Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Cathfaern válasza MaciG (#4750) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem tudhatod, hogy mit gondol az a HR-es, aki átnéz 2000 önéletrajzot. Lehet ő nem szereti a vörösre festett hajú embereket, te meg épp az vagy, és nem hív be. Pedig mondjuk szakmailag tök megfelelnél. Vagy egy HR úgy gondolja, ne legyen ~30 éves ember vezető. Szóval nem hív be. stb.
Ellenben lehet szolgáltató szektorba úgy gondolják, hogy szőke hajú embert akarnak, de te barna hajú vagy, viszont mivel önéletrajz alapján ezt nem tudják, ezért behívnak. Viszont annyira jól adod el magad, hogy meggondolják magukat, és téged vesznek fel.
Szóval előnyöd nem nagyon lehet belőle ha ezek az infók benne van, hátrányod viszont igen. Kérni meg ott nem kérhetik, törvény van rá.

[ Szerkesztve ]

(#4752) DJ. Ru$y válasza Cathfaern (#4751) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itthon ebben mi a szokás? Kell, nem kell, szoktak, nem szoktak? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4753) emvy válasza DJ. Ru$y (#4752) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem kell, nem szoktak. Foleg nem multik eseteben.

while (!sleep) sheep++;

(#4754) bambano válasza MaciG (#4750) üzenetére


bambano
titán

Azokban az országokban, akik kicsit előbbre tartanak bevándorlás, migráció és társadalmi tolerancia kérdéskörben, ott kifejezetten ellenjavallt a kép, azért, nehogy valakit hátrány érje, mert nem wasp. tipikusan anglia.

mifelénk még sokszor kell kép, ahol nagyon elvárás, ott beleírják a hirdetésbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4755) grizlisandor válasza kovsol (#4713) üzenetére


grizlisandor
addikt

Elküldtem neki az igényt, mert ma felhívott, hogy nem kaptam meg az ő e-mailjét? :D
Ebből azt szűröm ki, hogy nincs nagyon jelentkezés és sürgősen kellene a munkaerő nekik.

Más: Találtam másik kecsegtető ajánlatot(jófogáspowaaa), nincs semmilyen elérhetőség, mondom írok neki, hogy kérnék egy elérhetőséget. Erre visszakapom, hogy csak akkor adják ki, hogy ha engem választanak ki a kollégái. Leírta a cégüknek a nevét, valami fejvadász cégszerűség "wywex.hu". Ilyennel még nem volt dolgom, gondolom ők levadásszák a megfelelő embert az adott pozícióra. :D Elküldöm nekik, aztán gondolkozzanak. :D
Tapasztalatok az ilyen fejvadász céggekkel? Az interjún kívül számítsak valamire?

Szedjem ki a koromat meg a képemet az önéletrajzból?

[ Szerkesztve ]

(#4756) grizlisandor válasza grizlisandor (#4755) üzenetére


grizlisandor
addikt

Már fel is hívtak, hogy interjúzni kellene. Kelet magyarországi munkára Pesti cég keres embert. :D Skype-interjút mondott a csaj, mondom jól van(legalább tesómtól benyúlhatom a webkamját egy időre. :D:D

(#4757) DJ. Ru$y válasza grizlisandor (#4756) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Engem egy fejvadász cég múltkor leinterjúztatott telefonon. Látta az önéletrajzomon a hölgy, hogy pályakezdő vagyok és gondolom érezte, hogy nem nagyon voltam még hasonló szituban rendes volt, meg látta, hogy nem teljesen passzol a szakmám és az állás, de szívesen csinálnám, azt mondta továbbküldi az önéletrajzomat, aztán majd a cég dönt végül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4758) grizlisandor válasza DJ. Ru$y (#4757) üzenetére


grizlisandor
addikt

Remélem a hölgy velem is kedves lesz. :D Megkeresem facebookon. xd

Gondolom a skype-interjúra ing+zakó alap, mint a személyes interjún meg a háttérben ne legyen rumli.

(#4759) emvy válasza grizlisandor (#4758) üzenetére


emvy
nagyúr

Polo, borosta. :)

while (!sleep) sheep++;

(#4760) bambano válasza grizlisandor (#4758) üzenetére


bambano
titán

peched van, szkájp interjún a pacsuli nem hat :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4761) grizlisandor válasza emvy (#4759) üzenetére


grizlisandor
addikt

Meg egy száll pólóba interjút adni és eljátszani, hogy csöngettek... :D

(#4762) Mercutio_ válasza MaciG (#4750) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyrészt személyiségi jogot sért, ha kort, lakcimet, családi állapotot kér, másrészt az egyenlő bánásmód elve is sérül.
A másik amit már leirtak, hogy nem tudhatod a HR-es hogy gondolkodik, minél kevesebb "támadás " felületet adsz, annál több az esélyed, hogy atjutsz rajta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4763) MaciG válasza Mercutio_ (#4762) üzenetére


MaciG
addikt

Így már mindent értek. Köszi ! :)

BANZAII

(#4764) Picur123 válasza DJ. Ru$y (#4757) üzenetére


Picur123
csendes tag

Ha nem titok, hol látta az önéletrajzodat?

(#4765) DJ. Ru$y válasza Picur123 (#4764) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

En kuldtem el nekik egy hirdetesre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4766) pokerecske1 válasza grizlisandor (#4756) üzenetére


pokerecske1
csendes tag

(#4767) grizlisandor válasza pokerecske1 (#4766) üzenetére


grizlisandor
addikt

Körülbelül. :C

(#4768) grizlisandor válasza grizlisandor (#4755) üzenetére


grizlisandor
addikt

Amelyik sürgős volt neki a bérigény, hogy eddig fél napon belül válaszolt, most meg csönd van. :D
Pedig írtam neki, hogy ez egy tájékoztató és függ a munkától is...

(#4769) DJ. Ru$y válasza grizlisandor (#4768) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nov. 19-én jelentkeztem egy állásra, ma írták, hogy nem vettek fel, de erre rájöttem magamtól is, ugyanis ugyanaz a hirdetés felkerült 2 napra rá, hogy már diákot keresnek arra az állásra... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4770) dellfanboy


dellfanboy
őstag

Az első EURES-állásod c. opciót ismeri innen valaki? pontosan hogy működik? én keresek állást és ha találok akkor kaphatok pü támogatást?
mik a tapasztalaitok magyarországról nemzetközi állásokra való jelentkezésekről?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#4771) dellfanboy


dellfanboy
őstag

hopsz már találtam is egy ilyen cikket a fene egye meg a simlisséget f*ck index :W [link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#4772) kzolee216 válasza kzolee216 (#4668) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Sziasztok!

Nos elkészült az első olyan weboldal referenciám, amit átgrafikáztam és elkészítettem webáruháznak. Persze a tartalomfeltöltés folyamatosan megy, ezért jelenleg az áruház része szünetel.
Az oldal 1 hét alatt készült el főállás mellett a grafikákkal, illesztéssel és a jelenlegi tartalomfeltöltéssel együtt.

Továbbiakban készül a bemutatkozó oldalam, ahol is az újonnan készült oldalaimat (még kb 4-5 db), plakátokat, rollupokat, mutatok be.

Kérdésem, hogyha webdesigner szeretnék lenni, akkor az ilyen referenciák mennyire mérvadóak egy álláskereséshez?
[link]

(#4773) grizlisandor válasza grizlisandor (#4768) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tegnap este jöttem rá, hogy a fejvadászcég oda keres embert, ahova én elküldtem a bérigényem. Kíváncsi vagyok a mi lesz a vége.☺

(#4774) bambano válasza grizlisandor (#4773) üzenetére


bambano
titán

annak balhé szokott a vége lenni...
elvileg a fejvadászok (ha tényleg fejvadászatról van szó), a bevált munkaerő után sikerdíjat kapnak. ha a vállalat fejvadászon keresztül is megtalált téged, meg közvetlenül is, akkor vita lesz, hogy melyik útvonalon talált meg valójában és fizessen-e sikerdíjat vagy sem. ezért ha kiderül, hogy közvetlenül is kapcsolatban vagy a céggel, akkor nem foglalkoznak veled tovább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4775) dellfanboy válasza bambano (#4774) üzenetére


dellfanboy
őstag

mármint a fejvadász nem foglalkozik veled tovább.
viszont a cég örül, hogy nem kell a fejvadásznak sikerdíjat fizetni
nem?
ha a szakmai tapasztalatod megfelel a cégnek akkor szerintem nincs veszve a történet.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#4776) velizare válasza dellfanboy (#4775) üzenetére


velizare
nagyúr

majd ők lebokszolják egymás között, hogy jár-e a sikerdíj. nálunk ilyenkor az van, hogy megnézik, ki válaszolt először a jelöltnek az állás kapcsán. ha ők, akkor fizetünk, ha mi, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4777) mufi válasza velizare (#4776) üzenetére


mufi
senior tag

Ezután figyelni foglak hátha szükségem lesz rád, van egy iszonyatosan jó motivációs levelem. Közzétenném csak nagyon copyright cucc és szerintem sokan lemásolnának :D

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4778) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Úgy alakult, hogy behívtak egy első körös interjúra jövő hétre.
Van egy alap-logikai teszt, illetve ezen kívül lehet választani különböző nyelvekből haladó szintű tesztet.
Na most az a helyzet, hogy C-ből pont nincs feladatlap a haladó tesztes repertoárban, csak az alap feladatsorban bukkan fel egy-egy alap kérdés. A baj csak az, hogy én pont C ismeretekkel rendelkezem. [Nem informatikus vagyok]
Szerintetek cinkes úgy elmenni, hogy én nem válogatok a haladós svédasztalról? :D
(Abban a tudatban éltem eddig, hogy C-ből és telco-ból is lesz haladó teszt).

(#4779) syl5 válasza grizlisandor (#4773) üzenetére


syl5
őstag

Visszadobják a fejvadászos jelentkezésedet.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4780) Poultier válasza #41635072 (#4778) üzenetére


Poultier
tag

Csak nem a Nokia? :D

Amugy nem nagyon hallottam olyanról, hogy visszahívtak volna bárkit, aki nem válogatott a haladó tesztes feladatok közül, hacsak nincs megfelelő szakmai tapasztalat, ami ha ugye van, akkor a haladó tesztet is meg tudod írni. :(
Próbáld meg, hátha te leszel az üdítő kivétel. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4781) #41635072 válasza Poultier (#4780) üzenetére


#41635072
törölt tag

De biza Nokia.
Szuper. :D
Azért szerintem megpróbálom, mert CV-ben feltüntettem, hogy mely programozási nyelvekre irányulóan vannak ismereteim, és a következőt írták: "Önéletrajza alapján szeretnénk meghívni ". Veszteni valóm végül is nincs.

(#4782) Diocles válasza mufi (#4777) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ha úgy gondolod, hogy iszonyatosan jó, copyright és sokan lemásolnák, akkor szerintem alapjaiban érted félre a motivációs levél lényegét.

(#4783) mufi válasza Diocles (#4782) üzenetére


mufi
senior tag

Nem, de ebben biztos vagyok, hidd el :D

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4784) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Köszönöm szépen, leírtam nekik, hogy mi a helyzet, attól még az interjún lehet átesünk... Rajtuk áll a dolog...

Ma hívtak Pestről, hogy látnak bennem fantáziát és mehetek interjúra, profession-alos hirdetés volt. :D Bár a hölgy csodálkozott, hogy vidékről küldtem neki, mondom szeretnék környeztet váltani, stb. . :)

(#4785) grizlisandor válasza grizlisandor (#4784) üzenetére


grizlisandor
addikt

Beszéltem a hölggyel, hát arra a megállapodásra jutottunk, hogy amit nekik mondtak bérigényt, hogy találjanak rá embert én fölötte vagyok. :D Megbeszéltük a dolgot, kimondta, hogy felesleges az interjú ez esetben; meg ha találok bármilyen ajánlatot ami tetszik az oldalukon jelezzem nekik. :D

(#4786) mufi


mufi
senior tag

Megerősítve, bejutottam második körbe egy field representative állásinterjúra juhé. Skype interjú lesz, mire kell odafigyelni, mit szoknak ilyenkor kérdezni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4787) Yodafon


Yodafon
senior tag

Az normális, hogy Java EE fejlesztői pozícióhoz kaptam egy próba feladatot ahol a Tic tac toe (magyarul amőba) játékot kell leprogramozni mesterséges intelligenciával? O.o Minimax algoritmus... :O

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#4788) emvy válasza Yodafon (#4787) üzenetére


emvy
nagyúr

Normalis, azaz szokasos -- mondjuk ertelme nincs.

while (!sleep) sheep++;

(#4789) syl5 válasza Yodafon (#4787) üzenetére


syl5
őstag

Tessék.
:DDD

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4790) Yodafon


Yodafon
senior tag

Btw. Tudja valaki hogy megy az EPAM-nál a Java EE-s technikai interjú? Milyen kérdéseket kérdezhetnek? :)

I'm gangsta!

(#4791) birno válasza Yodafon (#4790) üzenetére


birno
addikt

Itt irtam par szoban.

Az ilyen tipusu interju kerdesekrol meg mindig ez jut eszembe: [link]

(#4792) Yodafon válasza birno (#4791) üzenetére


Yodafon
senior tag

Köszi :) Bár nagyon juniornak már nem mondanám magam azért 2.5 évet lehúztam már az előző cégemnél mint Java EE fejlesztő.

I'm gangsta!

(#4793) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok.
Vannak a neten jó IT-s motiváció levél minták? (Angolul) Én nézegettem már jó néhányat, de valahogy nem vagyok bennük biztos.
Illetve van olyan oldal, ahol az interjúkon előforduló algoritmizáláis feladatok és esetleg megoldásukról van gyűjtemény? (Ahogy én észrevettem, ma már inkább az algoritmusok ismerete a lényeg, mintsem adott technológia ismerete)
:R

(#4794) emvy válasza Lacces (#4793) üzenetére


emvy
nagyúr

Interviewcake

while (!sleep) sheep++;

(#4795) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok kb 10 éve nem írtam önéletrajzot, dobnátok valami mintát amin eltudok indulni?
köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4796) bambano válasza aram01 (#4795) üzenetére


bambano
titán

két eset van: elhiszed, hogy jószándékú emberek segíteni akarnak, akkor megnézed JobAngelt, vagy elfogadod, hogy van szabvány önéletrajz forma, az EuroPass, amit állítólag nagyon utálnak a hr-esek, de ettől ez még szabvány.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4797) emvy válasza bambano (#4796) üzenetére


emvy
nagyúr

Europasst ne, az, hogy szabvány, tökmindegy.

while (!sleep) sheep++;

(#4798) bambano válasza emvy (#4797) üzenetére


bambano
titán

amíg nem tudjuk, hogy hova megy, addig találgatás van :)
közigazgatásba jelentkezéshez közig. cv kell, ami hasonlít az europasshoz, eu-s intézményekbe kötelező europass, üzleti szférában meg nem szeretik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4799) aram01 válasza bambano (#4798) üzenetére


aram01
nagyúr

belinkelem ide, azt ha gáz szólok egy modinak hogy vegye le a linket
[link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4800) bambano válasza aram01 (#4799) üzenetére


bambano
titán

és képes leszel rendesen kimondani a cég nevét? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.