Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24651) Silentfrog válasza Sirandrish (#24647) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Máris elmorzsolunk egy két könnycseppet a problémád miatt! :DDD :P

(#24652) jegenye77


jegenye77
addikt

Linket "dobjatok" már a vietnami "állatok"-ról!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#24653) Sirandrish válasza Silentfrog (#24651) üzenetére


Sirandrish
legenda

Örülök, mert nem akartam én kérni :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24654) Shrimplandhu válasza jegenye77 (#24652) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Nem tudom jó-e így facebookos link:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#24655) noxon


noxon
őstag

Hogy lehet megszabadulni sügerektől? Már nem bírom nézni ahogy néhány állandóan a sarkokban kuporodnak.

Auratus maingo nem kell nem férnek meg. Mondjuk az alfa yellow se hagy életteret a többi yellownak.

Érdekes a 6 ngara meg nagyon szépen elvannak.

We live in a simulated world...

(#24656) farkas26 válasza Shrimplandhu (#24654) üzenetére


farkas26
tag

Jó nagy kamu :)) :D :DD

"A jövő sem a régi"

(#24657) havri1 válasza noxon (#24655) üzenetére


havri1
félisten

Én mondtam ...:)
Neked van 1xx L akváriumod ugye?
Ngara sem kicsi, 15cm a hím..

havri

(#24658) xxxjjjkkk válasza noxon (#24655) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Előre is elnézést

[link]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24659) Emperor_ válasza noxon (#24655) üzenetére


Emperor_
addikt

Két féle Melanochromis faj egy medencében :( .

Ha csak ez a négy faj van, akkor min 250-300 liter kell nekik, sűrű búvóhellyel.

Mi a pontos szitu Nálad?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24660) havri1 válasza Emperor_ (#24659) üzenetére


havri1
félisten

250 is kevés nekik, vagy talán akkor, ha csak 1 faj van, és 10 fő legalább.
Az alfa meg a béta állandóan harcolni fognak, mivel kicsi a hely, a 2 domináns állandóan egymás látóterében lesznek.
Én is ezért passzoltam el őket.
Mondjuk most a császárok csinálják, pont ugyanezt..4 ffish hím folyamatosan harcolnak.

havri

(#24661) noxon válasza xxxjjjkkk (#24658) üzenetére


noxon
őstag

Ok :D

We live in a simulated world...

(#24662) noxon válasza Emperor_ (#24659) üzenetére


noxon
őstag

Ha majd ad valaki pénzt 500 literesre akkor majd lesz nekik nagy aki.

Ngarak is nagyok igen, de azok olyan békések. Ilyen nyugodt fajtából kéne még.

We live in a simulated world...

(#24663) Sirandrish válasza noxon (#24655) üzenetére


Sirandrish
legenda

:C :C
1 hete még minden oké volt, ma meg már nem férnek meg. Nálad aztán robbanásszerűen történnek a dolgok ;]

"Ha majd ad valaki pénzt 500 literesre akkor majd lesz nekik nagy aki."

Szerintem ez marhára nem a pénzről kéne hogy szóljon hanem a halakról. Ha nincs pénzed nagy medencére akkor ne legyen olyan halad ami nagy medencét igényel. Ennyire egyszerű a történet! Száz meg száz olyan halfaj van aminek elég a 160as aki.

Én is csak 200asat akartam, de mindenki lehurrogott hogy kevés lesz, meg így úgy amúgy. Mivel hozzáértő emberek mondták hallgattam rájuk. Még az elején ebben a topikban neked többen is szóltak, tisztán emlékszem. Hallgattál rájuk? Nem! Azt is elmondták hogy nem tarthatóak együtt ezek a halak, sőt ketten még személyes beszámolóval is "készültünk". Figyeltél ránk? Nem! Hát akkor nehogy már még neked álljon feljebb :N

Én akármit kérdeztem, mindig segítettek de meg is fogadtam a tanácsot, nem csak megmagyaráztam hogy hagyjuk már. Máskülönben minek tanácsot kérni? :U

És hidd el, ez nem ellened szól, csak (szerintem) érdekesen állsz hozzá a témához.

Maximálisan no offense :R

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24664) Daffy


Daffy
őstag

Vkinek van otlete ez mitol van?

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#24665) xxxjjjkkk válasza Sirandrish (#24663) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

+1

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24666) Emperor_ válasza havri1 (#24660) üzenetére


Emperor_
addikt

Az auratus különösen agresszív faj a mbuna sügerek között.
Nálam a mainganok hatan voltak, igazi nagy csata nem volt. Egy nőstényem mindig forgatott, évekig tenyésztettem őket.Mindez bruttó 238 literben. Már linkeltem videót.

Én azt mondom, hogy három faj mbunaból 6-8 fős csapatban tartható 250-300 literben. Külön családokról beszélek.

Sirandrish
+1

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24667) bringasisti válasza noxon (#24662) üzenetére


bringasisti
őstag

A kétméteresben is odamegy a másik oldalról

BENEFON DELTA--------N8

(#24668) Silentfrog válasza Sirandrish (#24663) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Olyan jó lenne egy táblázat ahol le lenne írva, hogy melyik hal nem fér meg a másiktól. Régebban azt gondoltam hogy a méret vagy a szín miatt nem állhatják egymást ,de nem így van.

Pl a legnagyobb hím yellow folyamatosan piszkálja a többi fajtársait, meg a zöldhasú részsügérrel kergetőznek állandó jelleggel. Mindha keresnék egymás társaságát, ha nem a yellow hím közöszködik akkor a rézsügér keresi, hogy bele köthessen.
A méretük egyformák, a színük teljesen más még nem is ismerhetik egymást mert nem egy helyen laknak :) / a természetbe/

Ez az aranysügér hím sosem piszkálta a császársügéreket, és a császársügérek egyik változata sem piszkálta sosem.

A zebrasávos sügérek, a sajica sügérek sosem keresik azt a halat akit kergethetnek, ők mindenkit elhajtanak a területükről.

A császársügér csak császársügért kerget, de csak a saját fajtársukat, és a nőstényeket. Pl a firefish sosem bántottam a baenshi-ket.
Azonos méretűek de mégem rivalizálnak.

Egy valami feltünt a 200 literes akváriumba a nyasszai karcsúsügér mindenkinek nekiment, keményen tépte az összes halat, amikor átkerült a 300 literesbe ott teljesen megszelidült, egy évig fel sem tűnt, hogy ott van.
Kell a hely nekik, egyértelmű, nem is a literszám a fontos nekik, hanem az akvárium hossza.

Csodálom, hogy nem árulnak direkt markenting szöveggel olyan akváriumot amit Malawi tavi sügéreknek gyártanak. Pl 120X50X50 az 300 liter ez a liter megmaradna, de 150X50X40 sokkal ideálisabb. méret lenne nekik. El ne lopjátok az ötletemet, én akarom szabadalmaztatni ezt az ötletet! :) :P

(#24669) bringasisti válasza Silentfrog (#24668) üzenetére


bringasisti
őstag

Én úgy gondolom hogy ahogy az emberek sem egyformák a halak is külön egyéniségek. Még fajon belül is nagy az eltérés, ezért ami valahol működik az másutt nem. Ezért szép, ezért több mint egy csapat hal tartása

BENEFON DELTA--------N8

(#24670) noxon válasza Sirandrish (#24663) üzenetére


noxon
őstag

Pontosan 1 hete minden ok volt :) Most pedig az auratus nem hadja élni a mainganokat.

Tudom, hogy mondtátok a nagyobb akit, tervbe is van véve egy 375 literes, remelem addig még kibirják.

De amúgy tökmindegy a liter mennyisége. A Te 300 literesedben is terror volt. Akkor miért nem vettél 1000 litetes akit? :D

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#24671) Sirandrish válasza noxon (#24670) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mert nem lenne pénzem a technikára. De nem is vettem márványsügért ami 30centire nő, pedig úgy belezúgtam a boltban hogy ihaj. Az is eszembe jutott hogy néhány évig elfér (ugye neked is ez az elméleted, ráér a nagyobb aksi), de aztán rájöttem hogy lehet nem nőne megfelelően csak azért mert "nekem tetszik".

így a sokkal kisebb Sügérekből mazsoláztam.

Egyébként nálam azért volt rossz a párosítás mert nem néztem eléggé utána, a boltosok meg kamuztak balra jobbra. Neked viszont még bőven időben szóltak hogy a 160liter nem épp Sügérbarát. :K

Silent: Gondolom azért nincs mert rengeteg faj van, és nincs az az ember aki neki merne állni :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24672) noxon válasza Sirandrish (#24671) üzenetére


noxon
őstag

De a 300 liter se sőt az 500 liter se és sorolhatnám, ha olyan fajok vannak benne akik ugranak egymásra...

Ha nagyobb akim lesz és tudnak oldalra úszni még plusz 50 cm-t akkor is fel fogja keresni az adott fajtájú hal azokat kiket utál és terrorizálja és a sarokba kergeti.
Max 1-2 békés fajt kell bele tenni és beérni annyival. Mondjuk a yellowokra is azt mondják békésebb fajta, mégis a sarokba hajtja a többi társát.

Amúgy engem csak az idegesít már, hogy mindenki rögtön lehurrog, hogy 500 literes kell + a technika mintha az olyan egyszerű lenne. Mindenhol ezt nyomatják ahelyett, hogy inkább segítenének az illetőnek, hogy akkor milyen fajokat tegyen bele amik megvannak stb.

Nagy akiben is ugyanúgy ölik egymást, nem a méreten múlik, hanem a fajokon mik vannak össze téve, én meg hülyén csináltam, mert auratust és mainganot tettem bele.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#24673) Sirandrish válasza noxon (#24672) üzenetére


Sirandrish
legenda

De nem értem hogy jön az ahhoz hogy kicsi az aki Sügéreknek?
A párosítás egy dolog..belefutottál..nah bumm, nincs abból semmi. De ha fasza lenne a párosítás akkor is kicsi lenne nekik a hely.

A párosítást csak azért nem értettem mert tényleg kb egy hete még bizonygattad hogy minden oké, minden hal faszán van, ma meg már akkora a hepaj hogy szabadulnál.

De mindegy..én nem akarok pálcát törni feletted..
Ha neked 160ba Sügér kell akkor az kell. És hogy tippet is adjak...vidd vissza a bajkeverőket oda ahol vetted őket. Kis szerencsével beszámolják az új halucikba.

SzerK: mellesleg akárhogy nézzük 2szer (300) de főleg 4szer (500) akkora helyen jobban eltud rejtőzni bármi, bármi elől

Szerk2: Szerintem nem kell 500 liter..persze nem árt, de 250-300 elég, ha nincs benne 60 hal.
A technika viszont kell..ne úszkáljanak már retkes vízbe szerencsétlenek. Az meg hogy sokan (én is) kicsinek tartják a 160at azt ne vedd magadra(engem is lehurrogtak a 200as ötletemnél). 10-15 (vagy nagyobb) centis halakról beszélünk. Azért azoknak kell a hely..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24674) Silentfrog válasza noxon (#24672) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azok mondják, hogy békés akinek nem volt még 2-3 éves hím aranysügere! :DDD

A legbékésebb sügérfajta? :DD /ezt írják sok helyen/

[ Szerkesztve ]

(#24675) xxxjjjkkk válasza Sirandrish (#24673) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Naja, sügérhez nagy kell, ezt kár magyarázni.
Ekkora helyre apistogrammát kellett volna venni.

na haladjunk.

Folyadékszint érzékelőt tett már vki akiba? Láttam fasza kicsit, nem is látszana, ha esetleg szétesne a szűrő, áramtalanítana.
Mondjuk ha kilyukad vagy törik az üveg akkor ígyis úgyis baszhatom. Viszont, kb 2 ezer ft ból meg tudnám oldani, minden más van itthon.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24676) bringasisti


bringasisti
őstag


Még a fatengelyes világban társas 150 liter :U

BENEFON DELTA--------N8

(#24677) Daffy


Daffy
őstag

Vki otletelhetne a novenyeimen is.Sugereknek kell a nagy hely,pont.Next😊

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#24678) Sirandrish válasza Daffy (#24677) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem megrágta valami?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24679) bringasisti válasza Daffy (#24677) üzenetére


bringasisti
őstag

A nagy hely nem oldja meg a problémát, a lelküket kell érezni

BENEFON DELTA--------N8

(#24680) xxxjjjkkk válasza Daffy (#24677) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

[link]

Kálium: A régi leveleken apró lyukak jelennek meg, melyek átmérője lassan növekszik. Később lyukak körül sárga foltok jelennek meg. Majd a hullámossá válnak és növekedésük lelassul.

sárga e?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24681) Daffy válasza xxxjjjkkk (#24680) üzenetére


Daffy
őstag

Fekete feher monitorod van?😊😊😊
Igen sarga,konkretan szep sarga...

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#24682) Daffy válasza Sirandrish (#24678) üzenetére


Daffy
őstag

Nem,sajnos ez nem az...

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#24683) xxxjjjkkk válasza Daffy (#24681) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

csalhat a kép

Akkor első körben megoldódott.

milyen növénytápot használsz?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24684) Daffy válasza xxxjjjkkk (#24683) üzenetére


Daffy
őstag

Pont most nezegettem amit hasznalok,kb szar sincs rajta mi van benne...
API: leaf zone
EASY-LIFE: ProFito

[ Szerkesztve ]

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#24685) xxxjjjkkk válasza Daffy (#24684) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Azthiszem a profitoba van kálium, kérdés, hogy megfelelő mennyiséget adsz a neki.
Káliumhiány az elég szar, mert azt tudja raktározni azthiszem, aztán soká jön elő.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24686) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Újabb kérdések. :)
Pár napos az aksi, kb 4 cm vastag kavicsban vannak a növények. Érdemes valami növénytápot adni eleinte (vagy folyamatosan)?
Illetve részleges vízcserét ajánlott végezni mindig? (Mondjuk 2hetente 1/3ad mennyiséget?)

(#24687) Daffy válasza xxxjjjkkk (#24685) üzenetére


Daffy
őstag

Azthittem.en is...Ketszer akkora dozist alkalmazok,mint ami ra van irva...

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#24688) Emperor_ válasza AndrewTdi (#24686) üzenetére


Emperor_
addikt

Van egy rossz hírem, ez a talaj alkalmatlan növények tartására. Sokkal kisebb szemcseméret kéne, kb 1,5-2 mm. A vastagsága is kevés min 5 cm kéne.
A hátsó növényeknek tablettás növénytápot ajánlok.
A vízcsere mértéke az jó. Igen, kell ennyi.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24689) AndrewTdi válasza Emperor_ (#24688) üzenetére


AndrewTdi
addikt

akkor rámegyek a talajra. mit ajánlotok talajnak?ha összekeverem a mostanival az is jó? vagy teljesen le kéne cseréljem?

(#24690) Silentfrog válasza AndrewTdi (#24689) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Így van ahogy mondták előttem . Ez a méret közé bemegy a mulm és onnan soha többet nem jön ki.
Ha apróbb szemű valamit rászórsz akkor egy idő után belemegy a mostani közé és ugyanúgy a nagyok lesznek felül. Kivéve, ha sokat szórsz rá de akkor meg vastagon lesz. :D

Zúzott bazalt , kvarchomok bármi jó, csak ne legyen színezett anyag.

Én lábazati márványvakolatot használok, évek óta. 1400 forint körül van az 5.5 kiló és rengeteg színben van, Ezek az alapszínei,de sokkal több van. A szemcseméret szerintem pont jó, nem homok de nem is nagydarabokból áll.

Ez a fajta az.

Egyébként szépen alakul az akvárium! ;)

[ Szerkesztve ]

(#24691) xxxjjjkkk válasza Daffy (#24687) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Lehet kapni easy life kaliumot.

Első körben, de a cikket érdemes elolvasni, mert összetett.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24692) AndrewTdi válasza Silentfrog (#24690) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Na ez tökjó ötlet.
Akkor most megint dilemma. A most összeállított akiból így ahogy van, vegyem ki a kavicsot (amennyit "megbontás" nélkül lehet), ls alaps átmosás után beleteszem a márványszemcséket? Remélem nem kell megint teljesen szétszedni.
Holnap szolgálatban leszek, nem érek rá. De kedden rámegyek a mérványra. Köszi

(#24693) noxon


noxon
őstag

Hello, az egyik mainganonak alul ahol a kaka szokott kijönni, két világos színű kerek valami jelent meg, ez mi? Nem hiszem, hogy betegség, nem volt ott pár órája még. Ikra lenne? Lehet ezért zaklatta ennyire az auratus?

We live in a simulated world...

(#24694) Tarill


Tarill
őstag

Üdv!

--Seachem Purigen-- tapasztalat? vélemények? növényeshez jó? tápanyagokat mennyire veszi ki? elég drága holmi de nem sok rosszat olvasni róla de inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi :)

(#24695) Silentfrog válasza AndrewTdi (#24692) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Vehetsz mást is nem kell márványt. Ha mégis azt nézel akkor csak ezt a fajtát tudom bizonyosra mondani, teljesen megfelel akváriumi célra. Nekem évek óta ilyen van, most vettem hozzá fehér színt a meglévő mogyoró mellé.

Én úgy csinálnám, hogy óvatosan kimerném a régi aljzatot, majd beleraknám az újat,úgy hogy benne maradnának a halak. Nem rég raktad össze , így nagyon nem is lenne nagyon felkavarva az aljzat.

Az új aljzatot feltétlen mosd ki alaposan.

Tarill.: Nagyon jó kis kémiai szűrőanyag, a növényektől semmiféle tápanyagot sem von el. A sárgaságot okozó vegyületeket köti meg így az akvárium vize teljesen tiszta és színtelen lesz. Régóta használom, és bátran ajánlom. Nagyon jó kis anyag, rossz véleményt még nem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

(#24696) AndrewTdi válasza Silentfrog (#24695) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ha jól értem, akkor szinte mindegy melyik lábazati márvány, csak ne színezett legyen hanem önmagában színezett. Ha ez a lényeg, akkor akad néhány gyártó amelyik így csinálja. Holnap körülnézek, és köszönöm a tanácsokat!

(#24697) havri1 válasza noxon (#24693) üzenetére


havri1
félisten

Kép sokat segítene.

havri

(#24698) Emperor_ válasza AndrewTdi (#24696) üzenetére


Emperor_
addikt

Még annyi, ha komolyabb növényezés a cél, akkor én tennék egy 1-1,5 cm-es réteget a márvány alá. Nem olyan vészes az ára, olyan kell amire azt írják, hogy sokáig ellátja a növényeket. A képeden hátul lévő, kereklevelű Echinodorusok pld a gyökereiken keresztül veszik fel a tápot, meg fogják hálálni😉.

Növénytáp talajra gondoltam😄.

más

Korábban kérdeztél az áramlásról. Kaptál egy esőztető. Én azt tenném. Picit ferdén a vízfelszín felé irányítva, így kialakul egy körkörös áramlat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24699) AndrewTdi válasza Emperor_ (#24698) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm a tanácsokat.
nem tart semeddig megcsinálni az esőztető csövet bele. én is gondolkodtam rajta.

(#24700) Emperor_ válasza AndrewTdi (#24699) üzenetére


Emperor_
addikt

Szívesen!

Egy kis száraz kajával le tudod csekkolni az áramlást 😉.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.