Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) mgTerminator válasza TZoltán79 (#4250) üzenetére


mgTerminator
veterán

Esetleg próbáld meg a HDsentinel javító programját lefuttatni. Az beolvassa az egészet, ha talál valami hibát akkor kényszeríti hogy kizárja.

(#4252) szazbolha


szazbolha
addikt

Okex kérdés.
Elveszett a másodlagos telefonom, amelynek száma megvolt adva OKEX-en a biztonságos bejelentkezéshez.
Most nem tudok belépni a váltóra, pedig van ott chia-m. Hogy lehet megoldani a problémát? Email kevés a belépéshez.
(egyébként regisztráció óta nem kérte a telós azonosítást, de most kitálalta, hogy másik eszközről jelentkezem be és adjam meg.)

(#4253) kigyi_23 válasza szazbolha (#4252) üzenetére


kigyi_23
addikt

Supportot keresd fel írd le nekik és majd kérnek személyit ezt azt. Szokásos procedúra el fog tartani pár napig valószínűleg, de ez ilyen móka.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4254) KukiRudi válasza szazbolha (#4252) üzenetére


KukiRudi
csendes újonc

Gondolom, nem sms azonosításról van szó, mert akkor már igényelve lett volna egy új sim kártya. Szinte mindegyik tőzsde oldal kiírja (angolul), - amikor létrehozunk egy 2FA kulcsot, - hogy készítsünk BACKUP-ot. Furcsa ilyen balgaságot látni, egy nem gyakorikerdesek fórumon...

(#4255) sittes79 válasza szazbolha (#4252) üzenetére


sittes79
addikt

Support bekerik a dnsed azt jonapot..

(#4256) whitetiger11


whitetiger11
kezdő

https://github.com/Flora-Network/flora-blockchain/releases/tag/0.2.3

csak infónak - stabil fork - P2P ben már kereskednek vele (azt hiszem olyan 2 usdt az ára jelenleg) a Netspace kicsivel több mint 300 PiB, szóval még jók az esélyek. :-). Farmolom pár napja, szépen működik.

(#4257) whitetiger11


whitetiger11
kezdő

Bocsi, van már egy újabb release: https://github.com/Flora-Network/flora-blockchain/releases/tag/0.2.4

https://floracoin.farm/

Gondoltam megosztom, már sokan fruszráltak a chia miatt, hogy nem éri meg.

(#4258) gratzner válasza whitetiger11 (#4257) üzenetére


gratzner
tag

Jól tetted, köszönjük! :R

(#4259) szazbolha válasza KukiRudi (#4254) üzenetére


szazbolha
addikt

De SMS azonosítás.
Az lenne a megoldás, amit írsz csakhogy... a másodlagos telefonom nincs a személyemhez kötve. Valaki valamikor megvette és regisztrálta és aztán eladta nekem....

Nem volt backup lehetőség okex regisztrációkor. (vagy nem vettem észre...)
De nem fáj, hogy balgaságnak gondolod az esetet, ez kölcsönös.
Nekem az a fura, hogy a hozzád hasonló embereknek van késztetése az ilyesfajta beszólásokra.

[ Szerkesztve ]

(#4260) BOBO6 válasza szazbolha (#4259) üzenetére


BOBO6
aktív tag

ha megvan a kontakt azzal a valakivel, akkor megkérném, tiltsa le és igényeljen új kártyát a régi számmal. Idő és macera, hogy megéri-e, ezt csak Te tudod eldönteni.

(#4261) spgabor válasza gratzner (#4258) üzenetére


spgabor
aktív tag

Nem találtam róla érdemi infót. Mennyi potenciál van ebben a valutában?

(#4262) gratzner válasza spgabor (#4261) üzenetére


gratzner
tag

Én csak ma fogok utána olvasni. Egy biztos. Ha tudsz túrni belőle egy kicsit, abból később hatalmas baj nem lehet... ;]

(#4263) TZoltán79 válasza gratzner (#4262) üzenetére


TZoltán79
kezdő

jahat baj nem lehet, nekem esett a flax-ból 4 de mar kikapcsoltam...ugyis eltunnek a nem poolos plotok hamarosan a gépről :)

(#4264) gratzner válasza TZoltán79 (#4263) üzenetére


gratzner
tag

Na én meg még nem (azaz csak próbaképp pooloztam) poolba tolom, inkább solo. Majd ha tele leszek akkor átgondolom újra a pool kérdést, remélem mielőbb :P Sokáig szivattam magam a swar-ral, de most hétvégén átállok vegre MadMax-re minden géppel.

Amúgy ez az 1.2-1.2.1 gui (ugye csak ezekkel lehet pool kompatibilis plotokat gyártani?) elég nyűgös... :((( Nem igazán szeretnek gyorsan szinkronizálni.
De jól tudom, hogy ezekkel kellene megcsinálni a hosszú távon használandó plotokat ugye?

(#4265) johnny6.d válasza gratzner (#4264) üzenetére


johnny6.d
tag

Nem kell a GUI. MadMax-szel is megy. A -c paraméternél a "Pool Contract Address"-t megadva.

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4266) ggg666 válasza johnny6.d (#4265) üzenetére


ggg666
őstag

Igen én is madmax-el csináltam sima samu pm981a-ra 30 perc egy plot 5900x-el és 80-85%-ban használja a processzort.

(#4267) gratzner válasza johnny6.d (#4265) üzenetére


gratzner
tag

De én még nem akarok poolba menni. Akkor miért adnék meg pool contract address-t? Vagy nem értek valamit (megint)? :D

(#4268) Danex


Danex
addikt

saját walletből való kiutalásnál mekkora fee-t éri meg most megadni? erről nem nagyon találtam infot.

(#4269) Danex válasza Danex (#4268) üzenetére


Danex
addikt

úgy néz ki 0 fee-vel is elég gyorsan bekerült egy blockba, de a váltó még nem jelzett.

(#4270) szazbolha válasza BOBO6 (#4260) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi a segítséget sikerült megoldani a problémát.
Most hogy be tudok lépni OKEX-re, még mindig nem látom a backup lehetőséget, ami kivédené ha ismét elveszne a teló. (vagyis a sim), illetve ki lehet kapcsolni a Mobil verifikációt.

(#4271) cof válasza szazbolha (#4270) üzenetére


cof
veterán

Mobil auth-nál milyen backup lehetőségre gondolsz? Esetleg olyat lehet ha a tőzsde támogatja belépésnél SMS/G2FA választási lehetőséget.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#4272) szazbolha válasza cof (#4271) üzenetére


szazbolha
addikt

"Mobil auth-nál milyen backup lehetőségre gondolsz?"

Nem tudom, egy fórumtárs írta, hogy elmulasztottam regisztrációkor. [link]
(egyébként reg-nél nem kért semmit az okex, csak az első kiutalásnál kellet mobil verificationt beállítani)

[ Szerkesztve ]

(#4273) cof válasza szazbolha (#4272) üzenetére


cof
veterán

Nem SMS azonosításra írta, Google 2FA, ott valóban van egy backup kód amit le kell jegyezni. Amúgy az SMS tud kényelmetlen lenni, sokat olvasni, hogy nem jön meg az SMS vagy csak késve és akkor már lejárt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#4274) mZoleee


mZoleee
senior tag

FLAX-ból vagy SPARE-ből van már olyan frissítés, ami NFT plotokkal is megy? (lesz egyáltalán?)

(#4275) Danex válasza mZoleee (#4274) üzenetére


Danex
addikt

Én kilőttem a flax-ot, az nft plotok miatt kb fél/1 naponta kifagyott a farm

(#4276) TZoltán79 válasza Danex (#4275) üzenetére


TZoltán79
kezdő

Én is kilőttem, de ugyanugy fagy ,de most nem azt irja, hogy unfinished ,hanem zöld minden de nem számolja a blokkokat...
Egyenleg latszik az oldalon ugyh leszarom addig , nem tudok portot nyitni szar digin, hetfőn kötik be optikai kábelt addig nem szarakodok vele, ha utána sem tudok portot nyitni akkor felhivom oket h gáz van :)

(#4277) johnny6.d válasza gratzner (#4267) üzenetére


johnny6.d
tag

De később lehet, nem? Ha anélkül készíted a plotokat, akkor azokkal később se lehet official poolban nyomni.
Létrehozol egy pool NFT-t GUI-val. Fontos, hogy Node és Wallet le legyen szinkronizálva.
Powershell-ben kiadod a "chia plotnft show" parancsot.
Megkeresed a P2 singleton address-t és ez lesz az NFT-hez kapcsolódó pool contract address.
Az a lényeg, hogy plotolásnál ezt add meg.
Nem kell poolban farmolni még ekkor se, de ha akarsz, akkor a létrehozott NFT-vel csatlakozhatsz bármelyik official poolhoz.
Második, harmadik,... NFT-t is lehet készíteni (csak minek?), de azt tudni kell, hogy mindegyiknek más lesz a pool contract address-e.
Pl. első NFT-hez plotolsz, az nem lesz jó másikhoz.
Lehet nem elég jól magyarázom, hosszú volt a nap :)

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#4278) szazbolha


szazbolha
addikt

Jelenlegi helyzet hpool adatok alapján:
Árfolyam 213 USD/XCH
Daily Income 0.20 XCH/PiB $42.72/PiB = 13.000 Ft/Pib = 13 FT/TB

Egy 4TB HDD-n kb 3,6 TB plot van, ami 47 Ft/nap. 1400 Ft/hónap.
Ha egy külső 4TB ára 40 eFT, akkor a megtérülés áram ktg nélkül: 28 hónap. 2év+4hó
Ha egy belső 4TB ára 30 eFT, akkor a megtérülés áram ktg nélkül: 21 hónap. 1év+9hó

(#4279) mZoleee válasza johnny6.d (#4277) üzenetére


mZoleee
senior tag

Pont az ilyen leírások miatt csináltam meg a Wiki -t :)

(#4280) Tomi0703 válasza mZoleee (#4279) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ezt az osszefoglaloba be kellene tetetni.
Koszi a leirast amugy. :R

(#4281) mZoleee válasza Tomi0703 (#4280) üzenetére


mZoleee
senior tag

köszi :) Sajnos nem ismerek mod-ot aki esetleg betenné.. :(

(#4282) gratzner válasza johnny6.d (#4277) üzenetére


gratzner
tag

Szerintem tökéletes volt a magyarázat :R
Tehát gyakorlatilag egy "saját kis pool szerűséget" hozok létre magamnak...

(#4283) Cold3 válasza szazbolha (#4278) üzenetére


Cold3
tag

Core éppen most 0,3XCH/PiB (mert esett a network azóta).
Az elmúlt 6 nap átlaga 100,7% az elvárt elméleti értéknek, úgy hogy mindennap frissítem a a hálózat méretének megfelelően.
Ez most sokkal jobb, mint a hpool. A többi ugyanaz, mint a Te hozzászólásodban, csak magasabb összegből indulva kell levezetni.
A nagy kérdés, hogy az árfolyam lesz-e ennél sokkal magasabb a valamikori jövőben???

(#4284) ggg666 válasza Cold3 (#4283) üzenetére


ggg666
őstag

a xar nem omlik a szadbol. a core-poolra be sem engednélek.
SAJNOS NEM RAJRTAM MÚLIK.

[ Szerkesztve ]

(#4285) Cold3 válasza ggg666 (#4284) üzenetére


Cold3
tag

Jaj barátom, hol fáj? Születéstől probléma?
Most éppen az a problémád, hogy nem azt írom le, hogy bénák a srácok, hanem azt, hogy valamit jól csinálnak? Mondjuk a jó az relatív, mert valószínűleg ez a többlet (mondjuk most éppen a 66 chia 0,4 nap alatt, ami egy nap alatt 162 chia és így pont 30-al több, mint amit a véletlen biztosítana) hiányzik valahonnan. Amire van sansz, hogy nem véletlen. :) Az viszont egészen biztos, hogy nem marad így.
Reflektálva a mondandód lényegi részére: Sajnos, igen valóban sajnálatos, hogy egy ilyen nagy szellemen, mint Te, semmi, de semmi nem múlik a világon. Azt leszámítva, hogy jobb vagy bal kézzel törlöd ki, már ha szoktad. Íráskészséged nem támasztja alá. És ez pont jó így.
Egyszer lezártuk a vitát. Esetleg megtennéd, hogy nem írogatsz többet nekem? Köszi

(#4286) ZoZoˇˇ


ZoZoˇˇ
tag

Hey srácok!
Chia guihoz honnét tudom letölteni sync filet ,ne keljem már várnom vagy 2 napot :) ?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#4287) gianfrancoz válasza ZoZoˇˇ (#4286) üzenetére


gianfrancoz
csendes tag

[link] jobb felső sarok - bár nem tudom mikori van fent épp, de szokták frissíteni

(#4288) ZoZoˇˇ válasza gianfrancoz (#4287) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Köszi idöközben már Kovsol kolléga írta privátba.

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#4289) gratzner válasza ggg666 (#4240) üzenetére


gratzner
tag

Basszus! :Y
3900x 64 gb 2 db nvme 37 perc per plot
22 szál -v 256 -u 128 bállítással...

Most jön az 5950x teszt ;]

NFT plotok gyártásánál a saját pool contract-ot is és a public key-t is meg kell adni a parancsban ugye?

(#4290) ggg666 válasza gratzner (#4289) üzenetére


ggg666
őstag

24 szál -v 512 -u 512 vel is teszteltem 30 perc linux alatt 5900x-el. A durva az volt pm981a windows 52 perc, linux 30perc. És 80-85% proc használat.Madmax alatt.

[ Szerkesztve ]

(#4291) Qrcy válasza gratzner (#4289) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Sajátot nem kell ( ha pontosan tudom, én sosem adtam meg, sőt írták is valahol hogy akkor nem szabad megadni )

Qrcy

(#4292) gratzner válasza Qrcy (#4291) üzenetére


gratzner
tag

Csak azért gondoltam, mert én még jó darabig ezeket a plotokat soloban szeretném használni... Akkor sem? :F

(#4293) gratzner válasza ggg666 (#4290) üzenetére


gratzner
tag

Nah 5950x 28 perc windows-on, de már települ is az ubi egy 3600-as rizsára, lássuk mit dob :P A nagyokkal most kiélvezem kicsit a látványt :D

(#4294) ggg666 válasza Qrcy (#4291) üzenetére


ggg666
őstag

Te kevered a témát self poolról van szó és public key-ről.

(#4295) Qrcy válasza ggg666 (#4294) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Lehet igazad van, ha self poolozol de az új módon :D

gratzner inkább ggg666-re hallgass :DDD

Qrcy

(#4296) gratzner válasza Qrcy (#4295) üzenetére


gratzner
tag

Nekem mindegy kire, de most akkor mi faszt kell megadni? ;]

(#4297) ggg666 válasza gratzner (#4296) üzenetére


ggg666
őstag

contract adresst az új fajta plothoz
a fenti kis kérdőjenél találod.

[ Szerkesztve ]

(#4298) gratzner válasza ggg666 (#4297) üzenetére


gratzner
tag

Ja tudom hol van, én megadtam a MM-ben azt is, de megadtam a publik key-emet is. Ez utóbbit akkor nem kell?

A cél új fajta plotok gyártása, amiket most még solo farmolok egy ideig, de később tudjak átállni velük pool-ba ha kell... Érted...

(#4299) BOBO6


BOBO6
aktív tag

Lehet, hülye kérdés, de bedobom, ki mit tud/gondol róla.
Tegyük fel, azt írja a gyári chia alkalmazás, 6 month a várható win. Kérdezem én, mi történik, amikor esik 2 chia? Változik a kiírt win, illetve a várható tényleges nyerési esély?
Konkrétan kimondható-e az, hogy hathavonta esik két coin?
Vagy ha ezt leviszi az ember tegyük fel egy hónapra, akkor vajh havonta potyognak be kalkulálhatóan az érmék?

(#4300) gratzner válasza BOBO6 (#4299) üzenetére


gratzner
tag

Én ezt úgy fogalmaztam meg magamnak, hogy ha havi 1 block a kalkulált, akkor 100 hónap alatt fog esni majd 100 block, de hogy ez a száz block milyen időpontokban esik abban a kb 8 évnyi időtartamban, az ugye passz... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.