Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) VR6-Fan válasza Picco (#2400) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kereset vna és nem kinálat, aki tényleg ilyet keres utánaz néz a OPN-nek és meg veeszi újonan 9k ért :U , szvsz a G2-es BR-k mostanság úgy is mindent visznek... egyedül Windsorba még a rendes 2Mb l2-eseknek vna értelme (mind tuningba mind használatba)

egy 11k 4000+ 3100MHz-t teljesen használhatóan tud, egy jobb 4400-es meg a a 3300-at is.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2402) End-ru


End-ru
aktív tag

Van valami ötletetek miért nem működik a WD merevlemezem hőmérsékletkijelzése a KN9 Ultra alatt? Az eddigi alaplapoknál ez ment rendesen. BIOS-ban kell esetleg valamit állítani?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2403) VR6-Fan válasza End-ru (#2402) üzenetére


VR6-Fan
veterán

250-es WD cavalierral nekem sincs teljesen megbékélve :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2404) End-ru válasza VR6-Fan (#2403) üzenetére


End-ru
aktív tag

Pont ilyenről van szó, ezek szerint nem szeretik egymást. Ez legyen a legnagyobb probéla, az új deszkámmal :K

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2405) VR6-Fan válasza End-ru (#2404) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az kell hogy mondjam hogy nem volt egy jó választás :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2406) SP!T válasza VR6-Fan (#2405) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem KN9 SLI + WD Cavalier 160GB és semmi gonja nincs vele. 30-40fok közt szokott lenni.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2407) VR6-Fan válasza SP!T (#2406) üzenetére


VR6-Fan
veterán

csak a 250-osokkal problémázot, bár asszem 22-es bios-tól asszem már jól már nekem is.

de akkor se egy jó választás ez a lap már... :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2408) Picco válasza VR6-Fan (#2401) üzenetére


Picco
addikt

mar nem azert de hol van olyan bolt ahova ha bemegyek es mondom h ilyen opn szamu proci kell akkor olyat hoznak?

mellesleg en sem voltam tisztaban h elterjedtebb lett az utobbi idoben, amikor en vettem meg alig szaladgalt belole par darab, ezert egy ido utan mar csak sajat szorakozasomra tartottam fent a hirdetest heti 2 uppal....es mar reg le is szedtem.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2409) VR6-Fan válasza Picco (#2408) üzenetére


VR6-Fan
veterán

fogtam bekocogtam a boltban megkérdeztem hogy 5000BE van-e?
van.
nem gond ha válogatok?
nem.
ida adnád öket?
persze.
szépen kilett rakva a pultra és válogatam.

de ha van boltos ismerösöd aki bejár nagykerbe vagy nagykeres ismerösöd akkor őt is megkérheted :U

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2410) nesa válasza Picco (#2408) üzenetére


nesa
veterán

En is igy vettem Pécsen az infolexbe kikertem magamele az osszes procit es valogattam a szamozasa nemis erdekelt csak a szamsor ami rajta van.

(#2411) End-ru válasza VR6-Fan (#2407) üzenetére


End-ru
aktív tag

Mondj jobb AM2-es lapot 12 környékén

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2412) VR6-Fan válasza End-ru (#2411) üzenetére


VR6-Fan
veterán

jó ezzel most megfogtál, de szvsz 16k ért kapsz G690-es SH3-as gigát ami azért sokkalta jobb és új.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2413) vfeco


vfeco
aktív tag

Halihó!
Ha esetleg valakinek kellene egy AN9 32x Fatal1ty lap, akkor katt az aláírásra!
Gondolom nem kell bemutatni, igen komoly kis deszka! :D
Alku ON! :DDD

(#2414) SP!T válasza koh (#50) üzenetére


SP!T
addikt

Ugh semmi! :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2415) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy újrapasztázás után a lap nagyon szarul méri a hőfokot?
3600+Brisbane, és KN9-SLI a páros.
Eddig ment 2900Mhz@1,325V-on 60°C alatt(nem rég ment így, 2600on ment alapfesszel), pasztázás, és takarítás után már 1900-on is 60°C fölött van a hőfok.
Többszöri pasztázás, és másik coolerral (AC Freezer, majd Alpine) is ugyanez a helyzet.
Tehát a rosszul fölrakást kizárnám, az Alpine-t nehéz rosszul feltenni.
BIOS-ok 20-23-ig megvoltak. Létezik, hogy megadta magát a szenzor?
Tudom hogy a birsalmákat szarul mérik ezek a lapok, de eddig a magokra írt nagyon keveset, a cpu hőfok, tapizásra kb helyes volt.
Mi a bűbánatos ménykő lett ezzel a kakival? Vanvalakinek ötlete?

(#2416) VR6-Fan válasza Lacpac (#2415) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Szia!

1:1-ben nekem is úgyan ez, csak 4400+-essel

beledobtam egy másiklapba(790-es giga ds4) jó volt, ma jőn érte az új gazdija hoz egy G690-es chipsetes lapot teszteljük ha nála is jó akkor tuti a lap adta meg magát.

am ha vna lehetőséged egy windsor magos procivel is megnézni, akkor tedd meg, nekem azzal jól mér.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2417) Lacpac válasza VR6-Fan (#2416) üzenetére


Lacpac
őstag

Itt a megoldás!
Nekem legalább is csúnyán meg volt hajolva,
Én is G690-es lapot vettem.

[ Szerkesztve ]

(#2418) VR6-Fan válasza Lacpac (#2417) üzenetére


VR6-Fan
veterán

tényleg ez volt a megoldás!

én csak meg csiszoltam a kis müanyagpöckök szélét.

nem tudom hogy jó lett, az új gazdájánál viszont jól mükszik a proci

de a lapom nincs kibékülve az 5000BE-vel :(((

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2419) Lacpac válasza VR6-Fan (#2418) üzenetére


Lacpac
őstag

És a műanyag pöcökreszelgetés bejött? Nem feszíti annyira a lapot a Freezer?

(#2420) Picco válasza Lacpac (#2417) üzenetére


Picco
addikt

igazad volt, masnak is ilyen problemaja van sokszor, kar h 3szor kell mondani neki hogy hajlando legyen kozelebbrol megnezni :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2421) Lacpac válasza Picco (#2420) üzenetére


Lacpac
őstag

Hát igen, minig végig kellene gondoli mihez nyúlt utóljára az ember. Sokat segít a hiba megtalálásában.
Én azért rendeltem lapot, mert volt fél órám a rendelés leadásáig. Másképp csak a köv. hétre lett volna itt, a hétvégét meg szívhattam volna, ha mégis a lap a ludas.

Egyébként nem bántam meg a vásárlás. A feleségem is észrevette, hogy pattogósabb a Windows is, meg a progijai is. Az én érzésem is az, hogy gyorsult a rendszer.
Lehet jobbak a driverek a 690g chipsethez.
A ventiszabályzást már nem is említem, jobban van megoldva a Gigánál, 200-250rpm a fordulata a ventiknek, Az Abitnál nem tudtam igy leszabályozni BIOS-ból. Alig van már hangja a gépnek. A tuningra sem lehet panaszom.
Mikor kiderült, hogy semmi baja az SLI-nek, akkor el akartam adni az MA-69G-t így nem lett volna sok a tanulópénz, de hamar megszerettem.
Így már csak az SLI-t kell elpasszolnom.
Mennyiért mehet el szerintetek?
315-ös "FSB" tuti, A lap oem, 4 hónapos. Gari 1 hét próba.

(#2422) VR6-Fan válasza Lacpac (#2419) üzenetére


VR6-Fan
veterán

valamivel jobb. de szerintem a freezer is megy a levesbe meg a lap is, lapért kb mit lehet kérni?(full, agusztusig garis, 410-es FSB-t ment, jah és S verzio. chipset hütése sérült de müködik)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2423) Picco válasza VR6-Fan (#2422) üzenetére


Picco
addikt

310 nem? :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2424) VR6-Fan válasza Picco (#2423) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem, igazából 420 csak ott pár perc után fagyot :)

8*420...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2425) Picco válasza VR6-Fan (#2424) üzenetére


Picco
addikt

wtf? :Y
nem 400 a max FSB? :DDD
kn9S-nel az a beallithato max :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2426) VR6-Fan válasza Picco (#2425) üzenetére


VR6-Fan
veterán

pill mindjárt csinálok egy screen-t, de elég lengén vagyok öltözve szal ablak nyitogatás nem lesz :B

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2427) Boci_83 válasza Picco (#2423) üzenetére


Boci_83
őstag

310-et az KN 9 Ultrám is ment, és az a leg antituningosabb...

**********

(#2428) Picco válasza Boci_83 (#2427) üzenetére


Picco
addikt

enyem is megy 300 folot, viszont nalam bios-ban kn9 s csak 400ig allithato :)

kulonbenis mit beszelek en itt tehenekkel :DDD

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2429) nesa válasza Picco (#2428) üzenetére


nesa
veterán

Van olyan bios amivel 450 ig alithato ,de most megnem mondom melyik az.

(#2430) Picco válasza nesa (#2429) üzenetére


Picco
addikt

kicsit valtozott az arcod fonok :DDD :R
grat hozza, habar kicsit japo-ra vetted szegeny bud spencer szinet :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2431) nesa válasza Picco (#2430) üzenetére


nesa
veterán

Igy sikerult a tema, talan majd 1x kicsit lehet rajta vilagositani ha elkeszul az uj motor... addig meg igy is jo:)

(#2432) Picco válasza nesa (#2431) üzenetére


Picco
addikt

RI/OS 6 ? wow, nem is tudtam h lesz motorvaltas mostanaban.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2433) nesa válasza Picco (#2432) üzenetére


nesa
veterán

Nem, az 5 os lesz befejezve:)

(#2434) Hequila


Hequila
őstag

Megosztanék egy kis történetet, ami a velem esett meg KN9 és RAID0 párosítása közben.
Szóval az egészet összefoglalva 2 napot szoptam vele.

Kezdődtek ott a dolgok, hogy Windows telepítése közben nem mindig ismerte fel a floppyt F6 után. Olvastam, hogy más is járt így. Boot gond nélkül megy floppyról, de a Windows telepítője vagy egyáltalán fel sem ismerte a floppyt, vagy "nem várt hiba történt" címszó alatt ölte az idegeimet.
Frissítettem BIOS-t (illetve öregítettem, mert a legfrissebb volt fent), nem segített. Visszavettem a tuningot, úgyszint nem segített.
Ezt megunva, nLite segítségével integráltam az XP telepítőjébe a RAID drivereket, úgy már ment minden. Ám korai volt az öröm.
Létrehoztam a RAID0 tömbön egy új partíciót, amire az XP-t szándékoztam telepíteni. Felmásolta a fájlokat, majd rendesen újraindult. Következő indításnál a "hiányzó NTLDR" fogadott, na mondom azt majd megoldom.
Beállítottam újra, hogy CD-ről BOOToljon, és amikor kérte a nyomást, nem nyomtam, úgy BOOTolt. Elvégezte az ilyenkor szokásos dolgokat, majd ismét újraindulás következett. A hiányzó NTLDR-en meg sem lepődtem, az előző CD-s nyomjon - nem nyomtam módszerrel elindult... illetve indult volna, ha egyből a "kukacos" képernyő megjelenése után újra nem indult volna. Mintha resetet nyomnék. Hurrá!
Ezek után gondoltam, hogy PM8-cal megnézem a partíciós táblát. Hát mit ad Isten, a telepítő által létrehozott partíció ismeretlenként van megjelölve, és nem aktív. Formáztam NTFS-re, és megjelöltem aktívként. A művelet végeztével a gép újraindult.

No akkor kezdjük az XP telepítését előről.
nLite-tal módosított CD be, nem kell F6, mert a CD-ről betöltődnek automatikusan a driverek. Fájlok másolása kész, gép újraindul. Már nem panaszkodik az NTLDR hiányára, gondoltam mostmár nem lehet gond (naívan...).
Elvégezte a beállításokat, telepítéseket, és amiket ilyenkor szokott, majd ismét annak rendje és módja szerint újraindul a gép.
Következő indulásnál a kukacos képernyőhöz érve azonban ismét azonnali restart fogadott. El kezdett rángatózni a bal szemhélyam, és csak némi önuralmat gyakorolva sikerült megállnom, hogy a masinéreia ne a fal túlodalán kössön ki.

Ekkor kezdtem olvasgatni, hogy miként kell RAID floppyt készíteni a gyári CD-vel, gondoltam megpróbálom azt is, hátha...
A floppy elkészült, majd néhanyadik indítás után elfogadta az F6 + floppy kombót is a Windows telepítő. Fájlok felmásol, újraindul. Beállítások és telepítések elkészültek, újraindítás.
És itt jött a várva várt pillanat: vajon megy-e a kukac, vagy sem. Dobpergés közepette vártam a kukacot, és MENT! alig hittem a szememnek. Innentől kezdve úgy ment a telepítés, ahogy elő van írva.
A Windows feltelepült, működik.
Érezhetően gyorsabb a rendszer, tesztekben változó módon szerepel. Talán a teszt hibájából kifolyólag, de az is lehet, hogy az NF4 RAID vezérlője ennyire csapnivaló.

Konkluzio:
Az abit oldaláról letölthető floppys RAID driver HASZNÁLHATATLAN! Aki RAID tömböt szeretne létrehozni, és arra Windowst telepíteni, a kapott floppyt használja, ha azt nem adtak a laphoz, akkor a mellékelt leírás szerint hozzon létre RAID driveres lemezt, esetleg kérjen itt a fórumon valakitől. A letölthető 1.10-es RAID driver ugyanis NEM MŰKÖDIK!

Egy biztos: a jövőben mellőzni fogom az nForce chipes lapokat, legalább addig, amíg az nVidia meg nem tanul drivert írni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2435) VR6-Fan válasza Picco (#2428) üzenetére


VR6-Fan
veterán

340-nél elhasalt szoba hőn :(

nesa meg az itt lővék, szerintetke a giga AMD770-ese vagy az Abité?

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2436) nesa válasza VR6-Fan (#2435) üzenetére


nesa
veterán

A Gigat mar ismerjuk az Abitot meg nem ,kene valami jo teszt rola:)

(#2437) VR6-Fan válasza nesa (#2436) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem akarok megint bele nyúlni a nem tutiba :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2438) nesa válasza VR6-Fan (#2437) üzenetére


nesa
veterán

Akkor vedd meg a gigat az eleg jo kis lap.

(#2439) VR6-Fan válasza nesa (#2438) üzenetére


VR6-Fan
veterán

majd ha lesz pénz, remélem addig lesz valami tisztesiges review az Abit-ról, azért a 2,2V a ramoknak elég karcsú, hiábais jobb a fesz elátása. még a másik kérdés a venti szabályzás lesz..

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#2440) nesa válasza VR6-Fan (#2439) üzenetére


nesa
veterán

A giga a 3 pines ventiket is faszan kezeli osszesen 2db

(#2441) akaido


akaido
addikt

Üdv az nForce guruknak!
Sajnos eddig nem volt dolgom illen csípszetű lappal, így valszeg csak számomra érdekes problemom nőtt XP install közben: Abit KN9 SLI lapra a gyári cd-ről felteszem az nForce chipset drivert, és nem megy a net, pedig elvileg a hálókártyát felismeri az Eszközkezelő, tehát elvileg meghajtóprogramilag rendben valónak tűnik a dolog. A net Fibernetes és Router mögüli. Olvastam már olyat, hogy az SM busz drivert ne tegyem fel, de ez ügyben tamáskodok. Ha letöltök új chipset drivert a netről, az +oldaná?
Előre is köcce a válaszokat!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2442) lsc válasza akaido (#2441) üzenetére


lsc
nagyúr

Az nvidia hálózati vezérlőjét nem szabad feltenni , sőt elméletileg semmilyen driver nem kell abból a csomagból .Elég az amd proci driver és ha kell a CandQ /nincs "and"-em / .

Az élet kegyetlen .

(#2443) akaido válasza lsc (#2442) üzenetére


akaido
addikt

Ahaaa élményem nőtt, köcce szépen. És akkor hogy műxik majd a net? Procc driverbe épített hálódriver van?
szerk: A proci AMD Athlon 3200+ 2 GHz-en ketyeg

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2444) lsc válasza akaido (#2443) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem , a win telepít hozzá drivert , ha jól tudom .

Az élet kegyetlen .

(#2445) akaido válasza lsc (#2444) üzenetére


akaido
addikt

Tehát ha jól értem az XP SP2 telepít LAN drivert? Mert nekem az XP Eszközkezelő ismeretlenként aposztrofálta a Hálókártyát(pláne, hogy a lapon kettő is van belőle :) ).

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2446) lsc válasza akaido (#2445) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor telepítsd manuálisan , az nvidia drivere sz@r .Pontosan nem tudom én sem hogy milyen /utána nézek/ , amíg volt ilyen lapom sem használtam soha , már a bioszban letiltottam . Viszont mindenki azt javasolta , hogy ezt a drivert nem szabad feltenni .

Az élet kegyetlen .

(#2447) akaido válasza lsc (#2446) üzenetére


akaido
addikt

:R Rendben. Nem az enyém a cájg, egy ismerősömé, csak behalt az XP-je, és reinst lett a vége.
Nekem évek óta Intel lapjaim voltak-vannak[remélem nem utálnak nagyon itt ezért majd].

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2448) lsc


lsc
nagyúr

Kérdezd meg az am2-es topicban , az jobban pörög .

Az élet kegyetlen .

(#2449) akaido válasza lsc (#2448) üzenetére


akaido
addikt

:R Kösz az eddigi fáradozást, és az átirányítást!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2450) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

lap csere meg volt./gariban/ vettem helyete egy 7700-es giga DS3-at :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.