Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali, ezt a Chives coint jegyzik valahol? Próbáltam keresgélni, de sehol nem találtam.

(#4702) Gkaresz66 válasza Kaci84 (#4701) üzenetére


Gkaresz66
tag

Odáig el sem jutottam..
A poolok előtti nemzeti jelöléseket néztem, és a névből hogy Hpool nem igazán következtettem rá hogy ez magyar lenne..
Természetesen végig olvastam a teljes fórumot, +néztem a jutubos videókat is amelyek magyarul voltak a témában, sőt többször is és mégsem..
valószínű én vagyok a hibás, mert nincs angol nyelvtudás csak a gugli..

bocsi a kétnapos reakció időért, kiütött a 3. oltás :D

(#4703) Kaci84 válasza Gkaresz66 (#4702) üzenetére


Kaci84
őstag

Csak nehogy megártson…
Igazából walletra gondoltam ahol el lehet adni. Mert hogy elviekben jobban hoz mint a Csia.

(#4704) KukiRudi válasza Kaci84 (#4701) üzenetére


KukiRudi
csendes újonc

Ezt próbáltam: forks.green, itt sikerült átváltnom xch-ra majd azt kiutalni a megadott chia címre. De a chives-nak van saját platformja is, ahol lehet "swappolni". De most vigyázni kell a chia küldésekkel, mert terhelés alatt van a hálózat, valak(ik) töménytelen mikrotranzakció létrehozásával bénítja...

(#4705) ggg666 válasza Gkaresz66 (#4702) üzenetére


ggg666
őstag

A hpool nem is magyar!!!

(#4706) Gkaresz66 válasza ggg666 (#4705) üzenetére


Gkaresz66
tag

Akkor CorePool... töki mindegy, ha nem magyar a felülete.(legalábbis nekem)

(#4707) mgTerminator válasza Gkaresz66 (#4706) üzenetére


mgTerminator
veterán

A felület nemzetközi, az üzemeltetők meg magyarok. :U

(#4708) Cold3


Cold3
tag

Hali!

Rég jártam erre, de látom azért kicsit leült a fórum.
Valakinek van sejtése, hogy mitől erősödik most a chia?
A korábbi jóslatom (kérésem) szerint még nem kellene neki, bár még 800-ig hosszú az út! :D

[ Szerkesztve ]

(#4709) monchichi20 válasza Cold3 (#4708) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Pasz lehet mint minden más van ami fel megy van ami le most. Én olykor megörülök hogy le esik 34 eib-re vagy alá és 1 éven bellire, de aztán mésnap visza megy 35 fölé és úra 2 éven belül vagyok... :(

(#4710) oZone762 válasza Cold3 (#4708) üzenetére


oZone762
tag

Ez nem az a történet, hogy a bitcoin felfutás után az altcoinok is mindig mennek egy kicsit? Vagy most csak Chia megy?

(#4711) eldiablo válasza oZone762 (#4710) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Általában követik a BTC-t, de most nem:

[ Szerkesztve ]

(#4712) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Gyári Chia walletről nektek mennyi idő míg Gate-re átér?

(#4713) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

most ,hogy erősödött a chia így ki venném de még eddig soha nem csináltam ilyet.

Tudnátok segíteni ,hogy regeljek be ? Nézem ,hogy etoro és crypto.com lehet vele kereskedni mik a tapasztalatok vélemények? Esetleg más ?

Segítségeteket előre is köszi :R

(#4714) Tomi0703 válasza Maarki (#4713) üzenetére


Tomi0703
őstag

Szia!

Én most gate.io-ra regeltem. Ott (vagy crypto.com-on) létrehozol egy xch walletet, annak a címét bemásolod a wallet fülnél található tranzakcióhoz, beírod az összeget, fee 0 és kész vagy.
Aztán onnan, hogy lehet forintosítani (ha ez a célod) azt nem tudom. :D

(#4715) Maarki válasza Tomi0703 (#4714) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia,

Köszi néztem a crypto.comt olyan kérdésem lenne ,hogy mindenképpen kapok bankkártyát ha regisztrálok ? Nekem az nem kell :D elég egy kártya nem kell több :D :R

(#4716) Tomi0703 válasza Maarki (#4715) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nem ismerem a crypto.com-ot, de nem hinném. :D

(#4717) kigyi_23 válasza Maarki (#4715) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem kapsz kártyát az kérni kell.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4718) Maarki válasza kigyi_23 (#4717) üzenetére


Maarki
aktív tag

Rendben köszi :)

(#4719) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Farmolt valaki SIT/tSIT-et? Érdekes, a forkos oldalakról eltűnt.
Talán pont ezért nem ellentétesen leng ki mint az XCH - BTC páros.

2021.11.04

2021.11.09:

Érdekes látni, hogy a SIT mennyire elfüggetlenedett és mennyire kilőtt az összes forkhoz képest.

Ehez képest az XFX (Flax) vagy bármi más a pár tízcentes értékével sehol sincs:

Lehet vannak még ilyen forkok, csak a nagyobb oldalakról, mint a chiaforkscalculator.com vagy az xchforks.com.
Van infója valakinek, miért van ez?

(#4720) eldiablo válasza eldiablo (#4719) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Közben megtudtam (amit amúgy is tudtam, csak nem gondoltam) a legtöbb helyen befagyasztották a SIT/tSIT kereskedést, mert a tSIT a test networkon lett még kibányászva és azt váltják át SIT-re 10.2264:1 arányban, illetve lesz még egy network reset is. Meglátjuk ez hogy lesz hatással a SIT árfolyamra később.

(#4721) oZone762 válasza eldiablo (#4720) üzenetére


oZone762
tag

Meddig tartjátok a chiát? Lehet a következő gyertyánál megszabadulok tőle. :(

(valami mellé ment, nem válasznak szántam)

[ Szerkesztve ]

(#4722) kigyi_23 válasza oZone762 (#4721) üzenetére


kigyi_23
addikt

400-nál úgy adnám hogy a bitek füstölnének utána. 300-nál szerintem már menne a matek rendesen. 250 felett már égne a kezem alatt az egér.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4723) szazbolha válasza oZone762 (#4721) üzenetére


szazbolha
addikt

Mindet eladtam, és a gépek sem mennek.
Meguntam.

(#4724) oZone762 válasza kigyi_23 (#4722) üzenetére


oZone762
tag

Soha nem lesz már 250. Hó végén mindig van egy nagyobb vásárlás ami ált. megdobja az árat, de már a gyertyák is egyre kisebbek.

(#4725) oZone762 válasza szazbolha (#4723) üzenetére


oZone762
tag

Azt hiszem én is befejezem, karácsonyra piacra dobom a hdd-ket.

(#4726) eldiablo válasza oZone762 (#4721) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#4727) gabi123


gabi123
senior tag

Jelenleg teljesen felesleges eladni, következő bikapiacban jöhet el megint az ideje szerintem... ;)

Forza Ferrari!

(#4728) szazbolha válasza gabi123 (#4727) üzenetére


szazbolha
addikt

Az mikor lesz?
Hétvége? Év vége? 5 év múlva?

(#4729) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

5900X - Raptoreum bányászattal kisérletezek, van valamilyen optimális beállítás? A hivatalos kalkulátor 3557 H/S sebességet ír, nekem PBO mellett 3300 környékén megy, órajel 4300-4400MHz körül megy. Core VID 1.33, és amit igazán nem értek, hogy az átlag 70°C-ról néha felugrik 86 °C-ra a hőmérséklet, pedig egy Artic Liquid 360 megy 100% ventifordulaton fixálva.

Miért nem tudom vajon elérni a javasolt 3.55 kH sebességet és vajon mitől fűt ennyire a proci? UV kéne esetleg? Ha igen, mennyire kéne visszavenni?

A gépen közben megy ETH bányászat is egy 3090-nel, a ház egy Meshify 2 elöl 2 14-es ventivel befelé, hátul egy 14-essel kifelé, a radiátor felül van a 3x12-ventikkel.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4730) eldiablo válasza Mosqu!to (#4729) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Van külön raptoreum topik.
Szvsz teljesen mindegy meddig megy fel a hőmérséklete a procinak, ha melege van, úgy is korrigál.
A 3.55KH/s meg egy átlag érték, függ a szervertől, az algotól is.

(#4731) Mosqu!to válasza eldiablo (#4730) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Oh, köszi, akkor átnyergelek oda, régen mintha ez a topic lett volna minden kriptóra, nem?

A hőmérséklet tekintetében ez mondjuk akkor megnyugtató lehet, hogy nem fog degradálódni a bányától?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4732) eldiablo válasza Mosqu!to (#4731) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ez mindig is Chia topik volt, de lehet tévedek. :)

Kb. mindegy hogy hűtöd, akkor is melegszik, mert addig engedi el az órajeleket/fogyasztást, amig hűthető a cucc. Ezért a gyári kúlerrel és akár épített vízzel is 80C° közelébe szaladhat. [link]

Ha manuálisan lövöd be az órajelet és a CPU feszt fixre akkor nem csinálja ezt. Én mondjuk inkább preferálom a manuális TDP limitet és majd kigazdálkodja a saját szoftvere, mennyi fér bele.

(#4733) gabi123 válasza szazbolha (#4728) üzenetére


gabi123
senior tag

2023. 08.29. ;)

Forza Ferrari!

(#4734) Mosqu!to válasza eldiablo (#4732) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Jogos, azt hittem ez a GPU topic, az az "ős" bányász közeg :D

Így már értem, akkor ha auto-n vannak a dolgok, engedi szaladni temp limitig. Kérdés, hogy ezt célszerű-e hagyni neki, vagy inkább manuálisan beállítani. Na de nem amarom ezt itt szétspamelni, majd odaát megbeszéljük :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4735) szazbolha válasza gabi123 (#4733) üzenetére


szazbolha
addikt

Na.. akkor majd előtte belövöm a cuccot.

(#4736) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali, nyomjátok Chivessel is rendesen? Mi többen összefogva mentünk neki, hogy ne kelljen poolozni. Nekem csak annyi a bajom, hogy a Chia se hozza amit ígér a calc, már lassan 4 hónapja semmi, pedig 3000 plottal toljuk. Átmentem gyors egy kevéssel Chivesre, mert elvileg dupláját hozza meg sűrűbben ad mégha keveset is de könyebb nyomon követni és kalkulálni. Chivesen 4800 plottal nyomom kalk szerint naponta kellen blokot találni. 8 napja vagyok azon a szinten, hogy napi 1x kellene de csak 2x adott összesen. 1800-nak kellene legyen az egyenleg, de csak 540 van.
Igen tudom, hogy működik a valószínűség, lehet kilengés erősen, de ez azért túlzás, főleg, hogy pont ezzel kezdi és chiánál is ez van.

(#4737) eldiablo válasza Kaci84 (#4736) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Időnként olvass bele a logba. Szokott izgalmas dolgokat mutatni.

(#4738) oZone762 válasza eldiablo (#4726) üzenetére


oZone762
tag

Nem szabad nézni az árfolyamot, mert akkor mindig esik. :)

(#4739) adatfalo


adatfalo
senior tag

#4740 oZone762 Köszi a választ: Csak arra voltam kíváncsi, hogy technológiailag ez lehetséges-e. És mivel igen, ezért én is így járok el. :)

Sziasztok!

Chia/Chives farmolással kapcsolatos kérdésem lenne:

Az járható út, hogy az erősebb hardverű gépemen készítem el a plot-okat, majd az így "tele írt" HDD-ket átrakom egy gyengébb teljesítményű hardverbe, ami már csak farmol?

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#4740) oZone762 válasza adatfalo (#4739) üzenetére


oZone762
tag

Én úgy fogalmaznék, hogy okos ember csak azon az úton jár. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4741) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy nem akar szinkronizálni?
Konkrétan erről van szó:

Csak a kis karaki megy folyamatosan körbe-körbe...

Tudtok rá valami megoldást?

Köszönöm

(#4742) peti85 válasza DAVID0000 (#4741) üzenetére


peti85
senior tag

Sajnos már többször belefutottam ebbe. Nem tudok konkrét megoldást írni, mert volt amikor 2 napomba telt mire ismét szinkronizált. Ezeket tudod megpróbálni:
- Vársz sokáig, hátha elkezd szinkronizálni
- Törlöd a config fájlt és úgy indítod
- Törlöd az egész .chia mappa tartalmát és úgy indítod. Ilyenkor 0-ról újra szinkronizál, ami napokig is ektart. Ha elkezd szinkronizálni, akkor leállíthatod és letölthetsz egy aktuális adatbázis fájlt, majd azt bemásolhatod. De ezt csak saját felelősségre!!!
Miden estben ha leállítod, meg kell nézni a feladatkezelőben, hogy tényleg minden folyamat leállt-e.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4743) ggg666 válasza peti85 (#4742) üzenetére


ggg666
őstag

Írhattad volna azt is, hogy újraszinkronizálsz és legközelebb mentsen, hogy ne járjon így.

(#4744) peti85 válasza ggg666 (#4743) üzenetére


peti85
senior tag

Most arra irányult a kérdés, hogy a jelen helyzetből hogy tud továbblépni. Azzal hogy leírom mentsen majd a jövőben, most nem megy sokra... De igen, érdemes adatbázist menteni időnként.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4745) GAtesz77


GAtesz77
csendes tag

Sziasztok!
A múlt héten én is leállítottam a farmot. Elfogyott a bizalom.
Farmer gépet szétrántottam.
Plotter gépet eladtam.
Üdv, Atesz

(#4746) mgTerminator válasza GAtesz77 (#4745) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia!
Én még nem állítottam le, de ahogy fogy a hely a filmek és a sorozatok miatt, úgy fogok törölni mindig 1-1 plotot :D

A chia szart sem ér, nem is fog, de legalább a fejlesztők jól megszedték magukat az elején!

(#4747) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A BTC sem úgy indult, hogy beugrottak a srácok bányászni majd fél év múlva lambó, kokain meg kurvák... 2009 óta sok víz lefolyt már a Dunán. Anno még sz*ros P4-es processzorral kezdtem el bányászni. Minap megtaláltam egy régi poolos accountomat pár forintnyi BTC-vel. Ha nem kezdek el én is nyűglődni, hogy nem zsebpénz generátor, valószínűleg a saját szigetemről nem fórumoznék senkivel. :)

Amúgy annak aki átplottolt poolra pl. 100TB-ra havi ~39 000Ft-ot fial a Chia. Nekem egy picit több van.
Ennyit a BTC sem ért az első 5 évben.

Röviden; csigalom, nyugavér és hodl!

(#4748) oZone762 válasza eldiablo (#4747) üzenetére


oZone762
tag

Ez hogy jön ki a napi 0.2078 XCH/PiB ($28.51223800/PiB) farmolás adatból?
100TB 326 USDHUF árfolyamon csak havi 27kHUF.
Alsó hangon is 1 millás befektetésre ez kb az értékcsökkenést fedezi.

[ Szerkesztve ]

(#4749) MasterDeeJay

Nekem eddig csak pár ingyen/kukázott hdd-m ment tönkre. Sajnos a legnagyobb futasú hdd-m is megállt. 300gb-os samsung 4900nap üzemidővel brutál katogással elszállt.
Mindegy, még mennek a bányák 16tb-al. Nem állítom le, majd talán jövőre vagy ha nem veszik sehol.
Ki tudja mi lesz ebből még.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4750) eldiablo válasza oZone762 (#4748) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.