Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23601) farkas26 válasza jegenye77 (#23600) üzenetére


farkas26
tag

Akkor lehet benne valami :)

Én szerintem ezt veszem:[link]

Nem tudom,hogy ilyennel párosítva milyen lenne:[link]

"A jövő sem a régi"

(#23602) jegenye77 válasza farkas26 (#23601) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem azt mondták az "okosok" , hogy mint igazán növényes cső nincs. Mármint, hogy a színe miatt nem lesz jobb a növényeknek. Ez érdekes mert akkor miért hívják így?
És, hogy azt cseréljem is ki belőle.
Viszont sokkal szebbek vele az akváriumba a színek a növényeknek, halaknak, garniknak az biztos.
Lehet csak ezért hívják így.
Mindenesetre én benne hagytam mert mikor kicseréltem egy sima csőre akkor jobban algásodott.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#23603) farkas26 válasza jegenye77 (#23602) üzenetére


farkas26
tag

Kipróbálom sztem ezt a párosítást.

Igen nehéz eldönteni,hogy most tényleg jobb vagy nem,majd saját bőrömön megtapasztalom. :))

"A jövő sem a régi"

(#23604) myk74 válasza farkas26 (#23603) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem bevált, én ajánlom. 72 literre van 1 daylight (olyan amit linkeltél) és 1 növényes(odyssea plant [link]) cső. 24-24watt T5.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#23605) Daffy válasza bringasisti (#23586) üzenetére


Daffy
őstag

Felreertettel.En azt mondtam ne kodosits.Ha vki kerdezz valaszolj erthetoen vagy mondd azt,titok.En mondtam egy haltenyeszto nevet,linkkel alatamasztva,te mondtal egy masikat akirol fogalma nincs senkinek.En ket akvariumrol beszeltem,te osszehoztad egybe.En azt mondtam 2 naponta kell cserelni a DISZKOSZOS akvariumba a vizet,te azt mondtad csapvizben tartja az altalad emlitett ur a diszkoszait.Itt meg kiternek arra,a csapviz azt jelenti hofy megnyitosld a csapot es beleb..od az akvariumba.Ilyenkor fordul elo az hogy ma van 3 szep szines halad,holnap 2 sotet a sarokban hetvegere meg doglott az osszes.Ha a csapvizet pihenteted,szellozteted min 24 orat,es kicsit meg elo is keszited,az meg mar nem csapviz.
Valoszinuleg ertesz a halakhoz,egy forum meg azert van,hogy segits masoknak ha tudsz.En nem ertelmetlen dolgokon akarok vitatkozni,hanem elmondtam szamomra mi nem kerek.
Az akvariumaidrol meg tegyel fel kepeket,mar a harmadik vagyok aki kerte😊

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#23606) give3


give3
tag

Sziasztok,

Bruttó 72l -es akváriumhoz kellene külső szűrőt választanom.
Melyik lenne a leginkább megfelelő/ajánlott? Ezek kb hasonló árban vannak (20-23k), és nem is szeretnék többet költeni rá.

Eheim 2213
Tetra EX 600 Plus
Atman AT 3335

Köszi.

(#23607) Silentfrog válasza give3 (#23606) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Atman cf 1000

Tetra 800

23 ezer körül én inkább ezeket venném,esetleg ha egy kicsit soknak érzed a vízmozgatást akkor zársz a nyomó ágon. Ez nem károsítja a szűrőt a gyári leírásban is szerepel. Ez áram fogyasztás csökkenéssel is jár.
Ha meg koszolódik akkor nyitsz rajta, nem kell olyan sűrűn szűrőt takarítanod.

(#23608) bringasisti válasza Daffy (#23605) üzenetére


bringasisti
őstag

2 napja tettem fel 2 képet

BENEFON DELTA--------N8

(#23609) bringasisti válasza Silentfrog (#23607) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha a Viz áramlását gátolod akkor az áramfelvétel nőni fog még ha alig kimutatható mértékben is.

BENEFON DELTA--------N8

(#23610) Silentfrog válasza bringasisti (#23609) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Érdemben nem tudok vitatkozni ezzel az állításoddal mert amire hagyatkoztam/fogy. mérő/ az szerinted pontatlan. :DD

Viszont más is ezt írja, és én kipróbáltam, hogy a szívó ágon zárok, tehát lassítom a víz áramlását,de akkor nem változik a fogyasztás, csak ha a nyomó ágon zárok. Ezt több szűrővel is kipróbáltam. Ez akkor hogy lehet?

(#23611) bringasisti válasza Silentfrog (#23610) üzenetére


bringasisti
őstag

Én nem vagyok elektromos de éveket dolgoztam elektronika iparban és bár továbbra is kuka vagyok de azért a megbeszéléseken amin részt vettem ragadt valami. Egy ismerősöm vett fogyasztásmérőt és műszerek kalibrálására használt készüléken bemérte hogy az induktív fogyasztást nem pontosan mérik. De nem ez a lényeg. Egy motor mikor elkezd forogni, vagy ha kézi barkácsgépek nagyon terhelve vannak (leégnek) akkor megnő az áramfelvétel mert a motorba folyó áram nagyságát a motor forgása közben keletkező ellen feszültség (tranziens feszültség remélem jól írom nem a szakmám) határozza meg. Nyilván ilyen kis fogyasztásnak mivel ez nem egy fél vagy 0. 1% os műszer a teljesítmény változás a hibahatáron belül van.

BENEFON DELTA--------N8

(#23612) noxon


noxon
őstag

Segítsetek dönteni... tudom, hogy mindenki két külső szűrőt ajáln. Szívesen vennék én is még egyet az eheim 2215 mellé és a powerheadet kiszedném.

Csak attól tartok, hogy a két külső se fogja megkavarni a vizet az aljzat közelében, mert most az eheim erre nem képes. Ezzel az atman cf-1000-el szemezek én is, de nyugtassatok meg, hogy ezzel már meg tudja kavarni a vizet az alsó rétegekben is 160 literben...

We live in a simulated world...

(#23613) Silentfrog válasza noxon (#23612) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sirandrish vett ilyen szűrőt majd ő biztosan tud válaszolni a kérdésedre. Ő is kakafóbiás! :DDD :DD

(#23614) jegenye77


jegenye77
addikt

Sokszor azt olvasom, hogy az aksi alját nem szabad felkavarni.
Itt meg folyton azt írjátok, hogy azt szeretnétek, hogy a szűrő azt is felszippantsa.
Akkor most mi az igazság?
Az aljáról a koszt nem csak vizcserekor kell felszippantai?
Vagy ez csak a növényesnél igaz?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#23615) bringasisti válasza jegenye77 (#23614) üzenetére


bringasisti
őstag

Válasz rendkívül egyszerű. A legyek szeretnek a szaron nyüzsögni, minket zavar a látvány azonkívül az akvárium talaján alig van baci réteg a szűrőben meg lehet látni hogy kolónia van ergo más a hatásfok

BENEFON DELTA--------N8

(#23616) noxon válasza Silentfrog (#23613) üzenetére


noxon
őstag

Ok :D csak az odébb van, valamit szenvedett vele :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#23617) Daffy válasza noxon (#23612) üzenetére


Daffy
őstag

Bringasisti javaslatara nekem is ket szurom van,es teljesen faszan mukodik.Etetes utan masfel oraval mar tiszta az aljzat.Szoval mukodik.Nekem az egyik nyomocso az akvarium bal hatso sarkabol a jobb hatso sarokba ,a masik a bal hatso sarokbol kicsit ferden a jobb elso sarok fele nyomja a vizet.A szivo agak meg a jobb hatso sarokban vannak

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#23618) Daffy válasza bringasisti (#23608) üzenetére


Daffy
őstag

Az halakrol volt kozeli,nem komplett akvariumrol :DD

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#23619) bringasisti válasza Daffy (#23618) üzenetére


bringasisti
őstag

Elégedetlenek vagytok ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#23620) noxon válasza Daffy (#23617) üzenetére


noxon
őstag

Aham oks köszi, milyen szűrőid vannak és milyen nagy akváriumra?

We live in a simulated world...

(#23621) jegenye77 válasza bringasisti (#23615) üzenetére


jegenye77
addikt

Oké de a sűrű parvula közül, hogy fogja kiszippantani?
Igaz ezekbe kevesebb hal van és álltalában azok is kicsit. Nem kuláznal annyit mint a nagy sügérek.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#23622) Daffy válasza noxon (#23620) üzenetére


Daffy
őstag

Egy cascede 1000-es es egy sunsun hw303b.Mindketto eleg nagy teljesitmenyu szuro.Ezek egy 55 gallonos akvariumhoz vannak
Cascade 1000 : 265gallon/ora
Sunsun : 370 gallon/ora uw sterilizatorral(9w)
Dirvan 2400l orankent a nevleges szuresuk egyutt

[ Szerkesztve ]

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#23623) give3 válasza Silentfrog (#23607) üzenetére


give3
tag

Azt olvastam hogy a Tetra szűrőkhöz adott gyári töltetet érdemes kicserélni másra. Mi a baj a hozzá adott szűrőanyagokkal?
Az Atman töltete jó?

(#23624) bringasisti válasza jegenye77 (#23621) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát itt jön be rangsor nélkül hogy növényes és vannak halak vagy halas és vannak növények. Ha a bozótosba pottyan azt nem látni annyira és ez az a pont ahol a készülék ajánlóba dupla akkora szűrő teljesítményt adnak meg mert mint írtam rosszabb a nitrifikálás hatásfoka a szűrőn kívül. És még egy hogy amit Daffyval beszéltünk nemrég hogy egy áramszünet esetén nem mindegy hogy a kula a vízben vagy a tartályban van. Nyilván aki nagyon növényes annál az a szempont hogy trágyázza a növényt és másodlagos a halak

BENEFON DELTA--------N8

(#23625) havri1 válasza give3 (#23623) üzenetére


havri1
félisten

Én is ezt hittem, ki is cseréltem, volt összesen vagy 20e csak a töltet. És erre tegnap postoltak egy olyan 480l akváriumról képet, amit egy tetra 1200 szűr gyári töltettel, arowana lakik benne, csótány az eleség, és kristály tiszta a víz. Sakk matt, szvsz parasztvakítás az egész. Hosszú távon nem hiszen, hogy sokkal jobb a minőséginek mondott szűrőanyag. Szivacs, és a gyárit, oszt kész.

[ Szerkesztve ]

havri

(#23626) havri1 válasza havri1 (#23625) üzenetére


havri1
félisten

Tovább megyek, olvastam egy olyan postot is, ahol valami bohom nagy akvárium, tropheusok, 2 azaz 2 szivacs szűri az egészet

havri

(#23627) Sirandrish válasza bringasisti (#23608) üzenetére


Sirandrish
legenda

HOVA???!?

noxon Imádom hogy a változtatásaimat két helyen is "tesztelhetem" :DDD
Amit én veszek azt 1 héttel később te is megveszed így látom hogy fele akkora közegben milyen változásokat eredményez :D

Viccet félretéve! Kaka miatt te NE vegyél másik szűrőt. Nem is értem...többször leírtad hogy minden oké, megszűnt a gond. Akkor most ez hogy is van? Nah de a lényeg..én egy szűrővel + POwerheaddel megszüntettem a kakit. Én a lebegő részecskék miatt akarok még egy szűrőt, meg a bacikultúra miatt.

HOgy mennyire hatékony azt sajna amúgy egyelőre nem tudom megmondani mert majd szombaton kerül be nálam. Remélem a második már jó lesz :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23628) Silentfrog válasza havri1 (#23625) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A szivacs az valóban nagyon jó,csak elég keveset adnak belőle, a szűrőkhöz. Ha venni akar bele többet akkor meg majdcsak ugyanolyan árú mint egy két liter kimért szűrőanyag. A biolabda meg a kerámiagyűrű meg semmire sem jó.

(#23629) havri1 válasza Silentfrog (#23628) üzenetére


havri1
félisten

Mégis jó, ott a bizonyíték..

havri

(#23630) noxon válasza Sirandrish (#23627) üzenetére


noxon
őstag

Ugye :DD :D

Na, de nem veszek olyat, csak többen is belinkeltétek ezt az atman cf-1000-et ezért kérdeztem, de olvastam máshol, hogy hangos meg eltört a tengely...

Amúgy meg igen végre jó lett minden, csak hogy így az a baj, hogy nem tehetek bárhova bármennyi követ meg bújó helyet... pedig én azt jobban szeretem. De ezt majd megoldom magam :)

Én akkor lennék elégedett, ha bármilyen köveket betehetnék és sok búvóhelyet alakíthatnék és az áramlás lenne olyan jó, hogy a koszt kakát kiszedné majdnem mindenhonnan. Ezért szenvedek még az ilyen kérdéseimmel, mert még nem nyerte el a végső formáját az egész úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#23631) Sirandrish válasza noxon (#23630) üzenetére


Sirandrish
legenda

A hangjára még nem tudok mit mondani bár nemsokára kipróbálom, de az kizárt hogy gyakran eltörjön a tengely. Több garit adnak rá mint a Tetrara vagy mint az Eheimre...ezzel nem azt mondom hogy jobb mint ezek, de miért éri meg ennyi garit adni ha cserélni kéne állandóan ?:)

Egyébként itt meg csak dicsérik. Nah majd kiderül :))

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23632) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Császársügér szállítmány!
Ma végre megérkezett. Összesen 14 darabot rendeltem a 3-3 Maingano, Auratus és Demasoni helyett.
Sajnos sok választási lehetőségem nem volt...egy olyan boltot találtam ami elérhető számomra, és tudtak is császárt rendelni, meg még be is vették a halaimat.
Egyrészről örülök mert az agresszív halakat elvittem, meg végre lettek olyan halak amik majd igazán tetszenek ha nagyok lesznek.
Másrészről viszont bosszús vagyok mert 300 forintért számolták be a halaimat. Nem a 300 miatt sz*r érzés ez hanem mert rettentően becsapva érzem magam ugyanis előzőleg ott vettem a halakat 1K/darab áron. Azóta kb a 3szoros méretre nőttek szóval már boltban bőven nem 1K-s kategória...erre benyögi a 300ft-t. Szerencséje hogy nem voltam ott mert megmondtam volna hogy dugja fel a 300ft-ját aztán inkább odaadtam volna valakinek ingyen.

Emellett az egyik piros császár MÁR el is pusztult. Tuti hogy odanyomták mikor szedték kifele, mert a többi életvidám és remek állapotban vannak.

A tenyésztő ragaszkodott hozzá hogy csak párokat ad el, így 3-3 és 1 pár lett végül...marhára kíváncsi leszek mert még szinte totál színtelenek...vagy nagyon profik hogy már tudják vagy csak tippelnek de ha adtak 5 nőstényt akkor tuti hogy rájuk gyújtom az épületet.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23633) bringasisti válasza Sirandrish (#23632) üzenetére


bringasisti
őstag

Úgy gondolom hogy idő kérdése és nagyon de nagyon sokmindenben azonos lesz a véleményünk :K

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#23634) xxxjjjkkk válasza Sirandrish (#23631) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Lehet hülyeséget mondok, az aquadepoban mondta a srac, hogy ők 4 évet adnak rá, a gyártó, csak egyet, azt mondja, hogy motorhibás, elenyésző számban van pedig régóta forgalmazzák, tömítés néha.
Ezért is mernek rá ennyit adni gondolom ők a forgalmazók, vagy a nagyker.
Tehát, ez meggyőző szerintem. Ha annyi szar lenne, elég deficites penne a dolog. Mondjuk ettől még lehet zajos ;]

Azt illik beleszámolni, hogy a töltet szivacs jórészt.
Bár ugye a szivacs nem szivacs mizéria figyelembevételével.

Illetve továbbra is ott az elméletem, miszerint, két azonos akvátiumot sem lehet összehasonlítani, az ország két felében.
Az egyik gyöngyösi szikes vizet használ, a másik alföldi kutvizet, ami él.
Szerintem nem mindegy.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#23635) jegenye77


jegenye77
addikt

Valahogy így kell télen növényt,meg garnit szállítani:

Szépen kibélelve,hogy semmi ne mozduljon a dobozban:

Dupla zacskóban a garnik:

Fűtés:

Jöhet az ültetés:

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#23636) Sirandrish válasza bringasisti (#23633) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már most sok dolgot úgy csinálok ahogy te mondod vagy ajánlod. Pl a második szűrőt, vagy hogy ezt szivaccsal tömöm tele, nem siporax és társaival :)

jegenye77 Nekem Silent így küldte a Yellow-kat :D

xxxjjjkkk Nekem is onnan van...az első ugye törötten érkezett aztán mikor telefonáltam nekem azt mondta hogy a futár többet tesz tönkre mint ami magától adja meg magát :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23637) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah második Atman CF 1000 kipróbálva.
Alsó kosár:
1 darab Tetra EX 1200 szivacs, ez kicsit ritkásabb
1 darab Atman CF 1000 szivacs (szuper sűrű..imádom)
Felső kosár:
2 darab szuper sűrű Atman CF 1000 szivacs (ezt külön vettem, nem gyári töltet)
1 darab Perlonvatta

így mérve 80 centis emeléssel 960 litert mozgat meg ami szerintem szuper.
Emellett semmi hangja nincs, szóval elsőre minden okés vele :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23638) Silentfrog válasza Sirandrish (#23632) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kérünk képeket!

Kizárt, hogy az lenne a baja, hogy megnyomták, nekem pár napja ugrott ki egy chilumba kb másfél méterről esett le a kőre, hatalmasat cuppant. Visszaraktam, egy 20 percig úgy úszkált mint a fejbevert Tescos ponty, de másnapra rendbe jött teljesen.

Ismerősnél etetéskor ugrált ki az egyik firefish, soha semmi baja nem lett ettől.
Kemények ezek! :DDD

A hal árak....
Szerinted hogy lesz a 200 forintos firefish-ből 2500 forintos hal? A boltos nem karitatív intézmény! :DDD

(#23639) Sirandrish válasza Silentfrog (#23638) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már a kukában van, nem kotorom elő ha nem baj.
Csak azért gondolom mert a többinek semmi baja..ez már vízbe érkezéskor is csak lebegett meg az áramlat vitte..nagyon meg se próbált már elúszni. Aztán 2-3 óra múlva meg kampó. Persze a boltos mossa kezeit, mert nála még éltek. Mondom neki hogy ez rendben van, de ha most a fele elhullana 1 nap alatt akkor így jártam mert nála éltek? Ahhoz képest hogy visszatérő vevő vagyok , kurva nagy bunkó. Nem az ezer forintról van szó hanem a hozzáállásról.

Azt meg értem hogy neki is élnie kell valamiből, de na b*ssza már meg hogy 1 halon ami neki 300forintba van, 2500öt akar nyerni!!
Megvette 300ért..én megvettem tőle 1K-ért. Majd megvette tőlem 3 hónap múlva 300ért és most eladja 1800ért mert ez már nagy. Gondoltam hogy nem fog érte sokat adni, de mondom 500at csak ad értük, mert még akkor is tripla pénz..hát hogyne...

Szerk: Azért van különbség sérülés szempontjából egy másfél méteres esés meg egy kőkemény hálós üveghez nyomás között. A hangya esete...eshet 10 métert is..semmi baja nem lesz mert a súlya miatt nincs becsapódás..de ha az odanyomod picit akkor nem megy tovább :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23640) Daffy válasza Sirandrish (#23639) üzenetére


Daffy
őstag

Itt 48 ora garancia van a halakra.Szo nelkul visszafizetik az arat ha megfekszik,semmit nem kerdeznek.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#23641) Sirandrish válasza Daffy (#23640) üzenetére


Sirandrish
legenda

Komolyabb összeget raknék rá hogy a tenyésztő itt is szó nélkül adott volna egy másik halat, de szegény boltosnak az egy telefonjába került volna..

Remélem az Auratusaim lemorzsolják reggelre az állományát ;] Muhahahahaha ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23642) Silentfrog válasza Sirandrish (#23641) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Hidd el nem ad, mivel pont a tenyésztő fogja a legkevesebb pénzt. A boltosnak kellene kompenzálni. Legalább is szerintem.

Daffy Ez azért érdekes, mert egy tiszta jól szűrt medencéből kikerül egy hal mert eladják , és beteszik egy olyan akváriumba ahol évek óta nem cseréltek vizet akkor nagy valószínűséggel kifekszik. És akkor nehogy már a boltos legyen a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#23643) Sirandrish válasza Silentfrog (#23642) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát akkor nem..csak lehet akkor nem került volna csak 400ft-be a hal, 1100 helyett.
De mindegy. Rátudtam...remélem a többivel minden oké lesz :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23644) bringasisti válasza Daffy (#23640) üzenetére


bringasisti
őstag

Az az ár amin Te veszed a halat az egy reális ár, itt a kereskedők ingyen veszik, rátesznek egy szolid hasznot meg még egy keveset és nincs garancia. Sokszor a boltban az akváriumból ki se veszik a látszólag beteg halat hátha el tudják sózni egy vevőnél

BENEFON DELTA--------N8

(#23645) mdk01 válasza jegenye77 (#23614) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem más dolog a felkavarás és a tetejéről való eltüntetés.
Itt sokan a talaj tetejéről akarják eltüntetni az erős áramlattal 2 szűrővel, mert "kakafóbiássak" :). Nincs ezzel gond, ha valakit ez zavar és van rá keret.
Amit én korábban is mondogattam, hogy a talajt nem szokás felkavarni a különböző rétegekben élő lebontóbacik miatt. Úgy gondolom a felső 1-2cm-t lelehet porszívózni, hogy esztétikailag ne legyen zavaró, de ez alatt egy normális akváriumba, még van legalább 4-6cm talaj ahol élnek bacik.

Bringásisti: Igenis élnek ott bacik, mert nekem is jönnek fel buborékok, csak kell hozzá egy normális talajvastagság amit nem kavar fel az ember hetente.

(#23646) noxon válasza Sirandrish (#23632) üzenetére


noxon
őstag

Én is gondolkozok hal cserén. A 6 db ngara sügéreim még mindig színtelen szürkék, csak néha hajlandóak befeketedni, pedig nagyon szép fekete színük lenne fehér úszóval. Várok még egy fél évet, de, ha nem szedik össze magukat akkor csere lesz sajnos.

Császárok ennyire békések? De azok nem malawik vagy igen?

We live in a simulated world...

(#23647) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Srácok!

Mi a helyzet a fénycsővég feketedésével (~ 2-3cm) ?
Az új fénycsöveknél is volt némi "szürkület", azt mondták, hogy ez természetes. Rákérdeztem, de teljesen ellentmondásos vélemények, tapasztalatok jöttek vissza. Úgy tudtom, hogy ilyen esetben "lejárt" a fénycső, lehet cseréni. Kicseréltettem a kettő hónapos fénycsöveket, de az új is fekete/szürke végű, fényerőben nem látok különbséget.(?!)

Régebben "csak" LED világításom volt, ez a része teljesen ismeretlen számomra. :B

Üdv, Dell XPS

(#23648) Sirandrish válasza noxon (#23646) üzenetére


Sirandrish
legenda

De Malawiak...legalábbis amiket én vettem azok biztos. Mármint nem azok amiket én vettem hanem azoknak az őse :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23649) Daffy válasza Silentfrog (#23642) üzenetére


Daffy
őstag

Itt kiskereskedo nem igazan letezik.Ezek a hslasboltok amerika szerte ugysn okyanok.Petco,Petland,etc.Oket nem erdekli .Lasd amazon,volt rendelesnel okyan,hogy serult volt s csomag.A doboz,nem az amit vetrem.Azt mondtak tartsam meg a refit es kuldenek egy ujat.Itt a vevo az atyauristen

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#23650) Sirandrish válasza Daffy (#23649) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Itt a vevo az atyauristen"

Nem csodálom mikor a világ legnagyobb hülyéi dollár milliókat keresnek/kerestek azon, hogy beperelnek 1-1 céget olyan istentelen baromságért hogy hihetetlen. És persze nyernek... :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.