Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-14 12:18:56

LOGOUT.hu

A Chia az új zöld kripto valuta, ahol a blokklánc technológia a nagy energiafogyasztású, egymással versengő számítások (Proofs of Work) helyett konszenzusos, tárterület (Proofs of Space and Time) foglaláson alapul. Akit bővebben érdekel a Chia weboldlán tájékozódhat: [chia.net]a aki csak pénzt akar keresni, lapozhat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Maarki válasza oZone762 (#4849) üzenetére


Maarki
aktív tag

Mert már nincs hely a hddknek a gépben :( van egy régi toronyházam kapot egy 500 tápot és azokban van az expander a hddkel Vektor77 segítet kártya ügyben ahogy lesz időm már nézem is ,hogy megyen-e a dolog!

(#4852) ggg666 válasza MasterDeeJay (#4850) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem pont azzal van gondom, 2 gépben restartol, az új ryzenben fut gond nélkül.

(#4853) MasterDeeJay válasza ggg666 (#4852) üzenetére

Nálam kínai x99z-v500 lapban volt, meg core2-es g41 chipsetes gépekben.
Van még valami broadcom is de az csak sata2-es.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4854) ggg666 válasza MasterDeeJay (#4853) üzenetére


ggg666
őstag

nekem eleinte ment hp z420-ban aztán ott is restart problámákat produkált, de az új ryzenben ment, nem értem.

(#4855) Vektor77 válasza MasterDeeJay (#4850) üzenetére


Vektor77
tag

Igen, ismerem őket.

(#4856) oZone762


oZone762
tag

Feldobok új témát: gondolom a többség már csak hold-ol és várja a felfutást. Ez pedig valószínűleg nem most lesz, így nem fogom naponta nézegetni az árfolyamokat. Ezért valami automatizált tranzakciót kellene beállítani.

Sajnos tőzsdézésben nem vagyok jártas. Mi a jó taktika, illetve mit kellene beállítani, hogy egy csúcsot a jövőben elkapjon az ember? (Nem tudom ebben van-e különbség tőzsdék között, én a gateio-n tartom a coint.)

(#4857) KukiRudi válasza oZone762 (#4856) üzenetére


KukiRudi
csendes újonc

Úgy látom egy-két kivetélt eltekintve mindegyik kripto jelentősen vérzik. Így lehet, hogy jobb lenne diverzifikálni, mert ha tényleg betiltanák a bányászatot Oroszországban és az EU-ban, akkor ez a chia megy a szemétdombra...

(#4858) Kecsua válasza KukiRudi (#4857) üzenetére


Kecsua
tag

Kábítószert se lehet termeszteni mégis sokan csinálják.
Nem a kis mennyiségben bányászó emberek lesznek a célpontok, mert azokat meg se találják nagyrészt.
A nagyipari felhasználókat meg már eddig is figyel(ik)ték a kiugró villanyszámla miatt.
Én nem temetném még.
Azért ne feledd adózási szempontból se járnak rosszul ha letisztul minden.
És kell a bevétel az EUnak is nagyon

(#4859) eldiablo válasza KukiRudi (#4857) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Leginkább az energiaéhsége miatt kritizálják a bányászatot. A Chia például erre lehet egy alternatíva.

(#4860) KukiRudi


KukiRudi
csendes újonc

Én remélem a legjobban, hogy a "zöldek" húznak majd egy határt, és a Chia lesz a kiskapu :K Ha mégis betiltanák a bányászatot, akkor meg nem a "kispistákat" fogják csesztetni, hanem a váltókat és a kriptotőzsdéket...

(#4861) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Hát úgy néz ki az én chiám megdöglött végleg mert már 3 napja nem szinkronizál (megált 1,477,334-nál), ha újra telepitem, ha letöltöm a legfrissebet megál egy pontnál. láttja a mezőt majd elfejti őket aztán nyúsz. 0-ról nem tudom hogy van-e egyáltalán értelme megnéznem az egészet... Nekem ez a chia egyáltalán nem volt megérős a 0,1 xch-val. :))

(#4862) Kaci84 válasza monchichi20 (#4861) üzenetére


Kaci84
őstag

Érdemes többször újraindítani. Szerintem szinkronizàl csak lassan. Úgy tapasztalom. Gondolom gyengébb gép csak ront a helyzeten. Corepoolal nyomom és a 2 magos gèppel vannak gondok, leállások. A 6/8 magos gépekkel nincs gond. Átraktam a SSD-t az i7 gèpbe de az is lasabban éri utól a 2 magos gép lemaradt szinkronját, de azért csinálja. bár most jut eszembe van még egy 2 magos gépem az meg jó. Hmmm. Lehet a másik valami más miatt lemaradt most meg nem éri utol magát.

[ Szerkesztve ]

(#4863) monchichi20 válasza Kaci84 (#4862) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Azon a gépen csinálom ami a leírásomban van (g.skill van benne csak), eddig jó volt, 26. az utolsó sikeres dátum.
Néztem úgy is hogy a raptoriumot kinyom, de semmi peddig eddig gond nélkül müködött és mellete futott a nicehash is nem hiszem a trex miner okozná a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#4864) Kaci84 válasza monchichi20 (#4863) üzenetére


Kaci84
őstag

A lényeg az hogy én is érzékeltem némi anomáliát, de az szinkronizálás az megy még ha lassan is.

(#4865) peti85 válasza Kaci84 (#4862) üzenetére


peti85
senior tag

Ahhoz képest hogy az elején arról volt szó, hogy ha le vannak gyártva a plotok, akkor egy RaspberryPi-vel lehet majd farmolni... elég gáz. Nálunk megy még a Chia és az utóbbi időben stabilnak is tűnik. A Xeon procis plotoló géppel farmolunk.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4866) Kaci84 válasza peti85 (#4865) üzenetére


Kaci84
őstag

Soloba farmolsz régi plotokkal? Nekem régi plotok vannak, de Corepoolal próbálkozok, de mindig van valami a programjával. Soloba a szerencse kilengések miatt lehet hónapogik nem nyernék semmit.

(#4867) peti85 válasza Kaci84 (#4866) üzenetére


peti85
senior tag

Nem azoktól már megszabadultunk. Újraplotoltunk és Spacepoolon vagyunk.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4868) Kaci84 válasza peti85 (#4867) üzenetére


Kaci84
őstag

Nekem az a bajom az új plotokkal ha megszűnik vagy nem jól működik a pool akkor lehet előről kezdeni. Na meg van 65 Space plotom de a weboldal összevissza írja mennyi plotom van. 25-45 között váltogattja. Olyan gépen amin csak az van és nem is plottol közbe.

(#4869) e-zoli válasza Repcés (#4811) üzenetére


e-zoli
tag

Te melyik pool-t használod? :R

(#4870) peti85 válasza Kaci84 (#4868) üzenetére


peti85
senior tag

Mit kell elölről kezdeni? Pont ez a lényege az új plotoknak, hogy átmehetsz bármikor a már meglévő plotokkal másik poolba.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4871) Repcés


Repcés
tag

Semmi pánik! Januárban is volt négy találatom! :D Pedig január 3-án kidőlt az egyik RAID tömböm ~2300 plot-tal a fedélzetén. Aztán január 22-re újra legyártottam őket. A történet szépséghibája, hogy pool-ban csináltam meg ezt a 4 találatot vagyis csak 1 XCH jutalomról beszélhetünk. A termelékenység egyébként januárban összesen 4,1779 XCH volt. Amikortól újra összeállt az 5329 db telek, pedig napi 0,15 XCH bevétellelt számoltam vagyis stabilan tudja a havi 4,5 XCH-t találatok nélkül számolva pool-ban a vas. Február 1-től pedig kimentem solo-ba. Majd annak is megírom a statisztikáját. Másik hír: A HDD coin bányászatát leállítottam. Nagyon termelékeny de sokkal jobban járok ha 10 dollárért veszek belőle egy marékkal, mint hogy pazaroljam rá az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

Repcés

(#4872) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Korábban kérdeztem a több gép használatát. Aztán elkezdem spacepoolba plotolni új plotoka és ne mállítottam be a szóló farmolós több gépes rendszert.
Viszont most csinálok egy átalakítást és mégis szétpakolom a dolgokat több gépbe, de nem nagyon akar működni a rendszer. Ez alapján csináltam. Aki esetleg használ spacepoolban több gépet, leírná a működőképes beállítását?

Köszönöm!

Üdv.
spgabor

(#4873) spgabor válasza spgabor (#4872) üzenetére


spgabor
aktív tag

Megoldódott, beállítási hiba volt.

(#4874) Kaci84 válasza peti85 (#4870) üzenetére


Kaci84
őstag

Úgy tudtam, hogy 1 plot 1 poolhoz szól. Ezért is kell beírni plotolásnál a pool adatait. Nem így van?

(#4875) peti85 válasza Kaci84 (#4874) üzenetére


peti85
senior tag

Nem, az a lényege az új plotnak, hogy átmehetsz velük másik hivatalos pool-ba.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4876) BMdeal


BMdeal
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 16-os vagy akár 20-as PCIE-SATA vezérlő kártyája van esetleg valakinek eladó?

Nem CHIA-hoz, hanem más winchesteres munkához lenne szükségem pár darabra.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni a dologban akkor kérem írjon egy privátot. :R

(#4877) Repcés válasza Repcés (#4871) üzenetére


Repcés
tag

Tizenhárom napos találati eséllyel húsz napja nincs találatom. Frusztrált vagyok. :W

Repcés

(#4878) Maarki válasza Repcés (#4877) üzenetére


Maarki
aktív tag

A frusztráció levezetésre több megoldás is létezik! ;]

Nyugalom majd lesz. :R

(#4879) Vektor77 válasza Repcés (#4877) üzenetére


Vektor77
tag

Nekem az árfolyam nem tetszik :S

(#4880) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Ki akartam próbálni a madmax plotolást az egyik harvester gépemen. Ezt a chiába ágyazott madmax-xel csinálom most parancssorból egyesével. Ha így működik, akkor kell keresnem valami optimalizált automata megoldást rá.
Viszont így sem megy rendesen, mert valami probléma van vele. A farm gépen a létrehozott teszt plotok meg is jelennek, viszont nem a farmolók között, hanem a Not Found Plotok között alul. Miért lehet ez?
Poolban vagyok, swar-ral egy gépesen nem volt ilyen problémám. Tudtok segíteni a megoldásában?

Így csináltam a plotokat:
.\chia_plot.exe -n 4 -t "V:\" -2 "U:\" -d "E:\harv\" -p "pool privát kulcs" -f "farmer privát kulcs"

Köszi!
Üdv.
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#4881) ggg666 válasza spgabor (#4880) üzenetére


ggg666
őstag

kulcsokat nézd át lehet csak elírtad vagy bekerült a végére egy szóköz, néha másoláskor is kerül az elejére vagy a végére is szóköz.
Már rég plotoltam madmax-el windowson a többit így nem tudom van-e hiba benne.
Nekem kezdetek óta hibátlan volt minden plot 3 gépen 3 eszközön plotolva is.

(#4882) #79413760


#79413760
törölt tag

Na, lett már milliomos valaki, ügyeskedők?

(#4883) ggg666 válasza #79413760 (#4882) üzenetére


ggg666
őstag

Nem még, adok számlaszámot, küldj már egy kis lét!

[ Szerkesztve ]

(#4884) spgabor válasza ggg666 (#4881) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia,
lehet elírás volt valahol. Ma csináltam egy újat és azt már megtalálta.
Üdv.
spgabor

(#4885) ggg666 válasza spgabor (#4884) üzenetére


ggg666
őstag

Ráadásul linuxon gyorsabban plotolt a gép sokkal.

(#4886) mgTerminator válasza #79413760 (#4882) üzenetére


mgTerminator
veterán

Persze, most lett meg az 1 chiám, aztán árfolyam szerint már 22 ezret ér :U

(#4887) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Na nekem még mindig nem javult meg, és már nem is érdekel mivan vele, szóval hagyom ezt a chiázát a fenébe és valami másra használom a 15tb majd :D

(#4888) oZone762


oZone762
tag

Ha valaki még befektetni tervez chiába: kidobtam a PH-ra az utolsó adag HDD-im + egy 8 portos sata bővítőkártyát.

Ha teljes teljes farmológépet raknál össze, akkor van egy Fractal Design Design R4 házam, 450W-os Seasonic gold táppal, alacsony fogyasztású 4. gen. core2 rendszerrel olcsón egyben. 12 HDD-t vitt 70 wattból csendesen.

(#4889) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Azta kurva 229 plottal volt 1 találatom :DD Kár hogy csak 0.25-öt kaptam és amúgy sem ér lósz@rt sem a chia :))

(#4890) Maarki


Maarki
aktív tag

sziasztok!

Nálatok rendesen megy a chia blockchain? Mert nálam haldoklik el dobja folyton és szinkronizálni akar
:F

(#4891) TZoltán79


TZoltán79
kezdő

Jaja nálam se megy , már ujrainditottam a gépet is progit is de semmi...

(#4892) ggg666 válasza TZoltán79 (#4891) üzenetére


ggg666
őstag

nálam hibátlan

[ Szerkesztve ]

(#4893) TZoltán79 válasza ggg666 (#4892) üzenetére


TZoltán79
kezdő

Meglett a hiba :D betelt a lemez... :D

(#4894) Maarki válasza ggg666 (#4892) üzenetére


Maarki
aktív tag

hmm nekem valami oknál fogva el hányta magát... most megy újra a szinkron.... szevasz 3 nap :W

(#4895) Repcés


Repcés
tag

Volt már ilyen mojo ömlése itt valakinek?
Egyesével kezdődött kb. egy hónapja és aztán két hete átváltott 0.00000000002-re. Másik kérdés: a többi pool is amelyik korábban naponta többször kezdeményezte a kifizetést szintén kéthetire váltott v. csak a core pool lett ilyen?

Repcés

(#4896) Repcés


Repcés
tag

Egy his hangulatfokozó:

Repcés

(#4897) Maarki


Maarki
aktív tag

Eladó pár dolog aki még érez magában egy kis Chiazást annak jó lehet! :)

[link]
[link]

(#4898) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok! Van egy blocktalálatom soloban, amit mutat a farmer címre a chiaexplorer, de a chia gui még nem! Ez mennyi idő szokott lenni?
Vagy valaki más takarította be?

(#4899) Repcés válasza ggg666 (#4898) üzenetére


Repcés
tag

Ha nem jön meg esetleg az 1,75 akkor katt ide: https://alltheblocks.net/nft-recovery?fbclid=IwAR1NVUEaoGe3fUULfsRmCK9f5sMKNsXK3bDS1NSBFTjlcWklVi5XvwoNVaM.

Repcés

(#4900) ggg666 válasza Repcés (#4899) üzenetére


ggg666
őstag

Meglett! Ezt soloban kaptam és másik walletre küldte a chia gui!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.