Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Cathfaern válasza EnGarde (#4245) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Átfogalmazom: "krónikus fejlesztőhiány van használható fejlesztőkből" (először "jó"-t akartam írni, de kár olyan magasra tenni a lécet... ). Így teljesen igaz.

(#4252) EnGarde válasza Cathfaern (#4251) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Ha valaki nem elég jó, tanuljon. Ez a managerek, lead-ek, csoportvezetők feladata, mármint a tanulási folyamat biztosítása és a motiváció fenntartása.

Ha valaki nem akar tanulni, akkor persze felcsút-lecsút...illetve fel-is-út meg le is.

(#4253) bambano válasza EnGarde (#4249) üzenetére


bambano
titán

nem, nem veszprémben van az ország legjobb informatikus képzése :P
régen nagyon össze voltak gyógyulva a veszprémi egyetemmel, mivel az nng tulajok zöme oda járt, hogy most mi van, nem tudom. de azért nem mennek veszprémbe (szerintem), mert a nyugat-dunántúl tele van relatíve jó munkahelyekkel, és ugyanúgy szakemberhiány van, mint pesten. a keleti országrész van lerobbanva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4254) FLx válasza EnGarde (#4245) üzenetére


FLx
addikt

Igaz, mi is alig találunk embert, évi majd 100 kéne.

(#4255) FLx válasza Lortech (#4250) üzenetére


FLx
addikt

Ez nem igaz viszont, mi bőven a piaci átlag felett fizetünk és attól még nem lesz használható ember a piacon.

(#4256) EnGarde válasza FLx (#4255) üzenetére


EnGarde
csendes tag

És mitől lenne? Mert nyilván sok használható ember van, csak nem mozdulnak nyomós ok nélkül...

(#4257) FLx válasza EnGarde (#4256) üzenetére


FLx
addikt

Pont ezt mondom én is, hiába fizetünk akármennyit, nem lesz több ember. Ha nem nálunk lesz hiány, mert átjönnek ide, akkor máshol lesz.

(#4258) -v- válasza FLx (#4255) üzenetére


-v-
addikt

Mit jelent az a boven a piaci atlag folott? :)

(#4259) EnGarde válasza FLx (#4257) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Értem én, de kíváncsi vagyok, mi a véleményed, mivel lehetne kimozdítani őket, ha nem több pénzzel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4260) FLx válasza -v- (#4258) üzenetére


FLx
addikt

Embertől is függ, kb. 20%.

(#4261) -v- válasza FLx (#4260) üzenetére


-v-
addikt

Na jo de mi a piaci atlag? :)

(#4262) KergeK@csa válasza EnGarde (#4249) üzenetére


KergeK@csa
tag

Ezt a veszprém a legjobbat honnan vetted? :)

Informatikában (is) eléggé főváros-dominancia van, BME aztán Óbudai-egyetem (aka ex-Kandó).
(Mondom ezt úgy, hogy a Veszprémről is meg a budapestiekből is van saját tapasztalom. :) És akkor ehhez még hozzájön az ismerősök, interjúztatottak, illetve a csapattagokon keresztüli tapasztalatok.)

Az, hogy jó-e ez így, az természetesen más kérdés, de jelenleg így van. :/

(#4263) doc válasza KergeK@csa (#4262) üzenetére


doc
nagyúr

Veszpremben azert eleg szepen nyilnak mar az IT-cegek, en jelenleg is itt dolgozom (vegre ott tudtam hagyni Budapestet :C), es mas veszpremi ceghez is hivtak korabban fejlesztonek. Nyilvan a valasztek sokkal kisebb mint BP-n, konkretan eros tuljelentkezes van fejlesztokbol, mig BP-n szinte barhova mesz tart karokkal varnak, akkora az emberhiany.

(#4264) Lortech válasza FLx (#4257) üzenetére


Lortech
addikt

Nincs végtelen számú szakember a piacon, ezért kezdtem úgy, hogy "igaz, de..". Versenyképes, korrekt cégek viszont találnak embert, ha nem speciális területre keresnek, és meg is tudják tartani őket. Ilyen cégből kevés van. Sok jó mozdítható (volt) kollégám van, leginkább fejlesztők, DBA-k, de sokan már megunták a magyar cégek közötti váltásokat, mert "mindenhol ugyanaz a szarrágás megy". Például ok, hogy senior fejlesztő 1m br-t keres, de cserébe elvárják, hogy a lelkedet is eladd a cégnek, vagy ha túlórázni kell, kezdődik a cigánykodás, nem akarják kifizetni, vagy csúsztasd le (csak nincs mikor, mivel a szabidat se tudod kivenni), vagy oldd meg, ahogy akarod. Aztán olyan cég is kevés van, ahol az emberekbe a bérükön túl invesztálnak, pl. hogy jól érezze magát a munkahelyen (nem csocsóra és xboxra gondolok), vagy folyamatos képzésekkel, vagy érdekes kutatási projektre munkaidőt allokálva, vagy hogy ne egy openoffice-ban kelljen dolgoznia huszadmagával, vagy hogy a törzsidő az ne 7-8 óra legyen, mert az vicc (sajnos nem az).

Egyik legnagyobb magyarországi fejlesztő cégnél interjún hr-es felvázolta az elképzeléseiket a növekedésre nézve, miszerint 20-30%-ot szeretnének idén nőni fejlesztői létszámban, de nehéz embert találni, aztán kiderült, hogy baromira magas náluk a fluktuáció.. Miért?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#4265) EnGarde válasza KergeK@csa (#4262) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Egy cikkben olvastam nemrég, de most persze nem találom. ;)

(#4266) EnGarde válasza doc (#4263) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Gratula, én is hagynám elfele pestet, ha tudnám, és nem keletre akarok menni. :)

Ha túljelentkezés van Vrémben, akkor nyilvánvaló, hogy érdemes lenne odamennie egy multinak is.

Milyen cégek vannak most ott amúgy?

(#4267) doc válasza EnGarde (#4266) üzenetére


doc
nagyúr

Amivel szemelyesen kapcsolatba kerultem az a BalaBit, Opswat, Blumsoft (bar ez utobbi nem tudom letezik-e meg, szerintem mar nem), aztan van itt pl. Continental, stb, erdemes korulnezni az allashirdeto portalokon.

(#4268) EnGarde válasza doc (#4267) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Balabit-et ismerem, volt évfolyamtársaim a főnökök.

Ők a legnagyobbak ott, gondolom.

(#4269) doc válasza EnGarde (#4268) üzenetére


doc
nagyúr

hat az tuti hogy a Continentalnal nem nagyobbak :D
de szerintem a veszpremi alkalmazottak szamat tekintve az Opswatnel sem feltetlenul

[ Szerkesztve ]

(#4270) EnGarde válasza doc (#4269) üzenetére


EnGarde
csendes tag

Csak it-re gondoltam, sorry.

(#4271) zoetsa válasza sutszi (#4237) üzenetére


zoetsa
tag

Ne szolgálj bizonyítékkal.
Nem néztem utána, de tán még él az a szabály, h 2en kell ottlenniük, h az bizonyítóerejű legyen.

(#4272) zoetsa válasza FLx (#4238) üzenetére


zoetsa
tag

Mire gondolsz? A szerződés se ér smit, ha nem akarnak fizetni...

(#4273) dorten válasza Cathfaern (#4229) üzenetére


dorten
tag

Valójában hálózatépítő és üzemeltető áll az bizonyítványban. Azért szeretnék váltani mert nem az én pályám. Kis cég volt de én csak a frontendes dolgokat csináltam, ezért is írtam hogy kezdő.

(#4274) doc válasza EnGarde (#4270) üzenetére


doc
nagyúr

A Balabit veszpremi irodajaban talan tucatnyi fejleszto lehet, a Continal ennel joval tobben vannak.
Az mar mas kerdes hogy en kb. semmi penzert nem mennek a Continentalhoz :D

(#4275) #72042496 válasza doc (#4274) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm... két embert ismerek a Continál, mindkettő eljött már, és jobban szidják a céget, mint ahogy a Tescót szokás.

(#4276) Mercutio_ válasza EnGarde (#4268) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tippelés helyett megnézed a cégjegyzék adatait ;]
Bár IT-ban sok helyen divat, hogy nem alkalmazott vagy, hanem EV/BT és számlát adsz...

FLx: Erről a "ha alkalmazott vagy szinte ingyen van az EV" dologról tudnál írni bővebben?
Milyen és mekkora fix költségek, mit és hogyan lehet költségként leirni /elszámolni /visszaigényelni? Mennyiben van egy jó könyvelő (vagy kicsi a mozgástér és elég egy átlagos ha lelkiismeretes és figyel a határidőre?)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4277) doc válasza #72042496 (#4275) üzenetére


doc
nagyúr

en szemelyesen csak egyet, de kozvetve eleg sokat, soha senkit nem hallottam meg jot mondani roluk :U

(#4278) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#4276) üzenetére


Mercutio_
félisten

költségként vagy egyéb formában / jogcímen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4279) FLx válasza Mercutio_ (#4276) üzenetére


FLx
addikt

Ha máshol van 36 órát meghaladó jogviszonyod, akkor nem kell járulékot fizetned akkor sem, ha nincsen bevétele az EV-nek, tehát ténylegesen csak a bevételed után járulékolsz és adózol. Jó könyvelő havi 5-10 ropi. Elszámolni akkor lehet bármit is, ha nem vagy átalányadózó, ami csak akkor éri meg, ha tényleg tudsz rendesen költségelni. Amúgy azt lehet általában elszámolni ami a vállalkozás működéséhez szükséges költség, de egy fejlesztő, üzemeltető esetében ez kb. semmi. Meg áfa szempontból utána évekig szophatsz vele, főleg ha feladod az EV-t. Tehát nem kell azt gondolni, hogy na most majd minden szirszart cégre veszek, mint a "jómenő béemvés" vállalkozók, mert ők adótcsalnak, nem költségelnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#4280) Mercutio_ válasza FLx (#4279) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor villamosmérnökként (távkinfó szakirány) nem tudok áfa-t visszaigényelni EV-ként megvett új autó után? :O francba:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4281) KMan válasza #72042496 (#4275) üzenetére


KMan
őstag

Sztem altalanossagban elmondhato, hogy jo magyar szokas szerint szidjuk a ceget ahol felmondunk..

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4282) polonic válasza KMan (#4281) üzenetére


polonic
félisten

Johogy szidom, ha tenyleg szar volt. Na meg ha delutan 3-kor mondtak, hogy masnap nem kell menni dolgozni.

(#4283) syl5 válasza KMan (#4281) üzenetére


syl5
őstag

Mert jó magyar és Magyarországon tevékenykedő multi cégekhez híven a szart is kipréselik belőled szarért-hugyért hasonló szarrágó hozzáállás mellett...
Amilyen az Adjon Isten olyan a Fogadj Isten!

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4284) djgeg válasza syl5 (#4283) üzenetére


djgeg
őstag

Azért jött ide Magyarisztánba... Majd megy tovább ha talál olcsóbbat. :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4285) kovsol válasza djgeg (#4284) üzenetére


kovsol
titán

Indiában van olcsóbban is, de ott nem is olyan a support, mint itt. Na meg azért az más időzóna és nagyon messze van egy európai ügyfélhez képest földrajzilag is.

May the Force be with you!

(#4286) djgeg válasza kovsol (#4285) üzenetére


djgeg
őstag

Nem csak India van. Van addig még jó pár ország. :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4287) #72042496 válasza KMan (#4281) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nézd meg a többiek is mit írtak - ezzel a céggel kapcsolatban valószínű nem az a helyzet, mint amit szerintem te sugallni akarsz (hogy nem a vállalattal van a gond, hanem az emberekkel).

[ Szerkesztve ]

(#4288) eames


eames
tag

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el rendszergazdaként dolgozni, emellett szeretném képezni magam. Szerintetek milyen irányban érdemes? Igazából a webfejlesztés érdekel, de nyilván olyan területet céloznék meg, ahol van lehetőség elhelyezkedni és majd előrejutni is. Mennyire számít a diploma, illetve a hiánya, ha helyette van szaktudás?

(#4289) FLx válasza eames (#4288) üzenetére


FLx
addikt

Ha most rendszergazda vagy, akkor miért a webfejlesztés? Ez nem áll össze. Első körben azt kéne eldönteni melyikben tudsz jobb lenni, aztán utána irányokat nézni a területen belül.

Diploma általában állami cégeknél szokott érdekes lenni, meg pár multi is kéri. De ha nagyon magas szaktudásod van, akkor nem nagyon foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#4290) Mercutio_ válasza eames (#4288) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit takar a rendszergazda?
Milyen előképzettség, mennyi és milyen környezetben szerzett gyakorlati tapasztalat amivel rendelkezel?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4291) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Önéletrajzba érdemes valahogy beírni egy összesen 6 munkanapos gyakornoki állást, ahonnan elég mondvacsinált indokkal küldtek el? Röviden: minden nap, mindenki dicsért, hogy milyen jól csinálok mindent, aztán egyszer csak elküldtek, mert lassan fejlődök. Pont az elküldésem napjára volt megbeszélve, hogy a főnök kikérdez egy 40 oldalas anyagot, de erre ugye már nem került sor. Többet nem írok róla, mert felesleges lenne, viszont amire jelentkeznék most, ott nagyjából ugyanaz lenne a dolgom, mint előző helyen, csak nem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán ezt a rövid időt beleírni valahogy. Az a baj, hogy ezen kívül nincs tapasztalatom ebben a munkakörben.

(#4294) velizare válasza Ryder1 (#4291) üzenetére


velizare
nagyúr

nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4295) FLx válasza Ryder1 (#4291) üzenetére


FLx
addikt

Semmi esetre sem írnám bele, nem mutat túl jól, hogy valahonnan már 6 nap után elküldtek...

(#4296) zoetsa válasza Ryder1 (#4291) üzenetére


zoetsa
tag

A 6 napot smiképpen sem.
Van az a típusú cv, ahol csak évszámokat írsz, ott elférne, de szívás, ha megkeresik őket.
Fene tudja, érdemes-e megkockáztatni.

(#4297) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!

Mennyire általános a mai magyar IT piacon a fejlesztők kihajszolása?
Nektek mik a tapasztalataitok?

Nálunk az összes senior csoportvezető fejlesztő, kivétel nélkül egy idegroncs, munkamániás, törtető, hajcsár fasz, már bocsánat :) .
És mindezt csinálják úgy, hogy nem vagyok egy lusta ember, odateszem magam, ha kell, de az, hogy állandóan heteken, hónapokon keresztül stresszben dolgozzon az ember, mert a másik nem normális, az azért sok.

Némelyik még arrogáns is, és ugyanilyen törtető, átgázoló stílusú az összes projektmenedzser, és általános az a fasz mentalitás is a cégnél, hogy mindenki mindent azonnal akar. Nem számít, hogy telefonálsz, ne adj Isten annyira debug-olsz egy elcseszett hibát, hogy már fejben futtatod a kódot, nem, odajön és elkezdi fennhangon, erélyes hangon a saját dolgát mondani, ami neki fontos. És nem veszi észre, hogy nem érsz rá várja a választ, és ha nem kap választ, akkor szólogat, baszogat... úgy hogy közben meg más is baszogat, hogy hogy állsz a fejlesztéssel, stb.

Azt már meg se említem, hogy a másik ember, valami himi-humi kirakat pozícióban (minimum dupla annyiért mint én dolgozok, a megnyilvánulásaiból, életstílusából következtetve) mellettem meg arról panaszkodik, hogy jaj, alig van munka, de jó lenne már valamit dolgozni... pfff... én meg megszakadok természetesen a melótól, és alig várom, hogy végre befejezzem a projektet.

Máshol is ilyen a helyzet?
Távolabbi kilátások miatt kérdezem, merrefelé érdemes mozdulni.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4298) Cathfaern válasza syl5 (#4297) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én tapasztaltam már ennek a pontosan ellenkezőjét is (emberek nagy része teljesen lazán volt, és 1-2 aki nem látott ki a munkából). Szóval nem, nem ez az általános. Megjegyzem az ellenkezője se jobb. Még akkor se, ha nem te vagy az 1-2 ember.

(#4299) bambano válasza syl5 (#4297) üzenetére


bambano
titán

rosszul nevelted a kollegáidat :)

az egyébként általános mostanában, minden szakmában, hogy a válság miatt karcsúsított szervezetekre kicsit több meló jut, és nem vesznek fel embert. a humán költség kifizetése okozza a legnagyobb lelki törést a cégeknek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4300) Cathfaern válasza bambano (#4299) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy minden szervezetben van valami vesszőparipa, hogy min kell megfogni a pénzt. Sok helyen ez tényleg az emberi erőforrás, de amit pont írtam, ott olyan szinten volt pazarló a szervezet, hogy szerintem jó eséllyel 3/4 annyi emberrel is el lehetett volna végezni ugyanazt a munkát (ha nem kevesebbel), megfelelő (illetve épp hogy nem megfelelő) emberek kirakásával, illetve némi átszervezéssel. De itt nem volt kirakva senki, viszont eszközökön (értsd: számítógépek, bútorok, stb. szóval ami a munkához kell, illetve kellene) olyan szintű spórolás volt, hogy az elképesztő (és ez is a válság után, értelemszerűen).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.