Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Gerzsi


Gerzsi
tag

Sziasztok,

Az elmúlt két hónapban voltam 6-7 interjún amire behívtak, szerintem rendben volt minden de vagy nem válaszoltak vagy igen egy hónap múlva hogy nem én lettem választva. Lehetséges hogy sokat kérek? Android fejlesztő, 2 év, nettó 260E BP. De egyik se mondta hogy sok és meg se lepődtek rajta, vagy mondanom kéne hogy ez alkuképes ?

(#6302) bambano válasza Gerzsi (#6301) üzenetére


bambano
titán

szerintem ha csak a fizetési igényed lenne a gond, akkor alkudoznának.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6303) danih válasza bambano (#6302) üzenetére


danih
addikt

Pontosan, ez egy jel, és szinte mindenkinél bepróbálkoznak.
Tehát ha felhozzák a fizu kérdését és alkudozni kezdenek az egy pozitív feedback.

(#6304) syl5 válasza Gerzsi (#6301) üzenetére


syl5
őstag

Két hónap alatt 6-7 interjú nagyon kevés.
Az időt felezd, az interjúk számát pedig duplázd meg.
A pénz szerintem rendben van.
De légy határozott, talpraesett, állj ki magadért és az igényeidért, ne bizonytalankodj!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6305) Gerzsi válasza syl5 (#6304) üzenetére


Gerzsi
tag

Nem olyan könnyű azért jobban összesűríteni mert még jelenleg dolgozok. Folyamatos túlóra amit nem fizetnek ki mert "áldozatot kell hozni" havi 100Eért... Eddig mindig első körben megkérdezték hogy mennyit szeretnék. Határozottan megmondtam és határozott szoktam lenni vagyis én úgy érzem :)

(#6306) bambano válasza Gerzsi (#6305) üzenetére


bambano
titán

a túlórával kapcsolatban azt gondolom, hogy az első ki nem fizetett és/vagy problémás eset után beállni arra, hogy túlóra az, amit a főnök jogszabály szerint megfelelő idővel előre írásban elrendel.
ha ez nincs, akkor az nem túlóra elrendelés, hanem folyosói pletyka.

ha meg van papír az elrendelésről, akkor ciki, ha nincs kifizetve, mert az már triviálisan bizonyítható.

a másik, hogy a munkáért az mt szerint munkabér jár és ettől érvényesen eltérni nem lehet. ha nem fizeti ki, akkor nem dolgozom többet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6307) corevalue válasza bambano (#6306) üzenetére


corevalue
csendes tag

Oké, ez szép és jó, de gondolom ezért is akar váltani...
Az eddigi netto 100e Ft-os fizetésekkel szerintem nem fér bele, hogy egyik napról a másikra felmondjon/kirúgassa magát új munkahely nélkül :U

[ Szerkesztve ]

(#6308) syl5 válasza Gerzsi (#6305) üzenetére


syl5
őstag

Tudom, hogy nehéz, de mindenki így csinálja. Meg fogják érteni, ha adott esetben elnapolod az interjút, csak tudatosítsd bennük, hogy jelenleg is dolgozol, nehezen tudsz megfelelő időpontot találni.
Próbálj csúsztatni, főnök holnap fogorvoshoz kell mennem 10-re jövök, de maradok 19-ig, stb.
A lényeg, hogy pörgessed folyamatosan a pályázatokat, interjúkat, amíg nem lesz meg az új hely.

Határozatlanságot azért mondtam, mert most is kérdezted, hogy nem-e sok a pénz, tehát nem vagy benne biztos. Ezt azok az emberek, akik interjúztatnak azonnal kiszűrik.

A túlóra meg tényleg olyan, ha nincs elrendelve hivatalosan, akkor nincs miről beszélni.
Minden munkahelyemen látom, hogy 5-kor, de még 5.15-kor is, alkalmanként 5.30-kor is még vígan bent ülnek az emberek és csinálják a dolgukat, mintha mi sem történt volna. Na ez az, amit nem ajánlok senkinek! Miért, mert ez lesz utána a megszokott. Nem mondom, hogy sose túlóráztam, és mindig 5-kor felállok, mert ha meg kell valamit csinálni, akkor nyilván megcsinálja az ember, de a rendszeres nálam az, hogy 5-kor elindulok, próbaidő alatt, ha bent van még a főnök, ha nincs, kész. Onnantól kezdve ehhez vannak hozzászokva, sehol nem volt belőle problémám, kaptam fizuemelést, mert meg voltak elégedve a munkámmal, és előreléptetés is volt.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6309) FLx válasza syl5 (#6308) üzenetére


FLx
addikt

Van úgy azért, hogy az ember nem hagy félben valamit, ha 15-20 percet rá kell áldozni a munkaidőn felül. De sok helyen a főnök küld haza pihenni, ha látja, hogy ott akarsz éjszakázni. :D

(#6310) albiosz


albiosz
őstag

Ha egy hirdetésben meg van nevezve a recruiter és a hiring manager is, akkor a mot. levelet ti kinek címeznétek?

(#6311) Mercutio_ válasza albiosz (#6310) üzenetére


Mercutio_
félisten

Perjellel mindkettőnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6312) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Szerdán rakott fel egy helyi számítástechnikai üzlet hirdetést általános irodai adminisztrátor pozícióra, másnap jelentkeztem, rá következő napra pedig fel is hívtak, hogy menjek be hétfőn próbanapra. A hirdetésben nem volt leírva, hogy ez pontosan mit takar. Ha inkább eladót jelent, akkor a jelenlegi piacból készülnék fel jobban, ha meg tényleges irodai háttérmunka, akkor meg Office. Vagy minden egyben?
Amúgy mibe menjek szerintetek? Rendes utcai ruha(farmer, póló, pulcsi) jó lesz, vagy inkább vegyek fel farmerhoz inget?

:R

(#6313) KergeK@csa válasza FLx (#6309) üzenetére


KergeK@csa
tag

És mindkettő a normális munkamenet része, +1. :)

Kicsit fura, hogy valakinek nincs olyan elhivatottsága (talán ez a jó szó), hogy "most nem bírom félbehagyni, csak ezt befejezem még, mert holnapra a felét elfelejtem, kiesek a flow-ból".

(#6314) user12 válasza Ryder1 (#6312) üzenetére


user12
őstag

Inkább az ing, az megállja a helyét az irodában is és pult mögött is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6315) Angol34


Angol34
újonc

Sürgősen keresünk Budapestre fejlesztő kollégákat hosszú távú, bejelentett munkára.
Szakmai elvárásaink: C#, .NET (4.0), XAML (Silverlight vagy WPF), WCF, tervezési minták, verzió kezelők ismerete. Fiatal csapat, kiemelt fizetés, azonnali kezdés! Jelentkezni egyszerű szakmai önéletrajzzal:
hr kukac paytech.hu :))

(#6316) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Volna köztetek valaki, aki vállalkozna rá, hogy átnézni az önéletrajzomat, és véleményezné?
Elmondaná, milyen hibák vannak benne, mi hiányzik belőle, stb... illetve segítene kijavítani azokat.
Csak egy mezei technikus vagyok.

Üdv :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6317) Tapsi válasza Predator2 (#6316) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, jöhet privátban.

(#6318) emvy válasza Tapsi (#6317) üzenetére


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#6319) Tapsi válasza emvy (#6318) üzenetére


Tapsi
addikt

Az csak elrettentés gyanánt van. ;]

(#6320) akom válasza emvy (#6318) üzenetére


akom
senior tag

(#6321) Goose-T


Goose-T
veterán

A mai napon eddig három fejvadász jelölt be LinkedIn-en, ebből kettő konkrét állást is ajánlott. Ennyire elkeseredetten keresik a fejlesztőket? Egyszer válaszolok már valamelyiknek, és bemondok valami pofátlan fizetési igényt (mondjuk +120 ezer kézbe a mostani fizumhoz képest), hogy meglássam, mennyire kell nekik a szakember. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6322) Jhonny06 válasza Goose-T (#6321) üzenetére


Jhonny06
veterán

Néhány hozzászólással feljebb ott van, hogy sürgősen keresnek.. :DDD

(#6323) Alexios


Alexios
veterán

Kaptam egy ajánlatot ahol az általam mondott összegnél kevesebb van(br50), amit kb a féléves bónusz pótolna ha jól értem. Viszont maga a munka érdekelne, de az ajánlottnál némileg többért(mondjuk br25, alkuképes vagyok :D ) Hogy lenne ezt illendő visszaírni nekik? Mivel az ajánlat nem sokkal több mint a jelenlegi fizetésem, és ha jól értem(vagy lehet ezt nem szokás itt leírni nem tudom), cafeteria se járna, úgy meg már pláne, cserébe szakmailag sokkal jobb lenne.

(#6324) bobsys válasza Goose-T (#6321) üzenetére


bobsys
addikt

En mar valtottam igy melot, bemondtam a fizetesem + 60%at ok meg belementek :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6325) KergeK@csa válasza Alexios (#6323) üzenetére


KergeK@csa
tag

Ha szakmailag sokkal jobb lenne, akkor szerintem érdemes bevállalni, főleg ha ez a te esetedben jelentős fejlődést is jelenthetne.
1-2 év múlva (ha addig nem is kapsz is emelést) ezzel a fejlődéssel többet fogsz érni.

De esetleg annyit megérhet a dolog, hogy rákérdezni, hogy lehetséges-e, hogy próbaidő után emeljenek ezzel a bruttó 25-tel. (És ez legyen leírva.)
Ez egy elég jó kompromisszum. :)

(#6326) emvy válasza Alexios (#6323) üzenetére


emvy
nagyúr

Palyakezdo vagy, ugye?

while (!sleep) sheep++;

(#6327) djgeg válasza KergeK@csa (#6325) üzenetére


djgeg
őstag

+1
Nem gáz alkudozni. Említsd meg, hogy a kafetéria hiányára tekintettel br 25 e Ft többet szeretnél, de benne vagy, hogy azt a próba idő leteltével lépjen csak életbe. (Viszont legyen leírva!!! )

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#6328) Alexios válasza emvy (#6326) üzenetére


Alexios
veterán

Olyasmi, eddig nem kifejezetten fejlesztői munkát csináltam, inkább csak részben, ez viszont egy junior .net dev pozició, amúgy br250 ajánlattal.

(#6329) emvy válasza Alexios (#6328) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor tokmindegy, nem ebbol fogsz meggazdagodni. Valaszd a szakmailag jobbat.

while (!sleep) sheep++;

(#6330) MCGaiwer válasza Alexios (#6328) üzenetére


MCGaiwer
addikt

kicsit karcsúnak találom azt a fizetést, még junior pozícióban is. Milyen tapasztalatod van .net-ben?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6331) Goose-T válasza Alexios (#6328) üzenetére


Goose-T
veterán

Ennél még én is többet fizetnék, de csak jövő januártól lesz nyitott pozi a cégemben (de még az sem biztos). Egyébként tényleg válaszd azt a pozíciót, ami szakmailag jobb, mert brutálisan ki fog fizetődni később. Havi nettó 300-at már egy két év releváns tapasztalattal rendelkező junior .NET fejlesztő is simán zsebrevág. Olvass nagyon sokat a témában, hogy elérd te is azt a szintet minél hamarabb, itt közzétettem egy kis kötelező irodalmat.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6332) Alexios válasza Goose-T (#6331) üzenetére


Alexios
veterán

Láttam már korábban azt a listát, nagy részén át is rágtam magam azóta pont ennek hatására, illetve folyamatos edx/coursera stb is megy egyéb nem feltétlen .net témában, szóval szerintem a motivációmmal szerintem nincs gond, csak kicsit meglepett az ajánlat, mivel eddig a ~200 nettó/300br sehol nem sokallották. Mindenesetre van még egy másik jelentkezés függőben ahol mostanára ígértek visszajelzést, megkérdezem őket is van-e esetleg eredmény, de innen mindenképp lépek, nekem is az a célom persze, hogy fejlődjek :)

(#6333) corevalue válasza Alexios (#6332) üzenetére


corevalue
csendes tag

Ha már úgy is mindenképp váltani szeretnél, akkor lehet érdemes elvállalni, mellette eljárni még interjúra... Hátha összejön a jobb fizu :)

[ Szerkesztve ]

(#6334) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem nem rég dolgozni egy cégnél ami hát mit ne mondjak nem igazán jött be.Még bőven a három hónapos próbaidőbe vagyok és el is kezdtem nézegetni különböző állásokat viszont van egy kis probléma.
Interjúra hogy menjek el? Ha jól tudom szabadságot próbaidő alatt nem adnak ki de ha kiadnának akkor sem lennék előrébb mivel a cég beosztotta a szabijaimat az év végére és egy sem maradt így.
Az hogy korábban bemenjek vagy esetleg hogy tovább maradjak kizárt mert csak két ember tudja nyitni és zárni a termelő részleget akik munkaidő végén már mennek is el. A munkaidő sem a legjobb mert 8:00-tól 16:00-ig van a meló. Valami egész napos ürügy kellene. Ti mit ajánlanátok?
Arra gondoltam hogy azt mondom hogy gyomorrontásom van és az nap nem tudok bemenni. Így orvoshoz sem kell menni hisz egy gyomorrontás miatt csak nem megy be az ember táppénzes papírt kérni.Ez viszont csak egy nap. Ha máshová is hívnának interjúra akkor az hogyan kivitelezhető? Bár attól félek hogy az lesz,hogy a próbaidő végén szépen felmondok hogy normálisan tudjak állás után nézelődni.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6335) big-J válasza Directors (#6334) üzenetére


big-J
őstag

Milyen hely az, ahol beosszák helyetted a szabadnapjaid az utolsó szálig? Óriási mínusz.
Milyen hely az, ahol nyitják és zárják a kaput, mintha valami birkanyájat terelnének ki a mezőre? Óriási mínusz.
Rugalmatlan munkaidő, nincs alkalmankénti home office, meg amúgy sem tetszik a hely neked sem, úgyhogy gondolom sorolhatnám.

Legközelebb tisztázd ezeket az interjún, aztán nem csak sodródsz az árral. Én ilyen helyre minumum dupla fizetésért mennék dolgozni.

(#6336) Because válasza big-J (#6335) üzenetére


Because
őstag

a gyárak ilyenek :B

(#6337) Directors válasza big-J (#6335) üzenetére


Directors
senior tag

Jól írja Because kolléga. Ilyenek a gyárak.
A létszám 10 fő alatt van. Ezért így nincs lehetőség tovább bent maradni dolgozni. Itt egymás keze alá kell dolgozni és egyedül nem jutnék egyről a kettőre.
Sok cég amúgy beossza a szabikat. Bár nem ennyit mint itt.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6338) Because válasza Directors (#6337) üzenetére


Because
őstag

itt nagyjából mindenki infós és abból is a felső réteg, így nehéz a "munkásréteg" sorsát elképzelni :)

tudom, nálunk is be vannak táblázva a mérnökök szabijai, ha leállás van természetes, szombati munkanapok alap, hogy nem vagy, december két ünnep között szabi. a maradékkal gazdálkodhatsz ha éppen a cég érdeke máshogy nem kívánja, de sokszor hallani, hogy a 2/3 őket illeti. viszont van törzsidő 9-13-ig, ha nálatok is adott ez akkor ki tudsz ugrani.

[ Szerkesztve ]

(#6339) big-J válasza Because (#6336) üzenetére


big-J
őstag

Nabazz, én és a feltételezéseim... :D

(#6340) gyantaszuz válasza Because (#6338) üzenetére


gyantaszuz
tag

Az a baj, hogy az ilyen helyen ha elkap a gépszíj, kb sosem szabadulsz.
Én inkább lépnék, ha lehetőségem volna rá.

(#6341) bambano válasza gyantaszuz (#6340) üzenetére


bambano
titán

ez a sosem szabadulsz szöveg akkor szokott reális lenni, ha valami nagyon jó fizetéssel párosul a dolog.
de ebben a kérdésben pesszimizmus van bennem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6342) Mercutio_ válasza bambano (#6341) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy, ha olyan kevés a fizu, hogy nem tud tartalékot képezni, hogy az új állás megtalálásáig ne kelljen (ott) dolgozni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6343) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

(#6344) djgeg válasza Polacheck (#6343) üzenetére


djgeg
őstag

AMI ELŐNY:
nemzetközi munkatapasztalat
multinacionális cégnél szerzett munkatapasztalat
Unix ismeretek
humorérzék

Jó állásnak tűnik, ha humorérzék is előny :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#6345) Jhonny06 válasza Polacheck (#6343) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha én kirakok egy ilyen hirdetést, alap a 6 óra ban.. :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6346) big-J válasza Jhonny06 (#6345) üzenetére


big-J
őstag

Bant szoktak kapni akik néha néha ide hírdetnek?

(#6347) sutszi válasza big-J (#6346) üzenetére


sutszi
veterán

Ő a PS4 topikban hirdetett...az kicsit más...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6348) Jhonny06 válasza sutszi (#6347) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyáltalán nem, az egész fórum területére vonatkozik. :)

(#6349) albiosz válasza Jhonny06 (#6348) üzenetére


albiosz
őstag

Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:
.
.
.
16. A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni.

(#6350) sutszi válasza Jhonny06 (#6348) üzenetére


sutszi
veterán

Igen? Eddig úgy gondoltam egy-két topikba belefér... Ami tematikus szakmai abba nyilván nem...de van olyan ami jellegénél fogva lehet rugalmasabb. Persze ez csak az én véleményem a témáról.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.