Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) kraftxld válasza sonar (#4350) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amint megjön a nigériai király után járó 100 millió dolláros örökségem, megmondom :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4352) sonar válasza kraftxld (#4351) üzenetére


sonar
addikt

Nincsenek illúzióim, csak nem látom egyenlőre, hogy hol az átverés

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4353) kraftxld válasza sonar (#4352) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4354) sonar válasza kraftxld (#4353) üzenetére


sonar
addikt

Mindegy most már a végére járok.
Kíváncsi vagyok, hogy mivel próbálkoznak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4355) doc válasza sonar (#4352) üzenetére


doc
nagyúr

elobb-utobb penzt fognak kerni valamilyen uruggyel

(#4356) sonar válasza doc (#4355) üzenetére


sonar
addikt

Azt nyilván tőlem nem fognak kapni.
Vagy majd összeszedem a gazdálkodj okosanból a megmaradt cash-t és elpostázom nekik

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4357) bambano válasza kraftxld (#4351) üzenetére


bambano
titán

[link] :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4358) bobsys válasza sonar (#4352) üzenetére


bobsys
addikt

elobb utobb szerintem penzt fognak kerni, vagy bank account numbert hogy utaljanak penzt, esetleg social security numbert azzal az urugyel hogy credit checket akarnak futtatni
Greenville, MS egyebkent egy falu a midwesten 34 ezer lakossal :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4359) EnGarde válasza sonar (#4356) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Az is lehet, hogy csak rávettek, hogy kattints rá egy linkre egy emailben...ezzel aztán egy scriptet toltak le a gépedre, ami ki tudja, mit csinál...persze csendben, a háttérben.

Az ilyen leveleket olvasás nélkül törölni kell.

(#4360) #72042496 válasza EnGarde (#4359) üzenetére


#72042496
törölt tag

Válaszlevél volt egy beadott jelentkezésre, ezt azért csak elolvassa az ember. :) Az igaz, hogy utána levesben a helye.

(#4361) sonar válasza EnGarde (#4359) üzenetére


sonar
addikt

Azt mondjuk néztem, levél clear text, mindenféle link és beágyazott cucc nélkül + linux alól nyomom. (meg irtam lentebb is, hogy ez a spammelős kétes oldalakra regisztrálós, hirleveles mailboxom)

Ha számlaszámot kérnek akkor meg megadom az elsőt amit kidob a google.
Az esetek 99%-ban törlöm is csak most pont aktuális lenne a meló váltás + néha elkap a kiváncsiság, hogy tudjam mivel akarják átverni a népet. Legalább tudok majd referálni az ismerősöknek, hogy mit ne csináljanak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4362) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, láma kérdés, de felteszem. Interjúra kellene mennem, munkaidőben, amit talán még valahogy megoldok. A gond az, hogy utána valószínűleg több is lesz, amiket viszont már nem tudok meló közben intézni. Mi a tapasztalatotok, mit lehet olyankor tenni, ha ilyen helyzet áll fenn, az állás fontos lenne, viszont 2 szék közé sem akarok esni....Kérhetek munkaidőn kívüli interjú időpontot vajon?

Más : szerintetek a 38 km-re való ingázás vállalható busszal?

(#4363) Cathfaern válasza natë (#4362) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye számít, hogy milyen állásra jelentkezel. Ha egyedi embereket keresnek, akkor jó eséllyel meg lehet beszélni egy megfelelő időpontot. Ha viszont fel akarnak venni 100 embert és te vagy 101., akkor nem biztos, hogy nagyon rugalmasak lesznek. De egy kérdést mindenképp megér a dolog. Mondjuk ha már második körről van szó, akkor jó eséllyel már kellesz nekik, szóval rugalmasabbak lesznek időpont terén is. De ha mégse, akkor meg marad a szabadság kivétele.

Gondold végig, hogy el tudod-e hasznosan tölteni az utazás idejét. Ha igen (pl. szeretsz olvasni), akkor vállalható. Ha csak bámulsz kifele az ablakon napi ~1,5-2 órát, akkor már nem biztos... De persze ez sok mindentől függ (mennyivel kapsz többet, későbbiekben esetleg odaköltöznél-e, stb... ).

(#4364) velizare válasza natë (#4362) üzenetére


velizare
nagyúr

csúsztatás, orvosra való hivatkozás, nagyszülők tízes nagyságrendű temetése/exhumálása/újratemetése, szabadság kérése.
kérhetsz munkaidőn kívüli időpontot, legfeljebb nem leszel népszerű. bizonyos fokú rugalmasságot kérhetsz, de arra nem bazíroznék a helyedben, hogy mind a 8 kört este héttől tízig fogja veled lezavarni, a hr és a szakmai vezetés.

az utazás a közlekedéstől függ. itt nagyfaluban egy 40kmes távolság kb. másfél-két óra tömegközlekedéssel csak oda. vidéken valószínűleg, hogy megúszod gyorsabban, viszont a menetrendet kell időzítened. ezt helyetted senki sem fogja megnézni, hogyan juthatsz el a-ból b-be a legkevésbé fájdalmas útvonalon. van munkatársam, aki szeret ingázni. viszont ő hajnali öttől délután kettő-háromig dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4365) natë válasza velizare (#4364) üzenetére


natë
nagyúr

1 óra 6 perc az út. Office time-os a pozíció. Törzsidő 9-15h-ig.

(#4366) natë válasza Cathfaern (#4363) üzenetére


natë
nagyúr

Oda biztosan nem költöznék, az úton tanulnék, zenét hallgatnék. Pénzben nem kapnék többet, de juttatásban sokkal.

(#4367) Cathfaern válasza natë (#4366) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye ha nem akarsz odaköltözni, akkor abba gondolj bele, hogy a következő 3-5-10 évben van-e kedved minden nap ~2,5 órát buszozni (úgyis lesznek késések).

(#4368) doc válasza natë (#4362) üzenetére


doc
nagyúr

En kb. 42 km-rol jarok be autoval. Pont tegnap kellett buszoznom (szerelonel volt az auto, a motort meg a terdig ero sar miatt nem akartam elorangatni). 1 ora a menetido (pontosabban csak az "autoig", ami kb. 38 km, nem ugyanarrol a ket varosrol van szo? :D). plusz szamold bele a buszra/busztol valo setat, meg azt hogy par perccel muszaj lesz elobb odaerni a buszmegalloba. 2.5 ora siman elmegy naponta, de lehet akar 3 is.

Autoval mindez 2x30-2x35 perc. Nem mindegy. Ha van vagy a kozeljovoben szinte biztosan lesz lehetoseged autoval jarni, akkor siman vallalhato. De a munka es alvas melletti szabadidod majdnem felet utazassal tolteni... haaat :U Mondjuk ha otthon is olvasnal/zenet hallgatnal, akkor belefer :)

(#4369) natë válasza doc (#4368) üzenetére


natë
nagyúr

Állítólag dolgoznak a környékről olyanok, akik autóval járnak. Úgy már nem lenne rossz.

(#4370) bambano válasza natë (#4366) üzenetére


bambano
titán

38 kilométer ingázás, napi 2-3 óra időveszteség, ugyanannyi zsetonért: én nem vállalnám.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4371) natë válasza bambano (#4370) üzenetére


natë
nagyúr

Mennyiben változna a véleményed, ha nem lenne munkád?
Költői kérdés..

(#4372) sonar válasza natë (#4366) üzenetére


sonar
addikt

Ha normális a busz, értsd kényelmes ülések, nem ázik be esős időben, a sofőr fűt/klímázik mikor szükség van rá akkor sztem vállalható ha látod a hosszú távú hasznát. Ha nem akkor maradnék és a szabadidőmet önképzésre használnám fel és később egy jobb pozíciót pályáznék meg

Ami a busz mellett szól, hogy kocsi nem amortizálódik. És kisebb az esélye, hogy tovább bent kell maradni. (mert buszváró van, de váró busz nincs)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4373) bambano válasza natë (#4371) üzenetére


bambano
titán

valóban költői, mert az állítás feltételei között volt, hogy ugyanannyi zsetonért. te láttál már munkanélkülit ugyanannyi zsetonért?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4374) natë válasza bambano (#4373) üzenetére


natë
nagyúr

A lényeg, hogy lebeszéltek róla. Nem vállalom.

(#4375) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok
Holnap megyek egy kiválasztási folyamat harmadik -utolsó- fordulójára. Azt mondták nekem, hogy egy nagyjából 45 perces személyiségteszt lesz. Ki mit gondol ezekről, mennyire kell tartanom tőle?

20/F, pályakezdő :DDD

(#4376) bambano válasza sagesz93 (#4375) üzenetére


bambano
titán

szerintem eléggé, mert előfordul, hogy nem tisztességes a szándékuk.
nézz utána, hogy melyik teszt fajtát melyik egyháznak látszó szekta szokta toborzási céllal kitöltetni.
a másik gond ezekkel az, hogy csak szakképzett pszichológus csinálhatná, értékelhetné ki, de ez sok helyen elmarad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4377) sagesz93 válasza bambano (#4376) üzenetére


sagesz93
addikt

Egy elég nagy és neves magyarországi cégről van szó, jobban utánanézve a Hogan személyiségtesztet használják. Nekem ez sokat nem mond. :U

[ Szerkesztve ]

(#4378) Mercutio_ válasza sagesz93 (#4375) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez azért fura, mert logikusan az elején lenne értelme.
3 kör után nekem olyan érzésem volt amikor ezt bedobták, hogy kell valami amire hivatkozva más kaphatja a munkát. Főleg úgy, hogy már az elején jelezték, hogy 3 körös kivalasztasi rendszer lesz...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4379) sonar válasza sagesz93 (#4375) üzenetére


sonar
addikt

Hogy mi a céljuk vele így a végén azt nem tudom, de amiket én láttam az sablonos.
Van egy rakat kérdés (sok látszólag ismétlődik) és ez alapján bekategorizálnak. Minél részletesebb a teszt annál közelebb áll a valósághoz. Az alapján megállapitják a személyiségedet és eldöntik, hogy mennyire passzol az általuk elvártakhoz.

Ha tényleg 45 percig tart akkor sok kérdés lesz. Ha nem ismered az alap kategóriákat (szangvirikus,kolerikus,melankólikus,flegmatikus) akkor nem érdemes trükközni. Inkább add önmagadat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4380) Jhonny06 válasza sagesz93 (#4375) üzenetére


Jhonny06
veterán

Értelmes helyen még nem láttam személyiségtesztet, vagy bármilyen komolyabb pszichológiai akármit, ez tipikus bullshit. Milyen pozícióról van szó? Ilyen fiatalon, pályakezdőként valószínűleg belefutottál az egyik ilyen ígérgetős cégbe a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#4381) sagesz93 válasza Jhonny06 (#4380) üzenetére


sagesz93
addikt

Már az elején tájékoztattak arról, hogy náluk a kiválasztási folyamat minden esetben így zajlik. Na meg mondom, ez a cég nagyobb és komolyabb annál, hogy csak ígérgessen.

Nem tudom mennyire szokás itt nyilvánosan megnevezni a cégeket, elküldöm priviben.

sonar: köszönöm a választ, hasonló olvasmányokat találtam a neten ilyen témában. Kivancsi vagyok, gondoltam megkérdezem itt, hátha valakinek volt mar ilyenben része.

[ Szerkesztve ]

(#4382) Cathfaern válasza Jhonny06 (#4380) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Közigazgatásban gyakorlatilag mindenhol, szinte még takarítónői állásra is csináltatnak ilyen tesztet. És fixen utolsó körben. Szóval ha ez esetleg egy közigazgatáshoz közel álló cég, akkor lehet csak átvették a mintát.

(#4383) vzozo válasza sagesz93 (#4381) üzenetére


vzozo
senior tag

Trükközni tuti felesleges, egyrészt ha valóban szakmai alapon készült a teszt, és pszichomókus fogja kiértékelni, akkor jó eséllyel kidobja, hogy csalni próbált az ember a válaszokkal.:)

Egyébként pedig ahova nem illenél be, oda ne akarj menni, legyenek boldogak a kis elefántcsont-tornyukban. Tudom, ez kiábrándító lehet, ha esetleg beleélted már magad abba a poziba. Saját tapasztalat: az eddigi munkahelyeimen teljesen vegyes volt a gárda, néha elő-előbukkant egy-egy ilyen személyiségteszt, de alapvetően saját magunk okulására, kaptunk kiértékelő-kulcsot, és lehetőséget szakemberrel való elbeszélgetésre (igény esetén). HR-hez csak akkor juthattak el ezek az adatok, ha a munkavállaló odament, és elmondta...

(#4384) sonar válasza Jhonny06 (#4380) üzenetére


sonar
addikt

Ez nem az a klasszikus pszihológia. Attól, hogy sokan nem értenek hozzá és nem ismerik mik vannak a dolgok mögött még nem bullshit. Persze ezt a legegyszerűbb rámondani.
Ha mondjuk egy jól összedolgozó csapatot kell összerakni akkor nagyon is számítanak a személyiség jegyek.

De hozzáteszem ezt az egészet egy órás személyes beszélgetéssel is meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4385) syl5 válasza Jhonny06 (#4380) üzenetére


syl5
őstag

3 éve zöldfülűként voltam egy ilyen pszichológiai/személyiség teszten. Egy vén, saját nézeteiben elfogult köcsög csinálta. Egy életre megmarad bennem az a düh, amit azzal okozott, hogy lenézett és szarnak állított be én meg nem tudtam neki, nem mertem neki visszaszólni ( nem akartam, hogy a jövőben bárhol visszaüssön, hogy lekurvaanyázom ) pedig tényleg olyan volt a szitu. Nagyon dühös voltam és tehetetlen, nagyon rossz volt. Fiatalon, élettapasztalat nélkül meg nem tudsz finoman olyan kemény lenni, hogy úgy vágj vissza, hogy fájjon neki és kiadod magadból.
Komolyan olyan volt, hogy full irigy volt rám az ember, hogy fiatal jó kiállású ember vagyok, ő meg nemsokára megpusztul. Méregetett, testedzésre megjegyzéseket tett ( úgy látszik már az is hátrány ebben az elbaszott társadalomban, ha az ember egészségesen él ), politika is szóba került és olyan elbaszott "történelmi" kérdésekkel akarta felmérni az általános műveltségemet, amik a "történelemkönyvekbe" vannak. Utóbbaik részére egyértelműek voltak, mert benne élt. Grimaszolt amikor a szüleim végzettségeit hallotta (egyik sem felsőfokú), meg jajjgatott amikor megtudta hogy páromnak elhunyt az édesapja.
Szépen halkan begyűjtött minden információt, több órán keresztül, majd undorító aljas mérges hangnemben ramzúdított mindemt, hogy én mipyen szar ember vagyok, nem törődök senkivel, csak magammal, hülye vagyok, nem vagyok okos, más a buzi iq tesztjét végigcsinálta, nekem maradt egy feladat milyen hülye vagyok. Szóval nagyon lehúzott, tipikusan az volt az egésznek a célja hogy a szarba döngöljenek, alaposan megtiporják az önérzetemet, így elfogadjam a szar-hugy pénzt és eszembe se jusson vagy 2 évig fizetésemelést kérni vagy más melót keresni.
És lám milyen igazam lett, kettő diplomával közte egy IT-val mertem kérni 130 és 150 között, ez a köcsög teszt a harmadik volt, ezután jött a "bértárgyalás", 110 nettó és egy teljesen más pozi mint amire jelentkeztem. Álltam fel, és mentem oda ahol 150-el tárt karokkal vártak.
Szóval csak óvatosan ezekkel a tesztekkel, mert egy jókora feljelentést megérdemelt volna ez az eljárás is. Azóta megfogadtam, hogy ha még egy ilyen teszt lesz akkor vagy el se megyek, vagy azonnal felállok, vagy figyelmeztetem a személyiségi jogaimra az illetőt ha úgy alakul. Csak ugye anno még az ember tapasztalatlansága, rákényszerültsége volt kihasználva.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4386) FLx válasza syl5 (#4385) üzenetére


FLx
addikt

Amin te voltál az nem teszt, hanem csak szopatás. Normális helyeken ez közel sem így megy, mi is használunk például ilyen személyiség teszteket, de azért az utolsó körben van, mert nem befolyásolja már az interjú eredményét, csak kíváncsiak vagyunk, hogy mi jön ki belőle. A már állományban levő dolgozókkal amúgy ugyanúgy megcsináltatjuk. Az meg megint más kérdés, hogy egyáltalán miért csináltad végig ezt a marhaságot, ilyenkor ott kell hagyni őket első percben. :)

(#4387) sagesz93


sagesz93
addikt

Közben túlestem a teszten, valóban a Hogan teszt volt, 230 kérdés, mindenféle fajtában formában, igaz--hamis válaszadási lehetőséggel, érdekes volt. Nem is tudom, mit mondjak. Az, hogy felvesznek-e, ma-holnap derül ki.

(#4388) bambano válasza syl5 (#4385) üzenetére


bambano
titán

ezt vagy egy hülye csinálta és akkor kitolás a neve, vagy egy profi, és akkor stresszinterjú a neve. ez utóbbi ismert a hr szakmában, de szerintem normális helyen nem csinálják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4389) Jhonny06 válasza sagesz93 (#4387) üzenetére


Jhonny06
veterán

"230 kérdés"

enough said.

(#4390) velizare válasza Jhonny06 (#4389) üzenetére


velizare
nagyúr

az ellenőrző kérdések azért felnyomják a kérdésszámot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4391) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Állásinterjúkon szokták kérdezni hogy mit csinált az ember ha az utolsó munkahelyről távozás dátuma régebben volt? Nekem már lassan 10 hónap eltelt az előző cég megszűnése óta.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#4392) sonar válasza Szakbarbár (#4391) üzenetére


sonar
addikt

Szokták.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4393) Szakbarbár válasza sonar (#4392) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

És olyankor mi a jó válasz? Kamuzni valamit vagy az igazat mondani? Jártam angol tanfolyamra és villanyszerelő mellett dolgozok, de nem hivatalosan. Helpdesk/Support állásoknál ez nem hiszem, hogy releváns tapasztalatnak számít.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#4394) lugosi válasza Szakbarbár (#4393) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem mondd meg az igazat.

(#4395) bambano válasza Szakbarbár (#4393) üzenetére


bambano
titán

ha rád nézve kínos, akkor lehet kicsit terelni vagy az igazság más területeit kibontani. nagyon ne kamuzz, mert kiderítik.
ha rád nézve nem kínos, vagy tudsz helyette valami pozitívat felmutatni, akkor meg nyugodtan lehet igazat mondani.
a hr-esek is tudják, hogy válság volt, és még nem hevertük ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4396) gghrtz válasza bambano (#4395) üzenetére


gghrtz
őstag

Arról nem is beszélve, hogy lehet leesik nekik, hogy hazudsz. Az se éppen kellemes. Az igazság felszabadít. :)

(#4397) sonar válasza Szakbarbár (#4393) üzenetére


sonar
addikt

Én úgy fogalmaznák, hogy pozitiv legyen a végkicsengése.
Folyamatosan képeztem magam. Fel lehet sorolni a dolgokat. Persze csak a realitás talaján maradva.
Alkalmi munkát is nyugodtan megemlitheted.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4398) Szakbarbár válasza bambano (#4395) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Kínosnak nem érzem ez is egy olyan munka amit meg kell csinálni. Igaz gyengeáramú, de van elektronikai végzettségem is, szóval nem teljesen idegen ez a munkakör. Mondhatom azt is, hogy szerettem volna kipróbálni egy teljesen új területet.

(#4397) sonar
Foglalkoztam egy keveset PLC programozással, elektronikával, Linux, virtualizáció, csak egyikkel sem értem el semmit.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#4399) bambano válasza Szakbarbár (#4398) üzenetére


bambano
titán

dolgozni soha nem szégyen. akkor kínos, ha mondjuk a te hibádból rúgtak ki és a te hibádból nem találtál azóta állást, akkor lehet kicsit politikusan beszélni és nem kibontani az igazság minden szeletét:)

ha kirúgtak, de elvállaltál egy kicsit alacsonyabban kvalifikált állást, az nem gond, alkalmazkodtál a helyzethez, ennyi. ha nem jelentettek be, az elsősorban az ő saruk, te kényszerhelyzetben voltál. ezt nem kell túlragozni, valami homályos utalást eleresztesz, hogy építőipar, olyan amilyen, neked nem volt választásod, mert dolgozni akartál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4400) #81556480


#81556480
törölt tag

Sziasztok!

nem gondoltam volna hogy egyszer összejön, de kevés az egy oldal az önéletrajzomhoz.
Az lenne a kérdésem, word-ben megszerkesztve mekkora a legkisebb betűtípus ami szerintetek alkalmazható? ( át lesz konvertálva Pdf-be ) Ugyanis 1-2 sor még kellene, de nem akarom ezért két oldalasra. tömör szakma, csak a lényeg van benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.