Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24501) Silentfrog válasza bajtokarpi (#24500) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem tűnik mérgezésnek, nem fázhattak meg, betegségre sem gondolnék.
Sajnos én nem tudok választ adni...

A cserevíz nem volt sokkal melegebb mi a medence vize?

(#24502) bringasisti válasza bajtokarpi (#24497) üzenetére


bringasisti
őstag

Átérzem a problémát ne értsd félre amit mondok. Ezt a buzi tesztet el kéne már végre felejteni, mert ha az árán valami valóban gyógyszert vett volna a barátod akkor se tudott volna segíteni a halakon de legalább az esély meg lett volna próbálva.

BENEFON DELTA--------N8

(#24503) bajtokarpi válasza Silentfrog (#24501) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Nem, hőmérőzik, hogy kb. ugyanannyi legyen. X akta, pedig valami történt, mert 1 hónapig semmi bajuk, most meg pusztulnak el. Ez a kemény világ erre rájönni, hogy mi a gikszer ilyen esetben. Pedig gondos gazdák, és nem szeretném ha elmenni a kedvük, mert minap beszéltünk róla, hogy megkapják a 300 literesemet, és abban már helyes fajválasztással már afrikai sügerezhetnek is (azok tetszenek nekik igazán). Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel :R .

battletag: bossi#2666

(#24504) Silentfrog válasza bringasisti (#24502) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

60 forint egy ilyen teszt és a nitritet és a nitrátot nagyon szépen megméri. Kezdő akváriumnál nem hülyeség.

Ha bement volna a halas bolt, hogy ez a baja akkor azt mondták volna, hogy kevés a vízben az oxigén és rásóztak volna egy légpumpát.

Ilyen tünettel én sem tudtam volna, hogy mivel kezeljem az akváriumot. Vizet cseréltem volna és néztem volna én is és vakarnám a fejem.

Dobott volna bele Baktopur direct-et?

Tényleg nem tudom, kérdezem. :B

(#24505) bajtokarpi válasza bringasisti (#24502) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia.

Milyen tesztet javasolnál akkor? Neked mi a meglátásod, mi lehet a probléma?

battletag: bossi#2666

(#24506) bringasisti válasza bajtokarpi (#24505) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy nem lehet tudni mi a gond. Girnyó-hernyó vagy baci. Ha baci akkor a nifurpirinol lehet esetleg de az is csak egy töredék a lehetőségnek. Ha parazita akkor szintén van vagy 5-10 lehetőség. Én tesztet azért nem használok mert nem jó semmire

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#24507) bajtokarpi válasza bringasisti (#24506) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Értem, de ha baci girnyó-hernyó lenne, akkor annak kéne látható jelének lennie nem? Nagyítóval vizsgálták meg a halat, és semmi nyoma sem volt betegségnek, élősködőknek. Akkor megcsinálod a vízcserét x időnként, és ennyi? Vagy minta régiek, beleszagolnak a vízbe és tudják, hogy cserélni kell?

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#24508) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#24493) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Te, meg ne sértődjél, mindössze láttam márvrozsdamentes acélt rozsdásodni, aztat me nem szeretkm a halak állítólag.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24509) Tarill válasza Skillet (#24477) üzenetére


Tarill
őstag

igen, növényezésre adtam :D nem feltétlenül akarnék én még szűrőt, csak mindenki izél hogy szerinte kevés, holott micro és macro is megy a a vízbe napi 2(micro) és 1(macro) ml plusz etetek is azért plusz a halaimat is sokallják és csepptesztel mérve vízcsere előtt is olyan 15-20 ml/g a nitrátszint bár nehéz eldönteni hogy pontosan melyik sárgás árnyalat, olyan erős sárga a színe a tesztnek nem vélek még narancsosságot sem felfedezni benne ami a 25mg/l jelezné.

mondjuk az eheim2213 elég gyakori lehet veszek valami használtat úgy olcsóbb :)

[ Szerkesztve ]

(#24510) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#24508) üzenetére


bringasisti
őstag

Amit mondtam hogy holnap utánanézek hogy mik a lehetőségek az saválló, kor, rozsdamentes néven fut és mint írtam több helyen használom és még a fénye is olyan mint mikor meg lett munkálva. Különben a sav szétmarná.

BENEFON DELTA--------N8

(#24511) bringasisti válasza bajtokarpi (#24507) üzenetére


bringasisti
őstag

40 éve tolom a biciklit. A parazitának a jelentős hányadát még mikroszkóp segítségével is nehéz kimutatni, arról nem beszélve hogy vannak másodlagos paraziták amik nem okoznak galibát, tehát nem gond hogy vannak és meg kell tudni különböztetni az elsődleges parazitától, De hogy érdekes legyen a történet ha helyzet van akkor a másodlagos parazita elszaporodik és kinyírja a halat.

BENEFON DELTA--------N8

(#24512) xxxjjjkkk válasza bajtokarpi (#24507) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nekem a zöld szumikkal volt hasonló, azthiszem 10el kezdtem, meghalt 2 sorban. Lesoványodtak egyesével, és meghaltak. Amint az egyik meghalt, elkezdett soványodni a másik is. Pedig evett.
Maradt 8, vettem még 4et, egy meghalt ugyan így.
Egyet meg szűrőből szedtem ki összelapulva, hogy hogy az anyjába került oda, nem tudom. Kb 2 hónapja, nem soványodik egy sem.
Neten számos példa van erre, pont a szumikkal, de megoldás egy sem, pedig komoly helyeken kérdezték, nem fb gyk és társai.
A többi egészséges volt végig.

Kezdőként azt a tanulságot szűröm le, gondolom helyesen, hogy 1001 féle dologtól meghalhatnak. Az egyértelmű betegségekre megvan a gyógyszer, de a többire, ki tudja. A természetbe is, akkora a szaporulat, 1-1 elhullik fel sem tűnik... Jórészt ez nasi állat. Jó a sügerek nem.

Így visszatekintve, egy valamire tudok gondolni, egyszer csak utántöltöttem egy vödör vizezel, melegebbre hagytam, lehet akkor forráztam le.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24513) bajtokarpi válasza bringasisti (#24511) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Értelek. Akkor te mint tapasztalt akvarista (és ezt jó értelemben írom), kérlek adjál tanácsot te mit tennél?

battletag: bossi#2666

(#24514) bringasisti válasza bajtokarpi (#24513) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos nincs tanács mert ha parazita akkor is több gyógyszer segít ha segít és ha baci akkor szintén és a végén ott tartsz hogy a halaid értékének többszörösét költöd el. Abban kell reménykedni hogy vagy olyan tünet jelentkezik amin el lehet indulni, vagy mint a nagy humán járványok idején mindig volt egy réteg akik genetikailag alkalmasak voltak a fertőzés leküzdésére. Amelyik faj pusztul azt ha lehet ne pótold, más után néz mert vannak faj specifikus történetek és így egy kis remény marad

BENEFON DELTA--------N8

(#24515) bajtokarpi válasza bringasisti (#24514) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm a segítségedet :R !
xxxjjjkkk neked is.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#24516) bringasisti válasza bajtokarpi (#24515) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos nem tudtam segíteni

BENEFON DELTA--------N8

(#24517) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#24514) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Naja, darakorom volt, ramtukmaltak a costapurt, volt 2400.
6 vörösneonból 2 maradt meg. -1 anci is megmurdelt.
Jó kör volt.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24518) Emperor_ válasza bajtokarpi (#24497) üzenetére


Emperor_
addikt

Megy e a szűrő mindig?

Kevés 2 hét bejáratás, ugyanis a 3 hét után kezdenek a nitrifikáló baktériumok kellő számban elszaporodni.

Nitrit mérgezésnek tűnik nekem.
Meg nem szabad így egyszerre ennyi halat betelepíteni :( .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24519) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#24517) üzenetére


bringasisti
őstag

Neon bizonyos gyógyszerekre fokozottan érzékeny

BENEFON DELTA--------N8

(#24520) bajtokarpi válasza Emperor_ (#24518) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Igen mindig megy a szűrő. Értem amit írsz, de 1 hónapig semmi bajuk, aztán kezdenek lehullani? Pont ezért volt 3 naponta vízcsere, hogy amíg be nem áll a biológia, addig ezt elkerüljük.

battletag: bossi#2666

(#24521) Salex1 válasza Salex1 (#24486) üzenetére


Salex1
senior tag

Hétvégén költöznek a halak az új akváriumba, szerintetek rakjak át nagyobb mennyiség vizet is a biológia miatt, vagy elég, ha csak a halak mennek?

(#24522) bringasisti válasza Salex1 (#24521) üzenetére


bringasisti
őstag

A meglévő medence szűrő tartalmát mosd bele az új medencébe, kavard a talajba, várd meg míg letisztul a trutyi, és utána tedd be a halakat

BENEFON DELTA--------N8

(#24523) noxon


noxon
őstag

Az ngara csapatom már nagyon búgnak... pörögnek udvarolnak mutogatják magukat egymásnak :D öröm nézni... kíváncsi leszek lesz-e ebből bébi halacska :)

Amúgy semiképp nem élnék túl, ha bent maradnának az akiban? Védi az anya őket nem? Akkor meg? :)
Ivadékoknak bújkálót lehet kapni ahova elbújnak?

We live in a simulated world...

(#24524) bringasisti válasza noxon (#24523) üzenetére


bringasisti
őstag

Túlélik ha van sok búvóhely, de nem mindegy hogy 10- ből 10 vagy 10- ből 1 esetleg 2

BENEFON DELTA--------N8

(#24525) noxon válasza bringasisti (#24524) üzenetére


noxon
őstag

Hát én nem akarok az örökbeadásukkal foglalkozni, helyem meg nem lenne nekik se az akiban se azon kívűl, így lehet inkább az élet dönti majd el, vagy ez gonoszság?

We live in a simulated world...

(#24526) bringasisti válasza noxon (#24525) üzenetére


bringasisti
őstag

Rendjén van ez a lehetőség

BENEFON DELTA--------N8

(#24527) Emperor_ válasza bajtokarpi (#24520) üzenetére


Emperor_
addikt

Szia!

Ha megy a szűrő, akkor az jó :K .

Tehát így volt sorban:
2 hét bejáratás
telepítés
2 hét probléma mentes menet, nagyobb vízcserékkel támogatva
rejtélyes döglések

Ha jársz arra, akkor meg kéne szagolni a szivacsot, hogy mennyi baci van rajta. Biztos ismered a jellegzetes szűrő szagot.
Ki kéne őket kérdezni a szűrőtakarítás módjáról. Akváriumvízben, óvatos nyomkodás, biztos ismered.

Lehet még romlott kaja is a forrás. Azt is körbe kéne járni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24528) Emperor_ válasza noxon (#24523) üzenetére


Emperor_
addikt

A társ halaktól is függ és búvóhelyek számától, méretétől.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24529) noxon válasza Emperor_ (#24528) üzenetére


noxon
őstag

Hát azok mindent megesznek :D szóval... :( Búvóhely az van, de mind használatban van. Na majd kiderül.

We live in a simulated world...

(#24530) Tarill


Tarill
őstag

Külső szűrőkbe mi a legolcsóbb de még jól használható bio töltet? Lehet veszek egy 2213-at üresen 15k ért és azt kéne minél olcsóbban megtölteni, de úgy hogy haszna is legyen :)

(#24531) havri1 válasza Tarill (#24530) üzenetére


havri1
félisten

Szivacs :)

havri

(#24532) Sirandrish válasza havri1 (#24531) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mármint Bioszivacs :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24533) Emperor_ válasza Tarill (#24530) üzenetére


Emperor_
addikt

Perlon vatta, krumplis zsák :) .

(#24529) noxon

Olyan öklömnyi kövekből rakott kőkupac nőveli az esélyeiket :D . Attól függ mi a cél.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24534) Skillet válasza Tarill (#24530) üzenetére


Skillet
addikt

Nálunk van itthon 3 liter lávakő. Azt elboltolhatjuk esetleg, de gondolom, neked Budapest nem annyira...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#24535) Tarill


Tarill
őstag

szivacs? krumplis zsák? :D na nemár vagyis a szivacs még ok de a krumplis zsák :D a lávakő lehet érdekelne :) az jó szűrőanyag? nem használtam még sehol se

(#24536) havri1 válasza Tarill (#24535) üzenetére


havri1
félisten

Meglepődnél, mennyi baci képes a zsákon megtelepedni.
Mondjuk egy 200l szűrőakváriumban.

havri

(#24537) Emperor_ válasza Tarill (#24535) üzenetére


Emperor_
addikt

Gyakorlatilag bámilyen, káros anyagokat magából ki nem bocsátó, vízkémiát nem befolyásoló anyag alkalmas szűrőanyagnak. A felület a lényeg, ahova a bacik meg tudnak tapadni.

Pl mechanikai előszűrőnek jó a felvágott gégecső is. Amit a villanyászok használnak.

A lávakövet én nem kedvelem, de sokan használják bio szűrésre.

Nem tudom, hogy mostanság mennyi egy liter Siporax, de én azt tennék a 2213-asba.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24538) xxxjjjkkk válasza Emperor_ (#24537) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Kollégám, olvadó biztosíték, kerámia foglalatát használta siporax helyett.
Régen, amikor még jó drága volt.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#24539) Tarill


Tarill
őstag

rendben köszi a szűrős tippeket! :) még meglátom hogy mennyire lesz kedvem $€ még egy szűrőt venni :D

más: pár garnélámon észrevettem hogy ilyen folt lett rajtuk ami eddig nem volt, szerintem vedlés után jött rájuk, ez mi? ez nem saját kép meg nekem red cherryjeim vannak asszem

[ Szerkesztve ]

(#24540) bajtokarpi válasza Emperor_ (#24527) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Először is köszönöm, hogy foglalkozol a problémával!
Tehát volt 2 hét bejáratás, szűrőindító baktérium kultúrával (Aquatic Nature Bio-Bacter 2 in 1).
Ezek után halak betelepítése, és 1 hónapig semmi bajuk nem volt. Gyönyörűek voltak, a ramirezik le is ikráztak. Majd a furcatak folyamatosan a vízfelszínen voltak, és ott már lehetett látni a rendellenes viselkedést. 6-ból 5 db elhullott, majd rá 2 napra 1 harcsa is. Azért nem értem az egészet, mert 1 hónapig minden rendben volt, és egyszer csak beüt a krach. Aztán ma délelőtt pörögtek a fejemben a mondatok, amiket meséltek (tünetek stb.), és a kis harcsánál volt egy dolog amin elgondolkoztam. A halacska nem volt "elszíneződve", viszont mintha puffadt lett volna a hasa ezt mondták. És ekkor pattant ki a fejemből egy dolog. Mégpedig, hogy a száraz kaja (Aquatic Nature Tropical Energy Food Small) nem lett beáztatva az etetés előtt. Esetleg a belében bedagadt volna a kaja, és ez okozta volna a halálukat (de eddig miért nem)? És még egy dolog, hogy mind a furcatakat, mind a harcsákat egy helyről vettük. A neonokat, meg a ramikat máshonnan, és azoknak (kopp-kopp) semmi bajuk. Úgyhogy most csak száraz kaját kapnak vagy 2 hétig naponta 2x, ha semmi káosz nem lesz, akkor visszatérünk a fagyasztottra.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#24541) farkas26


farkas26
tag

Vacsis pillanatkép :D

"A jövő sem a régi"

(#24542) jegenye77 válasza farkas26 (#24541) üzenetére


jegenye77
addikt

:)
Eltüntetik teljesen?
Próbálkoztam én is így. Rámentek aztán kicsit később ott hagyták.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#24543) farkas26 válasza jegenye77 (#24542) üzenetére


farkas26
tag

Nekem megeszik teljesen,a kedvencük a forràzott ubi. A rèpáèrt már nem ugrálnak annyira,a sütőtökkel egydarabig elvannak, de egy időutàn nekem is ott hagyják.

"A jövő sem a régi"

(#24544) jegenye77 válasza farkas26 (#24543) üzenetére


jegenye77
addikt

Na most kipróbálom újra :)
Nem nagyon szoktam adni nekik ilyet illetve mást se nagyon. Találnak azok az aksiban elég "szutykot"
De ma karácsony lesz :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#24545) Neoka válasza Tarill (#24539) üzenetére


Neoka
aktív tag

Hali,
Inkább egy nálam nagyon szaki írásával válaszolnék: szentgyo:)

(#24546) Emperor_ válasza bajtokarpi (#24540) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem zárnám ki, hogy száraz kaja okoz bél problémát, ugyanis a hal beléből von el vizet. Ezért jó ötlet a beáztatás, szoktam én is.

A bolt ebben az összefüggésben már gyanús. Az mostanság a gond, hogy távol keletről importálnak halakat, ahol lágy vízben, teljesen más baktárium kultúra mellett nevelkednek. Repülő út, zsúfolt medence, majd a jó kemény magyar csapvíz.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24547) Emperor_ válasza xxxjjjkkk (#24538) üzenetére


Emperor_
addikt

Simán 😃.
Nagyon találékony a magyar nép, az akvaristák meg különösen.
Egy ismerős halas ytong téglát zúzott apróra, szűrőanyag gyanánt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#24548) Tarill válasza Neoka (#24545) üzenetére


Tarill
őstag

remek :D úgyis tetszenek, hasznos kis állatok az biztos :)

(#24549) bringasisti válasza Emperor_ (#24547) üzenetére


bringasisti
őstag

Virágos boltokban árulnak égetett agyag golyókat azt szokták használni ha valakinek nagy a szűrő térfogata.

BENEFON DELTA--------N8

(#24550) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy lecserélném a 2db 90 cm T8 fénycsövet LED csőre (elsősorban a fogyasztás miatt). Mennyire lenne ez jó ötlet?
Továbbá nem tudom, hogy mindenképpen vízálló kell-e vagy elég a sima? Csak pára érné mert a víz fölött van.
Továbbá érdemes lehet-e a fénycsőre fényvisszaverő reflektorokat tenni?

Az ok amiért ezeken gondolkodom, hogy zöld illetve barnás-feketés algák alakulnak ki folyamatosan az akiban. kb 3 hetente kell takarítanom az üveget. A kavicsok és a műnövények már eléggé besötétedtek. Egy 100*40*50-es akksi, rajta 2db T8-as 90cm fénycső egyenként 30 wattal. Ebből is csak az egyik nappali fény, a másik rózsaszín, de nem a növények miatt van bent hanem hogy kicsit szebbé tegye a halak színét. De egyre inkább az az érzésem, hogy a fénnyel lesz a probléma.
Az áramlást már próbálgattam, kisebbre venni, nagyobbra, áthelyezni, stb, de nem változott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.