Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Boci_83 válasza SP!T (#1899) üzenetére


Boci_83
őstag

Itt a forumon elég kevés Sli tulaj van tudtommal, de elvileg semmi különbség nincs a kettő között tunning szempontjából. Itt néhányunknak megy az ultrája 300+ -ot, elvileg az sli-nek is hozni kellene ezt, de erről én még nem láttam megerősitést hogy hozza -e??

**********

(#1902) 04ahgy válasza SP!T (#1899) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az előttem szólóhoz csatlakozom: nekem az AN9 SLI 32x megy 350 feletti külső órajelet is! Az Ultra és az SLI között csak a kétkártyás támogatás a különbség. Tuningra ugyanolyan jók, az Ultra egy kicsivel kevesebbet fogyaszt.

Valaki nem tudja, hogy lehet az AudioMAX panel front header csatlakozóján az előlapi füles csatlakozót életre hívni? :F AC97-nél még mily egyszerű volt, csak rádugtam és szólt, ez meg nem akar menni, holott ugyanoda dugtam...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1903) Shono


Shono
aktív tag

Valaki mondja meg nekem, mi a fenét lehet kezdeni a Vista x64 nForce RAID0-val. Mindig kidobálja nekem, hogy RAID hozzáférés hiba, aztán a SMART azt mondja minden OK.
Szerda óta küzdök vele, az alap Vista x64 882-es driver-től kezdve végigjártam a "rang-létrát" egész az nForce 630-hez kiadott 10.1.0.20-ig (nForce 16.08). Az nVidia által kiadott 15.01-as Vista x64-es driver van fönn és mégis csinálja.
Annak a RAID verziószáma 992, a Vista 64-hez kiadtak egy frissítést, ami 995-ös.
De most őszintén: drivert a mikrofostól??? Tényleg ez lenne a megoldás?
A probléma, hogy valamilyen nVidia-s drivert mindenképp fel kell rakni, különben nincs RAID Application, ami gondolom azért elég fontos. Mivel a legfrissebb a 15.01-as, sok válsztása nincs az embernek. De annál frisebb driver van a windows update-en....
HELP!pls!

(#1904) VaniliásRönk válasza 04ahgy (#1902) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az AN9 32x SLI-n 590-es chipset van, a KN9 Ultra-n és SLI-n 570.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1905) direwolf válasza Shono (#1903) üzenetére


direwolf
őstag

Most nagyon negatív leszek, de ha alaplapi "RAID"-et akarsz, akkor neked úgy kell ;]
Ezek nagyn messze vannak egy igazi RAID megoldástól. Fából vaskarika...
De Te tudod :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1906) 04ahgy válasza VaniliásRönk (#1904) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezzel tisztában is voltam. Ha visszapillantasz, és elemezve olvasod, ott az áll, hogy nekem 32x van, és ettől függeltlen állításként az, hogy a sima SLI és az Ultra különbözik csak a két vs. egy videokártyában.
Amúgy való igaz, hogy jobban is tagolhattam volna logikailag a mondatot. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1907) VaniliásRönk válasza 04ahgy (#1906) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt hittem van összefüggés. Sorry. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1908) Shono válasza direwolf (#1905) üzenetére


Shono
aktív tag

Hát talán azért jó nekem, mert átlagosan 60MB helyett 115MB olvas /sec.
Randomra pedig 95MB/s helyett 230MB/s. (HdTach)
Nem egy atom server raid, de akkor is a duplája a simának.
Mindenki húzogatja a procit, meg még több ram meg stb, ami jó is, de egy plusz winyo megáll 10e-ből, és minden töltésre feleannyit kell várni.
Ami a winfost illeti, egész jó lenne ha minden fele annyi idő alatt töltene alapból, nem?

Ez a User megoldás. 50e-t már nem adnék egy RAID kontrollerért, ami az alaplapinak tudja a dupláját.

(#1909) gabipaci válasza Shono (#1908) üzenetére


gabipaci
addikt

Sziasztok.
Lehet nem ide tartozik, de talán mégis.
Hogyan lehet azt megoldani hogy be tudjam kapcsolni a gépet a billentyűzet vagy az egér használatával? Azt gondolom hogy biosban kell álítani valamit, de mit?
Amúgy rádiós mind a kettő. Logitech MX 3200
Alap KN9
THX :R

Logitech hardware tester

(#1910) Shono válasza gabipaci (#1909) üzenetére


Shono
aktív tag

Hát vezetékes esetén elég egyszerű a dolog. Bios-ban Power Settings alatt kell legyen egy PowerOn option(vagy hasonló) Ez alapból Button Only - azaz csak a kapcsoló. Ezt lehet állítgatni kb 4-5 választási lehetőség van. Egyes alaplapokon Jumperelni is kell az alaplapot, a manualja megmondja, hogy mit hova.

Hogy vezetéknélkül megoldható-e azt nem tudom, de elvileg kéne és hasonló módon, mivel gondolom a vezetéknélküli fogadó egység is csatlakozik valahova.

(#1911) direwolf válasza Shono (#1908) üzenetére


direwolf
őstag

Aha, ez szép, csak értelme nem sok, én még sose éreztem, hogy lassan menne az XP 2 giga rammal (Vista annál inkább :D )... de mindegy, ez a Te dolgod. Inkább mesélj arról, hogy hogyan fogod az adataidat megmenteni ha valami történik a RAID tömbbel? ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1912) Coyot válasza gabipaci (#1909) üzenetére


Coyot
őstag

Jumpert átrakod a lapon, ha ps2 akkor a ps2, ha usb akkor usb power vagy valami ilyesmi a jumperek neve(leírást el kell csak olvasni hamar meglesz), aztán ahogy előttem is írták password re vagy amire akarod a biosba belövöd.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#1913) Shono válasza direwolf (#1911) üzenetére


Shono
aktív tag

Pontosan ugyanúgy, ahogy te fogod megmenteni az adataid, ha történik valami a vinyóddal.
Tudod a fontos dolgokat kiírjuk. Erről hallottál? :))

(#1914) gabipaci


gabipaci
addikt

Ez a jhumperes dolog a fehér folt számomra!
User guide-m nincs, csak quick installation guide-m, az viszont magyar.
Abban egy szó sincs erről.
Merre keressem a lapon?
Gondolom apró betűvel arra is ráírták hogy micsoda.
Amúgy USB-s a rádiós adó.
:R

Logitech hardware tester

(#1915) VaniliásRönk válasza Shono (#1913) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

És ha a CD/DVD megsérül, elveszik? :D

gabipaci: User's Manual

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1916) gabipaci válasza VaniliásRönk (#1915) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszöntem!
Éppen csak lejött, és mennem kell dolgozni.
Estére megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#1917) direwolf válasza Shono (#1913) üzenetére


direwolf
őstag

Nem is tudom, valami rémlik. És arról hallottál, hogy software RAID tömbökkel játszani olyan mint oroszrulettezni? Szerinted a linuxok miért utasítják el az alaplap BIOS-ában létrehozott RAID tömböket volume-nak?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1918) barni00


barni00
tag

Légyszi segítsetek. Érdemes megvenni a sima kn9-et? Azért nézem, mert elég nagy a videókértya hűtője és ezen a lapon nics útban a chipset hűtő, mivel tőle jobbra esik, míg a kn9 többi verzióján balra. Egyáltalán hátrány az nforce 4 ultra az nforce 5-hőz képest?
Köszi

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#1919) barni00


barni00
tag

Vagy valaki megmondani, hogy milyen magas pontosan a kn9-s chipset hűtője?

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#1920) diablo1984 válasza barni00 (#1919) üzenetére


diablo1984
veterán

ugyanaz a hűtője az ultrának és az sli-nek is! a vga alatti nincs útban, mert lapos, nincs egy centi magas sem, a slotok magasságán nem ér túl!

(#1921) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Vettem egy KN9-SLI-t, és egy ilyen ATA vezérlőt.
A gondom az, hogy sehogy sem tudom beüzemelni.
Ha rácsatlakoztatom a HDD-t, akkor nem bootol be, nem találja a vinyót.
Ha a DVD írót kötöm rá, akkor indul, de nem látszik se a BIOS-ban, se a win alatt, drivert feltelepítettem.
Már próbálgattam ezt-azt állítani a BIOS-ban, de nem jutottam eredményre. Mit kell engedélyezni, hogy lászódjon a rácsatlakoztatott IDE eszköz?

(#1922) diablo1984 válasza Lacpac (#1921) üzenetére


diablo1984
veterán

elméletileg semmit, a biosban ata résznél kellene hogy sorakozzanak a cuccok....nekem így műxik az asus ata karim! ;)

(#1923) kircso13 válasza Lacpac (#1921) üzenetére


kircso13
senior tag

Hi!

Próbáld meg a xp managert! Be lehet állítani boot menüt, lehet szerkeszteni, boot menüből törölni ill. hozzáadni, ja meg rengeteg opciót lehet beállítani!

..,

(#1924) VaniliásRönk válasza barni00 (#1918) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az elrendezésével gondok is vannak, nem csak előnyök, egyébként semmivel sem rosszabb mint az újabbak, sőt, ezen a lapon kivételes módon a CPU külső feszültségét is lehet emelni 2.5V-ról, nagyon magas FSB-hez kellhet. (saját tapasztalat szerint)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1925) Dee Dee


Dee Dee
tag

Sziasztok! Már egy jó fél éve nem jártam erre, úgyhogy nem nagyon tudom mi a dörgés:) kn9 lapomba 2x512 kingston mars 800mhz, athlon am2 3200+. Egy kis fejlesztésre adtam a fejem. Szerintetek procit vagy memót cseréljek elsőnek?

(#1926) FireKeeper válasza Dee Dee (#1925) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

attól függ mennyit akarsz rákölteni... (jah és az a mars kingmax, a kingstonnak hyperx-e van)
mod: egy 3600+ meg 2giga olcsóféle 800-as (vagy 675-ös ;) ) memó olcsóért megvan

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1927) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#1925) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kingmax lesz az a Mars. :D Attól függ mit akarsz elérni, Vista alá kell a 2GB, XP alatt inkább egy erősebb proci kéne.

Szerk.: Megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1928) Dee Dee


Dee Dee
tag

Ó, persze, belezavarodtam:D És a 2x512vel mi legyen? azok dualba vannak. Berakhatok melléjük a másikba 1 gigát? vagy akkor nem lehet dualba a kettő 512es mellette? A problémák megoldódtak a különböző memómárkákkal? Mert emlékszem volt valami. Ergó milyet javasoltok?:)
3600+ elég egy időre hogy játékokkal ne legyen gyász?:)

(#1929) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#1928) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elég, de 1-2k-val drágábban lehet kapni 4200+-t, akár EE-t, annak a hőmérsékletét is jól méri a lap, és legalább nem is fűt.
Még 2x512MB ugyanolyan RAM sem biztos hogy megy dualban, szóval vásárlás előtt jó volna kipróbálni, fesz szinte biztos kell majd nekik, alaphoz is 2V. (ha még nincs fent a legújabb BIOS, tedd fel)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1930) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#1929) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A még 2x512-t úgy értem, hogy a megléső 2x512 mellé még 2 ugyanolyan, két egyforma modul 99% hogy megy dualban. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1931) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#1930) üzenetére


Dee Dee
tag

Na akkor majd utána nézek ennek a 4200+nak:)
Hű, akkor nem tudom mit csináljak a memókkal, mert ugye kb semmi értelme eladnom ezeket, kapnék értük 3ezret... Ezen még agyalok egy sort. És akkor geil, a-data, corsair memók jók már, vagy maradjak a kingmaxnál?

(#1932) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#1931) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Drágábbak, de az A-Data EE meg a Corsair az ami valóban többet tud a Kingmaxnál, viszont ezek nem kicsit drágábbak, többet érsz a több RAM-mal, főleg ha nem tuningolsz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1933) Dee Dee válasza VaniliásRönk (#1932) üzenetére


Dee Dee
tag

Értem, sztem kingmax lesz. most a két dual mellé be tudok rakni egy 1 gigásat? köszönöm a segítséget Mindkettőtöknek.

(#1934) Lacpac válasza kircso13 (#1923) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia!
Meg van a megoldás, Az ITE 8212F vezérlőchippel szerelt bővítőkártyát csak BIOS frissítéssel lehet sima IDE vezérlőnek beállítani.
Van RAID BIOS, és van ATAPI BIOS, a chip gyártó honlapjáról lehet letölteni mindkettőt, most már működik.
Csak 6.22-es, vagy régebbi DOS indítólemez alkalmas a frissítésre.

Pötty, tudsz már valamit a cumókról?

(#1935) VaniliásRönk válasza Dee Dee (#1933) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt nem, párosával kell beletuszkolni a mudulokat, vagy 2x1GB vagy 4x512MB.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1936) kircso13


kircso13
senior tag

Kicsit félre mér az alaplap:

[link]

[link]

..,

(#1937) body007


body007
addikt

Hali!

Tudnátok nekem mondani 1 jó csipszet hűtőt (KN9U) ami elfér a hd2600xt mellett

köszi

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1938) MaSzKa válasza body007 (#1937) üzenetére


MaSzKa
senior tag

miért nem jó a gyári?
nekem ultrám volt és tökéletesen megfelelt a heat-pipe
pont azért vettem mert rajta van

(#1939) body007 válasza MaSzKa (#1938) üzenetére


body007
addikt

Mert 240es FSBn már igen meleg (51°) és én sokkal többet akarok ;]

ja és BTXes házban van (Coolview) és mivel fejjellefelé van benne a lap ezért megfordult a gáz keringése

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1940) nesa válasza body007 (#1939) üzenetére


nesa
veterán

Mivel merted az 51 fokot??
Csakmer a chipset homersekletet semmi nem meri nincs benne sensor!

Az fsb emeles nincs tulzott kihatasal a hofokra:) ezt kulso homerevel kitudod merni...
Viszont ha biosba max feszt adsz neki meg aztis elviseli nekem 350fsb felett kellet feszelni a chipsetet.

Ugytudom a hocsonek mind1 hogy al de ezt nem tutira mondom.

(#1941) nesa válasza body007 (#1939) üzenetére


nesa
veterán

Defasza ketszer kuldte el.

[ Szerkesztve ]

(#1942) body007 válasza nesa (#1940) üzenetére


body007
addikt

Everest alaplap hőfok: ez nem az lenne? Mert mikor rátettem 1 pici ventit a bordára (aszem 486-ost) akkor lejebb ment az everst szerint pár fokkal.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1943) VR6-Fan válasza body007 (#1942) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az a szenzor valahol a lapon van. akkor gondolom a chipset közelében.
érdekes nekem fesz emeléssel 32fokot mér, meleg van a szobában mondjuk..
bár egy ilyen van rajta, 5V-s 4cm-s ventivel

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1944) nesa válasza body007 (#1942) üzenetére


nesa
veterán

Ugyhiszem KN9 nel kozelebb van a chipsethez de KN8 nal pl a tapcsatinal volt.
1 a lenyeg everest nem azt mutatja kulso homero javalott,nekem cooler master musketerem volt az jol mert.

VR6 fan!

Mindig csodalom az egyedi hutesi megoldasaidat:)

(#1945) VR6-Fan válasza nesa (#1944) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ez még azóta sincs kész, lusta voltam elmenni ledet venni :D , de a kábelek és a fedlap is meg vna már, nem lett gravir felett csiszolva, zöld fénnyel és piris vilogással egész jó lesz :)

bár szerintem amég nem lesz 8800GT addig szét se szedem a gépet, de lehet hogy akkor ez a cooler eladóvá válik, mert az S1 miatt nem biztos hogy elfér, akkor csinálhatok valami híít pájpos szörnyet :((( ...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1946) body007 válasza VR6-Fan (#1943) üzenetére


body007
addikt

Valami hasonót gondoltam én is ráhegeszteni (mi a neve a cuccnak?).
Az igaz, hogy nem hűl annyira mert fejjellefelé van benne a lap (BTX) és nem úgy áramlik benne a gáz???

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1947) VR6-Fan válasza body007 (#1946) üzenetére


VR6-Fan
veterán

híít pájpnál nem az szablya meg az áramlási irányt hogy merre van az egyik éa merre a másik, ott a hidegebb vég feleé áramlik a melegrész felől a hő.

mi a neve ezen még nem agyaltam:Abit KN9 series chipset cooler, fantázia név:Ork cooler(By VR6-Fan corp campany) :DD
(teljesen egyedi cucc)

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1948) body007 válasza VR6-Fan (#1947) üzenetére


body007
addikt

Ezt most úgy érted te martad/vágtad/reszelted/haraptad ki 1 db alu-ból? Nem tudsz nekem is csinálni egyet? Komolyan érdekel a dolog! Megveszem, ha eladod.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1949) VR6-Fan válasza body007 (#1948) üzenetére


VR6-Fan
veterán

volt egy K7-es duron bordám azt elvágtam reszelgettem(jó a bal oldala nagyon csúnya mert csak gyorsan csipőfogóval kivagdostam hogy elférjen a 7600GT-m lévő VF700-as)
ill én furtam vágtam a menetet találtam ki felfogatást, lesarkazodás védőt, stb stb, csak més csesztem megcsinálni a diszítést... egyedül a polír nem az én munkám

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1950) body007 válasza VR6-Fan (#1949) üzenetére


body007
addikt

Köszi az infókat, én is beszerzek valami régebbi cpu bordát és csinálok 1 klafa hűtőt. Még annyit, hogy a másik bordával látom nem csináltál semmit, csak kihúztad belőle a hőcsővet és kész?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.