Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) bambano válasza FLx (#4948) üzenetére


bambano
titán

olyan albérletárak mellett... sokkal jobb ötlet, hogy pl. az nng is nyitott vidéki irodát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4952) Diocles válasza dabadab (#4949) üzenetére


Diocles
aktív tag

Félreértettetek, tudom, hogy nagyon keményen dolgoznak. Arra gondoltam, hogy ezzel nem nagy erőfeszítés megtalálni azt a céget, ami tényleg jól fizet.

Én se mennék a Google-höz, de az emlegetett, egyetemről kikerülő, jó képességű fiatalok nem elhanyagolható része meg igen.

(#4953) Cathfaern válasza bambano (#4950) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Erre utaltam amúgy, hogy miért gond ha valaki csak a "hogyan"-t érti és a "miért"-et nem :) Lehet annak idején tényleg azt tanulta meg, hogy így a helyes, csak az már nem jutott el hozzá, hogy miért így az... és amikor megváltoztak a körülmények, nem tudott adaptálódni. Megjegyzem evolúcióban ennek van külön neve is... :)

(#4954) emvy válasza FLx (#4947) üzenetére


emvy
nagyúr

Amit én tudok a G-rol, azok alapján jól fizetnek, de nem extrém jól. Dolgozni meg sokat kell, de nem extrém sokat. Legalábbis Londonban pont ugyanolyan, mint bármelyik más cég.

while (!sleep) sheep++;

(#4955) kovsol válasza bambano (#4951) üzenetére


kovsol
titán

Ez akkor lenne jó ha nem fele bért adnák vidéken. Nálunk is hiába csinálják ugyan azt a pécsi, és debreceni irodában bérezés teljesen más.

May the Force be with you!

(#4956) FLx válasza bambano (#4951) üzenetére


FLx
addikt

Csak minden cég sokkal kevesebbet fizet vidéken, hiába uaz a munka. És ha az albérlet és utazás költségét nézem, akkor is nagyságrendekkel többet lehet keresni Pesten.

(#4957) Cathfaern válasza FLx (#4956) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pontosan. Ugye az a gond, hogy vannak bizonyos dolgok, amiknek ugyanolyan ára van Bp-n, mint vidéken. Pl. TV-t vagy számítógépet nem kapok fele annyiért Győrben, mint pesten, pedig a fizetésem fele annyi, mint ott lenne (mondjuk Győr amúgy is abszurd ilyen téren, mert az albérlet meg lakás árák közelítik a pestieket).
Ugyanez igaz "Magyarország - külföld" viszonylatban is. Oké, hogy ott elviszi a megkeresett bér 60%-át a lakhatás, míg Mo-n csak a 40%-át. De külföldön a fenmaradó részből repülőutas nyaralást veszel, Magyarországon meg kötött pulcsit.

[ Szerkesztve ]

(#4958) bambano válasza FLx (#4956) üzenetére


bambano
titán

én most azt az oldalát akartam kiemelni a témának, hogy már van választási lehetőséged: ha nem bírod Pestet, vidéken is akad egy-két lehetőség mutatóban.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4959) Cathfaern válasza bambano (#4958) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah ez tény :) Én se igazán rajongok pestért, azért is dolgozok vidéken. Bár az is tény, hogy ha innen egyszer váltok, akkor vagy távmunkába, vagy Bp (vagy külföld).

(#4960) kovsol válasza Cathfaern (#4957) üzenetére


kovsol
titán

Így van, Székesfehérvári béremhez képest most a nettó bérem több, mint ott a bruttóm volt. Az albérlet csak +30k val több havonta(egyébként jobb is, ha egyformát bérelnék, akkor ennyi eltérés se lenne), cserébe dupla annyit keresek. Egyéb kiadások meg kb egyformák.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4961) bambano válasza kovsol (#4960) üzenetére


bambano
titán

ez a dupla meg nettó meg bruttó nem sokat jelent, mivel arányokról van szó.
konkrét szám jelentene bármit is, de nyilván senki nem akar a zsebedben turkálni.

pl. csak a példa kedvéért tételezzük fel, hogy egy upcos műszerész kézhez kap itt debrecenben 150k-t, megoldott lakhatással, Pesten meg kapna mondjuk 250k-t, mínusz 80k az albérlet. Akkor hiába keresne pesten többet nettóban, mint itt bruttóban, 20 rugóért értelmes ember nem mozdul meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4962) Jhonny06 válasza bambano (#4961) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért ez a "megoldott lakhatás" elég sarkított példa, a legtöbb munkahelyen ilyen nem áll rendelkezésre. Rezsiben nincs nagy különbség, albérletben meg mondjuk 30k, tehát a maradék inkább 70, mint 20.

[ Szerkesztve ]

(#4963) bambano válasza Jhonny06 (#4962) üzenetére


bambano
titán

lehet. de egy csomó programozónál is előfordulhat, hogy a szüleinél lakik, esetleg hozzájutott lakhatási lehetőséghez, ha meg költöznie kellene, akkor az probléma.

maradjunk annyiban, hogy azt állítom: egy költözéses munkahely váltás anyagi oldalának kiszámolása nem egyszerű :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4964) kovsol válasza bambano (#4961) üzenetére


kovsol
titán

Nettó 180 helyett kapok nettó 330 -t. Mind a két helyen albérletben laktam, mivel te szavaiddal élve megoldott lakhatásom csak Kaposváron lenne, de valahogy nem lenne kedvem szülőkkel élni 28 évesen. Saját lakásom meg nincs még.

May the Force be with you!

(#4965) Mercutio_ válasza FLx (#4956) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legutóbb talán pont NSN toborzott azzal vidéki divízióba, hogy " Pesti bért fizetünk "

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4966) sutszi válasza bambano (#4963) üzenetére


sutszi
veterán

Ilyen spec körülményekkel ne számolj. Azonos feltételeket állíts egymással szembe, mert így persze, hogy a te állításodhoz közelít a dolog...

Nem olyan bonyolult ez... Mi is megkaptuk a sztereotip véleményeket, hogy BP milyen drága lesz..meg hú, meg há... Aztán kiderült, hogy a mi kalkulációnk volt helyes. A lakhatás drágább lett sokkal. Ott szokni kellett a számokat. De ennyi. A többi része ugyanannyi, mert a ugyanazokban a boltokban vásárolunk...stb.
Ha az arányokat nézzük ahogy mondod, ott sokkal durvábban mutatja, hogy megéri megmozdulni...

(#4964) kovsol : +1

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4967) polonic válasza Mercutio_ (#4965) üzenetére


polonic
félisten

A nokianak nincs videki divizioja.

(#4968) bambano válasza sutszi (#4966) üzenetére


bambano
titán

"Azonos feltételeket állíts egymással szembe, mert így persze, hogy a te állításodhoz közelít a dolog...": nem számolhatok azonos feltételekkel, ha az élet másképp adja ki... van, akinek megoldott a lakhatása, csak mozdíthatatlan, van, akinek meg nem. két különböző kategória.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4969) Mercutio_ válasza polonic (#4967) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezért írtam a talánt - valamelyik hasonló méretű /ismertségű-, de mivel konkrétan olvastam, csak a cég nem ugrik be, azért írtam, hogy van ilyen is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4970) sss


sss
senior tag

Nsn két éve még volt Szegeden. Amúgy asszem az nng ígérte ezt a pesti bért.

(#4971) Jarod1 válasza Mercutio_ (#4965) üzenetére


Jarod1
addikt

a Siemens kiszált az NSN ből márcsak sima Nokia..kihelyezett egsége nincs vidéken csak bérgyártónál..

(#4972) whatnot válasza Goose-T (#4939) üzenetére


whatnot
őstag

Alkalmazás adminként élmény ezt olvasni :DDD

(#4973) prozodus válasza Cathfaern (#4924) üzenetére


prozodus
őstag

V csak szimplán unja vki, mert más érdekli jobban.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4974) Mercutio_ válasza sss (#4970) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, most rákerestem NNG [link], [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4975) prozodus válasza Cathfaern (#4942) üzenetére


prozodus
őstag

A kreativitás adottság is, tanult készség is. A mo-i oktatás rendszt nemh nem fejleszti, de...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4976) prozodus válasza kraftxld (#4941) üzenetére


prozodus
őstag

Kolléga mesélte a napokban :D

"- nem volt gépem, ezért papíron írtam a programot és az iskolában gépeltem be. programíró versenyre beadtam egy füzetet, hogy begépelhati a tanár, nekem nincs gépem... viszont kaptam egy különdíjat...
- akkor honnan tudtad, h vban működik?
- csak reméltem. de működött. a folyamatábra mindent visz... azóta szeretem tervezésben a folyamatábrákat..."

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4977) mufi válasza Goose-T (#4937) üzenetére


mufi
senior tag

Egy próbát azért megér szerintem. Én tudok egy embert, akit ha betanítanátok, akkor a lelkét is kitenne értetek, okleveles közgazdász de néhány éve annak a csapatnak a tagja amely a booking.com oldalat programozza (ha jól emlékszem az oldal nevére). nagyon türelmes a fickó, az elmúlt tizenpárév kösztisztviselői állásában egyszer sem szólt vissza senkinak, legfőképp a főnökének nem, azért hagyta ott az állását mert világéletében programozni szeretett volna. NEM rólam van szó. Esetleg ha gondolja valaki, akkor írjon nekem privátot és összehozhatom őket (face, email vagy skype) Külföldön él a fickó, szerbül magyarul folyékonyan beszél és az angolt is jól tudja.

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4978) bambano válasza mufi (#4977) üzenetére


bambano
titán

ez a programozói szakma mély lenézése.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4979) mufi válasza bambano (#4978) üzenetére


mufi
senior tag

Miért?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4980) f_you


f_you
tag

Sziasztok!
Nem teljesen a témához kapcsolódó kérdés.
Mechatronikai mérnöknek tanulok, Szeptemberben kezdem az utolsó félévemet. Jelenleg passzívon vagyok, és arra gondoltam keresek olyan multi céget akik felvennének külföldre gyakornoknak, majd Szeptembertől a cég itthoni leányvállalatánál folytathatnám a gyakornokságomat, írhatnám a szakdolgozatomat etc.
Először is szerintetek mennyire esélyes, hogy találok ilyen helyet?
Másodsorban hogyan álljak neki ilyen cégeket keresni? Nézegettem az iparkamarák adatbázisait de kb. lehetetlen kibogarászni ki milyen cég. Főleg mivel nem olyan cégeket keresek amiket mindenki ismer (Audi, Suzuki, Bosch, Samsung, Continental), hanem mint a Sumitomo, vagy az Eagle (EEK) (mindkettő hatalmas japán vállalat, itthon autóipari alkatrészeket gyártanak).
Szerintem a cégeknek ez csábító ajánlat lehet, hiszen mire végzek, kapnak egy olyan mérnököt akit ők képeztek, és tudják, hogy nemzetközileg is megállja a helyét stb.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#4981) FLx válasza f_you (#4980) üzenetére


FLx
addikt

A cégeknek azért nem olyan csábító ez, hogy rád költenek ismeretlenül egy rakás pénzt, aztán vagy jó leszel valamire vagy nem. Inkább az szokott lenni, hogy itthon képeznek ki, és aztán majd lehet menni a külföldi vállalathoz dolgozni, ha már bizonyítottál. Ha normál főállású pozícióra vesznek fel, akkor szokott lenni olyan opció, hogy a betanulási időszak a külföldi gyárban van és majd itthon kell dolgozni. Gyakornokok esetében én még nem láttam ilyesmit.

(#4982) aram01


aram01
nagyúr

srácok egy kérdés:
fényképes önéletrajznál milyen fényképet érdemes berakni? a hivatalos "személyi igazolvány" képet?
Vagy másfélét?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4983) Jarod1 válasza aram01 (#4982) üzenetére


Jarod1
addikt

hivatalos fehér háttér, szóval ne partykép legyen:)

(#4984) PazsitZ válasza aram01 (#4982) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nyilván nem a latest party fotót piával a kézben, de szerintem a legoptimálisabb valami félhivatalos.
Az igazolványkép talán kicsit túl standard, meg a legtöbb embernek teljesen hülye feje van rajta :D.
Szóval valami elfogaható minőségű alap kivágott fotó szerintem elfogadható.
Egyébként pedig, ahogy mostanában volt is róla szó, nem feltétlenül fontos fényképet rakni, hacsak nem konkrétan igénylik, vagy úgy érzed ezzel valamelyest előnyt kovácsolhatsz magadnak.

- http://pazsitz.hu -

(#4985) dabadab válasza aram01 (#4982) üzenetére


dabadab
titán

Sajat tapasztalataim alapjan akkor szoktak fenykepet kerni, ha fenykepes belepokartya van, szoval erdemes valami olyat kuldeni, amit arra raraknal.

DRM is theft

(#4986) aram01


aram01
nagyúr

oké
még valami: beillesszem az önéletrajzba, vagy külön érdemes csatolni?

(#4985) dabadab: erre nem is gondoltam

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4987) kovsol válasza dabadab (#4985) üzenetére


kovsol
titán

Nekem eddig az volt a tapasztalat, hogy első nap csinált rólam a HR-es egy képet, és az került a kártyára.

May the Force be with you!

(#4988) grizlisandor válasza kovsol (#4987) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálam is ez volt a szituáció. :)

(#4989) bambano válasza aram01 (#4986) üzenetére


bambano
titán

arra figyelj, hogy sok hr-es rendszerben mérethatár van, tehát egy 200k-s cv.doc-ba ne rakj bele egy 4 megás fotót, mert kihajítják az egészet.

a modernebb hr-es szemlélet szerint nem kérnek képet, mert sérti az esélyegyenlőséget.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4990) aram01 válasza bambano (#4989) üzenetére


aram01
nagyúr

na oda a 4k-s csecs képem ;]

viccen kívül, köszi az infót :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4991) prozodus válasza aram01 (#4990) üzenetére


prozodus
őstag

Neked olyan vszleg nincsen, mer akkor tudnád, h inkább az G/H*-kosárral lehet dicsekedni... :P
*Nem is tudom, van-e ilyen, meg kéne kérdezni a csajokat, mert csak F-ig világosítottak fel... :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4992) f_you válasza FLx (#4981) üzenetére


f_you
tag

Azért gondoltam ezt, mert ahogy néztem az álláshirdetéseket, nagyon soknál ez volt, hogy külföldi tréninggel kezdenek. Mivel kb. csak egy szakdoga és államvizsga választ el a diplomától, pályakezdő mérnöknek nyugodtan tekinthetem magam, viszont így a "betanítás" alatt jóval kevesebbe kerülnék a cégnek, mintha már diplomásként tréningeznének.

(#4993) FLx válasza f_you (#4992) üzenetére


FLx
addikt

Miért kerülnél kevesebbe diploma nélkül? Gondolod ha lesz egy papírod, akkor hirtelen felmennek az árak, vagy hogy? De a lényeg, sokat kell még tapasztalnod a munkaerőpiacon, nem úgy megy ám az, hogy majd jól kiutaztatnak téged jobbnál jobb helyekre, csak mert megtiszteled őket a munkáddal, főleg nulla tapasztalattal. De legyen szerencséd, vannak még csodák, viszont az átlag nem ez.

(#4994) Mercutio_ válasza f_you (#4992) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tekintheted, kérdés más is annak tekint-e...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4995) Alexios


Alexios
veterán

Sziasztok!

Nem teljesen idevaló egy kérdés, de egy junior .net fejlesztő milyen kérdésekre számíthat az interjún? :D
Szombaton adtam be az önéletrajzom, és most kerestek fel, hogy holnap du menjek be interjúra, szóval kevesebb időm van rákészülni mint gondoltam. :)

(#4996) Goose-T válasza Alexios (#4995) üzenetére


Goose-T
veterán

Több témakörben kérdezhetnek:

1. Technológiák: WCF, WPF, ASP.NET, Entity Framework
2. Metodológiák: Agile, Scrum, Test Driven Development
3. Continous integration: version control build server, test automation, work item tracking (bocs, szerintem ezeket fölösleges magyarra fordítani)
4. Programtervezés: OOP irányelvei, design patternek, SOLID
5. Adatbázisok: SQL, relációs adatmodell elmélete
6. Programozási nyelvek: leginkább a VB.NET-et és a C#-ot használják
7. Fejlesztési területek: vastag klienses GUI, web, backend

Gondolom juniorként nem kell profinak lennek egyik témakörben sem, de mindenképp nézz utána ezeknek, hogy legalább tudj valamit mondani róluk. Elmondhatod nyugodtan azt is, ha valamelyikkel még nem volt dolgod.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4997) Jarod1 válasza Goose-T (#4996) üzenetére


Jarod1
addikt

huh ebből az a szót értettem hogy technológiák:) :O

(#4998) Alexios válasza Goose-T (#4996) üzenetére


Alexios
veterán

Hát látni láttam már végülis mindet :D
Igazából a C# résztől nem tartok, de alapvetően eddig inkább desktop/mobil dolgokkal foglalkoztam(wpf, wp, illetve ezekkel kapcsolatos mint pattern az mvvm), asp.net-et csak nagyon futólag láttam egy félév keretében, kétlem, hogy ~1 nap alatt fel tudnám elfogadható szintre belőle magamat. :D

Mindenesetre köszi a segítséget, így azért nagyjából megvan mire számítsak :)

(#4999) vzozo válasza f_you (#4992) üzenetére


vzozo
senior tag

ahogy néztem az álláshirdetéseket, nagyon soknál ez volt, hogy külföldi tréninggel kezdenek.

Ha ez annyira fontos, akkor jelentkezz olyan helyekre, ahol ez szerepel a kiírásban. Szerintem ez logikus, nem tudom mi itt a kérdés?

keresek olyan multi céget akik felvennének külföldre gyakornoknak, majd Szeptembertől a cég itthoni leányvállalatánál folytathatnám a gyakornokságomat

Nagyon macerás (és kockázatos*) külföldre küldeni az embert, különösen kezdőt, próbaidőn... Gondolj bele, hol éri ez meg a magyar "anya"cégnek? T&E költségek, plusz adminisztráció, hadd ne soroljam fel mivel jár ez.

Ha pedig eleve a külföldi céghez jelentkezel, akkor miért jönnél vissza?

* mindig benne van a pakliban, hogy a munkavállalónak megtetszik odakint, és dobbant. Nem egy ilyen ismerősöm van, és töredelmesen bevallom, én is így tettem. Ez ilyenkor egy komoly érvágás a magyar cégnek, hiszen -1 munkavállaló, és fentebb már írtunk róla, hogy mennyire nehéz képzett embert találni.

(#5000) emvy válasza Alexios (#4995) üzenetére


emvy
nagyúr

En eleg sok ilyen interjut csinaltam. Nalam az volt a policy, hogy az alapok rendben legyenek, a technologiak ugyis jonnek-mennek. Tehat ha epp .Netes interjurol volt szo, akkor WPF, ASP.Net es tarsai helyett en inkabb ilyesmiket kerdeztem:

- garbage collection, hogy mukodik, te hogy irnad meg, etc.
- ha azt allitod, hogy van UI tapasztalatod, akkor mi az a message pump/UI thread, miert jo, miert nem jo, esetleg cross-thread marshaling, ...
- value/reference tipusok, mi hol tarolodik, (auto)boxing
- generikusok, mi kozuk van a value/reference dolgokhoz
- mi van egy assemblyben
- mi az a delegate, vajon hogy van megvalositva, mit gondolsz, milyen gyors/lassu

.. satobbi. Ha tisztan gondolkozik az illeto, akkor nem lesz gondja egy CI rendszer megtanulasaval :)

Ha esetleg az illeto tudott mas nyelveket is kicsit, akkor az a legjobb, hogy elkezdjuk boncolgatni a kulonbsegeket.

Meg en alapvetoen kedvelem, ha valakinek vannak sajat elkepzelesei, nem feltetlen a divatos dolgokat bofogi vissza (jo pelda itt a lentebb emlitett SOLID: mara eleg jol latszik, hogy kb. az S az egyetlen igazan fontos dolog, es vannak olyasmik, amik hosszabb projekteknel es nagyobb teameknel kifejezetten rombolo hatassal lehet, pl. az I meg a D tulhasznalasa ellehetetleniti a friss munkatarsak gyors betanitasat, mittudomen). Edit: na jo, az L is fontos

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.