Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Rolly válasza NorbixD (#993) üzenetére


Rolly
veterán

köszi nem volt egyértelműa githubos leírás de köszi...

Chiánál napi 10-14 közötti plottal azt nézem, hogy elkezdett megállni a bevétel növekedés ... tehát nálam 90 plot körül elértem azt aminél többet nem tudok majd keresni :( CHIA-ban, mert a hálózat mostantól gyorsabban nő mint ahogy én tudom gyarapítani a plotok számát... Úgy gondolom, hogy itt hamar kapufa lesz a bányászoknak mert nem tudunk átmenni más coinra csak úgy...

Nálam most "be van vetve" 95 plot ... és elvileg a kapacitásom szerint 700 plotot terveztem kialakítani... utána kérdés, hogy megéri-e még beruházni rá vagy sem.
Jelenleg napi 4000 Ft körül hoz a 95 plot ha jól számolom... de ha már elkezdek leszakadni a hálózatról akkor ez hamar decificites lehet (vagyis nem éri meg újabb hddket beállítani sorba) a terv az volt, hogy még 16 3 tB-os hddt beújítok és csinálok egy 26 HDD-s farmot hozzá :(

(#1002) Rolly válasza whitetiger11 (#998) üzenetére


Rolly
veterán

sajnos reális szerintem... nekem is hasonló jött ki de ez csak a hálózat növekedésétől függ ha napi 2% akkor megéri ha napi 8% ahogy te írtad akkor szopo... bár a hálózat növekedése lassulni fog mert senki nem tud annyit plotolni hogy ez fennmaradjon... szóval én mondjuk napi 5% körül számolnék a következő 6 hónapra...

és az a szép, hogy amikor a közel 30-35 HDD itthon fog napi 2 USD-t termelni akkor már nem biztos, hogy megéri futtatni a gépeket :( bár akkor a napi működés kb 200 ft és termel 600 Ft-ot ...

(#1003) NorbixD válasza whitetiger11 (#998) üzenetére


NorbixD
tag

6 hónapig nem fenntartható ez a növekedési ráta, elfogy a rendelkezésre álló merevlemez.

Vajon lesznek-e olyan cégek vagy akár a saját szakállukra cselekvő alkalmazottak akik Chia farmolás végett úgy döntenek, hogy bizonyos archívumot, anyagot letörölnek azért, hogy a felszabadult tárhelyet farmolásra használják?Vagy olyanok akik csak csökkentik a biztonsági mentéseik illetve redundancia számát és az ezaltál okozott fokozott kockázat nem közvetlen adatvesztéshez vezet? Lesznek-e a Chia végett az emberiség számára örökre elvesző értékes anyagok?

Egyébként az eredeti víziója a Chiának nem az volt, hogy decentralizáltabb pool mentes legyen az egész hálózat? Mert ezt eléggé benézték.
Olyan rendszer ahol egy blokkot nem egy, hanem a hálózat nagyaságához és a farmolók mennyiségéhez valahogy arányuló, több farmer állítana elő, nem lenne járható út egy poolmentes kriptopénzhez?

(#1004) Rolly válasza NorbixD (#1003) üzenetére


Rolly
veterán

kérdés még, hogy amikor elérjük, hogy a CHIA már nem mindenhol profitabilis és elkezdik lekapcsolni a hálózatról a gépeket, akkor mi lesz mert akkor a DIF csökken több "coin" jár ... a végén beállva valami egészségesebb jövőképbe...
De ha a chia ára 10-edére esne akkor már most nem érné meg farmolni mert én például napi 400 Ft-ot keresnék vele ... :) kérdés, hogy ez a piacot mennyire érdekli :D

én 2 szerver amit ügyfél nem hozott ki a teremből (sajnos hdd-sek) átállítottam chia bányászatra :D csak mivel 1-1 raid 0 van így sokat nem érek vele a két gép napi 2-3 plot csak :) de nem rossz ötlet, hogy később legyen rajta farm :) bár 3-9 plot férne csak rájuk :)

(#1005) Donman


Donman
újonc

Üdvözletem!

Chia farm építésben vagyok, holnap érkeznek az első cuccok. Amit eddig beszereztem 4 darab 12 gigás külső winchester, 6 darab 8 terás belső, egy Corsair MP 600 2 terás SSD.
Szeretnék egy gyors gépet épiteni, amit a plottolás után másra is tudok használni, ebben szeretnék segitséget kérni.
Processzorra Ryzen 9 re gondoltam, 64 gb ram, alaplap amin van 8 sata port, meg táp ami ezt elviszi meg van rajta vagy 8 sata csati.
Ti mit ajánlanátok?

(#1006) MasterDeeJay válasza Rolly (#1001) üzenetére

Szóval 95 plot az kb napi 4eft.... kb 1 hónap alatt visszahozná a gépem árát. Azzal kiegyeznék bár most soloba megyek jelenleg 46 plottal. Ha lesz hivalatos pool akkor megyek arra de addig lottózok soloval.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1007) Donman


Donman
újonc

Még 250.000 forintom lenne a proci, memória, alaplap, tápra, kábelekre. 1,3 at szántam erre a projektre.

(#1008) Balion válasza MasterDeeJay (#1006) üzenetére


Balion
senior tag

Úgy hallottam a "hivatalos" poolba új plotokat kell majd gyártani. Kifejezetten poolba valókat.

[ Szerkesztve ]

(#1009) szazbolha válasza ZoZoˇˇ (#996) üzenetére


szazbolha
addikt

A 4db 1TB én raid0-ba raknám.

(#1010) szazbolha válasza cyber86 (#997) üzenetére


szazbolha
addikt

Távoli asztal. Esetleg AnyDesk.

(#1011) MasterDeeJay válasza Balion (#1008) üzenetére

Az nem gond részemről. 8-at gyártok gépenként naponta legalább. Nem sok de lassan is jó.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1012) szazbolha válasza Donman (#1005) üzenetére


szazbolha
addikt

Teljesen jó... de a plottolási képességed kisebb lesz, mint a betöltendő tárhelyed.
Azaz nagyon sokáig fog tartani, amíg feltöltöd azt a 96 TB-t. 940 db plot?
Naponta mennyit tudsz majd gyártani? 20-22? Vagyis 1,5 hónap.
Továbbá 940 plot = 1692 TB SSD/TMP írás.

(#1013) r3dsnake válasza Balion (#1008) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezt én is hallottam, de tuti így van? Mert akkor hpool szimpatikusabb lehet.

(#1014) Balion válasza r3dsnake (#1013) üzenetére


Balion
senior tag

Nem tudok tutit, mondjuk annyira nem is követem a témát.

[ Szerkesztve ]

(#1015) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

első plot kész, 26 y to win :DD

official mikor indul? gondolom oda újat kell gyártani? addig meg érdemesebb solo vagy hpool? illetve hpool-ba lehet migrálni a solot már? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1016) kovsol válasza Balion (#1008) üzenetére


kovsol
titán

Én a hivatalos wiki odlalon is olvastam, hogy újra kell gyártani a plotokat, mert a pool id nincs benne a mostaniakban.

May the Force be with you!

(#1017) szazbolha válasza r3dsnake (#1013) üzenetére


szazbolha
addikt

Elvileg második rétegként kerül rá a pool id (meg egyebek) értsünk ezen bármit is.
Tehát igen, az új pool-okhoz újat kell majd plottolni.
De megint írom.... biztos meg lehetne oldani, hogy a régi solo ploottokra is tegyünk második réteget vagy pool azonosítót. De ha ezt megtennék, akkor levenni és cserélgetni is lehetne.
Kinek lenne az érdeke?
A kisbányászon kívül szerintem senkinek.

Vagyis jelen állás szerint oda fogod magad láncolni egy bányatársasághoz.
HPOOL-nál jelenleg ki/be lehet aktiválni a plotokat.
De hogy ez meddig tart?
Elég gáz, hogy a hivatalos indulás után ennyi a bizonytalanság és változtatás.
Az tényleg az aranyásás hőskora.....

[ Szerkesztve ]

(#1018) hohohohóó...


hohohohóó...
csendes tag

Sziasztok
Van online wallet ami kezelni tudja a chia-t? Venni hol lehet/érdemes?

(#1019) Donman válasza szazbolha (#1012) üzenetére


Donman
újonc

Milyen konfig kellene hogy gyors legyen a plotolási sebességem? Erre keresem most a választ, nézem a konfigokat, minél hamarabb el kellene indítani a feltöltést.

(#1020) Rolly válasza MasterDeeJay (#1006) üzenetére


Rolly
veterán

igen de nálam is az a gond, hogy nem tudok elég gyorsan plotot készíteni most kb ott tartok, hogy heti 100-120 plotot tudok csinálni összesen van 70TB helyem... de ezzel a tempóbal kb azt tudom biztosítani, hogy a hálózat növekedése miatt még 6-7 hétig meglegyen a napi 4000 Ft... ami kb 200e Ft bevételt jelent utána ez csökkenni fog (sajnos ahogy calkulálom elég gyorsan)

eddigi beruházásom:
- plusz memória egy régi gépbe (25.000 Ft)
- usb to SATA átalakítók (50e ft ... még úton van)
- új ssdk (2x1 TB + 2x500 GB), és vinyók (42 TB kapacitás összesen) (420e Ft)
- kell majd még két USB elosztó (12e Ft)
- kell majd egy 12V 500W-os táp a vinyóknak tápellátásra (~35e Ft)
- (RPi vagy marad a kis nettopom farmra) 0 Ft
- csatlakozók kébelek (10e Ft)
- meg majd valami HDD keret sem ártana ventikkel

szóval a meglévő 28 TB kapacitás mellett a fenti 550e Ft-os beruházásom van ami addig nem fog megtérülni amíg a csúcson leszek, utána várhatóan 6 hónapig számolhatok átlag 1000 Ft (optimista esetben 2000 Ft) nyereséggel ahogy a hálózat növekedik úgy csökken így ez átlag, így 180-360e Ft haszonnal... azért ez annyira nem bolog...
Összefoglalva 6 hónap alatt ha az árfolyam nem csökken akkor kb 0-án leszek és lesz pár vas amit el lehet majd adni (SSD kuka árban kb...) hddk normál nettó árban.

Most nem biztos, hogy belekezdenék :) ... akartam még egy gyors plott készítő gépet, de nem hozná vissza az árát szerintem :(

(#1021) Rolly válasza Donman (#1019) üzenetére


Rolly
veterán

- 1 alaplap (amibe bele tudsz rakni 2 db 1 TB -os NVMe ssdt)
- valami 12+ szálas proi
- 32 GB ram
- 2db 1 TB-os x4-es NVMe ssd
- ez elvileg tudhat 18-20 plotot naponta (van akinek ennél többet tud én kb itt állok talán)

vagy 8 satás alaplap 8 szálas proci 8 db hdd
- 32 GB ram
- ez így kb 8 plotot tud / nap

(#1022) sittes79


sittes79
addikt

Hali,

Aki használja a swar plot managert tudna dobni egy kb konfigot 16Gb ram 5800x és 500Gb+1Tb ssd?

500Gb-ra csak egy plot mehet mint temporary jól tudom?

(#1023) Donman válasza Rolly (#1020) üzenetére


Donman
újonc

Köszönöm!

Ez a kalkulátor merre található? Ezek szerint ez a chiacalculator.com valótlan számokat állít? Bízok benne hogy feljebb megy az árfolyam, stb... a "környezetbarát" mivolta miatt, pl Musk is bejelentette nem fogad el a Tesla tovább Bitcoint, másik környezetbarátabb kriptok után fog nézni.

(#1024) kigyi_23 válasza sittes79 (#1022) üzenetére


kigyi_23
addikt

Egyszerre 1 db az 500-ra, de 2 is elfér, ha a Phase 3-ban indítod el a másodikat én kb a phase 3 5-6 környékére szoktam ráereszteni onnan azért még van hátra egy kevés, de ketten már elférnek, mert ugye a Phase 3 már tömörítés főleg. a Phase 4 már a kész file készítésére koncentrál. Ha minden igaz A phase 3 3-4 részében is elférnek, mert a múltkor nem volt időm és így indítottam végig ment.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1025) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv? régóta olvadom a Chia beszélgetest de valahogy nem látom át miből hogyan érdemes összerakni. Van itthon SSD HDD bőven mint ahogy sokmagos proci és 16 meg 32 RAM.
Volt szó az SSD vel csinálni a platot. Utánna ez az adatcsomag átkerülhet HDD-re az SSD -ről? Akár igen akár nem milyen SSD HDD arány kell a Platoláshoz? Pl. van itthon 2x 4TB, 3TB, 1TB HDD és 2TB, 1TB, 2X500 SSD. Ezzel hogyan érdekes nyomni a témát?

(#1026) Balion válasza kigyi_23 (#1024) üzenetére


Balion
senior tag

"ketten már elférnek". SSD-t sosem érdemes közel teli állapotban használni. Lassul és gyorsabban hal. Normál használat mellett elég lehet az átlag Over Provisioning, de ez nem normál használat. Maradjunk inkább az 1 db-nál.

(#1027) kigyi_23 válasza Balion (#1026) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nézd az én módszeremmel 90-97GB maradt szabadon. Az nálam nem számít közel teli állapotnak.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1028) Rolly válasza Donman (#1023) üzenetére


Rolly
veterán

jók a kalkulátorok ... csak sima paraméterrel nem számol a hálózat növekedésével ami azért most elég dinamikus (kérdés meddig) ha advance módban használod akkor ott már jobban lehet vele kalkulálni...

alapból 15% heti (napi 2% hálózat növekedéssel kalkulál, de az elmúlt 1 napban 8% volt... én inkább 4% átlaggal számolok mert remélem, hogy ez lassulni fog) és máris nem olyan vidám a helyzet :)

Nekem most:
- sima kalkulátor 95 plotra (ennyi van most kész): 677,95 USD mond havi bevételnek :)
- ha átmegyek advanced-ra akkor 6 hónapra 1240 USD-t mond :) ami 6 hónapra nézve máris csak havi 206 USD :)
- ha átállítom a kalkulátort hogy tudok még plotolni 700-ig és napi 2 TB, akkor 6 hónapra 7360 USD-t kalkulál :D
- ha átállítom napi 8-ra a hálózat növekedését akkor összesen 1030 USD-m lesz 6 hónap alatt
- ha kicsit optimistább vagyok akkor 4%-kal 3000USD-m lesz 6 hónap alatt

Így mindenki maga dönt, hogy miben hisz... véleményem szerint én 700 plottal 6 hónap alatt összesen 1030-3000 USD között fogok valahogy keresni... tehát a befektett 500e Ft-om kb ki fog jönni + hardver tehát kerestem vele és játszottam egy jót ...

6 hónap után várhatóan:
- ha 4% a hálózat növekedési átlaga akkor 600-700 Ft napi bevételem lesz kb 300Ft napi áramszámlára
- 8% esetén 2,5 hónap múlva már több áramot fogyaszt a gép mint amennyit termel...

Kérdések:
- ki mikor fogja lekapcsolni a hddket (mert nem hozzák az áramszámlát se)
- milyen árfolyam változás lesz mert ha 1000 USD marad akkor ezek a számok ha 100 akkor abszolút szívás, ha 10.000 akkor máris boldogabb lesz mindenki :)

Így aki most kezd bele annak a helyében én elgondolkodnék rajta mikor 30%-kal drágábbak a HDDk mint 1 hónapja (kicsik még nem de ott meg más a gond... 1 HDD fajlagos + költsége nálam - terveim szerint - 3-4.000 Ft (usb átalakító - táp - kábel) ... persze akinek otthon van HDDje annak hajrá de ha nincs és venni kell akkor nem foglalkoznék vele... vennék ETH-t és ugyanott lennék mint a többiek :D

(#1029) sittes79 válasza kigyi_23 (#1024) üzenetére


sittes79
addikt

Tetszik ez a manager de még fogalmam nincs a konfiguralasrol ki kkel kísérletezni, másik kérdés, hogy ha új Windowsra megyek vagy Linux akkor minden gond nélkül hozzá tudom adni a tarcahoz a már kész plotokat?

(#1030) kigyi_23 válasza sittes79 (#1029) üzenetére


kigyi_23
addikt

Minden gond nélkül természetesen.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1031) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A plottingnál ti hagytátok default a ram/thread értékeket, vagy érdemes lehet növelni?

i7-4770k + 32GB ram.

(#1032) MasterDeeJay válasza r3dsnake (#1031) üzenetére

Thread javít max 10%-ot, én attól függően mennyi plot megy egyszerre felrakom 4-re. Ramot meg 6-8gb-ra szintén amennyi plot megy egy időben. Annyira sokat nem befolyásol, ha van fölös erőforrásod akkor emelheted. Túl nagy érték csak pazarlás és nem gyorsít semmit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1033) TomFace válasza Rolly (#1028) üzenetére


TomFace
tag

Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra és különösképpen erre az utóbbi pár kommentre. :)
A netes kalkulátorok nagyon felkeltették az érdeklődésem, reggel óta nézegettem is amazonon az árakat, viszont a szemem láttára kúsztak fel az árak-fogytak el a készletek, pedig már ott tartottam, hogy rendelek 3x12TB külső WD hdd-t május végi érkezéssel. Viszonylag erős gépem így azon nem kellett volna már fejleszteni, merevlemezt viszont már 10 éve nem használok.
Végül visszavonulót fújtam és csak egy mezei 4TB-ost rendeltem, utolsó darabot. Ha semmit se fogok vele keresni, akkor is tökéletes lesz általános felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#1034) fasyrt válasza fasyrt (#674) üzenetére


fasyrt
őstag

3700x / Micron 7300 max 1600 GB / 32 GB ram
cli
6 plot
3 szal
1 oras eltolassal

20,2 plot / nap

#674-ben elirtam, az 4 szalon ment.

A 3700x elfogy hamar. :D

(#1035) corvin1984


corvin1984
tag

Linux alatt probalom osszetakolni az hpoolt, jol ertem, hogy a miner mukodesehez es kell a plotter tool, hogy a Bind signature data-t be tudjam allitani?

(#1036) corvin1984 válasza corvin1984 (#1035) üzenetére


corvin1984
tag

Latom, hogy igen... Ez hosszu lesz :(

(#1037) szazbolha válasza Donman (#1019) üzenetére


szazbolha
addikt

Van egy lista, ebből lehet okoskodni: [link] hogy mi lenne az ideális.

Azt gondolom alapvetően a TMP drive határozza meg a pottolás sebességet, azaz kell egy jó és strapabíró NVMe. Szerver SSD-ket nem is néztem, csak asztali/játékost. Mivel nekem nincs 2 TB-osom, nem tudom összehasonlítani 1TB-vel.
Gen3 x4-ből 3000-es írási sebességgel már elég a napi 9-10 plotthoz átlagos géppel is. Úgy gondolom számít a "nagyfájl" írási sebesség, de az IOPs is.
Lehet a Gen4 még többet tud, de nem feltétlen az árához képest.
Nyilván kell erős CPU és elegendő ram is. Intel gen8-9-10 (vagy ennek megfelelő AMD) 8 maggal és legalább 32GB RAM-al.
A hardver teljesítményének és árának növelése nem arányos a plottolási sebességgel. Mai napig nem tudom hol van a hardver limitáció. A plottolási beállításoktól sem lehet csodát várni, csak hozzáigazítja a konfighoz, de max 20-30% lehet jobb a default-tól.

Ha volna X forintom, valószínűleg 2 olcsóbb gépet vennék. 1 vagy 2 1TB SSD-vel.
Most sok kicsi gépem van, amik már megvoltak, pincében várták a végüket, vagy brand gépet vettem 30K-ért. Ezek napi 3-4 max 5 plottot tudnak készíteni.
Macerás managelni, meleg és többet fogyaszt mint 1 nagy plotter, de olcsó volt.

(#1038) szazbolha válasza Rolly (#1021) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezzel egyetértek, kb így lehet kihozni még emberi áron egy jó plotter gépet. 20 plot/nap
Lehet a 10 plot/nap fele ennyi lenne és később jobban eladható. erre is gondolni kell, mert nem kell örökké plottolni.

[ Szerkesztve ]

(#1039) ga_-bor válasza whitetiger11 (#998) üzenetére


ga_-bor
tag

Nekem is furán nagy számokat ír.

(#1040) ga_-bor


ga_-bor
tag

Amúgy, hpool-al kevesebb az income? Mármint a chia calculator a mostani 5Tb ültetvényemre kb $316.18 / month-ot ír, ehhez képest, a napi income-t nézem hpoolon... jóval kevesebb.

(#1041) kovsol válasza szazbolha (#1037) üzenetére


kovsol
titán

Érdemes az SSD TBW értékét is figyelembe venni. Ez mondjuk csak gyártói ajánlás, lehet sokszorosát is kibírja.
Itt van egy egész jó xls: [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1042) szazbolha válasza Kaci84 (#1025) üzenetére


szazbolha
addikt

A plotter eleve át akarja tenni tároló helyre az elkészült plottot és törli az átmeneti fájlokat a tmp mappában.

Gondolom a 2x500 SSD Satás.
Ezekre 1-1 plot mehetne az 1TB-re 2-3. A 2TB-t egy másik gépben üzemeltetném, mert ha erre is ráersztesz 4-6 plottolást, akkor a többi nagyon belassul. (de ezt tesztelni kéne.)

Bárhogy is variálod, neked gyorsan megtellik a 12TB helyed. Az lesz a gond, honnan szerezz háttértárat.
Az is lehet ésszerűbb lenne csak a 2TB-ot használni plottolásra a kisebbeket ne amortizáld le. Feltéve ha nem akarsz még több tárhelyet venni.

(#1043) szazbolha válasza r3dsnake (#1031) üzenetére


szazbolha
addikt

Valamennyit számít ha a ram/thread értéket feljebb nyomod. Thread=8 és 7000RAM felett nem mértem már lényegi gyorsulást közepes konfiggal,
A te géped elvinne 3 x plottot T=8 R=7000-el, de ha a TMP drive bírja akkor ebből 4-et is.
Sőt lehet többet is, de annak már kevesebb ramot adhatsz.
Plottolás párhuzamosításával egy darabig növekszik a plot/nap, de nem lehet a végtelenségig párhuzamosítani, szerintem valahol az I/O rendszer leakad. Belassul az egész errorral kilép stb.
Probáltam feszegetni a határokat. de úgy belassult hogy a távoli asztal is kilépet, alig tudtam visszajelentkezni. Itt jön az a tapasztalás, hogy az újabb generációk nem csak gyorsabbak, de a párhuzamosítást is jobban bírják.

(#1044) oZone762 válasza ga_-bor (#1040) üzenetére


oZone762
tag

Nincs nagyságrendi különbség. Folyamatosan plottolok, így nehéz mivel összehasonlítani, de kb 64 plotra 0.01024109 volt a napi share a kalkulátor 0.0137-et számol. Kérdés, hogy a kalkulátor mivel számol egy ilyen szimpla értéket (se range, se szórás se semmi), ha a hivatalos Chia tool szerint a nyerési esélynél 3-4 szeres eltérést is megenged.

(#1045) szazbolha válasza ga_-bor (#1040) üzenetére


szazbolha
addikt

" a mostani 5Tb ültetvényemre kb $316.18 / month-ot ír,"

HPOOL ingadozik kissé. 1,3-2,5 között - nem tudom mi az oka, miközben bőven 50% felett van részesedésben. Szerintem stabilnak kéne lennie a napi XCH nyerésnek.
Most 1,6 XCH/PB Azaz 5TB = 0,008 TB/nap
1000 USD/XCH árfolyammal 8 USD /nap. Az 240 USD/hónap.

[ Szerkesztve ]

(#1046) szazbolha válasza kovsol (#1041) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyetértek, de úgy vagyok vele, amit befogunk plottolásra az már kuka. 30-40 plot után lemegy 70%-ra HDSentiel szerint,. Nem tudom hogy számol, de így eladni nehéz lesz.

(#1047) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok itt Magyarországon a bányászattal kapcsolatban :)

chiacalculator.com alapján ha beszállok egy darab 8 TB-s HDD-vel (~80 plot), akkor megkeresek havi 0.52 XCH-t (~160k HUF).

Ez elég szépnek hangzik, de a valóságban is így van? :)

(#1048) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Sajnos nem ez a helyzet.
1) nem tudsz tört chiát szerezni, amíg nem poolban bányászol, azok pedig még nem mennek. Így teljes blokkra kell pályáznod, ahhoz pedig, hogy 30 nap alatt értelmezhető esélyed legyen egy blokkra, kell vagy 60 TB-nyi plot. kalkulátor
2) ha jól megnézed, akkor a hálózat nagysága, ami befolyásolja, hogy mekkora eséllyel fogsz blokkot nyerni, folyamatosan nő. Nagyjából hetente duplázódik! network méret
3) a plotokat le kell gyártani, mielőtt farmolni kezdesz vele. Ezt érdemes I7-11XX vagy i9-11XX processzorral végezni, 2x1 TB SSD és 32/64 GB ram mellett. Legalább :) Ilyen géppel is, mire a 60 terányi plotot elkészíted, az több hét! Addigra a hálózat háromszorosra nő, kell újabb 20-40-60 TB, hogy értelmes esélyed legyen, ez egy végtelen történet. Természetesen, ha szerencséd van (lottó) akkor 1plottal is behúzhatsz egy blokkot. Az eddigi tapasztalatok alapján az SSD-k elképesztőmód mennek tönkre a plotkészítés alatt, azokat akár 30-45 naponként cserélni kell! [kibírhat 90-et is :)]

Egy blokk 2 chiát tartalmaz, az most kb 2000 dollár... nyi bitcoin... hogy jutsz hozzá forintban, erre van már terved? :)

Ennél még az ethereum bányászat is jobban megéri a jelenlegi adatok alapján. Holnapra természetesen ellenkező irányba is fordulhat, itt semmi sem biztos.

(#1049) szazbolha válasza SaitoX (#1047) üzenetére


szazbolha
addikt

Jelenleg kis kapacitással csak a HPOOL bányatársaságnál tudsz tördék coint szerezni.
Elvileg köv. héttől lesz más is. (ekkora biztos nem)
Nálam 25TB-vel 5-6 nap, neked 8TB 16-20 nap lenne jelen állás szerint 0,2 XCH kivétele.
Ami nyilván változni fog. Szerintem csak rosszabb lehet és az árfolyam sem maradhat enyire magas.
A 8TB-s tárhelyre kb 72 plottot kell készítsél, ami egy alsó kategóriás géppel (3 plott/nap) 24 nap lenne. Egy középkategóriással, jó NVME SSD-vel bő 1 hét.
Legjobb esteben is 1 hónap múlva kapsz 0,2 XCH-t.

Ha megvan minden eszközöd miért ne vágnál bele? Semmit nem veszíthetsz, csak egy kis áramdíjat meg időt.
Ha be kéne ruházz 100-200K-t akkor már átgondolandó, mert lehet soha nem térül meg, ha a bővítési tempót nem tudod tartani.

[ Szerkesztve ]

(#1050) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv, olvasgattam itt kicsit, nem teljesen értem, hogy itt honnan jön a coin? Mi ez a lottós nyerés?

Van egy régi HP szerverem, meg jópár 300-500 gigás vinyóm, azzal érdemes kezdeni valamit? Így hogy nem értem hogy honnan is jön ebből és mi, nemigazán tudom eldönteni. :DDD

Köszi. :R

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.