Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) mgTerminator válasza eldiablo (#5000) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát az a baj hogy nekem 100W-ot éget el óránként :U És nem tudom mitől nőtt meg ennyire a fogyasztás, jó lenne tesztelgetni. De mivel Plex szerver is így nem egyszerű egy sima restart sem, mindig van aki nézi :DD

(#5002) eldiablo válasza mgTerminator (#5001) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezért is vettem monitorozható tápokat. Nem sokkal kerültek többe, és így látom, mikor mennyit eszik a konfog.

(#5003) mgTerminator válasza eldiablo (#5002) üzenetére


mgTerminator
veterán

Elvileg ennek is van valami szoftvere hogy mennyire részletes azt még nem tudom, jövőhét kedd-csütörtök között szállítják ki, hát nagyon kíváncsi vagyok :D

Szokták ezek bírni hogyha a gyári aksi helyett egy jóval nagyobbat akasztunk rá házilag (nyilván nem férne a helyére).

(#5004) Repcés válasza mgTerminator (#4997) üzenetére


Repcés
tag

Repcés

(#5005) Repcés válasza Repcés (#4987) üzenetére


Repcés
tag

Gyakorlatban úgy néz ki hogy 9,6 kWh/nap (292 kWh/hó) vagyis a 70 Ft-os áramal számolva ~20500 Ft-ot szív fel a farm.

Repcés

(#5006) mgTerminator válasza Repcés (#5005) üzenetére


mgTerminator
veterán

Megéri? Tudtál már pénzt kivenni belőle?

(#5007) Kecsua válasza Repcés (#5005) üzenetére


Kecsua
tag

Ez már az új alaplap meg proci vagy még a plotolós erögép?

(#5008) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Múlt hétvégén volt egy peak, gyorsan be is váltottam egy jó marék XCH-t. Egyből vettem BTC-t, majd eladtam ahogy feljebb ment annak is az árfolyama. Tranzakciós díjak és egy kis plusz is kijött belőle. :)

(#5009) Repcés válasza mgTerminator (#5006) üzenetére


Repcés
tag

Az egyelőre még csak havi 4,5 XCH termelékenység azt mutatja, hogy rentábilis a bót'.

Repcés

(#5010) Repcés válasza Kecsua (#5007) üzenetére


Repcés
tag

Ez már az új lap.

Repcés

(#5011) Repcés válasza eldiablo (#5008) üzenetére


Repcés
tag

Szabad tudni hol cserélsz? A Crypto.com-on csak venni és eladni tudnék, de annak a wallet-nek nincs "rendszáma", vagyis harmadik helyről arra küldeni nem lehet.

Repcés

(#5012) eldiablo válasza Repcés (#5011) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Kucoin.com
Megbízható az oldal. Olyan ajánlotta, aki nagyban játszik. Nem kér személyit napi 1 BTC-ig.
Simán megy az oda-vissza utalás.

(#5013) Repcés


Repcés
tag

A mai nap sem volt sikertelen öszesen 0,49 XCH-t sikerült kibányásznom:

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5014) Repcés válasza eldiablo (#5012) üzenetére


Repcés
tag

Köszi szépen! :) Az XCH-t közvetlenül cseréled BTC-re vagy előbb USDC?

Repcés

(#5015) eldiablo válasza Repcés (#5014) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Először át kell váltani USDT-re, aztán abból bármit lehet venni. Sajnos nincs direkt XCH-BTC.
Nekem jelenleg is USDT-ben van amit beváltottam. Ha beesne a BTC/ETH akkor majd lecsapok rá. :)

(#5016) Repcés válasza eldiablo (#5015) üzenetére


Repcés
tag

Az kellemetlen hogy USDT van csak, mert így adókötelezettség keletkezik. A crypto.com-on bevett szokás hogy ha a kriptók között nincs közvetlen átváltásra lehetőség akkor USDC-ben úszhatod meg az adózási kötelezettséget.

Repcés

(#5017) eldiablo válasza Repcés (#5016) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tudomásom szerint, amíg nem utalom ki magamnak, nem váltom valódi pénzre, addig nem nyereség és nem is adóköteles.

(#5018) Repcés válasza eldiablo (#5017) üzenetére


Repcés
tag

Sajnos nem így van. Azért találták ki a stablecoin-okat, hogy a problémát kezelni lehessen. Az adózás kötelessége a fiatapénzre váltással következik be. Viszont! Ha a művelet/műveletek egészen végig a virtuális térben vannak (nem kerül a folyószámládon lekönyvelésre az USD) akkor sosem fog kiderülni vagyis megúsztad. :)

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5019) Kaci84 válasza Repcés (#5018) üzenetére


Kaci84
őstag

Igaza van Diablónak. Hiába stablecoin a jog értelmezése szerint nem minősül pénznek. Egyik országnak sem hivatalosan elfogadott fizetőeszköze és nem garantálják az elfogadását. Vagyis ugyanúgy csak egy fizetési igérvény. Vagyis ha ilyennel rendelkezel az nem bevétel és így nem is adóköteles.

[ Szerkesztve ]

(#5020) eldiablo válasza Repcés (#5018) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az meg van hogy az USDT(Tether) is kriptó? Az egyik legnagyobb stablecoin ha jól tévedek. :)

(#5021) Repcés válasza eldiablo (#5020) üzenetére


Repcés
tag

Így jár az aki okoskodik. :DDD Köszi az infót. Nekem az volt meg, hogy az USDT már a fiatpénz aztán nem is kellett sokat keresgélnem, hogy megtudjam ez kurvára nem így van. Elnézést kérek!

Repcés

(#5022) Kaci84


Kaci84
őstag

Na sikerült SAS vinyót vennem, hozzá kaptam vezérlőkártyát. Természetesen nem látja a HDD-ket a lemezkezelő.
2 gépben is próbáltam és a vezérlőpultban sincs felkiáltójeles hardver.
Mi lehet a gond, hogyan kell beüzemelni? Rossz lenne a vezérlő? A sata vezérlőket csak bepakoltam és ennyi volt. hmmm

(#5023) Maarki válasza Kaci84 (#5022) üzenetére


Maarki
aktív tag

It van egy video ez alapján meg tudod csinálni:
[link]
Kell hozzá egy program a megaraid storage manager

Megcsinálod a video alapján a virtuális meghajtót és utána fogja látni a lemezkezlésben a hddket utána megformázod és tádá :C

jah ha nem akarod raidbe rakni a hddket akkor mindegyiket raid0 rakd.

[ Szerkesztve ]

(#5024) Repcés


Repcés
tag

Véleményem szerint a SAS HDD pazarlás mert csak fölös hőterhelés a farmban. Egy ilyen vezérlőhöz: https://storage.microsemi.com/en-us/support/raid/sas_raid/asr-81605zq/ - 16 db SATA HDD-t rendel az ember aztán jó világ. A kártya/kártyák hűtésére kell picit több figyelmet fordítani, de ez mégis lényegesen kevesebb energiafogyasztás mint egy SAS HDD tömböt hűteni.

Repcés

(#5025) Maarki válasza Repcés (#5024) üzenetére


Maarki
aktív tag

Igazad van az energiafogyasztás miatt. De ha használtan veszed a sasokat akkor sokkal olcsóbbak mint a sima hdd. a sas terhelés alatt (tipus függő) a 11v is elmehet de alaphelyzetben 5v megelégszik. Az is igaz ,hogy tudnak melegedni de ez is típus függő. Én pl fém keretbe raktam aminek az elejére raktam egy 12cm ventit az bőven elég átlagban ilyen 40-48fok között mennek. Persze terhelés alatt. Chiára annyira nem rossz mivel nem fogyaszt alaphelyzetbe 5v eszik kb.

[ Szerkesztve ]

(#5026) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Utóbbi 1 hónap termelékeny volt esett 3 blokk, előtte meg februárba esett érdekes :)

(#5027) Vektor77 válasza Maarki (#5025) üzenetére


Vektor77
tag

A "v" az a Watt nálad?

(#5028) Maarki válasza Vektor77 (#5027) üzenetére


Maarki
aktív tag

:DDD ehh jogos :R watt akart lenni :R

(#5029) Repcés válasza Maarki (#5025) üzenetére


Repcés
tag

A 48 fok a SATÁ-hoz képest sajnos sok. :((

Repcés

(#5030) Maarki válasza Repcés (#5029) üzenetére


Maarki
aktív tag

Igen de, terhelés alatt és nem is minden típus. pl a 8tb sasom 40fok fölé nem megy. A 3tb az forró fejű volt raktam is rá hűtést amíg másoltam rá a plotokat utána be állt az is. Persze jó lenne 18tb hddkel menni de nem mindenki tud bele rakni milliókat :'(

(#5031) Repcés


Repcés
tag

Két napja kimentem SOLO-ba és ma megjött az első találat. Némileg cizellálja a dolgot, hogy az 1,75-höz csak 7 nap múlva jutok hozzá de egye fene valahogy fel tudom dolgozni. :DD

Repcés

(#5032) Repcés válasza Repcés (#5031) üzenetére


Repcés
tag

Ma ismét lett egy találatom. Ez kész. :D
Augusztus 16-án léptem ki a pool-ból és mára két találatom van.

Repcés

(#5033) ggg666 válasza Repcés (#5032) üzenetére


ggg666
őstag

De mi ez a sok tranzakció?

Az enyém ilyen.

(#5034) ggg666 válasza ggg666 (#5033) üzenetére


ggg666
őstag

2 hónap helyett 70 TB-al!!! 0 TB-al.!!!

[ Szerkesztve ]

(#5035) Kecsua


Kecsua
tag

Ez teljesen kiszámíthatatlan és nem mindenkinek adja. Majdnem mint a lottó.
Több mint 1éve vagyok poolban, (160TB) és eddig összesen volt 2blokk találatom azaz 4chiám lenne ha soloba nyomnám.
Tavaly júliusig soloba voltam, amikor abbahagytam volt kb. 500plotom. Onnan durván januárig bővítettem, 1623plotig és így lett, van 2 egész találatom. Én nem bánom a pool-ozást anélkül igen szarul állnék.

(#5036) Repcés válasza ggg666 (#5034) üzenetére


Repcés
tag

Gratulálok! :)

Repcés

(#5037) Repcés válasza ggg666 (#5033) üzenetére


Repcés
tag

Van egy wallet-em ahova továbbítom a nyereményeket v. azoknak egy részét.

Repcés

(#5038) ggg666 válasza Repcés (#5037) üzenetére


ggg666
őstag

Köszi!
Azóta amúgy 23.án is volt egy találat, még 70TB-al!
Majd én is átrakom egy másikra, amit nem használok farmolásra.

[ Szerkesztve ]

(#5039) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

sia hostolást csinál itt valaki?
lenne több kérdésem is.

(#5040) mgTerminator válasza Gkaresz66 (#5039) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én csináltam de meguntam. Többet zuhant az árfolyam mint amennyit termelt. Széllel szemben vizelni nem érdemes... A chiát is építem le folyamatosan ahogy szükségem van helyre.

(#5041) Gkaresz66 válasza mgTerminator (#5040) üzenetére


Gkaresz66
tag

Szia!

Csak hobbi szinten nyomom, nem a pofit szerzés a cél.
A memória kezelésre van valami megoldás?
kb. 12-14 óra alatt elhasználja bármennyi is van benne.
elvileg 8GB elég kellene legyen neki, de most 20-ból is belakik 19-et.

(#5042) ggg666 válasza Gkaresz66 (#5041) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem érdekes elég neki a 8GB egy 1155-ös lapban hónapokig!

(#5043) Gkaresz66 válasza ggg666 (#5042) üzenetére


Gkaresz66
tag

min futtatod? win vagy linux

(#5044) ggg666 válasza Gkaresz66 (#5043) üzenetére


ggg666
őstag

Windows! De ment régebben linuxon is.

[ Szerkesztve ]

(#5045) mgTerminator válasza Gkaresz66 (#5041) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na pontosan emiatt is hagytam abba, állandóan basztatni kellett, nem tudott csak úgy ellenni a háttérben pedig nekem 32Gb RAM van de pár nap alatt elfogyott minden.

(#5046) eldiablo válasza mgTerminator (#5045) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem pár hónapos uptime alatt sem történt ilyen. Néha ránézek és ennyi.

(#5047) mgTerminator válasza eldiablo (#5046) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én most néztem rá, nem egészen 2 napos uptime és már 5Gb RAM-ot eszik a chia, ráadásul 1 nap uptime után elfehéredik az egész és vagy gép restart vagy kézzel kényszerítetten kell bezárni különben nem lehet elindítani újra. :W

(#5048) eldiablo válasza mgTerminator (#5047) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem akkor fehéredett ki, ha nem volt up to date a kliens. RDP-n VGA nélkül is elő-elő fordul, de akkor CTRL+R és már látszik is a GUI. Kifehéredés ellenére persze dolgozott a háttérben, mert szinkronban volt és jött is.
16GB RAM-ba nekem Chia mellett bőven elfért még 2-3 fork is.

(#5049) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Akkor nem lettem sokkal okosabb sajna, ahogy nézegettem a siad.exe okozza a memóri túlcsordulást Winen, vajon Linuxon is ez a helyzet?
sia. mapon Bp. melett van valaki 59TB nyomja 49 használatban is van neki.
Nem tudjátok esetleg hogy ki az?

[ Szerkesztve ]

(#5050) ggg666 válasza Gkaresz66 (#5049) üzenetére


ggg666
őstag

Ennek mi köze van a chiá-hoz?! Minden xart futtattok!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.