Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) syl5 válasza Cathfaern (#4298) üzenetére


syl5
őstag

Persze, én se azt szeretném, hogy lábat lógassak egész nap, mert az nem jó. Én is voltam olyan helyen, ahol mindenkinek úgy volt jó minden ahogy volt, senki nem csinált igazán semmit; épp ezért jöttem is el onnan.
De én úgy látom jelenlegi tapasztalatok alapján, hogy valahogy az egészséges határt nem tudják megtalálni itthon. Vagy az egyik véglet, vagy a másik, nincs egészséges középút.
Nyilván nem lébecolni kell a munkahelyen, kell egy egészséges pörgés, de amikor már az embernek a munka az élete, az szerintem káros. Amikor több hónapos projekt után teljesen leszívott aggyal, telepítésre készülődve, pénteken délután 16:50-kor kezd még el pörögni a lead-em valami olyasmi dolgon ami rohadtul ráérne hétfőn is, akkor az már fáj.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4302) sutszi válasza syl5 (#4297) üzenetére


sutszi
veterán

Mintha a rémálmom írtad volna le. Ilyen helyzetben még nem voltam. Remélem nem is leszek.

De ha már a topiknál vagyunk. Miért nem váltasz?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4303) FLx válasza syl5 (#4301) üzenetére


FLx
addikt

Sokan szeretik ha a munka az életük, nálunk rengeteg ilyen fejlesztő van. Keresnek is mondjuk egy vagon pénzt. De alapvetően nincsenek széthajtva a népek, mondjuk nem is magyar cég. :D

(#4304) Fekete Mária


Fekete Mária
újonc

Senior Java fejlesztő Budapest kimagasló bérezéssel

5 főt keresünk Senior Java fejlesztő pozícióra multinacionális cégünkhöz.

Elvárások:
- Angol középfokú nyelvtudás (Nyelvvizsga nem számít)
- Min. 3-5 éves JAVA környezetben szerzett fejlesztői tapasztalat
- Önálló munkavégzés
- Jó kommunikációs képesség
- Egyműszakos munkarend

- Kimagasló juttatási csomag

Amennyiben Önt, rokonát, ismerősét, kollégáját érdekelheti a lehetőség, küldje el önéletrajzát a következő email címre:
maria.fekete1@upcmail.hu

(#4308) syl5 válasza sutszi (#4302) üzenetére


syl5
őstag

Mióta fejlesztesz?

Ami engem illet, nem szeretek elkapkodott döntéseket hozni, de nyilván az érdeklődésem már a váltás előkészítésének a része.

Kétféle hosszútávú tervet tudok elképzelni:

- maradok a jelenlegi DB fejlesztésnél kihúzok/kivárok még pár évet itthon pár munkáltatónál közben egyre jobban fokozatosan megtanulok angolul, és a tapasztalatok (munka, magánéleti, életviteli) ismeretében kimegyek valahova külföldre nyugodt, értelmes, kulturált emberek közé. (Előny, meglátásom szerint: sok pénz, nyugodt életvitel a mindennapokban is, Hátrány, meglátásom szerint: magyarként Ausztria, Németország lenne a logikus választás, de nem tudok németül, Anglia nem igazán vonz, akkor hova, ahol sok pénzt nem emészti fel a lakás+kaja és nem öl meg éjszaka kedvtelésből valami pszichopata drogos?)

- áttérek JAVA-ra, maradok itthon egy írásbeli angollal. (Előny, meglátásom szerint: tényleg jó pénz, alacsonyabb mindennapi költségek miatt; Hátrány: folyamatosan csúszik le az ország, az emberek, az infrastruktúra, minden, ezért egyre több a bűnözés, és az instant agresszív bunkóság; elmebeteg az utcákon, ha autóba ülsz, akkor meg csak dugózol. )

Mi a véleményetek?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4309) FLx válasza syl5 (#4308) üzenetére


FLx
addikt

Ne gondold azt, hogy külföld a kánaán, mert ott mennyire értelmes, kulturált mindenki. Ez nettó hülyeség. :) Én többször akartam már kiköltözni USA-ba, meg más nagyon menő helyekre is, eddig még soha nem léptem meg, mert annyival többet sehol nem tudnak fizetni, hogy az itteni életminőségemet biztosítani tudjam ott is, aztán meg ott is az emberek nagy százaléka hülye. :) Ha nem a menő negyedekben laksz, ugyanúgy nem akarsz éjjel mászkálni még kocsival sem, ha menő helyen akarsz lakni, azt meg nem tudod megfizetni mint bevándorló. A legjobb amit tehetsz, hogy itthon keresel menő munkahelyet és keresel sok pénzt, amivel itthon jó életszínvonalon élhetsz.

(#4310) Mercutio_ válasza FLx (#4309) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem menő, hanem élhető, kisebb városokba kell költözni.

syl5: Esetleg Ausztrália/Újzéland? kraftxld-nek vannak tapasztalatai.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4311) FLx válasza Mercutio_ (#4310) üzenetére


FLx
addikt

Ott meg nincsen normális munka, persze napi 3 óra kocsikázással jó lehet. :D Amerikai kollégáim mind napi 2-4 órákat utaznak és már megszokták, na én erre nem vagyok hajlandó. Inkább itthon a 20 perc és jobban is élek. Amúgy angol területen még Írország is érdekes lehet, vagy Hollandia, Svédország, csak ott pár év után azért szeretik ha tudod a saját nyelvüket is.

[ Szerkesztve ]

(#4312) Mercutio_ válasza FLx (#4311) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én pesten is naponta 2-2:20 órát utazom oda-vissza...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4313) sutszi válasza syl5 (#4308) üzenetére


sutszi
veterán

Kizárólag fejlesztés ~ 2,5-3 éve.

A jelenlegi helyen 2 hónapja vagyok... Jó hely. Hasonló az előzőhöz, mégis nagyon más... Jól érzem magam. A váltásban főként az anyagiak motiváltak...

Ismerek olyanokat akik a szülővárosukat sem akarják elhagyni... van akik max néhány 10km-es körzetben képesek változtatni. Ez nem rossz, de őket nem motiválja annyira a jobb élet reménye mint a megszokott kényelmes környezet feladása... Mindenkinek más a fontos életének egy adott szakaszában.

Mi sokat beszélünk róla, mi lenne a jó megoldás... Egyelőre még nem tudjuk hol fogunk kikötni végül, de rengeteg érv van a külföld mellett és ellen is... Még Új-Zélandot sem vetettük el pusztán a messzesége miatt...Az otthonunk ott lesz ahol el tudjuk érni a céljaink és így érdemes letelepedni.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4314) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#4312) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem a nyári melóm 1:40 órára volt kb, minden nap több mint 3 órát utaztam. 23.--->15. kerület és vissza. Emiatt a hétköznapjaim csak a munkából (és utazásból) álltak ami nagyon szar volt. Egyetem után betöltözök a belvárosba, de amint meglesz pár év munkatapasztalat, és a nő, aki kiköltözne velem külföldre, elmennék Angliába, vagy USÁba.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4315) polonic válasza FLx (#4309) üzenetére


polonic
félisten

Neztem osztrak allasokat, ott kotelezo kiirni a legkisebb eves osszeget a hirdetesekhez. Es ettol tapasztalattol es tudastol fuggoen boven el lehet terni. Pozitiv iranyban, mivel a legkisebb osszeg van megadva.

Szoval egy banknal egy projekt manager evi 70 ezer euro. Es ez csek egy projekt manager, bem vezetoi pozi vagy senoir programozo. Gondolhatod, azok mennyit keresnek.

(#4316) FLx válasza polonic (#4315) üzenetére


FLx
addikt

Tudom mennyit keresnek, de ritkán látni olyant, hogy egy banki PM-nél többet kap egy senior fejlesztő, ha nem valami nagyon nagy koponya. Átlagban 50 ezer ejrókat lehet kapni évente, ha jó fejlesztő vagy. Aztán az meg nem a világ.

(#4317) Mercutio_ válasza polonic (#4315) üzenetére


Mercutio_
félisten

Osztrák vezetői pozit külföldiként :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4318) polonic válasza Mercutio_ (#4317) üzenetére


polonic
félisten

Ezt én nem mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#4319) kraftxld válasza FLx (#4311) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jaja, nincs normális munka, mindenki birkát b@szik hétvégén szórakozásként, meg néha kimegyünk vadászni az erdőbe kiwimadárra lándzsával, hogy legyen kaja :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4320) #72042496 válasza kraftxld (#4319) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez jól hangzik; nehéz oda vízumot szerezni? :D

(#4321) Mercutio_ válasza #72042496 (#4320) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van egy juhnyájad azonnal megkapod.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4322) FLx válasza kraftxld (#4319) üzenetére


FLx
addikt

Amerikában kb. ez van, ha nem valami nagyváros közelében laksz. :D

(#4323) polonic válasza FLx (#4322) üzenetére


polonic
félisten

Pl a farmerkedés miért nem normális munka? Ja, hogy az büdös lenne? Nélkülük nem igazán lenne élelem, amit minden nap eszel.

(#4324) Oppenheimer válasza polonic (#4323) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem kell a balhé, értelmezd a dolgokat helyes kontextusban. Aki közülünk kiköltözne usába, biztos hogy nem azért menne, hogy farmer legyen, hanem hogy a szakmájában (IT) dolgozzon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4325) polonic válasza Oppenheimer (#4324) üzenetére


polonic
félisten

Hol látsz itt balhét? Általánosan írtam le a dolgot. Hogy egyáltalán nem kell lenézni más munkát, csupán ennyi.

(#4326) Oppenheimer válasza polonic (#4325) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem nem nézi le innen senki a fizikai munkát végzőket, viszont te azt feltételezted, hogy igen, és konfliktus lehetett volna belőle. Szerencsére közbeavatkoztam. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4327) Jhonny06 válasza polonic (#4323) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sajnos a legtöbb élelem már nem ott "készül"..

kraftxld: De amúgy viccet félretéve, mennyit utazol naponta? Mintha említetted volna, hogy egy helyre repülővel jársz :F

[ Szerkesztve ]

(#4328) kraftxld válasza Jhonny06 (#4327) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A gyár az 8 perc gyalog, kb havi egyszer szoktam járni Wellingtonba, az háztól-ottani gyárig megvan 1,5 óra alatt (reptérre kocsi, át W-be, ott busz), nagyritkán Christchurch az 3-4 óra kocsival.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4329) Mercutio_ válasza polonic (#4323) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez olyan mint a "csak kétkezi munkával lehet értéket teremteni"...no offense, meg ne is reagáljon senki, de kikívánkozott belőlem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4330) Tapsi válasza polonic (#4323) üzenetére


Tapsi
veterán

És egyébként is, ülve nem lehet dolgozni, mióta ugatom! :(

(#4331) EnGarde


EnGarde
csendes tag

Ülve lehet dolgozni, csak nem érdemes. ;)

Külföld téma: szerintem sem érdemes külföldre menni az IT berkein belül, csak ha nagyon jó ajánlatot kapsz (elsősorban ismerősök útján). Szerintem a jó ajánlat UK-Londonban: 70000+ GBP, Ausztriában (ha Mo-n laksz és ingázol) 60000+ EUR. Svájc: 120000+ CHF. Ezek elég jók.

Itthon maradni és valamilyen technológiából, ami várhatóan 8-10 évig nem kopik ki, rettentően kiokosodni -> na ez a legjobb megoldás. Javasolt területek: java vagy .net vonal, adatbázisok/sql, bigdata, security, cloud és orvosi informatika.

Más szóval: tanulni, tanulni, tanulni! Ebben a szakmában ez a legjobb, amit tehetsz. Az, hogy Mo-n belül helyezkedsz és folyamatosan követed az álláspiacot, sokat segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#4332) sutszi válasza EnGarde (#4331) üzenetére


sutszi
veterán

Nagyrészt egyetértek, de ezt a külföld témát szerintem nagyon anyagi síkon gondolod, és sokszor mások is ebbe a hibába esnek... Vannak más tényezők is amit lehet boncolgatni és egyéntől függően külföld pro/kontra szól.

Tudnék ilyet mondani hirtelen nem is egyet. De olyan remek demokrácia van, hogy kb egyből repülnék...

A pénz is számít, de van amit nem tudsz megfizetni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4333) EnGarde válasza sutszi (#4332) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Igen, most csak az anyagi oldalát néztem. Van másik száz, amiről könyveket lehetne írni, de sokaknál a mani a lényeg elsőként.

Családot én például nem tenném ki ilyen sokknak.

(#4334) sutszi válasza EnGarde (#4333) üzenetére


sutszi
veterán

Rövid távon szerintem nem gond ha csak a pénzt nézi valaki, de hosszú távú tervekhez nem lehet csak arra alapozni, ha egyéb körülmények problémásak...

Mi ebben a sokk?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4335) EnGarde válasza sutszi (#4334) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Költözni mondjuk Svájcba családdal? Próbáld ki! :)

(#4336) Oppenheimer válasza EnGarde (#4335) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Asszony elhízik a sok jó csokitól? :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4337) sutszi válasza EnGarde (#4335) üzenetére


sutszi
veterán

Nem mondom, hogy nem lenne piszok nehéz... de a sokk olyan negatív felhangú. Új ország, új kultúra...lehetőségek...stb.

Felkészületlenül odamenni bárhová is...na az tényleg sokk. Ezt elismerem.

Ha Svájc egyértelműen angol nyelvterület lenne akkor már készítenénk elő a terepet. Bár nekünk könnyű. Gyerek még nincs...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4338) EnGarde válasza Oppenheimer (#4336) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Egyik munkatársam családja nemrég jött vissza Zürichből pár év után, azt mondták, Mo-n jobb. Anyagilag nem, de az összképet (rokonok, óvoda, iskola, stb) tekintve igen. Szubjektív téma.

(#4339) EnGarde válasza sutszi (#4337) üzenetére


EnGarde
csendes tag

No igen, gyerek nélkül vígad a magyar ;)...de ha lesz gyereked, már nem te számítasz, hanem ő. Vagy ők.

(#4340) polonic válasza EnGarde (#4339) üzenetére


polonic
félisten

Hát én pl erre is azt mondom, hogy a gyerekemet nem ebben az országban szándékozom felnevelni. És ezt úgy, hogy az ő érdekeit nézem majd.

(#4341) sutszi válasza EnGarde (#4338) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem sokan túlértékelik ezt a rokonok dolgot.... De igaz ez megint szubjektív. Nem mintha különösebb bajom lenne a családdal. Azért erről is lehetne írni egy-két vaskos hozzászólást.
(( Tudok olyan családról, ahol akár minden hétvégén a szülőkhöz járnak enni. Hétköznap elvannak valamin... (2szülő + 2 gyerek) De ugyanez pepitába csak gyermek nélküli fiatalok... Önellátás elég döcögősen megy manapság. Ezért fontosak a szülők, a rokonok? ))
Kicsit elgondolkodva hétköznap akad elég tennivaló, a hétvége max esélyes de ki az aki hetente találkozik a rokonaival?! 2-3-4 hetente...az már inkább reális. Kivéve akiknél több generáció lakik egy fedél alatt... Na az is külön történet...

Ma már annyiféle módon megoldható a kapcsolattartás...az utazások is elég gyorsnak mondhatóak...

Iskola, óvoda: Zaccos téma... Ha egy kicsit is jó intézményt akarsz itthon akkor ki kell nyitni a pénztárcát. És még csak nem is a nagy összegekről van szó. Már aki szeretné, hogy mást is tanuljon a gyerek mint, hogy Gáspárka elveszi mindennap a szendvicsét...meg összeveri... Ez nyilván sarkítás...

(#4339) EnGarde : Az a szomorú poén a történetben, hogy már csak néhány évünk van amikor erről beszélhetünk és a szándék megvan, csak az anyagi fedezet nincs meg hozzá...
Megkaptuk már nem egyszer itt-ott, a kedvencem a 80+ éves nénike, hogy nem pénz kell ahhoz... Persze így is lehet. :U Bár még csak terv szinten léteznek de már most az ő érdekeiket tartom szem előtt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4342) Mercutio_ válasza sutszi (#4341) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott a pont.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4343) syl5 válasza EnGarde (#4338) üzenetére


syl5
őstag

Minden jobb itthon?
Igaz, én még nem laktam külföldön, de elég csak az élet egy apró, mégis számomra meghatározó részét nézni, a kerékpárral való közlekedést. Biciklis topikban van egy srác, aki Ausztriában él és dolgozik, mindig azt mondja, hogy ég és föld az ausztriai közlekedési morál, a kerékpárosokra figyelés és utak állapota. Itthon túlélni kell az utakon, és ezt nem is tagadják az autósok.
Többször olvastam azt is hiteles forrásból, magánemberektől, hogy külföldön az akció sem abból áll, hogy hogy felviszik az árat 10 %-al és abból engednek 20-at.
Infrastrukturálisan szar az ország, ezen nincs mit ragozni, az érzi itt jól magát aki tele van, jóformán semmi dolga éli az életét. Az nem fog idegeskedni a dugóban, mert nem siet, beér melóba, amikor beér, ha egyáltalán dolgozik; nem fogja érdekelni, hogy aranyáron vesz majd valami selejt dolgot, mert majd úgyis lesz pénze másikra, stb. De minden nap kihajszolva gürizni, minden nap menni, sietni, állandó teljesítmény kényszerben hogy odaérjen az ember, nem jó.
Nincs nyugalom, mindig baszogatják a politikusok a magánembert, a vállalkozásokat, a multikat, mindenkit. Ezért bizonytalan, kilátástalan és nyugtalan az egész lét Mo.-on. Az embereket se kell félteni, se biztonság, fosos rendőrök, pszichiátria betegek, agresszív csövesek, késelők, lehúzók mindenhol.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4344) vzozo válasza sutszi (#4337) üzenetére


vzozo
senior tag

Ha Svájc egyértelműen angol nyelvterület lenne akkor már készítenénk elő a terepet.

Ez ne tartson akkor vissza. Közel egy évig éltem és dolgoztam Zürichben, teljesen perfektül elvan az ember az angollal, annyira sok a bevándorló + a helyiek amúgy is beszélnek angolul. Mindennapi eset volt, hogy a német svájci angolul beszélt a francia svájcival...

Tudom, hogy egy év az nem sok, viszont az ügyfélnél olyan bevándorlókkal is találkoztam, akik 10-20 éve élnek ott, és továbbra is angol az elsődleges kommunikációs nyelvük. Természetesen ragadt rájuk switzerdütsch (rám is:), nem tudod kikerülni...), de alapvetően a gyerekeiktől tanul(gat)ták meg a nyelvet, akik ahogy nőttek fel, oviból, iskolából vitték haza a tudást, és a szülő kénytelen volt lépést tartani...

(#4345) sutszi válasza vzozo (#4344) üzenetére


sutszi
veterán

Így visszanézve nem azt írtam amire gondoltam. :DDD
Szóval az álláshirdetések amiket láttam, kikötötték a (legtöbbször)német nyelvtudást. Persze az angol mellett...

Ettől függetlenül örülök annak amit írsz, mert ez meg pont a másik része az életnek és ha az megoldható így, az már nem rossz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4346) vzozo válasza sutszi (#4345) üzenetére


vzozo
senior tag

Akkor vagy másik állást kell nézni, vagy kérni relocation támogatást, nyelvtanfolyammal.:) Mondjuk azt amúgy is, saját zsebből nekivágni azért nem piskóta.

Én két éve élek Németországban, itt sokkal jobban kell a német a mindennapi életben (pl. hivatali ügyintézés ment angolul Svájcban, itt nem), de a munkahelyen továbbra is elvagyok az angollal, igaz már kezdem rávenni magamat, hogy németül is megszólaljak... Meg aztán ennyi idő után kezdik elvárni a kollégák, hehe.

(#4347) kovsol válasza vzozo (#4346) üzenetére


kovsol
titán

Kalandos utat jártál be. :)

Itt amúgy a többség fejlesztő a topicban?

May the Force be with you!

(#4348) vzozo válasza kovsol (#4347) üzenetére


vzozo
senior tag

Hogy a többség mi, azt passzolom, de én 95% nem vagyok fejlesző, max. ha powershell szkriptet kell hegeszteni, esetleg a privát raspberry-hez valamit pythonban háckolni.:) Tanácsadó / architekt vonalon mozgok, infrastruktúra, most pedig egyre inkább felhő témában.

(#4349) EnGarde válasza syl5 (#4343) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Akkor irány a külföldi bicikliút! ;)

Én is sokat tekerek, az itthoni "túlélés"-t erős túlzásnak érzem. Panaszkodni lehet, de minek? A mindset a lényeg, imho.

(#4350) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egyik mailcimemmel ahová mindenhová be vagyok regisztrálva, egyik nap jött egy álláshirdetés amit megpályáztam.
Majd két levél váltás után jött ez:
Thank you for your interest in the Regional Manager position with our company! You can learn more about the services we offer at our official website: http://immdirect.com. Please consider this message an official job offer: since you have already been selected for this position, we don't feel the need to conduct any additional interviews: the job offer to you has already been made.

viszont semmi skype-os beszélgetés, semmi komolyabb felmérés nem volt. Ez most kamu vagy tényleg így is mehetnek a dolgok?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.