Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24801) havri1 válasza Silentfrog (#24800) üzenetére


havri1
félisten

Buborék, és minden bajod megoldódik ;]

havri

(#24802) Sirandrish válasza havri1 (#24801) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tehát elég belefingani az akiba? ;] :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24803) havri1 válasza Sirandrish (#24802) üzenetére


havri1
félisten

Nem a halak mérgezése a cél :)
Bár ha jó a biológiai szűrésed.. ;]

havri

(#24804) Sirandrish válasza havri1 (#24803) üzenetére


Sirandrish
legenda

Huha de még milyen :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24805) mézespálinka válasza mézespálinka (#24787) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Ismeri esetleg valaki?

(#24806) bringasisti válasza mézespálinka (#24805) üzenetére


bringasisti
őstag

Nemrég kiragoztuk rendesen

BENEFON DELTA--------N8

(#24807) Silentfrog válasza mézespálinka (#24805) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha elmész és megnézed és van ami tetszik akkor nyugodtan vehetsz tőlük, de nagyon nem olcsók.
Én a futárt semmikép nem javaslom, mert vannak nagyon leharcolt , beteg halak is náluk és ha azt csomagolják neked akkor fel leszel háborodva, teljesen jogosan!

(#24808) Silentfrog válasza havri1 (#24801) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen, írtam is! (#24795) :P

[ Szerkesztve ]

(#24809) mézespálinka válasza Silentfrog (#24807) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Értem. Köszi a válaszokat.
Sajnos meg vagyok lőve itt vidéken.... Ha pestig megyek a kiszemelt halakért, az amúgy sem olcsó hal duplája lesz. Ha rendelek, ahogy írtátok, rizikós. Itt helyben ill. a környező városokban pedig hetek óta küzdök, hogy hozzanak (előre ki is fizetem ha kell), de sikertelenül... :(
Akkor várok még...

Köszi az infót :R

(#24810) havri1 válasza mézespálinka (#24809) üzenetére


havri1
félisten

Facebookon is nézelődtél?

havri

(#24811) mézespálinka válasza havri1 (#24810) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Igen, benne vagyok csoportokban, nézem folyamatosan. (magyar akvaristák akvarista halak tápok adok veszek, magyar akvakertész, akvaristák, akvarista club - van esetleg más csoport, ahol lehet találkozni halas hirdetésekkel??)

Neten láttam már hirdetést, csak az a baj, hogy a közelben mondjuk 60km-es körzetben sehol nincs. Ha meg pestig kéne menni, akkor az nagyon megdobná a halak árát :(

[ Szerkesztve ]

(#24812) Tarill válasza mézespálinka (#24811) üzenetére


Tarill
őstag

Szia! Merre vagy helyileg?

(#24813) Sirandrish válasza Tarill (#24812) üzenetére


Sirandrish
legenda

Veszprém, ha minden igaz

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24814) Tarill válasza Sirandrish (#24813) üzenetére


Tarill
őstag

Azzal egyet értek hogy a Dunának ezen a felén szar a helyzet, Győr konkrétan halott akvarisztika téren

(#24815) bringasisti válasza Tarill (#24814) üzenetére


bringasisti
őstag

Miért nem nézed meg a Bécsi út túlsó felét?

BENEFON DELTA--------N8

(#24816) Tarill válasza bringasisti (#24815) üzenetére


Tarill
őstag

az osztrák oldalt? mondjuk ez nem jutott eszembe, ismersz ott valami jó helyet?

(#24817) bringasisti válasza Tarill (#24816) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Nem olcsó de garantált. Ott szar halat nem látni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#24818) mézespálinka válasza Sirandrish (#24813) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Igen.
Gyor, sopron, szekesfehervar es kornyeke kilove(folyamatos proba, telefonok, eredmenytelenul) :(

(#24819) bringasisti válasza mézespálinka (#24818) üzenetére


bringasisti
őstag

Fehérváron van két egész jó halas nézd meg személyesen

BENEFON DELTA--------N8

(#24820) mézespálinka válasza bringasisti (#24819) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Sajna az egyikben, ha ugyan arra gondolunk (amazonas) nem volt, nem is lesz amit szeretnék(microrasbora kubotai). A másikban meg 3-4 hete hétről hétre próbálkozok(sőt már költözésük előtt is próbálkoztam többször), de hiába rendelnek, a beszállítótól nem azt kapnak, hanem valami hasonlót... (legalább is én ezt az infót kapom hetente. személyesen is voltam többször.) :(

[ Szerkesztve ]

(#24821) havri1 válasza mézespálinka (#24820) üzenetére


havri1
félisten

Orosi Zoltán . Brekkfish
Neki nagyon szép halai vannak, és postáz is belföldre. Én császárokat akartam tőle venni, végül nem került rá sor, mert olcsóbban be tudtam szerezni jobb helyről.
Nem olcsó, Németországból is importálnak rendelésre.
Egy kört megér.

[ Szerkesztve ]

havri

(#24822) mézespálinka válasza havri1 (#24821) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Köszi a tippet!

Karbantartás van, de szereztem egy árlistát.
Találtam a keresett halból, sajnos elég borsos áron (2-3x mint itthon. persze tudom, hogy német import stb).
Köszi a segítségeteket.

(#24823) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Ha már témánál vagyunk, valakinek nincs olyan akváriuma, amibe kell(nem minden áron) egy db öves díszcsík.

Mentségemre, egyetlen halam, amit nem néztem meg előtte, hiba volt, ugyan még elvan 200literbe, de egyszer csak kicsi lesz. 3 ból ő maradt csak meg, de ő igen szépen nő. Most 3-4 centi, még most kezd nőni.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24824) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

közbe kiment a 2 hónapos osram fénycsövem

hogy **** meg

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24825) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Vettem sziámi algázót hogy majd az letakarítja nekem az algát, de a Sügérek úgy döntöttek hogy nem kell az nekem és befalták őket...legalábbis elég erős a gyanú, mert kergették őket, aztán kb 1 napja nem látok egyet se.
Nem tudom hogy sírjak vagy nevessek-e.
Mindenesetre ezzel még nincs vége. Veszek még 3at és a kis akiba fogom őket nevelgetni amíg már túl nagy falat lesz a Sügéreknek, és majd csak aztán rakom át őket a nagyba.
Alga ide vagy oda..rettentően megtetszettek szóval most már így is úgy is akarok belőlük :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24826) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

na ma kérdések napja van

Dr. Fishfood PRO H2O Bioaktiv akváriumtalaj

Biztos marha bioaktiv, de vajon jó lenne manadoval keverve? kicsit nagyobb szemcseméret miatt érdekel, árban kb ugyan az, ahogy nézem.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24827) Silentfrog válasza Sirandrish (#24825) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mekkora volt az algázó? Ha nem túl kicsi akkor nem ették meg ,csak zargatták őket és valahol el vannak bújva.

Én egy hónapja vettem egy 5-6 centis moszatevő márnát. Beletettem a sügérek közé, 2 napig piszkálták ami miatt elbújt. Elkönyveltem, hogy elpusztult.
Most nemrég találtam meg a külső szűrő szívócsöve alatt elbújva.
Gyorsan kivettem és átraktam a növendék akváriumba. Sajnos annyira lefogyott, hogy a napokban el is pusztult.
Mimóza lelkű volt nem bírta a szekatúrát. Bezzeg 10+ centis korába, fejjel megy neki a féltenyérnyi sügéreknek. / persze elkalapálják,de ez nem szomorítja el megy egy kört és látom, hogy megint kötekedik, pedig ő egy algaevő hal. /

(#24828) Sirandrish válasza Silentfrog (#24827) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elég kicsi...talán 3 centis volt a teste.
Azért gondolom hogy talán zaba lett a vége, mert a 3ból kettőt tegnap még láttam..1-1 cső mögött voltak elbújva. Most viszont semmi....ráadásul olyan búvóhely amire egyáltalán nem látok rá, az csak a hajó két része. Nah de az meg 1-1 Yellow-é, és kizárt hogy megtűrnék bent őket :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24829) Emperor_ válasza Silentfrog (#24827) üzenetére


Emperor_
addikt

A sziámi algázóm egy ideig a P. demasoniknál vendégeskedett, eleinte meg volt szeppenve, aztán osztotta sügiket. Olyan 10 cm körül van.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24830) Sirandrish válasza Emperor_ (#24829) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én megszabadultam a Demasoniktól mert állítólag elég agresszívek.
Remélem ezeket az algázókat valahogy sikerül majd becsempészni az állományba :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24831) Emperor_ válasza xxxjjjkkk (#24826) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt a talajt nem ismerem. Nekem a 4 mm szemcseméret soknak tűnik.
Látom, hogy 1-4😃, szemre homogén nagyobb szemcséket látok.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24832) Emperor_ válasza Sirandrish (#24830) üzenetére


Emperor_
addikt

Azok, nálam nagy csapatban vannak, talán ez a legjobb módszer a tartásukra. Egyet-egyet ki szoktak azért szekálni.
Este próbálj meg új halat betenni, 5 cm fölött.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24833) Sirandrish válasza Emperor_ (#24832) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen úgy szoktam, de most nem volt rá időm. Persze azért olyan sötétet csináltam amilyet csak tudtam :K
Holnap veszek még pár ilyen algázót és a kis akiba terelgetem őket pár hétig/hónapig :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24834) noxon válasza Sirandrish (#24825) üzenetére


noxon
őstag

Új sügér eledelt próbáltál? :C :DD

We live in a simulated world...

(#24835) bringasisti válasza noxon (#24834) üzenetére


bringasisti
őstag

Az élő kaja a legjobb

BENEFON DELTA--------N8

(#24836) Sirandrish válasza noxon (#24834) üzenetére


Sirandrish
legenda

Olyasmi. Jó, mert nagyon friss :D
Csak kicsit drága :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24837) xxxjjjkkk válasza Emperor_ (#24831) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Viszont 1:1 be manadoval szerintem jó lenne, nem lenne olyan fasz széthullós, nem?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24838) Skillet


Skillet
addikt

ma először próbáltuk ki az uborkát. úgy tűnik, tetszik nekik :)

még a csoki kuhli is imádja :D

uborkán kívül még mit lehetne nekik bedobni? :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#24839) Sirandrish válasza Skillet (#24838) üzenetére


Sirandrish
legenda

Cukkini például

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24840) xxxjjjkkk válasza Sirandrish (#24839) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Sütőtök.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24841) Skillet válasza Sirandrish (#24839) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm nektek. Mindkettő mehet nyersen, ahogy a kígyóuborka?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#24842) Sirandrish válasza Skillet (#24841) üzenetére


Sirandrish
legenda

A cukkini Igen, és ha előtte mikróba rakod vagy 20-30secre és ezután dobod hideg vízbe akkor lent marad magától. Ahogy látom most egy kő tartja.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24843) Tarill


Tarill
őstag

Sziasztok! Betegséget lehet bevinni fagyasztott élő kajával vagy csak az élő élő kaja tud bevinni?

(#24844) xxxjjjkkk válasza Tarill (#24843) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Elvileg a tubinál volt róla szó, hogy igen.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24845) Skillet válasza Sirandrish (#24842) üzenetére


Skillet
addikt

Jól látod. Köszönöm a tippet. Ma kipróbálom :)
Neten már olyat is láttam, hogy valaki rozsdamentes rugóra csavarta az uborkát :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#24846) Tarill válasza xxxjjjkkk (#24844) üzenetére


Tarill
őstag

vettem egy kis tábla fagyasztott szúnyoglárvát meg valami krill-t, ezeket hogy kell etetni? levágok egy kockát kicsit várok míg kiolvad és odaadom nekik? vagy egyből bele a vízbe?

(#24847) Sirandrish válasza Skillet (#24845) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én olyat is láttam hogy valami hosszú pálcával volt leszúrva, de én jobb szerettem ha magától marad lent. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24848) Emperor_ válasza Tarill (#24846) üzenetére


Emperor_
addikt

A legbiztosabb megoldás egy pici műanyag edényben kiolvasztani kézmeleg vízben egy kockát. Várni. Egy tea szűrővel átmosni a kiázott lényeket.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24849) Emperor_ válasza xxxjjjkkk (#24837) üzenetére


Emperor_
addikt

Valószínűleg igen. De jó lenne látni élőben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24850) Salex1


Salex1
senior tag

Megjelent a kiürített, akváriumban valami fehér kukac/hernyó szerű izé. 1 - 5 mm hosszúak. Neten keresve planaria-ra gondolok. Van ötletetek a kiirtására? Az akvárium a családba maradna, éppen ma akartuk áttelepíteni.
Kezdjük elölről vele? Ebben az esetben a növényekről és az aljzatról, hogy lehetne eltávolítani.
Lehet, hogy csak azért jelent meg, mert eltűntek a halak...és eddig is volt, csak megették?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.