Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Repcés válasza Repcés (#5300) üzenetére


Repcés
tag

Vaaagy.. kiflexelem a házból azt a 4-5 négyzetcentimétert amennyi szükséges 1 db HDMI és 1 db DP port csatlakoztatásához. :D

Repcés

(#5302) Kaci84


Kaci84
őstag

2406 C7 plottal nyomulok. RTX 3060 GPU-val bányászok 8GB RAM 2 magos Celeron. A GUI 238TiBe effetív Spacet ír. A pool pedig pl. legutóbb 208-at ír a 24 órásra. Ha elfogadom a 208-at akkor is keveset fizet. Chia calc szerint 208-ra is 0,08XCH-t kellene fizessen egy másik Calc szerint 0,06-ot. Mégis 0,045-öt fizetett a pool 24 órára. Valamit rosszul számolok? Vagy hol a hiba?

(#5303) abandik


abandik
csendes újonc

Szevasztok Chiások!!:-)
Szekrényt ürítek és azta..q..be mennyi szart összevásároltunk igaz Repcés?:-)))))))))))

Szóval van egy két dolgom ami esetleg valakinek jól jöhet a képeken a leírás és az ár.

Mindenkinek jó bányászatot!!!!

[ Szerkesztve ]

(#5304) abandik


abandik
csendes újonc

(#5305) abandik válasza Repcés (#5285) üzenetére


abandik
csendes újonc

A Cimbinek mindig vanna jó ötletei!:-))

Érdemes a ventillátor felhelyezése előtt pasztázni amit meg is tettünk Repcésnél így elkerülhető a megégés.

(#5306) Repcés válasza Kaci84 (#5302) üzenetére


Repcés
tag

Jó eséllyel abban a pool-ban amelyikhez csatlakoztál, már túl sokan vagytok és ezért a PPLNS pontszámod valószínűleg rossz. Ha nem vagy elégedett akkor érdemes pool-váltással próbálkozni, de ne felejtsd, hogy az váltásonként a szinkronizáció miatt mindig pár nap veszteség. Szóval kell némi türelem hozzá.

Repcés

(#5307) Repcés válasza abandik (#5303) üzenetére


Repcés
tag

Azért vannak itt olyan profik akik otthol' nem járnak térdig a fölös alakatrészekben és ezért nem kell nekik szinte semmit kiárúsítani. :D ;)

Repcés

(#5308) Repcés válasza abandik (#5305) üzenetére


Repcés
tag

A te cuccod nem is olyan jó, mert nem fehér a venti. :D Azt pedig hogy ki találta fel kettőnk közül 100 év múlva már nem fogja tudni úgy sem senki. :D

Repcés

(#5309) Repcés válasza Repcés (#5300) üzenetére


Repcés
tag

Ez a rétegeltlemez 6 mm-es gumucsik kombóval télleg' visz mindent a sufnituning oltárán, de már készül a 2 db EPYC plotter ráncfelvarró project, amelynek keretében 2 db Be Quiet dark base pro 900 rev. 2 ház alaplap tartó hátfalát (így hívják?) cserélem le valami kisipari megoldásra, mert a termék leírása szerint lehet E-ATX lapot beleszerelni, de amúgy persze egyáltalában nem. Most egy kicsit kibaszott nagyott csalódtam ebben a cégben. Amint megépítem az elsőt jönnek majd a fotók. Annyit elárulhatok, hogy egy mérnök és egy CNC-s muki dolgozik a projecten (szóval rétegelt lemez gumicsíkkal most nem lesz) akik tudják hogy nem szánok tengernyi pénzt egy szaros lemezre. :D Lehet hogy a végére csak röhögés lesz a dologból. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5310) abandik válasza Repcés (#5309) üzenetére


abandik
csendes újonc

Ahhhhhh akkor visszakapom a Fractal XL házamat??:)))))))

(#5311) abandik válasza Repcés (#5308) üzenetére


abandik
csendes újonc

Mert a lelkem sötét :-))
100 év múlva lesz az, hogy beérik a chia és tudunk venni egy lambot jó Magyar szokáshoz híven:-)

Nekem nem kell a fehér sem a vajszínű mert 3000FT-al drágább és ua tudja :)

(#5312) abandik válasza Repcés (#5306) üzenetére


abandik
csendes újonc

Repcés kollégának igaza van innen válogass:

https://miningpoolstats.stream/chia

A telkek méretéhez képest keress olyat ahol nincsenek sokan de van találat és ott meg lesz a telkekhez méltó jutalom is.

(#5313) Repcés válasza abandik (#5310) üzenetére


Repcés
tag

Már alig várom. :D

Repcés

(#5314) Repcés válasza abandik (#5311) üzenetére


Repcés
tag

Nem úgy van az. Én úgy gondolom hogy 4 éven belül már jó ára lehet és idén fog eldőlni a sorsa. Ha a felezés szépen felértékeli a coin-t akkor reménykedhetünk. Viszont ha nem akkor minden bizonnyal csúnya idők elé nézünk.

Repcés

(#5315) Kaci84 válasza Repcés (#5306) üzenetére


Kaci84
őstag

Repcés, abandic: Köszi a választ!

SpaceFarmers.io-n vagyok. Ezzel van valami gond? Gondolkodtam, lehet jobb lenne egyéniben nyomni. Ennyivel ~ naponta ír találatot. Van még pár HDD le tudom nyomni 20 alá. Az nem tűnik vészesnek. Pedig most rajzoltam újra a tömörítés végett nagyon boldog lennék ha kezdhetném előről.

(#5316) abandik válasza Repcés (#5314) üzenetére


abandik
csendes újonc

Csinálunk egy Nemzeti Netflixet írdatlan tárhellyel :) :) :) :) :) :) :)

(#5317) abandik válasza Kaci84 (#5315) üzenetére


abandik
csendes újonc

Nagyon szívesen a magánban való bányászásnak van egy depresszáns része ami nagyon megvisel ha nincs találat és akkora már a hálózat, hogy érdemesebb poolban nyomni tapasztalat.
Az új tömörítéssel véleményem szerint Peta alatt pool.
A spacefarmersben voltam én is asszem talán 4 napot mert igazságtalannak tartottam az osztást ami pool bejött és normális az a czechfarm, leafpool, findchia a Foxyban naponta 13:00 kor megkapod a magadét viszont rohadt sokan vannak és nem biztos, hogy tetszik az eredmény

(#5318) abandik válasza Repcés (#5295) üzenetére


abandik
csendes újonc

Repcés ÚR!!!:_)))
Amit leírtam neked annak a mellékelt kép az eredménye:-)

(#5319) Repcés válasza abandik (#5318) üzenetére


Repcés
tag

Khm. Mifelénk ez a két adat szorosan összetartozik amikor szopatja az ember a másikat:

A PPLNS-el hogy is állsz Ándrós? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#5320) abandik


abandik
csendes újonc

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy a migpoolban történt valami előrelépés valami fejlesztés vagy nem lehet tudni de szépen muzsikál és jól osztanak nincs vele gond.

Kevés telekkel is lehet blokkot találni, egy próbát megér gyertek toljuk együtt!

https://chia.migpool.com/

(#5321) abandik válasza Repcés (#5319) üzenetére


abandik
csendes újonc

Elnézést Repcés ÚR!!:-)))
Nem sokkal de ott vagyok a visszapillantóban!!!:-)

(#5322) Repcés válasza abandik (#5320) üzenetére


Repcés
tag

Egy ideje valóban jól ficereg:

Repcés

(#5323) Repcés


Repcés
tag

Tegnap megérkezett az uj kicsikém:
Épül egy új plotter és bekerül a homeoffice-ba asztali + játszós gépnek. Lesz rajta VMware és amikor 1-2 évente telket kell rajzolni akkor az Ubuntun megy a gyártás amig tolom win-en a COD-ot. :D

Repcés

(#5324) abandik válasza Repcés (#5322) üzenetére


abandik
csendes újonc

Remélhetőleg kedvet kapnak itt a srácok mert tényleg jó lett!!

(#5325) abandik válasza Repcés (#5323) üzenetére


abandik
csendes újonc

De jó lesz egy új táááápom:-))

Ha valaki kételkedne tápokban illetve nem tud esetleg választani a BeQuiet! az egyik ha nem a legjobb táp nagyon megbízható.!!!

(#5326) mgTerminator válasza abandik (#5316) üzenetére


mgTerminator
veterán

Úgy hívják hogy Plex ;)

(#5327) inspiroyhome válasza mgTerminator (#5326) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Vagy jellyfin :DDD

(#5328) Gkaresz66


Gkaresz66
tag

Újra 40$ felett :)

(#5329) Repcés válasza Gkaresz66 (#5328) üzenetére


Repcés
tag

Nem csoda hiszen a BTC megugrotta 62 000 dolláros szintet.

Repcés

(#5330) abandik válasza Repcés (#5329) üzenetére


abandik
csendes újonc

No de várjuk ki a végét éjfél utááááán feleződik a Chia:-))

https://www.chia.net/2024/02/15/chia-blockchain-explainer-the-halvings/

(#5331) Repcés válasza Gkaresz66 (#5328) üzenetére


Repcés
tag

50 $ felett:

Repcés

(#5332) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok,

látom van linux alá chia dashboard. Windows alá is láttam github-on de fázok tőle nagyon. (mi a retekért nincs a chia.net oldalán ha szerintük hivatalos??)

Szóval van valakinek tapasztalata ez ügyben ? :R
(nem, nem teszek fel linuxot) :((

(#5333) Repcés válasza Freddy TNT (#5332) üzenetére


Repcés
tag

A github minden felett álló megbízható forrás és én csak linux oprendszer alatt bányászok.

Repcés

(#5334) Freddy TNT válasza Repcés (#5333) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kb 2 ével ezelőtt pont a github-on volt olyan powershell script, amivel lenyúlták óvatlan bányászok pénzét. :U Plotok áthelyezésére írták csak épp volt benne egy kaki.

Mondjuk át kellett volna olvasniuk mielőtt elindítják, de pont azért történt mert jóhiszeműek voltak.

(#5335) Kaci84


Kaci84
őstag

Srácok továbbra sem értem az XCH kalkulátorokat. 2800 plotra 0.03XCT-t kapok 24 óránként. Ez 1 heti átlag alapján. Rég megy a gép.
Nektek mennyit hoz?

(#5336) Freddy TNT válasza Kaci84 (#5335) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A kalkulátorokkal nekem sem jön ki a matek. De ha az elmúlt napokat nézem, ez nem is csoda:

XCHpool, Total farm size effective 289.202 TiBe

[ Szerkesztve ]

(#5337) Kaci84 válasza Freddy TNT (#5336) üzenetére


Kaci84
őstag

Jah kellett nagyon ez a felezés. Sehogy nem jön ki a matek. Viszonylag hatékony a gép nálam. 20 HDD egy gépen. Titanium táp 3060 VGA 14-16GB lemezek. Aztán évi 6% hozam. Nem termeli ki még az árát sem mire a tőke elpárolog.

[ Szerkesztve ]

(#5338) Freddy TNT válasza Kaci84 (#5337) üzenetére


Freddy TNT
őstag

20HDD mellé minek a 3060 ? Nálam egy 1070 megcsinálja unatkozva. (88%-a C7-es)

Nálad mennyit hoz és melyik pool ? Na meg mekkora a farm size ?

(#5339) Kaci84 válasza Freddy TNT (#5338) üzenetére


Kaci84
őstag

270TiB 0.03-at hoz 24 óra. Spacefarmers.io
3060 volt itthon jobban is fogyaszt. Rengeteget számít a fogyasztás mert elviszi így felét mint amit hoz. 4kW a fogyasztás 24 órára.

(#5340) Freddy TNT válasza Kaci84 (#5339) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nekem a 1070 volt itthon elfekvőben. De mindenki a 30xx és a 40xx szériát javasolja.

Viszont 6,7kWh a napi fogyasztásom :D Szóval nem is eszik olyan rosszul a te konfigod. Van 5db 6 terrásom amik fűtenek rendesen. Kb hajat lehet szárítani a kilépő levegővel. Szerintem azok zabálják az ampert.
Mondjuk napelemem van meg szaldós elszámolás, így nem vág húsba. (most még) :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.