hogy ez egy 40 TB-al rendelkező farmernek mennyi lenne mai árfolyamon (és igen, meg is veszik). Csak azokat a coin-okat tettem be a listába, amelyeknek már van ára, de látom, hogy folyamatosan árazzák be a többieket is, szóval a végösszeg ennél magasabb lenne. Meg volt amelyiket csak hetek után kezdtem farmolni. Hozzátenném még, hogy nekem csak Nas-aim vannak, amiknek nagyon sz...r a response time-ja és messze nem kapok annyit mint amennyit igazából kellene. A ti számaitok ennél biztosan jobbak lennének:
Darab Mai össz ár $-ban
Avocado 32,00 darab = $ 3,84

Chaingreen 5.000,00 darab = $ 17,50

Chiarose 771,43 darab = $ 1,93

DogeChia 662,29 darab = $ 99,34

Flax 10,29 darab = $. 20,57

Flora 399,14 darab = $ 47,90

Goji 13,71 darab = $ 0,82

HDD-Coin 31,14 darab = $ 6,23

Kale 22,57 darab = $ 2,71

Seno 182,57 darab = $ 36,51

Spare 19,57 darab = $ 2,35

Ezek mai áron összesen 239,70 $ - t jelentenek 40 TB-ra számolva. Több mint egy teljes egész Chia ára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.