Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) polonic


polonic
félisten

Szerintetek szemelyesen felkeresni az interjuztatot es erdeklodni az eredmenyrol, az a rossz otletek egyike?

(#4102) Tapsi válasza polonic (#4101) üzenetére


Tapsi
veterán

Ez nagyon rossz ötlet. Majd értesítenek, ha továbbjutottál.

(#4103) Goose-T válasza polonic (#4101) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha megfeleltél és fel akarnak venni, akkor értesíteni fognak és felvesznek. Simán lehet egy hónap is az átfutási idő az interjúkörök után. Használd ki az időt, és jelentkezz más helyekre is.

Szerk.: legfeljebb akkor érdeklődj, ha esetleg más helyre már felvennének időközben, de a három hónapos próbaidő miatt ez sem igazán szükséges, mert ha jobb ajánlatot kapsz, simán felmondhatsz egyik napról a másikra.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4104) polonic


polonic
félisten

Valahogy erre gondoltam en is. Csak mondom megkerdezem, soha nem csinaltam meg ilyet.

Es egyebkent az emailes vagy telefonos erdeklodes belefer?
28-ra volt varhato vegso eredmeny, de eddig meg nem kaptam visszajelzest. Mondjuk aki interjuztatott mult heten szabin volt,mszoval akkor nem is o fogadott, most jott vissza hetfon.

[ Szerkesztve ]

(#4105) bambano válasza polonic (#4104) üzenetére


bambano
titán

a személyes megkeresés azért a rossz ötletek legrosszabbika, mert elfoglalt, de ha ott vagy, nem teheti meg, hogy ne áldozzon rád időt. miközben esetleg még nincs miről beszélni. telefonos hasonlóan rossz, lépéskényszerbe hozod, miközben esetleg nem rajta múlik.

az emailes érdeklődés relatíve jobb, mert ott van lehetősége elkerülni a választ.

ha 28-ra ígérte a választ, akkor 29-én aggódni, hogy nem jött meg, még túl korai.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4106) polonic válasza bambano (#4105) üzenetére


polonic
félisten

köszönöm a választ!

Alapjában véve nem vagyok aggódós, csak ez lenne az abszolút, hogy mondjam. . . Szóval ezt a melót akarom, nagyon szimpatikus, szeretném a munkát, amit csinálni kéne, abszolút az a témája, amit egyetemen is imádtam témakört. És emiatt parázom, nem akarok nemleges választ hallani majd. Állandóan várom, hogy csörögjön a telefon. :)

[ Szerkesztve ]

(#4107) velizare válasza polonic (#4106) üzenetére


velizare
nagyúr

próbálj lehiggadni, innentől a labda nem nálad van, és bármit is teszel, visszafelé fog elsülni. ha a motivációd megvolt és látszott is az interjúk alatt, akkor felvesznek. sok embert keresnek, jó eséllyel beleférsz te is a szórásba.
addig viszont készülj úgy, hogy nem oda vesznek fel, tehát továbbra is külddj jelentkezéseket, és interjúzz. ha mást nem, szert teszel némi interjús rutinra, és addig is elfoglalod magad, nem a felesleges köröket futod.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4108) eastsider válasza kovsol (#4095) üzenetére


eastsider
nagyúr

megkérdeztem az ott dolgozó ismerősöket, miben menjek, és ők mondták, hogy nyugodtan (plusz 300km-t utazni 40 fokban izgalmas lett volna hosszú gatyában..). plusz az interjúztató is hasonlóan volt öltözve :))
és mégis felvettek
jah legtöbben zokniba mászkálnak az irodában amúgy

polonic: úgyis keresni fognak! mondjuk nekem nagy mákom volt, mert szinte mindig 1 napon belül hívtak, de max az 2 nap volt

jönni fog a job offer ;)

[ Szerkesztve ]

(#4109) velizare válasza eastsider (#4108) üzenetére


velizare
nagyúr

azért majd ha eljutsz odáig, hogy kicsit komolyabb megjelenést várnak el egy interjún mondjuk a pozíció miatt, ne sajnáld azt a pár száz forintot egy öltönyzsákra. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4110) eastsider válasza velizare (#4109) üzenetére


eastsider
nagyúr

jah nem arról van szó, nem azért írtam :) öltönyben akartam menni, de lebeszéltek róla, hogy ne szivassam magam.
egyébként első melóhely, első interjú volt

(#4111) kovsol válasza eastsider (#4108) üzenetére


kovsol
titán

Nálunk itt az IBM-ben (mondjuk holnap lesz az utolsó napom) nem szabad rövid nadrágban dolgozni. Csak hőségriadó idejére van engedélyezve.
Mondjuk nem is hiányzik a rövid nadrág egy légkondicionált teremben.

May the Force be with you!

(#4112) Jhonny06 válasza kovsol (#4111) üzenetére


Jhonny06
veterán

A T-Systemsnél se szeretik, bár az IT-n, ahol nincsenek ügyfelek általában győz a többség akarata. :D

[ Szerkesztve ]

(#4113) eastsider válasza kovsol (#4111) üzenetére


eastsider
nagyúr

pont döglődik a klíma az irodában (nemsokára felújítás), úgyhogy jól jön most...
egyébként itt a sima SW engineerek, mint én sőt még a managerek is rövidgatyában meg pólóban mászkálnak.. meg mint írtam nagyon sokan zokniban ülnek, futkosnak az irodában is...
ha elegánsan kellene járni az sem zavarna igaziból mondjuk...

(#4114) gghrtz válasza eastsider (#4113) üzenetére


gghrtz
őstag

Kényelmes ruhában jobban érzi magát az ember, ergo hatékonyabb is lesz. Szerintem.

(#4115) PazsitZ válasza eastsider (#4108) üzenetére


PazsitZ
addikt

Konkrétan volt, h bár csak 40km-t kellett utaznom, de nyári kánikulában.
Simán bőven időben indultam, majd kerestem az utcában, (épp nem messze volt) egy vendéglátó egységet (ekkor ez konkrétan egy kis kocsma volt :) ).
Vettem egy ásványvizet, kicsit kifújtam magam, a mellékhelységben rendbe szedtem magam, átvedlettem és úgy mentem be az interjúra. Nem nagy kaland.
Most az, h valamennyi cucc is volt nálam és úgy mentem be az interjúra, nem hiszem, h rossz benyomást kelt. Ha nem helyi az ember, akkor szerintem pláne nem para...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#4116) eastsider válasza PazsitZ (#4115) üzenetére


eastsider
nagyúr

persze nem arról volt szó, hogy lusta voltam, hanem megmondták, hogy nem kell :)
igaziból szeretek is öltönyt hordani, kényelmes is, ha leveszem a zakót meg se sülök. nekem semmi gondom nincs vele
a cucc meg szerintem se gond. bár amikor nálam volt a túrahátizsák meg a hálózsák, inkább leraktam havernál

[ Szerkesztve ]

(#4117) polonic válasza velizare (#4107) üzenetére


polonic
félisten

Megyek mashova is interjuzni, kuldom a cv-met tovabbra is.

Ma is voltam. Erdekes elmeny volt. Mintha nem erdekeltem volna az interjuztatot. Hatradolt es neha lefele nezett. No volt egyebkent, fiatal es elegge csinos. A bluza mellkozepig kigombolva. Nagyon nehezen ment, hogy ne figyeljek oda.
Az interju Nem is ment jol szerintem, angolul csak makogtam. Az eddigi kb 9 interjun ezzel nem volt problema, teljesn normalisan tudtam beszelgetni.

(#4118) djgeg válasza polonic (#4117) üzenetére


djgeg
őstag

:DDD
[hardest-job-interview-ever]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4119) Alg válasza djgeg (#4118) üzenetére


Alg
veterán

Aki még nem nézte meg:

Not safe for work határeset :U :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4120) polonic


polonic
félisten

És sikerült az NSN. :)

(#4121) gghrtz válasza polonic (#4120) üzenetére


gghrtz
őstag

Hatalmas gratula! Megérte izgulni! :C

(#4122) polonic válasza gghrtz (#4121) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm. Hu de túlparáztam. De tényleg totál ideg voltam a várakozásban.
Köszi mindenkinek a választ, aki írt az aggódó kommentjeimre. :)

[ Szerkesztve ]

(#4123) Goose-T válasza polonic (#4120) üzenetére


Goose-T
veterán

Gratula! Életemnek egy vidám és gondtalan szakasza volt az, amikor ott dolgoztam három és fél évig. Csak utána akartam már egy kis pénzt is keresni. ;] Gonoszságot félretéve, tényleg nagyon szerettem ott dolgozni. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4124) polonic válasza Goose-T (#4123) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm!

Hmmm :D
Azért pont a duplája lesz itt mostani az előző fizetésemnek. Szóval ebből a szempontból is örülök.
Ráérek még aggódni később is a mégtöbb pénz miatt. :D

Én is szeretni fogok, úgy érzem. Amit eddig láttam, egyáltalán nem volt sok, de tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#4125) velizare válasza polonic (#4120) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4126) mobal válasza polonic (#4120) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Grat. De azért a dekoltázsért megérte? :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4127) polonic válasza mobal (#4126) üzenetére


polonic
félisten

Köszi!

Most már így utólag abszolút. :DDD Komolyan nagyon csinos volt.
Ott helyben abban a pillanatban kategória. :K

[ Szerkesztve ]

(#4128) emvy válasza polonic (#4127) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent attol nem paraztok hogy egyszer egy ilyen visszajut a feladohoz es ott helyben kivagnak a cegtol?

while (!sleep) sheep++;

(#4129) eastsider válasza emvy (#4128) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez nem az NSN-nél volt :)

(#4130) doc válasza emvy (#4128) üzenetére


doc
nagyúr

miert? az csak nem baj ha az ember megdicser valakit
ami meg az 'erosebb' velemenyt illeti, szerintem siman tisztaban van vele az illeto holgy :)

[ Szerkesztve ]

(#4131) polonic válasza emvy (#4128) üzenetére


polonic
félisten

Nem, ez egyáltalán nem az NSN-nél volt.
De én csak az igazságot írtam le és még nem is fogalmaztam csúnyán, szerintem.

(#4132) velizare válasza emvy (#4128) üzenetére


velizare
nagyúr

legalább a kolleginára rászólnak, hogy ez munkahely, és nem peepshow.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4133) emvy válasza velizare (#4132) üzenetére


emvy
nagyúr

En nem mondtam, hogy barki tul durva lett volna, vagy ilyesmi :) Csak foleg multiceges kornyezetben ezek siman lehetnek okok arra, hogy valaki pont bekeruljon a leepitettek koze. Es egeszen biztos lehetsz abban, hogy ha valaki olvassa bentrol*, akkor nem a kolleginara fog raszolni.

*: ertem, hogy ez nem vonatkozik az NSN-re es a lentebbi helyzetre, csak ugy altalanossagban erdekel a tema. :)

while (!sleep) sheep++;

(#4134) velizare válasza emvy (#4133) üzenetére


velizare
nagyúr

annyira nem egyszerű ám értelmes jelölteket leakasztani, hogy bármelyik cég megengedhesse magának, hogy a saját hr részlege pakoljon alá az interjúkon a jelölteknek. vagy csak én élek egy másik világban? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4135) Jhonny06 válasza velizare (#4134) üzenetére


Jhonny06
veterán

Még ha egyszerű is lenne találni, nem fognak fórumokat olvasni és direkt keresztbe tenni az embernek. Ez már ilyen internet paranoia, hogy "nem regisztrálok Facebookra, mert mindent megtudnak rólam".

(#4136) emvy válasza Jhonny06 (#4135) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, a Facebookra regisztralas tok mas.

@cain69: nem interjurol van szo, egyebkent meg PU.

while (!sleep) sheep++;

(#4137) Mercutio_ válasza Jhonny06 (#4135) üzenetére


Mercutio_
félisten

HR-en default, hogy FB-n, LinkedIn - en, allasportalokon utána néznek a potenciális jelöltnek, mint ahogy a leendő kollégák is, amint megtudják az adataidat :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4138) Cheesy


Cheesy
őstag

Így visszagondolva ebben a topicban jobb helye lett volna ennek a hozzászólásomnak, szoktam rajta gondolkodni...

A környezetem győzköd, hogy nem jó nekem itten K-EU K-HU-ban.
Építész diplomával, angol tudással, kb. 1 évet külföldön is éltem (igaz még 2003-4-ben .nz), 5 év szakmai tapasztalattal, 2,5 év kevésbé szakmai (végülis az építőiparban maradtam, csak kereskedőként :) ), itt vagyok 29 évesen és nem látok perspektívát, pedig jó csapatban, multinál dolgozok, ahol fontos "fogaskerékszem vagyok". De az a fránya fizu csak nem akar kényelmesebb szintre emelkedni, köszönhetően a térségnek :/
Namost ha külföldre menekülök, ott a szakmámban nem tudok elhelyezkedni. Más szabványok, más stílus, más igények. Újra kellene tanulni az egészet kb. Rajzolónak nem megyek az tuti, nagyon robot munka.
Még mindig nem tudom mi lenne az a munka ami szellemileg is kielégítene. Most is nagy a terhelés, sok mindenben kérik a tanácsomat a munkafeladataim mellett is... de építészként legalább át tudtam élni, hogy valósul meg tervem az első vonaltól a kész épületig. Külföldön csapatmunkát várnak el, én eddig csak egyszemélyes hadsereg voltam.

Pl. egy szakács, pék, karosszérialakatos, kőműves, gipszkartonos, stb. szakma kb. mindenhol ugyanaz. Magyarán a kétkezi szakember tudása jobban eladható külföldön.

Se kutyám, se macskám, amúgy is kell még legalább 1 év, hogy felvegyem a fundamentás hitelt (letelik az első 2 év megtakarítás) vegyek magamnak egy lakást és ideláncoljam magam sokáig, ami nem biztos, hogy a legátgondoltabb döntésem lenne.

Bocs a picsogásért, de ez most úgy kikívánkozott.

Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy ennél a multinál nem támogatják a külföldi branch-okhoz kiküldetést, amit nem értek. Szakmailag is lehetne tanulnunk sokat egymástól szerintem. Megnézni, hogy odakint is ilyen fejetlenség van-e sokszor. :)
Tanulmányokat sem fizetnek, mert 'nem érdekük' (ez ki lett jelentve).
Gondolom itt a topicba írogatók között azért a legtöbben az IT szektorban dolgoznak. Nekem úgy tűnik az is egy olyan tudás (pl. egy programnyelv, egy bizonyos rendszer ismerete), amit munkahelyváltoztatás esetén is ugyanúgy kamatoztathat tovább az ember, még akkor is, ha más-más cégeknél másképp van customizálva (de ugyanazon alapokon nyugvó) a rendszer.

vCardot használ valaki? Én hegesztgetem a sajátomat, annyira még nem számít itthon általánosnak ahogy látom.

www.vakbelmutet.hu

(#4139) Tapsi válasza Cheesy (#4138) üzenetére


Tapsi
veterán

Tanulmányokat csak akkor fizetnek, ha az adott cégnél fel tudod használni a megszerzett tudást.

(#4140) Mercutio_ válasza Cheesy (#4138) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bécsben nem gondolkodsz / nézelődsz?
Ott talán nincs akkora difi az itteni szabványok / előírások terén :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4141) Cheesy


Cheesy
őstag

12 évig németes osztályba jártam (általános sulitból gimi végéig) mégis 10.-ben angolból tettem le a középfokút. Kb. ennyire szeretem a németet, amit azóta sem használtam. Az más kérdés, hogy angolul már a sarki büfés is tud ma már, európában meg a németnek lenne értelme.
Az építőipar egy undorító része a magyar gazdaságnak. Minden szinten. Nem hazudok, ha azt mondom nagy részét megutáltam. Lehetőség szerint nem is akarok sokáig ebben dolgozni.

Annyi foglalkozás van aminek szerintem még a létezéséről sem tudok és lehet közte van az, amit szeretnék is csinálni :) Még be sem fejeztem a fősulit, már volt munkám, azóta is az építőiparban dolgozok, nagyon lehetőségem sem volt mást kipróbálni, de munkanélküli sem voltam még. Amivé igen gyosran válik az ember, ha átnyergel másra és az sem válik be.

www.vakbelmutet.hu

(#4142) Jhonny06 válasza Cheesy (#4141) üzenetére


Jhonny06
veterán

Milyen fizetésről beszélünk, amivel nem vagy megelégedve? Ha szabad kérdezni.

(#4143) Tapsi válasza Cheesy (#4141) üzenetére


Tapsi
veterán

hogy angolul már a sarki büfés is tud ma már

Ezt nem tudom, hogy mire alapozod, de hidd el: tévedsz! :U

(#4144) Cheesy válasza Jhonny06 (#4142) üzenetére


Cheesy
őstag

br 230k, azaz állítólag a nagy magyar átlag alja (K-közép-.hu)

Tapsi
Valóban túloztam, az viszont szerintem nem túlzás, hogy egyre kevésbé jelent kirívást a tömegből, ha valaki 1 idegen nyelvet tud beszélni. Meg kéne tanulnom egy másikat is, vagy a németet továbbfejleszteni?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#4145) Cathfaern válasza Cheesy (#4138) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Namost ha külföldre menekülök, ott a szakmámban nem tudok elhelyezkedni. Más szabványok, más stílus, más igények. Újra kellene tanulni az egészet kb."
VS.
"Gondolom itt a topicba írogatók között azért a legtöbben az IT szektorban dolgoznak. Nekem úgy tűnik az is egy olyan tudás (pl. egy programnyelv, egy bizonyos rendszer ismerete), amit munkahelyváltoztatás esetén is ugyanúgy kamatoztathat tovább az ember, még akkor is, ha más-más cégeknél másképp van customizálva (de ugyanazon alapokon nyugvó) a rendszer."
IT-ben igaz, hogy egy munkahelyváltáskor nem kell mindent újratanulnod, viszont cserébe 2-3-4 évente fixen mindent újra kell tanulnod :) Szóval megmondom őszintén, IT-s fejjel az a "más szabvány, más stílus, más igények" egy egyszeri alkalommal nem tűnik nem hogy problémának, még kellemetlenségnek se igazán. De egyébként egyre inkább minden szakmára igaz, hogy folyamatosan képezned kell magad. Ha nem teszed lemaradsz, és legjobb esetben is nem fogsz tudni céget váltani ha már muszáj. Rosszabb esetben el fognak küldeni a jelenlegitől, mert találnak egy pár év tapasztalattal rendelkezőt, aki ismeri azokat az új technológiákat, amiket a megrendelő már elvár.

"Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy ennél a multinál nem támogatják a külföldi branch-okhoz kiküldetést, amit nem értek."
Ha magyar multi vezetője lennék, én se támogatnám. A legtöbb magyar munkavállaló azért nem megy ki külföldre, mert bizonytalan abban, hogy be tud illeszkedni, fog tudni rendesen kommunikálni, stb. Ha párszor kimegy kiküldetésre, nem sok esélye van, hogy visszajöjjön (ha pedig család, stb. miatt nem akar kimenni, akkor kiküldetésre se akarna).

"vCardot használ valaki?"
Manapság a LinkedIn profil a menő, illetve ha mindenképp "offline" dolgot akarunk, akkor QR kódba ágyazott névjegy.

"Meg kéne tanulnom egy másikat is, vagy a németet továbbfejleszteni?"
Német tudással nagyon jól el lehet helyezkedni nyugat, észak-nyugat Magyarországon. Itt a fizetősek jelentősen magasabbak, mint a keleti régióban. Ausztria közelsége miatt nagyon sok helyen előny / elvárás a német nyelvtudás, viszont a munkavállalók nagy része nem rendelkezik vele. Szóval jó nagy plusszal indulnál egy esetleges állásinterjún.

[ Szerkesztve ]

(#4146) Cheesy válasza Cathfaern (#4145) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszönöm a tanácsokat :R
A német nyelvtől úgy látom nem fogok megmenekülni. De az a szomorú, hogy tanuljon meg bárki bármennyi nyelven beszélni, ha azt nem használja, akkor a tudását nemhogy szinten nem tudja tartani, hanem szépen elkezd felejteni. Angolt néha élesben is kell használni, mert ha betéved hozzánk egy külföldi vevő, akkor kb. egyedül én tudok megszólalni viszonylag folyékonyan. Szerencsére a számítástechnika és az internet javarészt nyelve angol, filmeket angolul szoktam nézni (borzasztó szinkronjaink vannak). Némettel kb. 0 kontaktom van. Ha eljárnék hetente 1-2 alkalommal munka után nyelvet tanulni, franc se tudja hány év múlva lenne használható a nyelvtudásom...

vCard alatt a 'sajatnev.hu' domain megvétele + egy saját magamról szóló ismertető, némi portfolió, stb. megjelenését gondolom. Ha csak annynit kell mondanod, hogy " 'sajatnev.hu' és ott megtalál rólam mindent", ráadásul az email címem is pl. "akarmi@sajatnev.hu", szerintem pozitív dolog.
Szépen megcsinálgatom magamnak, kb. már 1 éve használom az e-mail részét, a weboldalt 1-2 hete kezdtem el hegesztgetni.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#4147) Cathfaern válasza Cheesy (#4146) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"vCard alatt a 'sajatnev.hu' domain megvétele + egy saját magamról szóló ismertető, némi portfolió, stb. megjelenését gondolom."
Ez mondjuk jó ötlet, csak plusz jelenthet :) Csak legyen karban tartva, mert ha egyszer megcsinálja az ember és 5-6 év múlva még mindig ugyanaz a (akkor már idejemúlt) design van rajta, akkor inkább negatív.

"Ha eljárnék hetente 1-2 alkalommal munka után nyelvet tanulni, franc se tudja hány év múlva lenne használható a nyelvtudásom..."
Ez tény. Mondjuk filmeket lehet németül is nézni, az segítség lehet. De egyébként az esetek jó részében nem az az elvárás, hogy profin beszélj németül, hanem hogy ha kommunikálni kell egy német megrendelővel, akkor te is megértsd mit akar, meg ő is megértse te mit akarsz. Sőt, sokszor csak cégen belüli kommunikáció van (értelemszerűen ez alól vannak kivételek, pl. ha valakit direkt külföldi megrendelőkkel történő tárgyalások lebonyolítására vesznek fel. De nem ez az átlag). Aztán ha már ténylegesen kell használnod, akkor hamar felszedi az ember a maradék nyelvtudást.

(#4148) #72042496 válasza Cheesy (#4144) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, az ismerőseim legalább egy idegen nyelvet jól ismernek, ellenben a PH!-n is hányszor látok olyat, hogy az illető nem érti meg a cikket, leírást, filmet, játékot, stb., mert angolul van. Pedig ez jórészt egy infós fórum.

Éppen tegnap kérdeztem az egyik cimbitől, hogy az interjúkon milyen tapasztalatai vannak a jelentkezők nyelvtudásával kapcsolatban. Azt válaszolta, hogy tragikus. (És nem raktárosokat toboroznak.)

[ Szerkesztve ]

(#4149) Cathfaern válasza #72042496 (#4148) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én tudok olyan magyar ~150 dolgozóval rendelkező, kizárólag IT-vel (hardver eladás/szervíz és szoftverfejlesztés) foglalkozó magyar céget, ahol a dolgozók legalább 80%-a nem, vagy csak nagyon alacsony szinten tud angolul :) Igaz kifejezetten magyar piacra dolgoznak, szóval így support/értékesítés részéről annyira nem problémás, de akkor is ijesztő. Főleg, hogy a fejlesztőknél se sokkal jobb az arány.

(#4150) zoetsa válasza Cheesy (#4146) üzenetére


zoetsa
tag

Ha megtanulsz rendesen németül, akkor rengeteg szakmai honlap van, renegteg film, stb. Ha pesti vagy, és irány kell a némettanuláshoz, írj, sok jót ismerek, mert bizony a nyelvtanulás lehető legnagyobb elcseszése egy rossz nyelvtanár. És az eddig leírtadjaiból az derült ki, h rossz tanárod volt. Nekem meg jó :)
Egyébként természetesen sok egyébtől függően persze, de azért 1-2 év alatt már használható tudást lehet összeszedni, aztán lehet fejleszteni, csiszolni. Hosszútávon a német egyébként könnyebb a magyaroknak. Úgy értem, ha rendesen akarod tudni. Az angollal vban el vagy tévedve, egyrészt nem tud mki, max a fiatalok, de nézd meg a 40eseket pl v fölfelé, másrészt szarul tudni nem művészet. Csak nagyon kevesen tudnak tisztességesen angolul Mo-n.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.